Liefde en boerentrots streeknieuws IJE-koor komt in Brouwershaven SAMAN BV Vergadering woningbouw vereniging Zangavond Laus Deo Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 19 juni 1987 Nr. 24151 5 BROUWERSHAVEN - In de Sint Nicolaaskerk te Brouwershaven vindt zondagavond 28 juni een zangavond plaats die wordt verzorgd door het Groot IJE jongerenkoor uit Rotterdam onder leiding van Frits Heuvelink. De muzikale begeleiding van het koor is in handen van een eigen combo. Het optreden in Brouwershaven vormt voor de jongeren de afsluiting van het seizoen waarin zij vooral in de randstad vele eigen jeugdmeetings verzorgden en meewerkten aan Open Deur en andere speciale diensten met een interkerkelijk karakter. Aan de zangavond in Brouwershaven wordt meegewerkt door ongeveer 120 jongeren. Zij maken van hun bezoek aan de smalstad tevens gebruik om diverse bezienswaardigheden op het eiland te bezoeken. De zangavond in de Sint Nicolaaskerk is om 19.00 uur gepland om ook weekendbezoekers, kinderen en toeristen in de gelegenheid te stellen het evenement bij te wonen. Gezien de erva ringen in de afgelope n jaren toen het koor af en toe in Brouwershaven optrad spreekt de organisatie over het optreden als een happening Het koor verzorgt ongeveer zeven zangnummers en daarnaast wordt er door het publiek zelf ge zongen. De Hervormde predikant ds D. Schneider uit Brouwershaven verzorgt een korte meditatie met als titel Een lied in de nacht. De deuren van de Sint Nicolaaskerk die op zich al een bezienswaardigheid is zijn open vanaf 18.30 HEERLEN - Het groeiend aantal deeltijdbanen vormt een ernstige be dreiging voor de kwaliteit van het ba sisonderwijs. Het is daarom de hoog ste tijd het personeelsbeleid ingrij pend te veranderen. Dit vindt prof. dr. J. F. M. Claessen, die zijn ambt als hoogleraar sociale wetenschappen aan de open universiteit aanvaardde. Hij kent de praktijk als bestuurs voorzitter van enkele basisscholen. UTRECHT - Als de plannen van de fensie doorgaan om de studiebegelei ding door de Welzijnszorg (WZ2) van de Koninklijke Landmacht op te hef fen, zal het aantal cursisten in West- Duitsland - nu nog zo'n duizend dienstplichtigen - binnen een jaar zijn gehalveerd. Opheffing van de studiebegeleiding- drijft dan nog meer jongens uit verveling de kroeg in", aldus ABVA/KABO-bestuurder H. Schuurman. BRUINISSE - De Christelijke Wo ningbouwvereniging Schouwen en Duiveland houdt op vrijdag 26 juni in het Dorpshuis van Bruinisse haar jaarlijkse ledenvergadering. De wo ningbouwvereniging, verhuurder van 137 woningen in de kernen Brui nisse, Nieuwerkerk en Ouwerkerk, heeft de gewoonte om na het huis houdelijk gedeelte de aanwezige be woners iets mee te geven in de vorm van voorlichting over zaken die ver band houden met het bewonen van een woning of de streek waarin men woont. Dit jaar zal dat gaan over de mogelijkheden die de Beschikking Geldelijke steun huisvesting gehan dicapten biedt. De laatste jaren ging het voorlich tingsgedeelte over brandpreventie, inbraakpreventie, isolatieplannen in combinatie met kozijn- en deurver vanging (wat in 85 woningen gebeurd is), film over 500 jaar Bru, de dia serie van Leo Huibers en de film over de RTM uit 1928. Dit jaar zal het dus gaan over de mogelijkheden die de Beschikking Geldelijke steun huis vesting gehandicapten biedt om het de bewoners financieel mogelijk te maken aanpassingen in de woning te doen zodat zij langer in de eigen om geving kunnen blijven. Enkele moge lijkheden zijn: verwijderen van drempels, aanbreng van deurtele- fooninstallatie, aanbreng van stroeve douchevloer, verhoogde toiletpot, in stalleren traplift, steunen in toilet en trap om zich gemakkelijker te kun nen bewegen, keukenaanpassing