Liefde en boerentrots kerkbenchten Als wijn water wordt Verregend Pinksteren Gemeente Middensehouwen Gemeente Middensehouwen Gemeente Middensehouwen GEMEENTE DUIVELAND TREKBELLEN GEMEENTE DUIVELAND SUCCESJES I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 9 juni 1987 Nr. 24145 11 Terwijl de kerkdienst op de begane grond voortging zat ik op de orgel- bank in gepeins verzonken. In ge dachten was ik al bezig met het slot van de dienst. Hoe kun je in muziek verklanken en samenvatten wat er in een uur gebeurd is? Welke muziek speel je als de gelovigen koffie- waarts gaan? Het moest een feeste lijk slot worden. Het ging immers over de bruiloft van Kana waar wa ter tot wijn wordt. Het feest gaat door. Dat moet je in de muziek kun nen horen. Verkerend in deze verhe ven sfeer schoot me ineens een ver haal te binnen dat me weer in de dampkring van het alledaagse bracht. Het was een gebeurtenis waarbij het feest toch doorging niet omdat water tot wijn, maar wijn tot water werd. Een paar jaar geleden trok ik er met ,,mijn" HAVO 3-klas op uit ten einde op geheel andere wijze ont spannen, maar zinvol bezig te zijn. Is het doel van de school de lieve jeugd overdag het een en ander aan hun ontwikkeling bij te dragen, de kin dertjes denken daar anders over. Zij komen voor de nacht. Er bestaat niet heerlijkers dan zo weinig mogelijk te slapen, zoveel mogelijk te kletsen, het liefst met de leden van het ande re geslacht. Daar ga je dan als leraar. Het hele jaar door laat je prachtige muziek horen zoals ,,An die Nacht en ,,Eine kleine Nachtmusik" maar deze nachten kennen geen roman tiek. Als een speurhond loop je over het terrein om mannelijke smokkel waar op weg naar de meisjeskamer te onderscheppen. Het is een rare toesta nd. In je hart geef je de jongens groot gelijk en zou je in hun situatie precies hetzelfde doen, maar nu sta je verdekt opgesteld bij hun sluip route om ondeugende knapen in hun nekvel te grijpen en terug te sturen naar de plaats van afkomst. Nadat nog een aantal onderduikers dat zich onder een bed, achter een gordijn of in de klerenkast bevond was opgepakt leek de rust eindelijk te komen. Op mijn tenen sloop in nog even langs de meisjeskamers om te luisteren of er in het fluisterkoor ook bassen en tenoren waren, maar ik ontdekte ze niet. Wel hoorde ik in een meisjeskamer een ander ver dacht geluid dat mij deed twijfelen, maar ik lag amper in mijn slaapzak of ik was al vertrokken.... Na een paar uur slaap bleek de jeugd fitter dan ooit en vol vrolijk heid gingen de dames en heren op weg om opdrachten uit te voeren die in een werkweek helaas ook moeten gebeuren. Ik bleef alleen achter. Ik móest het weten. Zonder me om wel ke wet van privacy te bekommeren vatte ik mijn rol als speurhond weer op en begaf mij naar de verdachte kamer. Voorzichtig zocht ik tussen de chaos van kleren en koffers die de dames hadden achtergelaten en opeens had ik het gevonden.... Een vreemd gevoel kwam in me op, een mengeling van woede en trots. Woe de omdat mijn vertrouwen be schaamd was, trots omdat ik hem toch maar gevonden had, die grote fles met rode vloeistof inhoudende een drank met een stevig alcoholper centage. Wat moest ik doen? De da mes naar huis sturen? Dan was het kamp ook mislukt. De fles meene men en thuis op verjaardagsfeestje aan de gasten presenteren? Ik voelde dat er een profetische daad gesteld moest worden en impulsief begaf ik me met fles en al naar het toilet. Nog zie ik dat vreemde gezicht voor me van dat neerklokkende rode vocht dat de pot donkerrood kleurde waar na het in één keer het riool inging. Die avond wilden de dames weer een glaasje nemen. De fles lag er nog. Maar toen ze gingen schenken keken ze raar op: uit dezelfde fles stroomde geen wijn.... maar water. Vol span ning wachtte ik af wat er gebeuren