Opening gemoderniseerde kantoren Rabo-bank in Bruinisse en Oosterland Jaarlijkse rommelmarkt dierenbescherming trekt veel kopers en kijkers Veel financiële zaken op agenda raadsvergadering Diefstal autoradio Vernieling aan auto Wielrenner verwond na klapband Auto op bus; drie gewonden Zeelandia neemt afscheid van chauffeur Kristalijn ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 11 mei 1987 Nr. 24130 3 Dienstverlening aan cliënt moet voorop blijven staan OOSTERLAND - „De dienstverlening aan de cliënt moet voorop blijven staan. Dat geldt vandaag de dag nog steeds. En ik ben van mening thans nog meer als toen", aldus J. de Jonge op de bijeenkomst voorafgaande aan de opening van het nieuwgebouwde Rabo-kantoor in Oos terland en de opening van de gemoderniseerde Rabo- vestiging in Bruinisse. J. de Jong is voorzitter van het be stuur en de Raad van Toezicht van de Rabobank Oost- Duiveland. „Door de hele automatisering en de samenle ving die ingesteld is op computers krijgt men weieens de indruk dat men maar een nummer is dat ingetoetst wordt. Laten wij die met deze apparatuur moeten wer ken ervoor zorgen dat de persoonlijke benadering niet verloren gaat, maar prioriteit heeft", aldus De Jong. De kersverse burgemeester van Duiveland in gesprek met de Bruse burgervader Hekman tijdens de opening van de twee Rabo-kantoren. Vandaag is het voor de Rabo-bank Oost-Duiveland een bijzondere dag. Het komt niet veel voor dat er twee kantoren op een dag geopend wor den", aldus De Jong. Hij gaf in zijn toespraak eerst een korte uiteenzet ting over de gang van zaken wat be treft de nieuwbouw van het Rabo- kantoor in Oosterland. ,,Op 12 sep tember 1986 werd de eerste paal geslagen voor het nieuwe kantoor in Oosterland. Het heeft nogal een aan tal jaren geduurd voor het zover was. In 1981 zijn de eerste gesprekken ge voerd om te komen tot modernisering van het kantoor aan het Torenplein". In plaats van modernisering werd het nieuwbouw op een andere lokatie: de Markt. De Jonge: „Om zich te kunnen aanpassen aan deveranderende marktsituatie is het noodzakelijk dat men over voldoende ruimte beschikt om de nodige apparatuur te plaatsen en om mensen van advies te kunnen dienen. De organisatie-structuur wordt aangepast waardoor men een persoonlijker benadering krijgt. Men heeft vaste mensen waarmee de dien sten besproken kunnen worden en er is een opsplitsing in particulieren en bedrijven. De diensten effecten, assu rantiën en reizen krijgen een betere plaats binnen deze structuur. Door de opening van het kantoor Oosterland wordt ook een belofte ingelost ge daan bij de fusie in 1972. Bij het sa mengaan van de beide banken is toen gesteld dat de inwoners van Ooster land dezelfde faciliteiten zouden ont vangen als Bruinisse", aldus De Jon ge. Geschiedenis Duivelands kersverse burgemees ter A. Bergshoeff was voor de gele genheid in de geschiedenis gedoken. Hij wist te melden dat de (toen nog) Boerenleenbank op Schouwen-Dui- veland in 1914 op initiatief van de heer Van der Hurk werd opgericht. De coöperatieve bank ging toen van start met 14 leden. Bergshoeff: ,,De eerste kassier, Kees de Zeiler, ver diende 75 gulden per jaar in die tijd. In de beginperiode kon men op maan dagavond bij hem in de keuken te recht voor bankzaken". Het ware thuisbankieren. In 1964 was het aan tal leden gegroeid tot 245. Bergs hoeff: ,,Er zijn nu 16 mensen in dienst bij de Rabobank Oost-Duiveland. Veertien zitten er in Bruinisse en twee in Oosterland. En dat terwijl de omzet van het kantoor in Oosterland twee keer zo groot is als de omzet van de vestiging in Bruinisse. Volgens mij zou de personeelsbezetting dus pre cies andersom moeten". Bergshoeff bracht nog naar voren dat een bedrijf als de Rabo-bank heel belangrijk is voor de leefbaarheid. ,,Het is uitge groeid tot een groot bedrijf met een goede