Feestelijke schoolmarkt endoor Dewijst e Dreischor streeknieuws Grevelingengroep Brouwershaven heeft eigen lelievlet gekregen rleusuens klasse in kerk t I Diefstal zeehengels Diefstal surfzeilen ZIERIKZPESCHE NIEUWSBODE Maandag 25 mei 1987 Nr. 24138 Dankiij plaatselijke watersportvereniging BROUWERSHAVEN - Terwijl drumband Apollo met de majoretten en de vele wandelaars over het parkeerter rein aan de Nieuwe haven te Brouwershaven marcheert, wordt bij de botenhelling de eerste lelievlet voor de Gre velingengroep te water gelaten. Voor de groep een mo ment, waar in het tweejarig bestaan naar uitgezien is, want zeeverkenners zonder boot is als een bos zonder bo men. Niet vreemd dus, dat groepsvoorzitter Arjo Berre- voets een tevreden man was tijdens de officiële plechtig heid. Sinds de oprichting van de Greve lingengroep hebben de leden zich on dermeer getraind in het maken van knopen en het instuderen van de be nodigde theoretische kennis voor het varen. Het mocht dan ook niet uit blijven, dat de groep een eigen lelie vlet moest krijgen. De verkenners misten echter het kapitaal en' daar is de plaatselijke watersportvereniging op in gesprongen met het beschik baar stellen van een vlet. Voorstander Maar voordat de opgeschilderde vlet het water in mocht, moest er na tuurlijk iets gezegd worden. Namens de gemeente was wethouder Ph. van Ast van de partij. Hij toonde zich een groot voorstander van de Grevelin gengroep, die thuishoort in een ge meente, die kiest voor de water sport". Volgens hem is de gemeente blij met het particulier initiatief ..want hoe eerder jonge mensen met het water en de natuur bekend ge maakt worden, hoe beter". Volgens Van Ast steunt de gemeen te de scouts op verschillende manie ren en is daarmee al heel wat tot stand gekomen. Ook nu weer is de gemeente bezig met plannen om ten behoeve van de visboten buiten de haven, richting de Bulke, een haven kommetje te creëren. Daar kan de scouting straks dan ook terecht vol gens hem. Belangrijk, want eigenlijk is er in de huidige haven geen plaats voor de lelievlet, die nu voorlopig wel een locatie aangewezen heeft ge kregen. De voorzitter van de watersportver eniging Brouwershaven, A. J. Zeve ring, zei nerveus en blij te zijn. Ner veus, omdat hij als nieuwbakken voorzitter een eerste plechtigheid moest verrichten én blij omdat het jonge mensen betreft, die zich inte resseren voor de zeilsport. Hij had een contract' bij zich, die door zowel de watersportvereniging als schout Arjo Berrevoets getekend moest wor den. Voordat de vlet te water kon wor den gelaten was aan het jongste scou- tinglid 'Nelleke' de eer gegeven de naam te onthullen; Springersdiep. Na de doop wenste Zevering de scouting groep ,,veel behouden en instructieve vaarten toe" en overhandigde Berre voets onder anderen hem en de wet houder een plankje met opschrift ter herinnering aan de officiële inge bruikname. Na afloop toog het gezel schap naar het onderkomen van de Grevelingengroep om daar nog wat na te praten. De naam Springersdiep wordt door Nelleke onthuld, terwijl scout Arjo Berrevoets en wsv-voorzitter Zevering toekij ken. Het Heusdens Mannenkoor in actie te Dreischor. Ruim 200 belangstellenden DREISCHOR - Ruim 200 belangstellenden hebben de Zang- en muziekavond van het Nederlands Hervormd kerkkoor Dreischor bezocht. Deze mensen, die de televi sie hebben gelaten voor wat ze is en wijs konden uit de verkeersomleidingen rondom Dreischor, hebben zich de ze moeite niet voor niets getroost. Vooral het Heusdens Mannenkoor trakteerde de aanwezigen op een staaltje van echte koorzang. De organisatiecommissie heeft met voorzjtter J. Knuist (tevens dirigent van het kerkkoor) een niet geringe prestatie verricht. In de sfeervolle kerk van Dreischor liep bet al snel vol, maar de bijgezette stoelen ach terin de kerk waren niet nodig. Ter wijl bovenin de kerk de opname apparatuur op scherp staat, begon het concert met drie nummers van het Hervormd kerkkoor. Dc koorliefheb bers luisterden naar O Heer, die onze Vader zijt, Gods eer in de natuur en het vrolijk klinkende Komt nu met zang. ZIERIKZEE - Tbrwijl F. P. v. E. uit Hoboken (België) zat tc vissen bij de Zeelandbrug werd