Eilandelijke muziekmiddag kampt met vele regenbuien Groot feest bij de Dobbelsteen Eerste serviceflat op Schouwen- Duiveland officieel in gebruik DE ZIERIKZEESCHE COURANT Reclamebord op zijn kop - Auto total loss door parend eendenkoppel Organisatie last evenement niet tij' NIEVWEkKERK - Het was groot feest voor de leerlingen van de openbare basisschool de Dobbelsteen te Nieuwerkerk. waar kleuterleidster Willie Gaanderse haar dertigjarig jubileum vierde. De ongeveer 150 leer lingen hadden een ereboog gemaakt voor haar en overhandigden haar allemaal een bloem. Natuurlijk werd er ook gezongen en waren er bloemen van de ouderraad en de medezeggensschapraad. Gebak voor iedereen van de juf zelf maakte het feest compleet. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 15 JUNI 1987 143ste jaargang Nr. 24148 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wil de muziek meer zijn dan de taal der hartstoch ten, dan doet zij meer dan zij moet, en dus natuurlijk iets slechts. C. M. von Weber Kerkkoor De belangstelling voor koorzang is op Schou- wen-Duiveland nog steeds zeer behoorlijk. Dat bleek opnieuw bij een optreden door het Inter kerkelijk Kerkkoor. (Pag. 3). t Reünie Regelmatig worden er reünies georganiseerd. In het Bruse Nederlands Hervormd Vereni gingsgebouw kwamen vele nazaten van het mosselkwekersgeslacht Kik bijeen. (Pag. 4). Smaakmaker Thijs Fase uit Oud-Vossemeer was tijdens de vierde editie van de Ronde van Nieuwerkerk de grote smaakmaker, maar John de Crom werd de slimme winnaar. (Pag. 6). Sportvrouw In het raam van een goedgeslaagde manifesta tie in sporthal Onderdak in Zierikzee werd turnster Nynke Botterweg tot Zierikzees sport vrouw van het jaar gekozen. (Pag. 6). Na lange voorgeschiedenis Vrijburg geopend dat laatste moet voor de organisatie waarschijnlijk reden geweest zijn om ondanks de regenbuien toch te kiezen voor de geplande datum. Publiek Wie zich tijdens de opening van de eilandelijke muziekmiddag tussen het publiek bevond moet zeker enke le keren de opmerkingen 'Jammer' en 'wat een weer' gehoord hebben. Acht korpsen stonden in tenue met het in strument in handen op het Haven plein. Wat normaal een feestelijk ge zicht is, was nu een wat triest aandoende verschijning geworden. Sommige muzikanten leken niet on der de indruk van het regenachtige weer, anderen hadden er duidelijk minder plezier in. Na een eerste openingsnummer, waaraan dus acht van de tien deelne mende korpsen deelnamen, kwam de leiding van de muzikale dag bijeen in de geplaatste muziektent op het Ha venplein om 'plan regen' door te spre ken. Het eerder nog strak opgezette programma in het boekje, was na het onderhoud op tal van plaatsen gewij zigd. Zo werd er afgezien van de ver- vervolg pagina 3 SIRJANSLAND - In de nacht van donderdag op vrijdag hebben onbe kenden een reclamebord dat langs de Lageweg bij Sirjansland op een wa gen stond gedemonteerd op zijn kop gezet. Het bord was eigendom van A. P. V. uit Sirjansland. De schade be draagt ongeveer 200 gulden. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Buiïg De lagedrukinvloed op het weer blijft voortduren. Doorgaans be wolkt en enkele buien, met de kans op onweer. Noordwestenwind toene mend 5 tot 6 Beaufort. Minimumtem peratuur komende nacht 11 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 19 juni: Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: noordwest 6 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: "9 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: west 5 Vrijdag: Af en toe zon Kan op neerslag: 30% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 16 juni Zon op 05.18, onder 22.03 Maan op 01.25. onder 10.44 Laatste Kwartier: 18 juni (13.03) Temperatuur kustwater: 14 graden HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een depressie trekt het komende etmaal van zuid-Duitsland naar het westelijk deel van de Oost zee. Gelijktijdig blijft de luchtdruk ten westen van de Britse eilanden hoog. De met de depressie samenhan gende bewolkingsgebieden drijven de komende vierentwintig uur over ons land. Vooral in de oostelijke pro vincies valt daaruit van tijd tot tijd regen. De wind draait van noord naar noordwest en is in het binnenland overwegend vrij krachtig. Aan de kust en op het IJsselmeer staat af en toe een harde wind. rond kracht ze ven. De temperatuur blijft vooral overdag extreem laag voor de tijd van het jaar: na een minimum van een graad of negen is het in de middag uren niet warmer dan rond dertien graden. Stichtingsvoorzitter F. K. Vos onthulde het naamplaatje. Secretaris J. Pomper en Beter Wonen-directeur ing. Ph. van Doorne kijken toe. ZIERIKZEE - „Dit programma kan alleen doorgang vinden indien de weersomstandigheden dit toelaten. Bij slecht weer gaat de muziekmiddag niet door". Dat staat te lezen in het programma voor de groots opgezette eilan delijke muziekmiddag. Toch is het slechte, regenachtige weer voor de organisatie van de muziekmiddag geen re den geweest om het hele gebeuren af te blazen. De tien deelnemende korpsen uit de regio waren alle present om de opening op het Havenplein in het Zierikzeese centrum bij te wonen. De Koninklijke Harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee tekent voor de organisatie van het