NIEUWSBODE Zierikzee dwarrelt naar ruime 3-0 overwinning op slap NOAD Driemaal 3-0 is scheepsrecht voor nog immer kansrijk DFS Plotseling overlijden wedstrijdsecretaris Georg Totté overschaduwt overwinning Ouwerkerk Herenploeg LTC De Bru-Tèn gaat op goede weg door SKNWK ziet aardig slotduel niet beloond met resultaat Duiveland in aardig duel naar gelijkspel Zonnemaire speelt zich in veiligheid 6 ZIERIKZEE - De zondagse KNVB-tweede klasser Zie rikzee had weinig of geen problemen om de laatste thuis wedstrijd van het seizoen in winst om te zetten. Het Til- burgse NOAD was te weinig gemotiveerd om de ploeg van trainer Hans van der Wekke het vuur aan de schenen te leggen. Slechts een half uur lang koesterde NOAD de stille hoop een positief resultaat te kunnen behalen. Toen vervlakte het Tilburgse spel zo nadrukkelijk, dat Zierikzee ruim afstand had kunnen nemen. Na een 1-0 ruststand won Zierikzee uiteindelijk met 3-0, hetgeen slechts een magere afspiegeling was van de ware verhou dingen binnen de lijnen. NOAD acteerde in de eerste, helft met de felle wind in de rug, maar de Tilburgse ploeg bleek daar niet of nauwelijks mee uit de voeten te kun nen. De meeste lange ballen kwamen niet waar ze verondersteld werden te Peter van Vossen scoorde tegen NOAD weer eens een keer. De tweede Zierikzee-treffer werd door de jeugdige centrumspits begroetalsof het doel punt het kampioenschap Betekende. komen en de Zierikzee-defensie, met Wim van de Maas weer als laatste man, kon vrij eenvoudig staande blij ven. Tussen de vele, ongecontroleerde NOAD-aanvallen door kwam Zierik zee met tijd en wijle beter opzetten. In de twaalfde minuut resulteerde een vlotlopende aanval in de Zierik- zeese openingstreffer. Kees Verkaart prikte een vrije trap in de voeten van Rini Stoutjesdijk en deze verlengde in een keer op de opkomende Leen Koster. De voorstopper trok door tot de achterlijn en liet daar een gave schuiver los, die knap werd ingetikt door de instormende Martin Quist. De middenvelder scoorde ook in de uitwedstrijd tegen NOAD de enige en winnende Zierikzeese treffer. Tussen de bedrijven door kreeg NOAD in de eerste 45 minuten wel degelijk kan sen, maar de ploeg faalde in de afwer king door een gebrek aan zelfvertrou wen. Bovendien werkten de allesbe halve aantrekkelijke weersomstan digheden allerminst opbeurend. „Het hoeft voor de meeste spelers niet meer zo nodig. Wanneer het leuk zomerweer geweest zou zijn, had de ploeg misschien nog een keer willen vlammen, maar dat zit er nu niet in", concludeerde N OAD-oefenmeestcr Piet de Jong naar gelang de wedstrijd vorderde. Tilburgse kansen kwamen er voor Jan de Rooij en Frans Wolfs en John Bruers, maar doelman Peter Noordijke bleef simpel overeind. In de tweede heltt kreeg Zierikzee legio mogelijkheden om de marge uit te bouwen naar een recordscore voor het seizoen, maar de aanvalsopzetten stierven voortdurend in schoonheid door het tot in den treure doorgevoer de gepriegel. Slechts twee keer werd een aanval snel en direct uitgevoerd en prompt was succes in beide geval len een feit. Nadat er kansen waren geweest voor Kees Verkaart, Ronald van Oeveren en Wim Overweel had Peter van Vossen in de achttiende mi nuut succes. Rini Stoutjesdijk rukte langs de zijkant snel op en bediende de op tempo liggende Van Vossen, die gehaaid doelman Kees de Been met een lob passeerde. Een grote zege leek eraan te komen, maar het Zierikzeese spel werd weer te kort en te doorzich tig. Pas nadat Dolf Roks in de 37e mi nuut in de ploeg was gekomen, was er voor de derde keer succes. Hij fun geerde als tussenstation bij een knap pe actie met Ronald van Oeveren, die knap scoorde: 3-0. Twee minuten la ter had