musicolumn --.^'sYouhgSltop Liefde en boerentrots i i i'J - I 50 1 Knielen bij de trom S.'.vü J I «v v -■ iff-V»< -v- 1 Korenavond Zierikzee ft Vergadering commissie onderwijs ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 12 mei 1987 Nr. 24131 5 Advertentie 'Je hebt het zeker goed naar je zin gehad' zeg ik tegen Trix Kruising a als we in oecumenische gezindheid het kerkgebouw verlaten teneinde weer een eigen weg in te slaan, 'Ik wel!' antwoordt de officier van het Leger des Heils. 'Ik houd wel van een beetje spontaniteit'. We hadden namelijk net een dienst met de men sen van Schouwenoord, Brugzicht en de Beatrixschool achter de rug. Het is de enige keer in het jaar dat er uit bundig bij het zingen geklapt wordt. Want klappen past niet in een kerk. Men zingt wel uit volle borst 'Juicht o volken juichthandklapt en be tuigt' maar wee je gebeente als je het echt meent en het ter plekke in prak tijk brengt! In zo'n gemeenschappe lijke dienst heb ik eigenlijk een beet je medelijden met die arme heilsol daten. Ze zullen het wel erg saai vin den. Niemand klapt in de handen, niemand reageertEn neem nou de Zierikzeese predikanten, ze kun nen hun woordje aardig doen maar ziet u de dominees Hendrikse, Blok land en De Graaf alleen zingen en vanaf de preekstoel geestdriftig de maat slaan? Maar bij het Leger ge beurt het wel. Daar is de officier voorganger en voorzanger. Deze week viert het Leger des Heils feest. Honderd jaar geleden wapperde in Amsterdam voor het eerst het vaandel van het Leger. Daarom gaat het vandaag over de muziek van dat Leger, Al een eeuw is dat Leger vol van muziek. Als in een optocht zie ik ze voorbijkomen, de instrumenten die in de loop der tij den zijn gebruikt om de Boodschap te brengen. Wie loopt daar voorop? Het is de viool, want tijdens de eer ste samenkomsten speelde meester Gerrit Juriaan Govaars viool, een voudig omdat hij dat goed kon spe len. Daarachter zie ik een gitaar, ge volgd door een soort scheepsaccor- deon, de concertino. Ziet u die vrolij ke tamboerijnen met kleurige linten en kijk nou eens, een draagbaar har monium. In Amsterdam noemden ze het de 'tranenpers'. Ook andere bena mingen zijn mij bekend, zoals 'de psalmenpomp' of zelfs 'cirkelzaag des geloofs'. De optocht gaat door. Je ziet bijna alle instrumenten op een kerkorgel na. Een leger is steeds op weg en dan moet je draagbare instru menten hebben en dat is een kerkor gel niet bepaald. Maar let u op. Daar komt het belangrijkste instrument aanlopen. Dat is de koning, het is de grote trom, de klok van het Leger des Heils. Zo hoort het ook, met wappe rend vaandel en slaande trom. Dat klinkt door de straten, dat maakt je wakker. Op foto's zie je ze staan, de heilsoldaten van weleer. Ze zingen en getuigen midden op straat rond om de grote trom die plat op de grond ligt. Maar het is geen trom meer. Als mensen bij die trom knielen is de grote trom een knielbank geworden, een altaar, niet in de kathedraal van Reims, maar op de Zeedijk van Am sterdam. Rondom de trom ontstaat een heel blaasorkest, soms van zeer hoog niveau, maar de trom blijft het belangrijkste. Of is het de groep die hierna in de stoet volgt, de zangers? Op een prachtige tekening van An ton Pieck zie ik ze staan. Ze vormen een kring in de Sint Annadwars- straat. Aan de rechterzijde is een sex- winkel, in de verte zie je de Wester- kerk. De mensen die uit het raam hangen of om de soldaten heen staan komen niet in de kerk. Het zijn de straatjongetjes, de hoertjes en de zwervers die voor ons naamloos zijn, maar die bij het Leger nog een naam hebben omdat men ze kent. Wat zouden er een verhalen te ver tellen zijn rondom die instrumenten en die