j C. F. Fonteine krijgt gouden speld Koninklijke Zeelandia bv Consultatiegebeuren nu centraal in grondig vernieuwd wijkgebouw agenda WATERSTANDEN Coen Honig bekijkt het... Nieuwe burgemeester Sas van Gent Diefstal fiets Inbraak caravan CJV-kamp Renesse: vijftien jaar Zwaailicht, sirene en 41 kleuters r 'Koffieverdover' misbruikt vier vrouwen 2 WILLEMSTAD - Het jaar 1986 was een slechte voor de koers van de An tilliaanse gulden. Dit werd veroor zaakt door de sterke daling van de koers van de Amerikaanse dollar, waar de Antilliaanse gulden aan is gekoppeld. Behalve het pond sterling lieten alle Europese valuta in decem ber 1986 een aanzienlijke koersstij ging zien vergeleken met 1985. DEN HAAG - Boeren hoeven niet vanaf 15 mei maar pas vanaf medio juni een mestboekhouding bij te hou den. Minister Braks (landbouw en visserij) heeft hiertoe na overleg met het Landbouwschap besloten. Een woordvoerder van het ministerie heeft dit meegedeeld. SAS VAN GENT - Mevrouw ir. J. M. N. M. van Rest is met ingang van 16 juni benoemd tot burgemeester van Sas van Gent. Van Rest (52) is lid van het CDA. Zij is thans lid van de ge meenteraad van Maassluis. Zij ver vult de vacature die is ontstaan door het overlijden van burgemeester drs. W. R. V. Dusarduijn. Vijfentwintig jaar in dienst ZIERIKZEE - Uitgerekend op de dag, dat je vijfen twintig jaar in dienst bent 200 liter van het smeermiddel Carlo over je heen krijgen, dat mag met recht een bijzon der toeval genoemd worden. Het is C. F. Fonteine overko men, die in het restaurant van de Koninklijke Zeelandia H. J. Doeleman bv zijn jubileum vierde. Door directeur H. J. Doeleman werd hem de gouden speld op de revers gestoken. ZIERIKZEE - J. A. C. H. uit Zierik- zee deed aangifte van diefstal van een damesfiets. De diefstal vond vrijdag plaats op het Havenplein waar het rijwiel stond. Het was niet op slot. SCHARENDIJKE - Via een in braak in de caravan van A. W. E. uit Gemert werd voor ongeveer 2000 gul den aan goederen ontvreemd. De ca ravan staat op camping Duin en Strand te Scharendijke en de dieven legden daar een ongewenst bezoek af tussen 17 en 22 mei. Zij namen onder andere een kleurentelevisie, een radio-cassetterecorder, een foto toestel en een scheerapparaat mee. Vervolg van pagina 1 „maar de vrijwilligers hebben iede re zaterdag de handen uit de mouwen gestoken en daarmee veel werk ver zet", aldus een tevreden Schot, die enige tijd geleden zijn voorzitter schap van de CJV neerlegde en zich ging 'beperken' tot het leiden van de stichting. Buiten het gebouw, dat geschikt is. voor groepen tot tachtig personen staan acht slaaphutten voor elk acht personen. Ook die houten hutten zijn door vrijwilligers opgezet. Schot weet zich nog haarfijn te herinneren, dat een groep van vijftig vrijwilli gers hier slechts drie weekeinden voor nodig heeft gehad. Sportterrein En naast de slaaphutten en het hoofdgebouw beschikt het CJV-kamp nog over een aardig sportterrein en een 24-tal staanplaatsen voor cara vans, die een buffer vormen tussen het kamp en de Rampweg. ,,We zijn die indertijd gaan verhuren om een kapitaaltje op te bouwen voor het kamp. Je kunt wel zeggen, dat het voornamelijk (oud)-CJV-ers zijn, die er een caravan hebben. Als we de kriebels krijgen om de voorgevel van het gebouw te gaan schilderen, dan roepen we ze erbij". De sfeer is gedurende de