Jaap Rentmeester met Zolinda sterke winnaars tijdens kringwedstrijd LR en PC Bru Fietsende politiemensen halen dertienduizend gulden bijeen voor actie 'Polio de Wereld uit' Coen Dillen Sv Ouwerkerk organiseert wandeltocht 8 weersomstandigheden waren erbar melijk en het was flink afzien voor de coureurs. Op de slotdag was het kwantum kilometers geringer. Via Willemstad en de Zuidhollandse ei landen werd Oude Tonge bereikt. Vandaar werd door de polder koers- gezet naar wegrestaurant Grevelin- gen waar de lunch werd genuttigd. Ook legden de renners daar de laatste hand aan de outfit om ogenschijnlijk 'okselfris' in Goes te arriveren. Een zware afsluitende klus was nog de passage van de Zeelandbrug, maar met Goes op de achtergrond mocht ook dat niet meer deren. Burgemees ter mr W. Blanken van Goes en een ruime afvaardiging van de Stichting Rotary Goes begroette het vermoei de, maar zeer contente gezelschap in het centrum. Dankzij de veertien po litiemensen en hun verzorgers is er weer een stukje 'Polio de Wereld uit'. P.V. Gevleugelde Vrienden Zierikzce Op zaterdag 30 mei werd er deelge nomen aan de wedvlucht Mont Lu- qon, 598 km, met 295 duiven. Ze wer den gelost om 7.00 uur. De eerste duif werd geklokt om 14.32 uur. Laatste prijsduif 15.39 uur. W. Blom 1, 18, 20, 25, 27, 51, 60, 63; A. Bakker 2, 44; Jac Dekker en Zn. 3, 9, 11, 31, 41, 45, 50, 59; J. A. v. d. Linde 4, 15, 53; J. A. v. Almkerk 5, 54, 69; Berrevoets-Wesdorp 6; A. Romijn 7, 8, 17, 19, 33, 37, 48, 55; L. J. Fonteine 10, 14, 40, 47; H. v. d. Linde 12, 28, 29; J. J. de Jonge 13; C. Gieskes 16, 61, 73; A. Schults 21, 35; C. Verwest 22, 43, 64; L. v. d. Hoek en Zn. 23; Feleus- Westenbrugge 24, 36, 68; H. Koster 26, 46, 52, 58; B. P. Wesdorp 30, 34, 42; J. Kaaisteker 32; H. Kuijter 38; Koster- Winkels 39, 66, 74; L. C. Hage 49; J. Voerman 56; C. v. d. Hoek 57; A. Ver west 62; L. Berrevoets 65, 67, 72; C. Groenleer 70, 71. Uitslag van de wedvlucht vanuit Compiegne, 260 km op maandag 1 ju ni. De 357 duiven die door het slechte weer op zondag niet gelost konden worden, gingen die dag erna los om .9.30 uur. Aankomst le duif 12.33 uur, laatste prijsduif geklokt om 12.47 uur. J. A. v. d. Linde 1, 10, 50; Feleus- Westenbrugge 2, 3, 6, 7, 38, 69, 79; L. Berrevoets 4; J. J. de Jonge 5, 8, 14, 15, 33, 39, 55, 61, 74, 76, 77; A. Romijn 9, 19, 28, 34, 37, 59, 64, 65; A. Bakker 11, 63, 80; C. v. d. Hoek 12, 17, 29, 45, 52, 89; H. v. d. Linde 13, 21, 24, 31, 56; Berrevoets-Wesdorp 16, 35, 42, 51; J. v. Almkerk 18, 32, 58, 60, 62, 84; Joh Pankow 20; C. J. Berrevoets 22, 43, 68; H. Kuyten 23, 44; W. Blom 25, 48, 49. 72, 73; J. Kaaisteker 26, 40, 47, 54; C. Gieskes 27, 87; L. Fonteine 30, 36, 70, 71; A. Schults 41, 46, 57, 67, 82, 83, 86, 88; L. J. de Bruijn 53, 81; H. Koster 66, 85, 90; L. v. d. Hoek en Zn. 75; J. v. IJs- seldijk 78. lnkorven voor Chateauroux, 564 km, op donderdag 11 juni van 18.00- 19.15 uur. Bonds-, provinciaal- en ver en igingconcours. Voor Bapaumc inkorven op zater dagmorgen 13 juni van 7.30-9.15 uur. KAAGDORP - De Rijnlandse Mo lenstichting, die 37 molens beheert, conserveert en in werking houdt, is in Kaagdorp de monumentenprijs van 100.000 gulden uitgereikt. zet via 127 punten, hetgeen voor de goedogende en goedrijdende combi natie de zege betekende. De overwin ning was overigens nipt, want Sandra Dorst en de pony Sun Shine kwamen uit op 126 punten, goed voor de twee de prijs. Twee combinaties reden 124 punten bij elkaar en kregen derhalve beide een witte rozet: Anita Dalebout met Evalicn en Rozemarijn de Leeuw met de kleine B-pony Corke. Ook de vierde prijs was