Geslaagde verkeersweek in Burgh-Haamstede afgesloten CITROÈN VISA 11 RE (2x) 1986 RS AUTO LOUIS GOEDBLOED SUCCESJES Leuk cadeau vuor stichting ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 5 juni 1987 Nr. 24144 7 Een fragment van het verkeersproject bij dorpshuis de Schutse te Burgh-Haamstede. Deelnemers uit WesterschouwenBrouwershaven en Middensehouwen BURGH-HAAMSTEDE - De afgelopen week is een leerzame geweest voor de leerlingen van de twaalf scho len uit de gemeenten Brouwershaven, Westerschouwen en Middensehouwen. Bijna tweehonderd scholieren de den mee aan de verkeersweek, georganiseerd door Veilig Verkeer Nederland onder leiding van Martin Pieterman uit Burgh-Haamstede. Hij is afdelingshoofd van Schou wen voor VVN en doet dit werk op vrijwillige basis. Gisteren (donderdag) was de afsluiter van de week een bijeenkomst in het plaatselijke dorpshuis De Schutse. Op die dag stonden de drie onderwerpen een remtest, diploma-uitreiking en het spel Kijk Goed Uit op het pro gramma. Voor het eerst dit jaar deed de gemeente Brou wershaven ook mee aan de verkeersweek. De week begon met een fietsenkeu- ring op de twaalf deelnemende scho len. Voordat woensdag de fietsenral- ly van start ging, werd er afgelopen dinsdag eerst een schriftelijke ver- keersproef afgelegd. De rally ging langs verschillende dorpen en terwijl de scholieren de dorpen aandeden moesten er vragen op een briefje beantwoord worden. Tijdens de rit waren er op verschillende plekken meldposten gestationeerd. Daar kre gen ze weer nieuwe opdrachten. On derweg stonden ook verschillende medewerkers te controleren of de fietsers wel op de juiste manier aan het verkeer deelnamen. Deden ze dit niet, dan werden er strafpunten geno teerd. Ondanks dat er wat strafpun ten zijn uitgedeeld kreeg iedereen toch een diploma uitgereikt. Voordat het officiële gedeelte werd gestart, werd er aandacht aan een remtest geschonken. In het bijzijn van de Westersehouwse wethouder A. J. Padmos, wethouder W. G. Renden van Middensehouwen en burgemees ter C. Slabbekoorn van de gemeente Brouwershaven, zetten de leerlingen koers naar de Julianastraat, waar de test werd uitgevoerd. Terwijl alle scholieren een plaatsje op de stoep zochten, maakte Rademaker- chauffeur Harry Boot zich klaar om met de verhuiswagen de remtest te voltooien. Op het wegdek waren twee pionnen neergezet, die dienden als overstekend kind. Boot mocht pas remmen als een meisje haar hand had opgestoken. Toen de bus met een aar dige snelheid aan kwam rijden wachtten de kinderen geduldig af of hij de pionnen omver zou rijden. Drie keer reed de chauffeur zijn rit en daarvan raakte hij één keer de pion nen. Daarbij moet wel gezegd worden dat de vrachtwagen onbeladen was. Pieterman liet zien wat de gevolgen kunnen zijn als zoiets gebeurt met de nodige strafpunten. Wachtmeester eerste klas van de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland, De Vries, ver telde in het kort nog wat over de fiets, die uitvoerig werd behandeld tijdens de 'leerzame week'. Hij besprak enke le onderdelen van de fiets en kwam nog even terug op de remtest. ,,Het is dus zeer belangrijk, dat een fiets zij reflectoren draagt, zodat de bestuur der in het donker de fietser toch snel kan zien als hij of zij wil oversteken", aldus De Vries. Bij de dia's van de fietsrally haalde Pieterman al aan, dat bij het afslaan te weinig de hand werd uitgestoken. Ook de wacht meester ging daar op in. „Er