Fusie zaalvoetbalcompetities Zierikzee en Burgh-Haamstede na instemming definitief een feit Schouwen-Duivelandse voetbalformatie ontmoet Goeree-Overflakkee NIEUmBODE Zierikzeese Sportraad kiest sporters van het jaar tijdens manifestatie in sporthal Onderdak Veel favorieten voor overwinning in ronde van Nieuwer kerk C-junioren Bruse Boys in Duitsland Sport vereniging ZSC '62 viert zilveren jubileum i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 12 juni 1987 Nr. 24147 9 ZIERIKZEE - Een Schouwen-Duivelandse voetbalselectie ontmoet op zaterdag 13 juni - morgen - een selectieteam van Goeree- Overflakkee. De ontmoeting begint zaterdagavond om half zeven en wordt afgewerkt op het complex van voetbalvereniging NTVV in Nieuwe-Tonge. De baten van de ontmoeting tussen de beide selecties zijn bestemd voor behuizingen voor gehandicapte kinderen in Ouddorp en Bruinisse. De Schouwen-Duivelandse selectie staat onder de technische leiding van Gerard Olijhoek. De ploeg bestaat voor een zeer groot deel uit spe lers van zondag tweede klasser Zierikzee. Van de veertien geselecteer den komen er tien uit de selectiegroep van trainer Hans van der Wekke. Naast doelman Peter Noordijke zijn Wim van de Maas, Leen Koster, Erik de Hartog, Wim Overweel, Kees Verkaart, Rini Verwest, Martin Quist, Rini Stoutjesdijk en het volgend seizoen voor hoofdklasser Vlis- sirigen uitkomende Peter van Vossen van de partij. De inbreng van Bru se Boys bestaat uit Tonnie en Jacob van de Berge, terwijl Mevo wordt vertegenwoordigd door Ruud Vercruysse. Namens het naar de eerste klas van het afdelingsvoetbal gepromoveerde Brouwershaven speelt Martin Quist in de Schouwen-Duivelandse selectie. De selectie van Goeree-Overflakkee is samengesteld uit een ruimer aantal eilandelijke ploegen. Als keepers komen Bert van den Ochtend van Herkingen en Chris Pollemans van DBGC uit Oude Tonge naar de accommodatie van NTVV. De thuisvereniging wordt vertegenwoordigd door Wim Kievit, Teus Felsbourg en René Scholts. Joost Kik is van de partij voor Flakkee uit Middelharnis en Peter Jacobs vertegenwoordigt Fios uit Achthuizen. Kees Arensman en Cor Both spelen namens Melis sant en Remco van Niekerk vergezelt zijn DBGC-clubmaat Chris Polle mans. Leen vap Ast en Paul Molenaar zijn voor Herkingen van de partij. Naar hen zal- vooral de sportieve aandacht van de Schouwen- Duivelandse ploeg uitgaan. Gerben Hommel van Den Bommel en Koos Overbeeke van OFB completeren de selectie. BURGH-HAAMSTEDE - Een week nadat de overgrote meerderheid van de zaalvoetbalploegen van de competi tie in Zierikzee zich achter de motie van wantrouwen van een aantal leden plaatste, waardoor het zittende bestuur haar biezen moest pakken om even later vervangen te worden door een nieuw (interim-)bestuur, ging ook de meerderheid van de teams van de zaalvoetbalcompetitie in Burgh-Haamstede akkoord met de door het nieuwe bestuur uitgewerkte plannen. Deze plannen behelsden bovenal de samensmelting van de beide competities, het geen de mogelijkheden zou creëren de zaalvoetbalsport op Schouwen-Duiveland een fikse zet in de goede rich ting te geven. Het is zover. De fusie van de beide recreatieve zaalvoetbalcompetities op Schouwen-Duiveland is een feit. Voor de nieuwe bestuurderen breekt evenwel nog een periode van hard werken aan. Om de nieuwe competi tie immers goed te laten functione ren zullen er nog diverse zaken goed onderkend moeten worden. Van es sentieel belang is het zeker, dat er in de kortste keren voor alle deelne mende teams een overzichtelijk com petitieoverzicht wordt gecreëerd, zo dat iedereen weet waar hij aan toe is. Voor de ploegen van de voormalige Zierikzeese competitie zijn de veran deringen het grootst. Niet alleen gaat de competitie zich in twee sport hallen afspelen, maar ook zal er na genoeg iedere week gespeeld