Kleine kermis in Haamstede Zierikzeese gemeenteraad heeft lange lijst met agendapunten streeknieuws RSG-leerlingen brengen 8300 gulden bijeen voor Somafco Collegevoorstel tot start herinrichting dorpskern WATERSTANDEN Tasjesdieven aangehouden Vernieling aan auto Aanrijding Burgh- Haamstede Aanrijding, Ellemeet Duizenden parkeer- overtredingen Diefstal duikspullen swo Informatie-avond inrichtingsschets Grevelingen 2 Raadsvergadering Bruinisse BURGH-HAAMSTEDE - Een autoscooter, een kindermolen, een oliebollenkraam en een nougatkraam. Dat is de vol ledige omschrijving van de kemiis die nog tot en met dinsdagavond bij de Ring in Haamstede staat. Volgens de mid denstanders in de directe omgeving van het evenement loopt zowel de belangstelling van het publiek als de kermisex ploitanten zelf steeds wat meer terug. Niettemin is die kleine kermis naast het mooie kerkje in de Ring toch een pittoreske gebeurienis die minstens een sfeervol plaatje oplevert. En als het weer wil meewerken waarschijnlijk ook de belangstelling van dorpsbewoners en toeristen. BRUINISSE - Het college van b en w stelt voor met de herinrichting van de dorpskern te beginnen in de Nieuwstraat. Aanvankelijk was het de bedoeling om te starten in het cen trum. Het collegevoorstel wordt be handeld op de vergadering van de Bruse raad donderdag 25 juni. Het college stelt verder voor de bestaan de begeleidingscommissie om te vor men tot een werkgroep die de verde re procesgang wat betreft de herin richting moet bewaken. In opdracht van het het Koninklijk Nederlands Ondernemers Verbond (KNOV), afdeling Bruinisse heeft het Coördinerend Instituut Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) een onderzoek verricht naar de mogelijkheden van een sfeerverbeterende herinrichting van de Bruse dorpskern. Een onder zoek dat resulteerde in een rapport. Op een inspraakavond werden ver volgens de bewoners aan het woord gelaten. Uit de toelichting bij het col legevoorstel blijkt dat men niet aan de kritiek vanuit de bevolking is voorbij gegaan. Zo onderschrijft het college nu de bezwaren die op de in spraakavond geuit werden wat be treft de bouw van een muziektent te gen het plateau bij de Nederlands Hervormde kerk. Veel bezwaren werden op de in spraakavond ook naar voren ge bracht tegen een aantal geplande par keerplaatsen. Het college toont begrip, maar houdt aan dit onderdeel van de plannen vast: „Gelet op het doel van het plan zijn de parkeer plaatsen aan te merken als een essen tieel onderdeel. In het centrum is een tekort aan parkeerplaatsen. Door toevoeging van een aantal parkeer plaatsen kan een evenwichtige par keersituatie worden gecreëerd". Het voorstel om niet in het een- RENESSE - Mede naar aan leiding van een aantal tips kon de Rijkspolitie Schouwen-Dui- veland een 17-jarige inwoner van Renesse, aanhouden in ver band met een tasjesroof die op zaterdagmiddag 30 mei plaats vond in de bebouwde kom van Renesse. Uit het onderzoek kwam naar voren dat deze jon gen samen met een 15-jarige in woner van Dordrecht en een 16- jarige inwoner van Breda be halve bij de tasjesroof ook was betrokken bij meerdere dief stallen en inbraken. "26 werd onder andere de ipbraak in de school te Renesse; opgelost en diefstallen van bföfhfïëtsën 'të Renesse en fietsen te Dor drecht. Na verhoor zijn de ver dachten terug in vrijheid ge steld. Maandag 29 juni ZIERIKZEE - De Zierikzeese gemeenteraad moet maandag 29 juni het meerjarenprogramma 1988-1992 