gebeuren jaarlijks heel wat on gelukken in die situatie". Voordat de diploma's werden uitgereikt, met te vens een pakketje, waar stickers en de gemaakte verkeersproeven in za ten, richtte Slabbekoorn zich ook nog even tot het jonge publiek. Hij waarschuwde voor het gevaar van een opgevoerde brommer. „Jullie be reiken straks de leeftijd, dat je op een brommer kan gaan rijden. Vaak wordt er op die voertuigen noncha lant gereden", aldus de eerste burger. Na het lange wachten konden de leer lingen dan eindelijk hun diploma in ontvangst nemen. De uitreiking werd verricht door Padmosi en Ren: den. u Na een korte etenspauze werden er groepen gevormd en startte het spel Kijk Goed Uit. Elke gemeente had een team. Enkele daarvan moesten tijdens het spel een aanplakbiljet in elkaar knutselen. Andere deelnemers moesten verkeersvragen beantwoor den (hoe kan het ook anders). Niet al leen theoretie, maar ook behendig heidspelletjes hoorden bij de samenkomst. De eerste prijs sleepte Westerschouwen in de wacht. De •tweede Middensehouwen en derde Brouwershaven. Daarbij kreeg elke school nog een marmerblokje met een legpenning erin mee naar huis. En als klap op de vuurpijl kreeg ie dereen nog een vaantje als herinne ring. een personenwagen. Met een vaart van zeventig kilometer per uur 'vloog' hij over de weg en kon de pi onnen dus niet ontwijken. De meeste kinderen vonden het maar een 'gei nig' gezicht. Plotseling Toen iedereen weer plaats had ge nomen in het dorpshuis, legde Pieter man in het kort uit wat er kan gebeu ren als plotseling de weg overgesto ken wordt en hoe lang het duurt voor dat een auto tot stilstand is gekomen. Daarna werd het dorpshuis donker gemaakt om de vragen via een dia- scherm over verkeerssituaties in de rally na te kijken. Ze werden nog besproken en beantwoord. Eén van de situaties was het stopbord. De meesten (85) reden hierbij gewoon door. Dat leverde voor de 85 fietsers SCHOUWEN Reisje De afdeling Schouwen van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen heeft tijdens de in de maand april georganiseerde modeshow 389 gulden opgehaald. Aan het reisje naar Amsterdam namen 45 dames deel en een en ander mag volgens de organisatie als zeer geslaagd worden bestempeld. Zestien juni is er een ex cursie naar het bollenexportbedrijf Van Waveren te Sirjansland. De deel nemers vertrekken om 14.00 uur van af het ZWN-station in Zierikzee met eigen vervoer. Fietsers zorgen dat ze er een half uur eerder zijn. Opgave: 01110-13533. De tuincommissie heeft voor 13 augustus een excursie naar de bloedzaadpercelen op Tholen op het programma staan. Belangstellenden geven zich zo snel mogelijk op via 01116-2637. ZIERIKZEE Anjerfonds Van 8 tot 21 juni wordt er weer ge collecteerd voor het Anjerfonds, waarmee culturele verenigingen een financiële steun kunnen krijgen. Showband Rust Roest gaat 9 juni met de collectebus langs dc deur, terwijl Kunst en Eer de tiende juni voor haar rekening neemt. De Zierikzecsche Oratoriumvereniging helpt de gehele periode om het ingezamelde bedrag zo hoog mogelijk te laten worden. Bobbejaanland Op zondag 28 juni vertrekt om 9.00 uur een bus vanaf de parkeerplaats aan de Scheldestraat richting Bobbe jaanland. Dit op initiatief van de PJZ. Wie mee wil met dit tochtje naar Bobbejaanland kan bellen met Ellen (01113-2573) of Marian (01110-16183). Ook niet-leden mogen mee. Om onge veer 22.00 uur is men weer thuis. Kunst In galerie de Eenhoorn naast de