NIEUWSBODE Zierikzee A- en B-junioren boeken ongeslagen toernooizege op sportpark Den Hogen Blok Bruse Boys B-junioren winnen eigen toernooi, ondanks verlies tegen leeftijdgenoten S KNWK Renesse-combinatie wint toernooi vv Zonnemaire 5 Derde editie Oosterschelde- race ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 25 mei 1987 Nr. 241:18 ronde verloor Rijsoord overigens niet 0-3 van RET. Het bleef de enige mis ser voor Rijsoord. Zierikzee herstel de zich van het verlies tegen de Zuid hollanders door niet 0-1 te winnen van Flakkee, maar RET was in de slotronde weer te sterk voor de Zie- rikzeese toekomst: 2-0. Door de zege werkte RET zich op naar de tweede plaats op een punt van Rijsoord. RCS en Zierikzee behaalden beide vier punten, maar het doelsaldo van de Souburgse ploeg was beter, waar door Zierikzee als vierde eindigde. Do resultaten van de tweede dag van het vv Zierikzec-jcugdtoernooi zien er als volgt uit: Al-junioren: Zierikzee-Rijsoord 3- 0; RET-Arnemuiden 0-0; Emma-Zic- rikzec 1-1; Rijsoord-RET 9-0; Arnemuidcn-Emma 1-1; Zierikzcc- RET 10-0; Rijsoord-Arnemuiden 0-0; RET-Emma 0-8; Arnemuidon-Zierik- zee 0-2; Emma-Rijsoord 2-1. ZONNEMAIRE - Een combinatie van voetbalvereniging Renesse is win naar geworden van het voetbaltoernooi van vv Zonnemaire. De ploeg haalde uit vier wedstrijden zeven punten. Alleen tegen een combinatie van De Noor mannen liet de Westhoek-ploeg een punt liggen via een 1-1 gelijkspel. Een Patrijzen-combinatie, Zierikzee 4 en het organiserende Zonnemaire werden stuk voor stuk geklopt. De Renesse-ploeg incasseerde de eerste prijs uit han den van vv Zonnemairc-voorzitter Johan Goemans. Zierikzee-spits Marcel Altena haalt uit tijdens de wedstrijd tegen Emma. Altena lijkt een van de A-juniorspelers, die met verloop van tijd kan doordringen naar de hoofdmacht van Zierikzee. Tijdens het A-juniorentoer?iooi op Den Ho gen Elok was hij een van de topscorers. Zierikzee Emma Arnemuiden Rijsoord RET 4 3 10 l(i- 1 7 4 2 2 0 12- 3 6 4 12 1 7-3 4 4 112 10- 5 3 4 0 0 4 0-33 0 A2-junioron: Hoinenoord-Emma 2 0-0; Zierikzee 2-Rijsoord 2 1-1; SSV- Heinenoord 2-0; Emma 2-Zicrikzee 2 0-1; Rijsoord 2-SSV 0-1; Hoinenoord- Zierikzee 2 0-0; Emma 2-Rijsoord 2 1- 0; Zierikzee 2-SSV 0-3; Rijsoord 2- 'Hcincnoord 2-2; SSV-Emma 2 4-1 ZIERIKZEE - Op sportpark Den Hogen Blok in Zierik zee organiseerde de jeugdcommissie van voetbalvereni ging Zierikzee de tweede wedstrijddag van het jaarlijkse jeugdtoernooi voor alle categorieën. Dit keer kwamen vier keer vijf juniorenploegen tegen elkaar in actie. Suc ces was er voor de organiserende vereniging in de Al- en B-klasse. Beide ploegen bleven ongeslagen en mochten dientengevolge de eerste prijs in ontvangst nemen uit handen van jeugdcommissie-voorzitter Tonnie Simmers. De A2-ploeg van Zierikzee eindigde als tweede in een toernooi, waarin SSV superieur was en de C-junioren van de organiserende vereniging kwamen ondanks een score van vijftig procent niet verder dan een vierde en voorlaatste plaats. Rijsoord ging hier met de toernooi winst strijken. Sterk kwam de B-juniorenploeg van Zierikzee voor de dag. De rood zwarte brigade hoefde niet een punt prijs te geven. Elf treffers in vier wedstrijden leverden acht punten op. Slechts een keer hoefde doelman Oostdijk een gang naar het net te ma ken. Dat gebeurde in de openings wedstrijd tegen Meto uit Hoogerhei- de. De Zierikzeese aanval stelde er evenwel twee treffers tegenover, zo dat de volle winst toch nog binnen was. In de tweede wedstrijd van Zie rikzee was er een hoofdrol voor scheidsrechter Henk van den Houten. Een aantal meningsverschillen met de Emma-grensrechter mondde enke le minuten voor het einde uit in