Liefde en boerentrots dit biedt de beeldbuis „Voor ons heel ander werkgebied: veel rustiger en gemoedelijker" Familie-onderonsje bij huwelijk Gezellige uitreiking diploma's van ZDASG LP-recensie 4 Dinsdag 30 juni Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur The Goldwyn Follies, come dy uil 1038 vnn George Marshall 17.30 uur Journaal. 17.40 uur Kokkerellen extra, met Ria van Eijndhoven en Sonja van Proos- <iij. 18.15 uur Tussen Kunst en Kitsch, programma over kunst, antiek on op merkelijke sier- en gebruiksvoorwer pen 10.00 uur Wordt vervolgd, stripmaga- yinc. 10.25 uur AVRO's Sportpanoraina. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur I)e sterkste man van de we reld, reportage van deze competitie die onlangs in Nice werd gehouden. 21.47 uur AVItO's Televizier, infor matieve rubriek. 22.35 uur Love at first bite, komische horrorfilm uit 1979 van Stan Dragot- ti. 00.10 uur Ontdek je plekje, filmim pressie van Nodcrland's mooiste plaatsen. Vandaag: Amcrongen 00.25 uur Journaal. 00.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.00 uur Skoalle-telebord: Natoer paden. 15.00 uur Studio Sport. Tennis Wim bledon. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal 10.00 uur Journaal. 19.12 uur Gregorio, tv-film in twee delen over de Peruaanse jongen Gre gorio. Deel 1. 19.37 uur Kenmerk. 20.00 uur Apartheid, documcntairc- scrie over de geschiedenis van Apart heid en het begin van de Afrikaanse Nationalistische beweging. 21.00 uur Panoramick 21.30 uur Television: Invloed en macht, 13-delige serie over de macht van do televisie. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Studio Sport: Tennis Wim bledon en een voorbeschouwing op de Tour de Franco. 23.35 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 15.30 uur Centennial, 12-dcligc Ame rikaanse serie, afl. 12. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, kinderserie. 18.05 uur Plons, kinderserie. 18.10 uur Jacobus en Corneel. Afl.: De koks voor één dag. herh. 18.25 uur Soldaat en ik, nogendclige Britse serie van Carol Wilks. 18.50 uur Onbekende wereld, docu mentaireserie, afl. 9, herh. 10.15 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. 10.40 uur Lotto-winnaars, medede lingen en programma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur Mike, praatshow met Mike Vcndrongh rechtstreeks vanuit De Haan. 21.40 uur Uitzending door derden: Programma van de Vlaams-Nationa le Omrocpstichting. 22.15 uur De koele krijger. Engelse spionageserie van Andrew Morgan en Pennant Roberts. 22.45 uur Nieuws met aansl.: Coda: Morgen van R. Strauss, uitgevoerd door R. Piron (zang) en C. Kesscls (piano). BRT 2 14.55 uur Tennis, Open Britse kam pioenschappen in Wimbledon. ZIERIKZEE - Tijdens een feestelijke bijeenkomst van de Zeeuwse Dag- en Avond Scholengemeen schap in Zierikzee heeft een groot aantal leerlingen zijn diploma in ontvangst genomen. Onder hen be vonden zich vier studenten, die het gehele HAVO- examen hadden afgerond en drie personen, die het MAVO-diploma mee naar huis konden nemen. De overigen kregen een deelcertificaat in handen. Hij zei niet in te willen gaan op de bezuinigingsmaatregelen van de minister van onderwijs ,,al zou daar een schitterend cabaret over te maken zijn, maar dat gun ik de ze minister niet". En daarmee deed hij dus 'ongewild' alsnog een uitspraak over het regeringsbe leid. Tijdens de bijeenkomst wa ren niet alleen (oud)leerlingen aanwezig, ook een aantal bestuur ders van de ZDASG waren present om het cabaret van de leerlingen te zien en getuige te zijn van het geen waarom het allemaal draait: de diploma-uitreiking. Een