Nog steeds veruit de grootste Mark van de Riet laat hoge klassering glippen tijdens NK meerkamp en eindigt achtste NIEUWSBODE Zierikzee Veteranen na 1-0 overwinning op Velocitas terug in race i Waardering Simon Blom wint trimloop Nieuwerkerk Dubbele toernooizege handballers Delta Sport Bronzen medaille Robert van der Vegt op NK Duiveland A-junioren- toernooi voor Robur ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsda,: 16 juni 1987 Nr. 24149 9 In de Zierikzeese sporthal Onder dak werden de sportbekers van de gemeente Zierikzee uitgereikt. Ook Bruinisse heeft een dergelijke onder scheiding voor de beste onder de plaatselijke sporters over een perio de van een jaar. De verkiezing van een dergelijke winnaar is voor dege nen, die daar verantwoordelijk voor zijn geen sinecure, wanneer een en ander gebeurt met de nodige zorgvul digheid. Het met elkaar vergelijken van geleverde prestaties staat im mers vaak gelijk aan het vergelijken uan appels en peren. Beide vruchten groeien aan een boom en zijn gezond. Daar houdt de vergelijking al in gro te lijnen op. Dat is met het vergelij ken van de geleverde prestaties van een tennisserzwemmer of atleet ook zo. Het gaat in alle gevallen om een sporter, ook hebben ze gemeen, dat zij er allen het beste van proberen te maken. Het niveau waarop hij of zij bezig is, is evenwel vaak zeer ver schillend. Het is minder moeilijk om zich in een kleinesport te mani festeren. dan in een sporttak die hoog staat genoteerd. Ook lijkt het uiterst moeilijk om de prestaties van een sportman of sportvrouw, die scoort op een laag provinciaal ni veau, af te zetten tegen die van een sporter, die in de nationale top ac teert. De leden van de Zierikzeese Sportraad en van de commissie sport van de gemeente Bruinisse worden jaarlijks evenwel toch met deze pro blematiek geconfronteerd. De keus van de beide lichamen wordt jaar lijks zonder slag of stoot geaccep teerd door de plaatselijke sportwe reld, hetgeen voldoeiide reden is om de verkiezingen te continueren. De Zierikzeese sportlieden kregen dit jaar aanzienlijk meer openlijke waardering dan in voorgaande jaren. In sporthal Onderdak stonden zij in het. kader van een goed opgezette manifestatie in de volle publiciteit. In Bruinisse maakt de overhandi ging deel uit van de koninginnedag festiviteiten, zodat ook hier velen de prestaties van de nieuwe sportman of sportvrouw kunnen onderschrij ven. Een aspect missen de huldigin gen eigenlijk toch wel jammerlijk. De man of vrouw achter de uitverko ren sportman of sportvrouw wordt volkomen weggedrukt in de huldi ging. In de praktijk valt of staat die prestatie evenwel bij de kunde en kwaliteiten van de trainer of trainster. Vaak wordt de rol van de trainer bij teamsporten schromelijk onderschat, behalve.... wanneer het met een ploeg niet goed gaat. Dan wordt al gauw de Zwarte Piet toe gespeeld aan de technisch verant woordelijk persoon. Wanneer de re sultaten goed of zeer goed zijn, is er sprake van getalenteerde voetbal lers, handballers, volleyballers of wat dan ook. Dat de ploeg goed presteert, omdat de door de trainer uitgestippelde patronen en inge brachte technische vaardigheid wor den gebruikt, wordt dan gemakshal ve maar vergeten. Bij individuele sporters, die op een behoorlijk ni veau aan de weg timmeren is de in breng van de trainer of trainster nog nadrukkelijker aanwezig. De