Liefde en boerentrots Draften Blues in Brogum Muziekagenda Pastoor op de Paardenmarkt Concerten in Sint Nicolaaskerk Brouwershaven LP-recensie 6 Het leek me een goede gedachte om één dag voor de Paardenmarkt de aandacht van de Nieuwsbodelezer te bepalen bij de Muzikale Aspekten Ener Paardenmarkt. Vol ijver ploeg de ik deze dagen door de muziekge schiedenis om aanknopingspunten te vinden bij het begrip Paarden marktmaar het liep op niets uit. Het enige werk dat echt iets met een markt te maken heeft is 'Op een Per zische Markt' van de componist Ke- telbey. Op muzikale wijze voert hij kamelen op, laat hij een oosterse prinses in al haar bevalligheid voort schrijden en dansen vol vuur de buikdanseressen in die goede oude tijd dat in Iran het vrouwelijk bloot nog niet tot de ogen beperkt moest blijven. Maar wat heeft deze muziek nu met Zierikzee te maken? Zien wc morgen heupzwaaiende buikdanse ressen? Reken maar van niet. die kun je op je buik schrijven. Wc zien gewo ne degelijke huisvrouwen die met een volle boodschappentas voort sjokken gevolgd door pa wiens hoofd door de aankoop van vijf planten voor vijfentwintig gulden geheel in het groen verscholen is. Wc horen geen magische slangenbezweerders melodieuze melodieën fluiten, maar slechts oerhollandse standwerkers die met ruige stem hun waren aan de man brengen. Op de Paardenmarkt zien we ook geen kamelen maar ge wone paarden die.... er helemaal niet zijn. Dat is gek! Zonder paarden toch een Paardenmarkt. Echt iets voor Zierikzee. We hebben ook een 'beuze' zonder beurs, een Vismarkt zonder vis, een Appelmarkt zonder...of is dat een Nederlandse eigenschap. Ze zeggen dat ze daar een Minister van Financiën hebben die een schatkist heeft.... zonder geld. Nee, muziek van Ketelbey met z'n buikdanseressen moeten we maar snel vergeten. Ik zou u vandaag graag aan een pastoor van lang gele den voorstellen. Het is pastoor Jan- nequin. Ongeveer vijfhonderd jaar geleden lag hij als baby krijsend in de wieg. Toen hij in staat was wat verstandiger taal te spreken werd hij pastoor in een aantal kleine paro chies in Zuid Frankrijk. Pastoor Jan- nequin had echter iets eigenaardigs. Hij hoorde overal muziek in. Temvijl hij in het bos wandelde hoorde hij de zang van de vogels. Hij ging naar huis en schreef een prachtig koor werk 'Le chant des oiseaux', de zang van de vogels, en toverde de meest wonderlijke refreinen met teksten als 'Tyty pyty-pyty, chouty thouy thouy, chou, chou'en trrrqurr, qui- bi quibi, trrr, qurr, quibi, quibi'. (Oe fent u maar even). Toch is het niet vreemd om in de zang van vogels muziekte horen. Maar (met alle respect voor onze fe ministische lezers) wat dacht u van een groep kwebbelende en kakelen de vrouwen? Ik stel me zo voor dat pastoor Jannequin een lezing hield voor de Franse Bond van Platte landsvrouwen over Vrouw-zijn in de 16e eeuw'. Hij maakt ook de pauze mee en genoot. 'C'est la musique!' riep hij steeds. Toen hij thuis kwam schreef hij het werk 'Le cacquet des femmes'. hetgeen zoveel betekent als 'het gekwebbel der dames'. Ik weet helaas niet welke klanken Janne quin hiervoor gebruikt heeft, maar het lijkt me niet zo moeilijk te raden welke mogelijkheden er zoal zijn: 'Kwekkerdekwekkerdekwek - o ja? - o ja? hihihihi - o nee meid o nee meid - hihihi - kwekkerdekwekkerde kwek!' Pastoor Jannequin kwam ook in de grote stad Parijs. Hij wandelde door de straten en hoorde de handelslui hun waren aanprijzen, hij luisterde aandachtig naar alle geluiden die een grote stad zo boeiend maken. Toen ging hij naar huis en schreef 'Les Cris de Paris', het geroep van Pa rijs. Stel je voor dat Jannequin in zijn tijd naar het verre Ziericzee gegaan was. Toevallig was het juist Paarden markt. Wat een schitterend gezicht op de Balie, die paarden vol glans. 