zangers. Nu het deze week feest is wil ik graag een paar vrolijke gebeurtenissen doorgeven die ik ver nam van de heer Dijkstra senior, va der van de vorige officier van het korps Zierikzee. Want niet altijd ge noot de muziek en de zang van het Leger evenveel waardering. Het was al een keer voorgekomen dat er van uit een raam van een Amsterdams huis een serie geraniumpotten naar beneden suisden, maar het gebeuren op een vroege kerstochtend was wel heel bijzonder. Men had de gewoonte om vroeg in de morgen in de Amster damse straten kerstliederen te zin gen. Kerstfeest mocht dan een feest zijn van zingende engelen in de nacht, zingende soldaten waren voor een Amsterdammer te veel en opeens keilde er een nachtspiegel het raam uit. Een nachtspiegel is voor alle dui delijkheid een echte po waarin de plas van de nacht wordt bewaard. Deze aardige attentie werd compleet met de verpakking over het hoofd van de zingende heilsoldaten uitge gooid. Een ander verhaal gaat over het korps dat in Limburg gaat spelen. Heilsoldaten blijven natuurlijk mensen. Dus moest er tijdens de rit naar Limburg even gestopt worden om redenen van menselijke aard. Toen men weer was ingestapt en wegreed kwam er van achter een struik nog een muzikant vandaan die geen strijdkreet, maar een nood kreet aanhief. Ze vergaten hem, heil soldaat in de achterhoede. Toen ze in Limburg kwamen moes ten ze daar wel overnachten. Voor het geval dat het nodig is', zei de gastvrouw tegen een muzikant, 'de nachtspiegel staat in de linnenkast! De muzikant die geen flauw idee had wat een nachtspiegel was zei in zijn onschuld 'De nachtspiegel heb ik niet nodig. Ik gebruik m'n zakspie- geltje wel.' Mensen van het Leger, heel ge woon, vol plezier, vol humor en tóch heel bijzonder. Het is iets om jaloers op te zijn. Afgelopen weekend kon je een mijnenjager van een gewoon le ger bezichtigen. Het werk van het Leger lijkt een beetje op het werk van een mijnenjager, de route veilig houden. Het komende weekend staat in Zierikzee dit Leger te kijk. Honderd jaar Leger des Heils en daarom: Leve het Leger. Een Leger met een hoofdletter. MARZAS ,\A Me'.. - 4#v iU 4 i v - 1 4 'i w' - K' 1 F K V- V- v fP** 1 4~ 1» S 'J.'.' V -T.' t'T* - - BROUWERSHAVEN Expositie Ad Kikkert In de Pulchri Studio in Den Haag is van 17 mei tot en met 4 juni een expo sitie van het werk van de Brouwse schilder Ad Kikkert. De Brouwenaar maakt voornamelijk aquarellen en wordt daarbij geïnspireerd door landschappen. Zijn werk is in Den Haag te zien in de voorgalerie van Pulchri Studio. De provincie Zeeland subsidieert 20 procent van het aan- Reinata Heemskerk ZIERIKZEE - In de Christe lijk Gereformeerde kerk te Zierikzee is er woensdag 20 mei een korenavond, die om 20.00 uur begint. Hieraan ver lenen VZOS uit Oosterland, Laus Deo uit Bruinisse en het Nederlands Hervormd kerk koor uit Renesse hun mede werking. Ook altzangeres Rei- nata Heemskerk uit Rotter dam geeft acte de présence. De leiding van de muzikale avond met liederen als Into my heart, Psalm 150 en O worship the Lord is in handen van tele visiepresentator Sipke van der Land, die een korte meditatie houdt over Geloven in Oost en West. De opbrengst van de avond, waarbij Mar van der Veer tekent voor het orgelspel, komt ten goede aan de Stich ting Vervolgd Christendom. Dat is een Belgisch-Neder landse organisatie die deel uit maakt van de internationale en interkerkelijke hulp- en zen dingsorganisatie Inter Aid In ternational, die in 1960 werd opgericht. Vervolgd Christen dom ziet het als een opdracht van God het evangelie uit te dragen; het steunen van nood lijdenden en verdrukten in communistische en totalitaire landen; onder vluchtelingen