Brouwershaven in halve finale afdelingsbeker na ruime 3-0 triomf op Colijnsplaatse Boys PZEM-ploeg wint klaverjascompetitie met ruim verschil Zierikzee verliest slotduel Delta Sport- turnsters in nationale jeugdploeg Zierikzee speelt twee oefenduels Zonnemaire ook in slotduel competitie naar zege: 0-1 Renesse rondt seizoen af met klinkende 4-1 zege op SDO Zeeuwse ploeg werkt attractief programma af Rien Krijger scoort opnieuw hoog bij pv Zierick Hans Wandel wint wedstrijd hsv De Krabbe ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag li inei 1987 Nr. 24130 7 BROUWERSHAVEN - Na het behalen van het eerste klasserschap verloopt het seizoen voor Brouwershaven nog steeds voorbeeldig. De ploeg van trainer Kees Kom mer behaalde in de kwartfinales van het toernooi om de Zeeuwse afdelingsbeker een 3-0 overwinning op de ster ke eerste klasser Colijnsplaatse Boys en plaatste zich daardoor met Wissenkerke, Middelburg en Wolfaarts- dijk voor de halve eindstrijd. In de kantine van Dauwen- daele vond de loting plaats. Brouwershaven ontmoet als laatste obstakel naar de eindstrijd Wolfaartsdijk. Het duel wordt op zaterdag 16 mei op neutraal terrein afge werkt. Met twee treffers had Arjan Visser een belangrijk aandeel in de 3-0 overwin ning van Brouwershaven in de ontmoeting tegen Colijnsplaatse Boys in het kader van de kwartfinale om de Zeeuwse afdelingsbeker. ZIER1KZEE - De nationale jeugd- ploeg turnen treedt aanstaande za terdag 16 mei in Lelystad aan voor een wedstrijd tegen de nationale ploegen van Frankrijk en Zwitser land. De zeskoppige Nederlandse formatie bestaat voor een derde deel uit leden van de Zierikzeese gymnas tiekvereniging Delta Sport. De maximum leeftijd van de leden van de jeugdploeg is vijftien jaar. De zes turnsters van de drie landenploe gen werken een keuzevierkamp af. Namens Delta Sport komen in Le lystad Nynke Botterweg en Mireille Lemaire in actie. Chant al Bruyn van Bato Haarlem, Jani Martodrono van sv Veendam, Simone Veldman van Bato Winschoten en Miranda Pluk van Olympia Cuyk completeren de ploeg. Hester Boerma van Bato Win schoten is reserve. BREDA - Zierikzee slaagde er in Breda niet in om het slotduel uit de com petitie 1986/1987 winnend af te sluiten. In de aller laatste seconde scoorde John van de Laar voor Ba ronie de winnende treffer uit een wat fortuinlijke kluts. „We verloren onver diend. Gezien de werklust, die aan de dag werd gelegd zouden we minimaal een puntendeling hebben mo gen behalen. Een ongeluk kig moment in de aller laatste fase deed ons alsnog de das om", stelde Zierikzee-oefenmeester Hans van der Wekke vast. Zierikzee gaf in Breda voortreffe lijk partij aan het voor zijn laatste theoretische kans vechtende Baronie. Bij verlies van WSC en winst voor Baronie zou een derde ontmoeting tussen de Waalwijkse en Bredase ploeg uitsluitsel moeten brengen ten aanzien van de seizoenafwikkeling. WSC kwam bij Wilhelmina Boys met 1-0 aan het rustsignaal, hetgeen voor Baronie aanleiding was massaal in de aanval te gaan in de tweede helft. Zierikzee kwam danig onder druk, maar leek het halverwege bereikte 1- 1 gelijkspel toch over de finish te sle pen, totdat het noodlot in de slotse conden toch nog toesloeg. Bart Hel- bers zag een van richting veranderde pass ongelukkig door de benen gaan. John van der Laar kwam in het bezit van de bal en vuurde een pegel af, waarop de absolute uitblinker Peter Noordijke het antwoord schuldig moest blijven: 2-1. Er werd niet meer afgetrapt. Zierikzee leverde tegen Baronie een redelijke eerste helft