Derde Oosterschelderace levert zege op voor Arno van Aartrijk Vijf eerste plaatsen voor Delta Sport C- en D-junioren op Zeeuwse kampioenschappen Wim Hage grootste pechvogel NIEUWSBODE Teloorgang Zonnemaire C-junioren presteren goed in Vlissingen WIK boekt afgetekende revanche tegen Stella Boys Zierikzeese Bridge Club ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdas 2 juni 1987 Nr. 24142 9 Het elfde toernooi om de Schou- 1oen-Duiveland Trofee werd georga- niseerd door sportvereniging Drei- schor. Onder leiding van Kor van de Werve en Tonnie Tettero had het toer nooi een vlekkeloos verloop. Alle wedstrijden werden volgens het vooraf vastgestelde programma af gewerkt en achteraf was er in het ge heel geen enkele reden om ook maar een negatief geluid te laten horen. Toch werd het voor de organiserende vereniging een dag. die kraakte in haar voegen. De club kwam het afge lopen seizoen nog met drie senioren teams uit in de competitie van de af deling Zeeland, wanneer de voorte kenen zich niet somberder ontwik kelen dan ze zich momenteel laten aanzien, worden dat er in het seizoen 1987/1988 hooguit twee. De voetbal- tak van de sportvereniging uit Drei- schor dreigt compleet leeg te lopen. In de voorbije maanden verloor de club veertig leden, senioren en jeugd. Het betekent een zware aan slag op het bestaansrecht van de club, die in prestatief opzicht de voorbije jaren toch al zo nadrukke lijk moest inleveren. De hoofdmacht zakte weg naar de derde klas van het afdelingsgebeuren en het tweede en derde team acteren in de vierde klas. Zoals de zaken er momenteel voor staan zal het voor het Dreischor- bestuur nog problematisch worden om twee seniorenteams aan te mel den, ivaardoor de club qua grootte aardig de afmetingen van Zonnemai- re begint aan te nemen. De ledenaan tallen van de beide clubs hebben een omvang, die aanleiding zou kunnen zijn om onderzoeken in te stellen of het niet raadzamer zou zijn een gehe le of semi-gehele fusie aan te gaan tussen beide clubs. De beide besturen hebben overi gens reeds de eerste stappen gezet in die richting, al is het woord fusie nog niet gevallen. In de komende compe titie komen beide verenigingen met een gezamenlijke B- en C- juniorenploeg uit, zoals dat reeds eerder werd besloten bij de Zeeuws- Vlaamse verenigingen Hoofdplaat en Biervliet. Het bestuur van de af deling Zeeland van de KNVB liet eerder weten, dat dergelijke samen werkingen worden toegejuicht. Be ter iets dan niets zal het bestuur te recht gedacht hebben. Bovendien lijkt deze samenwerking voor tal van kleine verenigingen de laatste strohalm om te overleven. Ook el ders op Schouwen-Duiveland lijkt het zinvol om te onderzoeken of der gelijke interclubsamenwerkingen tot de mogelijkheden behoren om jeugdige leden in staat te stellen om te blijven voetballen. Het hoeft geen betoog om te onderkennen, dat club leden die om welke reden dan ook niet regelmatig hun favoriete sport kunnen' bedrijven, spoedig op zoek 'gaan naar alternatieven elders. Het is in dat verband van essentieel be lang, dat een clubbestuur zich inzet om tot een zo optimaal mogelijk be leid te komen. Een club valt en staat immers bij de leden. Dreischor en Zonnemaire lijken hun zaakjes op jeugdgebied goed voor elkaar te heb ben. Stellig verdient het reilen en zeilen van de seniorenafdelingen ook nog meer aandacht. Het verlies van ieder team is pijnlijk. Hopelijk wor den er met name bij Dreischor nog mogelijkheden aangeboord om de te loorgang tegen te houden of zelfs een herstel van het ledenbestand te be werkstelligen. De club van sport park De Mol verdient deze neergang allerminst. PW VLISSINGEN - Het C-junioren- team van voetbalvereniging Zonne maire nam in Vlissingen