vrijdagavond uit zijn personenauto een aantal zeehen gels gestolen. Het voertuig stond ge parkeerd in het Galgenlaantje nabij de Zeelandbrug. De dieven kwamen binnen door hét forceren van een ruit je. RENESSE - De Belg S. C. uit Brus sel kwam tot de onaangename ont dekking dat van zijn surfuitrusting drie zeilen met een gezamenlijke waarde van 2500 gulden waren ont vreemd. De zeilen zaten vastgebon den op zijn personenauto die stond geparkeerd aan de Lange Reke te Re- nesse. Zaterdagavond sneden dieven de berestigingsbanden los en namen de zeilen mee. En daarna was het de beurt aan het Heusdens Mannenkoor, dat opende met het in zangvorm presenteren van de eigen naam. En dan blijkt de kwa liteit, die het gerenommeerde koor in huis heeft. Met een enorm volume, waar dat nodig is en een stilte waar het moet, weet het koor veel instem mende knikjes van het publiek te in casseren. Het mannenkoor heeft nu ruim vijfentwintig jaar ervaring op kun nen doen en heeft altijd kunnen reke nen op dirigent Leen Groen. Ook die was uiteraard van de partij, evenals de pianist Henk Teuling, die met zijn knap muziekspel alleen al een eervol le vermelding verdient. Het Heus dens Mannenkoor heeft zich weten op te werken tot het Superieure niveau en geniet daarmee grote landelijke bekendheid. Maar een muziek- en zangavond in Dreischor kan natuurlijk niet zonder de vele muzikanten van het dorp zelf. Naast het eerder genoemde Neder lands Hervormd kerkkoor was ook brassband Apollo uit Brouwersha ven van de partij. Ook onder leiding van Jaap Knuist met solist Hans Wa- Icboer. De drie muzikale gezelschap pen wisselden elkaar af gedurende de sfeervolle avond, die zeker voor herhaling vatbaar is. Voor dirigent Knuist wordt er al voorzichtig over een herhaling ge dacht. Hij heeft na afloop veel posi tieve reacties ontvangen en dat sti muleert de organisatie vanzelfspre kend. Niet alleen het eigen koor en het gastkoor oogstten veel succes, volgens Knuist komt ook Apollo alle lof toe. .Alles ging zoals het moest", reageert hij achteraf. Het koor van Dreischor kan nog wel enkele man nen gebruiken. Met de vijf bassen en drie tenoren is het mannelijk deel ei genlijk te zwak bezet en dat uit zich tijdens de optredens. SCHOUWEN Reisje De afdeling Schouwen van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen heeft er weer een jaarlijks reisje opzitten. Dit keer was Amsterdam het reisdoel. Na een koffiestop in Lei derdorp arriveerde het gezelschap bij de Nieuwe Kerk op de Dam te Am sterdam, waar dc expositie World Press Photo bezichtigd werd. 's Mid dags stond er een rondleiding in het paleis op dc agenda, als ook een rond vaart door de grachten. Op de terug weg werd in Wassenaar het diner ge bruikt en omstreeks 21.30 uur was de groep terug in Zierikzee. MIDDELBURG ZIERIKZEE VVV De Provinciale VVV in Zeeland "lieeft samen met' deFederatie voor Toerisme in Oost-Vlaandcren een bro chure uitgegeven, waarin het uitwis selingsprogramma centraal staat. Van de brochure is een Belgische en Nederlandse versie verschenen. In de folder wordt uitvoerig aandacht be steed aan het aantrekkelijke karak ter van Zierikzee. Ook een rondrit over Schouwen-Duivoland staat erin opgenomen en uiteraard Nceltje Jans. ZIERIKZEE De Punt De Zicrikzcesc wethouder P. de Rij ke opent zaterdag 20 juni kinderboer derij de Punt De officiële plechtig hei tl duurt van 10.1)0-12.00 uur. Bond De ledenwerfactie van de Bouw- en Houtbond FNV is nog steeds in volle gang in Zeeland. Het bestuur laat zich tussentijds tevreden uit over de resultaten. Uit een cijfermatig over zicht bl.ijkt, dat Schouwen-Duiveland als enige regio sterk achterblijft. In de periode van januari tot en met 1 mei van dit jaar heeft dc bond zeven nieuwe leden kunnen inschrijven. Harlekijn Dc Zicrikzecse peuterspeelzaal Harlekijn heeft er weer een ouder avond opzitten, waarin het jaar verslag werd voorgelezen. Gesproken werd over dc verhuizing van de Nuts- kleuterschool naar Binnen de Veste, de baby beurs en een bezoek aan de appelboomgaard. Hierna werden drie nieuwe oudercommissieleden benoemd en namen twee leden af scheid. Tijdens de pauze was er een Amerikaanse verkoop, waarvoor de belangstelling groot