Motie van wantrouwen tegen zaalvoetbalbestuur veroorzaakt snelle wisseling van de macht Zeilschip Anne Mazurka scoort hoog tijdens North Sea Race NIEUWSBODE Fortuna Vlaardingen voor 13e keer met C-junioren weekeinde te gast bij DFS Wantrouwen Derde plaatsen tennisteams Scelveringhe Dauwtrap- toernooi bij De Bru-Tèn LR en PC Bru organiseert kringwedstrijd Avond vierdaagse van DFS I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VrLida» 5 juni 1987 Nr. 24144 11 ZIERIKZEE - Het zaalvoetbalgebeuren zit op Schouwen-Duiveland. sinds enige tijd in troebel water. Kort voor het van start gaan van de competitie 1986/1987 werd een opgeklopt voorstel van voorzitter Cor Verkaart om het prestatief voetballen om te zetten in een competi tie, waarin louter recreatief werd aangerommeld, met vrijwel unanieme stemmen aangenomen. Vrij snel werd bij diverse ploegen aangenomen, dat de keuze aanzien lijk minder gelukkig was uitgepakt, dan tijdens voor noemde vergadering werd onderkend. Achter de scher men werd door een aantal betrokkenen naar wegen gezocht de zaalvoetballerij weer meer aanzien te geven. Plannen werden uitgewerkt en tijdens de ledenvergade ring werd voorzitter Cor Verkaart op zijn beurt overdon derd door een motie van wantrouwen, die hem zijn orga nisatorische kop kostte. Nadat een nieuw bestuur achter de tafel had plaatsgenomen werden de eerder in de ver gadering via een schrijven kenbaar gemaakte plannen verduidelijkt. Een bestuurder moet het toch wel erg bont gemaakt hebben wil hij bij de leden of een gedeelte van die le den een motie van wantrouwen uit lokken. Ziezavo-voorzitter Cor Ver kaart bracht het ogenschijnlijk zo ver. Tijdens de ledenvergadering werd hij 'plotseling' geconfronteerd met een motie van wantrouwen van een aayital leden, dat de afkalving van het zaalvoetbalgebeuren een halt wil toeroepen. Op zich lijkt de beweegreden van de 'verontrusten' terecht. Of de manier waarop een en ander is aangekaart de meest hoffe lijke en/of sportieve is, daar mag zonder twijfel een aantal vraagte kens bijgezet worden. Immers, wa ren de motie-indieners niet indirect mee verantwoordelijk voor de kwa liteitsvermindering van het eilande- lijke zaalvoetbal? Kort voor het be gin van de vorige competitie verklaarden alle verenigingen - met uitzondering van Country Club - zich voor de overstap naar recreatief voetbal. Een duidelijke beweegre den was er niet, of het zou de verbol genheid van voorzitter Cor Verkaart ten opzichte van de afdeling Zeeland van de KNVB moeten zijn. Verkaart moest om welke reden dan ook bak zeil halen in Middelburg en besloot toen maar de kont tegen de krib te gooien. Alle verenigingen lieten zich overdonderen door zijn voorstel re creatief te gaan voetballen en het kwaad was geschied. Gaandeweg de competitie bleek de keus duidelijk fout te zijn geweest. Voortdurend waren er voorvallen, die in een goedgeorganiseerde com petitie niet voor zouden mogen val len. Een en ander wekte terecht bij meer serieuze beoefenaren van de zaalvoetbalsport verzet op, maar nogmaals, unaniem werd hier voor gekozen. De gevolgen van de keus werden pas echt duidelijk, toen de competitie op zijn eind liep en de contacten met de andere Zeeuwse re gio's uitbleven. Een aantal leden stak de koppen bij elkaar en er werd vlug, vlug een alternatief plan in el kaar gestoken. Het moet me van het hart, dat de hoofdlijn van het plan voortreffelijk is. Het samengaan van de competities in de beide eilandelij- ke sporthallen is echter niet voor het eerst aan de orde. Kort nadat sport centrum Krayestein gerealiseerd was, werden vanuit Burgh-Haamste de toenaderingspogingen onderno men in de richting van het Zierikzee- se gebeuren. Toen hoefde een en ander allemaal niet zonodig voor het bestuur in Zierikzee. Het Kraye- stein-gebeuren werd als minder waardig bezien. Daar