en ander speelde zich in hét onderkomen van de ZDASG Zie rikzee in de Manhuisstraat af. Het onderwijsinstituut richt zich met name op het volwassenenonder wijs in de regio. Schouwen-Duive- land kent deze instelling als ge meenschappelijke regeling al zo'n tien jaar. Daarvoor was er echter al een avondschool. Welkom Adjunct-conrectrice in Zierik zee, mevrouw D. van Leeuwen, heette een ieder welkom en felici teerde in een algemeen woord alle geslaagden. Verder konden de vele aanwezigen kennis maken met de nieuwe rector in het Zeeuwse, L. H. Wille. Hij hield een korte toe spraak, waarvoor hij het Franse chanson Non, je ne regrette ne rien (Nee, ik heb er geen spijt van) van Edith Piaff gebruikte. Hij sprak de hoop uit, dat dit voor de studenten ook zou gelden. ,,Ik weet dat het niet altijd even gemakkelijk is. U heeft ook ver antwoordelijkheden op het werk of in het gezin. Ik denk, dat als er zich thuis of op het werk een pro bleem voordoet, dit de studie kan bemoeilijken. Anderzijds kan die studie juist 'ook helpen bij moei lijke momenten", aldus Wille. Wat ooit naam kreeg als de Moe dermavo is uitgegroeid tot een volwassen studiecentrum, waar een ieder tereeht kan voor een (deel)certificaat. Cursisten krij gen na het met goed gevolg afleg gen van het examen een volwaar dig diploma op zak. Omdat de studiemogelijkheid door het rijk financieel wordt ondersteund, kunnen de lesgelden enigszins be perkt blijven. Over cursusgelden, cursusaan bod, tijd en plaats heeft de ZDASG een boekje uitgebracht, dat 'bij de organisatie te verkrij gen is. De instantie heeft vestigin gen in Zierikzee, Vlissingen, Mid delburg en Goes. Diana Ross - Red hot Rhythm and Blues, een plaat waarbij men direct hoort, dat ze van Di ana Ross afkomstig is. Maar dan ook elk nummer. Hot is haar 28e elpee, sedert zij in 1970 op de solotour ging Zoals bekend maakte Diana Ross voor haftr solocarrière deel uit van de Supremos. Daarmee heeft ze ook niet niks gedaan. In die tijd tekende ze voor 23 LP's. Ook al staan de twaalf te lende songs op Red hot Rhythm and Blues los van el kaar, er kan niet gezegd wor den dat ze echt andere zijn. Ze zijn allemaal vrolijk ingezon gen en op dezelfde hoogte qua stem. Er wordt nooit eens echt goed uitgehaald, zoals Tina Turner wel eens kan doen. Dat is wel jammer, want op die ma nier ..vliegt" de plaat aan je voorbij. Commercieel getinte songs dus. Ze is niet voor niets naast zangeres ook nog zaken vrouw. Maar als de artiesten het alleen maar om het geld doen... speelt de muziek een kleinere rol. Toch is dit niet he lemaal in de uit een arme De- troitse gettowijk afkomstige zangeres te ontdekken, want Cross my Heart, It's hard for me to say en Tell me Again zijn drie onvervalste lovesongs, die op haar gevoelige manier wor den gezongen. De pure popsong Shine is geschreven door Sim- pley Red's Mick Huncknall. Het album is net uit of er is al een single de markt op. Vers van de pers is het nummer Dir ty Looks. Het begin van dat nummer begint direct al stevig en de drums laten zich goe$l ho ren. Het is echt een song, die vaak als eerste de markt wordt opgestuurd. Verder heeft het totaal geen degelijke inhoud. Dan maar liever de lovesongs. Zo ook het rock roll-achtige nummer Mr. Lee. Ze zingt het in het eerder genoemde genre op een verschrikkelijke manier. Zoiets kan ze beter aan Bill Ha ley overlaten. Natuurlijk heeft ze de langspeler niet alleen ge maakt. Ze kreeg hulp van ver schillende mensen uit de pop- business. Producer Tom Dowd bijvoorbeeld, bekend van on der meer Chicago, Rod Stewart en Eric Clapton. Ook de muzi kanten