dienstverlening". Oorsprong Namens Rabo-Nederland voerde drs. K. J. Merk het woord. In een gloedvol betoog pleitte hij voor het terugkeren naar de oorsprong met ge bruikmaking van de moderne midde len. ,,We zijn nog steeds een coöpera tieve bank, en we manifesteren ons ook als zodanig. Ik denk dat we van uit die optiek bezien een voorsprong op andere banken hebben die we moeten zien te houden", aldus Mei-k. ,,We zijn er niet voor onszelf, maar voor onze leden. Winst is geen doel, maar een voorwaarde". Namens Rabo-Nederland bood hij Rabobank Oost-Duiveland een glasplastiek, be staande uit drie bollen, aan. L. A. M. Elenbaas voerde het woord namens het kringbestuur van de Del takring. Hij wees de aanwezigen op de huidige problemen in de land bouw. ,,Voor de landbouw zijn de vet te jaren voorbij. Op Schouwen-Dui- veland zit men te wachten op de aanvoer van zoet water, maar het rijk wil daarvoor niet meer dan 15 mil joen gulden uittrekken terwijl er zo'n 23 miljoen nodig is. Het zijn moeilij ke tijden voor landbouw en ik denk dat de Rabobank nu moet bewijzen dat zij achter haar cliënten staat". ,,We hebben te maken met een ver anderende markt en steeds agressie vere concurrentie. Ik denk dat het daarom belangrijk is dat we de coö peratieve mentaliteit beter uitdra gen. Niet alleen onze gebouwen, maar ook wijzelf moeten verbouwd worden. En daarbij dient men de op merkingen van dc plaatselijke vesti gingen van onze bank serieus te ne men", aldus P. de Man, directeur van1 de Rabo-vestiging in Dirksland en sprekende namens de Vereniging van Directeuren van Rabobanken in de Deltakring. Architekt J. W. Jobse legde er in zijn toespraak de nadruk op dat een bankgebouw uitnodigend dient te zijn. ,,Een bankgebouw moet open heid uitstralen en uitnodigend zijn". Hoofdaannemer L. W. Boogert spi-ak zijn dank uit voor de verdraagzaam heid die de werknemers van de Rabo- vestiging tijdens de verbouwing aan de dag hebben gelegd. ,,Het was soms een ravage alsof er de bliksem in geslagen was", aldus Boogert. Rabo Oost-Duiveland-directeur L. Ottens zwaaide allen die bij nieuwbouw en verbouw betrokken zijn geweest lof toe. Allen behalve één: ,,Eén dank woord moet achterwege blijven en dat is aan de PTT. Ze hadden beloofd de nieuwe telefoon-installatie eind maart te zullen plaatsen. Het is nu 8 mei en er is nog niets. Jammer dat we niet naar de concurrent kunnen". Na al dit verbale geweld verplaatste het gezelschap zich per touringcar naar Bruinisse waar burgemeester T. C. Hekman het verbouwde Rabobank- gebouw aan de Lange Ring opende. ,,In het totale voorzieningenpakket van een gemeenschap is een gezond en modern geoutilleerd bankgebouw een onmisbare schakel. Als zodanig vormen de veranderingen in uw bank een welkome aanvulling voor de Bru se gemeenschap", aldus burgemeester T. C. Hekman in zijn toespraak bij de heropening van het verbouwde Rabo- bank-kantoor. Nadat een ieder in de gelegenheid was gesteld het ver nieuwde kantoor te bekijken keerde men weer terug naar Oosterland waar burgemeester A. Bergshoeff zijn eerste officiële handeling als burgemeester van Duiveland mocht verrichten. Tbr ere van de dubbele opening stelt de Rabobank 4 zitbank jes ter beschikking aan de gemeente Duiveland. Naar eigen inzicht te plaatsen in de 4 kernen van de ge meente. Opbrengst bijna 3000 gulden ZIERIKZEE - De zaterdag gehouden jaarlijkse rom melmarkt ten behoeve van de Nederlandse Vereniging- tot Bescherming van Dieren heeft netto 2980 gulden op gebracht. Gunstig voor zowel kopers, kijkers als vrijwil ligers was het prachtige weer. Voor de vrijwilligers van de dierenbescherming was het vroeg dag. „Maar sommi ge mensen komen al kijken als we nog maar aan het uit pakken zijn. Die staan er speciaal vroeg voor op", aldus een van de vrijwilligers. ZIERIKZEE - Zaterdagmiddag tus sen drie en vier