afgelopen vijftien jaar bijzonder goed te noe men. De gasten van het CJV-kamp (veelal scholen) bewijzen, dat jonge ren wel degelijk tot meer in staat zijn dan passief op een barkruk te gaan zitten, zoals 'boze tongen' weieens menen te moeten stellen. ,,We hebben hier nooit te maken gehad met ver nielingen. Ik denk dat het er wel mee te maken heeft, dat het hier allemaal erg netjes is". Daarnaast erkent Schot ook, dat er1 alleen jongeren in groepsverband ko men en dat hiermee al een soort na tuurlijke selectie plaatsvindt. Het CJV-kamp is toegankelijk voor alle soorten groepen en behoeft geen christelijke grondslag te hebben. Met ,,Het Halleluja klinkt hier net zo mooi als het Annemarieke", drukt Schot het typerend uit. Van alle groepen, die in de zomer maanden naar het CJV-kamp trek ken, kan gesteld worden dat onge veer 35 a 40 procent van het eiland komt, waarmee het kamp in een dui delijke regionale behoefte voorziet. In de wintermaanden is het kamp ge sloten om de simpele reden, dat de slaaphutten in tegenstelling tot het gebouw zelf niet verwarmd zijn. Directeur H. J. Doeleman speldt de jubilaris de onderscheiding op. Op dc enkele weken uitgestelde ju bileumbijeenkomst werd door de di recteur teruggegaan naar de zevende mei van het jaar 1962, toen Fonteine solliciteerde bij liet bedrijf in bakke rijgrondstoffen en halffabrikaten. Vijfentwintig jaar later stapt Doele man de fabriek aan de Fonteine bin nen ,,waar ik zelden iemand zo ver bouwereerd heb zien staan kijken". De jubilaris stond er als een smelten de sneeuwpop bij te komen van de schrik. Er was een leiding los gesprongen. Ervaring Maar Fonteine is een uitermate kundige en gedegen produktieman, die met zijn ervaring bijna niets meer hoeft te leren. Doeleman sprak over de periode, dat Fonteine nog als land arbeider de kost verdiende en notabe lle op de eerste dag zijn hand ver wondde. Fonteine's vader stuurde zoon toch gewoon naar de boer „want dat kun je de eerste dag niet maken". Volgens Doeleman getuigt dat van mentaliteit, die vader Fonteine op zijn zoon heeft weten over te dragen. Opgegroeid in een gezin met acht kinderen, moest Fonteine op zijn vijftiende jaar de kost gaan verdie nen en brak voor hem een werkzame periode aan. Na tien jaar landbouw kwam Fonteine bij Zeelandia aan (toepasselijk) de Fonteine en is daar nooit meer weggegaan. ,,U werd langzaam, maar zeer gedegen opge leid tot een ervaren produktiemede- werkcr. U bent een waardevolle gesprekspartner voor de bedrijfslei ding", aldus Doeleman, die Fonteine roemde om zijn vakkennis. Zoals gebruikelijk werd de jubila ris de gouden bedrijfsspcld opge prikt en kreeg zijn echtgenote een doos chocolade. „Met de opmerking, dat 'Zeelandia en U het met elkaar prima kunnen vinden' beëindigde de directeur zijn speech. Maar voor het geval, dat iemand van de vele aanwe zigen de indruk had gekregen, dat Fonteine alleen een hard werker is, legde de voorzitter van de ontspan ningsvereniging, J. H. Blom, in zijn toespraak het accent op de sporter Fonteine. De medewerkers werden door hem herinnerd aan dc eerste perikelen met een lelijke eend, die vandaag de dag nooit door de keuring had geko men en de uitstapjes met de voetbal ploeg. Blom zei blij te zijn met de be langstelling -.'an Fonteine en diens echtgenote voor de activiteiten van de ontspanningsvereniging „want daar