per soonlijke begeleiding en training neemt enorme afmetingen aan. Het aantal uren, dat de sportman of sportvrouw en de trainer of trainster gezamenlijk bezig zijn om een pres tatie van formaat te leveren is nau welijks te tellen. Het staat daarom dan ook als een paal boven water, dat de waardering voor zowel de sportman of sportvrouw zelf, als voor de man of vrouw achter die sportman of sportvrouw minstens gelijk dient te zijn. Er is sprake van een duidelijke twee-eenheid, waar van de ene partij wèl en de a?idere niet of nauwelijks waardering oogst.... PW NIEUWERKERK - Simon Blom werd in Nieuwerkerk winnaar van de trimloop, die als voorprogramma werd afgewerkt voor de wielerronde in die Duivelandse kern. In totaal kwamen 101 trimmers aan het ver trek van de loop over een aantal ron den van 1500 meter met een maxi mum van zes. Verrassend hoog was het aantal deelnemers uit Nieuwer kerk zelf. Maar liefst zestig lopers en loopsters liepen een thuiswedstrijd. Onder hen scholieren en leden van sportvereniging SKNVVK. V Het startschot van de loop werd ge lost door burgemeester A. Bergshoeff van Duiveland. Simon Blom vestig de, ondanks de allesbehalve goede weersomstandigheden, een nieuw, parcoursreeord. Hij legde de negen Kilometer af in 25.51 min. en had op de meet een voorsprong van veertien seconden op de steeds beter uit de verf komende Hans Saman. Dorus Breidcnbach eindigde in 26.55 min. als derde en de vierde plaats was voor AV '56-atleet Kees Priem. Serge Goossens werd als vijfde de beste Nicuwerkorker. Hij vocht lang durig een duel uit met Sytze Stins. Goossens finishte als vijfde in de to taaluitslag in 27.26 min. op slechts een seconde van Priem. Als beste Nieuwerke'rker incasseerde hij een speciaal beschikbaar gestelde beker. Sytze Stins kwam na 27.50 min. als zesde door de finish. Martien Moor- mond werd in 28.25 min. zevende, ve teraan Cor Muller pakte in 28.40 min. de achtste plaats en Jos Geluk en Cees Bolle maakten de toptien vol in respectievelijk 28.56 en 28.58 min. Opvallend waren ook de prestaties van Nelleke Stins uit Nieuwerkerk en Michel Coolbergen uit Zierikzee, die beiden binnen de 32 minuten arri veerden. De trimloop werd georgani seerd door atletiekvereniging Delta Sport in samenwerking met het Nieu- werkerkse wielercomité. u A' Mark van de Riet presteerde tijdens de Nederlandse kampioenschappen op de meerkamp te wisselvallig om inderdaad bij de toppers te eindigen. Hij viel evenwel toch voldoende op bij diverse trainers. HOORN - Atletiekvereniging' Hollandia uit Hoorn te kende voor de organisatie van de nationale kampioen schappen meerkamp voor junioren. Voor de Zierikzeese atletiekvereniging Delta Sport was Mark van de Riet een van de achttien deelnemers. Van de Riet werd voor de titelstrijd op de tienkamp geselecteerd aan de hand van zijn prestaties in de voorbije maanden. In Hoorn leek hij zich geruime tijd bij de beste vijf te kunnen plaatsen, maar door een paar mindere prestaties op be paalde onderdelen moest hij uiteindelijk genoegen ne men met een achtste positie. De nationale titel ging naar Marcel Dost van ac Tion met 6910 punten. Van de Riet kwam uit op 6158 punten. Öp het eerste onderdeel van de tien- kamp zette Mark van de Riet een tijd neer van 11,85 sec., die hem op de vijf de plaats bracht. Arjan Otten van PSV werd in 11,19 sec. winnaar van dit onderdeel. Bij