liegen er niet om. Steve Ferrone en Steve Gadd op de drums. Eric Gale op gitaar, Na than East en Chuck Rainey op de bas, Greg Phillingaines en Richard Tee aan de toetsen. Popliefhebbers die Diana d'r album en haar graag een keer live willen horen en zien moe ten daar nog lang op wachten. Momenteel toert ze door Ame rika, om in de herfst in alle rust de komst van haar baby af te wachten. Of men moet toe vallig toch even naar Amerika toe... RV 77 door J. VISSER-ROOSENDAAL DREISCHOR - Als ambtenares burgerlijke stand heeft mevrouw J. Bokeluar-vun de Velde al heel wat jonge en minder jonge stelletjes in de echt verbonden, maar dat zij nog eens haar zoon voor zich in de trouwzaal zou treffen heeft mevrouw Ho ke iaar. die sinds januari '73 als ambtenares burgerlijke stand bij de gemeente Brouwershaven werkt, waarschijnlijk niet voor mogelijk gehouden. Afgelopen vrijdag bleek die onwaarschijnlijkheid echter realiteit: de 2'J-jarige Flip Bokcluar, in het da gelijks leven consulting engineer in Rotterdam, gaf onder toeziend oog van zijn moeder het jawoord aan de 21-jarige ziekeli- verzorgster Karin Slager uit Brouwershaven. Moeder Bokeiaar moet weinig moeite hebben gehad om aan de hand van per soonlijke gegevens een „op maat gehouden geschrevenspeech op te stellen, daar zij het Broutese bruidspaar meer dan goed kent. De huwelijksplechtigheid die meer weg had van een gezellig familie-onderonsje werd bij wijze van noodsprxmg niet op de gebruikelijke locatie, de trouwzaal van het Broutese gemeentehuis gehouden, maar in het dorpshuis in Dreisehor. Om na de doorstane „emoties" weer wat op adem te komen is het jonge paar na de plechtigheid afgereisd naar Zuid-Frankrijk waar de wittebroodsweken worden doorgebracht 's Avonds vertelde ze het aan Brand wat Wouter gezegd had ..Had ik dat maar weten," zei hij spijtig ..Nou gaat het vanzelf niet meer Ik was daar heel wat liever heengaan as naar Krelis Stam. Hij is al een oude sukkel en zijn vrouw heb de broek an. Wist Wouter aars nog wat te vertellen''" „O ja En ze vertelde hem al de nieuwtjes die ze gehoord had De jongste kinderen speelden en de oudsten lazen elk in een bock. de ka chel knetterde gezellig, de koffiepot pruttelde op het lichtje, het werd oen gezellige avond. ..Maar wat moote we nou met Wou ter'."' vroeg Brand, eer ze naar bed gingen. ..Wil je wel ge love, dat ik er echt strijd van heb of ik het doen zal of niet?" ..Maar het gaat niet," zei ze beslist. „Dat zou niet netjes we/e" „Best 'ooi: Dan gaan ik naar Krelis en Aagje." zei hij vrolijk „Jij ok r's je zin Die week bracht de post twee brie ven Eelt van Koba Of Brand en Jan- nie in hun buur: geen betrekking voor haar wisten wanl ze wou graag eens wat andere „Weer wat nieuws," mopperde Brand. „Zo'n meid moest trouwe, dat is beter" „Daar benne 'r aars twee voor no dig," zei Jannie. „En dat lukt niet met Koba. Ze maakt het telkens zélf uit schroef je moeder. Die is er niks over te spreken." De andere Was van moeder Kee. Je bent eerdaags jarig, schreef die, en Gcrbrand zei dat jullie weer verhuize gaan en daarom stuur ik je maar oen cadeautje in geld. Met tranen in de ogen streek Jannie het cadeau glad. Hoofdstuk XVIII Op een stralende één meidag werd hun huisraad weer op een vrachtauto geladen en toen reden ze wederom een nieuwe woonplaats tegemoet. Zonder enig spoor van aandoening verliet Jannie hun huis en de stad. waarin ze zo korte tijd gelukkig was geweest en met een beklemd hart kwam ze het dorp binnen Wat zou ze hier vinden in dit oord, dat berucht was om zijn scherp omlijnd stands verschil en zij» kliekjesgecsl? Maar och. welke