Voorzitter Piet van der Horst treedt na zeventien jaar terug als leidsman sv ZSC Corrie de Waal heeft handen vol om twaalfde titel De Bru-Tèn te pakken tegen Barbara Heezen Sportdag weer doorslaand succes NIEUWSBODE Echtpaar Van den Berg voor de achtste keer clubkampioen van de Zierikzeese Bridge Club HSD sluit seizoen af met Huzzelbuzzel- toernooi WIK weer volop in de race voor ZAV-titel na ruime zege Herenteam LTC De Bru-Tèn opnieuw finalist voor Zeeuwse titel Spanning blijft in competitie bedrijfsbowlen All Ready organiseert vierde wi jkenkorf b al- toernooi Eilandelijk trio eindigt zevende op triathlon ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 21 mei 1987 Nr. 2413B 7 ZIERIKZEE Hockeyclub HSD organiseert op zaterdag 23 mei het Huzzelbuzzeltoer- nooi. Dit bij HSD traditioneel geworden toernooi wordt dit jaar als afsluiter van het sei zoen georganiseerd. De naam Huzzelbuzzel zegt al wat over de bedoeling van dit toernooi. Er worden volkomen willekeu rige teams van zes personen gemaakt. Er wordt op kleine veldjes gespeeld, waarbij de gezelligheid voorop staat. Alle leeftijden en alle speelsterk- ten worden vermengd. Winst of verlies is bij dit toernooi niet belangrijk. Niet alleen HSD-leden, maar ook huisgenoten, vrienden, vriendinnen, vaders, moeders, ooms. tantes, buren en kennis sen kunnen aan het toernooi deelnemen. Dat hij of ij nog nooit speelde, is geen enkel probleem, want eens moet de eerste keer zijn. Nu HSD vanaf dit seizoen de beschikking heeft over een fraai eigen clubgebouw en twee hockeyvelden, bestaat ook de mogelijkheid om het aantal leden fiks uit te brei den. Jeugd vanaf acht jaar kan de hockeysport reeds beoefe nen. een maximum leeftijd is er nauwelijks. Op zaterdag 23 mei zijn belangstellenden van af half twee welkom. Het is dé gelegenheid om eens kennis te maken met de hockeysport. Iedereen mag ge rust eens komen kijken, moge lijk krijgt hij of zij ter plaatse zin om de hockeystick eens ter hand te nemen. Stella Boys WIK Velocitas Zierikzee Vet. Mevo Vet. SCHARENDIJKE - Sportvereniging Zwaluwen Stormvogels Combinatie uit Scharendijke en Ellemeet bestond op 13 april 1987 een kwart eeuw. Dit jubileum wordt op zaterdag 13 juni gevierd in een speciale feest tent op bet Scharendijkse sportcomplex. Voor het eerst sinds zeer lange tijd zal sportvereniging ZSC dan niet meer geleid worden door voorzitter Piet van der Horst. Deze neemt in de voorjaarsledenvergadering van vrijdag 22 mei als zodanig afscheid na zeventien jaar als voorzit ter te hebben gefunctioneerd. ZIERIKZEE - Titelhouder WIK is weer volop terug in de race voor het ZAV-kampioenschap na de ruime 4-0 overwinning op het nog ongeslagen Velocitas. WIK komt in punten op ge lijke hoogte met Stella Boys. maar had daarvoor een duel meer nodig. Ook Velocitas is, ondanks het verlies nog volop in de race op een punt van Stella Boys. Ook de veteranen van Zierikzee doen nog volop mee. De ploeg had geen kind aan het met negen spelers aantredende team van Mevo Vetera nen. Halverwege leidde de Zierikzee- equipe reeds met 6-1, maar daar zou het bij blijven. Door werkzaamheden moesten twee Mevo-spelers het hal verwege voor gezien houden. Hier door telde de oranje brigade nog slechts zeven spelers, bij welk aantal niet meer mag worden gespeeld. Door deze resultaten ziet de stand er in de