6 juni: Ned. Herv. kerk, Kerkwerve. Een lied van oord tot oord (19.00-20.00 uur). 20 juni: Ned. Herv. kerk, Dreischor. Zangavond m.m.v. het mannenkoor Thehillim (Dor drecht) en het Duivelands Mannenkoor. Ned. Horvormde kerk, Bruinisse. Zangavond 'Laus Deo', dubbelmannenkwartet 'Vocaal ensemble St. Laurens' cnTitia Dijkstra, mezzo-sopraan. 28 juni: Grote- of St. Nicolaaskerk, Brouwershaven. Zangavond Groot I.J.E.-koor. 7 juli: Grote- of St. Nicolaaskerk, Brouwershaven. Maria Magdaiena Cantorij (Goes). 14 juli: Lutherse kerk, Zierikzee. Toeristendagconcert m.m.v. Dik de Koning en Sjoerd Nauta, gitaar (13.00-13.45 uur) aansl. orgelwandeltocht. 21 juli: Lutherse kerk, Zierikzee. Toeristendagconcert m.m.v. Willy Feytel-Bout, sopraan; Mar van der Veer, orgel en Peter van Essen, viool (13.00- 13.45 uur) aansl. orgelwandeltocht. Grote- of St. Nicolaaskerk, Brouwershaven Charles de Wolff, orgel. 23 juli: Ned. Herv. kerk, Dreischor. Dirk Janszn. Zwart, orgel. (Iedere donderdag t/m 27 augustus.) 28 juli: Lutherse kerk, Zierikzee Toeristendagconcert m.m.v. Theo Fabcr, clavichord en orgel; Dik de Koning, gitaar (13.00-13.45 uur) aansl. or gelwandeltocht. 4 augustus: Lutherse kerk, Zierikzee. Toeristendagconcert m.m.v. Karin Haak, viool en Wim Boer, orgel (13.00-13.45 uur) aansl. orgelwandeltocht. Grote- of St. Nicolaaskerk, Brouwershaven. Gerard Dekker, orgel en clavecimbel. 11 augustus: Lutherse kerk, Zierikzee. Toeristendagconcert m.m.v. Liesbcth Franken, zang; Dik de Koning, gitaar en Locs Dingemanse, blokfluit (13.00-13.45 uur) aansl. orgel wandeltocht 29 augustus: Grote--of St. Nicolaaskerk, Brouwershaven. Jan Zwart-herdenking m.m.v. Jaap Zwart, vocaal en semble, gemengd koor en kinderkoor. 12 september: Grote- of St. Nicolaaskerk, Brouwershaven. Programma uit de Pruikentijd (in woord, klank en beeld). 19 september: Chr. Gereformeerde kerk, Zierikzee. Zangavond t.b.v. Woord en Daad m.m.v. Mannenkoor ljs- selmuiden Grafhorst en kinderkoor Melodia, Ooster- land. 26 september: Ned. Hervormde kerk. Dreischor. Muziek en Zangavond. Voor correspondentie over deze rubriek en/of eventuele aanvullingen: M. van der Veer, 01110-14585. Jannequin hoorde het aan- en afvoe ren van paarden, hun getrappel, hun gebries. Hij zag ze met zwaaiende staarten drinken uit de Varreput. Hij hoorde de kooplieden met handslag de prijs bepalen. Daarna zou hij naar huis gegaan 'zijn en een compositie hebben geschreven 'Les chevaux de Ziericzee', de paarden van Zierikzee. Vandaag staan er geen paarden meer op de Balie. Het zijn de metalen vierwielers van onze tijd die niet hun gebries maar hun geronk laten horen. ,We ruiken niet meer de na tuurlijke lucht van paardevijven maar ademen de uitlaatgassen in die de startende motoren uitwerpen. Maar misschien zou Josquin zelfs daar muziek in horen. Hij hoorde im mers in de gekste dingen muziek? Dat kunnen we van hem leren. Maakt de wasmachine onheilspellen de geluiden, houden de buren een oorverdovend nachtelijk feest, zijn de kinderen de hele dag aan het jen gelen? Wees blij en roep 'C'est la mu sique' en alles klinkt anders. Het is dit jaar op de kóp af vier honderdvijftig jaar geleden dat Jan nequin in Parijs zijn eerste bundel met deze merkwaardige chansons liet uitgeven, Opeens was de dorpspastoor wereldberoemd. Pas toor Jannequin begon een nieuw le ven. 