Zierikzeese Avondvierdaagse door voorbeeldig weer enorm geslaagd Financiële meevaller reinigings dienst bestemd voor ontwerpplan mogelijkheden afvoer percolaat Autobedrijf A.L.G. DE ZIERIKZEESCHE COURANT Zierikzee - 14457 usv C ZIERIKZEESCH E NIEUWSBODE (1797 - 1889) Duinovergangen De commissie openbare werken van de ge meente Westerschouwen adviseert om twee duinovergangen in de gemeente te voorzien van een betonnen deklaag. (Pag 2). Landbouwmusem De vlasafdeling van het landbouwmuseum in de Brouwse kern Dreischor wordt weer verder aangevuld. Er is een tweetal nieuwe machines aangetrokken. (Pag. 3). Ver(w)achting Het natte en koude weer van de voorbije perio de heeft een behoorlijke invloed op de land bouw, het toerisme op Schouwen-Duiveland en het koopgedrag. (Pag. 4). Papendal Linda Slootmaker uit Nieuwerkerk wordt de derde Delta Sportturnster, die haar leven tijde lijk op en rond het turn-internaat Papendal gaat leiden. (Pag. 9). Welke karakters maken gaarne grote plannen en putten in hun plan hun tijdelijke geestdrift uit. Berth. Auerbach WAARIN OPGENOMEN VRIJDAG 19 JUNI 1987 143ste jaargang Nr. 24151 ZIERIKZEE - De organisatoren van de Zierikzeese Avondvierdaagse zijn ogenschijnlijk onder een goed gesternte geboren. Daar waar vrijwel iedereen de mond vol heeft over de erbarmelijke weersomstandigheden van de voorbije periode, daar kon het team van voorzit ter Geert van der Wielen vol trots vaststellen, dat de Vierdaagse zich wonderbaarlijk tussen de buien en ver gezeld van een heerlijk zonnetje afspeelde. De 1818 wan delaars en wandelaarsters hoefden gedurende de vier etappes niet een druppel regen te incasseren, terwijl Plu- vius toch containers vol voorhanden had en die ook met een voortdurende regelmaat loosde. Burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee begroette daarom ook één grote zingende en hossende menigte op het Zierik zeese Havenplein. De burgervader was duidelijk onder de indruk van het spektakel. „Ik schaam me, dat ik hier niet uitgeput sta. Dat maak ik het volgend jaar goed, want dan loop ik mee", stelde hij. De omvangrijke stoet wandelaars verzamelde zich ook dit jaar weer op de Lange Blokweg waar een vijftal muziekkorpsen zich tussen de groe pen voegde. Duidelijk werd, dat de bloemisten voortreffelijke zaken de den. De lange sliert leek een grote bloemenzee. Dat werd nog eens extra onderstreept, toen de stoet na een slinger door een gedeelte van Zierik zee op het Havenplein was gearri veerd ,,Wat een fantastisch gezicht was het om die enorme massa ivande- laars hier te zien arriveren", onder kende de Zierikzeese burgervader. ,,Het is ook niet niks. Bijna tweedui zend wandelaars en nog eens zo'n zelfde aantal toeschouwers rondom Een fraai beeld van het bomvolle Zierikzeese Havenplein bij de binnenkomst van de 1818 wandelaars van de Zierikzeese Avondvierdaagse. Het wan- het Havenplein". Muzikaal werden de wandelaars begeleid door de Zierik zeese muziekvereniging Kunst en Eer, showband Rust Roest uit Zierik zee, muziekvereniging Con Amore uit Noordgouwe, drumband Apollo en het majorettenpeloton Apollonia uit Brouwershaven en muziekvereniging Nut en Uitspanning uit Zonnemaire. Tal van verenigingen, scholen en an dere eilandelijke instanties waren met groepen van de partij. Opvallend was het grote aantal spandoeken, dat de stoet opsierde. Aan diverse exem plaren werd zichtbaar bijzonder veel tijd gespendeerd. Welkom thuis Burgemeester Asselbergs begroette de wandelaars met een welgemeend 'Welkom thuis', hetgeen door de 1818 tippelaars met een ferme yel werd beantwoord. De eerste burger toonde in zijn debuut jaar bijzonder veel be langstelling voor de Zierikzeese Avondvierdaagse. Hij was bij het ver trek van iedere etappe aanwezig en constateerde daarbij ook de dagelijk se inbreng van showband Rust Roest. ,,Zij verdienen een extra compliment voor die geweldige betrokkenheid", meende hij. Het was Asselbergs overigens wel opgevallen, dat er van dag tot dag een essentieel verschil in de manier van vertrekken had gezeten. ,,Op de eerste dag zette iedereen opgewekt en snel de tocht over acht dan wel vijftien kilometer in, op de tweede dag gebeurde dat al minder snel en op de derde was de start al traag te noemen. Vandaag ging een groot aan tal wandelaars strompelend van start", legde hij lachend uit. Sommi ge wandelaars hadden ook duidelij ke problemen met de laatste honder den meters. Ondersteund door vriend of vriendin, clubmaat of zo maar een onderweg opgedane nieu we kennis strompelden zij het Ha venplein op. „Ik heb gezien, dat een groot aantal wandelaars zieh stoer hield, maar ik denk dat dat mag". Ondanks het feit, dat Asselbergs nog niet zo lang op zijn Zierikzeese post is, is een portie chauvinisme hem nu al niet vreemd. ,,Ik hoorde dat er in Middelburg gesproken werd over een record aantal wandelaars van bijna dertienhonderd. Zouden ze daar nou nog niet weten, dat Zierikzee de grootste Avondvierdaagse van heel zuid-Nederland heeft?", vroeg hij zich af. Asselbergs juichte het toe, dat de Zierikzeese Avondvierdaagse een zaak van heel Schouwen-Duiveland is. ,,Het is weer eens gebleken, dat