ZAV-competitie als volgt uit: 3 2 1 0 7- 3 5 4 2 118-15 3 2 0 1 3- 4 4 4 12 18-54 4 0 0 4 2-15 0 BRUINISSE - Met een zwaarbe vochten 4-2 overwinning op de alou de rivaal Kruiningen is het eerste he renteam van de LTC De Bru-Tèn de finale binnen gestapt van de Zeeuw se hoofdklasse in de zaterdagcompe titie. Het Bruse team is regerend za terdagkampioen. De ploeg moet het in de finale opnemen tegen een team van 't Halve Maantje uit Goes, dat van Duiveland won. In de competitie van 1.986 won De Bru-Tèn in de finale van Kruiningen, dat nu in de halve eindstrijd werd bekampt. Aanvankelijk leek Frank Bauor van Kruiningen op oen afgetekende overwinning op Sjaak van Opstal af te stevenen. Met haarscherpe pas- seerslagen werd de aan het net ver schijnende Bru-speler geklopt, ter wijl Van Opstal ook de nodige moeite had met de enorme effect volle ballen, die Bauer lanceerde vanaf d-- back hand. Naarmate de tweede set vor derde kreeg Van Opstal meer vat op het spel en met puur vechttennis keerde hij het tij: 2-6, 6-3, 6-4. Willem Vonk behaalde een reguliere 6-3, 6-4 overwinning op Herman Manten. Rinus G#eense kroop uit een diep dal naar bóven en sloot zijn partij te gen Ed Joosten met 2-6, 6-2, 6-0 win nend af. Thorn van Gelder kwam net iets te kort op beslissende momenten tegen Lou Dominicus en verloor de derde set nipt met 4-6. De Bru-Tèn bc- gon dus met een 3-1 voorsprong aan de dubbelspelen. Willem Vonk en Sjaak van Opstal maakten een eind aan de illusies van Kruiningen door met 7-6, 6-3 van Bauer en Joosten te winnen. Van Gelder en Geense moes ten lossen in de derde set tegen Man ten en Dominicus. waardoor dc partij met 7-5, 2-6. 3-6 naar Kruiningen ging. De eindstand kwam evenwel op 4-2 in het voordeel van het Bruse team. Op zaterdag 23 mei wordt de fi nale om het Zeeuws kampioenschap afgewerkt. Piot van der Horst bepaalde nage noeg vanaf het eerste moment na de fusie van Zwaluwen en Stormvogels BlIRGH HAAMSTEDE Met nog twee conipetitieronden te gaan blijft- de spanning er in de competitie be drijfsbowlen in sportcentrum Kraye- stein nog helemaal in. Zowel Restau rant 't Grote Zwijn als Videotheek Zeeland boekte een maximale 6-0 overwinning, waardoor deze twee ploegen met een onderling verschil van een punt de ranglijst blijven aan voeren. De ploeg van Sportcentrum Krayestein mag na het 6-0 verlies te gen Videotheek Krayestein als uitge- schakcld worden beschouwd. In de onderste regionen klopte de ploeg van Loonbedrijf Van de Velde het team van Bakker Textiel. In het team van Videotheek Zee land leverde Arjan Hanse een voor treffelijk e serie af. Over drie games scoorde hij een gemiddelde boven de 170 punten per game met als uitschie ter een score van 201 punten. Het Videotheek-trio kroop overigen^ in het eerste spel door het spreekwoor delijke oog van de naald. Arjan Han se kwam met 142 punten het beste voor de dag. maar de scores van Jen ny Gast en Hilda de Bruyn waren al- ierminst sterk. Het totaal van 357 punten leverde dan ook slechts een minimale zege op. Het Krayestein- trio John de Lange, Willemien Bom en Antonet Dekker verzamelde wel geteld één punt minder. In de overige twee spellen was de tegenstand van de Krayestein-ploeg evenwel miniem. Onder aanvoering van Arjan Hanse werd de derde kanshebber voor het kampioenschap in een klap kansloos. Overigeps geporde ook