Van Oeveren andermaal suc ces, maar nu zou Wim Overweel de bal van achter de lijn teruggehaald hebben, vooraleer Van Oeveren in balbezit kwam. Het bleef alles bijeen bij 3-0. Het kleine kansje op seizoen succes werd omver gekegeld doordat WSC na een 0-0 ruststand met 2-0 won van Baronie, dat aanstaande zondag als laatste tegenstander van Zierik zee fungeert. WSC heeft voldoende aan een gelijkspel bij Wilhel^nina Boys om kampioen te worden. OUWERKERK - Afdelings tweede klasser Ouwerkerk had dringend be hoefte aan een sportief succes tegen Hulsterloo. Het succes kwam er ook, maar werd zondagmiddag volledig weggedrukt, toen Ouwerkeflc-wedstrijd- secretaris Georg Totté korte tijd na het beëindigen van de ontmoeting ten ge volge van een hartaanval overleed. Reanimatiehulp van een Hulsterloo- speler mocht niet meer baten. Georg Totté trad, zoals gebruikelijk, op als grensrechter voor zijn ploeg. Georg Totté werd 58 jaar oud. Hij kreeg voor het eerst belangstelling voor voetbalvereniging Ouwerkerk, toen zijn zoon Eugène als jeugdlid voor de vereniging ging spelen. Eugè ne Totté is momenteel nog steeds ac tief als speler in de hoofdmacht. Hij is reeds lange tijd aanvoerder. Ruim tien jaar geleden werd Georg Totté als grensrechter bij de hoofdmacht de opvolger van Piet van de Werf. Bijna drie jaar geleden werd de overledene bestuurslid. Hij bezette het wed- strijdsecretariaat. De voorbije maan den trad hij tevens op als waarne mend consul en sinds de totstandko ming van een eigen kantine op sport park 't Eultje beheerde hij dit Ouwerkerk-home. Georg Totté ging door het leven als een fervent Ouwerkerk-supporter, maar hij bleef ten alle tijde objectief. De stap terug, die de blauwwitte bri gade de voorbije twee seizoenen moest doen, noemde hij vanzelfspre kend. Voor hem stond het evenwel zo vast als een huis, dat de ploeg binnen afzienbare tijd het verloren gegane terrein weer terug zou pakken. Georg Totté beleefde de 3-0 overwinning van Ouwerkerk op Hulsterloo intens mee. Halverwege het duel zag het er nog niet naar uit, dat de ploeg van trainer Piet Vreeke de allerlaatste strohalm zou grijpen. In de tweede 45 minuten scoorden Erik Bleyi, Jeen Dijkstra en aanvoerder Eugène Totté evenwel. Georg Totté genoot met vol le teugen. De Ouwerkerk-supporter in hart en nieren mag helaas niet be leven, dat de ploeg zich onverhoopt nog veilig speelt. Voetbalvereniging Ouwerkerk in het algemeen en de hoofdmacht van Piet Vreeke in het bijzonder zullen de sympathieke grensrechter en wed strijdsecretaris node missen. BRUINISSE - Het herenteam van LTC De Bru-Tèn toonde zich ook in de returnwedstrijd tegen het Vlis- singse DOS superieur. Na de lichte aarzeling tegen het team van Duive- land, die resulteerde in een 3-3 ge lijkspel, werd op de vierde competi tiedag afgetekend met 6-0 gewonnen van de Vlissingse formatie. Sjaak van Opstal, Willem Vonk, Rinus Geense en Thom van Gelder hadden weinig problemen om er Rich Cals, Henk Claaysen, Cas Wondergem en Adrie de Waay onder te houden. HEINKENSZAND - „Ik ben blij, dat SKNWK niet degradeert", was de eerste reactie van trainer Bram Coomans na afloop van de met 1-0 verloren ontmoeting bij Heinkens- zand. ,,We hebben geluk, doordat Smerdiek uit de. vierde klas degra deert en er daardoor bij ons maar een degradant is. Aan de andere kant hebben we er zo goed en zo kwaad als het ging alles aan gedaan om zo goed mogelijk af te sluiten. Het zat er evenwel niet echt meer in. Ik heb de voorbije jaren met erg veel plezier gewerkt bij SKNWK. Het is jammer, dat er niet meer in zat". Na de degra datie van Smerdiek en daardoor de handhaving van het op de voor laatste plaats geëindigde SKNWK is in