Promotieshirts Noordwelle Onderzoek Rijkswaterstaat naar mogelijkheden om overlast door misthoorn voor Bru te beperken S. Flohil benoemd tot nieuwe havenmeester Middenschouwen Raad van State behandelt verzoek reinigingsdienst 01110-13163 Zierikzee Kreeftstraat 36 DE ZIERIKZEESCHE COURANT Wi<ji.verhuizen Uw ijt&tS CITROEN Unieke schilderijen P6 liw J ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Neeltje Jans Eindexamen Monumenten Trofee In onze wekelijkse serie omtrent de toekomst De resultaten van de eindexamens zijn voor De restauratie van een aantal monumenten Op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee van Neeltje Jans laat deze keer ZWN-directeur een belangrijk deel bekend. In tal van gezin- geldt voor de Zierikzeese gemeenteraad als wordt zaterdag 30 mei voor de twaalfde keer J. Deïst zijn licht schijnen over de plannen. nen was er volop reden tot feest toen de uitslag een financieel zorgenkindje. Dat bleek in de het toernooi om twee Schouwen-Duiveland (Pag. 2). bekend werd. (Pag. 3). commissievergadering pw. (Pag. 4). Trofeeën gehouden. (Pag. 9). VRIJDAG 29 MEI 1987 143ste jaargang Nr. 24140 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Ken welgegronde bede dient immer zwijgend met de daad vervuld. Dante NUORDWELLE - Terwijl het gemeentebestuur van Westerschouwen naarstig op zoeK is naar een mogelijk heid om de verkoop van grond in de kleine kernen te stimuleren, timmert de bevolking van Noordwelle vro- lijk aan de weg. Kapper Wout Lokker heeft vijftien t-shirts beschikbaar gesteld, die de bewoners op gezette tijden aantrekken ter promotie van^pf dorp. ïijdens de Renessedag treedt de groep voor de eerste keer op deze manier naar buiten. Onder het motto Noordwellewaard om te wonen!' is er tevens een vlugschrift ge maakt. Tijdens de laatst gehouden commissievergadering financiën werd duidelijk, dat de gemeente inmid dels de stukken binnen heeft van de gemeente IJsselham, die met hetzelfde bijltje heeft gekapt. Wanneer Westerschouwen voor zichzelf een en ander op papier heeft, staat nog niet vast. Misthoorn houdt Bruenaars uit de slaap BRUINISSE - Een misthoorn houdt de Bruenaars uit de slaap en zodoende de gemoederen danig bezig. Eerder kwam de kwestie al ter sprake bij de rondvraag in de Bruse gemeenteraad. Inmiddels zijn ook bij de politie klachten binnengekomen betreffende overlast door het lawaai van de betreffende misthoorn. Rijkwaterstaat on derzoekt momenteel de mogelijkheden om de door de misthoorn veroorzaakte geluidsoverlast voor de inwo ners van Bruinisse te beperken. De gewraakte misthoorn werd fe bruari dit jaar geïnstalleerd op de Krammersluizen. En bij tijd en wijle, het is gelukkig niet zo vaak mistig, houdt die misthoorn de Bruenaars uit de slaap. Recentelijk werd zelfs een klacht bij de politie ingediend. Mevrouw J. Stevense uit Bruinisse: ,,Mijn man is dan toevallig degene die de klacht bij de poltie heeft gede poneerd, maar heel Bru heeft er last van. Ik ben zelf fysiotherapeute en al mijn cliënten praten erover. Het is voor ons een verademing als dat ding weer stopt met loeien", vertolkt me vrouw Stevense het algeheel gevoe len van de Bruse bevolking. ,,Ik kan me goed voorstellen dat men er last van heeft", aldus J. Maas van Rijkswaterstaat. ,,Het plaatsen van een misthoorn bij een sluizen- complex is geen officiële verplich ting, maar het is in het geval van de Krammersluizen zonder meer een noodzaak. Er zijn nog steeds veel schepen die niet over radar beschik ken, vooral bijvoorbeeld plezierjach ten. Die hebben bij mist