Hojda cje^ Bruyn i.og oen gave game van 163 punten. Ook dc ploeg van Restaurant 't Grote Zwijn ontsnapte in een van de drie spellen slechts nipt aan verlies. In het derde spel bleven Paula Vas- seur. Jan Gast en Joop Dekker slechts - drie punten achter op het trio van 't Grote Zwijn. In de eerste twee spel len hadden Neeltje Dekker. Willy de Mey en Jacolien de Bruyn een grotere marge. De hoogste games werden ge scoord door Jacolien de Bruyn, die zowel in de eerste als de derde game tot 160 punten kwam. Paula Vasseur had de hoogste game voor het team van Bakkerij Hogenaar: 154 punten. De beide hckkesluitcrs Bakker Tex tiel en Loonbedrijf Van de Velde ont liepen elkaar niet veel. Het eerste en het derde spel leverde een kleine zege op voor Kees van de Vélde, Jan Boot en Peter van de Velde, terwijl Leen van Nieuwenhuize. Rinus Bakker en Gerry van Nieuwenhuize het mid delste spel wonnen. Jan Boot scoorde met 153 punten de hoogste game, Leen van Nieuwenhuize en Kees van de Velde scoorden beiden 142 punten. hot bestuurlijke gezicht van dc nieu we vereniging. Hij begon als kascom- missielid in 1962 en zat ook in de elftal- en twaalftalcommissies van de voetbal- en korfbalpoot van sv ZSC. Als bestuurslid bekleedde hij alle functies in het dagelijks bestuur. Na het secretariaat en het penning meesterschap voor zijn rekening tc hebben genomen werd Van der Horst voorzitter. Via het voorzitterschap kwam Piot van der Horst altijd uiterst nadrukkelijk op voor de be langen van de club. Onder zijn lei ding groeide de vereniging nadrukke lijk. Weliswaar verdween de korfbalsport, maar daarvoor in do plaats groeide de badmintonsport terdege. Ook dc totstandkoming van een nieuw complex had zijn grote be langstelling. Inmiddels speelt de Scharendijkse vereniging al weer een paar jaar op haar nieuwe accommo datie. Alles bijeen werkte Van dei- Horst in de loop der jaren met dc respectieve besturen aan een gezonde vereniging. .Er moest altijd keihard gewerkt worden om de vereniging ge zond tc houden, maar dat heb ik er al- ZIERIKZEE - De Zierikzeese korf balvereniging All Ready organiseert op 23 en 25 juni voor de vierde keer het wijkenkorfbaltoernooi. Deelna me aan dit gezelligheidstoernooi is mogelijk vanaf veertien jaar. De wedstrijdjes duren een kwartier en vinden plaats op het sportveld aan .4g„ Mifcrewégv.inPpqrta,rpbaqht Zie- ,irikzec< e Het is bij dit toernooi de bedoeling mensen van andere sportverenigin gen, buurtverenigingen, wijken en dergelijke met de korfbalsport ken nis te laten maken. Voorafgaand aan het toernooi organiseert All Ready enkele trainingsavonden om de 'fijne kneepjes' van de korfbalsport aan de deelnemers duidelijk te maken. Via dit wijkentoernooi wordt door de Zierikzeese korfbalclub wat meer aandacht gegeven aan de korf balsport. Er wordt tijdens het toernooi in twee vakken gespeeld, zoals dat ook gebeurt in het zaalkorfbal. Ieder team moet dus uit vier dames en vier heren bestaan. Per team mogen slechts twee geoefende korfballers of korfbalsters aantreden. Hieronder worden verstaan spelers, die regel matig trainen en in competitiever band spelen. Inschrijven voor dit toernooi is mogelijk bij Ada van Tig- gelhoven, Rode Dorp 33 in Zierikzee. TeiefLon 01110-15668. tijd graag voor over gehad", zegt Van der Horst nu. Persoonlijk Het terugtreden van Piet van