streeknieuws Molen Den Haas Succes Showband Rust Roest Jeugd stookt leuning houten trap op ft 4 Z1ER1KZEE Nieuw adres Met ingang van 2 juni betrekken de bewoners van de Corneliastichting hun nieuwe onderkomen aan de rand van Zierikzee. Het nieuwe adres luidt als volgt: Emil Sandrömweg 2, 4301 NW Zierikzee. Tfelefoon: 01110-12651 Het postadres is postbus 215, 4300 AE Zierikzee. Thema-avond Vrouwenmishandeling en Blijf van mijn lijf-huizen vormen het onder werp van de laatste thema-avond, die het Vrouwenontmoetingscentrum dit seizoen verzorgt. Deze informatieve bijeenkomst, die alleen toegankelijk is voor bezoeksters en deelneemsters aan de thema-avond wordt woensdag 3 juni in het pand aan de Visstraat in Zierikzee gehouden. Aanvang 20.30 uur. Het thema wordt aan de hand van een korte animatiefilm ingeleid. Deze beelden geven de contrasten weer tussen de vaak romantische ver wachtingen omtrent het huwelijk en de realiteit van mishandeling. Ver volgens komt een aantal vrouwen, die hun toevlucht hebben gezocht in een Blijf van mijn lijf huis aan het woord. Het tweede gedeelte van de avond staat in het teken van muziek, die door enkele Schouwen-Duive- landse vrouwen wordt gebracht. Afgelasting In verband met het vertrek van een van de leden van de band gaat het voor zaterdag 30 mei geplande optre den van de meidengroep De Wanda's in het Zierikzeese jongerencentrum Brogum niet door. In plaats hiervan betreedt zaterdag 6 juni de groep Draften Blues het podium van Bro gum. HAAMSTEDE Soos De leden van de bejaardensoos Haamstede en de theeschenksters hebben in de recreatiezaal van rust huis Duinoord het dertigjarig jubi leum gevierd. Na de samenzang open de presidente M. Kik-Verton de bijeenkomst met een korte terugblik op de afgelopen dertig jaar. De waar- nemend-directrice van het rusthuis, mevrouw Warnink, bood de presiden te een boeket met dertig rozen aan. Tussen de consumpties en de maal tijd door, declameerde Nel van der Bruinhorst uit Nieuwerkerk verschil lende gedichten, omlijst met pia nospel. Na de huldiging van me vrouw Kik en drie oud-bestuursle den, vroeg een heer, P. Slager, het woord na al de dames en kreeg het huidige bestuur een kistjé fruit als attentie. Deze gezellige middag was tevens als afsluiter van het seizoen bedoeld. Collecte De collecte voor het Astma fonds bracht in de kern Renesse f 878,20 op. De organisatoren danken hiervoor gevers en collectanten. NOORDWELLE Bowlingavond In Bowlingcentrum Renesse hield de afdeling Noorwelle van de NbvP een bowingavond waaraan 28 dames met enthousiasme deelnamen. De eerste prijs werd behaald door S. Veerhoek met 163 punten. B. Kriens werd tweede met 141 punten en A. van Boven werd derde met 132 pun ten. Voor alle deelnemers was er na afloop een presentje. Op dinsdag 2 ju ni wordt het seizoen afgesloten met een puzzeltocht per fiets of auto. NIEUWERKERK Oud papier Vrijdag wordt in Nieuwerkerk van af 18.30 uur oud papier opgehaald. De opbrengst komt ten goede aan de zen ding van de Gereformeerde Gemeen ten. Graag gebuldend klaarzetten. BRUINISSE Vrouw en Geloof in NCVB Na de opening en een korte medita tie door presidente L. Roukema hield mevrouw Cornet-Duvekot een inlei ding over het thema Vrouw en Ge loof. Ze was daartoe uitgenodigd door de Nederlandse Christenvrou wenbond afdeling Bruinisse. Aan sluitend aan de boeiende lezing die handelde over de vrouw en het geloof in de maatschappij werd over dit on derwerp door leden gediscussieerd. In de pauze werd er een verkoping ge houden van door de leden zelf ver vaardigde spullen waarvan de op brengst bestemd was voor het project Burkina Faso. De goed bezochte avond werd besloten met het zingen van het bondslied. Luther In een lezing voor de Hervormde vrouwengroep Helpt Elkander be sprak de plaatselijk Hervormd predi kant dominee De Roo het boek Lu ther, mens tussen God en duivel van de kerkhistoricus en theoloog H. A. Overman. Tussen God en duivel, zo typeert Overman de kerkhervormer Luther. Zo heeft Luther zichzelf leren verstaan, zo verstaat Luther de christenmens. De mens als rijdier, dat nu