een dergelijk baken gewoon nodig". De desbetreffende misthoorn is er een van het kleinste type. Hij produ ceert een toon van 300 herz met een sterkte van 1000 watt. Er bestaat een groter broertje van deze misthoorn die met een vermogen van 2500 watt een toon van 500 herz uitzendt. Het aantal decibels dat een misthoorn produceert is van een aantal factoren Advertentie WJafl^nale en rinternationale verhuizingen Emigratieverpakkingen Opslag boedels Overzeese verhuizingen Advertentie Auto Louis Goedbloed Zierikzee - 14951 Gemeenteraadsvergadering Middenschouwen SCHARENDIJKE - S. Flohil wordt de nieuwe haven meester van de gemeente Middenschouwen. Dat werd op de raadsvergadering van de gemeente Midenschouwen unaniem door de raad besloten. Aan J. Stoel wordt met ingang van 4 september 1987 eervol ontslag verleend. Stoel maakt gebruik van de VUT-regeling. Flohil is se dert 5 juli 1978 in dienst als waarnemend havenmeester en daardoor bekend met alle voorkomende werkzaamhe den op de havens. Voor de vervulling van de nu ontstane vacature van waarnemend havenmeester wordt een soli- citatieprocedure gestart. Met de aanstelling van Flohil als nieuwe havenmeester moest ook de instructie voor de havenmeester voor de havens te Scharendijke opnieuwd vastgesteld worden. Zonder discussie en hoofdelijke stemming ging de raad akkoord met het collegevoorstel dienaangaande. Het collegevoorstel om te komen tot een nieuwe overeen komst met Watersportvereniging Scharendijke wat betreft huur en ex ploitatie van de jachthaven Scharen dijke en een gedeelte van de oude ha ven Kloostérnol wordt gedeeltelijk aangehouden tot een volgende verga dering. Men beperkte zich tot het ont binden van de huidige overeenkomst met de Watersportvereniging. De nieuwe overeenkomst bleek nog niet helemaal rond. Hoewel gemeente en watersportvereniging eerder overeen kwamen het samenwerkingsverband te verlengen. Over de details van de vast te stellen nieuwe overeenkomst wordt nog overlegd met de Water sportvereniging. aanschaf van tien van deze raamhan- gers werd zonder discussie door de raad aangenomen. Aan J. Stoel uit Scharendijke wordt een strook grond van 30 vierkante meter verkocht. Dit levert de gemeen te 450 gulden op. Voor de aanschaf van inventaris stelde de raad aan de openbare basisschool 't Meetje in El- lemeet een krediet van 12.129,90 be schikbaar. 't Meetje was tot voor kort een basisschool die uitsluitend uit een lagere school bestond. Per 1 augustus 1985 werd hieraan een 'kleuterafdeling', onder de basis school onderbouw genoemd, toege voegd. Om deze onderbouw te kun nen huisvesten moest het schoolge bouw in Elïemeet uitgebreid worden. De bouw nadert nu zijn voltooiing wat de aanschaf van aanvullende in ventaris noodzakelijk maakt. Het door de raad ter beschikking gesteld krediet wordt met name gebruikt voor inrichting van het'speellokaal.- Raamhangers Het is gebruikelijk dat de gemeen te bij een jubileum, een ontvangst, een afscheid en dergelijke een aan denken uitreikt dat de relatie met de gemeente Middenschouwen aangeeft. Tot nu toe deed de gemeente Midden schouwen dat middels een tinnen bordje. Het einde van de voorraad tinnen bordjes is nu echter in zicht en men heeft gezocht naar een nieuw respresentatief'aandenken. „Wij den ken dat gevonden te hebben in de vorm van een gebi-andschilderde glas-in-lood raamhanger met de af beelding van het gemeentewapen in kleur", aldus het college. Het college voorstel om een krediet van 725 gul den ter beschikking te stellen voor de Basiseducatie Behalve