muzikale festijn, dat voor Zeeuwse begrippen zeker als imponerend mag worden opgete kend. Wie is er immers in staat om zo veel muzikanten uit de regio op één en dezelfde dag bijeen te krijgen. En ZIERIKZEE - „Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad alvorens deze eerste serviceflat op Schouwen-Dui- veland in gebruik gesteld kon worden", aldus F. K. Vos bij de officiële opening van serviceflat De Vrijburg aan het Jannewekken in Zierikzee. Vos is voorzitter van het bestuur van de Stichting Woningen en Woongebouwen voor Bejaarden (SWWB) op wiens initiatief de Vrijburg gerealiseerd werd. Het servicecomplex is momenteel, en kele maanden na de realisatie, voor ongeveer tweederde bezet. „Het is voor de SWWB en Beter Wonen een bijzon der feestelijke dag", aldus F. K. Vos. Vos ging in zijn toespraak in op de voorgeschiedenis van een en ander. „De geschiedenis stamt uit augustus 1975 toen in ons bestuur het idee werd geventileerd, en meteen daadwerke lijk de keus werd bepaald in het be stemmingsplan 'Kaaskenswater'. Een architect kreeg opdracht een plan te ontwerpen en zo zouden er, deels gestapeld, servicewoningen in dit unieke gebied verrijzen". Het pakte anders uit. De grond bleek nodig voor nieuwbouw van verpleeghuis de Corneliastichting. Het plan ging in de ijskast, maar men bleef alert. De gemeente werd bereid gevonden me dewerking te verlenen aan de realisa tie van een serviceflat op het terrein van de voormalige LTS. Dissonant „Slechts één dissonant kruiste ons pad", aldus Vos. Hij doelde daarmee op de weigering van de gemeente Zie rikzee gemeentegarantie te verlenen voor de bouw van De Vrijburg. Men slaagde er toch in de benodigde gel den bij elkaar te sprokkelen, en het werk kon, op tijd, beginnen. Ter afsluiting van zijn toespraak KAPELLE - Een parend eenden koppel zou de oorzaak zijn geweest van een uitwijkmanoeuvre waardoor J. H. K. uit Delft met zijn personen auto enkele keren over de kop sloeg en in de sloot tot stilstand kwam. Het ongeval gebeurde zaterdagmorgen op de Rijksweg 18 ter hoogte van Kapel- Ie waar J. H. K. in de richting Zierik zee reed. Door de uitwijkmanoeuvre verloor hij de macht over het stuur, raakte in de rechterberm, ging enkele keren over de kop en kwam in de lin- kersloot tot stilstand. De auto was to tal loss en J. H. K. werd metverwon dingen naar het Rode Kruiszieken- huis gebracht. Hij kon na behande ling huiswaarts keren. richtte Vos het woord tot de heer Bra- ber, vertegenwoordiger van de plaat selijke commissie Stichting Oude Zeeuwse Kerken. „Het bestuur van de SWWB is er ten zeerste bij gebaat dat het leefmilieu van stad en streek op een hoog peil staat of wordt ge bracht. Eén van de zaken die dit kun nen bevorderen is restauratie en in richting van het meest in het oog lopende gebouw van Zierikzee; de Grote of Nieuwe Kerk. Uw actie om de inrichting te completeren met 300 stoelen heeft ons erg aangesproken. Ter gelegenheid van deze officiële opening nemen wij 12 stoelen voor onze rekening". Ouderenhuisvesting: Ing. Ph. van Doorne, directeur van woningbouwvereniging Beter Wo nen, deed in zijn toespraak het beleid wat betreft de ouderenhuisvesting van de woningbouwvereniging uit de doeken. Hij begon met het citeren van een beleidsnota uit 1976: „De ou der wordende mens heeft er recht op zo volledig en langdurig mogelijk deel uit te maken van een normaal opgebouwde maatschappij, het recht op participatie aan en integratie in de gemeenschap, het recht op zelfstan digheid, leven in een sfeer die een uit daging vormt. De huisvesting moet behoud van zelfstandigheid zo lang als gewenst mogelijk maken". Eén van de huisvestingsnormen die in de nota worden benoemd is de ser vicewoning. Iets wat men tegenwoor dig rekent tot de woontussenvoorzie- ningen. Van Doorne bracht verder in zijn toespraak naar voren dat de doel groep in vergelijking met 10 jaar ge leden is verbreed. „Niet alleen is het woord bejaarden vervangen door het woord ouderen. Ook is er de veel gro tere groep van een- en tweepersoons huishoudens bijgekomen". Van Doorne onderkende dat de Vrijburg niet tot de echt goedkope woonvormen moet worden gerekend. „Voor de mensen die krapper in de beurs zitten zal Beter Wónen zelf ap partementen in 'de Mossele' (het oude verpleeghuis van de Corneliastich ting) in de woningwetsector tot stand brengen". De huur van een apparte ment in De Vrijburg kost de bewoners zo'n 950 gulden por maand. De servi cekosten variëren tussen 280 en 500 gulden. Geen kopie „Het gaat er om dat je een dialoog op gang brengt tussen oud en nieuw. Je moet geen kopie maken, geen afge leide van de oude vorm", aldus archi tect J. W. Jobse. „Architectuur is een denkproces. Vanuit dat denkproces komt de vormgeving tot stand. Een historische omgeving bevat veel ele menten en als architect moet je die omgeving absorberen. Ik vergelijk het bouwen in een beschermd stads gezicht weieens met het bereiden van een maaltijd. Je hebt de beschikking over een aantal ingrediënten. Daar mee kun je verschillende gerechten maken". Jobse liet nog weten dat wat hem betreft het ontwerp nog wel wat ste- delijker had kunnen zijn. vervolg pagina 3 Onder moeders paraplu naar de eilandelijke muziekdag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1