voor de restauratie van de monumenten vaststellen. De ze procedure dient gevolgd te worden wil de gemeente in aanmerking komen voor geldelijke bijdragen van het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur. De openbare raadsvergadering in het stadhuis begint om 19.30 uur. t ZIERIKZEE - C. H. R. uit Zierikzee deed aangifte van een vernieling aan zijn personenauto. Het voertuig stond geparkeerd in de Basterstraat. In de nacht van zaterdag op zondag zou er oyer het voertuig gelopen zijn waardoor een schade van naar schat ting 2000 gulden ontstond. BURGH-HAAMSTEDE - Op de Adriaan 'van der Weydeweg kwamen zondagmiddag een bestelbusje be stuurd door P. C. A. S. uit Rotterdam en een personenauto bestuurd door A. W. B. uit Dordrecht met elkaar in aanraking waardoor lichte schade ontstond. De voertuigen reden elkaar tegemoet en raakten elkaar bij het passeren. De zijkanten werden be schadigd. ELLEMEET - Zondagmorgen vond op de Kuyerdamseweg tegenover de Schelpenweg bij Ellemeet een aanrij ding plaats waarbij twee personenau to's werden beschadigd. A. A. uit Gei- lenkirschen draaide over de Kuyer damseweg naar links om te keren. A. H. uit Vlaardingen die achter hem reed werd daardoor verrast. Hij rem de maar mede door het gladde weg dek door de regen gleed hij tegen zijn voorganger aan. Deze zogenaamde budget reserve ring komt tot stand aan de hand van objectieve gegevens (aantal en aard van de beschermde monumenten) en gemeentelijke meerjarenprogram ma's. Voor de gemeente Zierikzëe is er voor 1990 een bedrag van 942.089 gulden gesteld en voor 1991 een be drag van 901.638 gulden. De raad krijgt naast een groot aan tal begrotingswijzigingen ook een voorstel van burgemeester en wet- RENESSE - De rijkspolitie heeft een druk weekeinde achter de rug. Mede door een invasie van Duitse gasten die een extra vrije dag hadden door de nationale feestdag in Duits land was het erg druk in Renesse. Me de daardoor vonden volgens de poli tie duizenden parkeersovertredingen plaats. Men had onvoldoende man kracht om dat allemaal aan te pak ken maar toch werden ruim vijftig parkeerbonnen uitgedeeld en drie auto's weggesleept. Zoals dat lang zaamaan 'gebruikelijk' is geworden werden ook op grote schaal diefstal len van geluidsapparatuur uit (voor namelijk Duitse) auto's gepleegd. Een ander veel voorkomende overtre ding is de illegale recreatie in natuur gebieden en de bebouwde kom. Ook hiertegen trad de politie zover dat mogelijk was op. SCHARENDIJKE - Then J. J. A. M. uit Den Haag even niet oplette wer den zijn duikspullen ter waarde van 2000 gulden gestolen van achter zijn auto. M. had zijn voertuig geparkeerd bij een inlaag onder de dijk bij Scha- rendijke. De diefstal vond zondag morgen plaats. houders om jaarlijks een bedrag van 8000 gulden te voteren voor het aan stellen van een beheerder voor kin derboerderij de Punt. Het bestuur van de Punt heeft de gemeente hier om gevraagd. B en w onderschrijven het belang van een beheerder en wij zen in dit verband op de functie van de kinderboerderij met betrekking tot de directe omgeving en de leefsi tuatie van met name de jeugd in Zie rikzee. Verder wil de gemeente een rekening-courant aangaan met de Stichting Welzijn Ouderen Schou- wen-Duiveland, die nu het pand in de Huybertstraat gaat betrekken. Hier mee wordt de stichting in staat ge steld het pand in te richten. Een an der punt betreft het voorstel om een krediet te verlenen voor de aansluit kosten