ten behoeve van rolstoelgebruikers cn oen extra slaapkamer beneden. Soms biedt de huidige woning geen moge lijkheden. Dan is subsidie mogelijk om te kunnen verhuizen. Regeling Omdat de regeling voorziet in aan passingen in zowel huurwoningen als eigen woningen is besloten de avond open tc stellen voor alle inwoners van Bruinisse terwijl belangstellenden uit de regio ook welkom zijn. Om trent de voorlichting over de regeling en dc mogelijkheden is een vertegen woordiger van de Gemeenschappelij ke Medische Dienst aanwezig. Deze instantie bezoekt dc betrokkenen bij dc wat grotere aanpassingen en advi seert wat wel cn niet moet gebeuren op grond van hun medische indicatie. Tevens zijn uitgenodigd een arts, dc clistrictswijkvcrplccgkundige. de be handelende secretarie-ambtenaar en het hoofd gemeentewerken Bruinisse omdat voor kleine aanpassingen de gemeente zelf mag beslissen. De wo ningbouwvereniging heeft in de afge lopen jaren al diverse aanpassingen in haar woningbe/it gerealiseerd en /iet het als haar sociale tank om deze service aan haar huurders te bieden cn daarin ook een actief beleid te voe ren. ZIERIKZEE UW De afdeling Zierikzee van de Unie van Vrijwilligers houdt dinsdag 23 juni haar laatste contactbijeenkomst van het seizoen in het eigen onderko men. De bijeenkomst, begint om 1&30 uur.en-op-.de agenda staat ondermeer, een diaserie over de jaarvergadering. Nog steeds wordt er geizocht naar een vaste medewerkster voor de dinsdag- middagsoos in de Corneliastichting. Aanmelden kan bij 13595 en 14283. Busreis De flatbewonerscommissie Borren- damme heeft er de eerste busreis over het eiland opzitten. Met tweè bussen van de firma Van Oeveren werd ge start en via verschillende binnenweg getjes ging het gezelschap richting Brouwersdam, Renesse en ver-vol gens Krayestein om daar op koffie te worden getrakteerd. Via de verschil lende dorpen werd de terugreis inge zet. De beide chauffeurs werden door 'de bestuursleden van de commissie bedankt voor de veilige thuiskomst en hun verhalen over de gepasseerde dorpen. Zoetwaterexcursie De Vereniging Bedrijfsvoorlichting Schouwen-Duiveland heeft voor 24 juni een zoetwaterexcursie op het programma staan. Men gaat die dag per bus in de ochtenduren naar Voor- ne Putten en 's middags naar de Bies- bosch in Noord-Brabant. Er zijn nog enkele plaatsen vrij in de bus. Be langstellenden kunnen telefonisch contact opnemen via 01119-1581 of 1518. HAAMSTEDE Bazar/rommelmarkt Zaterdag 27 juni houdt de Christe lijk Gereformeerde Kerk van Haam stede weer haar jaarlijkse Bazar rommelmarkt met ondermeer een rad van avontuur, een barbecue, olie bollen, oude boeken en handwerkkle- ding. Een en ander begint om 08.30 uur bij de Nederlands Hervormde kerk in Haamstede. DREISCHOR Geslaagd Aan de Driemaster te Rotterdam is Marijke van Langeraad uit Dreischor gcslaagd voor het examen apothe kersassistente. ZONNEMAIRE Collecte Dc muziekvereniging Nut en Uit spanning in Zonnemaire gaat maan dag 22 juni met dc collectebus de deu ren langs ten behoeve van het Anjer fonds. Advertentie VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-12647-13909 SIRJANSLAND Bloembollen De afdeling Schouwen van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen sloot dit seizoen af met een rond leiding over het bloembollenbedrijf van de firma van Waveren te Sirjans- land. Het weer liet het toe, dus een deel van het gezelschap pakte de fiets. Het werd een interessante dag voor de deelneemsters, die een duide lijk beeld kregen van het aantal fa ses, dat nodig is om de bollen bij de afnemer te krijgen. Door het boeien de onderwerp werden de geplande dertig minuten rondleiding door de ..h,eer Schell ver overschreden. Iedere