Nieuwerkerk de druk van de ke tel. „Misschien spelen we in de oefen wedstrijden, die nog volgen, wel goed". Bram Coomans wordt in het komende seizoen als oefenmeester opgevolgd door Kees Kommer, die zijn huidige ploeg Brouwershaven mee zag promoveren naar de eerste klas. De Nieuwerkerkse ploeg begon ontspannen aan het duel tegen Hein- kenszand, dat een week tevoren ver rassend van de troon werd gestoten door Middelburg. De thuisploeg was daardoor volledig verantwoordelijk van een nieuwe stunt van de hoofd stedelingen bij de nieuwe koploper Bevelanders, maar al snel bleek op het veld, dat daar eigenlijk nog nau welijks in geloofd werd. Bij SKNWK was doelman Richard Dalebout weer terug, maar Leo Wandel liet nog ver stek gaan. De Nieuwerkerkse ploeg kreeg in de eerste helft in een gelijk- opgaand duel de beste kansen, maar eens te meer werd duidelijk, dat de equipe van trainer Bram Coomans het niet moet hebben van de afwer king. In de tweede helft verhoogde Hein- kenszand in de wetenschap, dat Beve landers halverwege nog slechts met 1- 0 leidde en er daardoor best nog een nieuwe surprise mogelijk was, de druk op de Nieuwerkerkse veste, maar onder leiding van de weer voor treffelijk acterende doelman Richard Dalebout hield SKNWK lang stand. Pas een kwartier voor tijd moesten de bezoekers zwichten bij een goede actie van Henk van de Brink. Hij be diende Jan-Kees de Jonge en deze passeerde Richard Dalebout. Jeroen Kesteloo en Bram Roks kwamen nog dicht bij de verdiende gelijkmaker, maar die werd de hardwerkende SKNWK-ploeg niet gegund, ook niet toen de opgekomen Huib de Valk in de slotminuut ver oprukte, maar het leer niet voldoende vaart kon geven. Veel had Heinkenszand niet aan de zege, want ook Bevelanders hield de 1-0 marge vast en werd dus kam pioen. BURGH-HAAMSTEDE - Ook het Zierikzeese Mevo slaagde er niet in om DFS uit de race voor de titel te ha len. Jaap van Huizen en zijn ploeg wonnen de derby te gen Mevo zonder tot echt grootse daden te komen met 3- 0. Geluk had DFS, dat de anders zo zekere Mevo-doelman Eddy ten Klooster een van zijn weinige off-days door maakte. Hij was ten volle verantwoordelijk voor de eer ste en derde Burgh-Haamsteedse treffer en werd boven dien nog een keer terzijde gestaan door Dick Lunenburg. In de slotronde is er op nog vier velden volop spanning. DFS gaat op bezoek bij SNS, maar de grootste belangen liggen op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. Tho- lense Boys ontmoet Mevo en is bij winst kampioen. DFS, Krabbendijke en Klundert vallen dan, hoe dan ook, uit de boot. DFS en Mevo leverden op sport park Van Zuijen traditioneel een po ver duel af. In de voorgaande seizoe nen slaagden de twee eilandelijke ploegen er niet een keer in een wed strijd te creëren, die boeide. Dat was ook nu niet het geval met uitzonde ring van het eerste kwartier, toen het spel nog redelijk op en neer ging. In de tiende minuut scoorde Jack van Rees op aangeven van John van der Have, maar arbiter Jan van Belzen verhinderde een vroegtijdig feestje, omdat Van Rees buitenspel zou heb ben gelopen op het moment, dat de bal hem bereikte. Robin Verdam kwam na zeventien minuten oog in oog met Eddy ten Klooster, maar besloot toen nog af te spelen in plaats van zelf een doelpoging te wagen. Dick Lunenburg greep in. Drie minu ten later moest Peter van de Linde zich aan Mevo-zijde laten vervangen door Ramazan Ayaz vanwege een dij- Ciement Rijnberg speelt de bal tussen twee Mevo-verdedigers door. terwijl arbiter Jan van Belzen een oogje in het zeil houdt. Clement Rijnberg zorgde voor de openingstreffer en mocht in de tweede helft van geluk spreken, dat hij door de Middelburgse arbiter niet werd