Het circus is er weer streeknieuws Badmode dit seizoen meer gericht op perfecte maten 3 Aanrijding- te Burgh ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 14 mei 1987 Nr. 24132 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee: telefoon: 01110-16551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-12449 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41,00; per jaar f 156.50; losse nummers 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BTW. ZIERIKZEE ANBO De afdeling Zierikzee van de AN BO heeft het voorjaarsreisje er weer opzitten. Honderdvierentwintig mensen hadden zich aangemeld. Via de verschillende opstapplaatsen werd de reis met drie bussen van Van Oeveren begonnen. Doel van het uit stapje was Noord-Brabant. Bij alle deelnemers is de reis in goede aarde gevallen. Onder een stralende zon werd via het Hellegatsplein en Wil lemstad naar Made gereden, waar de koffie gedronken werd. Vervolgens werd gekozen voor de binnenwegen om naar Diessen te gaan, waar in res taurant de Eikelaar geluncht werd. Vervolgens werd naar het Safaripark Beekse Bergen gereden, waar de rei zigers ongeveer vijf kwartier tussen de wilde dieren verbleven. Vanzelf sprekend wel in een bus natuurlijk. Na dit avontuurtje ging de reis naar Rijsbergen, waar de laatste stop was gepland bij restaurant Napoleon. De dansliefhebbers konden drie kwar tier de vloer op op muziek van een elektrisch orgel. Ongeveer 17.30 uur werd de reis aangevangen voor Schouwen-Duiveland. Twee vrijwil ligsters van de Rode Kruis Colonne, afdeling Zierikzee, verleenden hun medewerking aan het welslagen van de reis. Dagverblijf Dagverblijf B rugzicht te Zierikzee is woensdag 27 mei aan de beurt om de dagverblijven in Zeeland uit te no digen. Dat gebeurt tussen 11.00-16.00 uur in sporthal Onderdak, waar tal van activiteiten op het programma staan. Het betreft in totaal zes dag verblijven. Kwibus Peuterspeelzaal Kwibus te Zierik zee heeft de jaarlijkse ouderavond ge houden, waarvoor grote belangstel ling van ouders bestond. Door leidster Adrie Aukes was er een geva rieerde diaserie samengesteld over de verschillende activiteiten van de peu ters. De vice-voorzitter van de ouder commissie kondigde het vertrek van twee oudercommissieleden aan, waarna een verkiezing volgde. Ook werd het jaarverslag voorgelezen door Petri d'Anjou, waarbij werd stil gestaan bij de zogenaamde vierjari genmaatregel. Kwibus telt momen teel 59 peuters en heeft een wacht lijst, zodat tijdige aanmelding van belang is. Rommelmarkt In de openbare basisschool 't Kof schip te Zierikzee wordt vrijdag 22 mei een bazar met rommelmarkt ge houden. Een en ander duurt van 17.00 uur tot 21.00 uur. EO Wie belangstelling heeft om met een speciale bus naar de EO-familie- dag in Utrecht te gaan, kan contact opnemen met K. T. de Jonge in Zie rikzee (01110-13796 of 12976). De spe ciale bijeenkomst is zaterdag 13 juni in de Jaarbeurshallen en heeft als thema Jezus zegt, Kom tot mij. Muzi kale medewerking wordt verleend door Gert en Hermien, Jeroen de Vaal en diverse koren onder leiding van Jan van de Driest en Pieter Stolk. Verder nemen de aanwezigen afscheid van stichtingsdirecteur drs L. P. Dorenbos, die zich na twaalfe- neenhalf jaar gaat inzetten voor Rainbow. CJV Het CJV komt vrijdag 22 mei bij een in de Driehoek voor allen, die lid zijn (of geweest) van de organisatie. Na een kennismaking en de inleiding kunnen er wensen uitgesproken wor den en suggesties gedaan over datge ne, waarvoor oud-CJV-ers interesse hebben. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Omdat de organisatie niet beschikt over oude adressenlijsten kan deze mededeling als een persoon lijke uitnodiging worden beschouwd. Nadere informatie: B. D. Schot, 01110- 12331 of J. L. Wildschut, 023-373794. BROUWERSHAVEN/ BRUINISSE - Slechts en kele keren per jaar kan de Schouwen-Duivelandse be volking naar een echt cir cus in de buurt. Donderdag 21 en vrijdag 22 mei is het weer zover, want dan komt het Circus Renz naar ach tereenvolgens Brouwers haven en Bruinisse. De voorstellingen op beide da gen beginnen om 16.15 uur en 19.15 uur. Circus Rcnz is met haar 76 jaar het oudste circus van Nederland en is mo menteel met een toer bezig, waarbij 150 steden en dorpen worden aange daan. In de lange karavaan bevinden zich de dierenverblijven, een toilet- tenwagen, een kassa- en bureau wa gen, een mobiele lichtcentrale van 150 Kva, een verwarming van 300.000 Kc en nog veel meer. Eeen behoorlijk circus dus met ccn tent van 32 bij 42 meter, voorzien van vier masten en 2000 zitplaatsen. Programma Arnold en Marina Renz hebben ook voor deze toer een gevarieerd pro gramma samengesteld met artiesten en dieren uit de gehele wereld. Zo wordt de voorstelling geopend met clowns en acrobaten. Uit Italië ko men de Laners met een perfecte cow boyshow met suizende lasso's en knallende zwepen. Bedaarder is het optreden van Miss Juanita en haar duivenrevue. Welk een contrast met het olifantennummer bijvoorbeeld. Enfin, van alles wat. Wat tc denken van de shetlandpony's, kamelen, een dromedaris, leeuwen, tijgers, pan ters en poema's. Wie circus Renz kent weet, dat de voorstelling voor de ech te circuslicfhebbers niet meer stuk kan. In Brouwershaven staat dc tent op het parkeerterrein hij de nieuwe jachthaven en in Bruinisse bij mane ge Aquadclta. De avondvoorstelling van 19.15 uur is voor Bruinisse onder voorbehoud aangegeven. WESTENSCHOUWEN Vogelkijkweek In de week van 16 tot en met 24 mei is er een zogenaamde Europese vogel kijkweek, waarvoor ook op Schou wen-Duiveland twee excursies ge pland staan. De vogel werkgroep van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen- Duiveland houdt zaterdag 16 mei twee excursies onder leiding van werkgroepleden. De eerste begint om 06.45 uur nabij het parkeerterrein de Rotonde in Westenschouwen. Hierbij kunnen de zangvogels in de Boswach- terij beluisterd en bekeken worden. Omstreeks 09.00 uur is de excursie ten einde. De tweede excursie begint om 09.45 uur bij de vuilstortplaats Serooskerke aan de Hoosjesweg (cir ca 500 meter verder rijden tot bij de inlagen). Hierbij is speciale aandacht voor de weidevogels in de Prunjepol- der en de diverse andere soorten in de Flaauwers/Weevers-inlaag. Een en ander duurt tot ongeveer 12.00 uur. Geadviseerd wordt regenkleding, een vérrekijker en laarzen mee te ne men. BURGH-H AAMSTEDE Huisvrouwen De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Westerschou- wen, heeft voor haar leden een wan delmiddag op het programma staan voor dinsdag 19 mei. De tocht onder leiding van D. Rijpkema begint om 14.00 uur en voert de deelnemers naar de boswachterij en de Meeuwendui nen. Vertrek is vanaf het pompsta tion. BROUWERSHAVEN Lelievlet De Grevelingengroep Brouwersha ven neemt zaterdag 23 mei haar eer ste lelievlet in gebruik. De lelievlet wordt in bruikleen gegeven door de watersportvereniging Brouwersha ven. De officiële tewaterlating is om 14.00 uur bij de grote parkeerplaats aan de Nieuwe haven bij de botenhel- ling. Plattelandsvrouwen De plattelandsvrouwen van de af deling Brouwershaven komen dins dag 19 mei in het Tonnenmagazijn om 20.00 uur bij elkaar. De samenkomst wordt