Nutsspaarbank te Zierikzee expo seert de komende maanden een aan tal kunstenaars. Van 20 tot 26 juni is het de beurt aan De Lichtboei, waar na (van 13 tot 17 juli) M. Jachmann- ter haar werk toont. R. Schregardus is er van 3 tot 14 augustus en Tie Hof is er van 17 tot 29 augustus. L. C. M. Tiebout sluit de (voorlopige) lijst af van 7 tot 12 september. BURGH-HAAMSTEDE Uitvoering interkerkelijk Kerkkoor De Nederlands Hervormde Kerk te Haamstede is de lokatie waar het In terkerkelijk Kerkkoor onder leiding van Mientje Bliek vrijdag 12 juni haar jaarlijkse uitvoering geeft. Be halve het optreden van het koor is een kopergroep onder leiding van Sjaak Berrevocts te beluisteren. Eri ca Berrevoets, Jeannet Groenleer en Cees Groenleer verlenen hun mede werking aan de avond door muziek op dwarsfluit, piano en orgel. Tevens zingt een dubbclkwartet dat wordt gevormd door koorleden enkele lie deren. In de pauze wordt een verlo ting gehouden om de onkosten te be strijden. De toegang tot de avond is gratis. Aanvang 19.30 uur. NOORDGOUWE Reisje De dames afdeling Noordgouwe van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen pakken dinsdag 16 ju ni sportief uit. Om 13.15 uur vertrek ken de eerste dames vanaf het huis van de heer Sleegers in Noordgouwe. Rond 13.30 uur wordt de groep uitge breid met de dames uit Drcischor die bij de weegbrug opgesteld staan. De deelnemers uit Zonnemaire vertrek ken om 13.15 uur vanaf het Breed- veld. Wanneer het gezelschap com pleet is gaat het richting Bruinisse waar een bezoek gebracht wordt aan het Visserijmuseum en de Oudheids kamer. Daarna wordt koffie gedron ken in de Cleene Mossel. Voor hen die dit fietstochtje niet zien zitten be staat de mogelijkheid om per auto richting Bru te gaan. Rond 14.30 uur wordt men dan bij bejaardentehuis In 't Opper in Bruinisse verwacht. Dames die meewillen maar zonder vervoer zitten kunnen contact opne men met A. van Weele, telefoon 01112- 1714. NIEU WERKEKK Zomerconcert Zaterdag 6 juni geeft muziekvereni ging Oefening en Uitspanning uit Nieuwerkerk samen met muziekver eniging Nu met Hope uit Bruinisse een eerste zomerconcert. Plaats van handeling is het Koningin Maudplein in Nieuwerkerk. Het concert begint om 19.30 uur. OOSTERLAND Kledingverkoop In de Oosterhof vindt woensdag 10 ju ni een grote verkoping plaats van kle ding en allerlei andere spulletjes. Ve le nieuwe artikelen gaan voor minder dan de halve prijs de deur uit. Het be treft babyklcding, truien, wol enz. terwijl er ook een gezellig koffie- hoekje is ingericht Dc opbrengst gaat gedeeltelijk naar Addullam voor geestelijk- en lichamelijk ge handicapten. Dc Oosterhof is open van half elf tot half vier. BRUINISSE Ballon Dc wedstrijd die was verbonden aan het ballon oplaten op Koningin nedag heeft dit jaar geen winnaars opgeleverd. De Stichting Festivitei ten Bruinisse heeft besloten geen prijzen uit te reiken, omdat een aan tal 'slimmerikken' hun ballonnen aan elkaar hebben gebonden waar door ze meer dragend vermogen kre gen en dus verder kwamen dan de solo-vluchten. Dit jaar gaan de "win naars" van de trossen (de verste tros ballonnen kwam in Stavoren) nog op kosten van de stichting pannekoeken eten, maar de stichting heeft bepaald dat bij een eventuele ballonwedstrijd volgend jaar de samengebonden bal lonnen van deelneming worden uitge sloten. Het pannekoeketen, door dit Salomonsoordeel mogelijk gewor den, is dinsdag 16 juni. Van de 400 ballonnen kwamen er 