Bestemmingsplan gebied Schelphoek vastgesteld VVV in Renesse denkt met zomerprogramma aan zowel de toerist als de inwoners Raadsleden missen uitnodiging hoorzitting Over de Brug Nog een bezwaar tegen golfbaan Hogezoom Renesse niet sluiten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 19 mei 1987 Nr. 24135 3 RU-lid Van den Berge tegen horeca-uitbreiding of nieuuwestiging BURGH-H AAMSTEDE - De Westerschouwse gemeenteraad is akkoord gegaan met het bestemmingsplan voor de Schelphoek, al heeft de RU-vertegenwoordiger J. van den Berge de kanttekening geplaatst, dat iedere vorm van horeca-uitbreiding of nieuwvestiging voor zijn fractie „principieel onaanvaardbaar is". Wel was hij met de overige leden van de raad van mening, dat met het vaststellen van het bestemmings plan een goede stap vooruit is gezet. Ondergetekende kan het niet hel pen, maar sinds het verschijnen van het jaarverslag van de Zeeuw se Brugmaatsehappij bekruipt hem bij het afscheuren van de brugkaart steeds een onbehaaglijk gevoel. Nog steeds wordt van de automobilist verwacht, dat betaald wordt voor de grote oversteek naar de Bevelanden (en terug). Gemeentebestuurders in de regio hebben vaak genoeg aange drongen op een drastische terugdrin ging van de tolgelden. Nog beter zou het afschaffen van de vaak dagelijk se onderhoudsbijdrage zijn. Maar niets daarvan. Een interne discussie leverde vorig jaar een nieuw tarief op, waarbij de forensen er op vooruit zouden gaan (lees iets minder moch ten betalen) en allen, die de Zeeland- brug slechts incidenteel zouden trot seren meer (lees aanzienlijk meer). Die laatste groep telt veel mensen, die het ziekenhuis bezoeken of eens de Goese binnenstad in willen voor nieuwe kleding. Meer zat er niet in en menigeen op Schouwen-Duive- land was terecht diep teleurgesteld. De brugmaatsehappij stelde verder nog, dat het aangepaste tarief tot een langere afschrijftermijn zou leiden en de Schouwen-Duivelandse bevol king langer kaartjes moest blijven kopen. En wat nu. Het jaarverslag over 1986 verschijnt, waarin melding wordt gemaakt van een opbrengst verhoging van 7,8 %ten opzichte van 1985. Een totale opbrengst van ruim achteneenhalf miljoen gulden. On danks een zogenaamde concessie aan de Zeelandbrug-reizigers toch een meeropbrengst voor de maatschap pij. Ondergetekende heeft niet veel gemerkt van die zogenaamde voor keursbehandeling voor de intensieve reizigers al is er feitelijk wel een voordeel. Er moet toch iedere keer weer diep in de buidel getast worden en dat terwijl interessante verkeer- sconstructies in de Randstad blijk baar gratis bereden mogen worden. Laat de provincie nu maar eens over de brug komen en de eilandelijke be volking trakteren op een vrijkaart. Het mag toch niet zo zijn, dat én de tolopbrengsten met de nodige pro centen stijgen én de Schouwen-Dui- velanders tegelijkertijd blijven be talen. AvdW VVD-raadslid J. C. de Feiter bij voorbeeld wees de raad op de huidige ongeoorloofde praktijken in het ge bied van met name het botenverkeer. .Stuur naar de huidige beheerder - Rijkswaterstaat - een brief waarin wordt aangedrongen op een controle van de regels", was zijn advies. Bur gemeester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer verzekerde hem, dat de dienst al op de hoogte is van de zaak en zijzelf de rijkspolitie te water re gelmatig vraagt te controleren. Jumpen WD-raadslid dr H. J. van Zuylen stemde graag in met het bestem mingsplan, maar zag geen heil in een drijflijn om zo de surfers van de vispercelen af te houden. Volgens mij vinden surfers het jumpen over die lijn juist leuk. Zoekt u daar een andere oplossing voor", was zijn ad vies. Van den Berge, die dus voorna melijk bezwaren had tegen de horeca- uitbreiding (de burgemeester sprak van een beheerders woning, een expo sitieruimte en een gelegenheid om koffie te drinken) verwees naar de mogelijkheid om als passant naar het nevengelegen restaurant te gaan. Tij dens de vergadering werd duidelijk, dat de eigenaar van dat bedrijf graag de exploitatie van de nieuwe voorzie ning op zich neemt. Tijdens de raadsvergadering werd een bijdrage van 300 gulden geaccep teerd voor het behoud van het monu ment in Renesse. Die