zou, maar het bleef doodstil. De da mes wisten niet wie hen deze streek geleverd had en ze keken wel uit om er met mij over te beginnen. De vol gende dag was het stralend weer. Toen we 's avonds laat nog een wan deling over het strand maakten was het daar heerlijk toeven. Als de dag van gisteren herinner ik me die vreemde sfeer die daar heerste, de rust van de nacht, het onophoudelijk ruisen van de zee en de klas die stil in een kring op het strand zat. Het wa ren onvergetelijke dagen geweest, maar één ding was nog niet uitge praat, het gebeuren met die rode fles. De oplossing kwam door een liedje. Hoeveel keer is er iets aan de hand in de klas en hoeveel keer sla je als le raar de plank niet mis? Dit keer was het raak, maar niet door woorden, maar door een liedje. Het versje dat ik die middag gemaakt had heb ik niet meer. De woorden die toen over het strand klonken ken ik nog maar in flarden: ,.Het wonder van Kana, het water werd wijn, opdat er de vreugde, de blijdschap zou zijn!.... ,,maar hier in Renesse, wat sla je een flater, niet water wordt wijn, maar wijn wordt tot water",,, „ach krijg van dit water een stevige kater"... ,,laat wat je doet zuiver zijn, helder water, klare wijn...". Vrijdag zag ik ze allemaal weer, de leerlingen van ,,mijnHAVO 3. Eén voor één zetten ze heel voorzichtig hun handtekening onder hun HAVO- diploma. Opeens zag ik ze weer aan het strand van Renesse. Nu zijn ze volwassen, toen waren het kinderen. ..Omdat het de laatste avond is" zei ik toen we van het strand thuiskwa men ,,ga maar een half uur gezellig op eikaars kamer zitten kletsen. Daarna jaag ik je uit elkaar". Toen ik de schapen van de bokken ging schei den bleek ieder diersoort in zijn ei gen hok te zitten. Moeten jullie niet naar de meiden?" Een jongen keek me aan. ,,Ach meneer, nu is er niets meer aan. Toen het niet mocht ioas het veel leuker...". Ik stop met mijn verhaal. Ik ga m'n spullen pakken. Morgen begint er weereen nieuwe kampweek met een nieuwe HAVO 3-klas. Zou ik van die klas hetzelfde cadeautje krijgen als ik na afloop kreeg van die klas van twee jaar geleden.... een grote fles met rode vloeistof inhoudende drank met een stevig alcoholpercentage? MARZAS Woensdag 10 juni Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30 uur Onbetaalbaar, serie over vrijwilligerswerk. Afl. 1: Een taak erbij. 15.00 uur Seabert, tekenfilmserie. 15.10 uur Ghostbusters, tekenfilmse rie. 15.35 uur Club Veronica Clips 16.10 uur Rambo, tekenfilmserie. 16.35 uur Only one earth, documen taire serie over het milieu en ontwik keling. 17.00 uur Family Ties, Amerikaanse serie. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Veronica Sport 18.15 uur Starsky Hutch, Ameri kaanse serie. 19.00 uur Countdown, popprogram ma met Adam Curry. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Panarama Mesdag, film van het Prins Bernhard Fonds. 20.33 uur Miami Vice, Amerikaanse serie. 21.27 uur Nieuwslijn, actualiteiten rubriek. 22.02 uur Magnum force, Amerikaan se speelfilm uit 1973 van Ted Post. 00.05 uur Journaal 00.10 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 09.00 uur Jonge dieren en hun ou ders, les 4. 09.30 uur Middeleeuwse ridderro mans, les 1 tot en met 4. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Sprookjestheater: De kik kerprins. Amerikaanse jeugdfilm naar het wereldberoemde sprookje. 16.20 uur Het Triadische Ballet, 3- delige uitvoering van het ballet van Oskar Schlemmer. Deel 1: Het gele ballet. 16.30 uur Madoc, bewerking van het Reinaert de Vos-verhaal door theater groep Maccus, 18.10 uur Trekking van de Staatslote rij 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Uitzending van het Gere formeerd Politiek Verbond. 19.22 uur Van Gewest tot gewest. 