weggestuurd na het natrappen op Jeroen Wijsman. beenblessure en een minuut later was de openingstreffer een feit. Clement Rijnberg verraste uit een hoekschop de nauwelijks reagerende Eddy ten Klooster, die ogenschijnlijk al bij zijn nieuwe club Capelle was. Het ko mende seizoen gaat de Mevo-doelman naar deze formatie, die onlangs afge tekend kampioen werd in de derde klas van het KNVB-zaterdagvoetbal. De inzet van Rijnberg plofte na een sierlijke zwaai bij de tweede paal. in de touwen. Vier minuten na de ope ningstreffer profiteerde Jack van Rees net niet van een misverstand tussen Ten Klooster en Dick Lunen burg en dat was nagenoeg het laatste wapenfeit uit de beetje bij beetje doodbloedende eerste helft. Tegengas In de tweede helft kwam bij DFS Martin Kooman in de ploeg voor de geblesseerd geraakte Robin Verdam. Verrassend kwam Mevo in die perio de meer opzetten, zonder evenwel nauwelijks serieus gevaar te stichten voor de veste van doelman Eric Schot. Het dichtste was René Flohil nog bij succes, maar hij werd door de DFS-doelman naar de buitenkant ge dreven, waardoor zijn inzet naast het doel belandde. Na een afgeslagen hoekschop van Mevo leek DFS de zaak te gaan beslissen. Jack van Rees en Clement Rijnberg kwamen samen opzetten, maar Ruud Vercruysse plooide de zaak alsnog recht. iSvee minuten later tastte Eddy ten Kloos ter voor de tweede keer flink mis. Pe ter Fooy prikte een vrije trap in de doelmond John van der Have was eerder bij de bal en passeerde Ten Klooster. Dick Lunenburg haalde de bal echter alsnog van de lijn. Met nog een kwartier te gaan had Clement 'turbo' Rijnberg alle geluk van de wereld, dat de toch al allesbe halve sterk leidende arbiter Jan van Belzen hem niet vroegtijdig naar de kleedkamer verwees. Na een duel met Jeroen Wijsman trapte Clement Rijnberg fiks na. Het leverde hem zelfs geen boeking op, al aanschouw de de hoofdstedelijke arbiter het ge beuren ten volle Direct na het in brengen van Peter Hendrikse voor Martin van de Houten had DFS op nieuw succes. Bij een Burgh-Haam- steedse counter nam Ruud Vercruysse de laatste uit een serie missers over en weer voor zijn rekening. De bal stuiterde voor de voeten van Jack van Rees, die krachtdadig scoorde. Het duel was gelopen. Dat Eddy ten Klooster in de slotminuut nog een zwakke inzet van John van der Have in het eigen doel sloeg, was louter nog aardig voor de statistiek, die ver meldt dat DFS het derde 3-0 resultaat op rij boekte. PARIJS/DEN HAAG - Een Neder landse bus is vlakbij Ablis. op onge veer 50 kilometer ten zuiden van Pa rijs, verongelukt. De bus was eerder op de dag met 37 wat oudere passa giers. allen Nederlanders, vertrekken naar de bedevaartplaats Lourdes. VLISSINGEN - Ook een duel om de baard van de keizer kan aardig zijn, wanneer beide ploegen volko men vrijuit hun wedstrijd afwerken. Een bewijs daarvan was het duel tus sen tweede klashekkesluiter Rit- them en het Oosterlandse Duive land. De ploeg van trainer Ed van Lent hield een week tevoren koplo per SVD in Driewegen op 0-0, nu kwam de geelzwarte brigade ook bij staartploeg Ritthem tot een derge lijk resultaat, maar dan wel met aan beide kanten vier doelpunten: 4-4. Halverwege leidde Ritthem nog met 2-1. „Ondanks, of misschien dankzij, het feit dat er voor beide ploegen niets meer te winnen of te verliezen was, werd er een leuke wedstrijd af geleverd. Er werd vrijuit gespeeld en ik moet zeggen, dat het mij verbaasd heeft, dat Ritthem in heel de compe titie maar vier punten bij elkaar speelde", constateerde Ed van Lent na afloop van het treffen op sportpark Baskensburg in Vlissingen, de tijde lijke basis voor het mini-clubje. „Bij Ritthem liepen vooral aanvallend een