kleine gemeen schap was daar geheel vrij van: en wat had je tenslotte met al die men sen en hun eigenaardigheden nodig? Je had genoeg aan eigen werk cn aan je eigen zorgen Mei i dan genoeg. Zodra alles afgeladen was toog zo vol moed aan de schoonmaak Hot huis viel haar erg mee; Brand had niets te veel gezegd. Het was ruim cn goed onverhoudon. Vlak achter de uitgebouwde voorkamer stond een grote kapberg. waar de baas zijn overtollig hooi en stro in onder bracht en die 's winters als dat nodig was de schapen herbergde. Vorder was er een flinke woonkamer, een ruime keuken en een aardig slaapka mertje voor de jongens. En op het rui me erf stond een klein schuurtje, Terwijl haar handen en voeten die eerste dag druk bezig waren, vlogen haar gedachten vooruit naar alles wat veranderd en vernieuwd moest worden Er was zoveel versleten in de laatste jaren. Ze zou moeten schanv Ion met zeil en tapijt en er moesten nieuwe gordijnen komen En hoever zou ze vandaag met de schoonmaak komen? Morgenmiddag moest ze al mee naar het land om te melken had de vrouw gezegd, want de baas moest uit En die verwachtte ook. dat ze een paar dagen kwam schoonmaken en zondag moest en zou ze naar de La ge Hoek Je zou er liefst maar dade lijk heen fietsen Gelukkig dat Piet haar in de eerste dagen kon helpen; later moest hij maar een baas zoeken. Ze werkte door tot Brand thuis kwam cn toen gingen ze. na een haastige maaltijd, vroeg ter ruste, le dereen. van groot tot klein, was moe cn vol van de eigen gedachten En dat bleef de eerste dagen zo. Brand was stil. Hij had moeite zich aan te passen in dit bedrijf, waar dc boer het werk regelde, zolang zijn vrouw die regel goedkeurde. (wordt vervolgd) Nieuw Leger des Heils-echtpaar: ROTTERDAM Op de West duit se binnenvaarttankei Jaronn, die bij Shell in de tweede petroleumhaven in Rotterdam ligt afgemeerd, is zondag morgen brand uitgebroken. Volgens een woordvoerder van Shell is tijdens het laden van benzine aan boord van het schip een filter opengescheurd, waardoor een sproeier van benzine ontstond en brand uitbrak joor in het Leger des Heils. Holland: „Het is eigenlijk een constante strijd geweest. Wel of niet in het Leger. En toch steeds weer dat heilig moeten". Mevrouw Holland heeft het Leger des Heisl-werk eigenlijk met de pap lepel ingegoten gekregen. „Mijn broers en zussen zaten ook in het Le ger. Ik heb altijd veel aan zang en jeugdkoren gedaan. En ik was ook heel actief in de padvinderij. Me vrouw Holland was 18 toen ze ja zei tegen het Leger des Heils. Ze gaf zich op als kandidate op de kweekschool van het Leger en werd meteen aange nomen. Ze ontmoette haar huidige man en niet zo lang later trouwden ze. Beiden hebben veel ervaring met thuislozenwerk. „Vooral in de randstad hebben we veel te maken gehad met agressie", aldus Holland. Zijn vrouw vult aan: „Maar het gek ke is dat ik in mijn Leger des Heils- uniform door straten liep waar ik zonder dat uniform nooit had durven lopen. Dat uniform is een soort be scherming". Het echtpaar Holland wil eeyst. de nodige tijd besteden aan het leren kennen van Schouwen-Duiveland en haar bevolking. „We kennen Schou wen-Duiveland nauwelijks. Wel ken nen we een aantal mensen van het Le ger. Maar als je eenmaal bezig bent hier leer je snel mensen kennen. De praktijk is de beste leermeester". ALGIERS - De Libische leider, ko lonel Muammar Gaddafi, is voor een onaangekondigd bezoek aangeko men in Algerije, zo is uit officiële bron in Algiers vernomen. Gaddaffi werd op de luchthaven van Algiers verwelkomd door president Chadli Bendjedid en andere hoge Algerijnse functionarissen. Sinds