bezoekster kreeg.bovendien een zak- je gladiolenbollen mëé naar huis. De presidente bedankte de 'gids' en zijn .medewerkers en wenste alle leden een goede vakantie toe. In de Blauwe Keet werd vervolgens nog koffie en gebak geserveerd. BRUINISSE Straat blank De Boeijerstraat deed dinsdagmid dag z'n naam eer aan. Hoewel er te weinig diepgang zou zijn voor dit historische scheepstype vloeide het 'water rijkelijk. Oorzaak daarvan was een gesprongen hoofdbuis van de waterleiding die defect was geraakt tijdens het lossen van een vrachtwa gen. De omwonenden zaten enige tijd zonder water. De WMZ heeft de scha de hersteld. BRUINISSE - Op de jaarlijkse zangavond van de Chr. Gem. Zang vereniging Laus Deo onder leiding van Cees den Braber op zaterdag 20 juni zullen de mezzo-sopraan Titia Dijkstra en het Vocaal Ensemble St. Laurens hun medewerking verlenen. De gevarieerde zang- en samenzang- avond is in de Ned. Hervormde kerk en begint om half acht. Het Vocaal Ensemble uit Sint Lau rens, dat al eerder een succesvolle uit voering in Bruinisse verzorgde, be staat uit een dubbel mannenkwartet dat enkele jaren geleden is opgericht en op het ogenblik behoorlijk aan de weg timmert met een uitgebreid re pertoire. Titia Dijkstra zal deze avond verschillende liederen ten ge hore brengen onder begeleiding van organist Lennard Hoekman. Titia is bekend als zangpedagoog en geeft on dei- andere les aan de muziekschool in Zierikzee. De begeleiding van de samenzang rust op de schouders van Hendrik Hoogerheide. De opening en sluiting is in handen van dominee A. ten Hove. DEN HAAG - De kamerleden Terp stra (VVD), Groenman (D'66) en Ter Veld (PvdA) zijn er niet gerust op dat de wet op de bejaardenoorden op kor te termijn geen sluiting van tehuizen tot gevolg heeft. In schriftelijke vra gen aan minister Brinkman (welzijn) herinneren zij de bewindsman aan zijn geruststellende uitspraken in die richting. HAARLEM - Dc 20-jarige Haarlem mer die vorige week met zi jn auto in de Haarlemse binnenstad op een feestende menigte inreed en vervol gens door do politie in zijn buik werd geschóten, is overgebracht naar het Penitiair Ziekenhuis in Sehevenin- gen. Volgens een woordvoerder van de politie nam het aantal bedreigin gen dermate toe, dat in overleg met de officier van justitie is besloten dc verdachte uit een Haarlems zieken huis weg te halen. Zaterdag 20 juni Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur De zon tegemoet, twaalfde lige Westduitse serie over'vier man nen en een meisje die met een oude vissersboot in Joegoslavië het avon tuur zoeken. 15.50 uur Natuur in eigen land, na tuurfilmserie afl. 1, herh. 16.15 uur 100 Jaar auto. Deel 1. Eeu wige trouw. 16.40 uur Candy, Candy, tekenfilmse rie. 17.00 uur En ik ben Christian Hahn, Duitse jeugdserie. 17.30 uur Journaal 17.41 uur De gendarme op drift, Franse speelfilm uit 1970 van Jean Girault. 19.20 uur Cijfers en letters. Presenta tie: Bob Bouma. 20.00 uur Journaal. 20.27 uur Matlock, Amerikaanse se rie. Afl 4. 21.15 uur Brandpunt, actualiteiten en achtergrondinformatie. 21.52 uur Maupassant. Afl. Kind ge zocht. 22.52 uur Brandhaard Midden- Amerika, vier programma's over de crises in Midden-Amerika. Deel 3: Re volutie in Nicaragua. 23.42 uur Alfred Hitchcock presen teert, serie waarin de beste korte ver halen van Hitchcock opnieuw ver filmd zijn. 00.12 uur Journaal 00.17 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.45 uur Studio Sport Extra. Hockey-wedstrijden om de Champi- - ons Trophy te Amstelveen. 17.45 uur Paspoort voor Marokka nen. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Italianen. 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur De eerste de beste, pro gramma waarin mensen proberen al lerlei records te verbeteren. 