O- Jan Scheele uit Zierikzee is officiër Orde van Oranje Nassau Ir H. Engel roemt via geëerden alle medewerkers van hun dienst 4 01110-13163 Zierikzee Kreeftstraat 36 Renesser echtpaar Den Engelse gehuldigd met onderscheiding DE ZIERIKZEESCHE COURANT ;Wi'jiverhiiizen Uw mejjfe AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer MITSUBISHI Zomershirts Aanrijding Scharendijke 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Gemeentehuis Koninginnedag Educatie Sportprijzen De plannen voor de aan- en verbouw van het Ook Schouwen-Duiveland vierde massaal Ko- De commissie welzijn van de gemeente Zierik- Tijdens de Koninginnedag-festiviteiten in Brui gemeentehuis van Middenschouwen nemen ninginnedag 1987. De redactie van de Zierik- zee is positief over het werkplan basiseducatie, nisse werden de jaarlijkse sportprijzen van het vaste vormen aan. De werkzaamheden starten zeesche Nieuwsbode oriënteerde zich in alle dat het Educatie Centrum De Bevelanden/Tho- vissersdorp uitgereikt aan Elma Knop en Dig in oktober. (Pag. 3). kernen. (Pag 4/5). len op tafel legde. (Pag. 6). Vleugel (Pag. 7). VRIJDAG 1 MEI 1987 143ste jaargang Nr. 24125 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Men veinst verwondering en dunkbaarheid voor de onderscheidingen die ons ten deel vallen, om daar door zich een recht en een voorwendsel te scheppen het mede te delen. Comtesse Diane uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 C^F] b.g.g. 1585 of 1385 MM Werkzaam bij projecten Stormvloedkering ZIERIKZEE - In het gebouw van de Hoofddirectie van de Waterstaat in Den Haag is ing. J. Scheele uit Zierikzee koninklijk onderscheiden door een benoeming als offi cier in de Orde van Oranje Nassau. De onderscheiding werd hem toegekend vanwege zijn werkzaamheden ten behoeve van de aanleg van de stormvloedkering in de Oosterschelde. Als werknemer van Rijkswater staat was Scheele vanaf 1976 betrok ken bij de bouw van de Stormvloed kering. Hij werd belast met de coördinatie van het ontwerp en de planning en organisatie van de pro jecten. Volgens zijn werkgever heeft de Zicrikzceënaar zich hierbij bijzon der onderscheiden door zijn be kwaamheid en uitstekend inzicht in de specifieke, met de werken verband houdende problematiek. Afbouw In de laatste fase van de werken heeft ing. Scheele als voorzitter van de Werkgroep Afbouw Deltadienst er aan bijgedragen dat het integratie proces en de de toedeling van Delta- dienstmedewerkers naar andere diensten van Rijkswaterstaat recht vaardig en succesvol verliepen. Zo blijkt uit de motivering voor de voor dracht. Scheele werd in 15)28 geboren in Axel en trad in 1946 als leerling in dienst bij het voormalig arrondisse ment Tcrncuzen van de directie Zee land. Hij had toen geen verdere op leiding dan Lagere Technische School. Door zelfstudie ontwikkelde en bekwaamde hij zich verder in het technisch vakgebied. Zijn inspannin gen leidden tot het behalen van het diploma Zeeland en inschrijving in het ingcnicursrcgister in 1950. Vanaf 1964 was Scheele als technisch hoofd ambtenaar betrokken hij bet ont werp en de bouw van waterstaats werken die verband hielden met de aanleg van het Schcldc-Rijnkanaal. Op een juni 1986 vierde hij zijn veer tigjarig ambtsjubileum bij Rijkswa terstaat. Advertentie Autobedrijf A.L.G. Zierikzee - 14457 De burgemeester deed in de raad zaal, waar de nodige familieleden en kennissen waren toegestroomd uit de doeken, wat het paar allemaal op zijn naam heeft staan. Ds. Den Engelse studeerde aan het Marnix-gymna- sium te Rotterdam en vervolgens aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Na een periode als hulpprediker in Rot- terdam-Hillegersberg, werd