doen we het nu eenmaal voor". Ook Fonteine's werk als bedrijfs- EHBO-cr roemde hij. Schepje De jubilaris deed er zelf nog een schepje bovenop met een anecdote over een bezoek aan een Chinees res taurant, waar dc chauffeur van het gezelschap na een bezoek aan het toi let het zonder zijn bestelde kip moest stellen. Men moet erbij zijn geweest om het te begrijpen, maar er waren genoeg 'getuigen' in het restaurant aanwezig, die zich het voorval als de dag van gisteren wisten te herinne ren. ZIERIKZEE - Zwaailichten en sirenes begeleidden de aan komst van Michel Biemans en Tineke Geuze bij het stadhuis in Zierikzee waar zij zich meldden om in de echt verbon den te worden. In Scharendij ke stonden 41 kleuters klaar om hun juf Carla van Keulen en haar aanstaande echtgenoot Leo van der Wekken te begelei den naar het altaar. Gelukkig was er in Zierikzee bij het huwelijk van Michel Biemans en Tineke Geuzë geen sprake van een ongeval of an dere calamiteit. De bruidegom maakt deel uit van het Zierik- zeese politiekorps. Allereerst was er een surveil lance-auto die de bruidsstoet vooraf ging. Vervolgens in de trouwstoet een aantal agenten op de (dienst)fiets. Eén daar van zelfs uitgerust met zwaai licht en een nogal schorre sire ne. De agenten stelden zich bij de ingang van het stadhuis op in afwachting van de 31-jarige Biemans en zijn 24-jarige bruid. Naast de politie-escorte nog een verrassing voor Michel Bie mans en Tineke Geuze. Het draaiorgel stond ook bij het stadhuis opgesteld om het ge heel met passende muziek te omlijsten. Michel Biemans is wacht meester eerste klas bij de rijks politie. Tineke Geuze is ver pleegkundige en werkt in het Zweeds Rode Kruis ziekenhuis in Zierikzee. Het paar werd in de echt verbonden door me vrouw H. de Hooge. Eenenveertig kleuters, en nog eens leerlingen uit elke klas van de bovenbouw, waren per bus aangevoerd vanuit Den Bommel waar Carla van Keu len werkzaam is als kleuter leidster. Even dreigde het weer roet in het eten te gooien. De gang van het paar naar het ge meentehuis in Scharendijke werd begeleid met een stevig regentje zodat de met feest- mutsen uitgeruste kleuters moesten wachten met hun ere- bogen totdat het weer wat be ter was geworden. Tenslotte werden de kleuters opgesteld bij De Zeeuwse Stromen waar het kersverse paar receptie hield. De 26-jarige Leo van der Wekken, van beroep elektri cien, en zijn 28-jarige bruid Carla van Keulen werden op het gemeentehuis door W. den Boer in de echt verbonden. De kerkelijke bevestiging van dit huwelijk gebeurde in de Gere formeerde kerk in Scharendij ke door ds. P. Blokland. Voor de kinderen was er daarna een speciale kindcrreccptic. Tijden en standen volgens gctijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Zierikzee Oosterscheldemond Philipsdam West Wemeldinge Springtij: 29 mei Actuele informatie over afwijkingen: 01110-17056 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 26 mei 03.35 138 09.35 -157 16.05 147 21.50 -134 26 mei 02.00 140 08.15 -152 14.20 151 20.30 -128 26 mei 03.35 147 09.35 -169 16.15 157 22.00 -145 26 mei 03.40 160 09.40 -173 16.10 169 22.00 -150 Renovatie lial laatste fase ZIERIKZEE - Nadat eerst het magazijn werd aange pakt is nu de eerste fase van de renovatie van het wijkge bouw van de Kruisvereniging Schouwen-Duiveland aan het Jannewekken .in Zierikzee achter de