gaan worden. Bovendien gebeurt dat af wisselend op de maandag- en de woensdagavond. Deze aspecten leve ren vrijwel zeker, wanneer de com petitie eenmaal loopt, de nodige pro blemen op. Voor wat betreft de overblijvende teams van de voorma lige competitie in Burgh-Haamstede is het facet iedere week spelen niet nieuw, maar weer wel het spelen in twee hallen en het beurtelings acte ren op de maandag en de woensdag. Van alle ex-Ziezavo ploegen onder kende alleen Stella Boys de proble matiek ten aanzien van het weke lijks moeten spelen. Voor diverse ploegen was het in de voormalige structuur al vaak moeilijk om keer op keer met een representatief team te komen. Aan de andere kant werd gemekkerd over de grote periodes, die van tijd tot tijd tussen twee wed strijden zaten. Dat probleem is bij het begin van de eerste competitie van de zvv Schouwen-Duiveland ver leden tijd, maar of er dan niet een veel groter probleem ontstaat om week in, week uit en beurtelings op maandagavond en woensdagavond op het appèl te verschijnen, dat moet met enige spanning worden afge wacht. Het is immers niet niks wat er gaat gebeuren, zeker wanneer het ook actieve veldvoetballers betreft en daarvan is in veruit de meeste ge vallen sprake. Naast de verplichting iedere zaterdag of zondag op het groene gras te verschijnen, doemt nu ook dezelfde morele verplichting op om op de maandag- of de woensdag avond acte de présence te geven bij het zaalvoetbalgebeuren. Daarbij komen dan ook nog de vele trainin gen, waarvoor spelers zich al dan niet moeten melden. Bij zondag tweede klasser Zierikzee is er voor de selectie sprake van een verhoging van dc trainingsfrequentie van twee naar drie avonden per week. Alles bijeen wordt dat nogal wat. Het is evenwel niet eerlijk om al leen de wat problematische zaken ten aanzien van de op te starten nieu we zaalvoetbalcompetitie te belich ten. In de grond is het louter positief wat er binnen de zaalvoetballerij op Schouwen-Duiveland gaande is. Het heeft er alle schijn van, dat er een volwassen competitie van de grond komt, zeker wanneer het nieuwe be stuur het fanatisme blijft behouden, waarmee de sportieve revolutie werd uitgevoerd. Een stukje ver nieuwing is binnen een structuur, waarvan de radertjes lijken te zijn vastgeroest, altijd wenselijk. Nou moet gezegd, dat de vernieuwingen en veranderingen, die het zaalvoet balgebeuren ondergaan wel zeer hef tig zijn. Het zvv Schouwen- Duiveland-bestuur mag zich er ter dege van bewust zijn, dat bij diverse ploegen de totale consequenties van de vernieuwde opzet nog niet opti maal zijn doorgedrongen. Belangrijk is in dat verband ruim voor de com petitie goede waterdichte reglemen ten op te stellen en te laten toekomen aan alle ploegen om eventuele be twistbare punten bij voorbaat de kop in te drukken. Het lijkt niet he lemaal in de lijn van een recreatief gebeuren, maar ook een recreatief spel kan onmogelijk tot ieders tevre denheid verlopen, wanneer er geen vooraf opgestelde regels zijn. Dat ie dereen zich daar dan'ook aan dient te houden, spreekt voor zich. Wanneer dit ook inderdaad gebeurt, lijkt suc ces voor het nieuwe, strijdvaardige bestuur verzekerd. Gekoppeld aan dit eventuele succes is een prettige competitie. Na de voorbije stuntelig verlopen competitie zal dat stellig een verademing zijn. pw SCHARENDIJKE - Sport vereniging Zwaluwen Storm vogels Combinatie '62 viert op zaterdag 13 juni haar zilveren jubileum. De niet-sportieve onderdelen worden afgewerkt in een grote feesttent, die op dc fraaie sportaccommodatie van ZSC '62 staat opgesteld. Het programma wordt om tien uur 's morgens na de officiële ope ning vervolgd met de onthul ling van het naambord van de accommodatie. Om elf uur begint de receptie voor leden, donateurs en oud leden in de feesttent. Om streeks half een wordt begon nen