hij toe gelaten tot de evangeliebediening door het provinciaal kerkbestuur van Utrecht. Majoor ,U was achtereenvolgens predikant te Westmaas, Rilland-Bath, legerpre- dikant met de rang van majoor in Oirschot, predikant te Pernis, Voor burg, Geertvliet en sedert oktober '1977 woont U in Renesse". De in deze badplaats woonachtige predikant is al eerder onderscheiden met het on derscheidingsteken voor langdurige dienst als officier. Samen met zijn vrouw heeft hij veel werk verzet na de ramp, zoals het opzetten van schoonmaakploegen en het naspeu ren van tijdelijke verblijfplaatsen. Advertentie Mevrouw Den Engelse heeft ook een imponerende lijst van verdien sten. AI in de oorlog fungeerde zij als koerierster bij de verspreiding van illegale persoonsbewijzen en bon- vervolg pagina 2 Het echtpaar Den Engelse was duidelijk verbaasd met de twee onderscheidingen. Vier koninklijke onderscheidingen bij Rijkswaterstaat gouden in plaats van een bronzen me daille opspelde. ,,Een freudiaanse vergissing, de kleuren lijken ook zo veel op elkaar". Uit zijn woorden bleek dat het verschil in edelmetaal geen enkel verschil maakte met zijn waardering voor De Kuyper die als chauffeur vele jaren werknemers van Rijkswate,-staat vervoerde. ,,Er zijn dingen die heel eenvoudig lijken maar desondanks jaren achtereen in zet en zorgvuldigheid vragen. U hegft uw werk op een keurige, exacte, ple zierige en enthousiaste wijze gedaan. Ik ben trots op u en op de mensen die met u het verzorgende werk hebben gedaan". De eremedaille in goud was voor YV. C. de Leeuw. Engel: ,,U bent er uit gesprongen als een van de ploeglei ders die als sectiehoofd van de pcil- dienst jarenlang bij tij en ontij het peil en meetwerk voor elkaar moes ten zien te krijgen. Ik weet uit eigen ervaring hoe taai dat werk soms is". Hij dankte De Leeuw voor die jjres- tatie en eerde in hem ook alle andere werknemers die werkzaam zijn aan het peil- en meetwerk. De officiële plechtigheid in de kantine werd 's middags gevolgd door een receptie voor collega's, familie en kennissen. Formen, Richi Tot ziens bij: MODE VOOR MANNEN Korte Kerkstraat 9 - Goes Tel. 01100-31112 Rationale en internationale verhuizingen Emigratie verpakkingen Opslag boedels Overzeese verhuizingen Ridder en zilveren ere-medaille in gemeentehuis opgespeld SCHARENDIJKE Op de Provin ciale weg nabij Scharendijke vond dinsdagavond een aanrijding plaats waarbij een vrachtauto bestuurd door C. O. uit Den Brielle en een per sonenauto bestuurd door D. S. uit Zierikzee werden beschadigd. Het ongeluk gebeurde bij een inhaalma noeuvre. BURGH-HAAMSTEDE - In het gemeentehuis te Burgh-Haamstede heeft 'burgermoeder' J. L. Niemants- verdriet-Leenheer het Renesser echtpaar C. den Engelse koninklijk onderscheiden. Dubbel feest dus voor het echtpaar. Terwijl ds C. den Engelse benoemd werd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau, kreeg zijn echtge note de zilveren eremedaille opgespeld. Volgens de domi nee een schot in de roos, want „als ik alleen was onder scheiden, had ik de medaille zeker bij mijn vrouw opgespeld. Zij is er altijd en overal bij". Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Regenachtig Gisteren verwachtte het KNMI nog zonneschijn in de ochtenduren, maar dit is uitgebleven. Boven Zeeland hangt een dik wolkenpakket, waar uit overdag motregen en vanavond re gen valt. De wind is zuidwest 4 tot 5 Beaufort en vanavond west drie tot vier Beaufort. Het zicht is matig en de maximumtemperatuur wordt 14 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 5 mei: Zondag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 607r. Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 10" graden Windkracht: noordwest 6 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 209f Min .temp.: 4 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht, noordwest 5 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 209r Min.temp 5 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: noord 5 ZON- EN MAANSTANDEN 2 mei Zon op 06.09, onder 21.07 Maan op 08.02, onder 01.38 3 mei Zon op 06.07, onder 21.08 Maan op 08.58, onder 02.30 4 mei Zon op 06.05, onder 21.10 Maan op 10.05, onder 03.08 Eerste Kwartjer: 6 mei (04.26) Temperatuur kustwater: 10 graden De gedecoreerden op een rij in de Van Veenlaan te Zierikzee. ZIERIKZEE - Het begrip samenwerking is een onmis baar element voor de werknemers van Rijkswaterstaat. Dat bleek uit de woorden van de hoofdingenieur direc teur van Rijkswaterstaat directie Zeeland ir H. Engel toen hij drie van de vier koninklijke onderscheidingen uitreikte, die aan zijn werknemers waren toegekend. „Deze onderscheidingen zijn ook een eerbetoon aan de andere werknemers in uw omgeving. Juist het onderlin ge samenspel is heel belangrijk". Voor J. Th. Kostermans en W. C. de Leeuw was er de eremedaille in goud. Voor J. de Kuyper de eremedaille in brons en voor P. A. van der Linde de eremedaille in zilver. Van der Linde, die als gezagvoerder van een meetschip meewerkte aan de operationele, waterbouwkundige be geleiding van de Oosterscheldewer- ken, was door vakantie verhinderd om de onderscheiding in ontvangst te nemen. Ir Engel zal hem het ereme taal later uitreiken. De overige drie uitverkorenen viel die eer te beurt in de kantine van het gebouw van Rijks waterstaat Deltadienst aan de Van Veenlaan te Zierikzee. Dat gebeurde in het bijzijn van familieleden en col lega's. Slotstuk Ir Engel kenschetste het sluiten van de Philipsdam, het oostgat van de Oosterschelde als een schitterend slotstuk van de Deltawerken. Hij be nadrukte dat dit mede tot stand kwam via de steun van de water bouwkundige afdeling de meet- dienst. De afsluiting was volgens de 'hoofdingenieur directeur tevens een financiël succes omdat men binnen de afgesproken financiële lijnen bleef. Hij zwaaide die eer toe aan de bewaking door de kostprijsafdeling. De nestor Als exponent van de kostprijsafde ling stelde hij de heer J. Th. Koster mans voor die vorig jaar met pen sioen ging. ,.U bent de oudste, de nestor van het gezelschap. Vele jaren lang droeg u enthousiasme voor het werk uit en fungeerde u als Icer- üit nummer bestaat uit 18 pagina's HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het is koud de komende dagen. Via Schotland dringt koude lucht op naar het vaste land van West-Europa. Hierin ontstaan buien waarvan sommige vergezeld gaan van hagel of onweer. De temperatu ren zijn dan ook belangrijk lager dan de afgelopen tijd. 's Middags wordt het niet veel warmer dan een grand of elf, 's nachts daalt de temperatuur tot een graad of drie. daarbij bestaat de kans dat vlak bij de grond de tem peratuur onder nul komt. Dinsdag dringt echter weer gelei dclijk iets warmere lucht ons land binnen. De temperatuur loopt op tot waarden die normaal zijn voor do tijd van het jaar. De regenkansen zijn daarbij klein. Advertentie meester voor veel jonge mensen die het vak onder de knie wilden krij gen", antwoorde Engel op de vraag van Kostermans: Waarom ik De hoofdingenieur directeur eerde met het opspelden van de eremedaille in goud het werk van de hele kostprij safdeling. Eremetaal Dat het niet het dagelijkse werk is van Engel om koninklijke onder scheidingen uit te reiken bleek toen hij J. de Kuyper aanvankelijk een Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1