'Het leven begint bij vierenze ventig!' riep hij en liet zich op de lePftijd nog inschrijven als student aan de Universiteit van Parijs. Ze ven jaar later kreeg hij de titel 'Com ponist des Konings'. Rijk is hij nooit geworden. Jannequin stierf in ar moede. Maar een levenlang was hij rijk aan inspiratie en vitaliteit. Doe morgen op de Paardenmarkt je ogen en oren maar goed open. Kunst en inspiratie liggen dichterbij dan jc denkt. Daar heb je zelfs geen buik danseressen voor nodig. MARZAS BROUWERSHAVEN - De Evene menten Commissie Brouwershaven van de Nederlands Hervormde Kerk heeft voor het komende zomersei zoen weer een aantal concerten geor ganiseerd dat wordt gehouden in de monumentale Sint Nicolaaskerk te Brouwershaven. Het concertprogramma ziet er als volgt uit. Op dinsdag 7 juli een avond met de Maria Magdaiena Cantorij uit Goes onder leiding van Kees van Eer- sel. Op dinsdag 21 juli orgelmuziek door Charles de Wolff uit Vierhouten en op dinsdag 4 augustus een concert dat wordt verzorgd door Gerard Dek ker uit Son met orgel en clavecimbel- muziek. Dinsdag 18 augustus ver zorgt Arie Keijzer uit Dordrecht een orgelconcert. De laatste twee concerten in de se rie van dit zomerseizoen vinden plaats op zaterdag. Op zaterdag 29 augustus staat het concert in het te ken van de herdenking van Jan Zwart. Er wordt aan meegewerkt door de organist Jaap Zwart, een vo caal ensemble, een kinderkoor en een groot koor die nu nog niet.met name worden genoemd. Het slotconcert is op zaterdag 12 september. Het draagt de titel muziek uit de pruikentijd. De avond vormt een combinatie van klank, beeld en woord over de mode en muziek uit de pruikentijd. Alle concerten beginnen om 20.00 uur. Woensdag 3 juni Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.00 uur Energie en milieu, serie over onze brandstofvoorziening. 14.30 uur Seabert, tekenfilmserie. 14.40 uur Ghostbusters, tekenfilmse rie. 15.05 uur Club Veronica Clips 15.45 uur Rambo, tekenfilmserie. 16.10 uur Only one earth, documen taire serie over het milieu en ontwik keling. 16.35 uur Family Ties, Amerikaanse serie. 17.00 uur De heilige koe, auto- en mo tormagazine. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Starsky Hutch, Ameri kaanse serie. 18.30 uur Andiamo, cursus Italiaans, les 3. 19.00 uur Countdown, popprogram ma met Adam Curry. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Schip ahoy, een film van het Nederlandse Rode Kruis. 20.33 uur Miami Vice, Amerikaanse serie. 21.27 uur Verona, compilatie van de leukste onderdelen en liedjes uit het afgelopen seizoen. 22.12 uur Dirty Harry, Amerikaanse speelfilm uit 1971 van Don Siegel. 00.02 uur Journaal 00.07 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 09.00 uur Jonge dieren en hun ou ders, les 3. 09.30 uur Het Nederlandse land schap, les 4. 10.00 uur Sociale geschiedenis 1929- 1939, les 4. 10.30 uur Middeleeuwse ridderro mans, les 4. 11.00 uur Overleven in de Derde We reld, les 4. 12.00 uur Studio Sport: Rechtstreeks verslag van de open Franse tennis kampioenschappen op Roland Gar ros. 15.30 uur Sprookjestheater: Asse poester, Amerikaanse jeugdfilm naar het wereldberoemde sprookje. 16.20 Uur De zingende dokter, mu ziekprogramma. 16.30 uur Laurel Hardy, slapstick. 16.50 uur De dolle domme dametjes, theaterstuk van het Speeltheater Gent. 17.30 uur Studio Sport: verslag van de tenniskampioenschappen op Ro land Garros. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Uitzending van het Chris ten Democratische Appèl (CDA). 19.22 uur Van Gewest tot gewest. 