met een zeskamp. Eerst is het de beurt aan de jeugd, daarna komen de ouderen aan bod. Om vijf uur wordt het bui- tengebeuren besloten met een korfbalgebeuren door een aan tal oud-korfballers. Na een pauze van twee uur keert iede re bij het jubileum betrokkene terug naar de feesttent voor een feestelijk avondprogram ma, dat wordt gevuld met een spelletje, een verloting, een dansje en een natje en een droogje. Op korte termijn gaat het nieuwe bestuur, dat formeel nog een interim- bestuur is, alle teams benaderen om trent het definitieve fiat ten aanzien van de deelname aan de gezamenlijke competitie, die nu onder één noemer wordt afgewerkt. Met de toestem ming uit zowel de Ziezavo - zoals het Zierikzeese gebeuren sinds welgeteld één jaar heette - als uit Zaalvoetbal vereniging Krayestein is er een nieu we vereniging ontstaan, die notarieel wordt vastgelegd onder de naam Zaalvoetbalvereniging Schouwen- Duiveland. Het dagelijks bestuur be staat nu uit voorzitter Harry Kafoe, de indiener van de motie van wan trouwen tegen het oude bestuur van Ziezavo, secretaris Frank de Vos en penningmeester Frans van Hemert. Het bestuur wordt gecompleteerd door vier commissieleden: Willem van de Velde en Arjan Bolle namens de voormalige Ziezavo en Annelies Bom en Simon Blom namens zvv Krayestein. Aanvankelijk werd Jan van de Ven tijdens de vergadering van Ziezavo als zevende bestuurslid verkozen, maar op zijn eigen verzoek nam Simon Blom tijdens de vergade ring in Burgh-Haamstede zijn plaats in. Willem van de Velde en Simon Blom gaan na de competitiestart als wedstrijdleider fungeren in respec tievelijk sporthal Onderdak in Zie rikzee en sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede. Afmelding-en Van de 27 ploegen, die het voorbije seizoen uitkwamen in de competitie van Ziezavo, komen in ieder geval de tweede teams van Country Club en Skol Boys niet terug. Deze plaatsen worden evenwel opgevuld door Nola Boys en Dakkies Bar, die derhalve starten in de derde klas. Van de 27 ploegen zegden er inmiddels 24 toe ook in de komende uitgebreide com petitie aanwezig te zijn. Van Stella Boys, dat met twee ploe gen aantrad, en Drukkerij Laken- man Ochtman ontving secretaris De Vos nog geen toezegging. Aan gaande L O staat nagenoeg vast, dat de ploeg haar plaats in de derde klas blijft bezetten, bij Stella Boys wordt nog naarstig navraag gedaan bij de leden. ,,Er is vaak commentaar geleverd op het feit, dat er té onregel matig gespeeld werd. Daar komt nu met het gebruik van twee sporthal len duidelijk verandering in. Zoals het zich laat aanzien speelt iedere ploeg straks iedere week een keer. Dat heeft behoorlijke consequenties, want wc dienen dan in ieder geval de zekerheid te hebben steeds twee teams voorhanden te hebben", ver telt Stella Boys-voorzitter Joop Klcppe. ,,We doen momenteel mee aan dc zomcravondcompetitie. Als ik zie welke problemen we hebben om met elf spelers aan te treden, dan heb ik zo mijn bedenkingen ten aanzien van twee teams in de zaalvoetbal competitie, die bovendien om en na bij 25 weken beslaat. Dat wil beslist niet zeggen, dat we er niet zijn, maar wc willen alles vooraf wel eens goed bekijken. Misschien moeten we terug naar één ploeg, misschien lukt het ook wel met twee". Een en ander zo" impliceren, dat van de teams van Zie zavo er mogelijk een afvalt, imaar volledige zekerheid daaromtrent is er nog niet. Bij de ploegen van zvv Krayestein liggen de zaken minder gunstig. Reeds' voordat er sprake was van fu siebesprekingen met Zierikzee lieten vertegenwoordigers van de ploegen van Hostellerie Schuddebeurs en Ga rage Dijkman weten geen team meer op de been te kunnen brengen. Tij dens de vergadering met het interim- bestuur en de overige teams bleken er problemen te zijn bij de twee teams, die onder de naam Krayestein acteer den, terwijl