deel aan een jeugdtoernooi, dat werd georgani seerd door de Zwaluwen Jeugd Actie, een initiatief van de gezamenlijke Vlissingse voetbalverenigingen. In totaal namen veertig jeugdploegen deel aan het toernooi, waarvan de baten ten goede kwamen aan het Prinses Beatrix Fonds, dat op haar beurt garant staat voor de hulp aan kinderen met polio. Bij de C-junioren kwamen tien ploegen in actie, die aanvankelijk wa ren verdeeld in twee poules van vijf ploegen elk. In poule A eindigden de ploegen van AZVV en IJzendijke met evenveel punten bovenaan. AZVV mocht de finale spelen door een beter doelsaldo. Vlissingen eindigde in de ze poule als derde. Zeeland Sport werd vierde en RCS 2 vijfde. In de tweede poule was Zeeuws C- juniorenkampioen Walcheren supe rieur. De ploeg won alle wedstrijden. Het team van Zonnemaire hoefde evenwel slechts met 1-2 aan het kortste eind te trekken. Zonnemaire kreeg overigens een sportief handje toegestoken door zustervereniging Dreischor. Van deze club waren Nor man Dijst en Johnny van de Sande van de partij om Zonnemaire aan een volledige ploeg te helpen. Het is al vast een voorproefje voor de volgen de officiële competitie. Zonnemaire en Dreischor komen dan met zowel een gezamenlijk B-junioren- als een gezamenlijk C-juniorenteam in de strijd. Zonnemaire spoelde in Vlissingen met 0-0 gelijk tegen Clinge, maar won de overige twee wedstrijden. .long Ambon werd met 0-3 geklopt en RCS moest er met 0-1 aan geloven. Door deze resultaten eindigde Zonnemaire achter Walcheren op de tweede plaats in haar poule, zodat om de derde plaats gespeeld mocht worden in de kruiswedstrijden. IJzendijke werd doar Zonnemaire met 4-0 geklopt. De finale tussen Walcheren en AZVV le verde een 1-0 zege op voor Walcheren. Een beeld van de Oostcrschelde-race van direct nu de start. tie achtergrond de Zeelandhrug ZIERIKZEE - Het Kerkwerf.se WIK behaalde in de tweede confrontatie met Stella Boys een zeer ruime re vanche voor de eerder geleden 1-0 ne derlaag. De ZAV-kampiocn van Schouwen-Duiveland en Zeeland nestelt zich na de 7-0 zege opnieuw afgetekend aan de leiding. In ver- liespunten staat Velocitas nog op ge lijke hoogte met de groenwitte Kerk- werfse ploeg, maar de formatie uit Serooskerke moet nog twee achter stallige duels afwerken. WIK had geen problemen om het met slechts negen spelers acterende Stella Boys naar een kansloze neder laag te spelen. De Kerk werven a ren verschenen met elf spelers op het ap pèl, maar besloten met slechts tien te spelen om het duel niet helemaal in een kat en muisspelletje te laten ver anderen. Karei Manni trad op als grensrechter. In de eerste helft kwam Stella Boys reeds fiks onder druk, maar het duurde nog tot de twaalfde minuut vooraleer Kees Kooman op aangeven van Olivier don Boer de score kon openbreken. Tien minuten later stond de ruststand vast. Hans van Urk kopte een voorzet van Den Boer naar 2-0. De tweede helft was amper dertig seconden oud toen Adrie Verhage voor 3-0 zorgde. Nadat Stella Boys via een paar tegenstoten in de buurt van doelman Rinus Bastiaanse was geweest scoorde Adrie Noord ij ke kort na elkaar twee keer, de eerste keer uit een pass van Olivier den Boer, de tweede keer op aangeven van Adrie Verhage. Kees Kooman be kroonde een solo (6-0) en met nog tien minuten te gaan legde Daan Ooms de eindstand vast op 7-0. Te individua listisch spel verhinderde dat WIK de dubbele cijfers zou halen. De komende dagen worden nog drie wedstrijden in de ZAV- competitie 1987 afgewerkt. Vanavond - dinsdag 2 juni - spelen Velocitas en de Mevo Veteranen in Serooskerke te gen elkaar en woensdag 3 juni staat op sportpark Den Hogen Blok in Zie- rikzee de wedstrijd tussen Stella Boys en de Zierikzee Veteranen op