verzorgd door Dorien Stappert uit Middelburg. Zij leidt een quiz over kleding en textiel. Uitstapje De plattelandsvrouwen van de af deling Brouwershaven gaan dinsdag 2 juni een uitstapje maken naar het Aquadome Noordzee-aquarium in Scharendijke. Ook doen ze nog het tuincentrum van Braber in Renesse aan, met na afloop koffie. Het ver trek is vanaf de Markt om 13.30 uur. DUIVELAND Bevolking In de maand april zijn in Duiveland de volgende geboorten aangegeven. Willem Pieter van der Wielen (Nieu- werkerk), Jan Willem Bolle (Ooster- land), Jasper Jacob Pieter Maaskant (Sirjansland), Nicolaas Jan Flik- weert (Oosterland), Catharina Johan na Bovée (Ouwerkerk), Hendrik Adriaan Verwijs (Nieuwerkerk), An- tonia Hendrika van den Bosch (Ouwerkerk) en Pieter Heijboer (Sir jansland). Overleden zijn Marinus Mol (Nieuwerkerk, 83 jaar) en Antho- nij de Vlieger (Nieuwerkerk, 80 jaar). Gehuwd zijn Adrianus Petrus Gerar- dus Wijkhuizen en Jannetje Krijger (Ouwerkerk) en Jacob Dirk Geelhoek met Anna Wilheminavan Leeuwen (Oosterland). BRUINISSE Bevolking In Bruinisse zijn in de maand, april de volgende personen geboren: Jaco bus P. van Dommele, Thomas P. Groe- neveld, Wendy van der Blom, Johan nes A. Olree, Hendrika C. van Klinken, Ellen J. van Zetten, Antho- nij L. Schults en Abraham J. van den Berg. Overleden zijn Pieternella C, Hogerheide wv van Zuidland (92 jaar), Maria Padmos wv van den Berg (87 jaar) en Maatje A. Hoendervan gers ev Hoogerwerf (51 jaar). Marinus Matthijsse en Adriaantje de Ronde zijn in het huwelijk getreden. OngeBRUikelijk strooisel Geldzucht heeft al veel mensen ten gronde gericht. Dat hebben de laatste weken in Bruinisse veel mensen on dervonden al was het allemaal niet zo negatief als de eerste zin zou kunnen doen vermoeden. Want het geld lag op straat, dubbeltjes en kwartjes in be hoorlijke getale. Het gezegde ,,Geld dat stom is maakt recht wat krom is" ging dan ook niet op want krom moest men voor het aardse slijk. Hoe het spul, dat bij de meesten toch niet op de rug groeit, daar terecht kwam bleef vooralsnog een raadsel. Bij nader onderzoek bleek het hele- maél geen geld te zijn. Het waren roestvrij stalen schijfjes van exact de zelfde grootte als dubbeltjes en kwartjes warvoor vele soloduiken naar moedertje aarde werden ge maakt. Vergeefs dus want er kon geen munt uit geslagen worden. De mees ten kozen, na een snelle blik over de schouder, eieren voor hun geld en dropten het metaal weer. Het bleek een afvalprodukt van een metaalfa- briek te zijn, die in de Bruse haven bij nieuwbouwkotters wordt ge bruikt als ballast tussen de dubbele bodem en door 'kwajongens' rijke lijk door Bruse dreven was gestrooid. BURGH-HAAMSTEDE - Dinsdag voormiddag vond op de kerkring te Burgh een aanrijding plaats tussen twee personenauto's waarbij een auto werd beschadigd. J. G. F. S. uit Haamstede en O. B. uit Haamstede reden achter elkaar over de kerkring in de richting Burgh. Op het moment dat J. G. F. S. linksaf wilde slaan de Dreef in zou O. B. hem hebben inge haald. Door de botsing die volgde werd de voorzijde van de auto van J. C. F. S. beschadigd. LIEMPDE - De werktuigendagen in Liempde, een driedaagse agrai-i- sche tentoonstelling, hebben maan dag, dinsdag en woensdag ruim 120.000 bezoekers getrokken. Dit heeft de organisatie meegedeeld. Herman Renz met zijn olifanten. De jongste badmode is voornamelijk gericht op de kleine maten. Maar ook voor minder slanke dames volop keus ZIERIKZEE - Er zijn nog mensen, die denken dat alles behalve badkleding onderhevig is aan mode. Maar dat geldt dan niet voor de vele bezoekers van de