ook ten aanzien van Knippie twijfels bestonden. Namens Knippie was geen vertegenwoordiger aanwezig. De overige zeven ploegen reageerden zondermeer positief. De problemen ten aanzien van de ploe gen van Krayestein worden voor een deel veroorzaakt, doordat een aantal spelers op de woensdagavonden waarop ook de zaalvoetbalcompetitie draait, uitkomt in de bedrijfsbow- lingcompetitie en daaraan de voor keur geeft. Bovendien ziet een aantal spelers, dat in een eerder stadium de Zierikzeese competitie gedag zegde, omdat zij in de naaste omgeving van sportcentrum Krayestein woonde, er geen heil in opnieuw in Zierikzee te gaan spelen. ,,Hoe het ook zij, we zoe ken op korte termijn naar eventuele vervangers, en anders gaan de teams maar samen, maar we verschijnen in ieder geval met één ploeg. Dat zijn we moreel wel verplicht", lichtte Anne lies Bom toe. Naast het vertrek van drie of vier ploegen meldde zij ook de vrijwel zekere aanmelding van een nieuwe formatie, die onder de naam 't Roefke zou gaan spelen. Recreatief Na de samensmelting van de beide Na een welkomstwoord door de voor het goede reilen en zeilen van de manifestatie verantwoordelijke cere moniemeester, wordt het woord ge voerd door de Zierikzeese wethouder van sportzaken L. J. van Gastel, in dit geval evenwel in zijn functie als voorzitter van de Zierikzeese Sport raad. Na 2ijn toespraak is het de beurt aan de selectiegroep van gym nastiekvereniging Delta Sport om een demonstratie te verzorgen. De groep valt deze eer te beurt, omdat MÖNCHENGLADBACH - De C- juniorenploeg van voetbalvereniging Bruse Boys nam in het Westduitse Mönchengladbach deel aan een inter nationaal jeugdtoernooi, waarvan de organisatie in handen was van Vfb Rot-Weiss Venn. De Bruse formatie, die op een dag per trein op en neer reisde, presteerde uitstekend. De ploeg bereikte de finale, maar ver loor daarin met 0-2 van de leeftijdge noten van het befaamde Vfl Borussia Mönchengladbach, het komende jaar de elub van FC Utrecht-spits Eric Willaarts. In de eerste poule werd het team van Vfl Borussia Mönchengladbach zon der puntenverlies winnaar. De andere poule leverde een zege op voor Bruse Boys, al had de ploeg ha afloop extra strafschoppen nodig om het zover te brengen. Bruse Boys speelde gelijk tegen SvvG Wintersbach, won vervolgens met 1-0 van FC Mönchengladbach en kwam tegen de organiserende vereni ging Rot-Weiss Venn uit op een dub- belblanke score. Dit resultaat had tot gevolg, dat Bruse Boys en Rot-Weiss Venn extra strafschoppen moesten nemen om de poulewinnaar aan te duiden. Hierin was een hoofdrol weg gelegd voor Bruse Boys-doelman Pe ter Willemse. Hij stopte twee Duitse strafschoppen en verzilverde er zelf een. In de finale moest de Bruse ploeg met 0-2 buigen. Het Deense Vi- borg eindigde als derde door winst op Rot-Weiss Venn. competities tot één eilandelijke com petitie blijft er sprake van recreatief zaalvoetbal. ,,We gaan er. wel aan wer ken om de contacten met de KNVB, die de voorbije periode toch wel wat vertroebelden, weer te verbeteren, waardoor we op korte of middellange termijn weer op provinciaal presta- tief niveau mee kunnen gaan doen", onderkende voorzitter Harry Kafoe. „Het maakt voor de lagere klassen niet uit, maar de stap terug die we het afgelopen jaar deden, blijkt bij de eerste klassers niet lekker gevallen nu de gevolgen merkbaar zijn gewor den". Zoals het er momenteel uitziet wordt de nieuwe competitie gevormd door om en nabij 36 teams, die ver deeld in drie klassen acteren. Het aantal van 36 zou het meest ideaal zijn, omdat in dat geval alle ploegen iedere week in actie zouden kunnen komen op een van de drie speelavon den. Gedurende de beginperiode en het slotstuk van de competitie wordt er in sporthal Onderdak in Zierikzee zowel op maandag- als woensdag avond gespeeld. In die periode