af, waarin gelijke tred werd gehouden met het op de tweede plaats staande Bredase team. Halverwege het eerste bedrijf nam Peter van Vossen de ope ningstreffer voor zijn rekening. Een lange bal bereikte hem op snelheid. Zijn bewaker ging te onbesuisd op Van Vossen in, waarop de snelle cen trumspits hem in de luren kon leg gen. Ook de Bredase doelman moest het afleggen tegen een puik uitge voerde lob: 0-1. In de eerste fase van het duel waren er al kansen geweest voor Peter van Vossen en Rini Stout- jesdijk. Baronie bleef ook in de eer ste minuten na het doelpunt in de Zie rikzeese tang, maar tien minuten voor rust leverde een te lakonieke ac tie van Wim van de Maas het directe gevolg op voor de gelijkmaker. De bal bereikte Louis van Raak, die nog net voordat Leen Koster kon ingrijpen, inzette: 1-1. In de tweede helft ging het alsnog fout, hetgeen op de valreep de eerste nederlaag voor Zierikzee na de winterstop betekende. ZIERIKZEE - KNVB-tweede klas ser Zierikzee speelt in de komende week twee oefenduels in overigens verschillende samenstellingen. Op dinsdagavond 12 mei wordt Bruse Boys in Zierikzee bestreden, twee da gen later wordt in Brouwershaven gespeeld tegen de kersverse afde- lings eerste klasser. De ontmoeting tegen Bruse Boys op dinsdag 12 mei wordt afgewerkt door een ploeg, bestaande uit spelers tot en met 23 jaar. Dit betreft een selec- tieploeg, zoals die aanstaande zondag 17 mei aantreedt in het tweede André van der Klooster-toernooi, waaraan ook wordt deelgenomen door Feye- noord, Willem II. Vlissingen en DCV. De ontmoeting tegen Bruse Boys be gint op sportpark Den Hogen Blok om half acht. Op donderdag 14 mei trekt het vol tallige Zierikzee, dus ook met de oudere spelers, naar Brouwershaven. Op sportpark Onder de Molen treffen Brouwershaven en Zierikzee elkaar. De wedstrijd is een verlengstuk van de afscheidswedstrijd voor doelman Ronald Lievense, die een jaar geleden op dezelfde plaats werd gespeeld. De confrontatie wordt mogelijk een jaar lijks terugkerend evenement. Het duel tussen de ploeg van Kees Kom mer en Zierikzee begint om kwart over zeven. Gedurende het eerste uur was het duel tussen Brouwershaven en Co lijnsplaatse Boys voetbaltechnisch gezien van een voortreffelijk gehalte. „Colijnsplaatse Boys koos veel meer de aanval dan SVD een week eerder", constateerde Brouwershaven-oefen- meester Kees Kommer. „Daardoor kwam er ook voor ons veel meer ruimte om te voetballen. Tegen SVD liepen we voortdurend tegen een muur van verdedigers op. Dat spelle tje ligt ons niet erg. Nu waren er twee ploegen die wilden voetballen en dan zie je direct, dat Brouwershaven erg goed uit de voeten kan". Het publiek kreeg door de positieve wedstrijdop vatting van beide ploegen een aan trekkelijk duel te zien, waarbij aan Brouwershaven-zijde vooral de rech terflank met Martin de Jong, Remy Lievense en Arjan Visser uitstekend acteerde. Via die kant kwam ook het meeste gevaar en halverwege de eer- OOST-SOUBURG - Zonnemaire boekte ook in de slotwedstrijd van de competitie in de derde klas van het zondagse afdelingsvoetbal een overwinning. Een week, nadat op ei gen terrein definitief het derde klas serschap werd veilig gesteld ten koste van het hooggeplaatste Lewe- dorpse Boys 3, won de ploeg van trai ner/coach Stoffel Duinhouwer met 0- 1 bij de goede middenmoter RCS 5. Het duel tegen Lewedorpse Boys was van een zeer behoorlijk pittig ge halte geweest. Drie Zonnemaire- boekingen en een officiële protest brief aan het adres van de KNVB van het hevig teleurgestelde Lewedorpse