een te nadrukkelijk protest van een aantal Emma-spelers, hetgeen voor Van den Houten aanleiding was het duel voor tijdig te beëindigen. Op dat moment leidde Zierikzee reeds met 2-0, het geen in een later stadium toch als eindstand werd vastgelegd. Ook de ontmoeting tegen Rijsoord leverde 2- 0 winst op, waarna het toernooi werd besloten met een klinkende 5-0 over winning op hekkesluiter Heine- noord. Rijsoord eindigde met zes punten als tweede. Tot het laatste op treden was ook deze ploeg ongesla gen, maar daar bracht Zierikzee via de 2-0 uitslag verandering in. Emma, dat met twee nederlagen startte, maar toen twee keer won, werd der de. Meto en Heinenoord kwamen bei de op een punt uit door een 1-1 gelijk spel tegen elkaar. Gelijke spelen Bij de A-junioren werd Zierikzee eveneens toernooiwinnaar, maar de show werd ongetwijfeld gestolen door het veel te zwakke Rotterdamse RET. De jeugdige Maasstedelingen slaagden er niet in ook maar een tref fer te scoren, maar zij incasseerden in vier wedstrijden wel 33 tegendoel punten. Ondanks de vier zware ne derlagen handhaafde de ploeg tot en met de allerlaatste seconde een onbe rispelijke sportiviteit, waarmee het team een absoluut voorbeeld was voor alle andere. ,,Och, het valt hier nog mee. In de competitie hebben we er al 143 tegen", grapte de Rotterdam se doelman. Een aantal gelijke spelen liep als rode draad door het toernooi van de sterkste A-juniorcn. Zierikzee start te goed door in de openingswedstrijd met 3-0 te winnen van Rijsoord. Ove rigens duurde het tot in de tweede helft vooraleer de ploeg van Toon van Tiggelhoven toesloeg. Marcel Al tena, Camiel van Tiggelhoven en John van Bevercn scoorden in het tweede kwartier kort na elkaar. Ar- nemuiden begon met een 6-0 over winning op RET, waarna het Dordtse Emma het toernooi binnen stapte te gen Zierikzee. Het werd, voorname lijk door een zwakke leiding, een vervelende wedstrijd. Beide ploegen raakten meer en meer geïrriteerd cn het aspect voetbal verdween steeds nadrukkelijker uit dc wedstrijd. In de eerste periode van een kwartier moest Emma het tot twee keer toe ge durende vijf minuten met een speler minder stellen en Roh Droppert schoot een keer op de paal. Dat ble ven de enige memorabele momenten. De tweede periode begon hoopvol voor Zierikzee. Rob Droppert scoor de 1-0. De roodzwarte brigade ver zuimde daarna door te drukken en Emma kon terug komen in de wed strijd. In de negende minuut kwam de Dordtse ploeg naastzij, toen van uit een hoekschop van dichtbij werd ingeschoten. Doelman Leon Hen- drikse werd en passant hardhartdig opzij gezet. Even later mocht Rob Droppert voor vijf minuten naar de kant en Zierikzee mocht niet moppe ren, dat Emma niet alsnog de volle buit pakte. In het volgende optreden leek Em ma naar een nuttige 1-0 overwinning tegen Arnemuiden te gaan, maar het venijn zat helemaal in het slot van de ontmoeting. In de allerlaatste secon de trok Arnemuiden de stand toch nog recht. Door deze puntendeling kwam Zierikzee in verliespunten reeds naast Arnemuiden, terwijl Em ma op een punt werd gezet. Met de duels tegen RET en Arnemuiden nog voor de boeg lagen er reeds vroeg goe de perspectieven op een toernooizege. Het zwakke RET bleek geen partij voor de roodzwarte formatie. Tien treffers werden gelijkelijk over de twee speelhelften van een kwartier verdeeld. John van Beveren opende het doelpuntenfestival door een strafschop te verzilveren. Marcel AI- tfena, Rob Droppert, opnieuw Marcel Altena en Jan-Kees Hagesteijn be paalden de ruststand op 5-0 en John van Beveren, twee keer Rob Drop pert, Freddy Kramer en Rico Sies verdubbel Jen de score in de tweede helft. Arnemuiden liet vervolgens