is nu ogen schijnlijk verandering in gekomen. Op zich ook niet erg, want in onze maatschappij van vrij doen en den ken, mag je je mening na verloop van tijd best herzien. Jammer is even wel, dat de complete actie van de verontruste zaalvoetballers op een weinig openlijke wijze werd ingezet. Slechts een beperkt groepje ploegen uit de Zierikzeese competitie zette de aanval in en binnen het ledenbe stand van de Burgh-Haamsteedse competitie is louter het eenmans- bestuur Annelies Bom in de materie betrokken. Inmiddels werden de plannen aan de Zierikzeese vereni gingen voorgesteld als reeds gereali seerd. Het staat voor het nieuwe be stuur reeds zo vast als een huis, dat de Burgh-Haamsteedse ploegen mee doen. Dat lijkt uiterst twijfelachtig. Wat gaat er gebeuren, wanneer er in derdaad duidelijk verzet komt? Het lijkt niet aannemelijk, dat de ploe gen, die de situatie willen handha ven, zoals die is, zomaar aan de kant worden gezet. Het nieuwe bestuur van de nieuwe zaalvoetbalvereni ging Schouwen-Duiveland lijkt dat wel voor te staan. Het zou wel erg re soluut zijn, maar die werkwijze wekt stellig ook het nodige wantrou wen op.... PW RENESSE - De twee in de zesde kias van de landelijke competitie van de KNLTB uitkomende teams van tennisvereniging Scelveringhe uit Renesse eindigden op de derde plaats in hun respectieve poules. Ploegen van tc Melissant en tc Sou burg werden in deze poules kam pioen en promoveren naar de vijfde klas. Het eerste herenteam van tv Scel veringhe, bestaande uit Jaap Moer land, Frans Verspeek, Ronald Moer land en Chris Schoneman, moest het onderspit delven tegen de ploegen van Stellendam en Melissant. De Flakkeese ploegen wonnen hun thuiswedstrijden beide met 5-1, ter wijl in Renesse door beide met 0-6 werd gewonnen. Menheerse werd door de Renesser ploeg wel geklopt. In Middelharnis trok de Scelveringhe-ploeg met 0-6 aan het langste eind, terwijl op de eigen ba nen met 4-2 werd gewonnen. Het tweede herenteam van Scelve ringhe werd gevormd door Peter Moerland, Lenz Hoogerhuis, Martijn van Toledo en Wil co Hoogerhuis. Dit team begon met een ruime 5-1 over winning op 't Halve Maantje uit Goes. Vervolgens eindigden de uit wedstrijden tegen De Bongerd uit Goes en tegen tc Souburg beide in een 3-3 gelijkspel. De uitwedstrijd tegen 't Halve Maantje leverde een 0-6 zege op. De competitie werd niet al te sterk besloten. De Bongerd won in Renesse met 1-5 en tc Souburg trok met 0-6 aan het langste eind. waar door de Souburgse ploeg meteen ook kampioen was. ,,Ik hoop, dat we aan het einde van de vergadering de eventuele negatie ve dingen uit de voorbije competitie hebben opgelost", stelde Cor Veld kaart in zijn openingswoord, waar mee hij quasi insinueerde niets van een op handen zijnde motie van wan trouwen af te weten. Zijn woorden waren evenwel nog niet koud of zijn einde als voorzitter kondigde zich aan. Secretaris Arjan Bolle bracht het kwade nieuws in het raam van de ingekomen stukken. ,,Ik, Harry Ka- foe, eis met onmiddellijke ingang het aftreden van het huidige bestuur van Ziezavo en een schorsing van de ver gadering. Na de schorsing wordt de vergadering heropend met een nieuw bestuur, waarvoor de gegadigden reeds op papier staan", luidde de mo tie van wantrouwen. ,,In samenwer king met de achterban is een aantal personen van mening, dat er een ver nieuwing in het zaalvoetbal moet plaatsvinden, de zaalvoetballerij moet meer worden gepromoot en er moet een een samensmelting met het recreatieve gebeuren op sportcen trum Krayestein tot stand worden ge bracht", verduidelijkte Harry Kafoe de motie mondeling. Duidelijk Vooraleer tot schorsing van de ver gadering en stemming over het al dan niet aanblijven van het zittende be stuur over te gaan, werd aan alle teamvertegenwoordigers een op schrift gesteld plan ten aanzien van de nieuwe