en in andere unieke situaties en in de 'vrije wereld'. Sipke van der Land koopbedrag wanneer particulieren werk van Kikkert aankopen. De ex positie is van dinsdag tot en met za terdag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Op zondag en Hemelvaartsdag van 13.00 tot 17.00 uur en op maandag gesloten. De toegang is gratis. KERKWERVE Rommelmarkt Op het schoolplein van de openbare basisschool Prinses Irene te Kerk- werve wordt zaterdag 30 mei een rom melmarkt gehouden ten bate van de leerlingen van de school. De op brengst wordt gestoken in bijvoor beeld kooklessen, de schoolreis en ca deautjes voor de scholieren, die jaar lijks de school verlaten. Die krijgen namelijk bestek met de naam van de school erin gegraveerd. Vanaf 09.00 uur is er voor de bezoekers een rom- melkraam, een grabbelton, een terras met koffie, limonade en cake en een kraam met binnen en buiten plantjes. Om 11.00 uur is de uitslag van de smurfenkleurwedstrijd en een de monstratie van de Model Auto Club Schouwen-Duiveland. BRUINISSE Laus Deo Elk jaar organiseert de Chr. Gem. zangvereniging Laus Deo uit Bruinis se een reisje voor de leden en huisge noten. Naast de wekelijkse oefen avonden en de regelmatige uitvoerin gen is zo'n reisje een bindende factor, binnen de vereniging. Dit jaar gaat het reisje naar Maastricht waar ook een rondvaart op de Maas op het pro gramma staat. Er zijn in de bus nog enkele plaatsen vrij voor niet-leden. Oud papier De muziekvereniging Nu met Hope haalt weer oud papier op, niet op de gebruikelijke zaterdag maar op don derdag 14 mei in de avonduren. Ge vraagd wordt het papier gebundeld gereed te zetten. Busreisje Het jaarlijkse busreisje van de Her vormde Vrouwengroep Helpt Elkan der ging dit keer naar België. Na de start vanaf het Kerkplein heette chauffeur Leo Hakbijl van Van Oeve- ren hen welkom. Na de koffie met ge bak in Hoogerheide ging het via Put te en Antwerpen naar Brussel waar de Koninklijke tuinen werden be zocht. Een zee van bloeiende bloemen en planten waar iedereen van genoot, prachtig en interessant. Bij Schiers in Brussel werd de lunch gebruikt. Daarna werd de reis vervolgd door een prachtig heuvellandschap naar de schepenlift van Ronquerres, een prachtig stukje waterbouwkunde. De terugweg ging via Antwerpen naar Woensdrecht waar een uitstekend di- DREISCHOR - Het werkplan en de begroting voor de basiseducatie op Schouwen-Duiveland in de periode augustus tot en met december 1987. Dat is een van de onderwerpen die zullen worden besproken in de ad viescommissie voor onderwijs die op maandag 18 mei vergadert in het Dorpshuis te Dreischor. De overige agendapunten die aan de orde komen zijn het aangaan van een bruikleenovereenkomst met het bestuur van de Vereniging Basis school te Zonnemaire, de formatiebe rekening leerkrachten openbare ba sisscholen in het schooljaar 1987/ 1988. de vier-jarigenmaatregel voor het basisonderwijs, personeelsaange legenheden in het basisonderwijs en verder voorkomende zaken. De ver gadering begint om 20.00 uur en is voor iedere belangstellende toegan kelijk. Voor aanvang van elk agenda punt is het publiek in de gelegenheid om indien gewenst wat te zeggen over het te behandelen onderwerp. Woensdag 13 mei Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.00 uur Energie en milieu, serie over onze brandstofvoorziening. 14.30 uur Seabert, tekenfilmserie. 14.45 uur Kuifje, tekenfilmserie. 14.55 uur De grote meneer Kaktus show, kinderprogramma. 15.20 uur Ghostbusters, tekenfilm. 15.40 uur Club Veronica, themapro gramma voor en door jongeren. 15.50 uur Rambo, tekenfilmserie. 16.15 uur Dynasty, Amerikaanse se rie. 17.00 uur New Wilderness, natuurse rie. Vandaag: De koningsvlinder. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Veronica sport 18.08 uur Family Ties, Amerikaanse comedy-serie. Afl.: De gokker. 18.30 uur Rockschool. Les 8, herh. 19.00 uur Countdown, popprogram ma met Adam Curry. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Astma - je zult het maar hebben. 20.33 uur Tineke, praatprogramma van Tineke de Nooij. 21.32 uur Nieuwslijn, actualiteiten rubriek. 21.52 uur Heaven can wait, Ameri kaanse speelfilm uit 1977 van Warren Beatty. 23.25 uur RUR, talkshow van Jan Lenferink. 00.15 uur Journaal 00.20 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 00.25 uur Winden uit het Oosten. Nederland 2 09.00 uur Leve de lente, les 4. 09.30 uur Het Nederlandse land schap, les 1. 10.00 uur Sociale geschiedenis 1929- 1939, les 1. 10.30 uur Middeleeuwse ridderro mans, les 1. 11.00 uur Overleven in de Derde We reld, les 1. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Batman, jeugdserie. 15.55 uur Lange Jaap 16.35 uur Theo Thea. 16.50 uur Blikskaters. 17.00 uur De Charlie Brown Snoo py Show, tekenfilmserie. 17.05 uur De mus met de lange poten, kinderserie. 17.40 uur Meer culturen in één land, 8-delige serie over de gevolgen van migratie voor onze samenleving. 18.10 uur Staatsloterij, le trekking. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Uitzending van de Refor matorische Politieke Federatie (RPF). 19.22 uur Astma - je zult het maar hebben. 19.27 uur Algemeen Voorlichtings programma. 19.33 uur Studio Sport; Europa Cup 2: Lokomotiv Leipzig-Ajax vanuit Athene. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nederland C. 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 15.15 uur Kameleon, doe-programma voor kinderen. 15.40 uur Rondoinons, BRT-bijdrage tot de ERU-uitwisseling van docu mentaires. 16.10 uur Nils Holgersson, Duitse animatieserie naar het boek van Sel- ma Lagerlöff. 16.35 uur Vrouwtje Theelepel, Japan se tekenfilmserie. 16.50 uur Sprookjestheater, serie van Shelley Duvall. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, tekenfilmserie 18.05 uur Plons, kinderserie. 18.10 uur Zeppelin, informatief kin derprogramma. 18.35 uur De wonderwinkel, 13-delige tekenfilmserie, afl. 11. 19.00 uur Allemaal beestjes: Edelher ten. 19.30 uur Juke Box 19.40 uur Paardekoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur De stripkwis, kwispro- gramma waarin drie stripfanaten worden getest op hun kennis over het stripverhaal. 20.45 uur Flanders Technology- nieuws. 20.55 uur Wie schrijft die blijft, maandelijks literair magazine. 21.45 uur Uitzending door derden: Programma van de Katholieke Radio en Televisie-Omroep. 22.35 uur Nieuws en Coda: Klimmen, van Jan van der Hoeven. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. Met: Rowena Wallace, Pat McDonald, Peter Phelps, e.a. 19.23 uur Intermezzo. 19.25 uur Oshin, Japanse serie van Yukiko Okamoto en Sugako Hashi- da. Met: Ayako Kobayashi en Shiro Ito. 19.40 uur Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Kwidam, videospelletje. 20.15 uur Voetbal, Finale van de Europa-Cup te Athene. Donderdag 14 mei Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Last frontier, serie. 15.55 uur Pablo, jeugdserie. 16.00 uur Daktari, Amerikaanse se rie. Afl. Judy lost het op. 16.50 uur Kinderkrant, gevarieerd magazine voor kinderen. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur Tijdsein, actualiteiten. 18.30 uur Cursus kinderboeken, les 4. 19.00 uur Nathalie, tekenfilmserie. 19.24 uur Jong geleerd, muziekpro gramma gepresenteerd door Bert van Leeuwen. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Zomer in ronduit..., jonge renprogramma. 