het verspringen liet Van de Riet wat punten liggen door niet verder te komen dan 6.13 meter. Als persoonlijk record heeft hij een afstand van 6.51 meter achter zijn naam staan. Met 6.71 meter werd AAC-atleet Antony Oth de beste ver springer en hij nam tevens de leiding over van Otten. Bij het kogelstoten kwam de Zierikzeese atleet sterk te rug. Hij leverde een beste poging van 12.79 meter af, waarmee hij alleen werd overtroffen door Wouter Groe- neweg van ac Tion (12.89 meter). Ar jan Otten heroverde de leiding in het algemeen klassement met Marcel Dost, Antony Oth en Mark van de Riet op de volgende plaatsen. Hoogspringen Veel minder goed verliep het hoog springen voor Mark van de Riet. Hij overbrugde slechts 1.71 meter, terwijl hij met de regelmaat van de klok reeds over 1.85 meter wipte. Opval lend was ook het presteren van Arjan Otten op dit onderdeel. Met 1.68 me ter was hij de enige, die minder hoog sprong dan Mark van de Riet. Erik Dokter van De Sperwers werd met 2.07 meter zeer ruim winnaar. De matige score bij het hoogsprin gen zorgde ervoor, dat Mark van de Riet na vier onderdelen als negende stond genoteerd. Marcel Dost was leider op geringe afstand gevolgd door Erik Dokter. Het slotnummer van de eerste dag was gebruikelijk de 400 meter. Van de Riet legde deze moeilijke afstand af in 54,12 sec. Hij hield daarmee negen lopers achter zich, maar moest toch flink inleveren ten opzichte van de toppers, waarvan Anthony Oth in 50,60 sec. het snelst was. Van de Riet klom wel een plaatsje en sloot de eerste dag af met een achtste plaats. Inmiddels moes- MIDDELKERKE/ZOETERMEER - De herenploeg van handbalvereni ging Delta Sport heeft iets van de bittere nasmaak van de gemiste pro motie in de derde divisie van de lan delijke competitie weggewerkt door kort na elkaar twee sterkbezette toernooien te winnen. Dc ploeg van trainer/coach Rob de Vos won in het Belgische Middelker- ke voor de tweede keer in successie. De fraaie wisselbeker belandde weer in de Zierikzeese prijzenkast. door dat in de finale werd afgerekend met dc ploeg van Ettlingcn uit West- Duitsland. In Zoctcrmeer was Delta Sport op nieuw succesvol. Achtereenvolgens werd gewonnen van Snel wiek. Anco- ra. Animo en De Treffers. De ongesla gen toernooi-afwikkeling leverde an dermaal een wisselbeker van formaat op. In dit toernooi, waarmee het handbalseizoen werd afgesloten, maakte Andre Hartoog na een zware blessure een geslaagde rentree. ten drie atleten voortijdig de strijd staken. Na de eerste dag leidde Mar cel Dost met 3517 punten, Erik Dok ter was tweede met 3499 punten en Arjan Otten bezette de derde positie met 3390 punten. Mark van de Riet totaliseerde na de eerste vijf onder delen 3137 punten. De tweede dag begon met de 110 meter horden, een van de favoriete nummers van de Zierikzeese atleet. Recentelijk werd hij op dit nummer districtskampioen. Nu eindigde hij na 15,22 sec. de race, waarmee hij het clubrecord van Chris Hoek evenaar de. Het persoonlijk record leverde hem een plaats winst op in het alge meen klassement. De snelste 110 me ter horden werd gelopen door Arjan Otten, die na 14,52 sec. de meet over schreed. Ook het zevende onderdeel leverde Mark van de Riet winst op. Een persoonlijk record van 38.46 me ter bij het discuswerpen werd door niet een van zijn concurrenten over troffen. Van de Riet verruilde de ze vende plaats