20.00 uur Als er een morgen is, laat ste aflevering van de 3-delige serie naar het boek van Sidney Sheldon. 21.30 uur Wensconcert. Opnamen van een feestelijk concert. 22.30 uur Journaal 22.40 uur Studio Sport 23.10 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 23.15 uur The Riverbed, Amerikaan se speelfilm uit 1986 van Rachel Reichman. BRT 1 14.00 uur Bonjour la France, cursus Frans. Les 38. 14.30 uur 60-plus. Mógazine voor seni oren. 16.00 uur The Great Garrick, Ameri kaanse speelfilm uit1937 van James Whale. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (Herh.). 18.05 uur Plons, kinderprogramma. 18.10 uur Rock in Montreux, show met de bekendste internationale ster ren van het ogenblik. 18.35 uur Eurithmics, programma rond deze popgroep. 19.00 uur Trekking van de lotto- joker. 19.05 uur Boeketje Vlaanderen, toe ristisch magazine. 19.35 uur Lotto-trekking, Mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur Dash, jazz tap, ballet en mo derne dans van Wayne Sleep en zijn groep met persiflages op o.m. Mcen- roe en Charlie Chaplin. 21.15 uur Weekenfilm: Verleid, Ame rikaanse tv-film uit 1984 van Jerrold Freedman. 22.45 uur Sport op zaterdag 23.(J0 uur Intimate contact, Britse se rie waarin het Aidsprobleem centraal staat. 23.50 uur Poolshoogte, tweewekelijks programma met praktische informa tie ov^r astronomische verschijnselen aan de hemel. 23.55 uur Nieuws met aansl. Coda: Prelude nr. 1, Villa Lobus door Wilm Brioen, gitaar. Zondag 21 juni Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Appelmoes inet taartjes, kinderserie. 15.45 uur De terugkeer van de antilo pe, dertiendelige Engelse jeugdserie, 16.10 uur Het zieke hondje, Bulgaarse tekenfilm. 16'.20 uur Swiebertje, serie komische avonturen rond de zwerver Swieber tje. 17.05 uur Dinges, spelprogramma. 17.30 uur Journaal. 17.35 uur Jn de lens gevangen, serie filmportretten van in- en uitheemse dieren in hun natuurlijke omgeving. 17.55 uur De Citadel, Engelse tiende lige serie naar dc doktersroman van A. J. Cronin. 18.45 uur Meditatief moment 19.00 uur Journaal. 19.05 uur De Carsons, Australische serie met Noel Trevarthan, Anna Je- mison, Kevin Miles, e.a. 19.45 uur Weg van de snelweg Neder land, toeristische informatie. Afl. 1. 20.15 uur De Vlaschaard, Neder lands/Belgische speelfilm uit 1983 van Jan Gruyaert naar de roman van Stijn Streuvels. 22.00 uur Hier en nu, actualiteiten magazine. 22.30 uur Dertien persoonlijke ont moetingen, serie overdenkingen. 22.40 uur St. Elsewhere, Amerikaan se serie rond de verwikkelingen in een ziekenhuis. 23.25 uur Journaal Nederland 2 11.00 uur Medelanders Nederlanders: Emgrante, jubilado ...y vi'ejo (Emi grant, gepensioneerd...en oud), pro gramma voor Spanjaarden. 11.30 uur Open Universiteit: Balans en resultatenrekening. 12.00 uur Het Capitool, directe uit zending waarin belangrijk binnen- en buitenlands nieuws wordt geana lyseerd en toegelicht. 12.45 uur Open Universiteit: Een nieuwe kans, herh. 17.40 uur Hollandse nieuwe (11), pro gramma voor jongeren uit minderhe- dengroeperingen, herh. 18.00 uur Werken aan werk - Electro- teehniek (6), herh. 18.45 uur Sesamstraat 19.00 uur Studio Sport 19.55 uur Lotto-trekking 20.00 uur Journaal. 20.10 uur Monty Python's flying cir cus. 20.40 uur Holland Festival: Gala van 40 jaar Nederlandse muziek. Uitge voerd worden werken van Otto Ket ting, Kees van Baaren, Ton de Leeuw, Tristan Keuris, Rudolf Escher, Mat- thijs Vermeulen en Peter Schat. 22.55 uur Het interview. Emile Fal- laux in gesprek met drs. Jan Riezen- kamp, oud-wethouder van Rotterdam en thans Directeur-Generaal van het ministerie van welzijn, volksgezond heid en cultuur. 