rug. Wijkver pleegkundige Ineke Dekker: „Het consultatiegebeuren staat nu centraal in het wijkgebouw. We hebben nu alles dicht bij elkaar". Tweede en laatste fase in de volledige renovatie van het wijkgebouw is het verbouwen van de hal. Er zijn plannen tot verbreding van die hal. Wellicht dient ook de huidige lokatie van het gehoor-screening kamertje nader bekeken te worden. Voorheen was dit ka mertje zo ver mogelijk van, eventueel afleidend, ver keerslawaai gesitueerd. Met de realisatie van het par keerterrein bij de Vrijburg ligt dat wat anders. Nog dit jaar wordt in deze een onderzoek ingesteld. Woensdag kan iedereen het komen bewonderen: het gerenoveerde wijk gebouw van de Kruisvereniging Schouwen-Duiveland aan het Janne wekken in Zierikzee. Eén van de der tien wijkgebouwen op Schouwen- Duiveland. Het consultatiebureau voor zuigelingen en kleuters, maar ook het adres waar men de trombose- dienst kan vinden en waar het GAK spreekuur houdt. En niet te vergeten het spreekuur van diëtisten en de mo gelijkheid tot uitleen van diverse at tributen. ,We zijn erg blij met deze renovatie. Het is één van de drukste wijkgebou wen die we hebben en verbouwing was echt dringend nodig. Het gebouw verkeerde in slechte staat", aldus J. W. de Jonge, voorzitter van de Kruis vereniging Schouwen-Duiveland. „We hebben hier drie jaar op moeten wachten". Gelden voor een dergelijke grondi ge verbouwing komen van het rijk. Het begint met een aanvrage van de Kruisvereniging. Via via belandt de ze aanvrage dan bij het departement dat uiteindelijk een bepaald bedrag voor een bepaald gebied vaststelt. Dit jaar was dat in totaal 7 ton voor de provincie Zeeland. Die zeven ton wordt dan weer verdeeld onder de verschillende erkende Kruisvereni gingen. De Jonge: „In 1982 zijn we be gonnen met verbouwing van het ma gazijn. Dat kon datzelfde jaar nog in gebruik genomen worden. Omdat we elk jaar maar een beperkt bedrag ter beschikking krijgen hebben we de re novatie van het wijkgebouw in Zie rikzee in twee fasen gesplitst. De eer ste fase is nu achter de rug. Een heel belangrijke reconstructie". Ruimer Wie het gerenoveerde wijkgebouw bezoekt zal het opvallen dat de wachtkamer een stuk ruimer is ge worden. Niet alleen is de wachtka mer daadwerkelijk groter geworden, maar ook is het meubilair ver nieuwd. Bij deze operatie is gewerkt met lichte tinten, wat optisch ook een indruk van ruimte geeft. Met de be schikbare ruimte heeft men een soort roulette gespeeld: de wachtkamer werd dokterskamer, de dokterska mer werd een kamer voor de wijkver pleegkundige, het magazijn werd de tweede dokterskamer, de oude ver pleegkundigenkamer werd boxenka mer, en de boxenkamer werd wacht kamer. Ook is nog een extra verpleeg kundigenkamertje gerealiseerd. Alles bij elkaar heeft de operatie zo'n 150.000 gulden gekost. Renovatie van dc hal gaat nog eens een 100.000 gulden kosten. Deze hal wordt onder andere gebruikt voor Meer Bewegen voor Ouderen. Voor deze activiteit is men tijdelijk uitgeweken naar De Driehoek. Naast de al genoemde functies heeft het wijkgebouw ook een functie als vergaderpunt. „Het wijkgebouw hier in Zierikzee is een mooi centraal punt om te vergade ren", aldus wijkverpleegkundige Ine ke Dekker. „En naast vergaderingen worden hier ook bijscholingscursus sen gehouden". Bezuinigingen Overal waart het spook der bezui