voor een vijfde. Marcel Dost en Arjan Otten bleven de rang lijst aanvoeren. De missie om een se rieuze greep naar een van de eerste vijf plaatsen te doen leek te slagen, zeker toen de Zierikzeese A-junior met een sprong van 3.50 meter bij het polsstokhoogspringen een nieuw clubrecord vestigde. Toch kostte dit onderdeel hem een plaats. Arno Mul HOORN - Robert van der Vegt van atletiekvereniging Delta Sport werd in Hoorn de enige Zeeuwse jeugdatleet, die een medaille incasseerde tij dens de nationale kampioen schappen voor junioren. Van der Vegt kwam bij het discus werpen uit op een afstand van 38.88 meter, hetgeen de eerste jaars B-junior op een derde plaats bracht. Robert van der Vegt kwam ook goed voor de dag bij het kogelstoten. Hij noteerde een beste poging van 13.91 meter. Hij eindigde met deze nieuwe persoonlijke recordafstand als vijfde. Serge Verschuur kwam met zijn tijd van 2.09,09 min. niet door de series en het zelfde gold voor Raymond van Mou- rik en Danny Duinhouwer op respectievelijk de 110 meter horden en de 1500 meter. Van Mourik eindigde in 16,71 sec. als vijfde in de serie en Duin houwer moest in 4.47,84 min. genoegen nemen met een laat ste plaats. verdrong Van de Riet met een sprong over 3.90 meter naar de zesde plaats. Marcel Dost overbrugde 4.40 meter en Antony Oth moest na 4,20 meter uit de strijd. Loodzwaar Het voorlaatste onderdeel, het speerwerpen, bracht nauwelijks wij zigingen in de top van het klasse ment. Mark van dc Riet kwam tot een verste poging van 47.14 meter, waar mee hij een goede middenmootposi- tie veroverde. Met een worp over 53.94 meter knabbelde Antony Oth weer wat af van zijn achterstand ten op zichte van leider Marcel Dost, die uit kwam op 49.84 meter. Na negen onderdelen te hebben af gewerkt wacht dc tienkampers in het algemeen een loodzware, té zware klus. De afsluitende 1500 meter zorgt herhaaldelijk nog voor fikse ver schuivingen in het klassement. Di verse atleten kunnen het niet meer opbrengen om tijdens het middenaf- standsnummer nog een keer diep te gaan. Ook voor Mark van de Riet werd de 1500 meter een afknapper. Zijn tijd van 5.03,91 min. leverde hem twee plaatsen verlies op. Harold van Dooren en Wouter Groeneweg pas seerden hem met tijden, die om en nabij een halve minuut sneller wa ren. Jeroen Nijland van Atos was" naast Mark van de Riet de enige deel nemer, die niet binnen de vijf minu ten finishte. Ondanks de lichte te rugval tijdens de laatste onderdelen en 'missers' bij het ver- en hoogsprin gen presteerde Mark van de Riet goed. Met name bondscoach Ton Ei- kelenbooin had waardering voor het optreden van de Zierikzeese atleet, die het, om hogerop te komen, vooral moet hebben van een fysieke verbe tering. Onder spanning komt hij bij herhaling niet aan zijn normale prestaties. ZIERIKZEE - Zonder zelf in actie te komen, beleefde de Kerkwerfse titel verdediger WIK in de zomeravondvoetbalcompetitie een goede speelavond. Op het Zierikzeese sportpark Den Hogen Blok verraste de veteranenploeg van Zierikzee het in verliespunten op gelijke hoogte met WIK staande Veloci tas. Een treffer van Leen Nelisse in de eerste helft leverde Zierikzee Vetera nen een 1-0 zege op. De Zierikzeese ploeg revancheerde zich daarmee voor de eerder geleden 2-0 nederlaag tegen Velocitas. Door dit resultaat is Zierikzee Veteranen mogelijk weer medekanshebber voor de titel in 