Sheriff Schot onderneemt actie tegen vernielingen zmc Voetgangersgebied Zierikzee wordt met twee uur verlaat Raadsleden Westerschouwen missen uitnodiging hoorzitting golfbaan DE ZIERIKZEESCHE COURANT Rover 200 Autobedrijf Ista Aanrijding bromfiets en auto PE 611'T ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Initiatiefvoorstel Evenementen Tweeling Korfbal Een initiatiefvoorstel van de PvdA-fractie in de De VVV Renesse heeft voor de komende 20- De Kerkwerfse tweeling Toon en Bram Fondse Door met 4-5 te winnen bij Zaamslag hand- Zierikzeese raad heeft tot gevolg dat de ver- mermaanden een omvangrijk programma op- vierde de tachtigste verjaardag. Toon woont haafde de Zierikzeese korfbalvereniging All gaderingen voortaan openbaar zullen zijn. gesteld, dat inspeelt op de behoeften van de nog steeds in Kerkwerve, Bram heeft zijn stek Ready zich in de eerste klas van het afdelings- (Pag. 2). toerist en de eigen bevolking. (Pag. 3). op Borrendarrlme. (Pag. 5). korfbal. (Pag. 9). DINSDAG 19 MEI 1987 143ste jaargang Nr. 24135 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Kleine beloningen voor grote verdiensten zijn bele digend; maar grote beloningen voor kleine diensten zijn demoraliserend. Bonald Tijdens de feestelijke opening van het beusje dacht niemand aan de vernielingenvan vandaag de dag. Bewonersbeusje het Sas zijn het beu ZIERIKZEE - Het doet allemaal een beetje Wild west achtig aan. Een sheriff, die een beloning van honderd gulden uitlooft aan degenen, die hem op het spoor van de 'dader' brengen, maar toch is het een Zierikzeese aange legenheid. Sinds kort worden de 'bewoners' van het beusje aan het Sas onplezierig geconfronteerd met ver nielingen en als het aan initiatiefnemer van het beusje, sheriff Jan Schot (76) ligt komt hieraan snel een einde. Niemand had er vooraf rekening mee gehouden, dat vandalisme ook op het Sas weieens de kop zou kun nen opsteken. Ook Schot niet. De tot sheriff gebombardeerde Zierikzeeë- naar las vorig jaar in de Nieuwsbode, dat er aan 't Luitje een beusje zou ko men. ,,Als Piet hem kan krijgen, kan Jan dat ook", doet hij nu zijn eerste reactie uit de doeken. Wensen Hij stapte meteen naar de burge meester om daar zijn wensen duide lijk te maken. Na een korte periode van intern beraad, werd Schot op het stadhuis uitgenodigd. Daar werd hem uitgelegd, dat ook het Sas 'een beusje zou krijgen. De vreugde was groot en Schot ging plannen maken. Op dertig juli van het vorige jaar werd het beusje geopend in aanwezig heid van wethouder P. de Rijke en di recteur gemeentewerken D. D. J. van der Poel. De openingshandeling zelf werd onder enige hilariteit door Schot zelf verricht. Sheriff Schot Iaat zich het kaas niet van het brood eten en ook nu niet. „Meestal zijn we met veertien man in het beusje en we hebben het prima naar ons zin. Zet maar in de krant, dat scharrelaar Schot meestal wel iets op de kop tikt voor het beus je", vertelt hij. Daarin heeft hij ge lijk, want wie er langs rijdt staat verbaasd van de inrichting. Schot is bijzonder te spreken over Advertentie inruilwaardegarantie 2-jarige garantieregeling 6 jaar carrosseriegarantie de bereidwilligheid van de gemeente Zierikzee. Deze heeft twee banken en een tafel buiten geplaatst, zodat de gasten in de zon kunnen zitten. Voor een ieder, die desondanks toch liever in het beusje blijft zitten, heeft Schot een luxaflex op de kop weten te tik ken, want „dat houdt de zon ook wel buiten". Uniek Het beusje aan het Sas mag best uniek genoemd worden. Allerlei za ken passeren er de revue, maar „poli tiek en drank zijn verboden". Soms wordt er zijdelings over de politiek gepraat, maar meestal gebeurt dat in een gekke bui, waarbij altijd wel ie mand op een leuke manier het on derspit moet delven. Schot heeft er geen enkele moeite mee om mensen in de maling te nemen. Protest middenstand komt te laat ZIERIKZEE - Met ingang- van 1 juni 1987 inag men tot 12 uur in plaats van tot 10 uur met de auto gebruik ma ken van de straten in het voetgangersgebied. Het mo ment waarop het voetgangersgebied daadwerkelijk uit sluitend en alleen bedoeld is voor voetgangers verschuift dus twee uur. Een beslissing waar zowel de ZOC als on dernemers van de Appelmarkt tegen gekant zijn. Hun protest komt echter te laat. Een voorstel van PvdA-zijde om de eerder aan b en w gedelegeerde zaak opnieuw, en nu in de voltallige gemeenteraad, te bespreken leed schipbreuk. Behalve uiteraard