nigingen rond. Zo ook in het Kruis werk. Volgens voorzitter De Jonge is het niet ondenkbaar dat in de toe komst een aantal van de huidige 13 wijkgebouwen van de Kruisvereni ging op Schouwen-Duiveland door die bezuinigingen zullen moeten ver dwijnen. „Dat is een trieste zaak. Een kruisgebouw is belangrijk voor de bevolking. Men is ook bereid zelf wat bij te dragen om het kruisge bouw te behouden. In het rapport van de commissie Dekker wordt gespro ken over meer commercie in de ge zondheidszorg. Onze eerste zorg is dat het produkt, de dienstverlening, goed moet zijn. Op het ogenblik staat die dienstverlening op dit gebied op een goed niveau. Er is avondzorg, en wij zijn 24 uur per dag bereikbaar". Na een bezichtiging van het gereno veerde wijkgebouw valt de hal in ne gatieve zin op. Een kale, kille, ruimte. Herinneringen borrelen op aan dc tijd dat je als leerling van de lagere school hier een bezoek aan de school- tandarts moest plegen. Het kamertje achterin die hal, waar je vroeger als kind met je ouders mee moest om je prik te halen en waar je dan als troost voor de doorstane emoties een schuimpje uit mocht kiezen uit een blikken trommeltje, fungeert tegen woordig als gehoor-screening kamer. Het spreekt vanzelf dat een ruimte waar je gehoor getest moet worden zoveel mogelijk vrij moet zijn van storende bijgeluiden. Tot voor kort voldeed het kamertje ook aan die eis. Nu echter service-flat De Vrijburg klaar is en ook het bijbehorende par keerterrein is gerealiseerd ligt het wat anders. Volgens de Kruisvereni ging heeft men nu te maken met te veel verkeerslawaai. Dit jaar wordt een geluidshindoronderzock uitge- voord. MIDDELBURG - Dc politie van Middelburg heeft de 24-jarige B. T. B. uit die plaats aangehouden. De man heeft hekend met vier jonge vrouwen gemeenschap te hebben gehad, nadat hij ze via de koffie met een snelwer kend slaapmiddel had verdoofd. Het gaat om vier vrouwen in leef tijd variërend van 20 tot 25 jaar. Zij behoorden allen tot de kennissen kring van B. De man bleek steeds op vallend behulpzaam bij het zetten van koffie. De zaak kwam aan het rollen toen een van de vrouwen aan gifte deed bij de politie. Die onder zoekt of nog meer slachtoffers van de „koffieverdover" rondlopen. De poli tie heeft donderdag ook de 15-jarige scholier E. H. N. uit Middelburg aan gehouden. De jongen heeft bekend donderdagmiddag een in het park wandelende vrouw te hebben aange rand. De politie trof de jongen 's avonds aan op de plaats waar de aan randing enkele uren eerder had plaatsgevonden. ZIERIKZEE - Het kon niet missen natuurlijk. Als een bekende Neder lander zich iedere week op de buis presenteert met een nieuwe bril, dan kan hij of zij rekenen op belangstelling vanuit dc brillenwereld. Coen Honig in Zierikzee is zo iemand, die Jacques d'Ancona uitnodigde om op de Appelmarkt voor de nieuwe zaak enkele modeshows te presente ren. De belangstelling voor zowel D'Ancona als de uitgebreide hrillcn- collectie was bijzonder groot. Ook voor de paardentram was veel ani mo van vooral de jeugdige bezoekers van Coen Honig Optiek. Met een appel (Appelmarkt) en een vlaggetje in de hand stapten de reizigers in de tram voor een rondrit je door Zierikzee, terioijl d'Ancona het pu bliek de laatste mode voorhield. Zaterdag 16 tot en met zaterdag 30 mei Burgh-Haamstedc De Bewaerscholc. Expositie beelden, tekeningen, olieverfschilderijen en fotografie. Dagelijks van 13.30 tot 16.30 uur. Zondags gesloten. Vrijdag 22 mei tot maandag 22 juni Zierikzee De Vagher. Expositie van Gerrit van der Ven. Vrijdag, zaterdag en zondag 11.00 tot 17.00 uur. Van zaterdag 30 mei tot en met zaterdag 6 juni Zierikzee Galerie Tussen de Havens. Expositie werk cursisten teken- en schildercur sus. Dagelijks toegankelijk van 13.