Korfbalformatie All Ready in slotkwartier competitie alsnog naar nederlaag tegen Luctor Zierikzeese badmintonners met veel succes actief tijdens finale jeugdcircuit-toernooien Werkgroep Track's organiseert opnieuw Track's in Renesse Ton ten Hove ongeslagen algemeen clubkampioen ttv Scaldina Zierikzee Veertien van twintig KNVB-afdelingen keren zich tegen landelijke competitie B-junioren Jean-Paul van Poppel winnaar saaie Ronde Midden-Zeeland Dreischor C-junioren in eigen toernooi het sterkst Basketball club Mevo '80 jubileert ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 25 mei 1987 Nr. 24138 7 GOES - Jean-Paul van Poppel heeft de 28e Ronde van Midden-Zeeland gewonnen. Hij versloeg in de eind sprint van de rit over 221 kilometer, met start en finish in Goes, de Beigen Eric Vanderaerden en YVim Arras. Van Poppel had voor de afstand een tijd nodig van vijf uur vier minuten en een seconde. Over het geheel genomen was het een saaie wedstrijd. Er waren wel wat schermutselingen, maar ont snappingen van betekenis bleven uit. Het ontbreken van wind was de voor naamste oorzaak van de zeer tamme wedstrijd, die slechts boeide, toen de massasprint moest worden uitge vochten. Hierin bewees Van Poppel, dat hij wel degelijk voortreffelijke kwaliteiten als spurter bezit. Achter de drie bekende sprinters klasseer den zich louter tweederangs beroeps renners bij de eerste tien. Wiebren Veens tra uit Harkema won de Ronde van Midden-Zeeland voor amateurs en werd daarmee de opvol ger van Karei van Goethem. Veenstra legde de 160 kilometer af in 3.23.50 uur. Hij won de eindsprint van een kopgroep van tien renners, die tien kilometer voor de finish werd ge vormd. Het tiental had op de meet een voorsprong van een halve minuut op het peloton. Bob Rasenberg uit Tbrheyden werd tweede en de ook op Schouwen-Duiveland bekende Duit ser Alexander Biletzki pakte de der de podiumplaats. De van de profs te ruggekeerde Heddy Nieuwdorp werd vierde voor Ruud Brouwers, Peter Heeren, de Belg Nico Bottelhoorn. Jan-Willem van Loenhout, Peter van 't Westeinde en Toon van der Steen uit Bruinisse, die als laatste van de kop groep de streep passeerde en dus tien de werd. DREISCHOR - Voetbalvereniging Dreischor organiseerde op haar sportpark De Mol in Dreischor een jeugdvoetbaltoernooi voor E-pupil- len en C-junioren. Door de veelvuldi ge regenval besloot de organisatie het in de ochtenduren geplande pu- pillengebeuren af te gelasten. Het toernooi voor C-junioren ging 's mid dags wel door. De organiserende ver eniging bleek hierbij over een goede ploeg te beschikken. Drie keer ging de blauwwitte equipe met de winst strijken, een keer werden de punten gedeeld. Wissenkerke hield de thuis ploeg op 0-0. Melissant eindigde als tweede op twee punten van de trotse toernooiwinnaar. Dreischor startte voorbeeldig in het toernooi, maar had daarbij ook het geluk de zwakste opponent te treffen. Tegen het Kerkwerfse WIK konden de bewoners van De Mol zich goed warm draaien, hetgeen resul teerde in een 5-1 overwinning. Minder voorspoedig verliep het optreden te gen Rillandia. Met pijn en moeite werd een 1-0 overwinning binnen ge haald en vervolgens hield Wissenker ke de thuisploeg op 0-0. Inmiddels werd duidelijk, dat Melissant de eni ge serieuze bedreiging zou gaan vor men. Melissant startte met een 2-0 zege op Wissenkerke, maar liet het toen te gen Rillandia ook enigszins afweten. De Flakkeese ploeg kwam niet ver der dan een 1-1 puntendeling. Een duidelijk herstel was er echter weer tegen