20.00 uur Wie, wat, waar en hoe laat? 20.20 uur Avondvoorstelling: Kame raad Mydear, Hongaarse tv-fim van Miklós Markos. 22.00 uur Studio Sport 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nederland C. 23.30 uur Studio Sport Extra, basketbal- en voetbalverslagen. 23.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, tekenfilmserie 18.05 uur Plons, kinderserie. 18.10 uur Nils Holgersson, Duitse animatieserie. 18.35 uur De terugkeer van de Antilo pe, Britse dertiendelige serie met John Branwell. Gail Harrison, John Quentin. 19.00 uur Comedy Capers, korte ko mische film. 19.15 uur De Waddeneilanden, na- tuurdocumentaire. 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur De stripkwis, kwispro- gramma waarin drie stripfanaten worden getest op hun kennis over het stripverhaal. 20.45 uur Wie schrijft die blijft, maandelijks litcriar magazine. 21.35 uur Uitzending door derden: Programma van de Katholieke Radio- en Televisie-Omroep. 22.15 uur Uitslagen nationale Loterij Aansl. nieuws met aansl. Coda: De roos komt uit, van Eric Derluyn. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. Met: Rowena Wallace, Pat McDonald, Peter Phelps, e.a. 19.23 uur Intermezzo. 19.25 uur Oshin, Japanse serie van Yukiko Okamoto en Sugako Hashi- da. Met: Ayako Kobayashi en Shiro Ito. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws 20.10 uur Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.20 uur Modem: Aids, rechtstreekse uitzending over de Aids-problema- tiek met gasten in de studio. 21.35 uur Concert, internationale mu- ziekwedstrijd voor solo instrumenten te Genève. Deel 1. Donderdag 11 juni Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Last frontier, natuurserie. 15.55 uur Pablo, komeducatieve serie. 16.00 uur Daktari, Amerikaanse se rie. Afl. Judy's eerste hulp bij onge lukken. 16.50 uur Kinderkrant, kinderpro gramma. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Tijdsein-buitenland, actua liteiten. 18.15 uur Het beeld van het kind in de Islam 19.00 uur Nathalie, tekenfilmserie. 19.24 uur Cliff Richard special, inter- vieuw met en muziek van deze zan ger. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur De Nimrod, een geduchte jager, documentaire over dit herkennings- en opsporingsvliegtuig en opvolger van de Shackleton. 21.20 uur Ronduit: Waarom ik niet....? Reportage over de jongeren van en in Amsterdam. 22.10 uur Tijdsein, actualiteitenru briek. 22.40 uur Het jaar van de rat, docu mentaire over de bruine rat. 23.20 uur Tenslotte. Vandaag: Gevan gene, korte sketch. 23.30 uur Journaal 23.35 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 10.30 uur Telebord. Les 28: Schrijvers (1). 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorende». 17.45 uur Paspoort voor Turken. 18.20 uur Paspoort voor Joegoslaven. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal. 19.12 uur De VARA feliciteert...., ge varieerd programma met gelukwen sen van kijkers. 19.37 uur De ongelofelijke avonturen van Pieter Jelles, musical over het le ven van P. J. Troelstra van Jaap van de Merwe. 21.04 uur Misdaadverhalen, Franse serie Noire. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Britse verkiezingen, uitsla gen en commentaren uit de kies districten en de hoofdkwartieren van de Britse politieke partijen. BRT 1 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kloutorprogrum- ma. 18.05 uur Fame, zesticndelige Ameri kaanse" serie. Afl. 1. 18.55 uur Juke Box 19.00 Kwizien, tips voor koken en lekker eten. 19.20 uur Uitzending door derden: Programma van de Televisie en On derneming. 19.40 uur Mededelingen en pro gramma-overzicht 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur Matlock, Amerikaanse se rie. 21.10 uur Panorama. 22.00 uur Dallas, Amerikaanse serie. 22.50 uur Journaal en Coda: Fantasie sur le chant d'adicux, opus 9, van A. Franchomme door het Servais- Ensemble. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. 19.23 uur Intermezzo. 19.25 uur Oshin, Japanse serie van Yukiko Okamoto en Sugako Hashi- da. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 uur Nieuws 20.10 uur Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.20 uur La Luna, Amerikaans Ita liaanse speelfilm uit 1979 van Bei- na rdo Bcrtolucci. 3v't LEIDSCHENDAM - De hoog gespannen verwachtingen van een zonnig Pinksterweekeinde zijn niet uitgekomen. Door de regen en harde wind bedroeg het aantal buitenland se bezoekers aan ons land het afgelo pen Pinksterweekeinde 400.000, 350.000 minder dan vorig jaar. Woordvoerder F. Kamsteeg van het Nederlands Bureau voor Toerisme (NBT) sprak zondag van een te leurstellend aantal. Ondanks het matige weer was de bezetting op de campings in het alge meen volgens verwachting. Vooral de bedrijven met veel vaste standplaat sen en aanvullende voorzieningen zo als een zwembad waren vrijwel vol. Wel vertrok een aantal gasten eerder dan normaal. Ook de bungalows en hotels hebben een goed weekeinde ge had, al was er volgens het NBT over het algemeen ruimte over. Minder po sitieve berichten kwamen van de ge meenten langs de kust, terwijl de Waddeneilanden en de bos- en heide gebieden in het algemeen terugzien op goede dagen. De dagtoeristische bedrijven heb ben het duidelijk slecht gehad. De be zoekersaantallen bleven achter bij vergelijkbare dagen. Er zijn zowel uitschieters naar boven als naar be neden geweest. ,,Het was bar en boos", zo zei Kamsteeg maandagmid dag. De VVV's in de grote steden heb ben drukke dagen gehad. Veel buiten landers, vooral Duitsers, Fransen, Belgen en bezoekers uit Scandinavië, kwamen inlichtingen over evenemen ten en openingstijden van musea vra gen. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Heino (toez.): G. C. Of- ficerte te Welsrijp-Baijum. Gereformeerde Kerken Beroepen te Rijswijk (Z.H.) (voor het vormingings- en toerustings- werk) (part-time): drs. J. C. Donner, kand. en kerkelijk werker voor ge meente-opbouw aldaar, die dit be roep heeft aangenomen. Aangenomen naar Maastricht (Herv./Geref.): drs. H. Eikelboom te Vlaardingen. Beroepbaarstelling: mevrouw drs. A. E. C. Hazelaar, Fonteinkruid 122, 8265 LD Kampen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Brouwershaven en te Grijpskerke in combinatie met Nio- zijl: drs. H. Sj. Wiersma, kand. te Rijswijk. Aangenomen naar Arnhem: J. F. dc Haan te Putten, die bedankte voor Eindhoven, voor Leusden en voor Rouveen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Rotterdam-C: J. J. van Eckeveld te Zeist; te Katwijk aan Zee} J. Mijnders te Veenendaal. Bedankt voor Goudswaard: J. Ka rens te Opheusden. Gereformeerde Gemeente NIEUWERKERK - Vrijdag 12 juni, 15.00 uur ds. J. Beens, huwelijksbe vestiging. 66 Brand maakte spoedig kameraden in zijn ploeg. Het was een wondese groep. Er was een pakhuisknecht, een sigarenmaker, een timmerman Hij leerde hun vaak zo wrange humor begrijpen en waarderen en hij lachte soms hartelijk mee om de vrolijke kwinkslagen, die in de rammelende autobus over en weer vlogen. Enorme hoeveelheden brood verslond hij in die weken. Brood met enkel wat mar garine er op uitgesmeerd. Thuis aten ze het droog. Voor het kleintje drenk te Jannie het soms in wat koffie als in 't eind van de week de melkboer doorgaan moest De timmerman was de voorman van Brands ploeg; de Putter, zoals die genoemd werd. Het was een gehaaide baas. Als hij, na afloop van het dag werk, ieders aandeel opnam, viel zijn schatting meestal niet af. En als ze aan het sloten waren, wist hij altijd nog een beetje geld voor het riet te doen uitbetalen al had er ook geen sprietje in de sloot gestaan. De man verdiende geen stuiver meer dan de anderen van zijn ploeg, maar