de PvdA-fractie verklaar de iedere fractie zich tegen dit voorstel. „De zaak is eerder uitgebreid besproken in de commissie verkeer. Dat is een openbare commissie. En nu wil de PvdA van een ingekomen stuk, de beslissing van het college, weer een agendapunt maken. Dat is geen goede procedure", aldus VVD- woordvoerder J. J. Geleijnse. W. F. Sprengelmeijer (RU) schaarde zich in deze achter Geleijnse, terwijl ook CDA'er C. Legemaate zei het niet no dig te vinden deze zaak weer terug te draaien. De kaarten waren geschud. Ondanks de tegenwerping van PvdA- Een aantal begrotingswijzigingen dat nodig is in verband met eerder ge nomen besluiten, maar ook een aan tal nieuwe subsidievoorstellen. Eer der nam de raad het besluit de jaar lijkse subsidie aan de Stichting Wel zijn Ouderen Schouwen-Duiveland te verhogen in verband met de inge bruikname van een nieuw onderko men. Gisteravond, maandag, besloot de raad tot het toekennen van een Subsidie van maximaal 350 gulden per jaar aan de Algemene Nederland se Bond voor Ouderen (ANBO) voor het organiseren van thema-midda gen. De raad oordeelde dat de door de ANBO georganiseerde koffie-ochten- den niet voor een gemeentelijke sub sidie in aanmerking komen. Vervolg pagina 5 Als hij zegt, dat de vernielingen hem hoog zitten, is hij echter serieus. De rijkspolitie heeft hem al enkele keren op bezoek gehad, maar voor Schot kan de zaak niet snel genoeg opgelost worden. „Vandaar dat ik honderd gulden uitloof voor degene, die 's nachts toevallig langs komt en iets ziet. Het moet wel 's nachts ge beuren, want we zitten er vaak tot ne gen en soms zelfs tot elf uur". Geringe aard Het moet gezegd, dat de vernielin gen van slechts geringe aard zijn. De bloempotten worden kapot gegooid en Schot vindt zijn schilderijtjes de volgende dag in de bosjes. Maar hoe gering een en ander ook lijkt, het zit de 'bewoners' behoorlijk dwars. Er worden heel wat uren gestoken in het inrichten van het beusje en menige passant loopt af en toe eens binnen' om het gezelschap te complimente ren. „Vorige week was er nog een in genieur van de waterstaat, die het al lemaal prachtig vond". „Zet er maar gerust in, waar ik woon. Scheepstimmerdijk 48 en mijn telefoonnummer is 01110-15205", be sluit Schot, die hoopt dat hiermee een einde komt aan de vernielingen van het beusje, waar een gezellige groep mensen het prima naar de zin heeft. B en w handelen juistmaar volgende keer liever anders Het loopstratengebied in Zierikzee. Voortaan vanaf 12 uur in plaats vanaf 10 uur. woordvoerder H. Asma dat men in- dertijd, toen de raad akkoord ging met het delegeren van een beslissing in deze naar het college, ervan uit ging dat het om minder ingrijpender zaken ging dan het verschuiven van het aanvangstijstip van het voetgan gersgebied. Telefoon 01114-1495 BURGH-HAAMSTEDE - Dat de gemeenteraadsleden van Westerschouwen niet gelukkig zijn met de door b en w gevolgde procedure inzake de hoorzitting over de oefen-golfbaan in Burgh-Haamstede, werd tijdens de raadsvergadering in het gemeentehuis duidelijk. Het college heeft vorige week een hoorzitting gehouden en hierbij alleen de bezwaarden uitgenodigd, terwijl de raadsleden hier graag bij aanwezig waren geweest. Al leen het RU-raadslid J. van den Berge was present, om dat hij hierover door een bezwaarde was geïnformeerd. Iedere fractie greep de notulen van de vorige raadsvergadering aan om hun mening te geven over de procedu re. B en w hebben niet verkeerd ge handeld, omdat het een versnelde procedure (artikel 17) betreft, die ter behandeling van b en w is gesteld. Desalniettemin zeiden de raadsleden het jammer te vinden niet uitgeno digd te zijn geweest. „Het is voor ons toch van belang om de bezwaren aan te horen?", vroeg de WD-er dr H. J. van Zuijlen zich hardop af. Ook J. W. Geleijnse (CDA) zei graag een uitno diging „als toehoorder" gehad te heb ben. G. J. W. van der Salm van de PvdA wilde weten of het een openbare hoorzitting betrof, waarop burge meester J. L. Niemantsverdriet-Leen- hecr antwoordde met „in principe niet". „Ik heb de bezwaarden ge vraagd of zij bezwaar hadden tegen de aanwezigheid van de pers en dat was niet het geval". Hierdoor werd de bijeenkomst dus openbaar, maar Van der Salm hield twijfels over de open baarheid „wanneer het publiek niet op de hoogte gesteld wordt van de hoorzitting". In de krant zou alleen een aankondiging hebben gestaan van de te houden hoorzitting, zonder