der Horst komt louter om persoonlijke redenen. De motivatie, die jarenlang borg stond voor zijn enorme daden drang, minderde bij de populaire voorzitter. „Voordat die verminderde motivatie invloed heeft op mijn werk, kan ik beter de voorzittersha mer overdragen", constateert de scheidende eeistc man van sv ZSC. Piet van der Horst laat een goed- funetionerende vereniging achter, die er ook financieel goed voor staat. „Het nieuwe bestuur zal niet mogen blijven afwachten. De aandacht mag niet verslappen", onderkent Van der Horst, die. na zijn terugtreden als voorzitter ook geen zitting meer heeft in het bestuur. ZSC blijft even wel toch nog een beroep doen op hem, want Van der Horst blijft het wedstrijdsecretariaat bezetten. „Ik hoop op 13 juni, wanneer we het zil veren jubileum vieren, met tevreden- beid terug te kunnen zien op een kwart eeuw ZSC", besluit Van der Horst. Het bestuur van ZSC draagt Leen Ver west voor als opvolger van Piet van der Horst. Verwest heeft reeds zitting in het bestuur. Behalve Piet van der Horst keert ook Truus Heyboer niet meer terug in het ZSC- bestuur. Het bestuur stelt als nieuw lid Willy Dorreman voor. Een plaats is vooralsnog vacant. De voorjaarslcdcnvergadering van ZSC begint op vrijdag 22 mei om kwart over acht in het clubgebouw van het sportcomplex. Naast een aan tal verslagen wordt ook van gedach ten gewisseld over de jubileumvie ring van 13 juni. Ook wordt gesproken over het bestuursbeleid, zoals dat voor het komende jaar is of zou moeten zijn. Na de behandeling van de begroting voor 1987/1988 en voor dc afsluitende rondvraag vindt de reeds gememoreerde bestuursver kiezing plaats. Alleen leden hebben toegang tot de vergadering. ZIERIKZEE - Franfoise en Willem van den Berg zijn voor de achtste keer clubkampioen van de Zie rikzeese Bridge Club. De titel werd dit keer evenwel met veel meer moeite binnengehaald dan voorgaan de jaren. Nagenoeg de hele competitie streed het echtpaar op het tweede plan, maar de grotere regel maat was uiteindelijk voldoende om in de totaal stand met een fractie voorsprong kampioen te wor den. Het was voor de achtste keer in successie, dat Franqoise en Willem van den Berg de clubtitel pakten. Uit handen van verenigingsvoorzitter Van der Post nam het echtpaar de wisselbeker in ontvangst. Ook de vice- kampioenen kregen een beker voor de geleverde prestatie. Die titel kwam in het bezit van de dames Hendriksen en Van de Zande. Zij liepen over de zestien wedstrijden, die de competitie besloeg een achterstand op van dertienhonderdste procent. In punten uitgedrukt bedroeg het verschil tussen het kampioenspaar en het op de tweede plaats geëindig de paar slechts 2,12 punten. Het echtpaar Van den Berg speelde in de zestien wedstrijden een score van 56,06% bij elkaar. Dc dames Hendriksen en Van de Zande kwamen uit op 55,93%. De prestatie krijgt nog meer cachet, wanneer bedacht wordt dat de dames voor het eerst een paar vormden. Ook nog dicht in de buurt bleef een tweede damespaar. De dames Böhm en Walter eindig den op de derde plaats in het eindklassement met een score van 55,42%, Mevrouw Terwisscha en de heer Karstens, die het vooral in het eerste deel van de competitie voortreffelijk deden, kwamen op de vierde plaats in de eindscore terecht met 54,04%. De heren Becu en Van der Post kwamen als vijfde uit op 