Vijf nieuwe tegenstanders voor Zierikzee in komende competitie zorgen voor verrassingselement Werner Lodewijk en Norman Dijst voeren sterk acterende ploeg C-jongens Delta Sport naar top Dauwendaele-jeugdvoetballers zeer succesvol tijdens slottoernooi van sv Duiveland Knappe hoogtesprong voor Serge Verschuur tijdens clubcompetitie B-junioren DFS-vierdaagse Jos Geluk het snelst 6 ZIERIKZEE - Geheel tegen de verwachting in wordt de komende competitie er voor Zierikzee een vol verrassin gen. Dat kan reeds gesteld worden bij het bekend wor den van de competitie-indeling voor het voetbalseizoen 1987/1988. De formatie van trainer Hans van der Wekke krijgt maar liefst vijf nieuwe ploegen tegenover zich in vergelijking met de vorige competitie. WSC uit Waal wijk ging een stapje hogerop en Divo uit Dinteloord en Taxandria uit Oisterwijk moesten terug naar de derde klas. Nog twee Brabantse ploegen keren niet terug in de tweede klas B. Het Boxtelse ODC en Wilhelmina Boys uit Best werden ingedeeld in de Oostbrabantse tweede klas A. Tegenover de vijf vertrekkers staan vanzelfspre kend ook vijf nieuwkomers: vier Brabantse ploegen en een oude bekende Zeeuwse opponent. Die Zeeuwse opponent van een paar jaren terug is Breskens. Na de gradatie naar de derde klas heeft de ploeg zich snel herpakt. Met over macht behaalde Breskens het kam pioenschap in de derde klas D. Naaste rivaal BSC uit Roosendaal werd in de slotfase nog op vijf punten gemanoeuvreerd. Breskens behaalde in 22 wedstrijden 31 punten en leed daarbij vier nederlagen. De produk- tie van 42 doelpunten was zeer rede lijk, maar de 26 treffers tegen doen veronderstellen, dat de defensie niet het sterkste deel van de ploeg is. Lan ge tijd zag het er in de derde klas naar uit, dat Goes een stapje hogerop zou gaan doen, maar in de laatste ronden liet de Gocse ploeg het volle dig afweten, zoals dat een jaar tevo ren ook reeds gebeurde, waarop Divo het kampioenschap pakte. Defensie VOAB uit het Brabantse Goirle on der de rook van Tilburg is de tweede promovendus uit de derde klas, waar mee Zierikzee in de komende compe titie te maken krijgt. In tegenstelling tot Breskens mag bij VOAB gespro ken worden van een bijzonder stugge defensie. Met vierde klaskampioen SC 't Zand uit Tilburg had VOAB de minst gepasseerde defensie van het hele district Zuid I. Dertien keer moest de Goirlese doelman een gang naar het net maken in 22 competitie duels. Aanvallend was het evenwel ook niet fameus, want de ploeg scoorde slechts 37 keer, eenzelfde produktie als Zierikzee achter de naam kreeg. VOAB vergaarde er 29 punten mee en hield Jeka en Veerse Boys op respec tievelijk één en twee punten. Naast twee gepromoveerde ploegen krijgt Zierikzee in de komende competitie ook een gedegradeerde ploeg tegen over zich. Lange tijd zag het er naar uit, dat het Tilburgse Sarto zich pro bleemloos zou redden in de eerste klas, waarin Vlissingen uiteindelijk kampioen werd. De Tilburgse ploeg had evenwel bijzonder veel proble men met het winnen van wedstrij den. De onderste plaats kwam in de eerste klas nooit ter discussie, want Bergeijk was vanaf het eerste mo ment de echte zwakke broeder in de klas. Met een schamel aantal van tien punten moest de ploeg een stap terug doen. De overige ploegen, met uitzondering van Vlissingen aan de kop van de rangschikking, ontliepen elkaar niets. De marge tussen de nummer twee van boven en nummer twee van onder bedroeg voor de laat ste ronde