vermelding van de datum. De socialist ging verder over de oefen-golfbaan, die volgens het arti kel een tijdelijk karakter draagt. „Er bestaat de mogelijkheid 0111 het tijdelijke karakter om te zetten in een definitieve baan door het be stemmingsplan aan te passen. Hoe denkt het college daarover?", aldus Van der Salm. Na enig aandringen kreeg hij van de burgemeester het antwoord, dat er na de maximale pe riode van vijf jaar geen verlenging zal plaatsvinden van de oefen- golfbaan. En dat was wat Van der Salm wilde horen. Zijn collega-raadslid J. Hendrlkse (eveneens PvdA) zei te wachten op voorstellen van het college om actief te werken aan projecten in het kader van de werkloosheidsbestrijding. Uit zijn woorden viel op te maken, dat projecten van de Stuurgroep Werk loosheid door de deelname van minder-draagkrachtige gemeenten weieens te lang op zich zouden kun nen laten wachten. „Laten we als ge meente zelf aan de slag gaan", aldus vervolg pagina 3 Geen fietsers Sprengelmeijer liet nog weten het jammer te vinden dat zijn voorstel, gedaan tijdens de vergadering van de verkeerscommissie, om fietsers gedu rende het hele jaar toe te laten in het voetgangersgebied niet in het college- besluit verwerkt is. PvdA-wethouder J. Groen neemt binnen het college een minderheidsstandpunt in. Hij is voor handhaving van de huidige regeling. Zoals al gemeld kwamen tegen de collegebeslissing protesten binnen van zowel de ZOC als ondernemers van de Appelmarkt. Zij hanteren in deze dezelfde argumenten als de PvdA-fractie. Het ZOC-bestuur: „Wij zijn van mening dat met dit voorstel afbreuk wordt gedaan aan de bedoe ling de voetgangers gelegenheid te geven om gedurende het grootste deel van de openingstijden van de in het centrum gevestigde winkels rustig en met een minimum aan gevaar voor ongevallen recreatief te kunnen win kelen. Juist in een tijd waarin moeite wordt gedaan om het winkelcentrum meer cliëntvriendelijk te doen zijn is het terugdraaien van eerder genomen maatregelen ter beperking van het rijverkeer onzes insziens niet ver standig". Verder op de agenda van de raads vergadering veel financiële kwesties. ZIERIKZEE - De bromfiets van R. v. d. W. uit Zierikzee werd zwaar be schadigd door een botsing met een personenauto bestuurd door J. S. die maandagmiddag plaats vond. R. v. d. W. reed over de Haringvlietstraat en zou niet tijdig hebben opgemerkt dat J. S. met zijn auto van rechts uit de Grevelingenstraat kwam. Bij de bot sing die volgde werd ook de gehele linkerzijde van de auto ingedeukt. Er deden zich geen persoonlijke verwon dingen voor. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's WA> Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Koud Vannacht passeert een zone met veel bewolking waaruit mogelijk wat lichte neerslag valt. Na de passage klaart het op en stroomt koudere, drogere lucht binnen met opklarin gen. De noordwestenwind neemt toe tot vrij krachtig. Middagtempera- tuur 11 graden. Minimumtempera tuur komende nacht 6 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 23 mei: Donderdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: noordwest 5 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: '30% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: noordoost 4 Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: noordoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 20 mei Zon op 05.39, onder 21.36 Maan op 03.20, onder 13.01 21 mei Zon op 05.37, onder 21.37 Maan op 03.33, onder 14.25 Nieuwe Maan: 27 mei (17.14) Temperatuur kustwater: 10 graden HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een zwak front passeert vannacht ons land. Dit gaat gepaard met bewolking, maar veel regen wordt niet verwacht. De minimum temperatuur ligt rond 6 graden. Woensdag stroomt er met een stevi ge noordwesterwind koude lucht uit noordelijke streken via de Noordzee naar West-Europa. Deze lucht is on stabiel, zodat zich gemakkelijk buien kunnen ontwikkelen. De tempera tuur komt niet hoger dan ca.11 gra den. De koude luchtstroming wordt in stand gehouden door een krachtig hogedrukgebied ten westen van Schotland en een depressie die via Zuid-Scandinavië naar Duitsland trekt. Donderdag komt er daardoor nog weinig verandering in het weer. Daarna breidt het hogedrukgebied zich verder naar Scandinavië uit. waardoor het bij ons droog en gelei delijk warmer weer wordt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1