competitie-opzet ter hand gesteld. Een en ander werd gemaks halve alvast voorgesteld als zou de samensmelting met het zaalvoetbal gebeuren in Krayestein reeds een feit zijn. Voorafgaand aan de vergadering was er inderdaad een gesprek tussen de 'vernieuwers' en Annelies Bom van sportcentrum Krayestein. Zij vormt daar een eenmansbestuur. ,,Ik voel er inderdaad wel wat voor om beide competities samen te laten gaan", liet Annelies Bom in een tele fonische reactie weten, „maar ik praat dan louter persoonlijk. Ik kan natuurlijk niet voor de twaalf ploe gen praten". Voor Annelies Bom werd inderdaad een plaats inge ruimd in het nieuwe bestuur, dat na de schorsing met een grote meerder heid aan stemmen werd verkozen. Harry Kafoe is de nieuwe voorzitter in de plaats van Cor Verkaart tegen wie de actie voornamelijk werd on dernomen. „Hij moest als voorzitter de belangen van het zaalvoetbalge beuren op Schouwen-Duiveland ver dedigen, maar daar bleek weinig of niets van terecht te komen. Hij bleef in Middelburg weg, of wanneer hij er was hield hij zijn mond dicht. Daar koopt niemand iets voor, dat moest veranderen", lichtte Frank de Vos toe. De Vos is de nieuwe secretaris binnen het bestuur. Frans van He- mert keert terug als penningmeester en ook Willem van de Velde en Arjan Bolle behouden hun plaats in het be stuur. Jan van de Ven completeert het septet. Van de 23 ex-verenigingen, die sa mengingen onder de noemer Ziezavo, bleven er vier weg op de vergadering. Zonder de twee stemmen van Mevo en de ene van Pinky Boys en nieuwko mer Dakkies Bar werden negentien stemmen uitgebracht. Veertien wer den uitgebracht tegen het zittende be stuur, vier wilden Verkaart en con sorten behouden en een stem werd blanco uitgebracht. Behalve Cor Ver kaart keren ook Jan Oosterboer en Iman Wesdorp niet in het nieuwe be stuur terug. ,,Er blijft mij nu derhal ve niet veel meer over dan iedereen te bedanken voor de prettige samenwer king in de voorgaande jaren en plaats te maken voor mijn opvolger", filoso feerde Cor Verkaart, waarna hij de vergadering sloot. Luttele momenten later wierp Harry Kafoe zich op als de nieuwe gespreksleider en nog en kele momenten later was hij de nieu we voorzitter, terwijl zijn vooraf op papier gestelde bestuursleden - met uitzondering van Annelies Bom - ook plaats namen achter de bestuursta fel. De coupe was afgerond. Door de plotselinge ontwikkelingen bleef van de aanvankelijke agenda niets meer staande. Het enige resterende punt werd een toelichting door voorzitter Harry Kafóe op de eerder op schrift verspreide plannen van het nieuwe bestuur. Andermaal werd nadrukke- lijk de indruk gewekt als zou de fusie reeds tot stand zijn gekomen. „Dit nieuwe bestuur blijft ook zitten, wanneer de fusie er onverhoopt niet mocht komen", zei Harry Kafoe na enige aarzeling op een vraag van Country Club-woordvoerder Atie Willemse. Uit de reactie van Kafoe viel af te lezen, dat hij die mogelijk heid uitsluit. Nieuwe naam Voor de tweede keer in amper een jaar ondergaat het zaalvoetbalgebeu ren na een fusie tussen Zierikzee en Burgh-Haamstede een naamsveran dering. Ziezavo wordt dan Zaalvoet balvereniging Schouwen-Duiveland, een naam die overigens bij de tot standkoming van Ziezavo ook reeds werd geopperd 'voor het geval dat....'