welgeteld zes punten. Sar to werd met achttien punten en een doelsaldo van 25-32 het kind van de rekening, maar de Tilburgse ploeg geldt nu reeds als de te kloppen for matie in het komende seizoen. ,,YVe hebben erg onfortuinlijk gespeeld in het voorbije seizoen. We kwamen tien keer met een gelijkspel van het veld, terwijl we veruit het betere van het spel hadden gehad en dik moes ten winnen. We zaten evenwel een pe riode fiks in de lappenmand wan neer het op afmaken aankwam", stelt een Sarto-woordvoerder nu. De Bredase tandem Baronie en Boeimeer is weer in dezelfde klas in gedeeld als Zierikzee en dat geldt ook voor het Zeeuwse duo Sluiskil en Middelburg. Naast Sarto komt ook NOAD uit Tilburg en gebleven is ook het Oosterhoutse SCO. Verrassende nieuwkomers, en dus vervangers voor ODC en Wilhelmina Boys, zijn OJC uit Rosmalen en OSC '45 uit Or- then, een dorp dat onder de Brabant se hoofdstad 's-Hertogenbosch res sorteert. Twee verre reizen derhalve voor Hans van der Wekke en zijn mannen. Beide nieuwkomers kwa men in het vorig seizoen uit in de tweede klasse A en eindigden daarin op een vijfde en zesde plaats met elk 22 punten uit 22 wedstrijden. Ook de doelsaldi ontliepen elkaar niets. OJC scoorde en incasseerde twee keer meer dan OSC '45: 30-31 voor de Rosmalense ploeg, 28-29 voor OSC '45 uit Orthen. De Valk werd in de twee de klas A kampioen met 29 punten, Avanti '31 werd met twee punten min der tweede en Blauw Geel '38 en Schijndel gingen de twee nieuwe te genstanders van Zierikzee met res pectievelijk 24 en 23 punten nog voor af. Opvallend is, dat naast Brabantia, dat veertien punten verzamelde, Val- kenswaard de tweede promovendus werd met 20 punten, slechts twee minder dan OJC en OSC '45. Voor aanvang van de laatste ronde kwa men nog zeven ploegen in aanmer king voor de tweede degradatie plaats. Evenals in de tweede klas B waar Taxandria het haasje werd door een extra duel tegen SCO met 2-0 te verliezen, zo was Valkenswaard het kind van de rekening na 3-1 verlies te- •gen Olympia '18. In de reserve tweede klas, waarin het tweede team van Zierikzee 2 acteert, komen de promo vendi Dosko 2 en Baronie 2 in de plaats van de degradanten RKDVC 2 en NOAD 2, terwijl Middelburg 2 als eerste klas-degradant de plaats in neemt van kampioen TSC 2. Bruse Boys degradeerde in het za terdagvoetbal uit de tweede klas en komt nu in de derde klas een groot aantal bekende opponenten tegen. Kapelle handhaafde zich na het win nen van een degradatiewedstrijd te gen ONI in de derde klas. Kloetinge promoveerde als enige van de derde naar de tweede klas en Wemeldinge degradeert naar de vierde klas. Behalve Bruse Boys komt ook Tho- lense Boys als nieuweling in de derde klas. De ploeg van trainer Jan Engle- bert toonde zich de sterkste in een extra nacompetitie met Krabbendij- ke en DFS. De overige ploegen blij ven op hun oude stek. Behalve Ka pelle zijn dat Yerseke, Terneuzense Boys, Nieuwdorp, NOAD '67, PTT Breda, Veere, WHS, Zaamslag en Zwaluwe. Een en ander betekent, dat Bruse Boys in de komende competi tie een drietal echte derby's op Bruse bodem krijgt met het Fliplandse NO AD '67 en de Thoolse ploegen WHS en Tholense Boys als opponenten. Ook in de vierde klas, waarin DFS en Mevo acteerden, verandert nauwe lijks iets. De plaatsen van kampioen Tholense Boys en degradant Smer- diek worden ingenomen door Beve landers uit Kamperland en Wemel dinge, die respectievelijk een klas stegen en daalde. Bruse