draait de competitie in sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede al leen op de maandagavond. Wanneer de maandagavonden in Onderdak niet meer beschikbaar zijn voor de zvv Schouwen-Duiveland (van half oktober tot half maart) komen daar voor de woensdagavonden in Kraye stein in de plaats, zodat er ook dan drie speelavonden per week blijven. Na de samensmelting worden de ploegen van Burgh-Haamstede via een gelijke verdeelsleutel toege voegd aan de eerste, tweede en derde klas van Zierikzee. Worden de drie klassen uiteindelijk ieder twaalf ploegen groot, dan speelt iedere ploeg elf keer in Zierikzee en elf keer in Burgh-Haamstede. Alle ploegen worden bovendien in een bekercom petitie ondergebracht, die via een knock-out-systeem naar de finale toe werken. Na afloop van de vergade ring in Burgh-Haamstede heerste er een zeer positieve stemming in beide kampen, het nieuwe bestuur en de voormalige Krayestein-teams. „We gaan er nu met spoed aan werken de competitie op papier te krijgen", er kende Frank de Vos. „Ik ben blij met de fusie", stelde Annelies Bom, „want ik had toch de indruk, dat het anders wel eens helemaal gebeurd had kunnen zijn in Burgh-Haamste de. Nu betekent de samensmelting vrijwel zeker, dat de zaalvoetballerij een positieve impuls krijgt". Delta Sport de verenigingsbeker van 1985 incasseerde. Na een pauze is cr een optreden van Showband Rust Roest, waarna alle Zierikzeese kam pioenen van het jaar 1986 massaal worden gehuldigd. Even voor half tien wordt gestemd voor de sportploeg van 1986. Kandi daat zijn hierbij het damesteam van atletiekvereniging Delta Sport, het eerste team van badmintonclub Zie rikzee. het achttal van damvereni ging Zierikzee, de elfkoppige selec tiegroep van gymnastiekvereniging Delta Sport, het eerste mixedteam van tennisclub Zierikzee en het eerste viertal van de Zierikzeese Bridge Club. Terwijl de Sportraad de stem ming uitbrengt is er een tweede op treden van Rust Roest, waarna de voorstelling van de individuele kan didaten voor sportman of sport vrouw plaatsvindt. De Sportraad kan haar voorkeur uitspreken voor turnster Nynke Botterweg, atlete Ja- colies van Gastel, atleet Mark van de Riet, badmintonner René Schimmel- pennink en Wil Zwart, lid van hand boogschietvereniging Artemis. Na een derde optreden van Rust Roest en de stemming door de Sportraadleden staat om tien uur de huldiging van de nieuwe sportbekerwinnaars op het programma. De sportbekers worden uitgereikt door burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee. P.V. Duiveland te Nicuwcrkerk Uitslag wedvlucht vanuit Rouen d.d. 6 juni jl. Afstand ±322 km. In concours 299 duiven. Gelost om 11.15 uur. Aankomst eerste duif 13.56 uur (2011 m); laatste prijsduif 14.09 (1843 m). L. J. v. d. Wielen 1; A. J. Knop 2, 4. 17, 69; De Jongc-Gebraad 3, 68, 70; J. Bosman 5, 10, 55; Knop-Stouten 6, 7, 16. 53, 54. 63; L. J. dc Bruine 8. 35. 46; O. Tielcman 9; W. M. Luiting 11. 51, 58; M. A. Matthijsse 12. 30, 32. 42, 64; C. Schetters 13; J. de Waal 14, 18, 19, 21, 22. 24. 37, 52. 59; L. C. IJzelenberg 15; mevr. Klink 20. 23. 29. 31, 38. 44, 49. 50, 56. 57. 66. 71; C. Bal 25; A. de Jonge 26, 40; H. P. van Noorden 27, 75; J. M. Jumelet 28, 47. 48, 61; Koning-Rouwit 33, 39. 41. 43; Dane-Dooge 34. 67. 72; C. J. Krijger 36, 74; comb, van Dijke 45. 62, 65; T. M. Dalebout 60. 