keikberichten het verleden stukken Vrouwenbond van Leger des Heils viert eeuwfeest met dankdienst üi I n I Schoumen-Duiveland in Oude Ansichten Peelengroep Bruinisse houdt jaarvergadering Tel uw zegeningen Loketstempel Postzegel voor Maradona ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 22 mei 1987 Nr. 24137 11 Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. G. M. van Wijk, Alblasserdam, kin- dernevendienst. 11.00 uur ds. Rood- sant, Almkerk, kindernevendienst; 19.00 uur ds. Sterrenburg, Rijsoord, Herv./Geref. jeugddienst. Kerkwer- ve: 9.30 uur ds. E. P. Mulder; 11.00 uur zondagsschool. Serooskerke: 10.00 uur ds. Boiijn; 11.30 uur zondags school. Burgh: 10.00 uur ds. R. J. ten Have; 10.00 uur zondagsschool. Haamstede: 10.00 en 19.00 uur ds. O. C. Kerssen. Renesse: 9.30 uur ds. C. Bregman. Noordwelle: 11.00 uur ds. C. Bregman, m.m.v. Herv. kerkkoor; in de zomerkerk. Scharendijke: 11.00 uur ds. E. P. Mulder, kinderneven dienst voor kinderen tot ongeveer 8 jaar. Brouwershaven: 11.00 uur ds. Schneider. Zonnemaire: 9.30 uur ds. Schneider, Gezinsdienst en afscheid kinderen zondagsschool. Noordgou- we: 11.00 uur ds. D. R. Jonker. Drei- schor: 9.30 uur ds. D. R. Jonker; 11.00 uur zondagsschool. Ouwerkerk: 10.00 uur de heer Van Lambalgen, Rotter dam. Nieuwerkerk: 10.00 uur in Ge- ref. kerk dhr. M. J. Rouw, gez. dienst. Oosterland: 10.00 uur ds. W. M. Rikin, St. Maartensdijk; 18.00 uur ds. W. Vijfvinkel; 10.00 uur jeugdkapel; 11.30 uur zondagsschool. Sirjansland: 10.00 uur ds. H. J. Boer, bediening H.A.; 18,30 uur ds. H. J. Boer, dank zegging en nabetrachting. Bruinisse: 10.00 uur ds. J. de Roo; 17.00 uur ds. A. J. de Kievit, Oud-Vossemeer. Lutherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur ds. Postema, Middelburg. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. P. van Til, Middelburg; i9.00 uur ds. Sterren burg, Herv./Geref. jeugddienst in Gasthuiskerk. Haamstede: 10.00 en 19.00 uur ds. A. Heuzeveldt, Den Haag. Scharendijke: 10.00 uur ds. R. Kamermans; 19.00 uur ds. W. v. d. Hoek, Middelharnis. Brouwersha- ven/Zonnemaire: Bostonpleinkerk: 10.00 uur dhr. Van Leerdam, Seroos kerke; 18.30 uur ds. R. Kamermans, Scharendijke. Nieuwerkerk: 10.00 uur dhr. M. J. Rouw, gez. zangdienst; 17.00 uur avondgebed. Bruinisse: 10.00 uur ds. Noordhof, 's-Graven- polder; 17.00 uur ds. P. Blokland. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 uur leesdienst; 18.30 uur ds. De Graaf. Christelijke Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur ds. B. de Graaf, viering H.A. en nabetrach ting. Kerkwerve: 10.00 uur ds. M. van der Sluys, bediening H.A.; 18.00 uur ds. M. van der Sluys, nabetr. en dank zegging. Haamstede: 10.00 uur ds. P. Francke, dovendienst; 17.00 uur ds. M. Dijkstra. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 uur ds. J. W. Ver- weij, bediening H.A.: 18.30 uur ds. J. W. Verweij, nabetr. Nieuwerkerk: 9.30 uur leesdienst; 15.30 uur ds. J. W. Verweij, Amersfoort. Oosterland: 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: Lutherse kerk: 13.30 en 18.00 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 15.30 uur leesdienst. Bruinis se: 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur lees dienst. Oosterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 15.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur ds. H. Pater, Mook. Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur samenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: zaterdag 19.00 uur; zondag 10.00 uur. Haamstede: zondag 10.00 uur. Renesse: zaterdag 19.00 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zonda gen om 10.00 uur en op de woensdag avonden om 20.00 uur. Jehova's Getuigen Zuidwellestraat 37 Zierikzee: Zondag: 10.00 uur openba- re lezing, 11.00 uur Wachttorenstudie. Donderdag: 19.00 uur Theocratische school; 20.30 uur dienst vergadering. Apostolische Kerk Zierikzee: UVV-gebouw, Kerkhof Z.Z.: zondag 9.30 uur dienst. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis 18.00 uur da. J. J. van Zoelen. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Utrecht (tot predikant bijzondere werkzaamheden, geeste lijk verzorgster bejaardenhuis Trans- wijk): mevrouw N. B. A. A. Vonk- Wartend, wonen te Baambrugge, die dit beroep heeft aangenomen. Gereformeerde Kerken Beroepen te Eindhoven (Herv./Ge ref.): H. Hessels te Dieren. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Rouveen: J. F. de Haan te Lutten. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Leerdam: B. van der Heiden te Woerden; te Apeldoorn, Boskoop en Middelburg-Centrum: C. G. Vreugdenhil, 1.1. missionair predi kant te Indonesië, wonende te Vlis- singen. Oud Gereformeerde Gemeente in Nederland BRUINISSE - De Oud Gerefor meerde Gemeente in Nederland hoopt op dinsdag 26 mei kerkdienst të houden óm half acht. Voorganger is ds. A. D. Muilwijk. Geloofd zij God met diepst ont zag. Hij overlaadt ons dag aan dag met Zijne gunstbewijzen". Deze regels uit Psalm 68 10 in de oude berijming zitten mij dezer da gen in het hoofd na een vreugdevolle verjaardag en wat succesjes van de kinderen rond examen en werk zoe ken. Je peinst dan: God is goed. Hij leidt ons. Je geloof zegt: ,,A1 het goe de komt van God...Hij zegent". Zo'n gemoedstoestand maakt je ge lukkig en geeft kracht om het leven van alle dag blij, verwachtingsvol te gemoet te treden. Zelfs het sombere weer of nare berichten uit de samen leving hebben op die stemming geen invloed. ,,God is goed", een stelling uit de geloofsleer. Een stelling, die je als gelovige makkelijk onderschrij ven zult als het voor de wind gaat, als er 'geen vuiltje aan de lucht zit', ais er geleefd kan worden. De vragen rond die goedheid van God komen dik wijls in nare situaties...Waar om?...God waar bent U? We kennen allemaal wel die ver schillende denk-vraag-zeker weten- twijfelsituaties. Jbch mag het voor een Christus-gelovige duidelijk zijn, zeker tussen Pasen en Pinksteren: God wil voor Zijn wereld het goede. Jezus was er toch? Op die naam, in die naam kunnen we God's bedoelin gen toch aflezen? ,,Tel Uw zegeningen", staat er bo ven dit stukje. Een advies uit een oud zondagsschoollied, waar soms nog al te gemakkelijk mee werd en wordt gewerkt. In de praktijk van het ge loofsleven mag. nee moet, er natuur lijk de dankbaarheid zijn. Alleen dat laat zich niet forceren...dat mag be leefd worden. Het is evenwel zeer dui delijk, dat vreugde eerder en gemak kelijker ondergaan wordt droefheid. Om de gelovige mag het duidelijk zijn: God. die we in Christus' naam Vader mogen noemen wil voor ons al lemaal het goede, de zegen. Hij houdt van ons. Wie dat gelooft is al bij voorbaat gezegend en hoeft eigenlijk niet te tellen....alleen maar te beleven. M. J. Rouw, Ouwerkerk 87/69. De naam van de gereformeerde jongelingsvereniging in Zierikzee was in het jaar 1922 „In Gods woord zij onze kracht". We kennen de leden van deze vereniging allemaal nog precies behalve één en dat is de jon gen die rechts van Toon Davidse staat. Mogelijk dat deze naam na publicatie in deze krant er nog uitrolt Staande van links naar rechts herkennen we achtereenvolgens Leendert Potappel Toon Boot Anton J Da vidse. de eerder genoemde onbekende. Johan Luijk, Kees de Haan. Leen van de Vaate Jan Wouter van den Doel. Dmgeman Bienefelt. Tom Bienefelt en Koos Kloet. Zittend van links naar rechts: Jacob Boot Bart P. Damdse, Albert Bienefelt. voorzitter J. ten Hope, Willem van der Maas en Kees Kloet Waar is de tijd oeble- vm! Correspondentie over deze