met het Regionaal Educatief Centrum de Bevelanden Tholen ten behoeve van de basiseducatie. Eerder al stemde de raad in om mee te betalen voor de periode augustus- december 1987. Nadere gesprekken met de organisatie hebben uitgewe zen, dat er een bijdrage van de ge meenten nodig is van een gulden per inwoner. Voor Zierikzee komt dit neer op 9726 gulden per jaar. B en w achten het voorgestelde bedrag ac ceptabel en vragen de raad nu ruim 4000 gulden te voteren voor de aan sluitkosten. BROUWERSHAVEN - Het Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen houdt dinsdagavond 23 juni een bij eenkomst in gemeenschapscentrum Het Tonnenmagazijn in Brouwersha ven waarop een toelichting wordt ge geven op de „Evaluatie Nieuwe In richtingsschets Grevelingen 1986". Op deze avond, die om 19.30 uur be gint, is er ook ruimschoots gelegen heid tot het stellen van vragen. Het dagelijks bestuur van het schap heeft deze schets voorlopig vastgesteld en wil iedereen in de ge legenheid stellen hierop te reageren. Daartoe ligt de inrichtingsschets van dinsdag 23 juni tot en met vrijdag 28 augustus ter inzage bij de gemeenten Brouwershaven, Bruinisse, Dirks- land, Duiveland, Goedereede, Mid- delharnis, Middenschouwen, Oost- flakkee, Westerschouwen en Zierikzee en in de provinciehuizen van Zeeland in Middelburg en van Zuid-Holland in Den Haag. Reacties kunnen tot 1 september 1987 worden gezonden aan het dagelijks bestuur van het Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag. Na het verwerken van de reacties zal de raad van bestuur van het Grevelingenschap de inrichtings schets voor dit gebied definitief vast stellen. trum, maar in de Nieuwstraat te star ten met de herinrichting motiveert het college als volgt: „De plannen voor het gebied tussen het Kerkplein en de Lange Ring zijn in strijd met het vigerende bestemmingsplan Bruinisse Kom. Weliswaar heeft reeds een ontwerp-herziening ter in zage gelegen, waarin met de plannen rekening is gehouden, maar de voor geschreven procedure kost dermate veel tijd dat het tijdschema niet ge haald kan worden". Verder op de agenda van de raads vergadering een voorstel tot beschik baarstelling van een krediet voor het opstellen van een Hinderwet Uitvoe- rings Programma (HUP) en een voor stel tot vaststelling van de verorde ning speelautomaten. Ook wordt voorgesteld een krediet beschikbaar te stellen voor de vervanging van de deuren van de gemeentewerkplaats. ZIERIKZEE PvdA De fractie van de Partij van de Ar beid in Zierikzee heeft donderdag 25 juni een vergadering in het stadhuis te Zierikzee. De fractievergadering begint om 20.00 uur. Sportdag Beatrixschool De Beatrixschool uit Zierikzee neemt op 2 juli deel aan een provin ciale sportdag voor alle Zeeuwse scholen voor Zeer Moeilijk Lerende Kinderen. Het evenement wordt voor het eerst georganiseerd door de geza menlijke Zeeuwse ZMLK-scholen in samenwerking met de Zeeuwse Sportraad, de Nederlandse sport bond voor Geéstelijk gehandicapten en de afdeling Gespecialiseerd Jeugd- en Volwassenenwerk van de SPZ. De sportdag vindt plaats op het terrein van Vijvervreugd in Middel burg. Op het programma staan een gevarieerd spelcircuit, een voetbal wedstrijd en touwtrekken. Kraamhulp Mensen die in verwachting zijn kunnen zich voor de vierde maand van de zwangerschap bij de kraam- centra van de provincie Zeeland aan melden voor deskundige kraamhulp bij de bevalling. De provinciale ver eniging Het Zeeuwse Kruis heeft daarvoor