Schouwen-Duivelandse jeugdploeg herstelt zich goed tegen Fortuna en wint na extra serie strafschoppen Inleg lotto voor eerst sinds 1982 toegenomen Serooskerke verovert districts beker na 0-3 triomf bij Gemert Geldrop en ACV pakken amateurtitels Simpele zege WIK-formatie Zuidhollander Anton van Putten amateur wielerkampioen van district Zeeland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 9 juni 1987 Nr. 24145 ZIERIKZEE - De belangstel ling voor lotto, toto en eijfer- spel is in 1986 voor het eerst sinds 1982 gestegen. De Stich ting Nationale Sporttotalisa- tor ontving het vorig jaar in to taal 173,5 miljoen gulden aan inleggelden. Dat is een half miljoen meer dan in 1985. De stijging is weliswaar beperkt, maar de lijn naar beneden is tenminste doorbroken, meld de de SNS in haar jaarverslag. In de eerste jaren van de lotto bedroeg de jaarlijkse inleg 200 a 210 miljoen gulden. De Nationale Sporttotalisa- tor schrijft de stijging vooral toe aan de invoering van abonnee-lotto. In de zomer, een slechte tijd voor sportprijsvra- gen, lag het aantal deelnemers en de inleg beduidend hoger dan in de voorafgaande jaren. Abonnees spelen voortdurend mee in de lotto, waarvoor maandelijks vijf trekkingen worden verricht. Aan het einde van 1986 deden bijna 270.000 personen mee aan de abonnee lotto. De SNS durft niet te voorspellen of de toename van de inleg zich dit jaar voortzet, maar is er vrijwel zeker van, dat het aantal deelnemers aan de abonnee-lotto zal toenemen. De stijging van de inleg werd vooral veroorzaakt door het cijferspel. Bedroeg de inleg in 1985 nog 19,9 miljoen gulden, vorig jaar steeg dit naar 22,1 miljoen. De inleg van de lotto was twee ton meer. De neer waartse spiraal voor de voet baltoto zette zich het afgelopen jaar voort. De inleg in de toto liep terug van 8,4 naar 6,8 mil joen. Toto-gelijk bracht twee ton minder op. De Nationale Sporttotalisa- tor keerde in totaal 68 miljoen gulden uit aan prijzengeld. In de 61 lotto-trekkingen van 1986 hadden 22 personen de eerste prijs, die varieerde van 75.000 tot 437.000 gulden. De SNS hoopt de opbrengst te vergro ten met de invoering van een nieuw kansspel: instant-loten. Bij dit systeem koopt de deel nemer een lot en kan meteen zien of hij een prijs heeft ge wonnen. In het buitenland is de instant-loterij een succes. Over de wenselijkheid van de invoering van het nieuwe sy steem is in de Tweede Kamer nog een discussie gaande van Duiveridijk uit Bruinisse eindig de hier als achtste. Ook in de andere districten van de KNWU werd om de titels gestreden. Jac van der Tboren uit Zevenbergen werd kampioen van het district Bra bant zuid-west. In Hank eindigde An ton Thk uit Oud-Gastel als tweede, terwijl Arthur van Dongen uit Don gen als derde uit de bus kwam. In het district Brabant zuid-oost ging het kampioenschap naar Arno van Hat- tem uit Best. Hij pakte de titel in zijn eigen woonplaats. Henk van dei- Schouw uit Lierop werd tweede, Ma rio van Moorsel uit Gerwen derde. In Aalst werd om het kampioenschap van het district Midden-Brabant ge reden. Peter Prijs uit Waalre werd kampioen, Wim Martens uit Oss ein digde als tweede en de derde plaats was voor Jo de Haas uit Aalst. Het kampioenschap van het dis trict Groningen kwam terecht bij Luit Ottema uit Veendam, die zijn plaatsgenoot Wietze de Vries naar de tweede plaats verwees. Bert Bruins uit Vlagtwedde kwam als derde over de meet. In het district Friesland werd Johannes Draayer uit Sondel kampioen. De renner uit de nationale amateurselectie verwees Jacob Dijk stra uit Haskehorne en Johan Veenstra uit Twijzelerheide naar de plaatsen twee en drie. Het Drentse kampioenschap werd verreden in Vries. Jurjen Schuitema uit Wilder- vank pakte het kampioenschap voor Eite Evers uit Roden en Allard En gels uit Zwartemeer. In Andijk werd gestreden om jet Noordhollands kampioenschap. Frank