uur werd ingebroken in de personenauto van W. H. uit Le lystad die stond geparkeerd op de Mosselboomgaard te Zierikzee. De dieven sloegen een portierraampje in en namen de autoradio/cassetterecor der ter waarde van duizend gulden mee. HAAMSTEDE - Zaterdagmiddag werden krassen aangebracht op de motorkap van de personenauto van J. v. d. M. uit Haamstede. Het voertuig stond geparkeerd aan de Ooststraat. DREISCHOR - Een klapband van zijn fiets was de aanleiding voor een val waarbij wielrenner C. v. d. W. uit Rotterdam zodanig werd gewond dat hij in het Rode Kruisziekenhuis werd opgenomen. C. v. d. W. fietste als laat ste in een groep wielrenners over de Gaanderseweg in de richting Zonne- maire. Door de klapband sloeg hij over de kop. Een huisdokter verleen de eerste hulp en hij werd per ambu lance overgebracht naar het zieken huis. ZIERIKZEE - Veel financiële zaken op de agenda voor de gemeenteraads vergadering Zierikzee die op maan dag 18 mei wordt gehouden. Zo stelt het college voor een subsidie van 500 gulden ter beschikking te stellen voor het te organiseren Zeeuws VOC- Festival. Een geheel ander festival kan ook op subsidie rekenen als het aan het college ligt. Voorgesteld wordt maximaal 15 cent per inwoner beschikbaar te stellen voor het dek ken van een eventueel tekort van het Anywave-festival. Op de agenda ver der een voorstel om een krediet van 1.158.000 gulden beschikbaar te stel len voor de overdracht van de keersluis en een aantal percelen dijk langs het Havenkanaal aan het wa terschap. Eerder besloot de raad tot die overdracht. Eén van de weinige agendapunten waar geen geld bij te pas komt is het voorstel om de tijden waarin auto's niet zijn toegelaten in het voetgan gersgebied te veranderen. Nu mogen auto's tussen 10.00 en 17.30 uur niet in het voetgangersgebied komen. Het college stelt voor het aanvangstijd- stip te verschuiven van 10.00 uur naar 12.00 uur. Wethouder J. Groen is in het college als enige voor handhaving van de huidige tijden. Voor het be- steksgereed maken van het plan tot verbetering en aanpassing van het ri- olenstelsel 'in de binnenstad wil het college 42.000 gulden beschikbaar stellen. Ook wil het college 86.000 ROTTERDAM - De gemeente Rot terdam vindt dat het rijk 157 miljoen gulden moet bijdragen in de ver plaatsing van het vliegveld Zestien hoven naar een nieuwe locatie in de Schieveenpolder ten noorden van het huidige vliegveld. BRUINISSE - Het was vrijdag een slechte dag voor de familie B. uit Brijdorpe. Toen zij op weg waren naar Rotterdam waar vader in het ziekenhuis ligt raakten zij op de Gre- velingendam betrokken in een ver keersongeval waarbij alle drie de in zittenden zodanig werden verwond dat ze naar het Rode Kruis zieken huis werden overgebracht. De perso nenauto waarmee zij in de richting Rotterdam reden werd bestuurd door O. B. uit Middelburg. L. B. en D. B.-Q. zaten als passagiers bij hem in de auto. Zij reden achter een ZWN-bus die werd bestuurd door P. B. uit Haamstede. O. B. zou niet tijdig heb ben opgemerkt dat de bus afremde om de afslag naar de parallelweg te nemen. Er volgde een botsing waar bij hij met de auto op en onder de bus terecht kwam. De voorzijde van de autc werd zo beschadigd dat het voer tuig total loss was en moest worden weggetakeld. De ZWN-bus werd aan de achterzijde ernstig ingedeukt maar kon op eigen kracht verder rij den. De gewonden werden met twee ambulances naar het ziekenhuis ge bracht. gulden beschikbaar stellen voor uit voering hertaxatie onroerend-goed- belastingen. Sportzaal Op de agenda ook het college voorstel om 5100 gulden beschikbaar te stellen voor het treffen van voor zieningen aan de gymzaal aan de Raamstraat. Dit overeenkomstig en kele wensen van tafeltennisvereni ging Scaldina. Op de gemeenteraadsvergadering van 13 april dit jaar besloot de raad het pand