Gedeputeerde Don stelt nieuwe jeu de boulesbaan in gebruik CJV-kamp Renesse: in vijftien jaar sfeer en luxe opgebouwd College houdt vooralsnog vast aan gekozen locatie rouwkamer aan de I. M. van der Bijlstraat 24 O ISTA DE ZIERIKZEESCHE COURANT Diefstal aanhangwagen met banden kL ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Wijkgebouw De Schakel Jeugdtoernoolen Ruim verlies De eerste fase van de renovatie van het wijkge- De CJV De Schakel uit Renesse vierde het ko- De voetbalverenigingen Zierikzee en Bruse Het Burgh-Haamsteedse DFS is er niet in ge bouw van de Kruisvereniging Schouwen-Dui- peren jubileum met een feestelijke avond in het Boys organiseerden toernooien voor de hoog- slaagd het seizoen met een kampioenschap te veland is achter de rug. Het consultatiegebeu- dorpshuis in Noordwelle. Een uitvoerige im- ste junioren Teams van de organiserende bekronen. Tholense Boys toonde zich via 0-4 ren staat nu centraal. (Pag. 2). pressie. (Pag. 4). clubs boekten successen. (Pag. 5). winst de terechte kampioen. (Pag. 6). MAANDAG 25 MEI 1987 143ste jaarnang Nr. 24138 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Men betracht een hardnekkige zuinigheid in kleinig heden uit wanhoop ooit grote besparingen te kunnen maken. Louis Laudron Goed ouderenbeleid mogelijkals rijk niet zoveel bezuinigt ZIERIKZEE - Tijdens een feestelijke en drukbezochte bijeenkomst in het Hervormd bejaardencentrum de Wie ken zijn de twee jeu de boulesbanen door gedeputeerde W. Don in gebruik genomen. De buitenbanen van wed strijdformaat zijn aangelegd met provinciale subsidie en de instemming van het Zierikzeese gemeentebestuur. Vooral de voorzitter van de bewonerscommissie, J. Ver kerk, toonde zich erg ingenomen met de luxe vrijetijds besteding. Nadat alle aanwezigen, waaronder de wethouders J. Groen en P. de Rij ke, de inspecteur voor de bejaarden oorden Sul, MBvO-mannen R. ter Weijde en Eversdijk en ANBO-verte- genwoordiger H. Asma, voorzien wa ren van een kop koffie en een gebak je, heette dé Wieken-directeur P. D. Markesteijn een ieder welkom. Vol gens hem weten Don en de zijnen erin te slagen een goed ouderenbeleid te voeren en de bezuinigingen van het rijk (deels) op te vangen. Tijd Verkerk nam meer tijd voor zijn toespraak en verhaalde over de tot standkoming van de jeu de boulesba nen. Het initiatief is gekomen van be woners van de aanleunwoningen, die iets met het kale grasveld wilden doen. Een jaar lang werd er professo- risch getraind op het grasveld, dat na nog een jaar versleten was. Er moest iets gebeuren en contacten met de ge meente en MBvO-man Eversdijk had den resultaat. De subsidiebal was aan het rollen. Volgens Verkerk is de belangstel ling goed te noemen en zijn er nu twee groepen van acht personen „maar de animo kan nog groter". Hij noemde drie redenen om aan de acti viteiten deel te nemen. „Je bent even uit de dagelijkse problemen en beslommeringen. Alle ledematen zijn in actie en er zit een wedstrijd element in. U moet de mensen eens bezig horen". Inmiddels is er ook een koersballa- ken van twee bij acht meter aange schaft om de regenachtige dagen op te vangen. Ook hiervoor is de belang stelling meer dan redelijk. ,,Het geld aan ons besteed, is goed besteed", Gedeputeerde Don (midden) aanschouwt de overige sjiele™. Rechts staat J. Verkerk van de bewonerscommissie. hield Verkerk Don voor. Met „Binnen enkele maanden dienen we weer een volgende begroting in, want de cen ten zijn bijna op", wisten de lokale bestuurders en de provinciale be windsman zich voorbereid. Glas Uit dank voor het begeleidend werk gaf Verkerk Eversdijk een glas met de W van de Wieken erin gegra veerd en een fles wijn. Nadat Evers dijk een kort dankwoord had uitge sproken was de beurt aan Don, die zijn eigen jeu de boulesballen had meegebracht. „We kunnen