Veencndaal uit Sasscnheim fi nishte als eerste en Henri Kes uit Vo lendam werd tweede. De derde plaats ging naar Ton Zwiers uit Badhoeve- dorp. De provincie Zuid-Holland is verdeeld in twee districten. Zuid Holland 1 verreed haar kampioen schap in Leiden. Joost van Adrichcm uit Kwintsheul werd kampioen voor Cees van Beek uit Zoetermccr en Jan Jansen uit Lcidschendam. In Rotter dam werd schaatser/wielrenner Ruud Christoffcrs uit Vlaardingen kampioen van het district Zuid- Holland 2. Cor Versteke uit Schiedam eindigde als tweede en good-old Pim Bosch uit Gorinchem pakte de derde plaats. Het district Midden-Nederland ver reed haar kampioenschap in Amorsr foort. Gerrit van Dijk uit Harmeien verwees als kampioen Dick van Da len uit Amersfoort naar do tweede plaats. Marcel Gerritsen uit Hooglan derveen werd derde Henri Nijboer uit Ernst werd in Doorwerth kam pioen van het district Gelderland Harry Rozendal uit Voorst werd tweede en Godfried Wopereijs uit Lichtenvoorde sprintte naar de derde plaats. Erik Cent uit Goor werd in Ootmarsum kampioen van Overijs sel. Erwin Kistemaker uit OJdcnzaal eindigde als tweede en Harry Wolters uit Goor pakte de derde plaats. In Limburg tenslotte reden de amateurs hun kampioenschap in Sint Geer- truid. Robert Coumans uit Munster- geleen werd kampioen op het geacci denteerde terrein, Frank Knarren uit Stein kwam als tweede over de meet en Raymond Meys uit Valkenburg werd derde. GEMERT - Het in de tweede klas van het zaterdagse KNVB-voetbal debuterende Serooskerke veroverde bij zondag eerste klasser Gemert de districtsbeker. Halverwege het door de Zaltbommelse arbiter Apeldoorn geleide duel had de ploeg van trainer Jan Meulmeester reeds een voor sprong, die in de tweede helft gedeci deerd werd uitgebouwd naar 0-3. Serooskerke begon in Gemert op portunistisch. Nadat Bert Riemens een kans had laten liggen opende Jan Leendertse even voorbij het half uur de score. Hij kopte een hoekschop hoog opverend achter de Brabantse doelman: 0-1. Verdedigend hoefde Se rooskerke in de eerste helft geen mo ment in angst te zitten. De laatste li nie sloot voorbeeldig met een goede doelman Jan-Willem Dooge als slot man. In de tweede helft leek Gemert meer in de wedstrijd te komen, maar de Brabantse ploeg miste in de afwer king de stootkracht. Andere was dat aan de andere zijde. Bert Riemens en Jan Leendertse werden voortdurend in goede posities gemanoeuvreerd door de Serooskerkse middenvelders, maar het duurde nog tot de 25e mi nuut van het tweede bedrijf vooral eer Pieter den Hollander via een uit val Bert Riemens bereikte, die attent afrondde Tien minuten later was de strijd definitief beslecht. Doordat Gemert meer en meer de aanval moest zoeken ontstonden er mpge- lijkheden vóór Serooskerke om het favoriete wapen, de snelle counter te hanteren. Nu zorgde Marcel de Nijs voor de dieptepass, maar Bert Rie mens was weer de af werker: 0-3. De beker was voor Serooskerke, dat daarmee een sterk seizoen voorzag van een gouden randje. ZIERIKZEE - Geldrop werd op een zeer overtuigende wijze kampioen van Nederland bij de zondagama teurs. De Brabantse ploeg volgt als zodanig TOP uit Oss op. Bij de zater dagamateurs ging de titel voor de tweede keer in successie naar ACV uit Assen. Nadat de Assenaren in de eerstp twee wedstrxjderi meljjl-1ge lijkspeelden, stelden zij in dé returns tegen Spakenburg en NSW órde op zaken met twee overwinningen. Gel drop en ACV spelen nu twee duels te gen elkaar om het algemeen kam pioenschap van Nederland bij de amateurs. Geldrop werd reeds in de voor laatste ronde kampioen, doordat met 1-2 werd gewonnen bij Rheden. Deze stand was reeds bij rust bereikt. In de slotwedstrijd moest het Amsterdam se DWV het in Geldrop nog opnemen tegen Geldrop. Na een 3-1 stand bij rust eindigde het duel in een 3-2 zege voor de nieuwe kampioen, die ander