J. L. F. Bolleman (SGP/ tRPF) maakte geen der raadsleden be zwaar tegen de vaststelling van het werkplan met kostenraming voor de basiseducatie voor de periode van augustus tot en met december 1987. De geplande educatieve activiteiten, namelijk: twee alfabetiseringsgroe pen in Zierikzee, twee groepen taal verwerving (culturele minderheden) in Zierikzee, een korte budgetterings cursus en een opstapcursus naar het dag-avondonderwijs, kunnen alle binnen het beschikbare rijksbudget voor de basiseducatie gerealiseerd worden. Bij de behandeling van de ingeko- afhankelijk. Zo spelen windrichting en luchtsamenstelling een rol. Moeilijk Rijkswaterstaat is momenteel be zig te onderzoeken op welke manier de overlast voor de bewoners van Bruinisse terugggebracht kan wor den. ,,Dat is nog niet zo gemakke lijk", aldus Maas. .Afschermen gaat niet en als je een misthoorn een ande re richting uitdraait gaat dat weer ten koste van de nautische functie. Er is in Zeeuws-Vlaanderen een verge lijkbaar geval geweest en men heeft toen bij wijze van proef de misthoorn een tijdje uitgeschakeld. Prompt kwamen er klachten van de kant van de vaarweggebruikers". Er wordt aan het probleem ge werkt, maar concrete toezeggingen doet Rijkswaterstaat niet. ZIERIKZEE/DEN HAAG - Ten einde zolang mogelijk „verschoond" te blijven van de 4600 kubieke meter licht vervuilde grond van de gemeente Zierikzee is de reini gingsdienst Schouwen-Duiveland bij de Kroon in beroep gegaan tegen de acceptatieplicht die gedeputeerde sta ten de dienst hebben opgelegd. In eerste instantie werd door de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State een verzoek tot schorsing behandeld in de vorm van een hoorzitting. Het eigenlijke beroep tegen de in februari uitgevaardigde verplichting om de vervuilde grond van een drie tal locaties binnen Zierikzee te accep teren komt naar wordt verwacht pas over een jaar of zelfs nog later aan de orde. Het verzoek dat nu aan de orde kwam betrof een schorsing van deze acceptatieplicht. Namens de belanghebbende partij en werd in den Haag het woord ge voerd door de heer H. B. Veerman, woordvoerder voor de gemeente Wes- terschouwen, die de stortplaats bin nen haar grenzen heeft. Woordvoer der voor de reinigingsdienst was mr M. A. Minderhoud. Beiden wezen er op dat de vuilstortplaats aan de Hoosjesweg niet geschikt is voor de opslag van deze licht vervuilde grond, die gezien de kwantiteit een gevaar kan vormen voor de kwaliteit van het grond- en oppervlaktewater. Minderhoud wees hierbij op de con clusie van de directeur-generaal voor milieuhygiëne van het ministerie volkshuisvesting, ruimtelijke orde ning en milieu. Deze is van mening dat het dagelijks bestuur van de pro vincie artikel 46 van de wet op de af valstoffen onjuist heeft geïnterpre teerd. P. de Rijke en mr drs Ch. van Oeve- ren belichtten als woordvoerders voor respectievelijk de gemeente Zie rikzee en de provincie de andere kant van de medaille. De Rijke verzocht in ieder geval een voorlopige regeling te treffen door deze smeergrond voorlo pig in folie verpakt op het terrein aan Advertentie men stukken werd de aandacht geves tigd op de aanmelding als wetland van de Oosterschelde, een aantal langs de Oosterschelde gelegen bin- nendijkse gebieden en het Markie- zaatsmeer door het ministerie van Landbouw en Visserij. C. W. Boot (CDA): ,,Er wordt gepleit voor het streven naar vermeerderen van de watervogelstand. Dat is een loffelijk streven. Maar ik wil er wel op wijzen dat de ganzenpopulatie erg sterk is uitgebreid. Dat heeft geleid tot