20.00 uur Wie, wat, waar en hoe laat? 20.20 uur Avondvoorstelling: Oor- logsdroom van 'n stel heilige man nen, documentaire over 40 jaar Hol land Festival. 21.45 uur Panoramiek. 22.05 uur Studio Sport 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nederland C. 23.30 uur Studio Sport, met o.a. KNVB-bekervoetbal. 23.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, tekenfilmserie 18.05 uur Plons, kinderserie. 18.10 uur Nils Holgersson, Duitse animatieserie. 18.35 uur De terugkeer van de Antilo pe, Britse dertiendelige serie met John Branwell, Gail Harrison, John Quentin. 19.00 uur Uitzending door derden: v Programma van de Katholieke Radio en Televisie Omroep. 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Pak de poen, de show van 1 miljoen, loterijshow vanuit het Ame rikaans theater. 21.45 uur Eiland, maandelijks kunst magazine 22.45 uur Nieuws met aansl. Coda: Heer Dong stond in zijn jonge jaren, van Hanshan. BRT 2 14.00 uur Franse open tenniskam pioenschappen vanuit Roland Gar ros. 19.00 uur ZoneiT en dochters, Austra lische serie. Met: Rowena Wallace, Pat McDonald, Peter Phelps, e.a. 19.23 uur Intermezzo. 19.25 uur Oshin, Japanse serie van Yukiko Oka moto en Sugako Hashi- da. Met: Ayako Kobayashi en Shiro Ito. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws 20.10 uur Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.20 uur Matlock, Amerikaanse se- Donderdag 4 juni Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Vrouw zijn: Voorbereidin gen op de bruidstijd. 16.10 uur Daktari, Amerikaanse se rie. Afl. Judy in levensgevaar. 17.00 uur D'r kan nog meer bij, kin derprogramma. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Tijdsein, actualiteiten. 18.15 uur Ritueel slachten. 19.00 uur Nathalie, tekenfilmserie. 19.20 uur Op weg naar de top, verslag van een bergexpeditie waarin gehan dicapte jongeren een hoge steile berg top in het Californische Sierra Neva da gebergte 'beklimmen' in hun rolstoel. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Holland ze zeggen, Flevo land. Programma waarin de proble men, mogelijkheden, het verleden en de toekomst van de nieuwste Neder landse provincie wordt belicht met films, interviews en muziek. 22,05 uur Tijdsein, actualiteitenru briek. 22.35 uur Vuur in Zuid-Afrika, docu mentaire over de Zoeloes. 23.30 uur Journaal 23.35 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 10.00 uur De natuur in, les 3. 12.00 uur Studio Sport: Rechtstreeks verslag van de tenniskampioenschap pen op Roland Garros. 17.45 uur Paspoort voor Turken. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden, 18.20 uur Paspoort voor Joegoslaven. 18.30 uur Sesamstraat. 19.00 uur Journaal. 19.05 uur KRO's Wereldcirsus, repor tage van het 12e Internationale Cir cus Festival van Monte Carlo. 20.05 uur De gendarme op vrijersvoe ten, Franse speelfilm uit 1968 van Jean Girault. 21.30 uur Polen: Kerk en staat, docu mentaire naar aanleiding van het be zoek van de Paus aan Polen, waarin een beeld geschetst wordt van de in vloed van geloof en kerk in het com munistische Polen. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Studio Sport: E.K. Boksen vanuit Turijn. 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. 18.05 uur Anderwereld, Science- fictionserie van Roderick Taylor. 18.55 uur Kwizien, tips voor koken en lekker eten. 19.15 uur Juke Box 19.25 uur Uitzending door derden: Programma van de Syndicale Stich ting Omroep. 19.40 uur mededelingen en pro gramma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur Matlock, Amerikaanse se rie. 21.10 uur Panorama. 22.00 uur Dallas, Amerikaanse serie. 