het programma. Vrijdag 5 juni trek ken de Mevo Veteranen opnieuw naar Serooskerke waar dan moet worden aangetreden tegen koploper WIK. Al le wedstrijden beginnen om zeven uur. De stand ziet er nu als volgt uit WIK 6 4 1 1 19- 2 9 Stella Boys 5 2 2 1 8-11 6 Velocitas 4 2 11 4-5 5 Zierikzee Vet. 5 1 2 2 9- 9 4 Mevo Vet. 4 0 0 4 2-15 0 ZIERIKZEE - De derde Oosterschelderace voor traditi onele beroepszeilschepen leverde een goede overwinning op voor Arno van Aartrijk met zijn klipper Waterman. De winnaar had voor de race twee uur en 22 minuten no dig. Hij ontving de eerste prijs uit handen van de Zierik- zeese eerste burger mr J. J. P. M. Asselbergs. Aan de derde Oosterschelderace na men zeventien schepen deel Het deel nemersveld bestond uit kotters, tjal ken, klippe2-s en botters. Een klein uur na het vertrek uit de haven van Zierikzee werd het veld rechts van de Zeelandbrug van start geschoten. De sterk variabele omstandigheden zorgden ervoor, dat er grote verschil len in tijd ontstonden tussen de di verse deelnemers. Tegenover de 142 minuten van winnaar Arno van Aart rijk stelde Bruenaar Jan Faber met zijn tjalk Boreas een wedstrijdtijd van meer dan zes uur. Faber dankte deze matige tijd voornamelijk aan een valse start, waardoor hij veel tijd nodig had om een goede herstart te maken. Hij miste daardoor, evenals de Betsy, de laatste ebstroom. Met de vloed en de niet geringe wind als sterke opponent hadden de beide schepen het hard te verduren. De Bo reas voltooide de race, in tegenstel ling tot de Betsy, die voortijdig moest staken. Ook de klipper Mea Vota en drie andere schepen bereikten de fi nish niet. Faber moest vooral op de heenweg keihard zwoegen met zijn bemanning. De Boreas verbruikte daarvoor viereneenhalf uur, maar kreeg op de terugweg alsnog de belo ning voor het doorzettingsvermogen. In anderhalf uur bereikte Faber de fi nish. De doorzettersprijs was uitein delijk zijn deel. Pech was er voor.Jan van Aartrijk. Hij werd in 1986 winnaar van de tweede Oosterschelderace met de klipper Avontuur. Nu kwam hij als derde binnen, ondanks hol feit. dat de klipper onderweg een gebroken gaffel opliep. Kolderiek was het op treden van de bemanning van de klip- por Op Hoop op Zegen van Hans Ve- nema. Alle opvarenden van de klipper verkleedden zich als piraten en gedroegen zich ook navenant Alk- ijver ten spijt hadden Venoma en zijn mannen ruim een uur meer nodig dan winnaar Arno van Aartrijk, hetgeen de Op Hoop van Zegen niet verder bracht dan de zevende plaats. Schip per Jan van 't Hof eindigde met zijn klipper Anita Jacob» als elfde en in casseerde daarvoor de poedelprijs. De Oosterschelderace was opnieuw een organisatie van de Zeeuwse Hard/.eilconïmissie in samenwerking met de Zeilvloot De Zeeuwse Stro men. Het palaver, voorafgaand aan de race, en de prijsuitreiking vonden plaats in café De Gekroonde Suiker biet van Ria Geluk ZIERIKZEE - De Zierikzeese Brid ge ('lub hield in haar thuishouk Huis .111 Nassau haar laatste vrije speel avond. De overwinning kwam niet 185 piinleii terecht hij liet achtvoudi ge eluhkampioenspaar Willem en Eraneoise van den Berg. De dames Does en Van Geesbergen bezetten de tweede positie en de derde plaats was voor hel echtpaar Kloet. 