Politie stelt prioriteit bij controle naleving reglement voor kamperen „Wij willen de begraafplaats niet zo dicht bij onze huizen Wisselingen binnen de Beatrixschool 1 H Opmerkelijke uitkomsten enquête DE ZIERIKZEESCHE COURANT yy MITSUBISHI Fietser na ongeval overleden uii iLcucn AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Auto tegen boom door opvliegende eend i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Expositie Taptoe Verkeersweek Wantrouwen In De Bewaerschole in Burgh-Haamstede sfarl Op zaterdag 4 juli wordt op het Zierikzeese Ha- Leerlingen van twaalf scholen uit Brouwersha- Tijdens de ledenvergadering van zaalvoetbal- op zaterdag 6 juni een unieke expositie. De venplein de tweede editie van de Zierikzeese ven, Westerschouwen en Middenschouwen vereniging Ziezavo kreeg het zittende bestuur Zeeuws-Vlaamse Kaza Poorter-Holslag expo- Taptoe afgewerkt. Een sterk deelnemersveld is namen deel aan een verkeersweek van VVN in een motie van wantrouwen te verwerken, die seert bewerkt spijkergoed. (Pag. 4). gecontracteerd. (Pag. 5). Burgh-Haamstede. (Pag. 7). vertrek betekende. (Pag. 11) VRIJDAG 5 JUNI 1987 143ste jaargang Nr. 24144 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De openbare mening is een rechtspraak, die een eer lijk man nooit geheel moet erkennen, maar ook nooit afwijzen. Chamfort Slapeti langs de weg in caravan uit den boze BURGH-HAAMSTEDE - De rijkspolitie op Schouwen- Duiveland gaat gedurende de zomermaanden in de wa terwingebieden en binnen de bebouwde kommen scherp surveilleren op illegaal kamperen. Hierbij wordt het ac cent gelegd op het overnachten op verboden locaties in caravan of camper. De Westerschouwese commissie algemene- en bestuurszaken kon maar node akkoord gaan met deze beleidslijn van de politie. Alle leden reali seerden zich, dat de beperkte aandacht een direct gevolg is van de prioriteitstelling, die op haar beurt weer alles met de onderbezetting van het korps te maken heeft. Gesproken kan worden van een be perkte aandacht, omdat de kampeer- wct ook het verblijven bij de caravan op verboden locaties niet toestaat. Maar G. J. W. van der Salm (PvdA) zei te kunnen begrijpen, dat de politie met een onderbezetting niet zit te springen om ook op het verblijven (dus niet overnachten - red) bij de ca ravan toe te zien. De gebruikers van de Ouwerkerkse volkstuintjes zijn niet gelukkig met de onzekerheid. Huurders volkstuinen Ouwerkerk ongerust OUWERKERK - De aardappels, uien, bonen, erwten en groenten staan er prima bij in de volkstuintjes die aan de linkerkant liggen van de begraafplaats te Ouwer kerk. Het resultaat van groeizaam weer, zorgvuldig on derhoud en goede grond. Als het aan de huurders van de volkstuintjes ligt blijft dat ook in de komende jaren zo. Aan het zorgvuldig onderhoud zal het niet liggen maar met name over het behoud hun grond maken ze zich in toenemende mate zorgen. De gemeente Duiveland kocht het stuk grond ruim drie jaar geleden aan om de begraaf plaats zonodig uit te kunnen breiden. En uit de woorden van wethouder J. Op 't Hof tijdens de laatste raadsverga dering bleek dat een nog onbekend aantal tuintjes moge lijk moet verdwijnen in de toekomst. meer redenen. „De gemeente heeft in het najaar de heg orn de begraaf plaats heel laag gesnoeid. Nu kijken we de hele dag op de zerken. Dat is niet leuk. Maar stel je voor dat onze vervolg pagina 2 Advertentie „Na lang wachten hebben we in fe bruari hier in de straat een huis ge kregen. Ik ben hartstikke blij dat ik hier fijn bij mijn tuin kan wonen en nu krijgen we dit", aldus de 58-jarige A. P. Boogerd. Nadat hij om gezond heidsredenen werd afgekeurd voor het verder uitoefenen van zijn vroe gere beroep landarbeider is tuinieren al heel veel jaren zijn belangrijkste dagtaak. Ook zijn buurman, de 55- jarige A. van den Bosch, is na zijn da gelijkse arbeid een verwoed tuinier der. „Het is mijn enige hobby. Ik ben net eender als een mol; het liefste in de grond wroeten". Zerken Het is dan ook duidelijk te merken dat het wel en wee van het volkstuin complex naast en achter hun huizen hen aan het hart gaat. Boogerd huurt er 360 vierkante meter grond van en Van den Bosch 100 vierkante meter. Ze zijn bang dat de gemeente de grond vroeg of laat zal claimen voor uitbreiding van de begraafplaats. „Dan hebben we onze tuinen niet meer dichtbij onze huizen liggen. Dat is nu heel gemakkelijk. Als je buiten stapt