drie dagen en tijdsperiodes ingesteld. Op maandag en donderdag van 9.00 tot 11.00 uur en op woensdag van 9.00 tot 13.00 uur kan men weke lijks bellen via 01100-31310. Expositie oosterse kunst In het Huis van Nassau is van zater dag 27 juni tot eind augustus een ver koopexpositie van kunst- en ge bruiksvoorwerpen uit Afrika, Indo nesië, India en China. De geëxposeer de voorwerpen omvatten onder meer Chinese Classoiné vazen en kampfer- kisten, Indonesisch houtsnijwerk, Afrikaanse beelden, maskers en houtsnijwerk, de collectie omvat ver der een groot aantal sieraden. BURGH-HAAMSTEDE Expositie Bewaerschole In de Bewaerschole te Burgh- Haamstede is van 27 juni tot en met 11 juli een expositie van etsen 'van Saskia Eggink en pastels en aquarel len van Ger van Dijk. De tentoonstel ling is van maandag tot en met zater dag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Tijden en standen volgens getijdctafel Deltadienst t.o.v. NAP. Zierikzee Oosterscheldemond Philipsdam West Wemeldinge Springtij: 28 juni Actuele informatie over afwijkingen: 01110-17056 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 23 juni 02.05 128 08.20 -155 14.45 138 20.45 -130 23 juni 00.50 126 07.25 -145 13.20 136 19.45 -121 23 juni 02.00 142 08.30 -166 14.45 150 20.55 -141 23 juni 02.20 147 08.30 -168 15.00 158 20.50 -144 ZIERIKZEE - Een poster met daarop twee geboeide zwarte handen, een tafel met Zuidafrikaanse kunstvoorwerpen en vele tientallen jongeren die swingend naar het live-optreden van the Noise luisteren. Dat kon men zien in de aula van de RSG Professor Zeeman in Zierikzee die ten behoeve van de actie RSG helpt Somafco het midden vormde tussen een tentoonstelling, een braderie en een disco. De slotavond, die de actiegroep als hoogtepunt van de twee weken duren de actie opzette, trok enkele honderden bezoekers waaronder vooral veel jonge ren. Aan het eind van het evenement konden de tien leerlingen, die samen met geschiedenisleraar Jan van Dijk de actiegroep vormden, vaststellen dat zij met hun initiatief ruim 8000 gulden netto bijeen hadden gebracht. Het geld is bestemd voor Zuid- Afrikaanse leeftijdsgenoten die vanwege de apartheid vanuit hun land naar Ihnzania zijn gevlucht. Daar krijgen zij volwaardig on derwijs via het Somafco project. Voor dit doel was de actiegroep be staande uit 4-HAVO en 5- Atheneum leerlingen wekenlang in de weer. Men wist middenstan ders te interesseren als sponsor voor geld en goederen en vijf re gionale muziekgroepen als gratis optredende artiesten. De slot avond werd daardoor een geva rieerd muzikaal evenement afge wisseld met acts, sprekers en bingo-rondes. Foto-tentoonstelling In de aula was ook een foto-ten toonstelling over het Somafco- project ingericht, er waren Zuid afrikaanse kunstvoorwerpen, in formatiemateriaal en stands van de Wereldwinkel en de BOA (Boy cot Outspan Actie). Frank Velghe uit Antwerpen die deze laatste stand bemandde hield een inlei ding over onderwijs tegen apart heid. Buiten op het schoolplein werden pannekoeken gebakken en allerlei andere heerlijkheden verkocht door de leerlingen. Er was een demonstratie met radio grafisch bestuurde auto's. Het initiatief van de RSG- lecrlingcn oogstte lof en mede werking van de schoolleiding maar ook van wethouder J. Groen die namens het gemeentebestuur van Zierikzee liet weten waarde ring te hebben voor de actie. „De opbrengst is belangrijk, maar veel belangrijker is de positieve mentaliteit van de leerlingen waardoor zoiets kan", aldus de schoolleiding. Vrijdag 22 mei tot maandag 22 juni Zierikzee De Vagher. Expositie van Gerrit van der Ven. Vrijdag, zaterdag en zondag 11.00 tot 17.00 uur. Juni Burgh-Haamstede De Burght. Expositie ikonen van Ma rian van Puyvelde en Elly den Engel se. Tot en met 25 juni Zierikzee Galerie Tussen de Havens. Expositie van tekeningen en schilderijen van Jan Hensema en Kees van de Wete ring. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met 27 juni Zierikzee De Eenhoorn. Expositie etsen en ke ramiek door De Lichtboeicursisten. Dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur. Tot en met 28 juni Zierikzee Galerie De Dikke Toren. Expositie werk Kees Roovers. Openingstijden dinsdag tot en met zaterdag 11.00 tot 16.00 uur, zondag van 12.00 tot 16. uur. Van 27 juni tot en met 11 juli Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Expositie etsen, pastels en aquarellen van Saskia Eggink-duo Burck en Ger van Dijk. Maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Van 27 juni tot eind augustus Zierikzee Huis van Nassau. Expositie kunst- en gebruiksvoorwerpen Afrika Indone sië, India en China. Van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.30 uur. Maandag 22 juni Zierikzee Raadzaal van stadhuis. Commissie vergadering ruimtelijke ordening, in dustrie, recreatie en toerisme. 16.30 uur. De Lichtboei. Voorlichting verslaven de middelen. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Sportpark Van Zuijen, Leliëndale- weg. Start Avondvierdaagse 18.30 uur. Zonnemaire Collecte Anjerfonds door Nut en Uit spanning. 19.00 uur. Dreischor Dorpshuis. Openbare vergadering adviescommissie welzijnsbeleid. 19.45 uur. Dinsdag 23 juni Zierikzee De Driehoek. Vergadering Stichting Jeugd. 19.30 uur. UVV-gebouw. Contactbijeenkomst UW. 19.30 uur Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Comissie financiën. 19.30 uur Scharendijke Weel weg 3. Veldbijeenkomst akker- bouwvoorlichting. Aanvang 9.30 uur. Woensdag 24 juni Zierikzee VVD-fractievergadering. Stadhuis. 19.30 uur. Goes Vlasmarkt 6. Informatie-avond Ypsi lon vereniging. 19.45 uur Nieuw- en Sint Joostland Achter de kerk 2-4. Openhuis nieuwe depot Monumentenwacht. 16.00 uur. Donderdag 25 juni Zierikzee De Huybertstraat 43. Opening onder komen Stichting Welzijn Ouderen. 15.30 uur. Onder de Beuze. Vredes stiltekring. 19.30 tot 20.00 uur. Renesse Aan de Hogezoom. Amusements po diumprogramma. 20.00 tot 23.00 uur. Nieuwcrkerk Gemeentehuis. Openbare raadsver gadering. 20.00 uur. Vrijdag 26 juni Zierikzee Huybertstraat 43. Open huis Stich ting Welzijn Ouderen. 10.00-16.00 uur. Haamstede Nederlands Hervormde kerk. Con cert Gemengd Koor Scharendijke en De Lofstem uit Zierikzee. 19.30 uur. Zaterdag 27 juni Zierikzee Politiebureau aan Kerkhof. Kijkdag fietsen (zonder postcode). Tussen 9.00 en 12.00 uur. Haamstede Bij Nederlands Hervormde kerk. Rommelmarkt/bazar. 08.30 uur. Ridderzaal slot Haamstede. Concert Middelburgs Kamerkoor. Aanvang 20.30 uur. Renesse Zeeanemoonweg. Open dag rijkspoli tie. Informatie over kleine criminali teit. 11.00 tot 20.00 uur. Bij de Nederlandse Hervormde kerk. Tbntconcert door de Koninklijke mu ziekvereniging Amicitia uit Dirks- land. 20.00 uur. Ellemeet Opening nieuwe gedeelte 't Mêêtje om 10.00 uur, van 11.00-13.00 uur open huis. Dreischor Ring, mobiele muziektent. Concert ONDA uit Nieuw en St. Joosland. 19.45 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 2