Boys-bestuur waren het directe ge volg geweest. „We hebben bij RCS sportief revanche genomen voor dat optreden", onderkende Stoffel Duin houwer, die zichzelf buiten de ploeg hield voor Wim Hanse, die als laatste man aantrad. „Er is nu in de hele wedstrijd totaal niets gebeurd". Via de twee punten van de overwinning op RCS behaalde Zonnemaire na de winterstop negen punten, waarmee de ploeg uit een schier hopeloze si tuatie alsnog het derde klasserschap veilig stelde. RCS maakte een weinig gemoti veerde indruk, maar probeerde wel een positief resultaat te behalen. Een goedgeorganiseerde Zonnemaire- defensie hield de ploeg evenwel vrij wel de hele negentig minuten ver van het doel van Johan Goemans. De eni ge en beslissende treffer viel reeds na een kwartier. Een dieptepass van uit blinker Marco Thnis bereikte Jan Kasper, die doortrok tot de achter lijn. Vandaar prikte hij de bal in de doelmond waar Niek Deïst klaar stond om in te koppen: 0-1. In het nog resterende deel van de wedstrijden ontstonden er weinig scoringskansen voor de beide doelen, waardoor Zon nemaire de kleine, maar door een goed collectief, verdiende zege kon opstrijken. ,:ste helft scoorde Arjan Visser, nadat een aanval van achteruit goed was op gezet. Via doelman Ronald Lievense kwam de bal bij Martin de Jong, die doorspeelde op Remy Lievense. Deze bereikte op zijn beurt Arjan Visser, die van de punt van het zestien meter- gebied keihard inschoot: 1-0. Na de openingstreffer speelde zich het me rendeel van het gebeuren af op het middenveld, maar onder druk van Colijnsplaatse Boys moest Brouwers haven toch enigszins in de verdedi ging- Doelkansen Óndanks de wat noodgedwongen verdedigende stelling kreeg Brou wershaven toch nog doelkansen. Flip Bokelaar had geen geluk bij een lob over de keeper en Remy Lievense liet een aardige mogelijkheid onbenut. Colijnsplaatse Boys kwam aan de an dere kant van tijd tot tijd gevaarlijk opzetten, maar serieus in de proble men kwam doelman Ronald Lievense niet. Gedurende het eerste kwartier van de tweede periode moest Brouwers haven zich behoorlijk terugtrekken, omdat Colijnsplaatse Boys de aan vallende druk fiks verhoogde. In de twintigste minuut viel het sportieve succes evenwel aan de andere kant. Arjan Visser speelde met de bal aan de voet een aantal spelers uit en ver- RENESSE - SDO uit Lainswaarde had nog theoretische kansen om uit de tweede klas naar de eerste klas te promoveren, maar ogenschijnlijk re kende de ploeg allerminst op een misstap van het Goese Robur tegen hekkesluiter Ouwerkerk. SDO trad daarom dan ook weinig gemotiveerd aan voor de wedstrijd tegen Renesse op sportpark De Laone. Pas toen tij dens de rustperiode bekend werd hoe moeilijk Robur het had om Ouwer kerk onder de duim te krijgen, zette SDO aan voor een inhaalrace. Renes se leidde toen immers reeds met 2-0. Van lange duur was het SDO-verwcer niet. want toen Leen Rademaker na twintig minuten toch weer scoorde was het definitief gebeurd en won Renesse uiteindelijk met 4-1. Door dc overwinning kwam Renes se uit op negentien competitiepunten uit twintig ontmoetingen. „Dat is meer dan ik vooraf voor mogelijk had gehouden", erkende Renesse- oefenmeester Kees van Dijk. „Het is jammer, dat we erg onregelmatig presteerden, anders hadden we moge lijk zelfs mee kunnen doen voor de tweede promotieplaats. SDO eindigt op 23 punten en was tot kort voor het einde nog kanshebber op promotie". Renesse begon slecht aan het seizoen met twee nederlagen op rij en had ook middenin de competitie een pe riode, waarin