67 kaartjes te rug, variërend van Noord-Holland tot Friesland. Het daartussen ligende IJsselmeer zal dus ook wel een be hoorlijke portie ontvangen hebben. Wandeltocht De traditionele wandeltocht van het Rode Kruis afdeling Bruinisse is zaterdag 13 juni. Er worden weer wandelroutes uitgezet over 5, 10 en 15 kilometer. Omdat de organisatie nog al wat inschrijvingen verwacht is be sloten de start om twee uur te laten plaats vinden bij het Dorpshuis. In schrijven kan in het Dorpshuis vanaf één uur. Naast de gebruikelijke me daille is er voor groepen ook een groepsprijs. Groepen uit Puttershoek en Oost-Souburg hebben zich al ge meld. Om organisatorische redenen is het beter dat groepen zich enkele dagen van te voren melden bij de se cretaris (telefoon 1704). De medische verzorging is in handen van de Rode Kruis Colonne van Bruinisse. Het Ro de Kruis hoopt ook een groot aantal Bruenaren-te mogen verwelkomen aan de start. Sluis Een sluis vormt meestal een obsta kel voor de scheepvaart. En als die sluis dan ook nog niet zo snel blijkt te functioneren is de boot aan bij de wa terweggebruiker. De Krammerslui zen in de Philipsdam zijn wat dat be treft al weken lang het lijdend voorwerp. Beroepsvaart ergert zich blauw dat de sluis zo lang op groen blijft staan voor de recreatievaart (de recreatiesluis gaat per 1 juli open) terwijl de kotters met hun aan bederf onderhevige waar soms getergd en vol onbegrip voor het langdurige op onthoud hun tij op de Oosterschelde zien verlopen. Vooral in de nacht, als er slechts met één sluis wordt ge schut, duurt het soms uren voor men door de sluis is. Naast verbale opmer kingen over de marifoon zijn nu ook de eerste tekenen van een naderend 'mosseloproer' visueel waarneem baar. Op het remmingswerk voor de sluis staat met grote letters geschil derd, waarschijnlijk door een boze schipper, Stoffel de schildpadsluis. Geslaagd De oud-Bruse Linda Jonker is ge slaagd voor de opleiding Middelbaar Dienstverlenend en Gezondheids On derwijs te Rotterdam. Het betreft het diploma MBO-AB. GOES Benoemd Per 1 juni is ir H Laros benoemd tot directeur van de Rijks Middelbare Agrarische School te Goes. Hij volgt ir W. M. Markusse op, die in oktober vorig jaar zijn functie na twintig jaar neerlegde. A. van der Jagt, die de overbruggende periode heeft waarge nomen, neemt nu weer de plaats van adjunct-directeur op zich. Laros was al acht jaar aan de school verbonden als docent dierlijke produktie en ver vulde de functie van stage- en interne coördinatie. Kringvergadering Rode Kruisafdelingen Waarom regionalisatie? is de titel van een beleidsnota die werd ge maakt door het kringbestuur van het Nederlandse Rode Kruis. In dc kring vergadering die op donderdag 11 juni wordt gehouden in De Prins van Oranje te Goes wordt deze beleidsno- Wit, 40.000 kmf 13.950,- 12 maanden volledige garantie ElS K. Nobelstraat 39 - Zierikzee - Tel. 14951 Te koop: Bij ons grenen wandschroten, werkbreedte 8V2 cm, dikte 13 mm, prijs slechts 1,50 p. me ter incl. B.T.W. Bouw- en hout handel Jan P. Boogert, v. d. Abeelestraat 1, Oosterland, tel. 01114-2682. Vele soorten geraniums en fuchsia's. Kwekerij de Rijke, Zandweg 22 Zierikzee, tel. 01110-13365. Zwembadehemicaliën ver krijgbaar bij Tuincentrum Braber, Laone 20, Renesse, tel. 01116-1820. Zand, Fa. A. J. IJzelënberg en Zn. Tel. 01113-1226-1489. Kozijnen, ramen, deuren en trappen alles op maat. En na tuurlijk onderhoud en ver bouw. Timmerbedrijf