21.32 uur De bergrede. 22.32 uur Tijdsein, actualiteitenru briek. 23.02 uur Vrije gevangenen. In dit programma gaat de aandacht uit naar één persoon die om zijn of haar geloofsovertuiging gevangen zit. 23.07 uur Ook een zwakke boom heeft wortels, Canadese documentai re over de liefde en toewijding van het gezin Walker voor hun lichame lijk en geestelijk gehandicapte zoon John. 23.37 uur Journaal 23.42 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 09.30 uur Overleven in de Derde We reld, les 1 en 2. 10.30 uur Telebord, les 26: Thema uit de groepen, deel 2. 11.00 uur Overleven in de Derde We reld, les 3 en 4. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.45 uur Paspoort voor Turken. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Joegoslaven. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Büch 19.52 uur Misdaadverhalen, serie naar de roman van Gérard Lecas. 21.22 uur Konsumentenman. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. 18.05 uur Anderwereld, Science- fictionserie van Roderick Taylor. 18.55 uur Kwizien, tips voor koken en lekker eten. 19.10 uur Het ontroerend verhaal van Assepoester de Pinguin. 19.20 uur Uitzending door derden: Programma van de Televisie en On derneming. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur Hoger Lager, spelprogram- ma met speelkaarten en twee kop pels. Presentatie: Walter Capiau. 21.00 uur Flanders Technology Nieuws. 21.10 uur Panorama. 22.00 uur Dallas, Amerikaanse serie. 22.50 uur Journaal en Coda: Freund- liche Landschaft, van Schumann, uit gevoerd door Jan Vermeulen, piano. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. 19.23 uur Intermezzo. 19.25 uur Oshin, Japanse serie van Yukiko Okamoto en Sugako Hashi- da. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 uur Nieuws 20.10 uur Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.20 uur Veel drukte om niets, En gelse speelfilm uit 1984 van Stuart Burge naar het werk van William Shakespeare. ner met Brabantse gastvrijheid werd voorgeschoteld. Aan het eind van de gevarieerde reis sprak presidente me vrouw N. J. de Korte een dankwoord tot de dames voor de prettige sfeer en tot de chauffeur voor de goede bege leiding. GOES Vergadering De Vereniging tot het verstrekken van Voortgezet Onderwijs op Gere formeerde Grondslag voor Goes en Omstreken houdt donderdag 21 mei haar jaarlijke ledenvergadering. Tij dens deze vergadering, die in de Voe- tiusscholengemeenschap voor Athe neum, HAVO en MAVO wordt gehouden spreekt ir B. J. van der Vlies, fractievoorzitter van de SGP in de Tweede Kamer. MIDDELBURG Films Middelburg, is een van de zes ste den, die opgenomen is in het filmcir cuit Ah...Afrika. Diverse films met als centraal thema Afrika zijn maan dag 18 en dinsdag 19 mei in het film huis Meccano in Middelburg te zien. Het idee om aan de hand van ver schillende films een zo realistisch mogelijk beeld van Afrika te krijgen is afkomstig van de Nationale Com missie voor Voorlichting en Bewust wording Ontwikkelingssamenwer king (NCO). In totaal dertien films en documentaires geven een overzicht van de vele tradities en de cultuur rijkdom van dit immense werelddeel. Het programma in Middelburg is met het oog op verschillende doelgroepen in aparte blokken ingedeeld. In de voormiddag (13.00-15.00 uur) richt het programma zich op het voortgezet on derwijs. Zo is onder andere de film Zuid-Afrika is van ons te zien. Pro- dukties waarin met name het leven en de sociaal-economische positie van vrouwen aan de orde komen zijn 's middags tussen 15.30 en 17.00 uur te zien. Tijdens deze filmblokken is kin deropvang mogelijk. In de avonduren bestaat het programma uit films, die zich op een breed publiek richten. Zo staan onder andere De Zon van de Hyena's en de Wegmarkeerders Van De Woestijn. 