in vier opeenvolgende ontmoetingen welgeteld één punt raste vervolgens de Colijnsplaatse doelman met een goedgeplaatste lob: 2-0. Het duel werd na deze treffer harder en minder aantrekkelijk. Ar biter Maarten Bruynes moest bijzon der attent zijn om te voorkomen, dat het duel escaleerde. Een kwartier voor tijd moest Flip Bokelaar na een harde charge het veld vroegtijdig verlaten. Acht minuten voor tijd viel de genadeklap voor de Colijnsplaat se ploeg. Een verdediger werd door Martin Quist dusdanig in het nauw gedreven, dat hij de bal voorbij zijn eigen doelman plaatste. De 3-0 bete kende de veiligstelling voor de halve finale voor Brouwershaven. HILVERSUM - „De burger heeft zijn eigen verantwoordelijkheid om uiteindelijk te kiezen op welke poli tieke partij hij of zij wil stemmen". CDA-voorzitter W. van Velzen zei dat voor de AVRO-radio in een reactie op de uitlatingen van bisschop Bomers van Haarlem zaterdag voor de KRO- televisie. Bomers zei dat katholieke kiezers voortaan hun stem niet meer moeten uitbrengen op de PvdA of de VVD omdat ze daarmee zouden bij dragen aan het groot aantal abortus sen in ons land. ZIERIKZEE - Het Zeeuwse elftal komt weer in actie. De technische commissie van de afdeling Zeeland heeft een selectie gemaakt, waarin de kersverse hoofdklasser Vlissin gen een grote inbreng heeft. De ploeg, die ook dit jaar weer onder de technische leiding van Jo de Waal staat, werkt een attractief program ma af met wedstrijden tegen NAC, Feijenoord, Roda JC en het Belgische Lokeren. Vlissingen is met zeven spelers hof leverancier van de Zeeuwse ploeg. Namens de ploeg van trainer Kees Vermunt komen Jaap Meerman, Ruud Cornells, Ron van Dam, Johan Le Conté, John Spaans, Paul Schip per en Jaap Kense in actie. Arnemui- den is met drie spelers van de partij: doelman John Jasperse en de veldspelers Chris Schroevers en Henk de Nood. Pieter den Hollander en Jan Leendertse vertegenwoordi gen Serooske'rke en Boudewijn van Craenenbroeck is namens Clinge van de partij. Opmerkelijk is de afwezig heid van ook maar enige inbreng van de kant van Oostkapelle, Middel-. burg, Sluiskil én Zierikzee. Het Zeeuws elftal komt dinsdag 12 mei (morgen) voor het eerst in actie in Kapelle voor een optreden tegen de Bredase eerste divisieploeg NAC. Bij de Bredanaars staat John Karelse tussen de palen. De ontmoeting be gint in Kapelle om half acht. Negen dagen later - donderdag 21 mei - staat een tweede activiteit op het program ma. Er zijn onderhandelingen gaande met Feijenoord. Op dinsdag 26 mei wordt gespeeld tegen het Belgische Lokeren. Deze wedstrijd wordt afge werkt in Kloosterzande en wordt ge speeld ter gelegenheid van het jubi leum van Hontenisse. Aanvangstijd is ook hier half acht. Op vrijdagavond 5 juni vertrekt de Zeeuwse ploeg naar Engeland, waar op 6 juni gespeeld wordt tegen de Medway Area Sunday Football Lea gue. Het is voor de derde keer, dat de ze uitwisseling plaats vindt. Het vol gende optreden staat gepland voor vrijdag 12 juni. Dan wordt in Vlissin gen gespeeld tegen een elftal van Zeeuwse profs met ondermeer Danny Blind, Angelo NijskenS, Dennis en Gerard de Nooijer, de gebroeders Bel- froid en Ronnie van Poucke. Op dins dag 28 juli tenslotte volgt in Westka- pelle de wedstrijd tegen Roda JC. Aanvang half acht. werd gepakt. De fraaie slotserie maakt duidelijk, dat het ook anders zou hebben gekund. Ad Wandel zette Renesse tegen SDO al na vijf minuten op voor sprong. Een schot van twintig meter werd door de keeper niet goed gecon troleerd, waarna de bal alsnog over