een ex aequo. Zowel Anncmicko Klompe met Rakker als Rosemarie Pons met Johnny reden naar 122 punten. De laatste combina tie werd de hoogst eindigende niet- Schouwse Ruiter en vertegenwoor digt de LR en PC Bru. Een winstpunt was crook nog voor Ncly Scherpenis- se met Beauty (121), Arina de Oude met Smitty (120 en promotie naar de L-klasse) en Danielle Rotteveel met Jovos Dancing Maid (120), een Weste lijk Schouwen-combinatie. Annema- rie Boot met Maroussia (118), Marit de Vrieze met Hatif Naitre (117), Len ny den Boer met Rapid (116), Rianda van de Velde met Carolien (112) en Saskia Steenland met Sunny (108) vielen buiten de winstpunten en de prijzen. P.V. Zierick Uitslag van de wedvlucht Meaux. Afstand 308 km. Gelost om 7.10 uur. Aankomst le duif 11.05 uur, laatste prijsduif 12.07 uur. M K. Krijger I. 9, 10, 20. 26. 30; Comb. v. 't Veer 2. 18, 33, 35; J. Snij ders 3, 7, 8, 12, 15; E. Kloet 4. 21; A. Flikweert 5; J. Verwijs 6, 11. 24, 27; W. Roggeband 13; F. Mays 14. 19; L. L. de Hooge 16, 32; Gebr. Bolle 17, 34, 38; J. Krijger 22, 25; G. Flikweert 23, 31; H. Slagboom 28. 37; J. den Hengst 29; Jansen-Vermeule 36. DEN HAAG - Nederlandse wegver voerders vinden dat onderzocht moet worden of een EG-douanedienst in plaats van de huidige nationale dien sten mogelijk is. Zij vinden tevens dat de douane ook de mogelijkheid moet krijgen niet-douanedocumen- ten te gaan controleren, zoals veteri naire en fystosanitaire. De werkge versorganisaties in het beroepsgoe- derenvervoer, verenigd in de Federa tie Wegvervoer, stellen dit in hun con tourennota Europees Vervoerbeleid. Wie herinnert het zich nog? In de vijftiger jaren scoorde Coen Dillen van PSV 43 treffers in een voetbal seizoen. Daarmee is de immer slag vaardige spits van weleer nog steeps topscorer. Het waren niet zijn enige 43, want in een decennium voetbalja ren produceerde hij veelvuldig tref fers. Het was een lust voor het oog om de PSV-er bezie/ te zien. De.voor- bije jaren had het in verval geraakte Nederlandse voetbal een speler, die- x qua produktie herinnerde aan Coen Dillen. Marco van Basten leek in het seizoen 1985/1986 een serieuze aan val te gaan ondernemen op het toen dertig jaar oude record van Coen Dil len. Hij werd voor de derde keer in successie nationaal topscorer in de eredivisie. Hij bleef uiteindelijk ste ken op 37 doelpunten, maar zou ze ker zijn geslaagd wanneer hij niet langdurig buitenspel zou hebben gestaan wegens een enkelblessure. De gouden schoen voor het topschut terschap van Europa vergoedde veel, maar ongetwijfeld had Van Basten dat kleinood graag ingeruild voor de eerste plaats op de ranglijst aller tij den vöör Coen Dillen. In de twee voorgaande seizoenen werd Van Basten topscorer met respectievelijk 28 en 22 doelpunten. Coen Dillen zette zijn geweldige neus voor doelpunten nooit om in veel geld. Dat kon in zijn tijd nauwe lijks. Slechts een enkele Nederland se voetballer kon dat. De PSV-er was bovenal een publieksvoetballer. Als hij niet 'mooi' gescoord had, dan was hij niet tevreden. Sterker, Coen Dil len nam zich direct na zo'n wedstrijd voor een week later een of meer schoonheden van treffers te maken en vaak lukte hem dat. Ongetwijfeld produceerde ook Marco van Basten doelpunten om van te likkebaarden. Het meest vers in het geheugen ligt ongetwijfeld nog het omhaaldoel- punt in de wedstrijd tegen FC Den Bosch in het gisteren besloten sei zoen. Die staaltjes zullen we missen op het voetbalveld, zoals we ook de kwajongensachtige manier van voet ballen van Eric Willaarts zullen mis sen. Van Basten en Willaarts zijn van die voetballers, die