modeshow van Den Boer textiel in Zierikzee, die samen met Van Oe veren schoenen en Holty Mode de laatste kledingnieuw- tjes presenteerden. Al binnen enkele dagen was de orga nisatie door alle kaarten heen en dat bewijst wel, dat de modeshow, die nu voor de zesde keer is gehouden, een aardige traditie aan het worden is. Ladyspeaker G. M. van den Brand den Boer was overduidelijk. De laat ste badmode houdt geen rekening met de grotere maten. Hoog opgesne den pijpen, lage hals uitsnijding en een lage rug veelal gecombineerd met felle fluoriserende kleuren worden nu éénmaal niet gedragen door da mes met de grotere maten. Toch wa ren er heel wat van dit soort soort badpakken en bikini's te zien. Maar ook voor de dames met andere maten, dan het doorsnee fotomodel was er volop keus. Met balijn opgehouden pakjes of de meer klassieke badpak ken, waarvan de kleuren het mode beeld voor het komende zwemseizoen bepalen. Onthaald De regionale mannequins toonden dit alles en werden af en toe enthou siast onthaald door de voornamelijk vrouwelijke belangstellenden. ,,Ook badkleding is steeds meer onderhe vig aan het modebeeld. Net als het ondergoed, dat enkele jaren geleden ineens modegevoelig werd", aldus mevrouw Van den Brand. Volgens haar doen de zogenaamde boxer shorts van Boops and Blooms het goed onder het jongere publiek. Vaak betreft het stelletjes. Een iet wat gewaagd badpak, waarover tij dens het flaneren over het strand een oversized shirt wordt gedragen met een boxer-short. Alle combinaties zijn in dit opzicht denkbaar. En dat geldt ook voor de superjonge dress- boys en mannequins, die de kleding van de baby speciaalzaak toonden. Dit ging gepaard met enige hilariteit, toen het eerste duo met grote spron gen langs de bezoekers schoot. Nadat de kinderen nog even uitgelegd werd, dat de kleding best bekeken mocht worden, ging het prima. Den Boer verkoopt de kinderkle ding tot en met maat 116 (ongeveer vier jaar). Dit jaar gaan de ontwer pers op de sportieve toer, waarin het combineren voorop staat. Broeken, polo's, jacks en de romantische jurk jes lijken het dit jaar te gaan maken. En om te voorkomen, dat de kinder kleding 'niet meer' is dan een ver kleinde uitgave van de kleding voor volwassenen, is gekozen voor een •aanvullende applicatie. Gedacht kan worden aan een haasje, zonnetjes of een konijntje. En evenals bij de Hol ty Mode ontbreekt de deniin-look niet. Na een pauze, waarin de gasten een orchidee werd aangeboden, was het de beurt aan de mannequins van Hol ty Mode. Van Oeveren schoenen ver zorgde gedurende de gehele avond de schoenmode. Aan de hand van een aantal thema's werd de laatste mode getoond. Naast een denim-therna, werd ook gekozen voor een blok groen, waarbij dunne en soepele ma terialen de boventoon voeren. De Sa- farilook is bekend en de Out of Africa-look mag gekarakteriseerd worden als stoer en sportief in kaki en linnenachtige kleuren. Met het landelijke thema werd het publiek lieve en romantische kledij voorge schoteld met bloempjes en stipjes. Terwijl het buiten miezerde scheen in de zaak van Den Boer de zon. En dat was ook de bedoeling, maar al 'blijft de zon nog even achter de wol ken, volgens de ladyspeaker is het niet onverstandig om nu al voor een badpak te komen kijken. Zeker de mensen, die prijs stellen op een mo dieus pakje doen hier goed aan. En nog even dit: de geluidsinstallatie tij dens en modeshow was van technisch bureau Kosters in Zierikzee. Het showen van de kleding door de allerkleinsten zorgde nogal eens voor de nodige hilariteit.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3