. Toen vond de allesoverkoepelende naam niet voldoende weerklank, om dat de scheiding tussen beide compe tities benadrukt diende te worden. Onder de noemer van de zvv Schouwen-Duiveland resorteren 39 ploegen, indien alle teams van de huidige competities in Zierikzee en Burgh-Haamstede mee blijven doen. In Zierikzee vervallen de tweede teams van Country Club en Skol Boys. Deze plaatsen worden ingeno men door de nieuwkomers Nola Boys en Dakkies Bar, zodat het aanvanke lijk aantal van 27 (negen in ieder der drie klassen) gehandhaafd blijft. In de Burgh-Haamsteedse competitie speelden twaalf ploegen, zes in de eerste en zes in de tweede klas. In de nieuwe constructie blijven er drie klassen gehandhaafd, per klas wordt het aantal teams op dertien ge bracht. In de eerste klas komen de negen Zierikzeese eerste klassers en de vier hoogstgeëindigde teams uit de Burgh-Haamsteedse competitie. De tweede klas wordt gevormd door de negen Zierikzeese tweede klassers en de twee onderste eerste klassers en twee hoogste tweede klassers van Burgh-Haamstede. De derde klas tenslotte bestaat uit de negen Zierik zeese derde klassers en de onderste vier Burgh-Haamsteedse tweede klassers. Een en ander houdt in, dat iedere ploeg 24 competitiewedstrij den afwerkt. Deze worden verdeeld over de beide eilandelijke sporthal len. De teams spelen evenveel thuis- als uitwedstrijden, maar ze komen ook regelmatiger binnen de lijnen, De wedstrijden uit de eerste klas worden, uit promotioneel oogpunt op één avond afgewerkt, terwijl de tweede en derde klaswedstrijden door elkaar op een avond worden ge speeld. Natuurlijk heeft het grotere aantal wedstrijden dat gespeeld moet wor den financiële consequenties voor do ploegen, al wordt dat door het nieu we bestuur niet zo duidelijk gesteld. Dat wordt nog eens benadrukt, wan neer blijkt dat het nieuwe bestuur ook de entreeheffing wil laten verval len. Tijdens het voorbije seizoen, waarin de publieke belangstelling in sporthal Onderdak naar een beden kelijk peil zakte, incasseerde de com missie altijd nog een recette van 1143,50, terwijl ook in Burgh- Haamstede nog een alleszins redelijk bedrag werd binnengehaald. Ook de ze bedragen zullen bij het wegvallen van de entreeheffing ergens anders vandaan gehaald moeten worden. De enige plaats waar dit kan lijkt bij de deelnemende verenigingen. Volgens de berekeningen van het nieuwe be stuur wordt het bedrag voor deelna me per team tussen de 375,- en 395,-, uitgezonderd de vaste kosten, die afgedragen moeten worden aan KNVB en scheidsrechtersvereniging. Deze bedragen zijn bij een team van tien personen (spelers en coach) 175,-. De organisatie in beide sport hallen komt bij de nieuwe organisa tie. Naast de competitie wordt er door de 39 ploegen een bekertoernooi afgewerkt, terwijl er twee vertegen woordigende ploegen van Schouwen- Duiveland worden gecreëerd, een met spelers tot twintig jaar en een met spelers vanaf twintig jaar. Voor de se lecties worden attractieve tegenstan ders gezocht. De ploegen van Burgh- Haamstede spreken zich dinsdag 9 ju ni uit over de nieuwe structuur. BRUINISSE - Tennisvereniging De Bru-Tèn uit Bruinisse organiseert op maandag 8 juni - tweede pinksterdag - een zogenaamd dauwtraptoernooi voor de jeugdleden van de basisscho len. Vanaf half acht 's morgens wordt er in de dauw getrimd, waarna een geza menlijk ontbijt plaatsvindt in de kantine van de de tennisclub. Nadat de innerlijke mens is voorzien van een natje en een droogje wordt er door de dauwtrappers getennist. Aan de internationale wedstrijd nam een kleine zestig jachten, ver deeld over diverse klassen, deel. De start was om twaalf uur 's middags in Harwich, waarna eerst een boei ge rond moest worden vooraleer werd koers gezet naar lichtschip Galloper. Via de lichtschepen Shipwash en Smith's Knoll werd het meest noor delijke punt van de race bereikt bij lichtschip Texel. Vandaar moest zuid waarts gevaren worden naar Scheve- ningen. De hele tocht werd onder goe de weersomstandigheden afgewerkt. Aanvankelijk hadden de deelnemen de schepen af te rekenen met een bij na windstilte. Tben de wind aanwak kerde bleek deze zeer veranderlijk. Van noord draaide de wind via oost naar zuidwest. Vanaf lichtschip Smith's Knoll bleef de windrichting constant. Het snelste jacht, The Pro motion, een super-50 voeter van 15'A meter lang. legde het parcours het OOSTERLAND - De landelijke ruitervereniging en ponyclub Bru or ganiseert op zaterdag 6 juni een kringwedstrijd op haar clubterrein aan de Wilgenweg in Oosterland. In de dressuur komen zowel bij de paar den als de pony's vijftien combina ties in actie. Gesprongen wordt er al leen door vier paardencombinaties. Bij de dressuur bij de pony's zijn De Schouwse Ruiters met twaalf combinaties veruit superieur aanwe zig. Het twaalftal heeft slechts de concurrentie van twee combinaties van de organiserende vereniging Bru en een combinatie van Westelijk Schouwen tc duchten. Bij de paarden is de verdeling een stuk gelijkwaardiger. De Schouwse Ruiters zijn met acht combinaties het sterkst van de partij, maar Westelijk Schouwen komt met vier en Bru met drie combinaties aan de start. De kringwedstrijd begint om een uur en de laatste dressuurcombinatie gaat om ruim half vijf het strijdperk in om de proef te tonen aan jury Bram Wattel. snelste af. Het schip van anderhalf miljoen bereikte Scheveningen na 26 uur. Evert van der Zande en zijn acht- koppige bemanning passeerden met de Anne Mazurka na 32 uur de finish lijn. De Anne Mazurka kwam uit in klasse II voor jachten van 11 tot 12V2 meter. In de categorie oudere schepen kwam het Zierikzeese jacht als beste uit de bus. Het jacht is opmerkelijk, omdat er nog steeds gevaren wordt met de authentieke zeilen, zoals die in 1978 werden aangebracht. „Ze zijn allemaal al wel eens een keer kapot geweest, maar we hcJbben ze steeds lo ten repareren. Het breekt ons af en toe wel eens op, dat we nog met deze zeilen varen, maar dat zien we niet als een ramp", vertelt Evert van der Zande. „We zijn altijd heel ontspan nen bezig tijdens een race, maar dat neemt niet weg. dat we best wel fana- BURGH-HAAMSTEDE Sportvereniging DFS organi seert de jaarlijkse avondwan delvierdaagse van maandag 22 tot en met donderdag 25 juni. Evenals tijdens de voorgaande edities wordt door de fraaiste gebieden van de gemeente Westerschouwen gewandeld. Per avond kan naar keuze ge wandeld worden over acht dan wel vijftien kilometer. Iedere avond wordt er gestart bij de kantine van sportvereniging DFS aan de Leliëndaleweg in Burgh-Haamstede. Dagelijks wordt hier vertrokken om half zeven. Er kan telefonisch wor den ingeschreven voor deze vierdaagse op de telefoonnum mers 01115-3303, 01115-2570 of 01115-2155. Er kan ook nog wor den ingeschreven voorafgaand aan de eerste etappe van maan dag 22 juni. Dit is mogelijk vanaf zes uur in de kantine van sportpark Van Zuijen, waar vandaan ook wordt gestart. tiek zijn. Gaat het niet goed, dan gaat het niet goed. Jammer dan, maar we liggen er niet van wakker". Van der Zande praat voortdurend in het meer voud. Bewust. „Natuurlijk, ik vaar niet alleen. Er moet iemand de lei ding hebben, maar de bemanning is net zo belangrijk, leder heeft zijn ei gen taak. Als een van de beman ningsleden in de fout gaat, heeft het ook invloed op de totaalprcstatie", legt Van der Zande uit. Evert van der Zande had bij de tocht met de twaalf meter lange Anne Mazurka de steun van acht beman ningsleden. Voor het eerst sinds jaren gingen zijn broers Robert en Peter van der Zande mee en de crew werd gecompleteerd door Aart de Zeeuw. Piet de Lcege, die al herhaaldelijk deel uitmaakte van de bemanning van het Zierikzeese jacht, chirurg Hardy Remme, Joop Saman, Joop Kleppe en Paul Bezuyen. „Het is niet zo. dat we bewust een chirurg meena men, maar Hardy Remme is een goe de kennis van mijn vrouw Anita die graag een keer meewilde. Daarbij is het wel gemakkelijk om iemand bij je te hebben, die een beetje medisch onderlegd is. Er kan best eens een keer wat gebeuren", vertelt Evert van der Zande nog. De 210 zeemijlen lan ge tocht verliep voor de Anne Mazur ka en de bemanning vlekkeloos. Aan de race nam overigens nog een tweede Zierikzeese jacht deel. De Spanwil