het voetballen nog waard maken om gezien te wor den. Dergelijke spelers hebben we te weinig. Het valt voor Van Basten en Willaarts te hopen, dat zij niet mislukken in Duitsland en het verre Italië. Marco van Basten nam geruis loos afscheid bij Ajax. In de wed strijd tegen FC Twente werd de 22- jarige aanvaller aan banden gelegd door de twee jaar jongere verdediger Paus. Het aantal seizoentreffers van Van Basten bleef daardoor steken op 31. Hij werd wel voor de vierde keer op rij topscorer in de eredivisie, maar had misschien op zijn beurt ge luk, dat Eric Willaarts pas laat in.h.et., seizoen kwam en op slechts25 tref fers bleef steken. De FC. Utrecht- speler eiste in de wedstrijd tegen FC Den Bosch alle aandacht op, door in de slotminuut zijn 25e treffer" te pro duceren op een manier, die voor de technische leiding van Borussia Mönchengladbach al eerder aanlei ding was hem in te lijven. Van Basten speelde 173 officiële wedstrijden voor Ajax, 135 in de competitie met 128 doelpunten, twin tig voor de KNVB-beker met dertien treffers en achttien in de Europese bekertoernooien. Hierin was Van Basten minder doeltreffend. Hij scoorde elf keer. Hij debuteerde in september 1984 tegen Olympiakos Piraeus. Pas een seizoen later doel puntte hij voor het eerst op Europees niveau. In de tweede wedstrijd tegen voetbaldwerg Red Boys uit Luxem burg schoot Van Basten vijf keer raak. Daarna stond hij 'droog' tot de uitwedstrijd tegen het Turkse Bur- saspor. In de recente wedstrijd tegen Lokomotiv Leipzig scoorde hij voor het eerst een zeer belangrijke treffer: hij leverde de Europacup op voor Ajax. In de zestien interlands scoor de de 'Milanees' zes keer. Zijn eerste op 7 september 1983 tegen IJsland. Ik permitteer me te voorspellen, dat zijn produktie in Italië niet op zal vallen. Ik ben geneigd de 'simpele' Eric Willaarts meer sportief succes te 'zien boeken. Wat snel komt, is goed. Willaarts heeft meer het karakter van Coen Dillen: een doelpuntenma ker met eerlijk allure. PW OUWERKERK - Sportvereniging Ouwerkerk organiseert op zaterdag 13 juni voor de zeventiende keer de jaarlijkse avondwandeltocht in Ou werkerk. Er kan ook nu weer geko zen worden uit de afstanden vijf, acht cn vijftien kilometer. De in schrijving voor deze wandeltocht is in de kantine van sv Ouwerkerk op sportpark 't Eultje. Cora Neele en Ad Remeeus zijn vanaf half zeven aan wezig om de wandelaars in te schrij ven. Muziekvereniging Nieuw Leven uit Ouwerkerk begeleidt om zeven uur de start van de wandeltocht. De drie routes leiden alle door de schitteren de omgeving van Ouwerkerk. De fi nish ligt in alle gevallen op sportpark 't Eultje. Na het volbrengen van de route ontvangt iedere wandelaar een herinneringsmedaille, of degene die de tocht meerdere malen liepen een corresponderend cijfer. Om half acht speelt muziekvereni ging Nieuw Leven op het sportveld, waarna om acht uur een veteranen- voetbalwedstrijd wordt gespeeld. De ze ontmoeting gaat tussen veteranan van De Domp en die van de rest van Ouwerkerk. De organisatie van deze ontmoeting is in handen van Jac. Ec rens en Piet Vijverberg. Inlichtingen hierover kunnen worden verkregen bij Piet Remeeus in Ouwerkerk, tele foon 01114-1473. dacht. Met zijn jonge paard Zolinda boekte Jaap Rent meester een fraaie zege. De afstammeling van de hengst Procureur leverde een sterke dressuurproef af, die door jury Wattel met 131 punten werd beoordeeld. Jaap Rentmeester is zeker geen nieuwkomer meer in de paardesport. Hij is al jaren actief in de dressuur, maar ook in de mennerij staat hij zijn mannetje. Sinds kort tracht hij zich in de