WIK. De Kerkwervenaren kre gen met 4-0 klop. In de laatste ronde moesten Dreischor en Melissant het tegen elkaar opnemen. Beide ploegen telden voor aanvang van deze ont moeting vijf punten en bovendien had Melissant een iets beter doelsal do dan de ploeg van Dreischor, het geen inhield dat de thuisploeg zou moeten winnen om op gelijke hoogte te komen. Na een boeiend gevecht bleek Dreischor aan een treffer vol doende te hebben om ook inderdaad tot een goede afwikkeling te komen. Melissant eindigde als tweede, Wis senkerke derde en Rillandia vierde. WIK kwam als hekkesluiter niet ver der dan een punt. gehaald via een 0-0 gelijkspel tegen Wissenkerke. De uitslagen zien er op een rijtje als volgt uit: Dreischor-WIK 5-1; Wissen- kerke-Melissant 0-2; Rillandia-Drei- schor 0-1; WIK-Wissenkerke 0-0; Me- lissant-Rillandia 1-1; Dreischor-Wis- senkerke 0-0; WIK-Melissant 0-4; Ril- landia-Wissenkcrke 0-1; Dreischor- Melissant 1-0; Rillandia-WIK 4-0. Dreischor Molissant Wissenkerke Rillandia WIK Ton ten Hove werd ongeslagen algemeen clubkampioen van de Zierikzeese tafeltennisvereniging Scaldina. ZIERIKZEE - Routinier Ton ten Hove eiste verdiend het algemeen clubkam pioenschap van de Zierikzeese tafeltennisclub Scaldina op. Ten Hove bleef in een tot zeskamp gereduceerde strijd ongeslagen. Hans Volkeri werd niet tot het toernooi toegelaten, omdat hij te laat arriveerde en junior Ralph van Dijk moest wegens ziekte afzeggen. De drie talentvolle junioren waren overigens ook nu (nog) niet opgewassen tegen de resterende drie senioren. Ton ten Hove had het in de beslis sende partij tegen Michel Holm overi gens niet gemakkelijk. De twee beste Scaldianen ontmoetten elkaar in de laatste ronde. Zij voerden op dat mo ment de ranglijst aan met ieder vier gewonnen partijen. Beiden hielden zich voormalig meervoudig clubkam pioen Cor Smalheer van het lijf. Ton ten Hove klopte Smalheer met 21-8, 21-14 en Michel Holm rekende met 21- 15, 24-22 moeizamer af. Smalheer troefde wel de drie jeugdspelers steeds in twee games af. Michel Holm leek in de partij tegen Ton ten Hóve PV Gevleugelde Vrienden Zierikzee Uitslag van de wedvlucht vanuit Orleans, 438 km, op 16 mei. De 258 duizen werden gelost om 7.35 uur. Thuiskomst le duif 13.31 uur. Laatste prijsduif 14.09 uur. H. v. d. Linde 1, 3, 4, 10, 13, 15. 41, 42, 57; W. Blom 2, 11, 12, 14, 28, 32, 36, 45; M. A. Gieskes 5, 20, 29; Berrevoets-Wesdorp 6, 22; C. v. d. Hoek 7, 21; J. J. de Jonge 8, 9, 38, 52; H. Kuyten 16, 35, 59, 60; Jac Dekker en Zn. 17, 26, 47, 61; C. Verwest 18; Feleus-Westenbrugge 19, 51, 55, 58, 64; H. Koster 23, 65; M. Saman 24, 49; J. A. v. d. Linde 25, 30, 31; A. Romijn 27, 34, 43, 53, 62; J. v. Almkerk 33; J. Kaaisteker 37; L. v. d. Hoek en Zn. 39; L. Fonteine 40, 44, 50; C. Groenleer46, 63; C. Gieskes 48; A. Bakker 54; J. Veerman 56. goede vooruitzichten te hebben op winst, toen hij de eerste game met 21- 16 redelijk overtuigend naar zich toe trok. In de tweede game trok Ten Ho ve evenwel met 19-21 aan het langste eind, waarna hij nog een aardige ver rassing voor zijn tegenstander in pet to had. Met voortreffelijk spel de monstreerde Ten Hove zijn kunnen in de derde en beslissende game. Hij bleek zijn allerbeste prestatie tot het laatste te hebben bewaard en won met 17-21 de game, de partij en de al gemene clubtitel. De drie jeugdspelers ontliepen el kaar niet veel. Zij boekten allen een overwinning en vier nederlagen. Ver lies was er voor allen tegen de drie se nioren, terwijl zij steeds een winst