1)( gedetailleerde uitslag van deze vrije rliive, waaraan 1 wan 11 paren deelnamen./iet ei als volgt uit 1 ip Van d. li Belg 185 ptil 2 (Is Dot s Van Gocsbcrgen 172 pn1 3 ep Kloet 152 pul 4 ds Kops Tuinman 141) pui 5. ds Bumper Van eb- Zande 142 put 0 Ir. n Gedrojc Kegels 139 put 7 ep Akerboom 134 pi>1 8 luw Van den Berg Ir Does 134pul -VI4»— Boers Tenneki J30- -pul -H> ds Schaal |e Van Beven 128 pn' .11 d log» rheid. V.dei Wekken 118 I Ut r' Iirn I! 1 V: ie i'1 I" punten is 50'van de maximale seo rib De Zierikzeese Bridge Club organi seert traditioneel iedere dinsdag in de maand juni bridge-avonden onder het kader 'zomeravondbridge'. Iedere bridgespelen bondslid of niet, kan vrij meespelen tijdens de clubavond van de Zierikzeese club. Voorwaarde is wel, dat hij of zij voor half acht aanwezig is in het Huis van Nassau. Er wordt door de organisatie een kleine vergoeding gevraagd. In de maand juli noemt zustervere niging Bridgekring '68 in Burgh H.minstede het /omeravondbridgci. van de Zierikzeese club over Dat g< beurt op de donderdagavonden in dorpshuis De Schut se in Burgh Haamstede. Er kan in Burgh-Haamstede gedu H-nde de hele zomer ook bridge ge speeld worden in restaurant Haan. ti de Hier zorgt Bridgeclub Schouwen voor de plaatselijke orga e De jongste eilandelijke riul Imiirlf haar /«mwr;i\ondhi iclp maandagavonden gedurende het toe ristcnsei/ocn. Ook hier is iedereen 'ke (lat wil. vrij toegankelijk GOES - Op de atletiek-accommodatie van sportpark Het Schenge in Goes werden de Zeeuwse kampioen schappen voor C- en D-junioren afgewerkt. Delta Sport- atleten behaalden hier vijf eerste plaatsen. Bij de D- meisjes behaalde Marjolein Hanse twee provinciale ti tels door zowel het kogelstoten als het speerwerpen te winnen. Werner Lodewijk werd eveneens dubbel Zeeuws kampioen. De C-jongen won eveneens het kogelstoten en het speerwerpen. Lodewijk eindigde bovendien als twee de met de discus. De vijfde Delta Sport-provinciale titel ging naar D-jongen Tom van den Ouden. Hij was een klasse apart op de 80 meter. In de finale liet hij 10,7 sec. aantekenen, nadat hij in de series en de halve finale was uitgekomen op 10,8 sec. 3.24 meter. Anncmfc-ke Klompe oin digde als negende bij het spccrwcr pen met 14.44 meter als beste afstand. Veel succes boekte Delta Sporter Werner Lodewijk bij de C-jongens. Hij kwam thuis met twee gouden en een zilveren medaille Hij won zowel het kogelstoten en het speerwerpen en kwam als op een na beste uit de bus bij het discuswerpen IiOdewijk scoorde bij het kogelsto ten een beste poging van 12.54 meter en boekte daarmee een ruime voor sprong op zijn naaste concurrent Je rome van de Spil van AV '56, die uit kwam op 11.25 meter. Bij het speerwerpen werd Werner Lodewijk Zeeuws kampioen met een beste worp van 39.30 meter. Werner Hout zager van Marathon eindigde als tweede met 38.74 meter. Serge Schot en Jan Hanse ontliepen elkaar met 23.72 en 23.32 meter niet veel. Het discuswerpen leverde Werner Lode wijk een tweede plaats op achter AV '56-atleet Henk van de Berg. De kam pioen overbrugde 34.72 meter en Wer ner Lodewijk was goed voor 33.96 meter. Een aardige prestatie leverde Serge Schot bij het hoogspringen. Achter de superieure kampioen Gre gory Lede van Marathon, die over 1.83 meter wipte, was Schot met twee concurrenten goed voor 1.60 meter. Hij belandde uiteindelijk als vierde doordat hij het grootste aantal po gingen nodig had. Een ondergeschik te rol was er voor Serge Schot en Jan Hanse hij het verspringen. Zij wip ten over respectievelijk 3.97 en 3.70 meter. Ook hier werd Gregory Lede kampioen. Hij overbrugde 6.19 me ter. Marjolein Hanse werd met over macht kampioen bij het speerwer pen. De 23.58 meter, die zij overbrug de waren ruim drie meter verder dan wat Fiona Zuidhof van AV '56 als tweede liet aantekenen. Delta Sportster Mischa Kalwij moest ge noegen nemen met een bescheiden plaats met een afstand van 11.02 me ter. Bij de D-meisjes overbrugden drie atletes de acht meter bij het ko gelstoten. Met een afstand van 8.83 meter pakte Marjolein Hanse ook hier de eerste positie. Ilona Wedage van Scheldesport liet de kogel negen centimeter minder ver neerkomen. Mischa Kalwij werd op dit onderdeel