van André Tienpond presteerde ver dienstelijk in klasse IV. BURGH-HAAMSTEDE - Voor het dertiende achtereenvolgende jaar ver blijven de C-junioren van voetbalclub Fortuna Vlaardingen tijdens de pinksterdagen in Burgh-Haamstede. Evenals in alle voorgaande jaren treedt sportvereniging DFS ook nu weer op als gastheer voor de Zuidhollandse juni oren en het begeleidende kader. Op tweede pinksterdag worden op sportpark Van Zuijen toernooien voor B- en C-junioren afgewerkt, maar daarvoor staat er op zaterdag 8 juni ook reeds een tweetal attractieve wedstrijden op het pro gramma. Het weekeinde wordt door de junioren van Fortuna Vlaardingen niet alleen sportief ingevuld. Er is ook een aantal omlijstende activiteiten. Ig;.... steeds staat het team medewerkers van Fortuna Vlaardingen ook nu weer onder de bezielende leiding van Bert en Bep Visser, voormalige inwo ners van Burgh-Haamstede. Op de tweede dag van het driedaag se verblijf in Burgh-Haamstede gaan -9de5-VJVMérdïn'gse gasten in de-ochtend uren naar de duinen van Wester schouwen, terwijl de middaguren vanaf twee uur worden doorgebracht op sportpark 't Lapje van Rini Dijk man. 's Avonds is het eerst tijd voor een bezoek aan de discotheek van va kantieoord De Koebel, waarna om tien uur wordt begonnen aan een smokkelspel in de duinen. Op de slot dag is het voorde junioren vdn Fortu na Vlaardingen en hun begeleiders al vroeg dag. Om tien uur wordt op sportpark Van Zuyen begonnen aan een tweetal toernooien, waarvan de prijsuitreiking om vier uur staat ge programmeerd. Aan zowel het B- als C- juniorentoernooi nemen vijf ploegen deel, die oen halve competitie afwer ken via wedstrijden van 25 minuten. Bij de B-junioren nemen naast Fortu na Vlaardingen en DFS ploegen van Tholense Boys, Roosendaal en Spij- kenisse deel. Het C-juniorentoernooi wordt afgewerkt door de twee C- juniorenteams van Fortuna Vlaardin gen en ploegen van gastheer DFS, Roosendaal en Goes. Na de prijsuit reiking gaat het Vlaardingse gezel schap nog een keer naar De Koebel, waarvandaan om half zes de thuisreis wordt begonnen. Bert Visser is sinds jaar en dag de grote promotor van het C-junioren- weekeinde van Fortuna Vlaardingen in Burgh-Haamstede. Het Vlaardingse gezelschap komt op zaterdag 8 juni omstreeks tien uur in Burgh-Haamstede aan. Nadat ie dereen zich in het tijdelijke home va kantieoord De Koebel in Burgh- Haamstede heeft geïnstalleerd wordt koers gezet naar sportpark Van Zuij en waar om half drie de geplande wedstrijden worden gespeeld. Als eerste speelt het eerste C- juniorenteam van Fortuna tegen een Zeeuwse selectie onder veertien jaar. Het betreft hier spelers van Noord- Zeeland. Vervolgens treedt het twee de C-juniorenteam van de gasten uit Vlaardingen tegen de Zeeuwse junio renselectie onder dertien jaar. Na de prijsuitreiking wordt De Koebel weer opzgezocht. Na een bingo, die om acht uur begint, wordt om elf uur gestart voor een speurtocht. Zoals Het Zierikzeese zeilschip Anne Mazurka presteerde goed tijdens de 43e North Sea Race van Harwich naar Scheveningen. Het twaalf meter lange jacht had een negenkoppige bemanning. Staand van links naar rechts Peter van der Zande. Aart de Zeeuw. Robert van der Zande, Piet de Leege, Hardy Remme en schipper Evert van der Zande. Voorop Joop Saman en Joop Kleppe. Paul Be zuyen is niet aanwezig. ZIERIKZEE - Het uit november 1978 daterende Zierik zeese zeilschip Anne Mazurka scoorde hoog tijdens de 43e editie van de North Sea Race. Het jacht van schipper Evert van der Zande eindigde in haar klasse II als derde en kwam ook in het over-allklassement goed uit de hus. De Anne Mazurka kwam voor de zevende keer aan het vertrek van de North Sea Race, een race met start in Har wich en finish in Scheveningen over een baan van 210 zee mijlen. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 11