Zeelandia neemt afscheid van chauffeur Kristalijn Marineschip kiest ruime sop Solisten Luctor et Emergo strijden om eerste plaats DE ZIERIKZEESCHE COURANT Benzine en diesel duurder, LPG goedkoper ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Fietsdag Rommelmarkt Degradatie Nacompetitie In de Westhoek werd gefietst in het kader van Onder de Zierikzeese Beuze werd weer een KNVB-tweede klasser Bruse Boys behaalde Door een verrassend gelijkspel van Mevo op de jaarlijkse nationale fietsdag. De belangstel- groots opgezette rommelmarkt ten behoeve een 6-1 overwinning op het reeds gedegra- Tholense Boys mag DFS via een extra nacom- ling viel met 157 deelnemers zeker niet mee. van de dierenbescherming gehouden. Er wa- deerde Tricht. Ondanks de ruime zege moet de petitie alsnog proberen om te promoveren naar (Pag. 2). ren veel kijkers en kopers. (Pag. 3). ploeg toch degraderen. (Pag. 5). de derde klas. (Pag. 6). MAANDAG 11 MEI 1987 143ste jaargang Nr. 24130 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Kies altijd de weg, die de beste schijnt, hoe ruw hij ook moge zijn. De gewoonte zal hem gemakkelijk en aangenaam maken. Pythagoras Gouden speld van directeur H. J. Doeleman ZIERIKZEE - De Hr Ms de Zierikzee is overgedragen en de festiviteiten rondom het schip zitten erop. Tij dens de openstelling van het schip hebben heel wat mensen van de gelegenheid gebruik gemaakt om Neer- lands jongste marineschip te bekijken. Voor de marinemannen zelf was er een ontvangst in het stadhuis, waar burgemeester mr JJ. P. M. Asselbergs de militairen-welkom heette. Twee sportwedstrijden sloten de feestelijkheden af. De rust is weder gekeerd en 't Luitje is we'ér voor een ieder toegankelijk. Now de Zierik zee can really rule the waves. ROTTERDAM - Een liter benzine wordt met ingang van vandaag, maandag, 2 cent duurder. Aan de zclftankpomp gaat een liter superbenzine dan 162 cent kosten en een liter gewone benzine 157 cent. De prijs van dieselolie gaat met —een cent omhoog tot een be drag van 88,6 cent per liter. LPG wordt 2 cent per liter goedkoper en zal vanaf van daag, maandag. 45,9 cent per liter gaan kosten. Dat is in Rotterdam door de benzine- handclaren bekend gemaakt. Aardige belangstelling in Renesser dorpshuis Bij de senioren werd de trofee ver dedigd door Kees van Klooster en Ag nes Blom. Verlenging zat er voor bei den echter niet in. De eerste plaats was weggelegd voor Arjan van 't Veer, die net als de winnaar bij de junior-blazers English Suite deel 1, 2, 3 en 5 van R. Fitzgerald uitvoerde. Hij behaalde daarmee 51 lh punt, pre cies 1 punt meer dan titelverdediger Kees van Klooster, die met zijn uit voering op tenorhoorn van Concert nr. 2 van Joseph Haydn in een arran gement van P. de Rooy op 50Va punt bleef steken. Hij behaalde daarmee een tweede plaats, die hij moest delen met Ge rard Goedegebuure, die op bugel Sil ver threads among the Gold speelde en eveneens 50Vz punt verdiende. De andere titelverdedigster Agnes Blom behaalde met haar uitvoering op bu gel van Josephine van Sam B. Wood 48,5 punt en daarmee een vijfde plaats. De prijzen werden uitgereikt door de Luctor et Emergo-voorman en tevens initiatiefnemer van het con cours, J. H. Blom. Voor hij hiertoe overging vroeg hij een applausje voor de moed van alle deelnemers om mee te doen. Erg jammer vond hij het dat, ondanks het feit dat het korps over een j»oede drumband beschikt, slechts een tamboer aan het concours deelnam. Hij spraak de hoop uit dat volgend jaar ook in deze categorie weer sprake zal zijn van een echte competitie. Daarna overhandigde hij dc winnaars hun prijs. Alle deelne mers ontvingen uit zijn handen een diploma en een juryrapport. Voorzitter Padmos tot slot sprak woorden van dank tot mevrouw E. Vos-Simons voor de begeleiding van de solisten. Van Oudheusden voor de deskundige jurering en Blom voor het vele werk dat hij als organisator en stimulator van het concours had verzet. Hij liet zijn dankwoorden ver gezeld gaan van een attentie. Totale uitslag: Arjan van 't Veer 51 Vz; Kees van Klooster 50Vt; Gerard Goedegebuure 50'/*; duo Scha v. d. Roes-Gerard Goedegebuure 49; Ag nes Blom 48V*; kwartet Sebastiaan en Collin Anders, Ronald Moerland en Jan Piet v. d. Hoek 48, Adri dc Vos 46'/i; Wim Gcistdörfcr 45Cees Kraaycnbrink 45Vi; Sebastiaan An ders 45; Jaap Plandsocn 44; Arwin v. d. Waal 43; duo Ria v. d. Roest en Wim Gcistdörfcr 43; Annemarie Kok 42'/». Het duo Sacha van der Roest en Gerard Goedegebuure deed het goed. Met 49 punten kwam het tiveetal op een vierde plaats. DEN HAAG - Dankzij het mooie weer deden er zaterdag zo'n 420.000 fietsers mee aan de veertiende lande lijke fietsdag van dc ANWB. Het geld dat de deelnemers bij elkaar reden is bestemd voor het Sofia kinderzieken huis in Rotterdam. Zeelandia-directeur H. J. Doeleman drukt M. Kristalijn de hand. ZIERIKZEE - Een vijfentwintigjarig jubileum vieren en tegelijkertijd afscheid nemen. Die samenloop van om standigheden viel M.,Kristalijn ten deel. Tijdens een drukbezochte receptie in het restaurant van de Konink lijke Zeelandia H. J. Doeleman bv werd hem door direc teur H. J. Doeleman de gouden bedrijfsspeld opgeprikt en nam de jubilaris tegelijkertijd afscheid van zijn colle ga's. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Buien De depressie trekt van de Noordzee naar Denemarken en wordt gevolgd door een nieuw regengebied. Morgen veel bewolking. Omstreeks de mid dag kans op regen. Later in de mid dag opklaringen. De wind draait morgen naar west en later naar noordwest. Minimumtemperatuur komende nacht 7 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 15 mei: Woensdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: noordwest 4 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidwest 3 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kan op neerslag: 50% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: noordwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 12 mei Zon op 05.51, onder 21.23 Maan op 20.30, onder 05.05 Volle Maan: 13 mei (14.51) Temperatuur kustwater: 10 graden HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een depressie tussen IJs land en Schotland trekt via dc Duitse Bocht naar het Oostzeegebied. Als gevolg hiervan zal er morgen in een groot gedeelte van de dag veel bewol king zijn. Uit deze bewolking vallen er van tijd tot tijd buien. In de loop van de middag kunnen er enkele op klaringen voorkomen. Dc tempera tuur blijft laag, ongeveer II graden. De wind is matig, aan de kust krach tig en waait uit westelijke richtingen. In dc komende dagen is er weinig verandering in het weer te verwach ten. Het blijft vrij koud. In zijn toespraak ging Doeleman in vogelvlucht door de loopbaan van Kristalijn, die als chauffeur de bestellingen in den lande afleverde. Een en ander begon op 7 mei 1962. De jubilaris begon op de zogenaamde stadsdiensten en leerde de kneepjes van het vak van zijn collega H. Hille- brand. Met de opmerking, dat Krista lijn ,,net zo'n goede chauffeur is, al leen iets stiller" kreeg Doeleman de lachers op zijn hand; een bedrijfsgrap dus. Tijden Maar de tijden veranderden. Er kwamen steeds minder kleine bak kers en de depots werden groter. Het oude wagentje van weleer werd inge ruild voor een flinke Mercedes. Met een adressenlijst in de hand ging Kristalijn de weg op om de klanten op te zoeken. In zijn afscheidsrede be kende Kristalijn, dat hier het nodige zoekwerk aan vooraf was gegaan. De directeur roemde de jubilaris om zijn flexibele houding en zijn oog voor het belang van goede service. ,,De klant is koning. Voor Zeelandia is dat heel normaal". En verder: ,,Het begrip service wordt door som mige andere bedrijven weieens wat licht opgevat. Maar bij ons wordt de service met de paplepel ingegoten en wie die pap niet lust, kan beter een andere baan gaan zoeken", aldus Doeleman. Uit zijn woorden bleek wel, dat Kristalijn de pap zonder problemen heeft gegeten. En niet alleen Kristalijn's collega's denken er zo over, ook de klanten in den lande hebben laten weten, dat „Marien een beste" is. „Daar zijn wij best wel trots op", aldus de spreker. Alvorens Doeleman de jubilaris de gouden speld opspeldde en Krista lijn's echtgenote een lekkernij had overhandigd, wenste hij de jubilaris en diens familie alle gezondheid toe. Ook de voorzitter van de ontspan ningsvereniging van Zeelandia, J. H. Blom, was erg te spreken over Krista lijn. Hij gaf de jubilaris ondermeer het predikaat 'accuraat' en 'het visite kaartje van het bedrijf'. Veel nieuwe gezichtspunten kon Blom niet meer aandragen, want zoals hij het zelf uit drukte had Doeleman hem niet al leen het gras voor de voeten wegge- vervolg pagina 3 RENESSE - Voor aardig wat belangstellenden werd in het dorpshuis te Renesse het veertiende solistenconcours van de muziekvereniging Luctor et Emergo afgewerkt. Na een welkomstwoord door voorzitter A. J. Padmos vormden de veertien optredens (tien solisten, drie duo's en een kwartet) een afwisselend programma. Zowel qua muziekkeuze als qua instrumenten die werden bespeeld. De jurering was in handen van N. van Oudheusden, die alle optredens op een zestal onderdelen beoordeelde. Mevrouw E. Vos-Simons verzorgde op bekwame wijze de piano-begelei ding van de solisten. Naast het stre ven naar de eer van een hoog punten- aantal werd er in drie categorieën gestreden om een wisseltrofee. Bij de juniorblazers, waar de winnaars van vorig jaar inmiddels senior geworden waren, ging de eerste plaats naar Se bastiaan Anders. Met zijn uitvoering op bugel van de English Suite deel 1, 2, 3, en 5 van R. Fitzgerald scoorde hij 45 punten. Cees Krayenbrink, de win naar bij de tamboers in 1986, was bij voorbaat zeker dat hij de wisselprijs in zijn bezit mocht houden, omdat hij de enige deelnemer was in de catego rie der tamboers. Hij behaalde 45,5 punt met zijn uitvoering op dieptrom van Tournament van Jo Conjacrts.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1