zoals hij voor zichzelf streed, deed hij het ook voor hen. Doch wat maakten die enkele cen ten voor verschil in het grote tekort? Het gebeurde soms, dat 's morgens, vlak na hun aankomst in de Meer, reeds de eerste koude regendruppels vielen en de bal gehesen werd ten te ken, dat het werk gestaakt moest door J. VISSER-ROOSENDAAL worden. Uren zaten ze dan in de toch tige draagbare keet bijeen en ze tel den de uren en tuurden naar buiten, naar de bal, die nooit naar beneden ging en naar de trieste einder en ze kankerden over het volk, dat in de stad in de werkverschaffing werkte. Die begonnen later, want ze hadden niet die ellendige verre busrit; die hoefden niet de hele dag op brood te leven, die waren 's avonds op tijd thuis en die hadden niet die nare re genuren, waarin je geen cent verdien de. Sommigen begonnen dan uit balo righeid te kaartspelen om de keizer zijn baard. Als de tijd maar om kwam. Wild joeg dc storm over het kale, verlaten land, dat zich als een woeste nij uitstrekte tot waar de sombere lucht de aarde scheen af te sluiten. Het nieuwe land. De ploeg werkte zwijgend en verbe ten. Af en toe keek er één naar de grijze hemel en de verre verten, maar stak dan zijn spade weer in de stugge klei. Schafttijd scholen ze weg in de keet en schrokten daar haastig hun brood naar binnen. ,,Als het in vredesnaam maar droog blijft," mopperde er een. ,,We kenne geen regenuren meer lijden." „Misschien dat de wind het tegen houdt," zei Brand. „Mijn schoonva der schreef dat er gauw vorst kwam." „As die schoonvader van jou weer wat weet spotte een ander. „Zo'n wintertje kenne we net gebruike." „Och, of je in de steun bent of dat je hier zit, maakt weinig uit," klaagde de sigarenmaker. „Ik bracht de vori ge week ruim twaalf gulden thuis." „Maar we doen nuttig werk," riep een stem achteraan. „Later, als hier koren groeit, wordt er goed ver diend." Brand lachte. „Juist, later!" zei hij bitter. „Ik had nou anders graag ok wat koren, want mijn vrouw ziet wel d'rs geen kans om de bakker te betalen." „Zo kan het toch niet blijven," klonk opeens de zware stem van een fabrieksarbeider. „Er moet iets ge weldigs gebeuren, dat kan niet uit blijven. Een natuurramp, of een vre selijke epidemie of een nieuwe wereldoorlog. Daarna zal alles weer goed worden. Niet zoals het was vóór deze tijd natuurlijk, dat kan niet." „Wat er gebeurt kan me niet sche len," viel de sigarenmaker hem heftig in de rede. „Als het maar spoedig ge beurt. Dit is geen leven, dit is een hel." „Weet je wel wat je oproept?" vroeg de timmerman. „Het kon je toch nog wel eens rouwen als het zover kwam." De ander haalde onverschillig zijn schouders op. Een andere stem viel echter in. (wordt vervolgd) SLUITING GEMEENTESECRETARIE Burgemeester en wethouders van Middensehouwen ma ken bekend, dat i.v.m. de jaarlijkse personeelsreis de ge meentesecretarie op woensdag 10 juni 1987 is gesloten. De afdeling burgerlijke stand voor aangiften van ge boorten en overlijden is bereikbaar van 09.00-11.00 uur onder telefoonnummer 01110-19111, toestelnummer 7764. Burgemeester en wethouders van Middensehouwen, De burgemeester, W. DEN BOER De secretaris, F. KUIJPER Scharendijke, 4 juni 1987 Burgemeester en wethouders van Middensehouwen zijn voornemens gedeputeerde staten van Zeeland te vragen een verklaring van geen bezwaar als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening af te geven om vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan „Bui tengebied" voor de vestiging van een surfschool in het pand Kuijerdamseweg 60 te Scharendijke. De hierop betrekking hebbende stukken liggen met in gang van 10 juni 1987 gedurende 14 dagen ter inzage op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie te Scharendijke. Gedurende deze termijn kan iedereen tegen het voorne men