bijdrage komt een van oud-commando van Enge- Wally Crowther. Wethouder J. Deïst sprak tijdens dit agendapunt zijn verontwaardiging uit over het feit, dat op de avond van de dodenherden king door vandalen een van de kran sen is weggenomen. Hij noemde het „diep betreurenswaardig". Hoewel een ieder zich tevreden toonde over de nu eindelijk gereali seerde opclassificatie van de gemeen te, vroeg PvdA-man C. Verton aan dacht voor het gevaar, dat de gratifi catie voor het personeel verloren zou gaan aan de belasting en volkspre mieheffing. „Zorg, dat er een andere oplossing komt, als dat gevaar daad werkelijk aanwezig is", aldus de so cialist, die hierna een mogelijkheid aandroeg. Wethouder A. J. Padmos zegde hem toe dit na te gaan. Steun Van den Berge kreeg de steun van de overige fracties, toen hij bij de in tentieverklaring voor de verordening huisartsenpraktijken vroeg om drie vertegenwoordigers vanuit de patiën ten. Momenteel wordt gedacht aan één vertegenwoordiger. „Hiermee kan worden voorkomen, dat de pa tiëntenverenigingen gaan touwtrek ken, terwijl er volgens onze fractie best ruimte is voor die vertegenwoor digers. Negen of elf maakt toch niets uit". BURGH-HAAMSTEDE - Na eerder al bezwaren gemaakt te hebben tegen de komst van de oefen-golfbaan heeft het echt paar M. W. Slijkhuis-Vijge en J. Slijkhuis nu ook een be zwaarschrift ingediend tegen de aanleg van de definitieve golfbaan in Burgh-Haamstede. Het echtpaar woont tegen de locatie aan. De bezwaarden maken zich ondermeer zorgen over het ge bied als later blijkt, dat golf geen bestaansrecht heeft. Ver der wordt de ontwikkeling van het gebied door b en w onder „onaanvaardbare druk" gezet met het toepassen van artikel 19. Daardoor worden - volgens de bezwaarden - de democrati sche procedures buiten wer king gesteld. „Hiermee hebt U dan bereikt, dat deze bestem mingsplanwijziging uiteinde lijk blijkt te zijn opgelegd". Tevens wijst het paar erop, dat er nog onderzocht wordt in het kader van de beschrijving Milieu Effecten Golfterrein, wat de mogelijke problemen zijn aangaande de beregening en daarmee verband houdende grondwaterstanden. Ook wordt nog bekeken wat de ge volgen kunnen zijn van de be mesting en toepassing van an dere chemische middelen. Voor het echtpaar staat derhalve nog helemaal niet vast, dat de golfbaan er komt, terwijl de gemeente nu al artikel 19 wil toepassen. Naast nog andere bezwaren noemt het echtpaar nog de te verwachten toename van het verkeersaanbod. Nergens uit de stukken blijkt welke maat regelen U hieromtrent denkt te nemen". Ook wordt de zorg geuit over de landschappelijke aantasting van het gebied, waarbij ondermeer gesproken wordt over de houtsingels. RENESSE - De VVV in Renesse heeft een uitvoerig evenementenprogramma samengesteld, dat inmiddels een aanvang genomen heeft. De activiteiten zijn zowel voor de toeristen, als voor de eigen bevolking van Schouwen-Duiveland hedoeld. De eerste grote attractie, die op de agenda van de VVV staat, is de Renessedag op zaterdag 30 mei rondom de Nederlands Hervormde kerk. Vanaf 09.00 uur krijgen de bezoekers tal van evenemen ten voorgeschoteld. Woensdag 20 mei start de wekelijk se markt in de kern van het dorp, die iedere woensdag tot en met 2 septem ber duurt van 08.00-14.00 uur. Voor de liefhebbers van het oude is er zater- RENESSE - Het Wester schouwse raadslid dr H. J. van Zuijlen (VVD) heeft tijdens de raadsvergadering van burge meester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer te horen gekre gen, dat de Hogezoom te Renesse dit seizoen niet wordt afgesloten. Mogelijk wel inci denteel voor bijvoorbeeld de wielerronde, maar niet voor de drukke vrijdagen en zaterda gen, zoals Van Zuijlen had be grepen. Hij had dit tijdens de vorige vergadering van de raad opge maakt uit de woorden van wet houder A. J. Padmos (CDA), die de raad uitlegde dat er mo gelijk deze zomer al proeven worden genomen met het ver keerloos maken van de Hoge zoom in verband met de druk te. Woorden van deze strekking stonden ook in de notulen ge schreven, maar de eerste bur ger sprak deze maandagavond tegen. Van Zuijlen was met de vraag gekomen naar aanlei ding van de ruimte, die de pof fertjeskraam