maal uit de, zuidelijke hoofdklasse komt. De eindstand ziet er als volgt uit: Geldrop DWV Rheden ACV won op eigen veld en voor 2700 toeschouwers met 3-2van Spaken burg, dat daarmee de fraaie vooruit zichten op het kampioenschap de mist in zag gaan. Halverwege gaf het scorebord 1-1 aan. Zes minuten, voor tijd leek ACV op rozen te zitten, toen de stand naar 3-1 werd getild, maar toen het twee minuten voor het laat ste fluitsignaal alsnog 3-2 werd, werd het nog zeer spannend. Spakenburg kwam evenwel niet meer naastzij. In Numansdorp keken 2800 mensen naar de allesbeslissende wedstrijd tussen NSW en ACV. Halverwege leek NSW een streep door de Assen- se plannen te zetten. De ploeg uit Nu mansdorp leidde met 3-1maar kon het in de tweede helft alsnog niet bol werken. Luttele seconden voor tijd scoorde ACV 3-4. De eindstand ziet er als volgt uit: ACV 4 2 2 0 9-7 6 Spakenburg 4 1 2 i 6-5 4 NSW 4 0 2 2 6-9 2 Op zaterdag 13 juni ontvangt Gel drop zaterdagkampioen ACV en een week later staat in Assen de fweede ontmoeting op het programma. ZIERIKZEE - De ploeg van het Kerkwerfse WIK behaalde bij het ze vende optreden een erg simpele zege. De debuterende formatie van de Me vo Veteranen bleek te elfder ure geen ploeg op de been te kunnen brengen en verloor derhalve reglementair met 5-0. Door deze zege neemt de Schouwen- Duivelandse en Zeeuwse titelhouder in het zomeravondvoetbal weer twee punten meer afstand van de naaste concurrenten Velocltas en Stella Boys, die vanavond - dinsdag 9 juni - tegen elkaar spelen op het veld van Serooskerke. De ontmoeting begint om zeven uur. Morgen - woensdag 10 juni - ontmoeten de veteranenploegen van Zierikzee en Mevo elkaar op het Zierikzeese sportpark Den Hogen Blok, eveneens om zeven uur. De Schouwexi-Duivehnidse jeugdselectie onder veertien jaar, die na het ne men van strafschoppen de jaarlijkse confrontatie tegen Fortuna Vlaardingen won. De ploeg van coach Gert Blankert bestond uit Harald van de Berge, Pe ter Willemse, Dick Zwart, Vladimir van den Ouden (allen Bruse Boys), Bart lende hoogstandjes meer, zodat voor het tweede jaar in successie straf schoppen genomen moesten worden om uit te maken welke ploeg met de wisselbeker zou gaan slepen. Tijdens de editie van 1982 werd de eindstand 2-2 en veroverde de Schouwen- Duivelandse ploeg de beker, nadat Peter Willemse ondermeer twee straf schoppen keerde. Nu bleken de schut ters aanzienlijk beter op dreef. Pas na negen strafsohoppcnnemers aan bei de kanten viel de beslissing ten voor dele van de Schouwen-Duivelandse ploeg. Slechts drie van de in totaal achttien strafschoppen werden .niet. omgezet in een treffer. Een gestopte 'strafschop'Vah d'oélman en aanvo'ei°r der Marcel van Lier door zijn collega Michel Bouwman en de daaropvol gende treffer van Wladimir van den Ouden gaven de doorslag. Trefzeker Fortuna lootte om de serie te ope nen. Tony Degens passeerde doelman Michel Bouwman, maar Bart Dorre man zag vervolgens zijn inzet gestopt door Marcel van Lier. In de tweede beurt faalde aan Fortuna-kant Sacha Hoogeboord en vervolgens duurde het tot de zeventiende strafschop, vooraleer er door de schuttere werd gefaald. Namens Fortuna scoorden achter eenvolgens Radi Alloush, Arno Men ses, Marco Immerzeel, John Peters, Marcel Hilversum en Sander Bou- man, terwijl Mischa van den Hoek, Harald van de Berge, Niels van de Moezel, de voortreffelijke Colijns- plaatse Boys-middenvelder Stefan Dobbelaar, Dick Zwart, Huib Nor- tier en Marco de Groot de Schouwen- Duivelandse selectie in de race hiel den. De redding van Michel Bouw man op de inzet van Marcel van Lier en de score van Wladimir van den Ouden hielden de beker in Zeeland. Het Schouwen-Duivelandse doel werd tijdens de strafschoppenserie beurtelings verdedigd door Michel Bouwman en Peter Willemse. Het jeugdigde Zeeuwse team onder de dertien jaar was in de