Van Leeuwen, werkpl. Engelse Kade 10, tel. 01110-16667, pri vé 01112-2070. Alum, rolluiken div. kleuren. Altijd gratis montage! Bouw en Houthandel J. P Boogert v.d. Abeelestraat 1, Ooster land, tel. 01114-2682. Zaterdag 6 juni grote barbeque-dag. 10% korting op al onze barbeque's. Tuin centrum Braber, Laone 20, Renesse, tel. 01116-1820. Vele soorten geraniums en fuchsia's. Kwekerij de Rijke, Zandweg 22 Zierikzee, tel. 01110-13365. Een complete collectie tuin meubelen vindt u bij Het Ge schenkenhuis, Noordstraat 34, Haamstede. Caravan-onderdelen. Blom b.v., Burgh-Haamstede, tel. 01115-2020. Merbau voordeuren bij ons slechts 350,- p/stuk. In div. maten leverbaar. Bouw- en Houthandel Jan P. Boogert, v. d. Abeelestraat 1, Ooster land, tel. 01114-2682. Nu weer volop: geënte kom kommers, tomaten, vleesto maten, paprika's, pepers, me loenen, bloemkool, spitskool, rode kool, andijvie, sla, ei kenbladsla, ijssla, selderij, peterselie enz. En een grote sortering perkplanten. Tuin centrum „Sluijs", Hogezoom 44, Haamstede. Alle soorten grindtegels reeds v.a. 3,75 per stuk afge haald. Ook bezorgen wij bij u aan huis. Adri v. d. Maas, Oosterland, tel, 01114-2607. Grijze betontegels 30x30 cm 0,90 per stuk afgehaald, franco thuis 1,10 per stuk. Prijzen incl. BTW a contant. 40x60 cm en 50x50 cm 3,60 per stuk afgehaald. Franco thuis 3,95 per stuk. Bouw- handel Jan P. Boogert v. d. Abeelestr. 1 Oosterland, tel. 01114-2682. Verschillende aanbiedingen in katoen, wol, acrylviscose, knooppakketten enz. „Wol boerderij" Ans Bienefelt, Heuvelsweg 7, Kerkwerve. Tel. 01110-12179. Eiken tuinbielzen, 260 cm prijs 29,75 per stuk. Adri v.d. Maas, Oosterland, tel. 01114-2607. Rode betontegels 30x30 1,40 per stuk, afgehaald, franco thuis 1,60 per stuk. 40x60 en 50x50 4,50 per stuk, afge haald, franco thuis 4,75 per stuk. Prijzen incl. BTW con tant. Bouwhandel Jan P. Boo gert, v.d. Abeelestr. 1, Ooster land, tel. 01114-2682. Citroën A.P.K.-gek. tot 04.88. Tel. 01114-2587. Aanhangwagens en gebruikte banden. 01112-1548. Geënte komkommerplanten. Kwekerij De Rijke, Zandweg 22, Zierikzee. Tel. 01110-13365. Meranti stijldeuren en mer bau achterdeuren bij ons slechts 250,- per stuk. Bouw- en houthandel Jan P. Boogert, v.d. Abeelestraat 1, Oosterland. Tel. 01114-2682. Westraat 34 Nieuwerkerk (Z.) Tel. 01114-1373 b.g.g. 1268 ta besproken. Op de agenda staat ver- def de bespreking van de financiën, de benoeming van een penning meester waarvoor C. de Greef wordt voorgedragen en de herverkiezing van mr H. M. den Hollander. Verder wordt er een rapportage gedaan van de voortgang vanuit de beide regio stichtingen en de stand van zaken van het jeugd Rode kruis. Er wordt af scheid genomen van Sj. Tolsma. Na de pauze houdt P. T. Tjittes een inlei ding over ontwikkelingshulp en het Nederlandse Rode Kruis. De verga dering begint om 19.30 uur. Women's Aglow Fellowship Het thema Aanbidding staat cen traal tijdens de laatste bijeenkomst in dit seizoen van de Women's Aglow Fellowship Zeeland. De bijeenkomst is op woensdag 10 juni in hotel Termi nus te Goes en begint om 9.45 uur. Tij dens de bijeenkomst treedt de drama- groep Reflection uit Middelburg en houdt presidente Joke van de Vlies een meditatie. Er is kinderoppas aan wezig en iedere belangstellende is welkom op deze interkerkelijke bij eenkomst. Certificaat Gedeputeerde drs R. C. E. Barbé reikt'vrijdag 19 juni het kwaliteits certificaat van de Produktbewaking Grafische