de doellijn hobbelde. Renesse ging na de verrassend snelle openingstreffer goed door. SDO kwam er niet aan te pas en moest zich voornamelijk te rugtrekken op de eigen helft om de Renesse-aanvallen op te vangen. Goe de aanvallen leken succes te hebben, maar de thuisploeg sprong te noncha lant met de mogelijkheden om, tot dat Leen Rademaker na 22 minuten succes had. Met een steekpass uit de achterhoede werd Jaap Boerma be reikt. Hij trok door tot de achterlijn en legde toen de bal op het kopsterke hoofd van Leen Rademaker: 2-0. Tbt het rustsignaal gebeurde er geen schokkende zaken meer. Na het vernemen van de ruststand bij Robur-Ouwerkerk (0-2) besloot SDO de zaken aanzienlijk krachtda diger te gaan aanpakken. Nagenoeg alles en iedereen werd naar de front linie gedirigeerd en Renesse kwam verdedigend onder zware druk te lig gen. Een tegentreffer was het logi sche gevolg, maar meer kon SDO niet uit het ongeorganiseerde offensief peuren. Na twintig minuten viel een treffer aan de andere kant en dat be tekende de genadeklap voor de be zoekers. Bij een uitval bereikte een lange bal Leen Rademaker, die in een keer verlengde en doel trof: 3-1. De strijd was gestreden. SDO drong niet meer aan. Een klein kwartier voor tijd mocht Jeroen van der Have vanaf elf meter de 4-1 vastleggen. Marco de Feiter was bij een uitbraak onregle mentair neergelegd. P.V. Gevleugelde Vrienden Zierikzee Vanuit Etamps werden op 2 mei 359 van onze duiven gelost om 7.30 uur. Winnaar met de snelste duif A. Ro- mijn, Dreischor. Thuiskomst 12.45.00 uur, 1220 m.p.m. De vroegst geklokte duif J. van Almkerk, 12.44.11, 1204 m.p.m. Uitslag als volgt. A. Romijn 1, 5, 6, 39, 47, 73; J. van Almkerk 2, 12, 31, 41, 70, 72, 77; Feleus-Westenbrugge 3, 51; H. J. Koster 4, 21, 60; C. Verwest 7; H. v. d. Linde 8, 11, 53, 81; W. Blom 9, 23, 28. 30, 36, 50, 67; C. J. Berrevoets 10, 85; L. v. d. Hoek en zn. 13, 45; Berro- voets-Wesdorp 14, 20, 82; Koster- Winkels 15; J. J. de Jonge 16, 17, 19, 55; J. van IJsseldijk 18, 54; J. Kaaiste- ker 22, 65, 75; M. Gieskes 24, 40, 48, 49, 63, 84; L. Fonteine 25, 56; J. Veer man 26, 27, 68; Jac. Dekker en zn. 29, 37, 64, 71, 76, 89; C. v. d. Hoek 32, 33, 52; H. Kuyten 34, 79, 90; J. C. Berre voets 35, 57; C. M. Groenleer 38, 66, 86; L. Berrevoets 42; J. A. v. d. Linde 43; M. Saman 44, 59, 75; A. Bakker 46, 58, 78, 83; A. Verwest 61, 62, 80; W. M. Pankow 69; C. Gieskes 87; L. de Bruyn 88. Dinsdag 12 mei vanaf 18.00 uur in enten jongen duiven tegen parmixo. Inmanden voor Orleans op donder dag 14 mei prov. en ver. van 18.00 tot 19.15 uur. Inmanden voor Compiegne op za terdag 16 mei van 7.30 tot 9.15 uur. ZIERIKZEE - De vluchtresultaten van de duiven van Rien Krijger spre ken inmiddels reeds zeer tot de ver beelding. Nu het seizoen nog maar een blauwe maandag bezig is behaal de Krijger reeds voor de derde keer de dagzege bij de Zierikzeese post duivenvereniging Zierick. Dit keer was hij bijzonder succesvol bij de vlucht op Breteuil waar Krijger naast de eerste ook de tweede, vierde en zesde prijs wegkaapte. Rien Krijger had op Breteuil der tien duiven mee. Zeven vlogen zich in de prijzen. De duiven werden om acht uur in Breteuil gelost. Postduivenver eniging Zierick was met 167 duiven van de partij. Rien Krijger klokte de eerste om negen minuten voor elf en vervolgens steeds een per minuut tot en met de vierde aankomen Om twee en een minuut voor en twee minuten over elf finishten de overige drie win naars. De snelheid van de winnende duif bedroeg 1450 meter per minuut. Een duif van Frans