53,96% en de heren Kloet en De Vlieger speel den een totaal van 53,44% bij elkaar. De zevende plaats was weggelegd voor de heren Blonk en Meulstee met 53,18% en de top tien werd gecom pleteerd door de paren mevrouw Heuser/heer Boot, het echtpaar Pom- per en de dames Kops/Tuinman. Zij realiseerden respectievelijk 51,79%, 51,74% en 51,40%. BRUINISSE - Corrie de Waal is voor de twaalfde keer in successie clubkampioen van de LTC De Bru-Tèn ge worden. Zij blijft hierdoor nog steeds de enige dames kampioene, die de Bruse tennisclub in haar bestaan ken de. Voor het eerst was er evenwel sprake van een even wichtige finale, omdat Barbara Heezen de elfvoudige kampioene bijzonder veel tegengas gaf. Barbara Heezen bekampte Corrie dg Waal met open vizier. Door de vele onderlinge oefenpartijtjes kende Barbara Heezen de kracht van haar opponente. De eerste set won de titel- houdster puur op kracht en snelheid met 6-1, maar in de tweede set knokte Barbara Heezen sterk terug, hetgeen haar de verdiende setwinst opleverde (6-3). In de derde en beslissende set waren de rollen opnieuw omgekeerd. Corrie de Waal kwam met 3-0 voor en won uiteindelijk via 5-2 met 6-3, waarmee de twaalfde clubtitel in het enkelspel voor haar een feit was. De ontmoeting vergde een speelduur van twee uur. In de halve finales rekende Corrie de Waal gedecideerd af met Wies van der Doe, terwijl Barbara Heezen met 6-3, 6-2 tc sterk was voor Adrie de Looff. J eugdkampioenen Lianne de Looff lijkt binnen de Bruse vereniging definitief doorge broken. Het dertienjarige talent speelde een zeer geconcentreerde fi- nalepartij bij de meisjes middelbare school. Liselore Groeneveld verloor kansloos met 6-1, 6-0, nadat zij in een eerder stadium in de poulewedstrij- den nog goed partij had gegeven, maar toch uiteindelijk verloor: 7-5, 6- Liselore Groeneveld inoest door haar nederlaag een stapje terug doen. Het vorig jaar werd zij nog clubkampioen. In de finale moest zij het toen opnemen tegen Mirna Geen- se. Zij sneuvelde nu nipt in de poule wedstrijden door twee gewonnen ga mes te kort te komen. In het enkel spel bij de jongens van dc basis schoolleeftijd speelden Emile Wie- laart en Ralph van den Ouden een spannende en gelijkopgaande partij. Emile Wielaart werd tenslotte kam pioen door met 6-4, 6-4 te winnen. Bij de meisjes van de basisschoolleeftijd mondde de finale uit in een mara thonpartij van tweeëneenhalf uur. De elfjarige Esther Roth won de eer ste set van de evenoude Martine Vier gever met 6-0, maar toen bleek Marti ne Viergever pas goed warm ge draaid. Zij pakte de volgende twee sets met 6-3, 6-3. De clubtitel derhal ve voor Martine Viergever. P.V. Duiveland te Nieuwerkcrk Uitslag wedvlucht vanuit Pont. St. Maxence d.d. 16 mei. Afstand 282 km. In concours 455 duiven. Gelost om 8.45 uur. Aankomst eerste duif 12.27 uur (1256 m). Leaste prijsduif 12.50 uur (1140 m). C. J. Krijger 1, 13. 31. 65. 82. 95; T. M. Dalebput 2, 4, 11. 17. 19, 26, 61, 89; J. de Waal 3, 6, 42. 43. 68, 72. 74, 77, 83. 88, 109, 111, 112; Mevr Klink 5, 7. 9, 20, 27, 29, 33, 39, 53, 60, 64, 75, 80. 91, 96. 110; A. J. Knop 8, 14. 18, 24, 36. 44, 90, 97, 99; J. Folmer 10, 86, 100, 108; W. M. Luiting 12. 15, 34, 45, 50, 58; Knop- Stouten 16, 32, 35, 63. 78, 94, 101, 107; C. Bal 21, 47. 66, 103; L. C. IJzelenbcrg 22, 23, 48, 55, 62. 