Noordhavenpoort 2 te ver huren aan burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs. Op de raadsvergade ring van maandag 18 mei komt een voorstel aan de orde om een krediet van 8500 gulden ter beschikking te stellen voor overname van een aantal in het pand getroffen voorzieningen. Naast een aantal begrotingswijzi gingen verder nog een voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet aan basisschool 't Kofschip voor de aanschaf van meubilair en een kre diet van 350 gulden voor de ANBO- themamiddagen. Verder komt nog een basisplan voor de basiseducatie aan de orde en wordt het college voorstel tot verkoop van bouwgrond in bestemmingsplan Poortambacht VII voor de bouw van 20 woningwet woningen besproken. Het is een vertrouwd beeld gewor den. Elke zomer weer: rommelmark ten en braderieën. Eén van de groot ste en meest bekende is elk jaar weer de rommelmarkt van de dierenbe scherming. Men hoeft praktisch niet te adverteren om aan spullen te ko men voor de rommelmarkt. En nog steeds blijkt het concept van een rom melmarkt winstgevend. De een gooit iets weg en de ander koopt het weer. Wie iets speciaals zoekt dient snel ter plaatse te zijn. Populair zijn bijvoor beeld draagbare zwart-wit televisies. Eén van de vrijwilligers: ,,Die had den we wel, maar die zijn altijd zo weg. Daar moet je echt vroeg voor ko men". Tafelbiljart Op de rommelmarkt van de dieren bescherming een grote verscheiden heid spullen. Naast televisies bij voorbeeld grasmaaiers, naaimachi nes, potten, pannen, glaswerk. Ver der ook veel grotere stukken: keu kentafels, stoelen, zitbanken, fornui zen, koelkasten, tot complete wand- meubels toe. En alles gaat grif van de hand. Klapstuk, wat betreft de prijs, was zaterdag de verkoop van een ta- felbiljart. Het wisselde voor 200 gul den van eigenaar. Om een idee te geven van de hoe veelheid: 's ochtends in alle vroegte waren vier ritten met een vrachtwa gen en nog een aantal ritten met een bestelbusje nodig om alle spullen van de schuur waar een en ander opgesla gen wordt te vervoeren naar'de Beu- ze. Na afloop van de succesvolle rom melmarkt bracht men twee vracht wagenladingen vol naar de vuilstort plaats aan de Hoosjesweg waar een deel van de 'rommel' definitief weg gegooid werd. „Je moet wel oprui men, anders blijft er geen plaats voor nieuwe spullen over in de schuur", al dus vrijwilliger Jaap Struyk. Van de opbrengst gaat 75% naar de dierenop vang aan de Zangweg. Het resterende deel gaat naar de afdeling Noord- en Midden-Zeeland van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Die ren. Vervolg van pagina 1 maaid „maar ook de kantjes geknipt". Namens het personeel over handigde hij Kristalijn het boek Langs het tuinpad van mijn vaderen van Rien Poortvliet. Zeggen „Ik kan nogal wat zeggen, want ik ga toch weg", aldus Kristalijn, die zelf als laatste het woord tot de aan wezigen richtte. En dat deed hij dan ook. Verschillende afdelingen en per sonen moesten het op plezierige wijze ontgelden en de jubilaris spaarde zichzelf ook niet. Zijn typisch be drijfsgerichte uitspraken zorgden voor de nodige hilariteit. Met de stel ling, dat ieder einde een nieuw begin heeft en het nooit te laat is om op nieuw te beginnen sloot hij zijn af scheidsspeech af. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B V Drukkerij v/h Lakenman Ochl- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven Chef-redactie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. f Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur): 011.10-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41,00; per jaar 1 156,50; losse nummers f 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. Maandag 18 mei in Zierikzee Zoals elk jaar trok de rommelmarkt van de dierenbescherming veel belangstellenden. s i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3