Dubbel trouwfeest Burgemeester Bergshoeff opent braderie Oosterlands Fanfare Stad en Lande wil travaljes in Noordgouwe en Dreischor overdoen aan de gemeente Brouwershaven Boeken 'vlogen' weg Aanrijding bromfiets en auto Botsing bij inhalen Diefstal fiets Auto in brand Diefstal geldkistjes Diefstal surfartikelen Botsing door voorsorteren I Diefstal uit auto Diefstal vlaggen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZWN-bus tegen auto ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 22 juni 1987 Nr. 24152 3 Netto opbrengst voor fanfarekas 2500 gulden OOSTERLAND - Het maken van muziek lieten de der tig muzikanten van Oosterlands Fanfare zaterdag over aan de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer. Zij hadden het zelf veel te druk met de verkoop van poffertjes, oude boeken, haring en tweede hands spullen tijdens de bra derie die werd gehouden in de CTV-loods aan de Van de Abeelestraat te Oosterland. Het evenement bracht voor de muziekvereniging een netto bedrag op van 25000 gul den dat ten goede komt aan de clubkas. Het evenement werd geopend door de nieuwe burgemeester van Duive- land, A. Bergshoeff. De nadruk van de gezellige dag die door Oosterlands Fanfare jaarlijks wordt georgani seerd lag ditmaal op het braderie- gebeuren. De 33 kramen die in de loods stonden opgesteld werden be volkt door kooplieden uit alle windstreken van Nederland die een bonte keur van artikelen aanboden. Er waren ook enkele ideële organisa ties als de Wereldwinkel, de VBOK (Vereniging tot Bescherming van het Ongeboren Kind) en de dierenbe scherming. En de muzikanten van Oosterlands Fanfare zelf nam een aantal attracties voor hun rekening. Bromfiets voor rijksdaalder Hoofdmoot daarbij was de verko ping bij opbod waarbij de voorzitter van Oosterlands Fanfare Johan Ma- chielse als veilingmeester de meest uiteenlopende artikelen aan de man bracht voor soms opzienbarende prij zen. Wat te denken van twee brom fietsen die voor respectievelijk 15 gulden en een rijksdaalder van eige naar verwisselden en een goede fiets die voor 100 gulden en een dubbeltje werd verkocht. Onder het assorti ment bevond zich verder een aantal oude muziekinstrumenten van de fanfare en antieke en nostalgische voorwerpen. Maar ook voor de kleinere 'rom mel die niet per opbod maar zo van de grond werd verkocht bestond een goede belangstelling. Het betrof al lemaal tweedehands spullen die de muziekvereniging van de bevolking van Oosterland kreeg. ,,Niet te tel len, zoveel", liet Rinus van der Have van tussen zijn handel weten. Hij had voor een dag de bugel geruild voor de 'vlooienmarkt'. De muzikanten Monica, Reina en Ferdinand kozen voor het bakken van poffertjes. Een experiment dat mede door het donkere weer in de ochtenduren prima bleek te lopen. Het beslag werd compleet met verse eieren ter plekke bereid. Verder kon men bij de leden van de fanfare zijn geluk beproeven via de sjoelbak of het schictkraam. Burgemeester A. Bergshoeff ioas aanwezig om de braderie van Oosterlands Fanfare te openen. ZIERIKZEE - Het leek wel een bijenkorf in het voorge deelte van de openbare biblio theek De Stolpe. Vele tiental len mensen maakten gebruik van de verkoopmorgen waarop afgeschreven bibliotheekboe ken te koop werden aangebo den. Vijftig cent voor een kin derboek of vijf stripboeken en één gulden voor een informa- tieboek of een volwassenen boek waren de prijzen. Bijna elke snuffelaar ging dan ook met een of (veel) meer boeken naar huis. Tussen de file die daardoor aan de kassa ont stond vertelde assistent biblio- thekaresse H. C. van de Vlies dat dit voor het tweede achter eenvolgende jaar was dat de leiding van de bibliotheek een dergelijk evenement organi seert om van de 'stukgelezen' en niet meer actuele boeken af te komen. Het waren er in to taal enkele honderden maar door de enorme belangstelling was het grootste deel daarvan in een paar uur tijd verkocht. ZIERIKZEE - Op de kruising Jan- newekken/Grachtweg/Schuurbeque Boeyestraat vond zaterdagavond een aanrijding plaats tussen een brom fiets bestuurd door J. J. G. uit Brui- nisse en een personenauto bestuurd door F. M. L. uit Doetinchem. De bromfiets reed vanuit de Schuurbe- que Boeyestraat richting Jannewe- ken en zou geen voorrang hebben ver leend aan de auto die vanaf het busstation over de Gracht weg kwam. Beide