met elkaar een goed ouderenbeleid voeren, maar dan moet het rijk niet teveel bezuini gen", sprak hij waarbij hij refereerde naar een artikel in de Zierikzeesche Nieuwsbode, waarin de dagzorgacti viteiten van de Wieken werden be licht. Na het officiële gedeelte toog het gezelschap naar buiten, waar enkele bewoners, Markesteijn en Don de eer ste ballen gooiden. Het kostte de no dige moeite om de kleine bal te ra ken, maar na enkele pogingen bleef het succes niet uit. Met de aanwezig heid van Folklorite uit Heinkens- zand, dat gestoken was in Zuid-Beve- landse kledij uit de negentiende eeuw, werd het een feestelijk gebeu ren. Het gegeven, dat een ballonnen- opening door het trieste weer moest uitblijven, deed hier geen afbreuk aan. Stichtingvoorzitter R. D. Schot voor het gemoderniseerde CJV-kamp. Stichting-voorzitter B. D. Schot tevreden tijdens open liuis RENESSE/ZIERIKZEE - Sinds de officiële ingebruik name van het CJV-kamp aan de Rampweg in Renesse door de Stichting CJV Kamp Zierikzee - vijftien jaar gele den - is er veel veranderd. Eén van de weinige dingen, die niet aan verandering onderhevig is geweest, is de sfeer binnen het complex. Volgens stichting-voorzitter B. D. Schot is het aantal vernielingen te verwaarlozen en dat met de wetenschap, dat er in de zomermaanden toch zo'n 7 tot 8000 voornamelijk jongeren het kamp bewonen. Zo van moi tot en mot oktober ver huurt de stichting het kamp aan groe pen van alle pluimage. „Wc kunnen met onze prijzen best wel een aan trekkelijk bod doen", legt Schot uit, die mot zijn stichting over de belang stelling niet te klagen heeft. Ook tij dens het speciaal voor het jubileum georganiseerde open huis niet. Meni ge oud-CJV-er kwam langs om een kijkje te nemen en nogcens terug te blikken naar het verleden. Op donderdag 28 mei a.s. (Hemelvaartsdag) zal het kantoor van dc „Zierikzee sche Nieuwsbode" gesloten zijn. Advertenties voor de editie van vrijdag 29 mei dienen uiterlijk woensdag 27 mei vóór 11.30 uur in ons bezit te zijn. Bronivse raad om mening gevraagd over Zonnemairse kwestie BROUWERSHAVEN - Burgemeester en wethouders van de gemeente Brouwershaven houden vooralsnog vast aan het voornemen om de voormalige kleuterschool aan de I. M. van der Bijlstraat in te richten als rouwkamer. Een handtekeningenlijst tegen de gekozen locatie, waar aan 231 mensen hebben deelgenomen en een bezwaar van muziekvereniging Nut en Uitspanning worden hiermee terzijde gelegd. De gemeenteraad wordt maandag 1 juni gevraagd een mening te geven over de plannen, alvorens het college verder gaat met het doen van de voorberei dingen. De openbare raadsvergadering in het dorpshuis van Dreischor begint om 19.30 uur. Tenten In het verleden moesten de CJV-ers het stellen met wat tenten. „Toen zo rond 1970 dc gedachte opkwam, dat met de recreatie geen plaatsje meer te vinden zou zijn voor eilandelijke groepen, werd besloten om oen ter rein te kopen". Dat werd hot 1,2 hecta re grootte terrein aan de Rampweg. Met de nodige acties en hot verhuren van caravans voor een periode van tien en nogeens vijf jaar werd er geld ingezameld. De grond werd aangekocht en na dat de bestemmingsplanwijziging met enige moeite gerealiseerd was, gingen de CJV-ers aan de slag. Hoe wel gezegd moet worden, dat het mo menteel wat minder goed gesteld is met het aantal actieve vrijwilligere, mag de CJV zeker niet klagen. Be gonnen werd met een houten barak, die iedere keer weer een kleine ge daanteverwisseling onderging Na vijftien jaar knutselen staat er een kamp, waarop iedere vereniging trots kan zijn. Het hoofdgebouw is volledig opgetrokken uit steen en is voorzien van een uiterst professione le keuken, twee uitgebreide toilet- en douchesruimtes, een bar en een eet zaal. De meest vaktechnische kar weitjes zijn door de vakman verricht vervolg