en een verliespartij incasseerden. Reitse van der Wekken klopte Paul de Graaf in drie games verrassend: 21- 15, 21-23, 18-21. De Graaf op zijn beurt klopte clubkampioen Danny Pante- koek afgetekend met 12-21, 17-21, ter wijl Pantekoek te sterk bleek voor, Reitse van der Wekken, al was de sco re ook hier uiterst nipt: 19-21, 21-18, 21-19. De toemooileiding was in han den van Ad de Graaf en voorzitter Ka- rel Holm reikte de kampioensbeker uit aan algemeen clubkampioen Ton ten Hove. De eindstand ziet er als volgt uit: 1. Ton ten Hove 5 pnt.; 2. Michel Holm 4 pnt3. Cor Smalheer 3 pnt.; 4. Paul de Graaf, Danny Pantekoek en Reitse van der Wekken allen 1 pnt. 4 3 10 7-17 4 2 1 17-25 4 1 2 1 1- 2 4 4 112 5-33 4 0 13 1-13 1 ZIERIKZEE - Do Zierikzeese bas- ketballclub Mevo '80 viert op zater dag 30 mei haar tienjarig jubileum. De viering van dit tweede lustrum wordt luister bijgezet aan de hand van een groots toernooi in de Zierik zeese sporthal Onderdak, hetgeen gevolgd wordt door een feestavond. Het toernooi wordt zaterdagmid dag om een uur geopend door de Zie rikzeese burgemeester van sportza ken L. J. van Gastel, waarna het eerste deel wordt afgewerkt. Om vijf uur begint het hoofdtoernooi voor standaardploegen. Om kwart over acht speelt de herenploeg uit het eer ste seizoen een wedstrijd tegen het huidige Mevo '80-herenteam. ZEIST - De voorjaarsvergadering van het ama teurvoetbal sprak zich in Zeist uit tegen een invoe ring van een landelijke competitie voor de B- junioren, spelers van veertien tot zestien jaar. Die competitie, die zich momenteel slechts in drie dis tricten afspeelt boven het afdelingsniveau zou vol gens bondsmanager Michels en de sectiebesturen van zowel het amateur- als het betaald voetbal uit stekend aansluiten bij de nationale competitie van A-junioren. In veertien van de twintig afdelingen was bezwaar tegen het plan, dat volgend jaar zou moeten leiden.tot districtscompetities en het jaar daar op tot een landelijke indeling. De bezwaren werden voornamelijk inge geven door de vrees, dat jonge voetbal Iers, die hun club verlaten en het niet direct 'maken' verloren zouden gaan voor het voetbal en door de angst dat al op jongere leeftijd gekozen zou moeten worden voor voetbal in plaats van voor een schoolopleiding. In zijn openingswoord besteedde amateurvoorzitter Marten Kaster- mans aandacht aan het aanstaande vertrek van Rinus Michels. Hij be klemtoonde dat Michels meer is dan alleen de coach van het nationale elftal. Voor een vervulling van Michels bij de komende kwalificatie wedstrijden is zelfs serieus gedacht aan het inschakelen van Johan Cruyff bij de komende drie wedstrijden van het A-elftal. Die gedachte was onuitvoerbaar wegens het standpunt van Ajax en Cruyff zelf. Bondsvoorzitter Jo van Marlc maakte nog eens duidelijk, dat de vervan ging van Michels zo moeilijk is vanwege het grote pakket taken, dat de bondsmanager onder zijn beheer had. ..Wij willen niettemin proberen de zaak. die niet alleen financiële kanten heeft, zo spoedig mogelijk af te ronden". De vergadering had met de statuten- en reglementswijzigingen weinig moeite. Bij het punt financiën werd opnieuw aangevoerd dat het be stuur herhaaldelijk een oplossing voor de tekorten van hot medisch cen trum in het vooruitzicht heeft gesteld, maar dat er in feite nog niets is gedaan om dit structurele tekort op te heffen. ZIERIKZEE - De korfbalhoofdmacht van het Zierik zeese All Ready slaagde er op sportpark Bannink in Zie rikzee niet in om de veldcompetitie 