Boys 2 krijgt in de reserve derde klas drie nieuwe tegenstanders. Naast kampioen Kloetinge 2 en degradant Nieuwdorp 2 keert ook Seolto 2 niet terug. Nieuw zijn de Zeeuws-Vlaamse oppo nenten AZVV 2 en Hoek 2, terwijl ook De Meeuwen 2 in de klas van de Bruse ploeg aantreedt. noteerde. Jeroen Raak liep de 100 me ter in 13,5 sec., een persoonlijk re cord. Tegenvallend waren de presta ties op de 100 meter horden en het discuswerpen. Michiel de Ruyt en Nando Lindenbergh overbrugden de horden in 22,3 en 22,6 sec. Serge Schot en Jan Hanse wierpen met de discus afstanden van 18.28 en 16.42 meter. Goed was de prestatie van de estafet teploeg. Werner Lodewijk, Michiel de Ruyt, Norman Dijst en Jas ja van Steyn finishten na 53,0 sec. over 4 x 100 meter. De C-meisjes moesten in Vlissin gen genoegen nemen met een laatste plaats in de Zeeuwse poule. Patricia Kort kwam nog behoorlijk voor de dag met een persoonlijk record op het hoogspringen met een hoogte van 1.40 meter en een aardige worp bij het discuswerpen over 21.43 meter. Ook Ascha Kikstra sprong 1.40 me ter hoog, maar zij stootte de kogel slechts 7.02 meter weg. Angelique van de Linde liep de 80 meter horden in 16,6 sec. en Josie Kneepkens had hier 17,0 sec. voor nodig. Op de 80 me ter vlak scoorde Linda de Ligt 11,5 sec. en Annemiek Klompe 11,8 sec. Met de speer bakten de Delta Sportsters er helemaal niets van. An gelique van de Linde kwam tot 13.64 meter en Gaby Emor slechts tot 8.48 meter. Met de discus deed Anouk Verschuur het al niet veel beter door op 10.46 meter te stranden. Op de 1000 meter was Josie Kneepkens de snelste Delta Sportster in 3.40,1 min., terwijl Linda de Ligt 3.48,1 min. nodig had. De 4 x 80 meter ging in 46,6 sec. Tom van den Ouden zorgde bij de D-jongens voor een opmerkelijke prestatie. De tweede jaars D-junior verbeterde op de 80 meter het clubre cord naar 10,5 sec. Hij moest het oude record van 10,7 sec. reeds enkele maanden delen met Mark van de Riet, die de tijd in 1982 in Bergen op Zoom liep. Met de nieuwe recordtijd komt Tom van den Ouden bij de beste tien van Nederland te staan in zijn ca tegorie. Van den Ouden boekte een persoonlijk record op het versprin gen met een afstand van 4.54 meter. René Fondse deed hetzelfde bij het hoogspringen met een sprong over 1.45 meter. Met de kogel bleef hij ste ken op 5.91 meter. Ronald van Witzen- burg liep de 1000 meter in 3.32,0 min. en voor de 80 meter horden had hij 18,2 sec. nodig. Marcel Louwerse had voor de 1000 meter 3.48,3 min. nodig en hij sprong 3.91 meter ver. Alwin van Meteren liep de 80 meter in 13,8 sec. en hij stootte de kogel 3.62 meter weg. Het kwartet René Fondse, Tbm van den Ouden, Marcel Louwerse en Ronald van Witzenburg voltooide de 4 x 80 meter in 46,8 sec. waarmee zij aardig in de buurt van het clubrecord kwamen. De meisjesploeg miste in Vlissin gen de persoon van Marjolein Hanse om de nodige punten te vergaren om enigszins gelijke tred te houden met andere ploegen. Desondanks werd er een aantal persoonlijke records ver beterd. Loes van Dongen en Mieke van den Hoek streden om de eer beste Delta Sportster te worden op de 1000 meter. Op de laatste meters besliste Mieke van den Hoek het duel in haar voordeel met een tijd van 4.22,1 min. Loes van Dongen bleef bijna twee seconden achter. Angeli que de Graaf en Diana Kenters sprongen beiden een persoonlijk re cord met een hoogte van 1.05 meter. Sandra Oxener kwam 3.12 meter ver bij het verspringen