vrijstelling te verlenen schriftelijk bezwaar indie nen bij burgemeester en wethouders, Platteweg 33, 4322 BD Scharendijke. De burgemeester van Middensehouwen, W. DEN BOER Scharendijke, 9 juni 1987 Burgemeester en wethouders van Middensehouwen zijn voornemens gedeputeerde staten van Zeeland te vragen een verklaring van geen bezwaar als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet af te geven, om bouwvergunning te verlenen aan de heer J. van Oeveren te Scharendijke voor het vernieuwen en vergroten van de woning Baken 14 te Scharendijke. Het bouwplan ligt met ingang van 10 juni 1987 geduren de 14 dagen ter inzage op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie te Scharendijke. Gedurende deze termijn kan iedereen tegen het voorne men bouwvergunning te verlenen schriftelijk bezwaar indienen bij burgemeester en wethouders, Platteweg 33, 4322 BD Scharendijke. De burgemeester van Middensehouwen, W. DEN BOER Scharendijke, 9 juni 1987 BEKENDMAKING De burgemeester van Duiveland maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat de raad van die ge meente in zijn vergadering van 21 mei 1987 heeft beslo ten, te verklaren dat een herziening wordt voorbereid vooreen gedeelte van het besten- r n ïgsplan „Buitenge bied", zoals is aangegeven op de oij dit besluit behoren de en als zodanig gewaarmerkte tekening. De herziening van het bestemmingsplan „Buitenge bied" betreft het perceel, kadastraal bekend gemeente Duiveland, sectie H nr. 540, gelegen aan de Rijksweg (nabij De Blauwe Keet) te Oostcrland. Het besluit treedt in werking op 12 juni 1987 en ligt met de daarbij behorende gewaarmerkte tekening, met in gang van deze datum, ter gemeente-secretarie, voor een ieder ter inzage. De burgemeester voornoemd, A. BERGSHOEFF Nieuwerkerk, 2 juni 1987 Nieuwe bankstelkussen in stof of leer. Perfect op maat gemaakt. Goudzwaard Meu belstof feerderij, Zierikzee, Meelstraat 24. Tel. 01] 10-12491 b.g.g. 16314 - 12235 - 12047. Met de fiets alles ontdekken. Grote sortering en keuze in sport-, trim- en racefietsen. TVeewielerccntrum C. Hart. tel. 01110-12248, Kerkwerve. in smeedijzer en koper als complete sel of in losse onderdelen HERMAN JANSEN NIEUWERKERK Tel. 01114-1465 BEKENDMAKING De burgemeester van Duiveland maakt, tér voldoening aan het bepaalde in artikel 19a van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, het volgende bekend. Met ingang van 12 juni 1987 ligt, gedurende een termijn van veertien dagen, ter gemeente-secretarie (tijdens de openstellingsuren) voor een ieder ter inzage, het verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan „Buitenge bied" ingediend door Kuwait Petroleum (Nederland) B.V. te Rotterdam, ten behoeve van het vernieuwen van een verkooppunt voor motorbrandstoffen op het per ceel, kadastraal bekend gemeente Duiveland, sectie H nr. 540, gelegen aan de Rijksweg (nabij De Blauwe Keet) te Oosterland. Het betreft een verzoek om vrijstelling, als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Gedurende de bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren indienen tegen het verlenen van vrijstelling bij burgemeester en wethouders van Dui veland. De burgemeester voornoemd, A. BERGSHOEFF Nieuwerkerk, 2 juni 1987 ADVERTEREN IS VERKOPEN I Te koop: Race/toerfiets (Peugeot), 10 versnellingen, maat 57 met. spatborden. Prijs 175,-. Tel. 01110-12118 na 18.00 uur. Gewassen grindtegels 40x40, 40x60 en 50x50 cm 3,75 per stuk, afgehaald a contant in- cl. BTW. Franco thuis 4,00 per stuk. Pasblokjes rood en zwart 1,75 per stuk. Bouw- handel Jan P. Boogert v.d. Abeclestr. 1, Oosterland, tel. 01114-2682. Van uw oude foto's maken wij uitstekende kopieën. Foto grafie Jan Krakeel, Nieuwe Boogerdstr. 14, Zierikzee, tel. 01110-12691.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 11