23.45 uur Journaal BRT 1 10.00 uur Eucharistieviering vanuit parochie. 11.00 uur Confrontatie 15.15 uur Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Presentatie: Etienne Cocquyt. Herh. Vandaag: fruit voor een fruitarme periode. 15.35 uur Robinson Crusoë, Tsjechi sche animatiefilm van Stanislav La- tal uit 1981. 16.45 uur Ons eigen zonnestelsel, veertiendelige informatieve serie over de geschiedenis van de ruimte vaar! gebaseerd op foto-, film- en vi deomateriaal van de NASA. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, kinderprogram ma. 18.05 uur Plons, kinderserie. 18.10 uur Prikballon, kinderpro gramma. 18.25 uur Het pad van de regengod, Engelse driedelige documentaire waarin we in Belize de loop van een rivier volgen vanop de bergtoppen tot aan de moerassen en de lagunes. 19.15 uur Zoon en dochters, Australi sche jeugdserie. 19.40 uur Mededelingen cn program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.00 uur Kijk uit! Verkeerstips. 20.05 uur Sportweekend. 20.35 uur Zolang er leven is, uitzen ding in het kader van het Europese milieu jaar. 22.15 uur Made in Belgium. Bad- cn strandmode en lingerie. 22.45 uur Meester-fotografen, serie van Peter Adam over bekende foto grafen. 23.20 uur Nieuws. Aansl.: Coda: Veld tocht bij Hsiangkiang, van Hsoe Hoen. Maandag 22 juni Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30 uur Eastenders, Engelse serie over lief en leed rond Albert Square in hartje Londen. 15.00 uur De Bingo long-travelling all-stars and motor kings, Ameri kaanse speelfilm uit 1976 van John Badham. 16.50 uur Batty baseball, Ameri kaanse tekenfilm. 17.00 uur Vol super, gevarieerd pro gramma voor 11-14 jarigen. 17.30 uur Journaal 17.47 uurZomerpop. Beelden van o.a. het Goffertparkpop en van het Pink popfestival. 18.35 uur De tovenaar van Oz, teken filmserie. 19.00 uur De baas in huis? Ameri kaanse comedyserie. 19.23 uur Labyrinth, spelprogram ma. 19.48 uur VARA Varia. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur De vliegende dokters, Australische serie. 21.27 uur De Konsumentenbus. In een tocht van enkele tienduizenden kilometers ontmoet konsumenten- man Frits Bom in midden- en zuideu.- ropese landen Nederlanders op va kantie. 22.12 uur Achter het Nieuws, actuali teitenrubriek. 22.42 uur Golden girls, Amerikaanse comedyserie. 23.07 uur Jenny's war, vierdelig oor logsdrama. 00.02 uur Journaal 00,07 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.45 uur Studio Sport. Hockey- kampioenschappen om de Champion Trophy te Amstelveen. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Kwartslag. 19.27 uur Inpakken en..., toeristisch magazine. 20.00 uur Reis om de wereld in 80 vra gen, quiz-programma. 21.05 uur Opsporing verzocht. De po litie vraagt medewerking van kijkers bij het oplossen van misdrijven. 21.47 uur AVRO's Column, econo misch commentaar van E. Peere boom. 21.52 uur Nederlands Schaakkampi oenschap 1987, analyse van de van daag gespeelde partijen. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Studio Sport Extra: Hockey-kampioenschappen om de Champion Trophy te Amstelveen. 23.30 uur Nieuws voor doven cn slechthorenden BRT 1 16.00 uur Centennial, 12-delige Ame rikaanse serie. 17.55 uur Nieuws 18.00 uur Tik Tak, kinderprogram ma. 18.05 uur Plons. 18.10 uur Avonturenbaai, Canadese jeugdserie. 18.35 uur Kameleon, doe-programma voor kinderen. 19.00 uur Iemandsland, informatief toeristisch programma. 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur De erfenis van de Gulden- burgs, 14-delige Duitse serie. 20.55 uur Agenda voor een kleine planeet, zesdelige serie over dc pro blematiek van de Derde Wereld landen, belicht vanuit hun eigen standpunt. 21.40 uur Uitzending door derden: Pi-ogramma van het Vrije Woord. 