in de zomer maanden inneemt. Volgens Niemants verdriet neemt de zaak van Van der Zande ongeveer 2/3 van het evenemententerrein in beslag en Van Zuijlen voorziet proble men. Hierbij zei hij te denken aan de vele toeristen, die hier door op de Hogezoom 'belan den'. Vorig jaar deed zich name lijk hetzelfde probleem voor. De burgemeester zei, dat er voorlopig niets aan de situatie verandert, waarop de liberaal antwoordde met „betreurens waardig". dag 30 mei een rondleiding over het landgoed Slot Moermond. Deelne mers vertrekken vanaf 14.30 uur van af de Slotlaan. Bij de VVV zijn de toe gangskaarten te krijgen. Zaterdag 6 juni is er een loop- en terrasconcert van 14.00-17.00 uur met Harmonie uit Oud-Beijerland. Het tentconcert met Luctor et Emergo bij de kerk is op za terdag 6 juni en begint om 20.00 uur. Tochten Vanaf dinsdag 9 juni zijn er tot en met woensdag 2 september iedere dinsdagmiddag en iedere dinsdag middag en avond -fiets- en wandel- puzzeltochten. Vertrek en inschrij ving bij het VVV-kantoor, 's middags tussen 14.00-14.30 uur en 's avonds tussen 19.00-19.30 uur. Vanaf donder dag 11 juni tot en met zaterdag 5 sep tember is er iedere donderdagavond en zaterdagmiddag een rondleiding over het landgoed van Slot Moer mond. Deelnemers vertrekken vanaf de Slotlaan aan de Laone 's middags om 14.30 uur en 's avonds om 19.00 uur. Vanaf maandag 15 juni tot en met vrijdag 4 september kan iedere werk dag de Elf dorpen fietstocht (50 kilo meter) worden afgelegd. Vertrek en inschrijven wederom vanaf het VVV kantoor tussen 10.00-13.00 uur. Donderdag 18 juni is er een Amuse ments podium programma aan de Hogezoom bij de poffertjeskraam of restaurant de Wig. Een aantal bedrij ven draagt de organisatie van het eve nement, dat rond 20.00 uur begint. Zaterdag 20 juni is er weer een loop- en terrasconcert tussen 14.00-17.00 uur met het Punker Carnavalsorkest de Contactpuntjes uit Breda. Donder dag 25 juni is er weer een Amuse ments podium -programma aan de Hogezoom. In en buiten het dorpshuis in Re nesse is er zaterdag 27 juni een open dag van de rijkspolitie, waarbij aan dacht wordt besteed aan de kleine criminaliteit. Een en ander duurt van 11.00-20.00 uur. Het tentconcert van Amicitia uit Dirksland begint zaterdag 27 juni om 20.00 uur bij de Nederlands Hervormde kerk. Woens dag 1 juli is er Renesse Ouverture met medewerking van het Hervormd Kerkkoor, Luctor et Emergo en Op Drift. Om 20.00 uur start de uitvoe ring. Donderdag 2 juli is er weer een Amusements podium -programma aan de Hogezoom. Liefhebbers van mandolinemuziek kunnen woensdag 8 juli hun hart op halen tijdens het concert van de Man dolinevereniging Excelsior uit Krui- ningen, dat een uitvoering geeft in de NH-kerk om 20.00 uur. Donderdag 9 juli is er weer een Amusements podi umprogramma aan de Hogezoom, terwijl zaterdag 11 juli een concert; wordt verzorgd door BMR uit IJoo- gerheide aan de Hogezoom bij de Wig. Het concert begint om 20.00 uur. De Peter Stuyvesant Concorde Ski Show staat onder voorbehoud ge pland voor maandag 13 juli. Fietsen Dinsdag 14, woendag 15 en donder dag 16 juli is er weer een avondfiets- driedaagse, die iedere avond om 19.00 uur van start gaat vanaf het VVV- kantoor. Woensdag 15 juli zijn er ko perklanken in de NH-kerk door Brass '79 uit Rotterdam onder leiding van Fokke Palstra. Het concert be gint om 20.00 uur. Donderdag 16 juli wederom een Amusements podium programma aan de Hogezoom en vrij dag 17 juli touwtrekwedstrijden voor dames- en herenteams op het terrein achter de Wig. Inschrijven voor het evenement, dat om 20.00 uur begint, kan bij de VVV tot woensdag 15 juli. Het volgende loop- en terrasconcert staat te boek voor zaterdag 18 juli. Amusementsorkest Tivoli uit Halste ren vermaakt de- passanten tussen 14.00-17.00 uur. Zaterdag 18 juli is er een keuring van koudbloedpaarden en een de monstratie 'aangespannen rijden' op de manege van Grol aan de Stoofweg. In het programma wordt geen tijd aangegeven. Van maandag 20 juli tot en met woensdag 22 juli is er weer de jaarlijkse kermis op de Lange Reke en het dorpsplein. Aan de Hogezoom is er donderdag 23 juli weer een Amu sements podium-programma. In de periode van maandag 