22.50 uur Journaal en Coda: Adagio für Klarinette, van H. J. Baermann, uitgevoerd door het klarinetkwartet Arghul. BRT 2 14.00 uur Franse open tenniskam pioenschappen vanuit Roland Gar ros. 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. 19.23 uur Intermezzo. 19.25-uur Oshin, Japanse serie van Yukiko Okamoto en Sugako Hashi- da. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 uur Nieuws 20.10 uur Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.20 uur Allemaal beestjes. Van daag: Een hond ben je nooit alleen. 20.50 uur De smaak van water, Ne derlandse speelfilm uit 1982 van Or- low Seunke. DAVID BOWIE - Never let me down is een langspeler waar je heel erg aan moet wennen. Menigeen draait de el pee wel twee keer in een platenzaak, voor dat hij of zij geld in de kassa laat rollen. De man met de meeste bijna men en ook wel eens kameleon ge noemd, is terug met een album, dat overduidelijk de zware stem van „meneer" Bowie bevat. De compo nist, zanger, muzikant en acteur geeft zijn eigen genre op een heerlijke ma nier weer. Eigenlijk met een volle overgave en dat al zo'n kwart eeuw lang Wennen, iets wat in de eerste zin al gemeld werd Voor de vaste fans is het uiteraad niet het geval. Meer .voor het nieuwe publick, maar zou die het wel nodig hebben' Tenslotte kreeg hij wel twee „Kuips" vol. Vanaf de eer ste maten van Day in Day out, dat te vens zijn eerste single is en openings nummer van Never let me down, tot en met de laatste echo van het slot- cpos Bang Bang etaleert de compo nist/zanger zijn brede muzikale bele- vingssfeer. Bowie coverde Bang Bang van „maatje" Iggy Pop. Alle songs va- rioëren van een fraaie parlando in de introductie tot het nummer Glass Spider, zoals de tournee ook wordt genoemd, tot pure zestiger jaren mu ziek. Dat zijn vooral de nummers Ze- roes en Never Iet me down. De tekstu ele thema's zijn even divers. Hot straatgeweld van alledag (Shining Star making my love) staat naast een lovc-song. Voornoem de zaken zijn ei genlijk allemaal details, die voor Bo wie normaal zijn. Natuurlijk hoeft hij hier de nodige hulp bij gehad. Voor het studioblocd ging stollen moest er eerst gezocht worden Er werd een topgroep geformeerd. Een handjevol mensen zorgde voor elf songs, die goed beluisterd moeten worden. Carlos Alomar bespeelde de gitaar, Carmine zorgde voor het bas- geluid en wat te denken van Peter Frampton. Hij zorgde voor leadgi- taar. Die Engelsman heeft zelf ooit nog eens een bestseller uit gebracht. Peter Frampton Comes Alive was dat wereldberoemde album, met het be kende nummer Show me the way. Da vid Bowie, bekend van ondermeer Station tot Station, Low, Heroes, Lodger, Let's Dance, Tonight en dan nu Never let me down stelt zijn fans altijd wol weer tevreden met zijn zware en donkere stem. Natuurlijk dat blijft hij gewoon altijd houden RV 63 door J. VISSER-ROOSENDAAL „Ik had ruzie met de baas," vertel de ze die avond aan Brand. „Jij ruzie? Waar dat om0" „Hij molk de zwarte En ze ver telde van Wouters driftbui. „En toe?" vroeg Brand gretig. „Ik ging weg vanzelf. Maar toe be daarde 'ie puur en ik mocht 'm ver- vange. En de zwart was toe zo mak as wat." „En is het nou weer goed?" „Nou goed we hewwe niet veul woorde meer wisscld." Ik hew dus toch miszien, dacht Brand. Er was niks met de baas „Ja, hij is opheden merakel oplo pend en dat benne lastige mense," zei hij. „Maar verder is het een dood goeie kerel. Het is toch misschien be ter as ik met mei maar blijf. Dat ken nog, want de baas heb nog geen aar gehuurd." Blijven? dacht Jannic, terwijl ze de