1986/1987 met een ze ge af te ronden. Lange tijd had All Ready het initiatief in de wedstrijd tegen Luctor, maar de ploeg verzuimde om dat in treffers uit te drukken. Toen de moegestreden thuisploeg in de slotfase alsnog een gemotiveerde oppo nent tegenover zich kreeg ontglipte de ploeg van Maurice van Goudoever aanvankelijk de halve buit, maar in de allerlaatste fase van de strijd bleek zelfs dat niet meer haalbaar. Een van de vele door arbiter Maljers gegeven strafworpen leverde Luctor de 6-7 winst op. All Ready speelde zich een week eerder bij Zaamslag veilig in de eerste klas. All Ready speelde op de eigen ac commodatie een hele goede eerste helft. Goed korfbal ging vergezeld van een fikse portie inzet. De bezoe kers misten reeds in de vierde mi nuut een strafworp, waarna Lianne Kloet attent antwoordde door uit een doorloopbal te scoren: 1-0. Het eerste aanvalsvak met naast Lianne Kloet ook Anke Roks, Arjan Hage en Wim in 't Veld slaagde er niet in om de be langrijke marge van twee doelpunten vast te leggen, maar het kwartet kreeg daarvoor ook weinig tijd. Twee minuten na de openingstreffer stond Luctor weer naastzij. All Ready be hield voortdurend het initiatief, maar de bezoekers benutten koel bloedig een strafworp en kwamen zo met 1-2 aan de leiding. Deze voor sprong bleef geruime tijd staan. In de 24e minuut had Jaco Stoutjesdijk kunnen egaliseren, maar hij miste de door Adrie Stoutjesdijk listig ver sierde strafworp. Het voor All Ready- begrippen talrijke publiek genoot van goed korfbalspel, dat na een half uur eindelijk de gelijkmaker oplever de. Anne-Marie van Goudoever miste alleen voor de korf niet: 2-2. Voorsprong In het laatste kwartier van de eer ste periode was het alles AU Ready dat de klok sloeg. Henny de Boer gaf de thuisploeg de verdiende voor sprong, maar evenmin als bij 1-0 slaagde All Ready er ook nu niet in om de marge naar de tegenstander uit te bouwen. Voel ballen worden in het middenvak onderschept en de aanval, bestaande uit Henny de Boer, Korrie Stoutjesdijk, Martin Rijn en Tonny Hage, kreeg volop aanvoer. Wat er echter ook ondernomen werd de vierde Zierikzeese treffer kwam er pas, nadat Luctor eerst de partijen weer naast elkaar had ge plaatst. Een minuut na de gelijkma ker verzilverde Lianne Kloet een door haar zelf meegekregen straf worp. De eerste aanval deed ander maal verwoede pogingen om de voor sprong verder uit te bouwen, maar zoals twee keer eerder in de aantrek kelijke wedstrijd was er geen succes. Luctor verhoogde gaandeweg de tweede helft het tempo en All Ready moest min of meer de tol betalen van het sterke eerste uur. Met een af standsschot prikte Luctor ander maal de gelijkmaker binnen, maar met nog een kwartier te gaan zorgde Karin den Dekker van ver voor een hernieuwde Zierikzeese voorsprong: 5-4. De mogelijkheden op een posi tief resultaat in de slotwedstrijd wa ren aanwezig. All Ready maakte echter de fout om op balbezit te gaan spelen zonder daarbij evenwel kansen te creëren. Een keer leek de definitieve bres van twee doelpunten geslagen, maar de alleen voor de korf verschijnende Adrie Stoutjesdijk liet de kans lig gen. Toen kwam er een strafworpen- periode, waarin arbiter Maljers erg gemakkelijk overging tot het op tweeëneenhalve meter van de korf leggen van de bal. Tien minuten voor tijd kreeg Luctor zo'n buitenkansje en met nog vijf minuten te gaan na men de bezoekers zelfs een voor sprong door van ver succes te boeken: 5-6. Martin Rijn werd even later bij de lijn in het aanvalsvak