1987. Morgen - woensdag 18 juni - ontmoeten de Zierikzeese veteranen koploper WIK voor de derde keer. Eerder werd met 0-0 gelijk gespeeld en met 4-1 verloren van de Zeeuwse zomeravondvoetbalkampioen 1986. Zierikzee Veteranen en Velocitas le verden onder leiding van invaller- scheidsrechter Rob Holm een alles zins bezienswaardig duel af, waarin er gedurende de hele wedstrijden over en weer mogelijkheden ontston den. Zierikzee opende sterk en was vooral gevaarlijk via de snelle uitval len over Leen Nelisse. In de eerste tien minuten was er een goede moge lijkheid voor de Zierikzeese ploeg, maar Peter Goedegebuure en Bas de Zeeuw liepen elkaar binnen het zes tien metergebied in de weg, toen de voorzet van Toon van Tiggelhoven af gerond moest worden. Nadat Zierik zee min of meer zonder succes was uitgeraasd kwam Velocitas meer in de wedstrijd. Na ruim een kwartier onderschepte Leo Fonteine bij te laco niek uitverdedigen. Zijn voorzet werd door de inlopende Frits van Óe- veren knap ingezet, maar doelman Jubo Sladic was even knap ter plaat se om de openingstreffer te voorko men. Velocitas bleef gevaarlijk met de snelle aanvallers Leo Fonteine en Eric Holm, vooral ook omdat Zierik zee herhaaldelijk ver oprukte. Acht minuten voor het rustsignaal leek dat de thuisploeg fataal te worden. Leo Fonteine kon vanaf eigen helft uitbreken en leek oog in oog te ko men met doelman Sladic. Vlak bui ten het zestien metergebied werd hij echter achterhaald door Kees Schot, die hem neerlegde. Kort na dit mo ment was het aan de andere kant raak. Bij een dieptepass van Nico Schoute klapte de Velocitas- buitenspelval niet goed dicht en Leen Nelisse verscheen plotseling oog in oog met doelman Jan de Ruiter. Ne lisse speelde de Velocitas-slotman uit en scoorde beheerst: 1-0. In de slotfase van de eerste helft ontstonden nog kansjes voor beide doelen, maar de Zierikzee-defensie met Kees Schot-, Peter Goedegebuuie, Cees Rossen en Hans Verkaart bleef na de treffer verder op eigen helft spelen en bood daardoor nog nauwe lijks serieuze scoringskansen aan de Velocitas-voorwaartsen. Die strategie werd in de tweede speelhelft van een half uur goed vastgehouden. Op een enkele verwaaide piepkleine moge lijkheid na kwam Jubo Sladic niet meer in de problemen, ondanks het feit dat het spel zich veelal op de Zie rikzeese helft afspeelde. De vetera nenploeg daarentegen kreeg nog wel diverse goede kansen, maar Wim van de Hoek, Bas de Zeeuw, Leen Nelisse, Nico Schoute en Jilles Appeldoorn verzuimden vanuit goede posities het beslissende schot af te vuren. Proble men had doelman Jan de Ruiter al leen bij een indraaiende hoekschop van Toon van Tiggelhoven en een goed schot van Nico Schoute vlak voor het eindsignaal. De Zierikzeese overwinning had gezien de kansen verhouding groter moeten zijn, maar aan de andere kant creëerde Velocitas te weinig doelrijpe kansen om aan spraak te mogen doen gelden op een deel van de buit. Mocht WIK woens dagavond onverhoopt met beide pun ten van sportpark Den Hogen Blok vertrekken, dan lijkt de competitie beslecht. Vanavond - dinsdag 17 juni - spelen Stella Boys en Mevo Veteranen tegen elkaar, eveneens in Zierikzee. Na de wedstrijd tussen Zierikzee Veteranen en Velocitas ziet de stand er als volgt uit: WIK Velocitas Zierikzee Vet. Stella Boys Mevo Vet. 8 5 2 1 24- 2 12 8 4 2 2 10- 6 10 8 3 3 2 16-12 9 7 2 3 2 