eens door God en dan weer door de duivel bereden wordt. Een rijdier is niet vrij in de keuze voor God of voor de duivel. Hij wordt be reden. De mens. bereden door God of door de duivel, is daarmee de aange vochten mens van begin tot het einde van zijn leven. Kapotgescheurd in die strijd tussen God en de duivel. Voor Luther is de duivel een werkelijk heid. Christus en de duivel bestaan voor hem allebei even echt. De ene, Christus, vecht voor zijn geloof; de andere, de duivel vecht tegen zijn ge loof. En aan deze strijd kan de mens zich niet onttrekken. De mens kan zich niet in veiligheid brengen, noch in het klooster, noch in de stilte. De duivel is bedreigend en alom tegen woordig. Daarom hebben gelovigen de juiste bewapening nodig om deze voortdurende aanvallen van de dui vel te kunnen overleven. Men kan de duivel niet verjagen dan door geloof in Christus, dan door te zeggen ik ben gedoopt, ik ben een Christen. Collecte De collecte van AVO NedeMand ten behoeve van dc gehandicaptenzorg heeft in Bruinisse het bedrag van 1438,95 opgebracht. Alle gevers en collectanten hartelijk dank. Ranidae in concerto Wat uitgesteld door het te koude weer. maar nu toch in volle hevigheid losgebarsten, het jaarlijkse kikker concert vanuit de ijsbaan langs de Deltastraat. De kikkers (Ranidae) blazen ieder hun deuntje mee in het concert des levensvreugde nu hun kroos(t) weer in grote getalen het wa ter van de ijsbaan bevolken. Dat wa ter is voor de kikkerfamilie een idea le symbiose en is een fraai voorbeeld hoe een stukje natuur in de bebouw de kom flora en fauna tot de mensen kan brengen. Andersom, als het mensdom komt tot het dierenrijk, wordt het concert des levens vaak adagio marcato morendo. Kikker en dril genieten van de mooie avonden en dat is vigorosso (krachtig) te ho ren. GOES Optreden De Rotterdamse speed metalband Thanatos treedt zaterdag 6 juni op in jongerencentrum 't Beest in Goes. Dit optreden begint om 21.30 uur. De mu ziek van deze formatie, die momen teel hard aan de weg timmert ver toont wel enige overeenkomsten met Slayer en Metallica. MIDDELBURG Afscheid J. H. H. van Ierland, directeur van dc Stichting voor Jeugd en gezin in Zeeland, neemt donderdag 18 juni af scheid. Hiervoor is een bijeenkomst belegd in restaurant de Abdij te Mid delburg. die om 15.30 uur begint. Van Ierland maakt gebruik van de VUT regeling. BRUINISSE - De Rijkspolitie be trapte maandagavond oen groep van ongeveer vijftien jongelui die een ro mantisch vuurtje aan het stoken wa ren. Als brandstof gebruikten zij de houten leuning van een trap over de dijk langs de Grevelingen aan de Ha- geweg. De politie stelt een onderzoek in naar de preciese toedracht en wie van de 15 jongelui verantwoordelijk zijn. Foto: Johan Junior. ZIERIKZEE - Showband Rust Roest uit Zierikzee heeft met succes deelgenomen aan de internationale muziek- en showwedstrijd, de Europabeker 1987. Dit festijn werd georganiseerd door showband Lyra uit Lier in Belgic. Er waren die dag deelnemers uit drie landen; Duitsland. België en Nederland, uitkomend in afdelingen voor Majoretten groe pen. Drumbands, Showfanfares, Showbands en Drum en Bugle Corpsen. Rust Roest kwam uit in de afdeling voor Drum en Bugle Corpsen en won daar met 90.7 punten een eerste prijs met lof van de jury en als klap op de vuurpijl eindigde Rust Roest in die afdeling op de eerste plaats, zodat ze ook de Europabeker mee jiaar huis mocht nemen Dit grote succes dankt Rust Roest aan de muzikale prestaties en dc goede show-opboutv. Met het winnen van deze Europabeker heeft Rust Roest contacten gelegd met Franse, Engelse en Belgische impressario's, zodat uitnodigingen uit die landen te verwachten zijn. Bij thuiskomst in Zierikzee werd het succes gevierd, waar het tot de kleine uurtjes gezellig ivas. Overigens reist Rust Roest donderdag 28 mei (Hemelvaartsdag) weer af naar België. Ditmaal om haar medewerking te geven aan een grote sprookjesoptocht in Maasmechelen, die direct wordt uitgezoyiden op de televisie van 15.00 tot 16.00 uur op BRT 1.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 4