92, 93; H. R. van Noorden 25, 38, 56. 57, 87. 98; L. J. dc Bruine 28, 30, 79. 105; C. Scheffers 37. 51, 59; Koning-Rouwit 40, 41, 49, 54, 67. 73. 85. 113. zierikzee dienstverlenc de ploegen ve beuren werd garage van V Op de terreinen achter het,Zweedse Rode Kruisziekenhuis werd weer de jaarlijkse sportdag voor de ndr instanties van Sehouwen-Duiveland afgewerkt. Aan de hand van een groot aantal spelen streden rhrtr,trom elkaar. Toch bleef de gezelligheid het voornaamste aspect van de sportdag. Het gehele ge- 'ivr verslagen door de Ziekenomroep-Momen Nescio. Ter afsluiting werd een feestavond gehouden in de an Oeveren. MIDDELBURG - Een Schouwen- Duivelands trio, bestaande uit Cor Muller, Simon Blom en Marco van Schelven, nam deel aan de eerste Zeeuwse trio-triathlon, die werd af gewerkt in Middelburg. Tijdens deze triathlon moest in estafette vijftien kilometer geskeelcrd, tien kilometer gelopen en 25 kilometer gefietst wor den. In totaal namen dertig trio's deel. Onder dc deelnemers was een groot aantal bekende atleten, wiel renners en schaatsers. Dc eindzege kwam uiteindelijk terecht bij Flip Salome, Marco van der Mculen en Tonnic Veerman. Zij hadden 1.43.00 uur nodig. Het Schouwen-Duivc- landsc trio eindigde op twee minuten als zevende. Cor Muller beet voor Schouwen- Duiveland het spits af bij het skeele ren. De 49-jarige Muller liet zien, dat deze sporttak hem voortreffelijk af gaat. Lange tijd reed Muller aan de leiding van een kopgroep van zes ren ners. Alleen schaatser Flip Salomé slaagde er in de laatste kilometer in om te ontsnappen. Cor Muller en Paul van Iwaardcn kwamen op enige afstand als volgenden over de meet. Kim Reijnierse verspeelde als vierde anderhalve minuut op winnaar Salo mé. Simon Blom startte op de tien kilo meter als tweede en John Vermeule moest een minuut goed maken op de Burgh-Huamstcdenaar. De marge naar Marco van der Meulcn was nog iets groter. Vermeule toonde evenwel zijn klasse door iedereen voorbij te flitsen. Hij eindigde als eerste, maar Simon Blom handhaafde zijn positie keurig en kwam als tweede binnen. Marco van der Mculen moest een fiks verlies incasseren. Hij kwam met een achterstand van drie minuten over de streep, waardoor dc door zijn teamge noot Flip Salomé geboekte winst vol ledig teniet werd gedaan. De beslissing moest vallen bij het fietsen. Hier reed Tonnie Veerman zeer opvallend. Hij zette de drie mi nuten achterstand om in een ruime voorsprong op de overige trio's. Mar co van Schelven slaagde er niet in de tweede plaats vast te houden, maar hoefde toch nauwelijks verlies te in casseren in tijd. Piet Wisse, Johan Le- poeter, Iman Koeman en Geert van der Weijden gingen over Frank Koo- man, die de door John Vermeule ver overde leiderspositie niet kon conso lideren. Ook Marco van Schelven zat nog in de achtervolgersgroep van zes renners op de superieure Tbnnie Veer man. De eindstand was als volgt: 1. Flip Salomé/Marco van der Meulen/Tbn- nie Veerman 1.43.00 uur; 2. Paul van Iwaardcn/Rcns Borsselaar/Piet Wis se 1.45.00 uur; 3. Cees Hoogerland/ Jan van Drongelen/Johan Lepoeter z.t.; 4. Frans Provoost/Floris Jan Koole/Iman Koeman z.t.; 5. Jan Goedvolk/Ad Tierie/Geert van de Weijden z.t.; 6. Kim Reijnierse/John Vermeule/Frank Kooman z.t.; 7. Cor Muller/Simon Blom/Marco van Schelven z.t.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 7