sport verbroedert. De Avondvier daagse is een bindmiddel voor ons al lemaal", constateerde hij, waarna hij alle wandelaars openlijk toezegde tij dens de 43e editie van de Avondvier daagse zelf wandelend van de partij te zijn. ,,Ik hoop, dat we dan met tweeduizend zullen zijn". Twee wan delaars werden door de organisatie in het zonnetje gezet als oudste deelne mers. De 74-jarige Annie Berrevoets liep haar dertiende Avondvierdaagse en de twee jaar jongere Kees Koster kwam voor de derde keer aan het ver trek, maar liep ondanks zijn gezegen de leeftijd nog wel vijftien kilometer per dag. De slotmanifestatie op het Havenplein werd geopend en beslo- Wandelen is leuk voor heel het gezin zoals tijdens de Avondvierdaagse gede monstreerd werd door Mevo-voetballer Ruud Vercruysse en zijn gezin. ten met een gezamenlijk optreden van Kunst en Eer, Con Amore, Apollo en Nut en Uitspanning. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Opklaringen Vannacht wisselend bewolkt en een enkele bui. Overdag van het westen uit zwakke hogedrukinvloed met en kele opklaringen en een afnemende buienkans. Noordwestenwind kracht 4. Minimumtemperatuur komende nacht 10 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/in dinsdag 22 juni: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 10 graden Middagtcmp.: 17 graden Windkracht: west 3 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: west 3 Dinsdag. Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 20 juni Zon op 05.18, onder 22.04 Maan op 02.14, onder 16.13 21 juni Zon op 05.19, onder 22.04 Maan op 02.25, onder 17.31 22 juni Zon op 05.19, onder 22.05 Maan op 02.39, onder 18.50 Nieuwe Maan: 26 juni (07.37) Temperatuur kustwater: 14 graden HET WEEROVERZICHT DE BILT - Na het passeren van de storing, die vandaag geruime tijd re gen heeft gebracht, draait de wind naar west tot noordwest. Hiermee wordt opnieuw koele lucht naar ons land getransporteerd. Zaterdag mogen we een weertype verwachten waarbij vooral in do kustprovincies do zon zich zal laten Zien. In het binnenland zullen stapel wolken tot ontwikkeling komen, waarvan sommige zullen uitgroeien tot een bui. De komende dagen draait de stro ming in de bovenlucht geleidelijk van noordwest naar west tot zuid west. Advertentie Ook de Brouwse Scoutinggroep was met een ruime afvaardiging van de par tij tijdens de Zierikzeese Avondvierdaagse. Compromis na geanimeerde discussie: KERKWERVE - De financiële meevaller voor de reinigingsdienst wordt bestemd voor het maken van een ontwerpplan waarin de mogelijkheden voor afvoer van het percolaat worden onderzocht. Dat werd, na een geanimeerde discussie, besloten op de vergadering van de raad van bestuur van de reinigingsdienst. Men verklaarde zich uit eindelijk tegen het naar de gemeenten overhevelen van dergelijke voordeeltjes. Het gaat om een bedrag van ruim 35.000 gulden. Dit als gevolg van een lagere ABP-premie. Vervuiler betaalt delspektakel mocht zich ook bij treffelijk ivandelweer met - wot 42e editie verheugen over meer dan voor- 't boven wonder - niet een druppel regen. R. J. van der Wekken: ,,De reini gingsdienst wordt gefinancierd door haar cliënten. Ik ben absoluut tegen terugbetaling aan de gemeenten. Ik wil het voordeel liever aan de cliën ten toe laten komen". J. C. Hendrikse sloot zich daarbij aan. J. J. Geleijnse daarentegen verklaarde voorstander te zijn van het voorstel van de ge meente Middenschouwen. Hij vond medestanders in L. Meerman en J. M. van Langeraad. Voor W. den Boer was het een lastige discussie. Naast bur gemeester van Middenschouwen is hij ook voorzitter van de raad van be stuur van de reinigingsdienst. ..Ik zit vervolg pagina 3 Het feit dat dit agendapunt opge voerd werd is eigenlijk het gevolg van een briefwisseling tussen de rei nigingsdienst en de gemeente Mid denschouwen. De gemeente Midden schouwen stelt in een brief gedateerd 13 oktober 1986 dat het voordeel dat de reinigingsdienst door de lagere pensioenlasten ontmoet niet op de ge wone dienst van de gemeente moet drukken. Het voordeel dat door de la gere pensioenpremie ontstaat bij ge meenten en gemeenschappelijke re gelingen wordt gecompenseerd door de uitkering uit het gemeentefonds te korten. In haar brief verzoekt de ge meente Middenschouwen de reini gingsdienst het gedeelte van het 'voordeeeltje' waar de gemeente vol gens haar zeggen recht op heeft terug te storten. Dc reinigingsdienst wim pelt dit verzoek in haar antwoord vriendelijk doch resoluut af. De ge meente waagt nog een tweede poging, maar ook deze strandt. De reinigings dienst stelt dat als de gemeente mee wil profiteren van een financiële meevaller bij de reinigingsdienst, zij dan ook bij moet springen als de rei nigingsdienst met tekorten zou kam pen. De gemeente Middenschouwen zegt dat argument niet relevant te vinden. ,,Deze betaling moet los ge zien worden van eventuele tekorten op de begroting", aldus het college van b en w. Een meningsverschil dat een principe-uitspraak van dc raad van bestuur van dc reinigingsdienst, waarin alle gemeenten vertegenwoor digd zijn. gewenst maakte.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1