verrassend een punt liggen tegen Rijsoord. waardoor de ploeg van coach Klaas van Bclzen in tic slot wedstrijd tegen Zierikzee moest win nen om toernooiwinnaar te kunnen worden. Bovendien zou Emma dan te gen Rijsoord minimaal een punten moeten verspelen. Dc Dordtenaren kwamen immers in punten naast Ar nemuiden door een 8-0 zege op RET. Van beide noodzakelijkheden kwam niets terecht Arnemuiden bakte ei- met name in het eerste kwartier van het duel tegen Zierikzee weinig van, maar kon toch redelijk in de wed strijd blijven, omdat Zierikzee slechts een keer kon scoren. In de der de minuut had Jacco Brouwer succes. Kort na de hervatting voor dc tweede helft scoorde Rob Droppert de twee de Zierikzeese treffer Arnemuiden drong daarna wat meer aan, maar in ernstige problemen kwam doelman Leon Hendriksc toch niet. De Zierik zeese toernooizege stond vast. Arne muiden werd nog naar de derde plaats verdrongen, doordat Emma met 2-1 won van Rijsoord. Superieur In de A2-grocp was dc ploeg van SSV superieur, al drukte de Goese formatie dat niet uit met een groot doelsaldo. In \'ier gewonnen wedstrij den werd slechts negen keer ge scoord. De A2-ploeg van Zierikzee leek geruime tijd ook kansen te heb ben op de toernooizege, maar de ploeg faalde in dc afwerking. In vier duels werd slechts twee keer ge scoord. Toch eindigde het team als tweede, omdat ook de overige drie ploegen geen potten konden breken. SSV scoorde acht punten, Zierikzee vier, hetgeen de overmacht van de Goesenaren onderstreept. De C-juniorenploeg van Zierikzee miste in de hoofdklas van de afde ling Zeeland op een teleurstellende manier het kampioenschap. De ploeg van coach Kees Hagesteijn had twee ronden voor het einde drie punten voorsprong op de volledige concur rentie, maar ging toen achtereenvol gens onderuit tegen Walcheren en Dauwendaele, waardoor de voor het grijpen liggende titel alsnog aan de neuzen van de ploeg voorbij ging. Tij dens het eigen jeugdtoernooi ontlie pen vier van de vijf ploegen elkaar niets. Alleen Flakkee viel uit de boot. Zierikzee begon goed door met 1-0 te winnen van RCS, maar verloor A'ervolgens met 3-1 van de latere toer nooiwinnaar Rijsoord. In de eerste SSV Zierikzee 2 Heinenoord Emma 2 Rijsoord 2 B-junioren: Meto-Heinenoord 1-1; Rijsoord-Emma 3-1; Zierikzce-Meto 2- 1; Heinenoord-Rijsoord 0-4; Emma- Ziorikzee0-2 gest.; Mcto-Rijsoord 1-4; Heinenoord-Emma 0-2; Rijsoord-Zie- rikzee 0-2; Emma-Meto 3-0; Zierikzec- Heinenoord 5-0. Zierikzee Rijsoord Emma Meto Heinenoord C-junioren: RET-Flakkce 1-1; RCS- Zierikzee 0-1; Rijsoord-RET 0-3; Flakkee-RCS 0-2; Zierikzee-Rijsoord 1-3; RET-RCS 1-3; Flakkee-Zierik/.ec 0-1; RCS-Rijsoord 2-3; Zierikzco-RET 0-2; Rijsoord:Flakkec 5-0. Rijsoord 4 3 0 1 11-06 RET 4 2 11 7-4 5 RCS 4 2 0 2 7- 5 4 Zierikzee 4 2 0 2 3- 5 4 Flakkee 4 0 13 1-9 1 ln de openingswedstrijd slaagde Zonnemaire er niet in om een basis te leggen voor iets wat zou kunnen uit monden in een toernooizege. Zierik zee 4 trok met 3-1 aan het langste eind. Renesse startte veel beter, al was de 2-1 zege op Patrijzen slechts gering. Er werd in Zonnemaire twee keer een kwartier per wedstrijd ver bruikt Zierikzee liet vervolgens een punt liggen tegen De Noormannen (1- 1) cn hetzelfde overkwam Renesse in haar volgende optreden ook. Opmer kelijk was later, dat het de enige twee punten zouden worden, die dc West- kapclse equipe zou binnenhalen. Zonnemaire en Patrijzen kwamen in hun onderlinge confrontatie een 2-2 gelijkspel overeen, waarna Patrijzen het tegen Zierikzee met 1-0 moest af leggen. Nadat Renesse met 1-0 had ge wonnen van Zonnemaire was het dui delijk, dat dc toernooizege zou worden betwist 'tussen Renesse en Zierikzee. Na drie van