rubriek: Cor Pols, Postbus 30, 4300 AA Zierikzee. Tel. (01110) 12754. Met Zierikzeese vrouwenorganisaties ZIERIKZEE - Vier harten vormen bijeengevoegd het vignet van de Vrou wenbond van het Leger des Heils. Die vier onderdelen zijn symbolisch voor de uitgangspunten ontwikkeling, vriendschap, aanbidding en dienstbaar heid van waaruit de Vrouwenbond haar werk wil doen. Dat bleek tijdens een bijeenkomst in De Lichtboei te Zierikzee waar de Leger des Heils Vrouwen bond ongeveer zestig vrouwen van alle twaalf vrouwenverenigingen uit Zie rikzee ontving in verband met het eeuwfeest van het Leger des Heils Neder land. Ook de echtgenote van de Zierikzeese burgemeester E. S. M. Asselbergs-Bueno de Mesquita en oud-burgemeester J. M. J. de Meester-Post waren op de bijeenkomst aanwezig. Tijdens een dankdienst kregen zij via een inleiding door heilssoldate Jannie Westerbeke een beeld van het ontstaan van de Vrouwenbond bin nen het Leger. Op verschillende ma nieren werden de vier uitgangspun ten vanwaaruit de Vrouwenbond" werkt uitgediept. ,,Wij willen de an- BRUINISSE - „Postzegels hebben naast de postale en verzamelwaar- de ook nog een derde waarde. Het zijn kleine kunstwerken die op zeer verschillende wijze iets vertellen over de geschiedenis en de maat schappelijke, culturele en sportieve ontwikkeling van hun land. Postze gels zijn de beeldende berichtgevers voor een land geworden waarop bijna elke belangrijke gebeurtenis, bouwwerk of persoon staat vereeu wigd", aldus voorzitter J. Huizer in z'n welkomstwoord van de jaarver gadering van de Peelengroep Bruinisse. Hij noemde het postzegelverza- melen de meest geliefde en ver breide hobby ter wereld met in Nederland alleen al meer dan een miljoen verzamelaars. De notulen van secretaris Lydie Wiebrens le verden geen opmerkingen op. Het uitgebreide en zeer gedegen finan ciële overzicht van penningmees ter Ab. v. d. Wekken liet weer toe dat er geen contributieverhoging hoefde te worden doorgevoerd waardoor de contributie van de Bruse club de laagste van Neder land is geworden. J. Reurich had de kas gecontroleerd en in orde be vonden. In het bestuur waren af tredend en herkiesbaar Eddy Schild en Jan Wiebrens die bij ac clamatie werden herkozen. Wout Schikker werd namens het be- Zierikzee stuur afgevaardigd naar de lande- lijke jaarvergadering in Utrecht. Ib.VIL87~09 en groepsgewijs een filatelistische puzzel opgelost. ZIERIKZEE - Op 16 juni aan staande wordt in het Zierikzeese postkantoor het filatelie-loket- stempel in gebruik genomen. Sinds september vorig jaar is de PTT bezig alle Nederlandse post kantoren die een filatelistenloket bezitten van een speciaal stempel te voorzien. Na sluiting van het officiële ge deelte liet de heer Snodijk uit Vlissingen een prachtige dia-serie zien over het verzamelgebied Ne derlands Indië. De talrijke jeugd, met een twintigtal aanwezig, had eerder op de avond al zegels ge ruild, een spelletje Bingo gespeeld M.V Wederom gebruikt de PTT de fi latelist als melkkoe want een bij behorende stedekaart met zo'n stempel kost 2,75 en om de serie compleet te krijgen zou men er 220 van dergelijk maakwerk moeten aanschaffen want zoveel postkan toren met een filatelieloket bezit ons land. Tbch maar aanschaffen want zo'n regionaal stempel is na tuurlijk toch wel leuk. NAPELS - Voor het eerst in de Italiaanse postgeschiedenis geeft dat land een speciale zegel voor een voetballer die bovendien nog uit het buitenland komt. Dat voor recht is voor de Argentijn Diego Maradona die z'n huidige club Na- poli voor het eerst in haar 61-jarig bestaan het kampioenschap van Italië bezorgde. dere vrouwenbewegingen bekend maken met onze doelstelling". Het uitgangspunt ontwikkeling werd ge toond via een diaserie. De vriend schap door middel van een lied en de aanbidding via een -voorbede.