prijzen te rijden met zijn nieu we, jonge paard Zolinda. Tijdens de kringwedstrijd in Oosterland toonde Rentmeester met Zolinda aan reeds goed in vorm te zijn. Jury Bram Wat- tel liet zijn bewondering voor de ge toonde proef zien via een score van 131 punten, hetgeen niet alleen de eerste prijs betekende, maar dat ook een flinke zet in de richting van de Lr klasse impliceert. De Schouwse Ruiters-combinatie incasseerde im mers twee winstpunten. Goede twee de werd in Oosterland Westelijk Schouwen-amazonc Elies van Slie- drecht mot haar paard Vira, De com binatie reed 128 punten bij elkaar. Ook dr derde prijs ging naar de Burgh-ITannVslc'cdsc vereniging. Frans dc Vrieze en zijn zeer jeugdige paard Bonnot kregen 126 punten toe gewezen. De vierde prijs kwam bij de organiserende vereniging Bru te recht. Jolande Moerland en Zariska leverden een proef af. die in de ogen van jury Wattel 125 punten waard was. Winstpunt Twee combinaties reden zich net naar een winstpunt via een score van 120 punten. Corrie Krabbe en haar paard Edith pakten nog net een be geerd winstpunt en dat was ook het geval voor de combinatie Carla Bal cn haar paard Rapsodie. Theo Muller en Bonny kwamen uit op 117 punten cn dat totaal reden ook de combina ties Marlies Kooman met Wimona en Lconic ten Hove met Bonny bij el kaar. Stcf Nelisse en Olof kwamen uit op 114 punten en Willem den Boer scoorde met Zerita 112 punten. Ro- ganda den Boer en Wodan tenslotte bleven steken op 110 punten. Bij het springen ging de eerste prijs naar In- grid Krabbe met Edith. Ondanks een handicap aan de ogen reedde amazo ne van De Schouwse Ruiters het door Anton Hanse gebouwde parcours foutloos. Gerard de Ruiter en Andan te scoorden vier fouten en Corrie Krabbe kwam met Verdien aan der tien fouten. Rianne Struyk behaalde met haar A-pony Prim 127 punten een eerste prijs tijdens de kringwedstrijd in Oosterland. Het winstpunt, dat de score ople vert, brengt de combinatie naar de L-klasse. Voorafgaand aan de tocht van dui zend kilometer sprak districtscom mandant J. J. Veenstra de wens uit dat de tocht door de Benelux zonder pech en tegenslagen zou gaan verlo pen. Zijn wens werd ten volle ver vuld. Met uitzondering van een aan tal lekke banden bleef de groep ander onheil bespaard. Aan de tocht nam een drietal Schouwen-Duive- landse politiemensen deel. Jan Kole uit Bruinisse en de beide in Zierikzee woonachtige politiebeambten Freek Hullekes en Arie Vermeulen voltooi den de tocht probleemloos. Zij wer den op hun tocht vergezeld door Hans Saaman, Gerard Verhulst, Jan Boone, Albert van Leeuwen, Eddy Bogaert, Kees de Voogd, Jos Kole, Jo- han Burgel, Dick Visser, Anton Ha gen en Rudy van den Broecke. Jos van der Waart ging met de groep mee als mecanicn en Rudy Pennings had de zware taak de mannen dag in dag uit in de meest goede conditie te hou den. Jan Gerritsen van de verkeers- groep Middelburg trad op als de be geleider van de groep dapperen. OOSTERLAND - De landelijke ruitervereniging en po nyclub Bru organiseerde haar eerste kringwedstrijd voor B-combinaties van het groenseizoen 1987. De combi naties werden op het parcours aan de Wilgenstraat in Oosterland beoordeeld door jury Bram Wattel. Bij de po ny's toonde een aantal combinaties van De Schouwse Ruiters zich superieur, maar ook bij de paarden trok een combinatie van de club uit Dreischor de meeste aan- in dc dressuur bij dc pony's waren De Schouwse Ruiters andermaal op permachtig, hetgeen tijdens kring wedstrijden ook niet zo opmerkelijk is. De twee andere cilandelijkc ver enigingen hebben een aanzienlijk kleiner aantal ponycombinaties. Een