10-18 7 7 0 0 7 3-25 0 OOSTERLAND - Sportvereniging Duiveland organiseerde op haar Oostersportpark een toernooi voor A-junioren en voor F-pupillen. De teams van de organiserende vereni ging weerden zich voorbeeldig, al moesten de A-junioren de toernooize ge aan het Goese Robur laten. De F- pupilletjes pakten de eerste twee prijzen. De A-junioren van Duiveland hoef den geen nederlaag te incasseren te gen de drie tegenstanders. Duiveland rekende af met VCK uit Koudekerke, maar kwam tegen Robur en Oostka- pelle niet verder dan een puntende- ling. Ook Robur verloor niet, maar won behalve van VCK ook van Oost- kapelle, zodat de Goesenaren een punt meer verzamelden dan de thuis ploeg, hetgeen de navolgende eind stand aangeeft: Robur Duiveland Oostkapelle VCK 3 2 1 0 6-2 5 3 1 2 0 4-3 4 3 0 2 1 1-2 2 3 0 1 2 0-4 1 Bij de F-pupillen streden vijf ploe gen om de hoogste eer. De tweede ploeg van Duiveland bleek over de langste adem te beschikken. De ploeg won drie keer, maar moest ook een nederlaag incasseren. Doordat het eerste Oosterlandse team evenwel naast een nederlaag ook nog een keer gelijkspeelde was de toernooizege alsnog voor het tweede team. Cortge- ne en Lewedorpse Boys verzamelden beide twee punten minder dan de Oosterlandse winnaar en Bruse Boys kwam niet verder dan een enkel punt. De eindstand geeft het volgen de beeld: Duiveland 2 Duiveland Cortgene Lewedorpse Boys Bruse Boys 4 3 0 1 4-2 6 4 2 113-25 4 2 0 2 5-2 4 4 2 0 2 2-2 4 4 0 1 3 0-6 1 ZIERIKZEE - In het centrum van Zierikzee kreeg de 42e editie van de jaarlijkse Zierikzeese Avondvier daagse een vlotte start. In totaal gin gen 1818 wandelaars van start, waar bij het echter opmerkelijk is, dat er slechts 91 bij zijn die zich wagen aan de vijftien kilometer. Vlak voor het vertrek was dat aantal nog slechts even dertig, maar een groep van der tien Flakkeesc dames en een fikse groep dappere Marktzicht-klanten schroefden het totaal toch nog enigs zins op. De langgerekte stoet tippe laars werd ook nu tijdens de ope ningskilometer voorafgegaan door Sbowband Rust Roest. Opvallend in het lopersbestand is, dat de gemiddelde leeftijd weer wat oploopt. Veel ouderen hebben de wandelschoenen ogenschijnlijk weer opgezocht. Aan de andere kant is het aantal scholieren teruggelopen door het kleiner worden van de scholen en het samengaan van een aantal scho len. De grootste groep wandelaars is dit jaar afkomstig van de Zierikzeese Willibrordusschool, die met 107 afge vaardigden aanwezig is. Groot is de Bruse inbreng. Met respectievelijk 91 en 77 wandelaars bezetten de Bruse scholen Op Dreef en De Meerpaal de tweede en derde plaats qua deelna me. Sportvereniging Duiveland is oen goede vierde met 70 lopers en loopsters, de Jan Wouter van den Doelschool uit Zierikzee neemt met 62 lopers deel en gymnastiekvereni ging Delta Sport is met 61 wande laars van de partij. De Zierikzeese Avondvierdaagse is provinciaal ge zien veruit de grootste. Steden als Goes en Middelburg, die gelijktijdig organiseren blijven beide onder de dertienhonderd wandelaars steken. De vierdaagse wordt traditioneel be sloten met de feestelijke intocht op donderdag 18 juni. Vijf muziekkorp sen luisteren de intocht op. Aan de Zierikzeese Avondvierdaagse nemen niet alleen mensen, maar ook dieren deel. Zij vallen evenwel buiten de telling.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 9