Rinus Lems prolongeert zege in jaarlijks invitatietoernooi driebanden in Noordgouwe Kwiek volleybalsters in het nieuw Duiveland houdt nerveus SVD op 0-0 Ad den Boer zet WIK op winst: 1-2 Renesse pakt verdiende zege (2-1) op Heinkenszand M. K. Krijger behaalt opnieuw dubbelzege Dreischor verliest ook slecht duel bij kampioen Volharding Aad Broere winnaar wedstrijd hsv Dreischor Eddy Smit vergroot voorsprong hengel- competitie 8 DRIEWEGEN - Het Oosteriandse Duiveland heeft Brouwershaven een dienst bewezen. Bij kampioenspre- tendent SVD in Driewegen behaalde de ploeg van trainer Ed van Lent een verrassend 0-0 gelijkspel, waardoor Brouwershaven na het falen bij ZSC (4-4) alsnog met slechts een punt ach terstand aan het slotduel tegen SVD kan beginnen. Op sportpark Onder de Molen spelen de twee reeds gepro moveerde ploegen aanstaande zater dag om het kampioenschap van de tweede klas van het afdelingsvoet bal. „Als SVD tegen Brouwershaven niet beter uit de voeten kan dan tegen ons, dan geef ik de ploeg uit Driewe gen geen enkele kans", onderkende Ed van Lent, zonder daarbij op de hoogte te zijn van de uitermate zwak ke wedstrijd, die Brouwershaven in Scharendijke afleverde. „SVD bakte er tegen het volledig uit vorm zijnde Duiveland totaal niets van. We zijn eigenlijk niet in de problemen ge weest. Als we aanvallend enige pot ten hadden kunnen breken, dan zou SVD geklopt zijn geworden. Die ploeg stond werkelijk van de eerste minuut af stijf van de zenuwen. Dat was werkelijk enorm". De Drieweeg- se formatie durfde tegen Duiveland doodleuk niet te voetballen. De Oosteriandse defensie kreeg daar door ook nauwelijks problemen, die niet op een simpele manier op te los sen waren. Na de bijzonder saaie eerste helft veerde SVD enigszins op, toen na twintig minuten in de tweede helft bekend werd gemaakt, dat Brouwers haven met 4-1 achterstond bij ZSC. Die zeker lijkende nederlaag en een eventuele zege van SVD op Duive land zou één week eerder dan ver wacht mocht worden het kampioen schap opgeleverd hebben. Het enigszins verkrampt opgezette offen sief leverde welgeteld een serieuze kans op voor de thuisploeg, maar toen redde Duiveland-doelman Sjaak Verhoek voorbeeldig. Aan de andere kant was invaller René van de Werf dicht bij een treffer, maar hij zag zijn inzet door de deklat gekeerd. Allse bijeen verdiende noch de ene, noch de andere ploeg de zege, omdat er aan vallend niets werd neergezet. CADZAND - Het Kerkwerfse WIK is na de 1-2 overwinning bij Cadzand weer op de gedeelde derde plaats ge komen in de tweede klas van het za terdagse afdelingsvoetbal. Tot de winterstop speelde de fprjmatie van trainr Kees Berrevoets een absolute hoofdrol in de klas, maar in de twee de competitiehelft miste de ploeg de kracht om een goede seizoenstart ook goed te voltooien. „Het is jam mer, maar er zat dit seizoen meer in. We waren echter niet constant ge noeg", onderkende WIK-oefenmees- ter Kees Berrevoets. WIK moest in Cadzand aantreden -zonder Joost Rotte, Arjan van de Ven en Leo van den Ouden. WIK domi neerde het grootste gedeelte van de wedstrijd en scoorde in beide helften een keer. In beide gevallen zorgde Ad den Boer voor de afwerking. Na het tweede doelpunt werd het duel har der, omdat Cadzand graag een punt wilde halen uit de ontmoeting in ver band met eventuele degradatieplaat sen. Vijf minuten voor tijd had de thuisploeg succes, maar had dat voor een belangrijk deel te danken aan WIK-verdediger Ad Theunisse. Hij speelde te zacht terug en even later was doelman Adrie Noordijke gepas seerd: 2-1. RENESSE - Afdelings tweede klas- ser Renesse heeft zich via een 2-1 zege op het op gelijke hoogte staande Heinkenszand weer wat gedistan- cieerd van de laatste plaatsen. „De gradatie was wel niet meer mogelijk, maar ik zou graag nog een aantal plaatsen stijgen. We hebben geduren de de hele competitie in zijn totali teit te goed gespeeld om in de staart te moeten bengelen", onderkende Renesse-trainer Kees van Dijk na af loop van de overigens, ondanks een veldoverwich, nog redelijk fortuin lijk tot stand gekomen triomf. Renesse domineerde in de eerste helft van het duel tegen Heinkens zand, maar slaagde er niet in om tot treffers te komen. Er werd door de ploeg redelijk tot zeer redelijk ge voetbald. „We hadden