en NcIIeke Stins bleef met 2.87 meter enigszins achter. Op de 60 meter horden was Mieke van den Hoek de beste Delta Sportster in 13,9 sec., hetgeen een persoonlijk record betekende. San dra Oxener scoorde 15,1 sec. Locs van Dongen was snel op de 60 meter in 10,0 sec. en Nclleke Stins kwain uit op 10,4 sec. Tegenvallend waren de afstanden bij het kogelstoten: 5.50 meter voor Angelique de Graaf cn 4.74 meter voor Diana Kenters. De 4 x 60 mctcrploeg met Sandra Oxener, Diana Kenters, Loes van Dongen cn Mieke van den Hoek scoorde 42.9 sec. De B-juniorenploeg van Duiveland eindigde tijdens het eigen toernooi als laatste met een punt, maar leverde van tijd tot tijd toch aardig voethal af. OOSTERLAND - Op het Oostersportpark van sport vereniging Duiveland in Oosterland werd het laatste jeugdtoernooi van het seizoen 1986/1987 van Schouwen- Duiveland afgewerkt. Vier B-juniorenploegen en evenzo veel D-pupillenformaties streden om de laatste prijzen. Het Middelburgse Dauwendaele was in Oosterland bij zonder succesvol, want de hoofdstedelijke ploeg pakte in beide categorieën de eerste prijs mee. De organiserende vereniging moest zich in beide gevallen tevreden stellen met de laatste positie. De prijzen werden na afloop uitge reikt door toernooileider Gerard Krakeel. De dag werd werd op het Oostersportpark besloten met een feestelij ke barbecue-avond voor de leden van sv Duiveland. Dc B-juniorenploeg van Duiveland beleefde een bijzonder matige start. In de openingswedstrijd tegen Dau wendaele stond de ploeg van Peter de Vlieger in een vloek en een zucht met 0-2 achter, waardoor Dauwendaele zich meteen meldde als een van de voornaamste gegadigden voor de toernooizege. In de overige twintig minuten scoorden de Middelburgse voorwaartsen nog drie keer, waar door Duiveland een kansloze 0-5 ne derlaag leed. De Oostcrlandse forma tie herstelde zich in het tweede optreden door tegen Melissant een 1-1 gelijkspel uit het vuur te slepen. Me lissant bracht later de spanning terug in het toernooi door met 2-0 te win nen van Dauwendaele, dat tevoren nog met 1-2 had afgerekend met Goudzwaardse Boys. Door dc winst van Melissant op Dauwendaele had dc Flakkeese ploeg plotseling de mo gelijkheden in eigen hand om toer- nooiwinnaar te worden. Nederlaag Goudzwaardse Boys gooide even wel root in het sportieve eten van Me lissant door met 1-2 te winnen van dc Flakkeese ploeg. Goudzwaardse Boys kwam snel met 0-2 voor, maar kort na het begin van de tweede speelhelft kwam Melissant fiks op zetten en scoorde 1-2. In dc slotfase sloeg onverwacht dc vlam in de pan, maar vreemd genoeg raakte Goudzwaardse Boys het hoofd kwijt, waardoor kort na el kaar twee spelers voor vijf minuten naar de kant mochten. Melissant kon evenwel niet profiteren en zag zo doende de toernooiwinst aan de neus voorbij gaan. Door dc zege had Goudzwaardse Boys plotseling ook weer kansen om de eerste plaats te veroveren, maar de Zuidhollandse ploeg diende dan Duiveland met gro te cijfers te kloppen. De ploeg kwam met 0-1 voor, maar amper een minuut later trok Duiveland dc zaken weer recht. In dc tweede helft kwam Goudzwaardse Boys opnieuw op voorsprong, maar vervolgens was liet voornamelijk Duiveland, dat dc toon aangaf. De ploeg kreeg legio kansen om minimaal naastzij te komen, maar de afwerking functioneerde niet optimaal, zodat Goudzwaardse Boys toch beide punten op zak stak. De 1-2 zege was evenwel niet toerei kend om Dauwendaele van dc lei ding