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Maandag 25 mei Zierikzee Prinses Julianaschool. Schrijfavond Amnesty International. 19.00 tot 21.00 uur. De Lichtboei. Uiteenzetting over kanker en de Moermantherapie. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Recreatiezaal Gereformeerde kerk. Schrijfavond Amnesty International. 19.00 tot 21.00 uur. Brouwershaven Gereformeerde kerk, Bostonplein. Schrijfavond Amnesty International. 19.00 tot 21.00 uur. Ouwerkerk Stelweg 3. Schrijfavond Amnesty In ternational. 19.00 tot 21.00 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. VVD-bijeenkomst. 20.00 uur. Dinsdag 26 mei Burgh-Haamstede De Schutse. Causerie Oranje zonder franje van Ned. Ver. van Huisvrou wen. 14.00 uur. Reisje afdeling Burgh-Haamstede van de Nederlandse Christen Vrou wenbond naar Elburg. Vertrek om half 8. Gemeentehuis. Vergadering commis sie financiën. 16.30 uur. Scharendijke Gereformeerde kerk. Schrijfavond Amnesty International 19.00 tot 21.00 uur. Dreischor Platteweg 1. Veldbijeenkomst akker- bouwvoorlichting. Aanvang 9.30 uur. Woensdag 27 mei Zierikzee Onderdak. Bijeenkomst Zeeuwse dagverblijven. 11.00 uur. Grote commissiekamer stadhuis. Ver gadering stuurgroep werkloosheid. 15.30 uur. Stadhuis- Vergadering commissie van advies en bijstand voor publieke werken. Aanvang 19.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. Modeshow zelfgemaakte kleding. 15.30 uur Dorpshuis. Lezing over landschap en vegetatie van de Westhoek door drs. W. van Wijngaarden en drs. C. van der Sande. Aanvang 20.00 uur Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Vergadering commis sie grond- en pachtzaken. 19.30 uur. Renesse 't Staepel'of. Revue-avond. 19.15 uur. Scharendijke Gemeentehuis. Raadsvergadering Middcnschouwcn. 19.30 uur. Bruinisse Leeszaal bibliotheek. Schrijfavond Amnesty International. 19.00 tot 21.00 uur. Donderdag 28 mei Oosterland Vanaf Neffen d'Eulc. Puzzel rit m.a.c. Sparta. Van 13.00 uur inschrijven. Vrijdag 29 mei Zierikzee Galerie Tussen dc Havens. Opening expositie werk leerlingen leken- en schildercursus. 20.00 uur. Burgh-Haamstedc Filmzaal De Burght. Film Ben Hur. 19.30 uur. Goes Sint Jacobsstraat. Opening café La Strade. Zaterdag 30 mei Kerkwcrvc Schoolplein obs Prinses Irene. Rom melmarkt. 09.00 uur. Haamstede Terrein Goudzwaard. Oliebol lenvcr- koop vrouwenvereniging Gerefor meerde Gemeente. 09.00 uur. Renesse Renesscdag. Van 09.00 tot 18.00 uur. Vertrek vanaf de Slotlaan. Rondlei ding over het landgoed slot Moer- mond 14.30 uur. Dreischor Nederlandse Hervormde kerk. Zang avond steungroepen verdrukte chris tenen en Joden. 19.45 uur. Maandag 1 juni Dreischor Dorpshuis. Openbare raadsvergade ring. 19.30 uur. Dinsdag 2 juni Burgh-Haamstedc De Burght. Themabijeenkomst Lief de als gave en opdracht. 19.00 uur. Scharendijke Weclweg 3. Veldbijeenkomst akker- bouwvoorlichting. Aanvang 9.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 2