eerste helft veel te sterk voor het tweede C- juniorenteam van Fortuna. Zeven keer moest de Vlaardingse doelman een gang naar het net maken. Kort na het begin van de tweede helft werd het zelfs nog 8-0, maar toen pakte het fysiek sterkere Vlaarding se team het initiatief, hetgeen nog re sulteerde in twee tegentreffers: 8-2. De Zeeuwse treffers werden gescoord door Niki de Wolff van Sluiskil (drie keer), Michel Jonkman van GPC (twee keer) en Rini van Etten van Steen, Wilco de Valk van SKNWK en Eric Swarz van Zierikzee ieder een keer. ZIERIKZEE - In Hanswccrt werd Anton van Putten uit Oudenhoorn de nieuwe amatcurkampioen van het district Zeeland van de KNWU. De tweede plaats was voor Peter van 't Westeinde uit Biervliet en als derde kwam John de Crom uit Hoogerhei- de op het erepodium. De Crom was in 1986 districtskampioen. Opvallend is wel, dat andermaal geen Zeeuwse renner er in slaagde om de titel van de provincie te pakken. Van Putten klopte de talentvolle Van 't Wcstcin- de op de streep met minimaal ver schil. Bij de liefhebbers pakte Leo de Jonge de Zeeuwse districtstitel. Dick Dorreman, Niels van de Moezel (beiden ZSC), Mischa van den Hoek, Arjan Kraayenbrink (beiden RenesseStefan Dobbelaar (Colijnsplautse Boys), Huib Nortier, Leon Verhage, Ronald Braam, Marco de Groot en Michel Bouw man (allen DFS). BURGH-HAAMSTEDE - In het kader van het jaarlijk se C-juniorenweekeinde van de Vlaardingse voetbalver eniging Fortuna speelden de Schouwen-Duivelandse jeugdploeg onder veertien en de Zeeuwse jeugdformatie onder dertien jaar tegen C-juniorenploegen van Fortuna. Het eerste Fortuna-teain moest het opnemen tegen de Schouwen-Duivelandse selectie (eigenlijk Noord- Zeeland doordat ook de Noord-Bevelandse ploegen spe lers kunnen leveren). Beide ploegen ontliepen elkaar evenals een jaar tevoren bijzonder weinig. Voor de twee de keer in successie moesten strafschoppen de beslissing brengen. Opnieuw won de Schouwen-Duivelandse selec tie van coach Ger Blankert. Na de normale speeltijd stond er een 3-3 eindstand op het scorebord. De piepjon ge Zeeuwse jeugdploeg rekende gedecideerd af met het fysiek sterkere tweede C-juniorenteam van Fortuna. Na een 7-0 ruststand won de ploeg van coach Hans Mewiss met 8-2, zodat Bert Visser beide overwinningstrofeeën in Zeeland kon achterlaten. Iedere speler ontving een aar dige Fortuna-herinnering. Het begon niet erg hoopgevend voor de jeugdige Schouwen- Duivelandse ploeg, die te elfder ure nog enige aanpassing onderging, om dat de drie geselecteerden van voet balvereniging Zierikzee om niet erg duidelijke redenen verstek lieten gaan. De plaatsen van Jadranco Sla- dic, Herbert Goudzwaard en Patrick Roggeband werden ingenomen door drie spelers van het Burgh- Haamsteedse DFS. Met de komst van Leon Verhage, Ronald Braam en Mar co de Groot kwam de DFS-inbreng op vijf spelers. Fortuna begon met de felle wind in de rug en dreigde door het fysieke surplus naar een fikse af straffing voor de Zeeuwse opponent te gaan. In de zevende minuut bereik te een verre uittrap van doelman Marcel van Lier de boomlange cen trumspits Tony Degens. Deze glipte door de nog niet goed georganiseerde verdediging en gaf vervolgens ook doelman Michel Bouwman van DFS het nakijken: 0-1. Luttele minuten la ter was het bijna aan de andere kant raak, maar een vrije trap van Niels van de Moezel van ZSC schoof voor het Fortuna-doel langs. Het was een van de eerste schuchtere tegenstoten van de Schouwen-Duivelandse selec tie. Fortuna bleef voorlopig domine ren en na een kwartier was het voor de tweede keer raak. Een voorzet van de zijkant van Sander Bouman ver raste zijn bijna naamgenoot Michel Bouwman, die onder de bal doorliep, waardoor Tony Degens zijn tweede treffer kan laten aantekenen: 0-2. Ge zien het geringe tegenspel, dat de Schouwen-Duivelandse selectie had kunnen bieden, leek