paar erg leuke spelers rond, die het onze defensie van tijd tot tijd knap moeilijk maakten". Na 21 minuten keek Duiveland tegen een 2-0 achter stand aan. Beide treffers kwamen via een counter tot stand. Duiveland, dat voornamelijk aanvallend acteerde, kreeg ook kansen, maar met name Hans Rotte had het geluk niet aan 'zijn zij. Hij schoot op de lat en even later kopte hij millimeters naast. Op slag van rust lag hij aan de basis van de tegentreffer. Zijn voorzet werd in geschoten door Hans van der Werf: 2- 1. De tweede helft was amper een mi nuut oud, toen Duiveland naastzij kwam. Slecht uitverdedigen aan Ritthem-kant stelde Hans Rotte in staat te scoren. De gelijkmaker werk te slecht uit op de thuisploeg. Rit them kreeg af te rekenen met een in zinking en Duiveland kreeg volop mogelijkheden om ruim afstand te nemen. Verder dan een treffer van Jaap Brekelmans na een kwartier kwamen de mannen van Ed van Lent evenwel niet. De volgende twee me morabele momenten hadden beide Adrie Bal in een hoofdrol. Eerst zette Ritthem een te korte terugspeelbal van Bal op doelman Sjaak Verhoek om in de gelijkmaker, maar vijf mi nuten later tekende de mee opgeko men middenvelder voor 3-4. De volle buit leek voor Duiveland binnen, tot dat Kees Zwager twee minuten voor tijd een strafschop veroorzaakte in het zestien metergebied voor zijn ei gen doelman. Van elf meter trok de thuisploeg de partijen verdiend op gelijke hoogte: 4-4. ZONNEMAIRE - Met nagenoeg al le middelen, die op een voetbalveld denkbaar zijn, speelde Zonnemaire zich tegen kampioenskandidaat Le- wedorpse Boys 2 in veiligheid. Hal verwege gaf het scorebord nog een 1-1 gelijke stand aan, hetgeen bij verlies van hekkesluiter Volharding 2 nog niet toereikend zou zijn voor defini tieve veiligstelling. Een spetter van Piet Stouten in de tweede helft bracht opluchting. Volharding 2 ver loor met 4-0 bij Kwadendammc 2 en kan de marge van drie punten nü in het ene nog resterende duel niet meer overbruggen. Het duel in Zonnemaire begon re delijk spectaculair. Na vijf minuten kwam Lewedorpse Boys 2, dat met Walcheren 3 door een gelijk aantal punten in aanmerking kwam voor promotie naar de tweede klas, op voorsprong. Een voorzet van de zij kant werd probleemloos vorbij doel man Johan Goemans gekopt. Nog geen twee minuten later was het weer gelijk. Peter de Munnik onderschepte de bal en kwam in een goede schiet positie. Hij zag de opgekomen Marco Tinis er evenwel nog beter voor staan en luttele seconden later was het ge lijk. Zonnemaire bleef verrassend ge noeg domineren, doordat de ploeg on der leiding van aanvoerder/coach Stoffel Duinhouwer vanaf het eerste moment een speltype speelde, dat de ploeg niet gewend was. Met open vi zier werd alles op de aanval gegooid en Lewedorpse Boys werd voortdu rend op eigen helft teruggedrongen. Gescoord werd er in de eerste helft, ondanks hot optische overwicht, niet meer. In het tweede bedrijf werd het duel harder en harder en gevolgen konden niet uitblijven. Drie spelers van Zonnemaire-kant liepen tegen een boeking aan wegens te harde charges en Lewedorpse Boys haalde het laatste fluitsignaal, door het ont breken van wisselspelers, met negen man. Voordat het evenwel zover was had Piet Stouten zijn vuurpijl reeds verzonden. De Lewedorpse doelman verkeek zich ogenschijnlijk op het la ge, van om en nabij veertig meter af gevuurde, schot. Het betekende wel het klassebehoud voor Zonnemaire en het zekere einde van de titelaspi- raties voor de bezoekers. Walcheren 3 won moeizaam met 0-1 bij Zeeland Sport 3 en heeft in de slotronde vol doende aan een puntendeling om de stap omhoog te maken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 6