Maijs kon voor komen dat Rien Krijger de plaatsen een, twee en drie incasseerde. Met nog een vitcssevlucht te gaan stevent Krijger rechtstreeks op het eerste kampioenschap af. Jan Krijger won op zeven gezette duiven vijf prijzen, hetgeen ook een prima resultaat is. Vanwege moederdag won de eerste duif van iedere liefhebber een taart. De eerste vijf prijzen: 1, 2 en 4. M. K. Krijger; 3. F. Maijs; 5. J. den Hengst. SCHARENDIJKE - De Burgh- Haamsteedse hengelsportvereniging De Krabbe hield een competitie wedstrijd aan de Brouwersdam, waarvoor 32 hengelaars zich meld den. Er werd door hen voornamelijk bot op het droge gehaald. De grootste buit was dit keer voor Hans Wandel, die tot 842 punten kwam. Martin de Graaf was de enige, die enigszins bij hem in de buurt bleef met 740 pun ten. De derde plaats ging naar Jan Hart, die tot 465 punten kwam. Arno Kenters vergaarde als vierde drie punten minder dan Hart. Piet de Rij ke eindigde als vijfde met 354 punten en Bram de Rijke scoorde 338 punten op de zesde plaats. Ad Deurloo be landde op de zevende plaats met 313 punten en de achtste positie ging naar Dries van der Bijl met 274 pun ten. Chris de Graaf en Koos Brussé completeren de top-tien met respec tievelijk 242 en 241 punten. Bij de dames was er een voortreffe lijke score voor Maddy Nelisse. Met 708 punten zou zij in het herenklasse ment als derde zijn geëindigd. Elma Deurloo kwam als tweede uit op 177 puftten en' de derde plaats was voor Hanneke Kenters met 19 punten. Bij de junioren ging de overwinning naar Cor Hart. Hij kwam uit op een totaal van 494 punten. Arjan van de Zande noteerde als tweede 234 punten en de derde plaats ging naar Wessel ten Haaf met 96 punten. Jeroen van der Bijl werd vierde met 19 punten. ZIERIKZEE - De klaverjascompetitie 1986/1987 is geëindigd in een afgetekende zege voor de formatie van de PZEM. De ploeg speelde een voorsprong van zes punten bij elkaar op de ploegen van Ouwerkerk en Delta Sport, die respectievelijk als tweede en derde uit de bus kwamen. De PZEM-ploeg incasseerde de eerste prijs bij aanvang van de traditi onele slotavond, die werd gehouden in de Graanbeurs in Zierikzee en waarvoor 156'klaverjassers zich meldden. De PZEM-ploeg scoorde twin tig punten, Ouwerkerk en Delta Sport ieder veertien en drie ploegen - Verkaart, Zierikzee en Werkplaats - kwamen uit op tien punten. De ploeg van Rijkswaterstaat eindigde als eenzame hekkesluiter met zes punten. Het individueel kampioenschap leverde een zege op voor L. Born van Ouwerkerk. Hij speelde een gemiddelde van 5344 punten bij elkaar, waarmee hij zich toch ruimschoots distancieerde van de concurrentie. Met een gemiddelde van 5206 punten kwam C. Koster van het Werkplaats-team op de tweede plaats en C. Flik weert van de PZEM- kampioensploeg eindigde als derde met 5175 punten. L. Koster van ploeg Verkaart werd vierde met een gemiddelde van 5105 punten. Ook de klasseringen vijf tot en met acht scoorden nog boven de 5000 punten gemiddeld. W. Stoutjesdijk van PZEM noteerde 5063 punten, de Ouwer- kerkers J. Verloo en A. Timmer respectievelijk 5062 en 5051 punten en Delta Sport-speler J. Maate kwam uit op 5009 punten. De plaatsen negen en tien van het individuele klassement waren beide voor spelers van Zierikzee. R. Verbeek kwam uit op een gemiddelde van 4992 punten, M. Bij de Vaate realiseerde een punt gemiddeld lager. Ouwerkerk-klaverjasser L. Bom werd individueel klaverjaskampioen van het seizoen 1986-1987 door een sterk gemiddelde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 7