—De ri ienstbaarh ei d werd belicht door het,- voorlezen van een stuk uit de Bijbel. Luitenant Trix Kruisinga las Spreu ken 31, de lofzang op de huisvrouw voor. Aan de leiding van de dank dienst werkte ook Corrie Clerx mee. Het bezoek van de Zierikzeese vrouwenorganisaties werd afgeslo ten met een samenzijn met koffie waarbij ook de fototentoonstelling werd bekeken die naar aanleiding van het eeuwfeest in de voorzaal van de Lichtboei is opgesteld. Overigens kan elke belangstellende voor de ten toonstelling daar nog tot en met maandagmorgen terecht. De Vrouwenbond van het Leger des Heils vierde 's morgens onderling het eeuwfeest met een bijeenkomst die werd geleid door oud-korpsofficier G. P. Bergsma-van de Klashorst die vijf jaar in het korps Zierikzee werk zaam was. Zij verzorgde een bijbel quiz. De Vrouwenbond van het Leger des Heils komt wekelijks op donder dag bij elkaar. De viering van het eeuwfeest wordt op zaterdag 30 mei afgesloten met de opvoering van de vredesmusical Geen kruit tegen ge wassen in de Graanbeurs. Tijdens de bijeenkomst wordt via videobeelden ook een beeld gegeven van het werk van het Leger des Heils. Iedere be langstellende is welkom. Aanvang 14.00 uur. uit de krant van 50 jaar geleden HAAMSTEDE - De restauratie van de Ned. Herv. Kerk is opgedragen aan den heer P. den Hertog te Ter Aa r, die Donderdagmorgen reeds met do voorbereidende werkzaamheden is begonnen. Groote stapels met stei gerhout zijn reeds aangevoerd en ook is men reeds aangevangen palen te plaatsen, zoodat het wel niet lang meer duren zal, of het groote kerkge bouw zal heelemaal ingebouwd zijn in de steigers, waarna dan met de ei genlijke werkzaamheden een aan vang kan worden gemaakt. NIEUWERKERK - Namens Prin ses Juliana en Prins Bernhard is aan mej. Leni Moerland en de andere lo den van het clubje een schrijven go- zonden, waarbij H.K.H. met erkente lijkheid een tweetal foto's aanvaar den van het Prinselijk jacht „Piet Hein". Zooals men zich zal herinno ren was op 30 April 1.1. een nauwkeu rige copie van de „Piet Hein" in den optocht alhier, hetwelk met don eersten prijs werd bekroond, waarbij mej. Moerland en haar clubje de bo manning van het jacht vormden. NOORDGOUWE - Het muziekgo zeischap „Con Amore" zal heden (Za terdagavond, bij gunstig weer een concert geven in den tuin van Cannoo. De vereen, meent er goed aan te doen 1 of 2 maal per jaar te concerteeren op Schuddebeurs, teneinde ook de bewo ners van dat deel der gemeente in do- gelegenheid te stellen een muziek avond in de open lucht bij te wonen. We twijfelen er niet aan, of men zal door di'uk bezoek, gaarne toonen dat dit streven op prijs wordt gesteld. HAAMSTEDE - De schoorsteen van de z.g.n. Vlasfabriek heeft dezer da gen weer gerookt na een rust van en kele jaren. In verband hiermee deel de men ons mee, dat de kunstmatige Vlasroterij „Schouwen" verhuurd is aan den heer D. Timmers te Rotter dam, die deze warmwaterroterij weer in bedrijf zal brengen. De bedoeling is het gebouw uit te breiden, waar door het mogelijk zal worden het pro duct geheel af te werken. Groote par tijen vlas zijn reeds aangekocht en zullen in de komende maanden naar Haamstede vervoerd worden om ver werkt te worden. Hoewel zoo veel mogelijk machinaal zal gewerkt wor den, zijn er toch nog veel handen noo- dig om een en ander tot een goed re sultaat te brengen, zoodat dit een mooi object is ter bestrijding van dc werkeloosheid in onze gemeente. Wij wenschen den ondernemer succes met zijn streven. De twee boekenbonnen als prijs van de vorige weekpuzzel gaan naar: Th. Verwijs Van Hertsbekestraat 35 Bruinis'se S. Remmers-Versteeg Margrietstraat 26 Haamstede De oplossing van de vorige week puzzel, vrijdag 15 mei, luidt als volgt: beschaving en statenbond. De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redac tie Zierikzeesche Nieuwsbode, Post bus 1, 4300 AA Zierikzee. De envelop pe kan natuurlijk ook in de brieven bus van het kantoor aan het Janne- wekken worden gedeponeerd. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord weekpuzzel te vermelden. De inzen dingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk woensdag 27 mei in ons be zit zijn. DE NIEUWE PUZZEL De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in le korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn Reactie In deze krant van 19 mei 1987 stond een ingezonden brief van een betreu renswaardig en afkeurenswaardig vergiftigingsgeval. Er werd door de schrijver met een beschuldigende vinger gewezen naar „de kring van de jacht" en en passant werd nog even vermeld dat de be schreven praktijken worden toege past om vijanden van fazanten te eli mineren. Deze beschuldigingen kunnen op z'n minst als trendmatig en onge grond worden betiteld. De daders en het motief zijn geclas sificeerd op „vermoedens". Met „vij anden" van fazanten zal de schrijver kraaien en eksters bedoelen, maar dit zijn belagers van alle legsels en jongen van alle soorten vogels. Voorbijgegaan wordt aan het feit dat velen zich ergeren aan het elk jaar weer verloren gaan van legsels en jongen van zowel siervogels, kippen als zangvogels e.d. in het wild. In het stuk wordt echter nergens verwezen naar „niet jagers" die niet de mogelijkheid hebben om op legale manier de overpopulatie in te dam men. Het bevreemdt mij dat er wel gewe zen wordt naar de jacht maar dat de Wildbeheereenheid ,,Schouwen-Dui- veland" niet is ingelicht over deze zeer gevaarlijke en kwalijke praktij ken. De georganiseerde jagers doen niets liever dan deze uitwassen uit bannen, op z'n minst kunnen ze dan toch ingelicht en niet lukraak be schuldigd worden. M. GROENENDIJK, secr. Wildbeheereenheid „Schouwen-Duiveland" HORIZONTAAL: 1. breekbaar; 4. kleur; 8. ten naaste bij; 12. vis; 13. soort papegaai; 14. niet dik; 15. schrijftrant; 17. politiefunctionai'is; 19. deel van een mes; 20. blijde vie ring; 22. dik touw; 24. niet mager; 25. Nederlandse rivier; 27. flink manspersoon; 29. drank; 32. Engelse universiteitsstad; 34. onenigheid; 36. schaapkaméel; 38. meisjesspeelgoed; 39. proper; 40. mannelijk dier; 41. eer bewijzen; 43. deel van een stoomma chine; 45. deel van Indonesië; 46. ap pelsoort; 48. kunstmens; 50. kos- tuqm; 51. voorzetsel; 53. vrouwenvei"- blijf; 55. stof; 58. zoogdier; 60. ont vangtoestel; 62. lange rij; 64. rivier in Engeland; 65. wagenwiel; 66. loterij briefje; 67. verdikking van de opper huid; 68. combinatie van cijfers; 69. stevig. VERTICAAL: 1. laag die de schors van het hout scheidt; 2. knaagdier; 3. zuidvrucht; 5. lichtzure appel; 6. vlaktemaat; 7. lang en slank; 9. pronkzuchtig; 10. ingebeeld meisje; 11. tegenstander; 16. lawaai; 17. bloem; 18. lichte takel; 19. vlaskam, 21. hulde; 23. slaapplaats; 26. weefsel 27. metaal; 28. vestingwerk; 29. snaarinstrument; 30. handelskorting; 31. mohammedaanse bedelmonnik; 33. insekt; 35. duw; 37. insekteneter; 42. land in Azië; 43. soort erwt; 44. ge zelschapsspel; 45. kort en bondig; 47. grappenmaker; 49. rond en dik; 52. smekend verzoek; 53. ongeschonden, 54. tijding; 55. opera van Vcrdi; 56. graanpakhuis; 57. een weinig; 59. \vo tervlakte; 61. aanwijz.cnd voornaam woord; 63. oude lap. Welke 2 sleutelwoorden vormen de letters uit de vakjes: 8, 58. 26, 21, 10, 51. 41, 47. 57. 56 en 68. 11, 31. 69, 32. 25. 53. 67. 30. 18? 1 2 3 5 8 7 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 58 59 60 61 62 63 64 T65 166 67 68 |69 12

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 11