73. ZIERIKZEE - De Zierikzeese Sportraad kiest tijdens een avondvullende manifestatie de individuele sportinanAvrouw en de sportploeg van het jaar van Zierikzee. Dit gebeurt op zaterdag 13 juni in de Zierikzeese sporthal On derdak. De Sportraad kan daarbij kiezen uit vijf individuele sporters en zés sportploegen, die werden voorgedragen door het driemanschap Kees Verkcr- ke, Wim Evertsc en Joop de Wit. Het betreft de sportbekers over het jaar 1986. De manifestatie in de Zierikzeese sporthal begint om half acht 's avonds. NIEUWERKERK - In het centrum van de Duive- landse kern Nieuwerkerk wordt voor het vierde jaar in successie een wielerronde voor amateurs verre den. Om half zes geeft burgemeester A. Bergshoeff het startschot aan een kleine tachtig coureurs, die elkaar op het scherpst van de snede gaan bestrijden. Comitévoorzitter Anton Stoutjesdijk blaast vol trots de loftrompet ten aanzien van het rennersveld, dat aan het vertrek zal staan. Er is weer een groot aantal mogelijke winnaars bij. Thijs Fase uit Oud-Vossemeer is in blakende vorm. Nog nooit won hij op Schouwen-Duiveland. Mogelijk komt daar in Nieuwerkerk veran dering in. Een van de voornaamste, zo niet dè voornaamste kanshebber is on getwijfeld Toon van der Steen uit Bruinisse. De Bruenaar werd in 1985 winnaar van de tweede editie van het Nieuwerkerkse wielerge- beuren. Hij blijkt ook nu weer in goede doen, hetgeen hij in diverse criteriums bewees. In Axel eindig de Van der Steen dezer dagen nog als tweede achter de sterke win naar Bob Rasenberg. De Bruse to- pamateur toonde zich bij het be kend worden van de geboorte van een eilandelijk wielerklassement bijzonder content over het initia tief. Voor dit klassement zijn er punten te verdienen tijdens de vier Schouwen-Duivelandse crite riums in Nieuwerkerk, Bruinisse, Renesse en Zierikzee. Voor de to taalwinnaar ligt er een zeer lucra tieve hoofdprijs te wachten. Van der Steen ontpopte zich in de voor bije jaren steeds als een vechters baas voor de eigen aanhang, die stellig heel Schouwen-Duiveland bestrijkt. Het ingestelde regelma tigheidsklassement zal voor Tbon van der Steen ongetwijfeld aanlei ding zijn om zich ook in Nieuwer kerk voortdurend in het strijdge woel te mengen. Mogelijk aast hij zelfs op een prolongatie van zijn zege van twee jaar geleden. Hij krijgt daarbij zonder enige twijfel tal van concurrenten tegen over zich. Voorop bij de kansheb bers staat een aantal ex-beroeps renners. Heddy Nieuwdorp manifesteerde zich in de eerste maanden reeds bij herhaling tij dens wielerwedstrijden, maar ook Vester Aarts en Ad Polak deden dat. Een belangrijk kanshebber is ook John de Crom uit Hoogerhei- de. De Crom is naast Van der Steen een van de renners, die tij dens de Schouwen-Duivelandse wedstrijden steeds kort rijdt en dus hoog lijkt te gaan scoren in het regelmatigheidsklassement. Dat is ook het geval voor Peter en Nico van de Klundert, Cees de Nooijer, Edwin Rovers, Karei van Goethem, Nap Hage, Cees Vleugel en Anjo van Loon. Nog niet ge noemd is good-old Thijs Fase, maar de man uit Oud-Vossemeer lijkt na een lange 'winterstop' be ter in vorm dan de laatste jaren het geval was. Fase won binnen enkele dagen in Wouw en Kloosterzande en deed dat beide keren met een overmacht, die niet zou misstaan bij een jonge, op een profcontract azende renner. Moge lijk pakt de sympathieke, ook op Schouwen-Duiveland zeer popu laire Oud-Vossemeerse coureur in Nieuwerkerk uit met een krachts explosie. Toon van der Steen is niet de enige eilandelijke coureur, die in Nieuwerkerk op jacht gaat naar de overwinningskussen van ronde-miss Paula Flikweert. Mo gelijk kunnen ook Wim van Koo- ten en Johan Maaskant een ge slaagde poging wagen. Voorafgaandaan het wielerge- beuren wordt door de organisatie in samenwerking met atletiekver eniging Delta Sport uit Zierikzee een trimloop gehouden. De trim mers kunnen kiezen uit een aantal ronden, variërend van een tot zes, van anderhalve kilometer. Na af loop van het wielerspektakel ten slotte is er in het dorpshuis weer het afsluitende wielerbal, waar ie dereen van harte welkom is om een daverend slot te bereiden aan een sportieve dag Nieuwerkerk. Paula Flikweert is ronde-miss tij dens de vierde wielerronde van Nieuwerkerk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 9