was. Tevens kwamen twee UW-leden de peuter speelzaal verrassen met een gift, zo als enkele dagen geleden al werd ge meld Een videofilm over de decemberfeesten sloot de ouderavond af. Kleine kernen Gedeputeerde staten van Zeeland zullen zich inzetten voor het behoud van de laatste basisschool in kleine kernen; ongeacht de richting van on derwijs. Dat houdt tegelijkertijd in dat niet gestreefd zal worden naar het behoud van dc laatste school van een richting, bijzonder of openbaar, als in dezelfde kern nog andere basisscho len zijn. Dit hebben gedeputeerde staten geschreven aan dc vaste ka mercommissie voor onderwijs en we tenschappen van de Tweede Kamer. Op het ogenblik worden plannen voorbereid om tot herstructurering van het scholenbestand te komen. De waarborgen tot behoud van scholen, zoals die door het ministerie, het in terprovinciaal overleg en de bestu renorganisaties zijn opgesteld, gaan het Zeeuwse bestuur niet ver genoeg. RENESSE Revue-avond Dc openbare basisschool 't Staepcl 'of te Rencsse verzorgt woensdag 27 mei in het plaatselijke dorpshuis een revue-avond. Alle leerlingen van dc ZIERIKZEE - Dat een feestelijke markt ook succesvol kan zijn met slecht weer. is duidelijk geworden in de Johan Louis de Jongeschool te Zierikzee. waar al in de eerste uren van de Meimarkt veel bezoekers een kijkje kwamen ne men. Er was dan ook voldoende te beleven. Buiten det schoolgebouw teerden ondermeer planten te koop aangeboden, terwijl binnen iemand van zijn 'laatste kaartjes verlost' tvilde worden. Er was veel belangstelling voor dc boe kenstand en de rommelhoekjes. Een knap in elkaar gezet spel. waarbij de deelnemers moesten proberen een balletje met de hamer te raken, zorgde met meerdere activiteiten voor het spelelement. De opbrengst van de dag komt ten goede aan de schoolreisjes en de vluchtelingenhulp in Frans Guyana. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D.-L. van 't Leven Chef-redactie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon. QU10-16551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur). 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur); 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41,00;. per jaar f 156.50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentietarieven: 53 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusie! 6% B.T.W. school werken mee aan het gevarieer de programma. De allerjongsten ope nen met een dansje, waarna groep 3/4 laat zien wat het kan op het gebied van gymnastiek en 'acrobatiek'. Groep 5/6 speelt twee toneelstukjes en verzorgt tevens een muzikaal op treden. Na de pauze is het de beurt aan groep 7/8, die de musical Het spoor van Bijster opvoert. De revue avond begint om 19.15 uur. Ter be strijding van de onkosten worden er programma's vei'kocht. Daarnaast worden er oude leesboekjes te koop aangeboden van Ot en Sien. Voor de liefhebbers een buitenkansje, omdat er nog enkele complete series zijn. BURGH Dagje uit Dc bejaarden van Burgh hebben er weer een dagje uit opzitten. Met een volle bus is het gezelschap naar Lim burg getrokken, maar werd eerst even een kop koffie gedronken in Gilze-Rijen. Daarna ging de groep via Weert richting Maastricht, waar Van Oeveren-chauffeur Tuinman een mooi stukje Limburg liet zien. De koffietafel wachtte het gezelschap in restaurant de Wilhelminatoren in Vaals op, waarna de ouderen naar yalkenburg vertrokken om daar de tijd'te gèbrüikën voor het' winkelen. De terugreis ging via België met'een theestop naar Hoogerheide, waar in Familyland het diner gebruikt werd. Via de Zeelandroute ging men huis waarts. Reisleider H. Slager deelde mee, dat hij er na 34 jaar mee ging stoppengn bedankte het comité en de chauffeur voor de prettige samenwer king. Zijn echtgenote, mevrouw J. Slager-Bom, neemt het van hem over. Verder sprak D. Steur een dankwoord aan het adres van het comité en dc chauffeur namens alle passagiers. OOSTERLAND Puzzelrit Op Hemelvaartsdag - donderdag 28 mei - is er in Oosterland weer een puzzelrit van mac Sparta. Inschrijven kan tussen 13.00-14.00 uur bij cafeta ria Neffen d'Eulc en dc start is tussen 13.30-14.00 uur. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3