52 Vorsend keken zijn blauwe ogen naar Jannie. ..Zolang as ik kan zei die en bloosde. Wouter floot. ,,0 is het zuk werk? Nou enfin, as je in de hooitijd maar helpe kenne." ,,Ja, dat zal wel gaan," zei ze. ,,Nou hoe denk je d'r over?" vroeg hij dan aan Brand. Die aarzelde. Twee gulden minder in de week in het komende jaar en dan nog een kind er bij Maar hier blijve wou hij niet. Zuk prutsen en moorden, je vrat je ei gen op van sjagrijn. Als je 's ochtends vier of vijf koeien molken had, kwam de baas aanzetten en 's avonds dito. En elk stuk gereedschap was ver roest, vermolmd of vergaan. Je most altijd de rommel van een aar lene en dat kon je dan krijge, as die 't werk el- mee of had en zodoende was je met al het altijd een slag op achter. En de vrouw was niks beter. Op alle ure van de dag had ze Jannie nodig voor een sjouwt je, waar ze zelf niet an toe kwam. Die had er een gebonden leven door, want weigere ging niet best. Even keek hij haar aan, doch ze haalde de schouders op. Hij moest het zelf maar wete. Nou, vooruit dan maar. Een jaar hield je hot gauw uit. ,,Het loon iè me rijkelijk kort," zei hij dan. ,,Maar fiat. we moste het toch maar probere." ..Ofsproken dan." Wouter stond op. In het lage kamertje leek zijn gestalte geweldig groot. Brand, die toch ook door J. VISSER-ROOSENDAAL niet klein was, kwam ruim tot zijn schouders. Hoeveel jööns heb jullie eige- lijk?" vroeg hij en keek naar Keesje, die in een hoek zat te spelen. „Drie benne d'r thuis," zei Brand. „En de oudste is altijd bij mijn broer." „O, bij Dirk, die met Marie van Til trouwd is?" „Ja. Precies." „Mijn vrouw wil zuk altijd graag wete zien. Wij hewwe d'r maar een." Wouter knoopte zijn jas dicht en stak zijn hand uit naar Jannie. „Tbt mei dan maar zei hij jovi aal. „Ja. En stuur je een vrachtauto?" vroeg ze nog haastig. „We hewwe puur huisraad." „Dat komt terecht." Zijn ogen ke ken een moment recht in de harc. Toen wendde hij zich om naar Brand. Vreemde ogen heeft 'ie, dacht ze. Het is net of je heel diep in dat blauw kunt kijken. Hij heeft wel een aan trekkelijk gezicht ook. Maar zo knap als Brand was 'ie toch niet. En ze keek naar hem, zoals die daar met Wouter Prins stond te praten met de oude glimlach van vroeger om zijn prettige mond. Er waren lijnen in zijn gezicht gekomen en die hadden al het zorgeloze en jongensachtige er geleidelijk uit weggevaagd. Maar knap was hij gebleven. 's Middags, na het eten kwam Jan Scherp even bij hen. Dat gebeurde wel meer en Jannie schonk hem ge lijk met Brand een kop thee in met veel suiker en weinig melk. Daarna ging ze verder met dc afwas. „Wat most Wouter Prins bij jullie?" vroeg Jan na een poosje. „Die heb m'n huurd," zei Brand. „Zo." Jan trok sterk aan zijn pijp en blies de rook dan langzaam dc ka mer in. Brand dronk voorzichtig zijn hete thee. „Je moete wel mindere zeker?" vroeg Jan verder. „Ja, dat was te denken." Brand zet te zijn kopje neer. „Maar ik krijg een mooi huis en een stuk tuin." „Nou ja een mooi huis wat koop je daar voor?" Brand lachte. „Zo denke wij d'r over. Maar zeg zuk r's teugen mijn vrouw „Dat nooit meer" grinnikte Jan. „Ken jij Wouter Prins?" vroeg hij dan. „Nou kenne Ik ben vroeger een paar keer gelijk met 'm te bruiloft ge weest en verder ontmoette we me kaar wel d'rs op een uitje. Hij leek m'n altijd een ronde kerel toe." „Zeker. Dat is 'ie ok." Jans lichte ogen keken snel de kamer rond eer hij verder ging. „Hij houdt enkel wat groot van de vrouwe." „Dat doen ik ok," zei Brand vro lijk. Jan glimlachte sluw. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 5