halverwege al met een nulletje of drie voor moeten staan, maar in de afwerking wilde het niet echt lekker lopen", stelde Van Dijk. De thuisploeg kreeg de kansen, maar de afronding liet op zich wach ten. Bovendien functioneerde de af weer van de bezoekers zeker niet slecht. Na een kwartier in de tweede helft was het toch eindelijk raak. Een hoekschop werd door Ad Wandel voorbij de Heinkenszandse doelman geknikt: 1-0. „Vanaf dat moment kon er wat ge makkelijker gevoetbald worden. Er valt om de een of andere duistere re den een druk van de spelers". Het re sultaat was evenwel omgekeerd even redig. Niet Renesse ging de wedstrijd volledig in handen nemen, maar de thuisploeg werd meer en meer terug gedrongen door het plotseling mas saal oprukkende Heinkenszand. Re sultaat leek ook dit offensief evenwel niet met zich mee te brengen. Pas vijf minuten voor tijd was het toch zover. Uit een vrije trap kon Heinkenszand oprukken tot de achterlijn, vanwaar de bal werd voorgetrokken. Jeroen van der Have en doelman Ad Hen- drikse toucheerden de bal nog wel, maar het leer hobbelde desondanks in het doel. Van lange duur was de Heinkenszandse vreugde niet. Nage noeg vanaf de aftrap kwam de bal bij Leen Rademaker, die alleen door ging. De Heinkenszand-defensie bleef staan voor vermeend bui tenspel, waarna de doelman aan de noodrem moest trekken door Rade maker neer te leggen. Jeroen van der Have voltrok van elf meter het von nis: 2-1. „Alles bijeen was de zege ver diend, maar wij maakten het ons een periode moeilijk door Heinkenszand te veel te laten spelen", wist Kees van Dijk nog. ZIERIKZEE - De Zierikzeese post duivenvereniging PV Zierick was met 161 duiven van de partij bij de vlucht uit Cambray, waarvoor in to taal 6000 duiven de afdeling Zeeland van zaterdagvliegers vertegenwoor digden. Na 114 minuten hadden de eerste duiven de 172 kilometer lange tocht achter de staart. Was de 46 van M. K. Krijger een week tevoren goed voor een tweede prijs, dit keer liet hij alle andere dui ven achter zich en won de eerste prijs. Deze 46 was het vorig jaar kampioen duif van pv Zierick. Krijger was bij zonder succesvol. Hij had elf duiven mee en won acht prijzen. Leen de Hooge, Jan den Hengst en de Combinatie Van 't Veer scoorden eveneens erg goed. De eerste vijf prij zen werden op Cambray gewonnen door M. K. Krijger (1, 2 en 4), L. L. de Hooge (3) en J. den Hengst (5). Acht spelers streden in Noordgouwe om de toernooizege van het invitatietoernooi driebanden. Rinus Lems (links ach ter) prolongeerde de zege. Naast hem Paul Bodbijl, midden in van links naar rechts Ruud de Bruin, Leo de Munnik en Bertus Versteeg en vooraan van links naar rechts Ben Wittenberg, Ger Monster en Hans Berrevoets. NOORDGOUWE - Rinus Lems is opnieuw winnaar ge worden van het jaarlijkse door biljartvereniging KVL georganiseerde invitatietoernooi driebanden. Lems nam in de vierde ronde een voorsprong van twee punten op zes van de zeven concurrenten en stond die tot en met de laatste ronde niet meer af. Ger Monster en Paul Bodbijl leden beiden twee nederlagen en kwamen darrdoor in aanmerking voor de tweede plaats. Ger Monster bleef zijn bv DOS-clubgenoot uiteindelijk éénduizendste punt in algemeen gemiddelde voor. Tijdens het toernooi be reikten drie spelers een algemeen gemiddelde, dat goed is voor de eerste klas. Ben Wittenberg kwam met 0,603 het beste voor de dag, maar hij bleef op twee overwinnin gen steken. Opmerkelijk was, dat na twee ron den alle acht uitgenodigde spelers een keer gewonnen en een keer verlo ren hadden. Ben Wittenberg leidde met een algemeen gemiddelde van 0,770. Titelhouder Rinus Lems ging in 45 beurten kansloos onderuit tegen Hans Berrevoets (15-30). Ook Ger Monster leed een nederlaag, al kwam hij na 75 beurten slechts een enkele carambole tekort tegen Paul Bodbijl. In de tweede ronde herstelde Lems zich ten koste van Paul Bodbijl, die na 50 beurten niet verder kwam dan 22 caramboles. Ben Wittenberg kreeg klop van Leo de Munnik, Ruud de Bruin was te sterk voor Hans Berre voets en Ger Monster herstelde zich van de zwakke start door te winnen van Bertus Versteeg, overigens pas weer na 82 beurten. In de derde ronde bleven Lems, De Munnik, Versteeg en Bodbijl opnieuw aan de winnende hand. Lems leverde een goede partij