22.20 uur Extra time 22.50 uur Nieuws en aansl. Coda: Dc dag, van Vondel. 72 ,,Dat is alles goed en wel," zei Brand. ,,Maar wat ken ik verdiene?" ..Hoeveul had je in 't hoofd?" vroeg ze voorzichtig. Hij noemde zijn bedrag. ,,Je staan te hoog," berispte ze. ...Goed werk vraagt goed loon," zei Brand rustig. ,,Dat is zo," gaf ze grif toe. „Wat denk jij er van, Krelis?" ,,Het is puur. En dan alle dage nog melk vond die. „Natuurlijk. Maar wat zulle we doen?" Stam dacht even na. Brand zag hem rekenen. „We mos te er maar overheen stap- pe," zei hij tenslotte. ,,lk hew erg graag bekend volk." Je zanikke, dacht Brand. Julio ne me me omdat Jannie melke ken. En zo was hij verhuurd, eer hij het zelf recht wist. Haastig verliet hij zijn aanstaande baas en vrouw en zat spoedig weer op de fiets. Nu moest hij een zijweg in en toen zag hij van verre zijn geboortedorp reeds liggen in het sombere licht van deze winter dag. Alles zag er ongezellig uit. Van tussen de kale boomkruinen stak de torenspits stijl en puntig naar boven. Het rode dak van Dc Drie Koningen leek hem minder hel gekleurd dan vroeger. De pannen waren al vaal ge worden in deze jaren. Hij reed onwil lekeurig langzamer toen hij de weg naar zijn dorp insloeg. Scherp nam door J. VISSER-ROOSENDAAL hij alles, wat eens 't zijne heette op. Het zag er ver van florissant uit. Ver veloos en verwaarloosd lagen huis en land voor hem. Zijn opvolger had het dus ook moeilijk, ondanks het feit, dat die wat geld bezeten had. Niet dat hij de man zijn armoe gunde, at niet; maar je vond het toch prettig, dat een ander niet meer bereiken kon dan je zelf. Nu kwam de Kerkebuurt. Hier was vaders huis. Do beuk, waar vroe ger je schommel aan opgehangen werd, stond er nog steeds en zijn kruin leek nog wel breder dan voor heen. Vreemd, dat je hier niet meer zo gewoon naar binnen kon gaan. Bij broer Dirk kon je dat tenminste nog doen. Hij stapte af en liep de straat over naar de achterdeur. Daar trof hij Truus, die juist naar binnen wilde gaan. Bij haar onstuimige begroeting verdween alle aarzeling uit zijn bin nenste. Hij had goed gedaan te ko men en Dirk en Marie vertelden hem dat ronduit. „Je blijve toch te gast, noodde Marie gul. „Dan schille we d'r wat eerpels bij. We moete an dc ketel- kost." „Graag," zei hij. Spek. dacht hij gretig; heerlijk, echt spek met kool en peren. Het was net weer om zuk te eten. Truus vroeg naar alles en iedereen en hij vertelde veel, zonder van hun zorgen te reppen. „Ik wor weer boerewerkman bij Krelis Stam," zei hij later tegen Dirk, toen ze alleen waren. „Het ken zo niet langer met ons. In de stad is voor mijn niet veul te verdienen. En jij hewwe ok al een hele tijd niks von- gen." „Daar prate we immers niet meer over," weerde Dirk af en hij ging mot hem verder het huis door. Samen be keken ze het vee. Net als vroeger Hier, in dit huis had hij eens de vreugde van de arbeid leren ken nen Och werken deed hij nóg wel graag, maar vreugde gaf het hem niet meer. „Moet je nou juist weer werkman worre? Begon je niet liever d'r wat aars?" vroeg Dirk toen opeens en hij bleef meteen voor hem staan. „Wc konne je toch makkelijk helpc." Brand dacht na en keek intussen naar het glanzende zwart en wit van de koeienlijven. „Praat daar maar niet over. Dirk," zei hij zacht. Dirk wendde zijn goedige gezicht af cn zweeg. Hij kende Brand. Die zong je direct niet van de wijs. Die ging en kel zijn eigen gang. Samen liepen ze verder langs het vee. Na het eten ging Brand weg. Hij zag. dat het afscheid Truus moeilijk viel. Het kind was stil geworden, vond hij. Maar wat werd het een knap ding, ze leek op haar moeder. (wordt vervolgd) l V i 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 5