de vier ronden vergaar den beide ploegen vijf punten. Het ene vcrliespunt leden beide tegen De Noormannen, dat door verlies tegen Patrijzen (0-1) cn Zonnemaire (0-3) on deraan de ranglijst eindigde met twee punten. Voor Patrijzen en Zon nemaire betekenden de respectieve overwinningen, dat zij beide op drie punten eindigden. De grotere zege van Zonnemaire leverde de ploeg van coach Stoffel Duinhouwer de derde prijs op dank zij hot betere doelsaldo. De als voorlaatste wedstrijd gepro grammeerde finale tussen Renesse en Zierikzee werd een boeiende zaak mot uiteindelijk een kleine, maar nuttige 2-1 overwinning voor de Re- nessenaren. De toernooizege was een feit Dc arbiters Jaap de Vlieger en Hans dc Haan beoordeelden de deel nemende ploegen op sportiviteit. Zonnemaire en De Noormannen vochten een nek-aan-nek-racc uit, die uiteindelijk de sportiviteitsprijs bij hekkesluiter De Noormannen bracht. Do uitslagen van het vv Zonnemai re-! oornooi zijn als volgt: Zonnemai- re-Ziorikzce 1-3; Patrijzen-Renesse 1- 2; Zierikzee-De Noormannen 1-1; Pa- trij/on-Zonnemaire 2-2, Renesse-De BRUINISSE - Op de terreinen van voetbalvereniging Bruse Boys werd het eerste deel van de jaarlijkse jeugd- toernooien afgewerkt. Door de plotselinge overvloed aan hemelwater besloot de toernooicommissie het ochtend- gedeelte af te gelasten. Het A- en B-juniorengedeelte werd later op de dag wel afgewerkt. De organiserende vereniging kwam daarin allerminst slecht voor de dag. Het toernooi bij de B-junioren leverde een eerste plaats op voor Bruse Boys, bij de A-junioren eindigde de ploeg van trainer/coach Piet Roks op de tweede plaats. Hier was het sterke team van DWO uit Zoetermeer ongenaak baar. sterke DWO uit Zoetermeer. Dc paar se brigade moest uiteindelijk toch 'buigen door een vroeg doelpunt. De Zuidhollandse ploeg kon de thuis ploeg niet meer verschalken, maar verdedigend wenste DWO ook niets cadeau te doen, zodat het toernooi met de maximale buit van zes punten werd besloten. In de eerste twee wed strijden scoorde DWO in een half uur speeltijd respectievelijk drie en vier keer tegen het Ovezandse Volharding en Wemcldinge. Tegentreffers hoefde do Zoetcrmeersc ploeg niet toe te Bij de B-junioren ontliepen vier van de vijf deelnemende ploegen el kaar bijzonder weinig. Een puntende ling in de wedstrijd tussen Wemeldin- gc en SKNWK vroeg in het toernooi z.ou er uiteindelijk ooi-zaak van zijn, dat Bruse Boys met de toernooizege ging strijken. Zowel Wemcldinge als SKNWK ging verderop in het toer nooi nog een keer onderuit, zodat voor beide ploegen het aantal ver liespunten op drie kwam. Bruse Boys moest alleen het loodje leggen tegen het Nieuwerkerkse SKNWK, De ploeg van coach Huib dc Valk klopte de thuisploeg met 0-1. Door die zege kwam SKNWK weer terug in de race. Immers na het gelijkspel tegen We mcldinge verloor de Nieuwerkerkse formatie met 1-0 van SSV uit Goes. De Goesenaren op hun beurt verloren het openingsduel tegen Bruse Boys met 1-0, waarna de Bruse ploeg ook in het tweede optreden tegen de zwakke Kloetingsc formatie aan een treffer voldoende had om twee pun ten toe te voegen aan het totaal. We mcldinge op zijn beurt bleef goed doorgaan via 1-0 overwinningen op achtereenvolgens SSV en Kloetingc, zodat met nog een wedstrijd te gaan voor de koplopers Wemcldinge leidde met een enkel vcrliespunt. Bruse Boys moest door het verlies tegen SKNWK twee punten prijsgeven en do Nieuwerkerkse formatie liet in middels drie punten liggen. Door ver lies tegen Bruse Boys cn Wemcldinge was SSV uitgeschakeld voor de toer nooizege. Slotronde ln de slotronde moest SKNWK het opnemen tegen het* nog puntloze Kloetingc. De Nieuwerkerkse ploeg maakte