de besprekin gen die de Libische leider vorig jaar januari met Bendjedid in de plaats Amenas voerde, hebben de landen hun onderlinge betrekkingen aan zienlijk verstevigd. BONN - De Westduitse overheid zal volgend jaar 29,3 miljard Mark moe ten lenen, 3,3 miljard Mark meer dan in de plannen tot nu stond aangege ven en zeven miljard Mark meer dan voor dit jaar was begroot. Dit staat in het wetsontwerp voor de begroting van volgend jaar, dat minister van financilen Stoltenberg heeft opge steld. De uitgaven bedragen 275 mil jard Mark, 2,4 procent meer dan voor dit jaar. Het kabinet zal zich woens dag met het ontwerp bezighouden. De nieuwe Leger-gezichten in het Leger des Heils: Majoor A Holland en zijn echtgenote majoor A. Holland-Kooij. ZIERIKZEE - „Het is voor ons een hele omschakeling. Dit is voor ons een heel ander werkgebied. Veel rustiger en gemoedelijker", aldus A. Holland, majoor bij het Le ger des Heils en samen met zijn vrouw opvolger van het echtpaar Kruisinga dat kortgeleden afscheid nam van het Leger des Heils in Zierikzee. „Je weet van te voren dat je nooit lang ergens zit. Ik heb daar niet zoveel pro blemen mee", aldus Holland. Het echtpaar Holland heeft veel Leger des Heils-werk gedaan in de randstad. „We wilden eigenlijk wel graag weg uit de randstad in hei belang van de kinderen. Die kwamen aardig klem te zitten. In een stad als Den Haag ben je als Leger des Heilsgezin toch al iets aparts. En de roeping van de ou ders is het lot van de kinderen. In Den Haag heb je veel te maken met verslaafden, agressie, ontspoorde jongeren. Hier is alles veel rustiger en minder gejaagd". Holland: „Het Lger is politiek neu traal. Maar als heilsoldaat kom je op voor. de armen en de kansarmen. En dan moet je je weieens met politiek bemoeien". Qua achtergrond verschil len de heer en mevrouw Holland nog al. Zij is als het ware opgegroeid met het Leger des Heils. Hij heeft een heel andere achtergrond. Waar hij boeiend over kan vertellen. „Mijn grootou ders waren aanhangers van de oude Drees. Mijn ouders waren Hervormd, maar ik ben niet echt kerks opge voed. Ik ben altijd wel gelovig ge weest, maar op mijn eigen termen. Toen ik 11 was ben ik eens naar de zondagsschool van het Leger des Heisl geweest en daar heb ik eigen lijk mijn hart aan de Heer gegeven". Met lood in de schoenen ging Holland terug naar huis. Bang om het te ver tellen. „Maar ik kreeg een knuffel. Bleek dat mijn moeder ook ooit in het Leger des Heils had gezeten. En ik ontdekte dat een paar familiele- uen die ik altijd voor PTT'ers aan had gezien ook heilsoldaten waren. En zo kwam ik bij het Leger terecht". Dienstplicht Holland kreeg zijn oproep voor mi litaire dienst en koos voor de marine. „En toen ging ik roken, drinken, stoer doen. Totdat ik in de West te rechtkwam. Daar kwam ik weer in contact met het Leger en ik kreeg weer dat gevoel dat ik geroepen was. Ik heb toen vreselijk, lopen twijfelen over wat ik moest doen. Gehoor ge ven aan die roeping, of op dezelfde voet verder gaan. Tenslotte heb ik toch voor het eerste gekozen.- Ik ben gestopt met roken en drinken. Ik heb alles overboord gekiept en heb me aangemeld als kandidaat voor het of ficiersschap. Daar werd ik afgewe zen. Ze hadden me pas nog zien roken en drinken. Ik was daar heel kwaad om, maar ben, eenmaal terug in Ne derland, toch weer bij het Leger aan de slag gegaan. Op gegeven moment werd ik benaderd door het Leger. Of ik interesse had om officier te wor den. Maar toen had ik er niet zo'n trek meer in" Nuchter Niettemin werd Holland toch ma-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 4