Industrie uit aan Pitman bv in Goes. Deze officiële uitreiking begint om 15.30 uur in het be drijfspand aan de Westhavendijk in Goes. Het is de tweede keer dat de Raad voor de Certificatie deze kwali teitsonderscheiding aan het Goese bedrijf toekent. MIDDELBURG Expositie Structuur in balans. Dat is de titel van een expositie in het BKR- centrum voor expositie, kunstuitleen en documentatie te Middelburg die loopt van 13 juni tot en met 11 juli. Op de expositie wordt werk getoond van Barbara Jean. De openingstijden zijn woensdag, donderdag en vrijdag van 12.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 11,00 tot 16.00 uur Concert Het eerste concert in de zomer avondserie onder auspiciën van de Stichting Orgelcentrum in de Nieuwe Kerk te Middelburg is dinsdag 9 juni en wordt gegeven door organist Klaas J. Mulder. Het muzikale optre den begint om 20.00 uur, zoals overi gens alle optredens in de serie. De in 1930 te Hardinxveld geboren musicus bespeelde al op jeugdige leeftijd het orgel. Op zijn vijftiende jaar debu teerde hij met een pianoconcert van Grieg. Hij studeerde aan dc Zwolse muziekschool en onder leiding van Jacob Bijster en Jan Odé aan het Am sterdams Conservatorium. Na een vergelijkend examen van het toenma lig ministerie van onderwijs, kun sten en wetenschappen ontving hij een beurs om te studeren bij de be roemde Eduardo del Pueyo. Hij is di rigent van het Kamper Mannenkoor cn het Christelijk Mannenkoor te Hecrde. Het programma, dat Mulder op bovengenoemde datum uitvoert omvat ondermeer een inleidend ko- raalspel, Adagio en fuga in C. van Bach en dc finale uit symphonic 6 van Ch. M Widor. VLISSINGEN Expositie De tentoonstelling Zes maal schil deren wordt zaterdag 20 juni tot cn met zaterdag 1 augustus in dc voor malige Schelde-smederij te Vlissin- gen gehouden. Om 15.00 uur wordt dc openingshandeling verricht door Jan Hoct van het Museum van Heden daagse Kunst te Gent. De zes beel dende kunstenaars zijn Klaus Kroger (Hamburg), Wolfgang Finek (Ham burg), Philippe Vandenberg (Gent), Gilbert Swimberghe (Brugge), Tomas Rajlich (Den Haag) en Marian Plug (Hilversum). Zij exposeren 48 grote schilderijen in olieverf en acryl. De tentoonstelling is, behalve maandag, dagelijks tussen 11.00 en 18.00 te be zichtigen. AMSTERDAM - Een 48-jarige Ma rokkaan die met uitzetting bedreigd werd omdat zijn vestigingsvcrzock werd afgewezen, mag nu toch in Ne derland blijven terwijl zijn herzie ningsverzoek wordt behandeld. ZIERIKZEE - De Stichting Behoud Onderwatcrschatten in Zeeland heeft van de Koninklijke Marine het voormalige communicatievaartuig Y 8620 (ex A 920 ex Dreg IV) cadeau ge kregen. In Vlissingen wordt het nu klaar gemaakt voor zijn toekomstige taak, onder meer voor het plaatsen van een hydraulische kraan met een hefvermogen van l'/t ton op het ach terschip. Ook wordt onderwater- zoekapparatuur aan boord gebracht, liet Prins Bernhard Fonds cn de pro vincie Zeeland behoren tot dc subsi diegevers om opsporing van onder waterschatten, in wrakken van oude schepen en berging van de inhoud van die schepen. De Dreg IV werd 21 augustus 1950 in Slikkerveer te water gelaten. De Stichting Behoud Onderwaterschat ten Zeeland had aanvankelijk de re deboot Geep willen kopen maar die kwam bij openbare veiling met 58.200,- plus 10% opgeld, in handen van een particulier. En de Stichting kon aan een dergelijk bedrag ook niet tippen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 7