voertuigen werden beschadigd. ZIERIKZEE - Op de Zeelandbrug vond zaterdagmiddag een aanrijding plaats waarbij twee personenauto's aan de zijkant werden beschadigd. G. P. B. uit de USA reed in de richting Zierikzee achter een vrachtauto. Hij zou zijn uitgeweken naar links om te kijken of hij kon inhalen en daarbij de heer v. K. uit Nieuwerkerk niet hebben opgemerkt die hem juist in haalde. ZIERIKZEE - K. J. uit Zierikzee deed aangifte van diefstal van een da mesfiets. Het rijwiel verdween in de nacht van zaterdag op zondag van de Scheepstimmerdijk. ZIERIKZEE - Vermoedelijk door kortslditing ontstond vrijdagmiddag brand in de motor van de personenau to van J. D. uit Noordgouwe. Zijn echtgenote reed met het voertuig langs de Koning Gustaafweg te Zie rikzee. Door snel ingrijpen van een Zierikzeese brandweerman, J. K. die daar zijn bedrijf heeft, werd het vuur snel geblust met een poederblusser. De Zierikzeese brandweer rukte wel uit maar hoefde niet meer in te grij pen. Het motorcompartiment van het voertuig brandde uit. DREISCHOR A. C. C. uit Brou wershaven deed aangifte van diefstal van twee geldkistjes met een totale inhoud van 500 gulden. De diefstal werd gepleegd uit zijn woning aan de Boogertstraat te Dreischor. De dieven kwamen binnen via het forceren van de keukendeur. SCHARENDIJKE/RENESSE Ook dit weekend werd voor vele dui zenden DM aan surfartikelen gesto len van Duitsers. In alle gevallen la gen de surfartikelen in of op een auto. Vrijdagavond werd aan de Zeeane- moonweg te Renesse voor 4000 DM ontvreemd, in de nacht van vrijdag op zaterdag aan de Kuyerdamseweg bij Scharendijke voor 3500 DM en in de nacht van zaterdag op zondag voor 3000 DM uit een auto die langs de Brouwersdam stond. SCHARENDIJKE - G. G. v. d. M. uit Bussum zou in verwarring zijn ge raakt door de strepen op de Kuyer damseweg bij Scharendijke. Vrijdag middag rijdend ter hoogte van cam ping Van Baarle zag hij de weg voor een vierbaansweg aan en sorteerde voor op de baan van de tegenliggers. G. A. uit Koblenz die in de richting Ellemeet reed was daar niet op bere kend. Bij de botsing werden beide voertuigen aan de rechterzijde be schadigd. SCHARENDIJKE - Ook dit week end werd weer een aantal keer inge broken in auto's en de geluidsappara tuur ontvreemd. Meestal waren Duitse vakantiegasten het slachtof fer. Maar ook E. H. d. P. uit Scharen dijke was het slachtoffer. Zijn auto stond aan de Wilhelminaweg te Re- nesse. De waarde van de geluidsappa ratuur bedraagt ongeveer 600 gulden. ZONNEMAIRE - J. J. C. uit Zonne- maire deed aangifte van diefstal van twee vlaggen die voor zijn winkelbe drijf stonden. Het vergrijp gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag. De schade bedraagt 250 gulden. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon. 01110-16551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur); 01119-1660. Redactie (na 17.30 uur); 01110-15071 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur); 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41,00; per jaar f 156,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% BTW. Opzeggingen dienen een maand voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld le worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. 4.000 Gulden nodig om traval je Noordgouwe in oude luister te herstellen BROUWERSHAVEN - De Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland heeft aan de gemeente Brouwershaven gevraagd om de oude travaljes aan de Ring van Drei schor en Noordgouwe over te nemen. De vereniging heeft de travaljes indertijd aange kocht om de herinnering aan de oude vorm van hoefsmid-ambachtskunst levend te houden. Mede om financiële redenen acht de vereniging het niet meer tot haar taak on roerende goederen blijvend in bezit te hebben. Zij wil de travaljes voor niets overdra gen aan de gemeente Brouwershaven. verder het groot onderhoud van na oorlogse woningen in Brouwersha ven en Zonnemaire aan de orde, de gemeente-garantie ten behoeve van het eigen woningbezit, het voorberei- dingsbesluit bestemmingsplan Noordgouwe Kom, de verordeningen leerlingenvervoer en speelautoma ten en de financiële jaarstukken van het Woningbedrijf. RENESSE - Op de kruising Lange Reke/Korte Reke reed zaterdagmor gen een ZWN-bus bestuurd door J. P. N. uit Nieuwe Tonge tegen een perso