te verdringen. De ruime 0-5 zege in de openingswedstrijd leverde zo nog het beoogde rendement op. Dc resultaten waren bij dc B-junio ren als volgt: Duiveland-Dauwendac- le 0-5; Duiveland-Mclissant 1-1; Goudzwaardse Boys-Dauwcndaele 1- 2; Mclissant-Dauwendacle 2-0; Melis- sant-Goudzwaardse Boys 1-2; Goud zwaardse Boys-Duiveland 2-1. Hier door ziet de eindstand er als volgt uit: Dauwendaele Goudzw. Boys Melissant Duiveland BIJRGH-H AAMSTEDE - Bij sport park Van Zuycn in Burgli-Haamsti- dc gaat vanavond - maandag 22 juni - om half zeven de jaarlijkse Avond vierdaagse van start. Ter plaatse kan nog ingeschreven worden vanaf zes uur. Bij de D-pupillcn was er niets te be ginnen tegen de suprematie van de Dauwcndaele-plocg, die op rij afre kende met DFS (3-1), Duiveland (5-0) en Bruse Boys (5-1). Bij het begin van dc laatste wedstrijd van het toernooi tussen Bruse Boys en Dauwendaele had ook de Bruse ploeg nog volop kans om het toernooi te winnen. Dau wendaele kwam evenwel snel met 3-0 voor. Bruse Boys was optisch nauwe lijks de mindere van Dauwendaele, maar moest in de slotfase toch nog twee tegentreffers incasseren, vooral eer via een strafschop dc eer gered kon worden. Duiveland kwam aan het enige punt door met 2-2 gelijk te spelen tegen DFS. dat eerder ook de buit deelde met Bruse Boys via een 0- 0 gelijkspel. Bruse Boys klopte Dui veland ruim met 1-4 De uitslagen zien er op rij als volgt uit: Bruse Boys-DFS 0-0; Duiveland-Bruse Boys 1-4; Dauwcndaele-DFS 3-1; Duive- land-DFS 2-2; Duiveland-Dauwen- daelo 0-5; Bruse Boys-Dauwendaele 1-5. De eindstand geeft het volgende beeld te zien: Dauwendaele Bruse Bovs DFS Duiveland DEN HAAG - Zowel de B-meisjes als B-jongens van atletiekvereniging Del ta Sport kwamen in actie tijdens de clubcompetitie, die werd afgewerkt op de kunststof accommodatie van atletiekvereniging Sparta in Den Haag. Voor de meest opmerkelijke prestatie van Delta Sport-zijde zorgde Serge Verschuur, die bij het hoogspringen over 1.65 meter ging. Persoonlijke records waren er voor Danny Duinhouwcr op de 1500 meter en voor Christian van de Riet op de 100 meter horden. Met zijn sprong over 1.65 meter be hoort Serge Verschuur bij de betere hoogspringers binnen de Zierikzeese atletiekvereniging in zijn categorie. De hoogte leverde zijn ploeg veel eompetitiepunten op. Janco van de Linde voltooide de 110 meter horden in 20,5 sec. Danny Duinhouwer scoor de goed op dc 1500 meter door met zijn tijd van 4.42,1 min. een persoon lijk record te vestigen. In 1986 was hij tijdens wedstrijden in Vlissingen zestiende seconde langzamer ge weest. Met de speer overbrugde Duin houwcr 33.10 meter. Robert van der Vegt kwam in Den Haag uit bij het discuswerpen en het kogelstoten. Met de discus kwam hij uit op 39.54 meter en met dc kogel leverde hij een beste poging af over 13.69 meter. Op de 800 meter noteerde Serge Verschuur een tijd van 2.11,6 min. Raymond van Mourik sprong 4.83 meter ver, waar mee hij ver van zijn persoonlijk re cord verwijderd bleef. Op de 100 me ter noteerde hij 12,3 sec. De 4 x 100 meter werd door de Zierikzeese ploeg in 49.9 sec. afgelegd. De Delta Sport- jongensplocg eindigde op een negen de plaats. Dc B-meisjesploeg trad in Den Haag danig gehandicapt aan, omdat Saskia Faas cn Suzanne Bcrgsma door blessures verstek moesten laten gaan. Een Delta Sport-kwartet vol tooide de 4 x 100 meter in 58,9 sec. Christian van dc Riet zorgde voor een goed persoonlijk record door de 100 