Portret Juliana en Bernhard Bewoners tegenover Breedstraat sceptisch herinrichtingsplannen Ellemeetse bakker Van Burg krijgt eremedaille in zilver DE ZIERIKZEESCHE COURANT Bromfietser gewond bij aanrijding Kleine zelfstandige vervalt belangrijke functie in dor/) Z1ERIKZEE - Wie het portret gemaakt heeft weet men niet, Wel is be kend wanneer het gemaakt werd. Een portret van Prinses Juliana en Prins Bemhard, 50 jaar geleden gemaakt ter gelegenheid van het hu welijk van Juliana en Bemhard. Het portreteen houtskooltekening op tripplex. bevindt zich al 50 jaar tegen de zoldering van de werk plaats van J. J. A. van Veldhoven aan de Julianastraat. Mijn vader was toen timmerman en in onze werkplaats is toen een ereboog ge maakt die bij de brug heeft gestaan. Iemand kwam toen met dat por tret, ik weet niet meer wie. Ik was toen twee jaar. Het portret werd aan de ereboog bevestigd. Na het Oranjefeest kwam die ereboog. compleet met het portret weer bij ons in de werkplaats. Van de ereboog is niets bewaard gebleven. Behalve dan het portret. Dat heeft al die tijd aan de zoldering gezeten" aldus Van Veldhoven. Wellicht weet één van onze lezers wie de onbekende artiest is ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 28 APRIL 1987 143ste jaargang Nr. 24124 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Provincie Het scheidende statenlid R. van Ommeren meent, dat Den Haag de bestuurlijke mogelijk heden van de provinciale staten onderschat. (Pag. 2). Verkeersveiligheid Tijdens een hoorzitting omtrent de verkeersvei ligheid in de Zierikzeese wijk Poortambacht VII bleek, dat de bewoners achter de plannen staan. (Paq 3). Koninginnedag Ook op Schouwen-Duiveland wordt Koningin nedag weer massaal gevierd. Omtrent de acti viteiten in de diverse kernen een omvangrijk uittreksel. (Pag. 4). Turnzeges In Zutphen werd het derde gym grand prix- toernooi afgewerkt. De Zierikzeese gymnas tiekvereniging Delta Sport behaalde opnieuw mooie successen. (Pag 11). Het is een fout het huwelijk louter als een plan tot geluk te beschouwenhet is tevens een dienstver band. Chapin Hart en Renden en do gemeentesecre taris speldde de burgemeester de bakker de versierselen op. De ereme daille is hem bij Koninklijk Besluit van 23 april jongstleden toegekend. Van Burg heeft het spits afgebeten in de jaarlijkse lintjesregen, want ei genlijk gebeurt dit pas op 29 april, maar het bakkersleven kent nu één maal andere werktijden dan de ge bruikelijke negen tot vijf. BRUINISSE - Op de zuidelijke pa rallelweg bij de afslag Nieuwe Groo- neweg te Bruinisse vond maandag middag een aanrijding plaats waar bij bromfietser J. J. d. J. uit Ooster- land hoofdletsel opliep. De J. reed op zijn bromfiets in de richting Zicrik- zee met achter hem Y. N. uil Middel- harnis in een personenauto. De aan rijding ontstond doordat de bromfietser linksaf zou zijn geslagen op het moment dat de automobilist hem wilde passeren. De bromfiets werd licht beschadigd en de auto werd rechts voor beschadigd. ZIERIKZEE - „De Breedstraat i- altijd een brede straat geweest, en dat is een luxe die we graag willen houden", aldus G. Mol, één van de bewoners van de Breedstraat. De bewoners van de Breedstraat die gisteravond, maandag, naar de hoorzitting over de herinrichtingsplannen voor hun straat kwamen toonden zich niet onverdeeld en thousiast over de plannen. De gemeente wil een visuele versmalling aanbrengen door de rijbaanbreedte van de Bagijnestraat, het verlengde van de Breedstraat, door te trekken tot vlakbij de Hoofdpoortstraat. l^ile^eren is ook het motto waaron- 'der de gemeente van zins is hefSïab- berswerf te herinrichten. Zoals de plannen er nu uitzien wordt de voor tuin van een aantal bewoners trottoir, en wat nu trottoir is parkeerhaven. Ex-Slabberswerfbewoner H. Volaard, sprekend namens een aantal Slab bers werfbewoners: „Een groot deel vervolg pagina 4 cn De kleine zelfstandige heeft nooit mensen in loondienst-gehad. Samen met zijn vrouw en zoons neef l hij de zaak draaiende gehouden. In de loop der jaren kreeg de bakker faam door zijn zeer succesvolle Schróósels, die traditiegetrouw bij het Straofeest van de hand worden gedaan. In het bijzijn van zijn vrouw, zoon schoondochter, de wethouders Karakter In totaal wil de gemeente zeven bo men planten in de Breedstraat. Aan de ene kant een terugkeer naar de Breedstraat zoals die vroeger was. Aan de andere kant volgens mevrouw Coomans geen vooruitgang. „Ieder een die bij mij komt zegt tegen me dat ik toch zo mooi woon. Straks zien ze door die bomen al die mooie gevel tjes niet meer". M. J. Holm vestigde de aandacht op het vrachtverkeer dat nogal eens, op weg naar Zeelandia, gebruik maakt van de Breedstraat. „Misschien is een parkeerverbod aan de ene kant van de straat toch nodig". Burgemeester Asselbergs antwoord de daarop dat de herinrichting van de Breedstraat voor het vrachtverkeer weinig verschil maakt. „Ze zullen die route toch blijven gebruiken", aldus de burgemeester. Ook het hard rijden door de Breed straat kwam ter sprake. ,,En dat zijn Zierikzeeënaars die dat doen", aldus Mol. „Mensen die hier niet bekend zijn rijden niet hard. Zij weten niet wanneer de volgende bocht komt". Mevrouw Ooms speelde daarop in met de vraag of er in de Breedstraat niet een soortgelijke voorziening ge troffen kon worden als enkele jaren geleden in de Hoofdpoortstraat is ge realiseerd. Een suggestie die onder steund Wérd door WD-raadslid J. J. Geleinse. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Zonnig Het wordt wederom een zonnige dag met hoge temperaturen. Het fraaie voorjaarsweer wordt veroor zaakt door een hogedrukgebied in centraal Europa. De wind komt van zuid-oost en is 3 tot 4 Beaufort; later afnemend van twee tot drie Beaufoi't. Er zijn geen waarschuwingen en het zicht is goed. De maximum-tempe ratuur wordt 23 graden en aan de kust 20 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 2 mei: Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.; 9 graden Middagtemp.; 19 graden Windkracht: zuid 4 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 4 Zaterdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 29 april Zon op 06.14, onder 21.02 Maan op 06.27, onder 23.18 30 april Zon op 06.13, onder 21.03 Maan op 06.49, onder Eerste Kwartier: 6 mei (04.25) Temperatuur kustwater: 9 a 10 gra den HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Geleidelijk wordt de in vloed van een storing in de Golf van Biscaje groter op het weer in ons land. Het hogedrukgebied boven Po len trekt zich terug naar Midden- Rusland. Vannacht en in het begin van de morgen is het nog helder. In de loop van de ochtend neemt de bewol king toe. Een passerende storing kan in de middag of avond een bui veroor zaken met een kans op onweer. De temperatuur loopt niettegenstaande de bewolking nog op tot waarden tus sen 20 en 24 graden. In het westen van het land treedt in dc loop van de dag al een duidelijke afkoeling op. Op Koninginnedag is het koeler. Naast perioden met veel bewolking kan ook de zon zich af cn toe laten zien. Er moet op deze dag op enkele buien worden gerekend. Het ziet er naar uit dat in het week einde dc temperaturen belangrijk la ger zullen zijn. SCHARENDIJKE - Gekscherend was er in familie kring' aleens gezegd, dat „Hij nog steeds niet in de prij zen gevallen is", maar nu is het dan toch zover. De Elle meetse bakker O. van Burg is door de Middenschouwse burgemeester W. den Boer onderscheiden met de zilveren eremedaille in de Orde van Oranje Nassau. Als eerste verwonderde reactie kon Van Burg niet meer doen, dan zich hardop afvragen, waaraan hij dat verdiend had. Hoorzitting herinrichting Breedstraat en Slabberswerf Brood Dc op 18 juli 1921 geboren bakker heeft in 1935 zijn eerste brood gebak ken. Hij begon bij bakkerij Van der Hulle in Kerkwerve en kwam via bakker Boot in Ellemeet terecht bij Bosloper in Noordwelle. In 1950 nam hij de stap om als zelfstandige te be ginnen in de zaak, waar hij eerder als werknemer zijn geld verdiende; bij Boot in Ellemeet. Daar 'zit' hij nu al weer 37 jaar. „Het is niet alleen een visuele ver smalling, het is ook een daarwerke- lijke versmalling" stelde G. Mol vast. „En ik krijg te maken met het feit dat ik straks drie auto's voor m'n deur krijg in plaats van één". Mol doelde met die opmerking op het plan van gemeentewerken om ter hoogte van de kruising Breedstraat - Rozema rijnstraat 4 parkeerplaatsen haaks op de rijbaan te situeren. Pal voor het huis van Mol. Burgemeester Assel bergs omschreef de operatie als zijn de het zinvol invullen van overbodige ruimte. Een zienswijze die duidelijk niet werd gedeeld door de bewoners van de Breedstraat. „Komen de auto's dan nog dichter langs mijn stoep. Dichterbij kan niet, want dan rijden ze over m'n tenen" aldus een inwoonster van de Breedstraat. De gemeente wil bij genoemde kruising een soort uitstulping maken. Deels door toepassing van afwijkende bestrating, deels door het maken van parkeerplaatsen, en deels door het planten van bomen, waarvan één in de punt van de uitstulping. Overi gens werd door de bewoners ontkend dat een en ander meer parkeergele genheid op zou leveren. ,,U projec teert daar zeven parkeerplaatsen. Dat zijn geen nieuwe parkeerplaat sen, want nu staan er ook al zeven auto's", aldus Mol. Burgemeester W. den Boer speldt bakker O. van Burg dc zilveren eremedaille op. Maar burgemeester Den Boer was daar duidelijk in. Wie in een kleine plaats als Ellemeet zolang een bakke rij heeft, vervult een enorm belang rijke functie voor zo'n dorp. Toen en kele jaren geleden over het zogenaamde kleine kernenproject werd gesproken, kwam het belang van een of meer winkeltjes in dc dor pen aan dc orde. Dc eerste burger: „Door leden van de werkgroep werd toen ook over El lemeet gesproken. Men vroeg zich af wat er zou moeten gebeuren als bak ker Van Burg zou stoppen. Een win keltje met vrijwilligers misschien? Dat is al snel moeilijk gebleken, want je moet toch allerlei papieren hebben. Nee, er werd gehoopt, dat bakker Van Burg nog een tijd zou wil len doorgaan". 4 I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1