geblok keerd. Arbiter Maljers gaf een wat erg ver gezochte strafworp. Jlijn ver zilverde het cadeautje: 6-6. Dit leek een mooie eindstand in een aantrek kelijk duel. Het pakte anders uit, want de man in het zwart had ook nog een presentje achter de hand voor Luctor. De ploeg liet An verrassend aangeboden gelegenheid op twee punten niet liggen en won zodoende geflatteerd met 6-7. All Ready stond onterecht met lege handen. PV Gevleugelde Vrienden Zierikzee Op 17 mei werd er met 381 duiven gevlogen vanuit Compiegne, 263 km. De duiven werden gelost om 7.05 uur. Aankomst le duif 9.57 uur m.p.m. ruim 90 km per uur. Laatste prijsdui f geklokt 10.08 uur. W. Blom 1, 9, 17, 18, 23, 40, 49, 64, 68, 83, 89, 96; Feleus-Westenbrugge 2, 7, 8, 37, 51, 54; J. Kaaisteker 3, 14, 16, 31, 47, 66, 85; Berrevoets-Wesdorp 4, 87. 92, 95; C. J. Berrevoets 5, 34, 43, 76, 93; J. A. v. d. Linde 6, 62, 72, 91; H. Koster 10, 67, 70; H. v. d. Linde 11, 12, 52, 84; J. v. Almkerk 13, 36, 42, 46, 55, 71; J. J. de Jonge 15. 30, 57, 58, 63, 94; A. Ro mijn 19, 39, 48, 50, 60; L. Fonteine 20, 25, 74, 78; J. v. IJsseldijk 21, 90; W. Wiltenburg 22, 26, 59; Koster-Winkels 24, 33, 88; C. v. d. Hoek 27, 32, 65; C. Groenleer 28, 69; L. Hage 29, 35; L. v. d. Hoek en Zn. 38; M. A. Gieskes 41, H. Kuyten 44; A. Bakker 45, 73, 80; M. Saman 53; D. J. Hartman 56, 81; C. Gieskes 61; Jac Dekker en Zn. 75; J. Veerman 77, 79; L. Berrevoets 82; L. J. de Bruyn 86. Inmanden voor Mont Lugon, 580 km, bond-prov.-ver. op donderdag 28 mei van 18.00 tot 19.15 uur. Inmanden voor Compiegne, 260 km, op zaterdag 30 mei van 7.30 tot 9.15 uur. HEINKENSZAND - In sporthal De Stenge in Hein- kenszand werd de finale verspeeld van de jeugdcircuit- toernooien, georganiseerd door het district Zeeland van de Nederlandse Badminton Bond. Namens badminton club Zierikzee hadden zich elf jeugdleden geplaatst ge durende de voorafgaande kwalificatietoernooien. De Zierikzee-spelers behaalden in totaal vier eerste plaat sen. Bovendien werd een aantal tweede plaatsen be haald. Toernooizeges waren er voor Hanco de Vos en San- der Melieste in het heren dubbelspel en voor Jacqueline Altena in het enkelspel en met Pamela Visser in het dub belspel. Wendy Sies en Simone Kiviet behaalden de vier de titel voor bc Zierikzee in het damesdubbelspel. In groep IC voor spelers en speel sters van zestien tot achttien jaar, die in de jeugdcompetitic spelen, traden voor bc Zierikzee Hanco en Erik de Vos en Edwin Eggink aan. Hanco de Vos won in zijn poule van Dek (15-5, 18-15), maar verloor van De Ruyter: 6- 15,10-15. Ook Erik de Vos werd in zijn poule uitgeschakeld. Na winst op Kest (15-3, 18-16) ging hij ten onder te gen Regenmortel: 13-15, 10-15. Edwin Eggink trok tegen zijn beide oppo nenten aan het kortste eind. Reyers won met 2-15, 4-15 en Doorduyn klop te Eggink met 9-15, 12-15. In het he rendubbelspel boekten Edwin Eg gink en Erik de Vos succes tegen De Ruyter en Blauw (15-4, 10-15, 15-10), maar zij werden uitgeschakeld door Regenmortel en Reyers: 15-12, 12-15, 14-18. Overwinning In groep 2C voor spelers en speel sters van veertien tot zestien jaar was er een eerste plaats voor Hanco de Vos en Sander Melieste. In de poule- wedstrijden klopten zij Juffer mans/Vlijm met 15-2, 15-7 en Elf- ring/Hilberink met 15-5, 15-2. In de daaropvolgende finale had het Zicrikzee-duo de langste adem tegen Van Laar en Velleman: 17-15. 