aantal Schouwse Ru itors-com bi na- tics start in de volgende wedstrijden in dc L-klassc. Dat is ook het geval voor dc winnende combinatie van dc wedstrijd in Oosterland. Rianne Struyk uit Sirjansland en haar A- pony Prim incasseerden de oranje ro- Op de openingsdag voerde de tocht van de veertien politiemensen via het veer Vlissingen-Breskens en Zeeuws- Vlaanderen naar België, dat nage noeg volledig wordt doorsneden. Na ruim 230 kilometers fungeerde Na men als eerste etappeplaats. Op de tweede dag werden aanvankelijk de boorden van de Maas aangehouden tot Dinant. Daar doemden de eerste Ardennen-toppen op. Via Rochefort cn Neufchateau werd in de avond Ar- lon bereikt. De hoofdstad van de Bel gische provincie Luxemburg fungeer de op de derde dag als de startplaats van wat de koninginnerit zou moeten worden. De sterk wisselende weers omstandigheden zorgden ervoor, dat de vierde dag de grootste aanslag be tekende op dc renners. De tocht van de derde dag voerde via zeer geacci denteerd terrein via Wiltz, Coo, Re- mouchamps en Spa naar Verviers op de grens van de Ardennen en het land van Herve. Op de vierde en voor laatste dag fungeerde Breda als eindstation. De route was aanzienlijk vlakker dan de dag tevoren, maar de De actie van de rijkspolitie sport vereniging Luctor district Middel burg werd opgezet in nauwe samen werking met de Rotary Club Goes. Het plan ontstond toen een groep voor een goed doel fietsende leden van de gemeentepolitie Middelburg werd begeleid. Ook bij de rijkspolitie moest een dergelijk initiatief moge lijk zijn. In het kader van de actie van Rotary International in samenwer king met de wereldgezondheidsorga nisatie (WHO) om polio de wereld uit te krijgen werd contact gezocht met Rotary Goes. Er werd besloten een fietstocht door de Benelux te maken De groep van veertien politiemensen bereikt na de vijfdaagse tocht van bijna duizend kilometer weer Zeeuwse bo dem. met een totale lengte van duizend ki lometer, uitgesmeerd over vijf dagen. De gewenste opbrengst was tiendui zend gulden. Veertien leden van het korps rijkspolitie wilden fietsen, een begeleider, een mecaniciën en een masseur completeerden de groep. Een aantal sponsors maakte het sportieve gebeuren financieel mogelijk. Openbaring ,,In deze tijd waarin veel mensen De drie Schouwen-Duivelandsc politiemensen, die duizend kilometers met zichzelf bezig zijn en de nood van fietsten in het kader van de actie Polio de Wereld uit' Van links naar rechts anderen naar een tweede plaats ver- Freek Hullekes, Jan Kole en Arie Vermeulen. GOES - De trip van veertien Zeeuwse, politiemensen door België, Luxemburg en Nederland over een totaal af stand van ongeveer duizend kilometer werd in de bo- venstebeste stemming afgewerkt. Bij de terugkeer van de groep op Zeeuwse bodem voerde humor de boventoon. Ondanks het feit, dat een aantal renners wel degelijk had af te rekenen met zadelpijn en 'dikke benen' hadden de veertien nog volop ruimte voor een opgetogen lach. De finish van de tocht lag op de Grote Markt in Goes waar karavaanleider Diek Visser dertienduizend gulden overhandigde aan A. J. Vleer van de Stichting Rotary Goes. Het bedrag, dat de veertien bijeenfietsten voor de actie 'Polio de Wereld uit' staat er borg voor, dat 1100 kinderen in Indonesië een prik kunnen krijgen tegen de gevreesde kinderziekte polio. drongen wordt is het een openharing te weten, dat er een aantal collega's in eigen tijd zich geestelijk en lichame lijk wil inzetten voor de medemens", meent rpsv Luctor-voorzitter G. J. Helmendach.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 8