27 juli tot en met zaterdag 1 augustus is er iedere avond Campingvoetbal om de VVV-cup op het sportterrein aan de Laone. De wedstrijden beginnen alle om 18.30 uur. Het zoveelste Amuse ments podium-programma aan de Hogezoom staat gepland voor zater dag 25 juli, terwijl woensdag 29 juli de Musiconfetti door Ad de Joode op orgel en piano en Kees Alers op dwarsfluit in de NH-kerk wordt op- gevoerd'vanaf 20.00 uur. Na nog een Amusements podium-programma op donderdag 30 juli is er zaterdag 1 augustus een autocross-wedstrijd op het terrein aan de Kooijmansweg, die om 14.00 uur begint. Diezelfde dag is er ook een Amusements po dium-programma aan de Lange Re- ke-Korte Reke, dat om 20.00 uur be gint. Van maandag 3 augustus tot en met vrijdag 7 augustus is er op de tennis baan aan de Mauritsweg een Tou- risten Mixed Tennistoernooi voor teams van twee of drie paren. De or ganisatie van het evenement is in handen van TV Scelveringe (opgave voor deelname 01116-2070). De recrea tie strandloop in samenwerking met av Delta Sport start dinsdag 4 augus tus om 19.30 uur vanaf het parkeer terrein aan het eind van de Jan van Renesseweg. Inschrijven kan vooraf bij het VVV-kantoor en bij de start plaats. Woensdag 5 augustus is de jaarlijkse amateur wielerronde op het parcours Korte Reke-Lange Reke- Reke-Maruritsweg-Stoofwekken. Start en finish zijn op de Korte Reke en het spektakel begint om 18.30 uur. Een dag later, donderdag 6 augustus, is er weer een Amusements podium programma bij de poffertjeskraam met medewerking van Tbke 5 uit Rot terdam. De tweede fietsdriedaagse staat in de agenda voor maandag 10 augustus tot en met woensdag 12 augustus. Iedere avond vertrekken de fietsers vanaf het VVV-kantoor om 19.00 uur. Liefhebbers van orgelklan ken kunnen woensdag 12 augustus in de NH-kerk terecht, waar vanaf 20.00 uur te luisteren is naar de orgelmu ziek van Wim van der Panne. Taptoe Aan de Hogezoom wordt dondei-- dag 13 augustus weer een Amuse ments podium-programma afge werkt, terwijl zaterdag 15 augustus de jaarlijkse taptoe op het sportveld aan de Laone bezocht kan worden. Deelnemende korpsen zijn DVS uit Katwijk, DWS uit Rijnsburg, Luctor et Emergo uit Renesse en Wilhelmus uit Sliedrecht. Het laatstgenoemde korps verzorgt twee optredens tij dens de taptoe, die om 19.45 uur be gint en. waarvoor het terrein vanaf 19.15 uur te betreden is. Koorklanken met mannenkoor Ons Koor uit Sommelsdijk staat in de VVV-agenda voor woensdag 19 augus tus. Het speelt zich vanaf 20.00 uur af in de NH-kerk en dirigent is Wim Meyboom. Met wederom een Amuse ments podium-programma aan de Hogezoom wordt het laatste deel van de cvenementenlijst voor de zomer van 1987 ingeluid. Zaterdag 22 augus tus is er een loop- en terrasconcert met de Knoranekapel uit Bergen op Zoom. De Grevelingen Tburtocht over een afstand van 110 kilometer wordt zondag 23 augustus verreden vanaf de Wig (09.00 uur). Na het laatste Amusements podium Concert aan de Hogezoom op donderdag 27 augustus, krijgt het zomerfeest een afsluiter met een mars door het dorp en een show op het dorpsplein door CJV drumband Rijswijk. De mars begint om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Vervolg van pagina 1 Hendrikse, die hiervoor een aantal mogelijkheden uit de doeken deed. „Ik had wel een reactie van het colle ge verwacht". Actie Volgens de wethouder van werkge legenheid, A. J. Padmos (CDA) voert de gemeente „zeker geen langzaam- aan-actie". Het stemde Hendrikse tot tevredenheid, dat Padmos uitvoerig aangaf, dat er wel degelijk een en an der uitgewerkt wordt. Noemenswaar dig uit zijn betoog is de opmerking, dat alleen al op Schouwen-Duiveland zo'n 70 mensen in aanmerking komen voor de nieuwe wet Vermeend-Moor (PvdA). „Zeker levensvatbaar dus", aldus Padmos. Volgens hem dienen - zoals Hendrikse stelde - de projecten voor 1 juli aangemeld te zijn bij het betreffende ministerie, maar ziet hij hierin geen problemen. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven Chef-redactie: M Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551 Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) t 41,00; per jaar f 156,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3