pagina 2 Dc gehouden handtekeningenactie is oen initiatief geweest van me vrouw M M. Waalwijk-van der Laan uit Zonnemaire. die ernstige proble men heeft met de locatie van do rouw kamer „Wij delen deze zorgen niet ge heel, dat een rouwkamer de activitei ten tor plaatse zouden belemmeren, wanneer daarbij de frequentie van het gebruik van dc rouwkamer wordt betrokken. Dc plaats vinden wij een betere - centraal gelegen en goed be reikbaar - ten opzichte van dc alge mene begraafplaats in Zonnemaire. omdat de rouwkamer zal dienen ten behoeve van dc gehele gemeente", schrijven b en w aan de raad. In de meerjarenraming van dc be groting voor 1987 staat dc bouw van oen aula en dc aanleg van parkeer plaatsen op de algemene begraaf plaats in Zonnemaire. Maar nu de voormalige kleuterschool aan de 1 M. van der Bijlstraat is vrijgekomen, ziet het college mogelijkheden om daar een rouwkamer in te richten. Er moet immers nog een bestemming aan worden gegeven. Mogelijk Uit een plan van de dienst gemeen tewerken is gebleken, dat het moge lijk is om dc rouwkamer te realiseren op die locatie. Een deel van het ge bouw kan worden ingericht als rouw kamer, bestaande uit een entree, een ontvangstkamer, eon opbaarkamer en toiletvoorziening. Daarnaast kon een betere voorziening voor de bui tendienst van gemeentewerken ge creëerd worden (bestaande uit ruimte voor materieel, schaftruimte, maga zijn. berg- on kastruimten. cv-ruimte en een toilet voorziening). Tijdens dc raadsvergadering wordt verder gesproken over ondermeer de aanschaf van een Multicar transport wagen voor gemeentewerken in dc kern Noordgouwe, vaststelling van het werkplan voor de uitvoering van de basiseducatie Schouwen-Duive- nancieri 1 mnd. financiering tegen i rente Autobedrijf St. Joostdijk 41 - Oosterland Dit nummer bestaat uit 8 pagina's WA> Wh pe BILT land en bet aangaan van een bruik leenovereenkomst met het bestuur van de Vereniging Basisschool Zon nemaire. ZIERIKZEE Van het bedrijfster rein van M. J. R. aan het Groene Wecgje te Zierikzee werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een perso nenauto plus aanhangwagen met daarin buitenbanden ontvreemd. Zondag word de auto teruggevonden in Roosendaal maar de aanhangwa gen mot banden is spoorloos. Dc waarde bedraagt enkele duizenden guldens. Advertentie Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Bewolkt Eerst weinig bewolking. In de och tend toenemende bewolking en 's middags gevolgd door wat regen. Maximumtemperatuur 17 graden. Een oostenwind 2 tot 3 Beaufort, la ter op de dag draaiend noord en toe nemend 3 tot 4 Beaufort. Minimum temperatuur komende nacht 8 gra den. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 29 mei: Woensdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 407r Min.temp.: 10 graden Middaglemp.: 17 graden Windkracht: west 3 Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 507 Min.temp.: 8 graden Middagtomp.: 10 graden Windkracht: zuidwest 3 Vrijdag: Perioden mol zon Kan op neerslag: 507t Min.temp.: 8 graden Middagtomp.: 17 graden Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 26 mei Zon op 05.31. onder 21.43 Maan op 04.33, onder 21.01 Nieuwe Maan: 27 mei (17.14) Temperatuur kustwater: 10 graden HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het vrij warme weer duurt nog een dag. Dinsdag komt de temperatuur in hel binnenland op nieuw hoger dan 20 graden. Vanaf woensdag zal de temperatuur 's mid dags meestal dichterbij 15 graden zijn dan bij 20. Zowel van het noorden uit als van het zuiden wordt het mooie weer in onze omgeving bedreigd. Een storing, die vannacht bij Portugal aankomt, zal dinsdag over Frankrijk naar het noorden trekken. Mogelijk komen er dinsdagavond al in het zuiden van ons land enkele buien voor.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1