nenauto van P. R. F. uit Keulen (Duitsland). De bus draaide vanaf de Hogezoom de Korte Reke op waar de Duitse auto geparkeerd stond. Tijdens de gemeenteraadsvergade ring van 29 juni, die vanwege de aan bouw van het Brouwse stadhuis in het Dorpshuis te Dreischor wordt ge houden, zal het college de raad voor stellen om in te gaan op het verzoek van Stad en Lande. Hoewel de vereni ging geen geld vraagt voor de traval jes is aan de overdracht wel de voor waarde gesteld dat de gemeente de travaljes in oorspronkelijke staat zal handhaven zodat ze blijvend de typi sche dorpsringen van Dreischor en Noordgodwe zullen verfraaien. De travalje in Dreischor is een aantal ja ren geleden door Stad en Lande ge heel gerestaureerd maar de travalje in Noordgouwe vraagt momenteel het nodige onderhoud dat naar ver wachting 4000 gulden zal kosten. Historisch belang- Hoewel het college al bij voorbaat tegenvallende onderhoudskosten in de toekomst aanroert is zij van me ning dat de overdracht toch door moet gaan. ,,Wij vinden het van histo risch belang dat de bouwsels behou den blijven. Het ligt naar onze me ning meer op de weg van de gemeente om daarvoor te zorgen dan op die van de Vereniging Stad en Lande". Het college wil het benodigde geld ten laste brengen van de pot stads- en dorpsvernieuwing De raad heeft ui teraard het laatste woord en daar kan iedere belangstellende naar komen luisteren op maandag 29 juni vanaf 19.30 uur in het Dorpshuis te Drei schor. Een ander 'historisch' onderwerp op de agenda betreft de restauratie van twee schilderijen in het Brouwse stadhuis die dateren uit de achttien de en negentiende eeuw. Uit een of ferte van kunstschilder/restaurateur Leo Marchand uit Dordrecht blijkt dat deze klus maximaal 10.000 gul den zou kunnen kosten, het college stelt de raad voor dit bedrag uit de post onvoorziene uitgaven beschik baar te stellen en in de ontwerpbe groting voor 1988 een post restaura tie te ramen. Mede in verband met de nieuwbouw van de gemeentesecreta rie en de aanpassing van het stadhuis vindt het college het nu een geschik te tijd om restauraties te doen uit voeren. BU RGH-H A AMSTE- DE/ZIERIKZEE - Eigen lijk weet een bruid, flat als zij ails leerkracht 'de kost verdient, er op haar trouwen kinderen ko men opdagen met erebo- gen. Toch blijkt het iede re keer weer een verrassing. Zo ook voor het paar Marion Lig- thart en Wilfred van der Veer in Burgh- Haamstede en Anja Bliek en Anne Jan Veen- hof in Zierikzee. De eerste' bruid is groepsleer kracht aan de openbare basis school de Kirreweie te Burgh- Haamstede. Na de huwelijksvol trekking in het plaatselijke ge meentehuis stelden 35 kinderen zich op met een ereboog, waar het paar zichtbaar geamuseerd onder door stapte. Ongeveer gelijkertijd gaf Anja Bliek haar jawoord aan Anne Jan Veenhof. De bruid is verbonden aan de openbare basisschool 't Mêêtje te Ellemeet en ook daar is heel wat tijd gestoken in het ver vaardigen van de bogen. Bijna al le leerlingen waren present tij dens de plechtigheid in Zierikzee. Ook was er nog een zogenaamde kinderreceptie op een feestboot in de Nieuwe Haven. Parkeergelegenheid in Den Osse Men kan bij de vergadering ook ho ren of de oplossing van de ergernis die in Den Osse al jarenlang bestaat (vanwege de parkeerchaos door dui kers) wat dichterbij komt. Na langdu rige onderhandelingen met allerlei betrokken instanties kan het college de raad nu voorstellen om een huur overeenkomst aan te gaan met het Waterschap Schouwen-Duiveland ten behoeve van de aanleg van een par keerplaats met bijbehorende werken aan de Langedijk/Nieuwe Kerkweg te Den Osse. Dit ten behoeve van de vele beoefenaars van de duiksport die daar regelmatig zijn. Als de raad toestemt kunnen de plannen verder worden uitgewerkt. Men weet ook nog niet hoeveel het gaat kosten. Het ministerie van landbouw en visserij heeft echter telefonisch meegedeeld dat uit de gelden voor de openlucht recreatie en het toerisme 75 procent van het geïnvesteerde bedrag be schikbaar zal worden gesteld. De ove rige 25 procent wil de gemeente uit de het fonds Dorpsuitleg halen. De huurprijs voor het perceel grond van het waterschap bedraagt 185 gulden per jaar en de huurovereenkomst wordt per drie jaar opnieuw afgeslo ten. Tijdens de raadsvergadering komt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3