een fikse ver- liespartij in het verschiet, maar de blauwe brigade zou zich voorbeeldig herpakken. Uitblinker Zeven mfnuten, nadat Tony Degens voor de tweede keer had gescoord, le verde Bruse Boys-spelmaker Harald van de Berge een fraai staaltje so listisch kunnen af. Hij rukte met de bal aan de voet op, kapte vervolgens twee spelers uit en schoof de bal van net buiten het strafschopgebied voor bij doelman Van Lier. De doelverde- diger van de C-junioren-selectie van de afdeling Rotterdam was kansloos tegen de venijnige inzet. De Schouwen-Duivelandse forma tie kreeg gaandeweg meer grip op het spel van de Vlaardingse ploeg, die in de afdeling Rotterdam uitkomt in af deling III en daarin bleef steken op een middenmootpositie. In de 26e mi nuut bereikte een goede steekpass van Mischa van den Hoek van Renes se zijn ZSC-ploegmaat Niels van de Moezel. De ZSC-aanvaller kreeg de bal evenwel niet goed onder controle en de kans ging verloren. Vlak voor het rustsignaal werd het, gezien de opgaande lijn verdiend, gelijk. De goed uitgevoerde aanval werd inge zet door Harald van de Berge. Hij prikte de bal in de voeten van DFS- vleugelspits Huib Nortier, die door trok tot de achterlijn en vervolgens een voorzet losliet. Het leer bereikte via Wladimir van den Ouden de bij de tweede paal geposteerde Niels van de Moezel, die nu geen fout maakte. Met een goedgeplaatste schuiver, gaf hij Marcel van Lier het nakijken: 2-2. Op slag van rust leek FoViuna tóch nog 'de léfdiilg të"her overen, maar nu voorkwam Bart Dorreman de zeker lijkende treffer. Doelman Bouwman werd gepasseerd door Radi Alloush, maar de ZSC- aanvoerder/laatste man voorkwam erger. De tweede helft was nog geen mi nuut bezig, toen Harald van de Berge op weg leek naar zijn tweede treffer. Zijn inzet werd evenwel knap ge keerd door Marcel van Lier. Fortuna heroverde hierna weer enigszins het initiatief en rukte meer en meer op naar de veste van doelman Peter Wil lemse. De Bruse Boys-slotman ver ving zijn DFS-collega Michel Bouw man. Nadat Willemse een paar keer met enig fortuin overeind was geble ven, verraste een klimmend schot van net buiten het strasfehopgebied hem. Radi Alloush bediende Sander Bouman, die knap afrondde: 2-3. Erg lang had Fortuna geen plezier van de voorsprong. Eerst liet Niels van de Moezel nog een mogelijkheid onbe nut door te zwak in te schieten, maar even later had de ZSC-er toch voor de tweede keer succes. Leon Verhage bracht de bal op aan de zijkant, be diende Van de Moezel en deze drukte snel en onhoudbaar af: 3-3. Nadat Marcel van Lier nog een inzet van Ro nald Braam op aangeven van Harald van de Berge had gekeerd, werd de wedstrijd voortdurend rommeliger. Hef publiek kreeg weinig goede aan vallen meer te zien, al kwamen er door een paar solistische activiteiten toch nog kansen voor de beide doe len. Bruse Boys-voorstopper Dick Zwart moest zijn doelman Peter Wil lemse assisteren bij een inzet van Sa cha Hoogeboord en Fortuna mocht niet mopperen, dat arbiter Jan van Nieuwenhuize de bal niet op de straf schopstip legde, toen doelman Marcel van Lier de doorgebroken Harald van de Berge neerlegde, nadat hij al was uitgespeeld. In de laatste tien minu ten kwamen er evenwel geen aanval De Zeeuwse jeugdselectie onder dertien jaar won in Burgh-Haamstede zeer afgetekend van een C-juniorenploeg van Fortuna Vlaardingen. De ploeg van coach Hans Mewiss bestond uit Wilco de Valk (SKNWK), Eric Swarz, Robert Rog geband (beiden Zierikzee), Michel Janse, Clement aan Splunder (beiden Mevo). Marco Kerkhove. Matthijs Ilsink (bei den RCS), Jimmy Kikkert, Jaimy van Blokpoel beiden Vlissingen). Aart van S(eveninck (Yerseke). Raymond Ga- briëlse. Pieter en Marijn van Lieren (beiden Heinkenszand), Michel Jonkman (GPC), Rinse vaii Etten (Steen) en Niki de Wolff (Sluiskil).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 9