ben je erbij. Je kunt'altijd even een kwartiertje werken". Maar er zijn Autobedrijf A.L.G. Zierikzee - 14457 SIRJANSLAND - De negenenzestig-jarige Abraham Bakker uit Oosterland is don derdagmorgen in het Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee overleden na een ongeval op de Brede Weg bij Sirjansland. Bakker reed op zijn fiets vanaf Sirjansland over de Brede Weg in de richting Rijkweg 18. Ach ter hem reed P. J. A. uit Sir jansland in zijn personenauto. Toen hij de fietser tot op onge veer 70 meter afstand was ge naderd werd hij verrast omdat Abraham Bakker plotseling naar links reed. De politie ver moedt dat hij iets zag liggen langs de weg dat zijn belang stelling trok. P. J. A. kon hem niet meer ont wij-ken. De be jaarde man werd geschept door de rechtervoorzijde van de auto en kwam enkele meters verder op de grond neer. Hij werd met hersenletsel per ambulance overgebracht naar het Rode Kruisziekenhuis waar hij om 11.10 uur overleed. De perso nenauto van P. J. A. werd aan de voorzijde behoorlijk be schadigd. Thuiskampers RSG namen toerisme onder de loep: Advertentie ZIERIKZEE - De bevolking van Schouwen-Duiveland heeft weinig moeite met de aanwezigheid van toeristen. Dat is een van de opmerkelijke uitkomsten van een en quête gehouden door tien leerlingen van de derde klas van de RSG. Verder wordt aan de hand van de antwoor den op de enquêtevragen geconcludeerd dat een groot aantal toeristen naar Schouwen-Duiveland komt voor de rust. Op de vraag aan de autochtonen waarom zij dach ten dat toeristen naar het eiland komen kwam dat ant woord in het geheel niet voor. „Ze komen voor het strand en het water", aldus een groot deel van ondervraagde ei landers. Opmerkelijk is verder de grote trouw van de re creant aan een bepaald stekje. Sommigen komen al meer dan twintig jaar naar Schouwen-Duiveland. Traditiegetrouw organiseerde de RSG Professor Zeeman ook dit jaar weer een kampweek voor alle derde klassers. De leerlingen konden kie zen uit een fiets-, zwerf-, zeil,- of sportkamp. Voor degenen die hieruit geen keuze konden maken werd een thuiskamp georganiseerd. Onder werp van het thuiskamp dit jaar was het toerisme op Schouwen-Duive land. Het thuiskamp stond onder lei ding van de docenten Johan van de Riet en Rob Pilgram. De oorspronkelijke opzet van het thuiskamp was veel groter dan het geen nu uitgevoerd werd. „Maar we weten pas op het allerlaatste moment hoeveel leerlingen er aan het thuis kamp meedoen. En dat waren er dit keer niet veel", aldus Rob Pilgram. Dc thuiskampers probeerden onder leiding van Van de Riet en Pilgram een duidelijk beeld te krijgen van dc drijfveer van de recreant om naar Schouwen-Duiveland te komen. Daarnaast trachtte men door huis- aan-huis onderzoek, in Zierikzee en Renesse, te achterhalen wat de au tochtone bevolking vindt van de aan wezigheid van toeristen op het ei land. De resultaten van dc enquêtes zijn verwerkt in grafieken cn teke ningen. Normale prijzen De algemeen verkondigde mening dat Schouwen-Duiveland duur is is niet terug te vinden in de resultaten van de enquête. De helft van de on dervraagden zei de prijzen normaal te vinden. Ook hebben de thuiskampers pro beren uit te vissen welke effecten het toerisme heeft op het milieu. De erva ringen van de Stichting tot Behoud van Natuurmonumenten zijn wat dat betreft redelijk positief. Waarschijn lijk is dat te verklaren door het feit dat de bij Natuurmonumenten in be heer zijnde gronden niet zomaar door iedereen betreden mogen worden. Gedrag Uit de antwoorden op de enquête die onder de eilanders werd gehou den blijkt dat men weinig moeite heeft met dc aanwezigheid van toe risten. Klachten zijn er wel over ge drag cn openbare dronkenschap van de kant van recreanten. Tentoonstelling Volgens Pilgram is de motivatie voor het thuiskamp van de leerlingen goed. „Ze zijn wel op school bezig, maar in een andere sfeer. En dan blijkt dat het gezellig kan zijn terwijl er toch hard gewerkt wordt", aldus Pilgram. Tbr afsluiting van de kampweek hebben de leerlingen in de school een overzichtstentoonstelling ingericht over de resultaten van hun werk. Een tentoonstelling bestemd voor hun mede-leerlingen. Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 verdriet-Leenheer, dat de commissie leden een en ander nog eens met de fractie bespreken. Het zag er naar uit, dat een ieder noodgedwongen akkoord wilde gaan met het poljtie- schrijven. Van der Salm kwam in dit verband terug op het bezoek van dr C. Boer- tien, Commissaris van de Koningin. vervolg pagina 2 Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Do CDA-er J. W. Geleijnse had moeite met de voorstellen van de po litie. „Dat betekent, dat iemand die langs de kant van de weg in de cara van slaapt, wordt bekeurd en ie mand, die tot diep in de nacht aan het barbecuen is buiten de camping niet aangepakt wordt. Daar heb je toch het meeste last van", aldus Geleijnse, Maar gemeentesecretaris mr jhr J. O. R. Albeda van Ekenstein hield hem voor, dat overlast te allen tijde dooi de politie aangepakt wordt. Ook de liberaal dr H. J. van Zuijlen had zijn twijfels over de effectiviteit van de prioriteitstelling en deelde hij met Van der Salm de mening, dat de onderbezetting van de politie hier debet aan is. Nadat ook J.1 van den Berge (RU) had opgemerkt een en an der nog te moeten zien gebeuren, con cludeerde voorzitter J. L. Niemants- KERKWERVE - Een geheel verniel de auto en twee gewonden was de ba lans van een eenzijdig ongeval dat zou zijn ontstaan door een schrikre actie vanwege een opvliegende eend. Het ongeluk gebeurde in de nacht van donderdag op vrijdag toen me vrouw A. M. H. uit Haamstede van uit Zierikzee over de Zwaardweg in de richting Scharendijke reed. Van wege de eend week zij uit naar rechts, kwam in de berm terecht en vervol gens via een stuurcorrectie tegen een boom aan de linkerkant van de weg. De auto werd geheel vernield. A. M. H. werd met verwondingen overge bracht naar het Rode Kruiszieken huis en haar passagiere S. V. uit Re- nesse werd door een huisarts behandeld voor verwondingen. V/A7 Wh pa BlU* Verwachting Deltagebied tot zater dagavond; Opklaringen Veel bewolking. Van het zuid westen uit regen. Morgenmiddag op klaringen en droog. Middagtempera- tuur 17 graden. Een zuidenwind in de nacht draaiend zuidwest 4 tot 5 aan de kust 5 tot 6 Beaufort. Minimum temperatuur komende nacht 12 gra den. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 8 juni: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 60f/r Min.temp.. 11 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht, zuidwest 5 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80G Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht zuidwest 5 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70'. Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 6 juni Zon op 05.22, onder 21.56 Maan op 15.15, onder 02.48 7 juni Zon op 05.21, onder 21.57 Maan op 16.34, onder 02.58 8 juni Zon op 05.20. onder 21.58 Maan op 17.58, onder 03.09 Volle Maan: 11 juni (22.50) Temperatuur kustwater: 13 graden HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer van morgen wordt bepaald door een lagedrukge bied bij Ierland, het bijbehorende rc- gengebied trekt vannacht en morgen ochtend over ons land. In de loop van de middag mag er op opklaringen worden gerekend, de kans op een en kele bui blijft echter aanwezig. Dc minimumtemperatuur voor de ko mende nacht wordt ongeveer 11 gra den. De middagtemperatuur morgen ligt rond de 18 graden. De wind is overwegend zuidwestelijk en noemt toe tot matig boven land, langs de kust kan af en toe een krachtige wind staan. Ook voor dc pinksterdagen moet op onstandvastig weer worden gere kend, naast opklaringen blijft de kans op oen bui aanwezig cn het blijft te koud. ZIERIKZEE - Het bestuur van de Beatrixschool te Zierikzee vergadert woensdag 10 juni om 16.00 uur in het schoolgebouw aan de Grachlwcg. Tij dens dc vergadering wordt het bestuur een aantal wijzigingen in het perso neelsbestand voorgelegd. Zo wil het dagelijks bestuur me vrouw P. F. dAnjou-Lems bij het ge meentebestuur voordragen als psy chologisch assistente in vaste dienst. Zij is al enige maanden werkzaam aan de school cn dit tot tevredenheid van het bestuur. Als meest geschikte kandidaat om leerkrachten tijdens ziekte te vervangen is mevrouw J. Leek uit de bus gekomen. Ook hier voor wil de school een positief advies naar het gemeentebestuur. En dan is Th. C. Riddcrsma, groups leraar, met ingang van 1 augustus van dit jaar benoemd aan een school te Utrecht. Het bestuur van dc Beatrix school wil hem eervol ontslag verle nen. Tijdens *de vergadering wordt ook gesproken over dc gevolgen van de formatieregeling ISOVSO voor de Beatrixschool met ingang van augus tus 1987. J

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1