scha de aan landbouwgewassen". Raads voorzitter W. den Boer antwoordde daarop de visie van Boot wat betreft de ganzenproblematiek te delen. ,,Maar dat is niet alleen een probleem op Schouwen-Duiveland. Dat is iets wat in de hele provincie speelt", al dus Den Boer. Verkeersproblematiek PvdA-raadslid G. A. M. Cobussen greep zowel de behandeling van de in gekomen stukken als de rondvraag aan voor het aan de orde stellen van de verkeersproblematiek binnen de gemeente Middenschouwen. In Mid- denschouwen wordt binnenkort een wegsleepregeling van kracht. Vol gens burgemeester Den Boer gaat een en ander nog voor het zomerseizoen zijn beslag krijgen. ,,Van een dergelij ke wegsleepregeling zijn wij altijd voorstander geweest",' aldus Cobus sen. Tijdens de rondvraag vroeg Co- bussen aandacht voor de situatie voor voetgangers op de Platteweg. ,,Het trottoir houdt op bij de Frede- rikstraat. Auto's worden nu pal tegen de voortuintjes geparkeerd. Zijn er plannen voor wijziging van die situa tie?". Burgemeester Den Boer ant woordde daarop dat er momenteel geen concrete plannen in deze zijn, maar dat men in de toekomst zeker aandacht zal schenken aan de ver keersproblematiek in Middenschou wen. ,,En uw opmerkingen over het trottoir langs de Platteweg zullen dan zeker meegenomen worden", al dus de raadsvoorzitter. Dit nummer bestaat uit 18 pagina's WA> mr de Hoosjesweg op te slaan, zodat de voortgang van de bodemsanering in Zierikzee niet stagneert. Van Oeveren wees erop dat het opslaan van deze grond op een tijdelijke opslagplaats niet tot de mogelijkheden behoort. W. den Boer, voorzitter van het bestuur van deze Reinigingsdienst verklaar de desgevraagd dat een top niet van toepassing is voor deze grond. „Een top is enkel en alleen bedoeld voor chemisch afval en daartoe kan deze grond niet worden gerekend. Den Boer beklemtoonde dat het beroep te gen de acceptatieplicht niet verbon den moet worden met Zierikzee. Het is een zaak van algemeen belang" al dus Den Boer, die geen nadere mede delingen kon doen over de termijn waarbinnen een uitspraak te ver wachten is. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Koud weer Dc storing, die vannacht over ons land trok, zorgde voor veel regen (15 millimeter). Deze trekt echter vin Brabant naar Duitsland en hier komt het hogedrukgebied, dat van Enge land komt. De wind is later op dc dag west tot zuidwest drie Beaufort en het zicht is goed. Dc maximumtempe ratuur is 14 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 2 juni: Zondag. Veel bewolking Kans op neerslag: 90Vr Min.temp.: 9 graden Middagtemp.. 15 graden Windkracht: west 4 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: noord 4 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: noordwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 30 mei Zon op 05.27, onder 21.48 Maan op 06.49, onder 00.23 31 mei Zon op 05.26, onder 21.49 Maan op 07.52, onder 01.06 1 juni Zon op 05.25, onder 21.51 Maan op 09.03, onder 01.37 Eerste Kwartier: 4 juni (20.54) Temperatuur kustwater: 11 graden HET WEEROVERZ1CHT DE BILT - In de hogere niveaux staat boven onze omgeving een krachtige westelijke stroming. Hier in trekken van tijd tot tijd storingen vanaf Ierland via de Britse eilanden naar ons land. Tussen deze storingen komen af en toe enkele opklaringen voor, van veel betekenis zijn deze echter niet. Na de overvloedige regen in de nacht van donderdag op vrijdag wordt de volgende storing tegen de avond van vrijdag voor onze kust verwacht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1