achtste met 7.41 meter en Sandra Oxener overbrugde 5.61 meter. Op de 60 meter slaagde niet een Delta Sport-D-meisje erin om zich te kwali ficeren voor de finale, al kwam Mar jolein Hanse met een tijd van 9,3 sec. in de series goed voor de dag. Lenny Ossewaarde van AV '56 liet zowel in de series als in de finale 8,9 sec. af drukken. Joske Klompe scoorde in de series 10,1 sec. en Sandra Oxener en Mischa Kalwij waren goed voor res pectievelijk 10,5 en 10,8 sec. Davida de Hamer van Scheldesport won het verspringen met 4.02 meter. Sandra Oxener en Joske Klompe scoorden respectievelijk 2.74 en 2.64 meter. Figurantenrol Bij de C-mcisjes was er een figuran tenrol voor do drie deelnemende Del ta Sport-atletcn. Annemieke Klompe en Linda de Ligt kwamen beiden uit op 11,7 sec. en José Kneepkens finish te na 12,3 sec. Reni Rinn van Schel desport werd Zeeuws kampioene door in de finale 10,7 sec. aan te laten tekenen. Een absolute hoofdrol was er op de 80 meter voor Tom van den Ouden bij de D-jongens. In de series stelde de Delta Sporter reeds nadrukkelijk zijn kandidatuur voor het kampioen schap door als enige binnen de elf se conden te eindigen. In de halve fina les deed de talentrijke Van den Ouden dit nog een keer over, waarna hij in de finale nog een extraatje in huis bleek te hebben door na 10,7 sec. de finishlijn te overschrijden. Stefan de Block van Dynamo '70, die in de series en de halve finales met een tijd van 11,0 sec. nog aardig in de buurt kon blijven, scoorde nu als tweede 11,2 sec. Van den Ouden eindigde bij het discuswerpen als zevende met een poging over 16.56 meter, zijn clubgenoot Martijn Rijbering kwam met 12.84 meter uit de bus. Met 4.29 meter legde Van den Ouden verder beslag op de vijfde plaats bij het ver springen. Emiel Roodenburg van Ma rathon pakte de Zeeuwse titel met een sprong over 4.87 meter. Delta Sporter René Fondse scoorde 3.80 meter, Arjan Kalwij was goed voor 3.48 meter cn Martijn Rijbering kwam uit op 3.17 meter. Arjan Kalwij cn René Fondse ein digden bij het kogelstoten op respec tievelijk de vierde en vijfde plaats met afstandeh van 7.45 en 7.21 meter. Ook hier was de titel voor Emiel Roo denburg. die 12.26 meter overbrugde. Martijn Rijbering kwam uit op 6.09 motor. Roodenburg pakte dc derde ti tel bij het hoogspringen met 1.55 me ter. René Fondse ging over 1.20 meter. Bij h»*t speerwerpen overbrugde Ar jan Kalwij 18.54 meter. Bij het ver springen bij de C-meisjes had Delta Sport slechts een bescheiden inbreng. Annemieke Klompe werd met 3.79 meter als elfde de beste vertegen woordigster van de Zierikzeese ver eniging. Linda dc Ligt en José Kneepkens sprongen naar 3.52 en ZIERIKZEE - Tijdens het toernooi om de Schouwen-Duiveland Trofee had een aantal spelers de nodige voet- balpech. Grootste pechvogel was ongetwijfeld Wim Hage aan Ouwerkerk. In de ontmoeting met Brouwers haven kwam Hage in onzachte aanraking met doelman Ronald Lievense van de Brouwse ploeg De verwon dingen lieten zich zo ernstig aanzien, dat Hage naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis moest worden vervoerd. Hier wezen foto's uit, dat het allemaal gelukkig meeviel. In de loop van zondag mocht Hage weer naar huis worden vervoerd Een gekneusde rib en een fikse kortademigheid houden de onfortuinlijke Ou- werkerker nog wel enige tijd aan het bed gekluisterd. Pechvogels waren ook Egbert von Unen en Sjaak Dor reman van ZSC. Von Unen moest reeds na twee minuten het toernooi met een ..enkeltje" afhaken en Sjaak Dorreman hield het amper vijf minuten vol. Hij verstapte zich en kon gaan douchen. Bert van de Bos van Brouwershaven moest zich met een fiks gekneusde hand laten verzorgen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 9