geen fout en won met 3-0. Vooraf stond evenwel reeds vast, dat SKNWK nooit meer als toernooiwin naar uit de bus kon komen. Daarvoor kwamen alleen Bruse Boys cn Wo- meldinge in aanmerking. Wemeldin ge had aan een gelijkspel voldoende om de eerste prijs te incasseren. Bru se Boys moest koste wat kost winnen. De Bruse ploeg maakte geen fout Voor dc vierde keer besliste een doel punt een duel voor de paarse ploeg. Twee keer leverde een treffer winst op, een keer betekende het dat wed strijdleider Dig Vleugel een nul moest invullen achter dc naam van de Bruse ploeg. In de slotwedstrijd was dc ene treffer andermaal vol doende voor de winst. Meteen ook le verde de kleine zege de toernooi winst op. Wemcldinge zakte door een minder doelsaldo dan SKNWK zelfs nog naar de derde plaats. SSV werd vierde na de 4-0 overwinning op Kloetingc. Alle resultaten op een rij zien er als volgt uit: Bruse Boys-SSV 1-0; Wemeldinge-SKNWK 0-0; Kloctingc-Brusc Boys 0-1; SSY- SKNWK 1-0; Wcmeldinge-Kloetingc 1-0; Bruse Boys-SKNWK 0-1; SSV- Wcmeldingc 0-1; SKNWK-Kloetinge 3-0; Bruse Boys-Wcmcldingc 1-0; SSY- Kloetinge 4-0. De eindstand geeft het volgende beeld: Noormannen 1-1; Zierikv^e-Patrijzen 1-0; Zonnemaire-Renesse 0-1; De Noormannen-Patrijzen 0-1; Renesse- Zierikzee 2-1; Dc Noormannen-Zon- nemaire 0-3. Renesse Zierikzee Zonnemaire Patrijzen De Noormannen ZIERIKZEE - De Zeeuwse Hard zeilcommissie organiseert in samen werking met de Zeilvloot De Zeeuw se Stromen voor de derde keer de Oosterscbelde-race voor traditionele zeilschepen, de zeilende bedrijfs- vaartuigen, op zaterdag 30 mei. De schepen zijn tjalken, hoogaarzen, kotters, hagenaars, botters en andere Oudhollandse types. Ze variëren in lengte van twaalf tot dertig meter en voeren zeiloppervlak van 100 tot 250 vierkante meter. De wedstrijd begint op 30 mei met een palaver tussen negen uur en half tien in café De Gekroonde Suikerbiet aan de Oude Haven in Zierikzee. Hier komen ook de opstappers bij elkaar, die op enkele schepen mee kunnen varen. De schepen starten voor het havenhoofd van Zierikzee en varen een wedstrijd op de Oosterschelde ten westen van de Zeelandbrug. Vanaf de dijk kunnen de start en fi nish worden bekeken en bij helder weer gedeeltelijk ook de wedstrijd Aan het einde van de middag (het tijdstip is afhankelijk van de wind) keren de schepen terug in de haven van Zierikzee. De prijsuitreiking vindt 's avonds om acht uur plaats en wordt verricht door de Zierikzeese burgemeester mr J. J. P. M. Assel- bergs. staan. Bruse Boys begon het toernooi met een 1-1 gelijkspel tegen Wemcl dinge en haalde vervolgens goed uit tegen Volharding. Drie keer moest de Ovezandse doelman een gang naar het net maken: 3-0. Wemcldinge rond de het toernooi af met een 3-2 zege op Volharding en kwam daardoor in punten gelijk met Bruse Boys. Boven dien scoorde Wemcldinge evenveel treffers als de Bruse ploeg, hetgeen strafschoppen noodzakelijk maakte om de klasseringen twee en drie te bepalen. Bruse Boys was hierbij het succesvolst. Dc navolgende resulta ten worden geboekt: Bruse Boys- Wemeldinge 1-1; Volharding-DWO 0-3; DWO-Wemcldinge 4-0; Bruse Boys- Volharding 3-0; Bruse Boys-DWO 0-1; Wcmeldinge-Völharding 3-2. Dc eind stand ziet er als volgt uit: DWO Bruse Boys Wemcldinge Volharding Bruse Boys SKNWK Wemcldinge SSV Kloetingc Bij de A-junioren was de strijd om de toernooizege aanmerkelijk min der spannend, al bood Bruse Boys in de slotronde flink tegenstand aan het Bruse Boys-vleugelspits Rinus Padmos haalt verbeten uit. Even later ligt de bal achter de A-juniordoelman van het Ovezandse Volharding. Bruse Boys wint de wedstrijd met 3-0.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 5