Koninginnedag 1987 4 Schoiiwen-Duiveland viert massaal feest SCHOUWEN DUIVE LAND - Koninginnedag 1987 is op Schouwen-Dui- veland traditiegetrouw een succes geworden. Hoe wel het warme zomerse weer van de vroege och tenduren later op de dag- plaats moest maken voor een dreigend wolkendek, was het enthousiasme er onder de vele deelnemers niet minder om. Een spe ciaal team van de Zierik- zeesche Nieuwsbode heeft op deze twee pagina's een impressie verzorgd, waar bij alle eilandelijke loca ties door zowel de foto graaf als een schrijvende afgevaardigde is bezocht. Speciaal voor de lezers van de Zierikzeesche Nieuws bode dus een uniek totaal overzicht. Aan de Ring in Dreischor broeide er al iets in de vroege ochtenduren. Een ongewoon gezicht immers, als een bakker en een heer van stand in jacquette over het grasveld rond de kerk lopen. De kinderspelen moesten worden voorbereid. De vele gekleur de lampjes langs de kerk maakten van het geheel een gezellige sfeer en dat gold ook voor Zonnemaire. Al bij Paauwe Meubelen was het raak. De Nederlandse driekleur stak fier uit boven de buitenlandse vlaggen en in de Zonnemairse strafen liepen vele kinderen verkleed als bijen, een paard, een eekhoorn, een beer en ko nijnen; alles was er. Een gezellige markt tegenover de gemeentewerk- plaats gaf de bezoeker het idee een fa miliefeest te bezoeken. 'Vrijheid' In Brouwershaven verwoordde wet houder Ph. van Ast de feestdag als volgt: „We denken op een dag als deze ook aan de vrijheid. Voor de een is het land veel te vrij en voor de ander mag het wel wat minder. Hierbij zoe ken naar de gulden middenweg is pas echte vrijheid". Hij sprak een groot

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 4