meter horden af te leggen in 17,9 sec. Edith Gerards had 19,2 sec. nodig. Met dc speer overbrugde Edith Ge rards 17.54 meter en Christian van de Riet sprong over een hoogte van 1.35 meter. Met de kogel kwam Wendy Hartog uit op 8.23 meter en Anita Be velander sprong 3.94 meter ver. Op de 800 meter liet zij een tijd van 3.17,7 min. aantekenen. Wendy Hartog had voor de 400 meter 73.6 sec. nodig en Marieke Zwart gooide de discus 19.52 meter van zich vandaan, terwijl zij de 100 meter voltooide in 15,8 sec. Door dat niet alle nummers optimaal kon den worden bezet kwam Delta Sport niet verder dan een positie in de on derste regionen. NOORDGOUWE - Delta Sport-at- leet Jos Geluk uit Noordwelle toon de zich de snelste tijdens de zesde editie van de jaarlijkse Sternloop. In totaal liepen twintig van de dertig deelnemende atleten de maximale afstand van zes kilometer. Geluk had op de streep een voorsprong van zes tien seconden op zijn clubgenoot en dorpsgenoot Martien Moermond, die sinds kort de veteranenstatus bezit. Achter het duo atleten uit Noord welle liep Kees Reinhoud uit Seroos- kerke naar de derde positie. Hij had voor de zes kilometer precies 22 mi nuten nodig. Sam Flikweert uit Nieu- werkerk kwam op de vierde plaats in 22.09 minuten en Cees Bolle belandde op de vijfde positie op slechts een se conde van Flikweert. Van den Berge bezette de zesde plaats in 23.02 min. en het veteranenduo Ad Bouwens uit Ouwerkcrk cn Jan Kloet uit Burgh- Haamstede, die respectievelijk 24.25 min. en 25.31 min., kwamen op de plaatsen zeven en acht. Jan de Jonge uit Nieuwerkerk eindigde in 26.19 min. als negende en de tiende positie was voor Koos Govers uit Noordgou- we in 26.44 min. De Duitse Barbara Kranz werd in 30.26 min. de beste da me en Wouter de Jonge uit Nieuwer kerk werd de snelste junior in 31.00 min. VLISSINGEN - De C-jongensploeg van atletiekvereniging Delta Sport maakte in Vlissingen een sterke indruk. De ploeg presteerde in de breedte uitstekend, hetgeen beloond werd met een tweede plaats in een competitie wedstrijd achter het Terneuzense Schelde Sport. De Zierikzeese ploeg kwam uit op 9041 punten, Schelde Sport verzamelde 9500 punten. Vooral Werner Lo dewijk en Norman Dijst zorgden voor goede prestaties. Werner Lodewijk werd winnaar op het speerwerpen met een beste af stand van 42.30 meter, hetgeen een nieuw persoonlijk record betekende. Norman Dijst kwam op de tweede plaats terecht met een afstand van 37.94 meter. De jeugdige atleet uit Dreischor presteerde ook uitstekend op de 100 meter. Hij sprintte naar een sterke 12,8 sec. Werner Lodewijk maakte zijn optreden knap af door ook het kogelstoten op zijn naam te schrijven met een prima afstand van 11.91 meter. Goed op dreef was ook Serge Schot. Hij won het hoogsprin gen met een hoogte van 1.60 meter. Recentelijk kwam de Zierikzeese at leet reeds een keer tot 1.65 meter, waarmee hij de ranglijst in Zeeland aanvoert. Jeroen Raak startte op de 800 meter en legde deze afstand af in 2.27,0 min. Rogier Izeboud had voor hetzelfde nummer 2.46,6 min. nodig. Bij het verspringen kwam Jasja van Steyn tot een beste poging van 4.35 meter, terwijl Rogier Izeboud 4.12 meter overbrugde met zijn beste sprong. Jasja van Steyn kwam ook uit op het kogelstoten, waar hij 8.87 meter Werner Lodewijk hoekte tijdens de competitiewedstrijd in Vlissingen twee overwinningen bij het speer werpen en het kogelstoten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 6