15-6. In dezelfde categorie boekte San- der Melieste succes door poulewin- naar te worden na winst op Vlijm 15- 4, 15-12 en Velleman 15-9, 15-8. In de aansluitende winnaarspoule bracht hij het niet verder dan een derde plaats, omdat hij zowel tegen Juffer- mans als Proos het onderspit moest delven. Groep 3A voor spelers van twaalf tot veertien" jaar werd voor Zierikzee vertegenwoordigd door Jan Hansc. Hij won verrassend in drie games van de latere winnaar Van Ooycn: 16-18, 15-12, 17-15, maar toen bleek hij zijn kruit te hebben verschoten, want tegen De Ruyter kwam hij niet verder dan 4-15, 7-15. terwijl Roest hem klopte met de overduidelijke 5-15, 2-15 cijfers. Sa men met Antlré Kloet behaalde Jan Hanse een derde plaats in het dub belspel. Zij wonnen van Van der Kooy/Dc Meester (15-4, 15-3), maar verloren van Van Ooyen/Van Kcstc- ren (9-15, 6-15) en De Ruyter/Roest: 8- 15, 6-15. Bij de meisjes in deze groep was er een dubbele zege voor Jacqueline Al tena. In haar poule schakelde zij in drie games haar clubgenote Angeli- que van der Have uit. Beide Zierik- zee-speelsters rekenden af met Hof. In de andere poule boekte Marloes Koster winst tegen M. Lauw (11-8, 11- 4), maarzij werd door finalist Pamela Visser met 0-11, 4-11 teruggewezen. In de finale pakte Jacqueline Altena de toernooizege door Pamela Visser met 10-12, 11-3, 11-5 te kloppen. In het dub belspel wonnen Angelique van der Have en Marloès Koster probleem loos van Hof en Lauw (15-1, 15-1), maar togen Jacqueline Altena en Pa mela Visser werd het moeilijker: 10- 15, 18-14, 2-15. Altena en Visser hoef den nu alleen nog maar te winnen van het dubbel Hof en Lauw, hetgeen geen probleem blpek: 1£-1, 15-6. De bc Zicrikz.ee/bc Backhand-tandem in casseerde dc eerste prijs. Recreatief In groep 4B voor recreatieve spelers van tien tot twaalf jaar was er een tweede prijs voor Wendy Sies. In haar poule won zij van Van Riet (11-10, 12- 10) en van Van Hoye (11-2, 11-4). In de aansluitende finale moest zij echter haar meerdere erkennen in Ellis Hou terman: 2-11, 9-11. In het damesdubbelspcl revan cheerde Wendy Sies zich. Met haar Zierikzeese partner Simone Kiviet stoomde zij af op de eerste plaats. Het koppel Luyks en Van Hoye moest er met 15-7,15-2 aan geloven en Van Riet en Camphucs verloren met 17-14, 15-8 van het Zierikzce-koppel. Alles bijeen timmerde de club van voorzitter Corrie Keizer in Hein- kenszand weer terdege aan de weg. Een mooi succes in bet nog steeds lo pende zesde lustrumjaar. RENESSE - De werkgroep Track's organiseert voor de derfle keer Track's op Schouwen-Duiveland. Op vrijdag 29, zaterdag 30 en zondag 31 mei bestrij den tien verschillende groepen, die aangesloten zijn hij de Federatie Christelijk Jeugdwerk Zeeland el kaar in een sportieve survivaltocht. De tien ploegen van elk acht deelnemers - vier dames en vier heren - moeten een parcours van ongeveer 25 kilometer lo pen. Het parcours voert over de kop van Schouwen. Tijdens de tocht moeten dc ploegen vele opdrachten uitvoeren, zoals kaartlezen, pyramide bouwen, fietsen en natuurlijk een wateropdracht. Het hele weekeinde staat in het teken van elkaar sportief ontmoeten. Naast de wedstrijd is er op vrijdag cn zaterdag de mogelijkheid om een praatje te maken en ervaringen uit te wisselen. Zaterdagavond is de prijsuitreiking. Ook is er dan de mogelijkheid om de overdag gemaakte video te bekijken. Zondag is er ter afsluiting een korte bezinning. De deelnemende ploegen komen uit heel Zeeland. Vrijwel elk eiland is vertegenwoordigd. Dc minimum leeftijd voor deel name is zestien jaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 7