kleine Dirk voor de nacht verzorgde. Hier blijven? De baas had misschien wel niks kwaads bedoeld zoeven, maar die stem hoorde ze toch liever zó niet meer. Als ze nou niks met 'm nodig had maar je moest telkens samen werken „Je wou toch naar de stad?" vroeg ze. „En staat het niet wat gek als je nou één, twee, drie an de broek trek- ke?" „Dat is wel zo," gaf hij toe. „Maar as jij liever hier blijve „Niks 'oor," zei ze snel. „Ik wil lie ver d'rs in de stad kijke. Wc hewwe het er gauw zo goed as hier." „Hoe bedoel je0" „Nou, jij hoeve niet meer zulke lan ge dage te maken en de lone benne er deurmekaar hoger as hier. En ik ben niet meer zo gebonden an dat melken en werken." Brand keek zijn vrouw verwonderd aan. Eerst leek ze wel niet erg veul met zijn plan op te hewwe en nou in eens zó... Vrouwengedachte kon jc toch ok nooit bijhouwe Enfin, hij zou eerdaags maar 's naar een baas en naar een huis omkijke, er stond wel d'rs zo dit en dat in de krant. Maar zij wilde en zou hier vandaan, al wist ze ook van te voren reeds, dat zij zich in geen enkele stad ooit thuis gevoelen zou. Zij, die zich in dit dicht bevolkte dorp al niet op haar gemak voelde, omdat ze de wijde verten miste waarin ze was opgegroeid. Maar ze klemde haar lippen opeen en vferzorgde Dik. Hoofdstuk XIV De laatste drie maanden verliepen rustig. Wel zochten Wouters ogen vaak die van Jannie als ze samen wa ren, maar de hare ontweken zijn vra gende blik. Soms glimlachte hij als hij haar dan zag kleuren. Hij had im mers eenmaal haar schouder onder zijn hand voelen beven? Zc had dus zijn wens begrepen al deed ze nu erg onbevangen. Maar wilde hij? Wilde hij werkelijk deze vrouw aan zich binden? Wouter wist het niet En tenslotte vond hij ook het was goed dat ze gin gen al speet het hem, dat hij Brand moest missen op zijn bedrijf. Zo'n ke rel had 'ie niet gauw weer. Do vrouw gaf er weinig om. Die hield niet van zo'n huishouding naast haar erf. En die Jannic was zo'n hup- sa; die wou alles en die kon alles en Wouter liep zo erg hoog met 'r Niet dat ze er wat verkeerds van docht, dat niet, maar hot was toch niet prettig as jc man zoveul met een aar ophad. Brand had een tijdelijke baas opge daan. Een tuinder, die aan de rand van de stad woonde. Een oude. zwak ke man was het. die zijn werk niet meer ankon. Het loon was niet zo hoog als hij verwacht had en jc kreeg geen melk meer en geen vrij wo nen Maar Jannie hoopte er het beste van. Na lang zoeken hadden ze in de stad een aardig, goedkoop huis ge vonden en toen het mei was trokken ze daar in. De verhuizing slokte hun laatste geld op. Het huis was niet heel ruim; een smalle gang. een kamer, een slaapkamer en een pijpenla als keuken. Op het kleine plaatsje er achter stond nog een soort schuurtje. Maar toen Brand op de zolder nog een paar leuke slaapkamertjes had ge maakt en zc de geit verkochten, ging het. (wordt vervolgd) ZIERIKZEE - In de Zierikzeese jeugdsoos Brogum treedt zaterdag 6 juni de formatie Draften Blues op. De band be staat sinds 1981 en heeft gedurende die periode een live-reputatie opgebouwd, die er niet om liegt. De band begon als bluesgezelschap, maar probeerde verschillende muziekstijlen uit om vervolgens weer bij de blues terug te keren, Nu kan de stijl gekarakteriseerd worden als rythm and blues. Het repertoire varieert van meeslepende ballads tot stevige rythm and blues. De Zeeuwse formatiedie om 22.00 uur het podium opklautert, bestaat uit Kees van Hoof, Charles Heiszier. Ronald Platjouw. Willem Rijn en Peter de Maat.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 6