af door de dertig caramboles in 35 beurten bij elkaar te spelen tegen Ger Monster. Met een algemeen gemiddel de van 0,576 nestelde hij zich aan de leiding. Lems ging in de vierde ronde als enige op de goede weg door. Slotfase Leo de Munnik haakte af door te verliezen van Ger Monster, Bertus Versteeg kreeg klop van Hans Berre voets en Paul Bodbijl moest zijn meerdere erkennen in Ben Witten berg, die bijzonder sterk bleef acte ren. Zijn partijwinst met een gemid delde van 0,769 bracht hem op een algemeen gemiddelde van 0,726. Met alleen nog de partij tussen Lems en De Bruin te gaan stonden ze ven spelers op vier punten. Alleen Ruud de Bruin won slechts een keer, maar hij zou via winst op Lems alles weer kunnen egaliseren. Zover liet Rinus Lems het niet komen. Ruud de Bruin startte bijzonder zwak en kwam pas aan de eerste carambole, toen de titelhouder al bijna halver wege de score van dertig punten was. Tot 27-9 bleef het magertjes van de zijde van Ruud de Bruin, maar toen zat Lems plotseling zo vast als een huis. De Bruin sloop dichterbij, maar kwam uiteindelijk niet verder dan 30-18, waardoor Lems alleen lijstaanvoerder werd. De speler van bv Bommenede, die overigens in het volgende seizoen uitkomt voor het Nieuwerkerkse bv DOS, leed zich in de laatste drie ronden niet meer ver schalken. In de vijfde ronde moest Bertus Versteeg er met 30-15 aan geloven in 40 beurten en in de zesde ronde kreeg Ben Wittenberg met 30-23 klop. In de slot ronde was Leo de Munnik het laatste slachtoffer van de oude en nieuwe toernooiwinnaar. In de zesde ronde leverde Leo de Munnik de beste partij van het toernooi af door tegen Hans Berrevoets de dertig carambo les bij elkaar te spelen in 28 beurten. De hoogste serie was voor Ben Wit tenberg. Hij realiseerde in de vierde ronde een serie van acht in de partij tegen Paul Bodbijl. Wittenberg kwam uiteindelijk uit op een alge meen gemiddelde van 0,603. Bij de KNBB wordt het gemiddelde aange meld om zodoende te bereiken, dat de bv KVL-speler mag aantreden in de eerste klas tijdens het districtskam pioenschap in het volgende seizoen. Ook Rinus Lems en Leo de Munnik kwamen boven het voor de eerste klas benodigde gemiddelde van 0,550, maar zij spelen reeds op dit ni veau in districtsvorband. Wedstrijdleider Richard de Bruin maakte na afloop de navolgende eind stand op van het bv KVL-invitatietoernooi in hotel-café-restaurant Van der Weijde in Noordgouwe (achtereenvolgens het aantal gescoorde caramboles, het daartoe benodigde aantal beurten, het hoogste partijgemiddelde, de hoogste serie, het algemeen gemiddelde en het aantal wedstrijdpunten): Rinus Lems, bv Bommenede195 337 0,857 5 0,578 12 Ger Monster, bv DOS198 339 0,731 5 0.496 10 Paul Bodbijl, bv DOS183 369 0,679 4 0,495 10 Leo de Munnik, bv KVL183 328 1,071 6 0,557 6 Hans Berrevoets, bv Onder Vrienden187 342 0,666 6 0,546 6 Ben Wittenberg, bv KVL183 303 0,882 8 0,603 4 Bertus Versteeg, bv OKK164 366 0,535 5 0,448 4 Ruud de Bruin, bv KVL150 356 0,638 6 0.421 4 BRUINISSE - De Bruse volleybalvereniging Kwiek is met een aantal teams actief in de competieie van de Nederland se Volleybal Bond. Daarnaast speelt een aantal formatie's ook in de recreatieve competitie, die wekelijks in dv Zierik zeese sporthal Onderdak wordt afgewerkt. Het eerste damesteam werd dezer dagen in het nieuw gestoken door de plaatselijke Hairstudio Huib, die zich al eerder positief opstelde ten opzichte van het sportgebeuren in Bruinisse. Ook bij voetbalvereniging Bruse Boys is zijn naam niet onbekend. OVEZANDE - Dreischor verloor ook het duel bij kampioen Volhar ding met 1-0, waardoor de marge tus sen de nummers een en twee in de derde klas wel erg groot werd. De nipte Ovczandse zege kwam overi gens bepaald niet onfortuinlijk tot stand in een over het geheel genomen erg matig, zo niet zwakke duel van beide ploegen. Kort voor de Volharding-treffer zag Richard Drubbel een strafschop gekeerd. „Het verschil tussen Volharding en Dreischor kan dan wel zijn opgelopen tot acht punten, de Ovezandse forma tie heeft in de tweede klas ook nau welijks iets te zoeken, als er niet be ter gepresteerd kan worden dan tegen ons het geval was", constateerde Dreischor-oefenmeester Wim Kom mer. De technisch leider vergeet ove rigens klaarblijkelijk, dat Volhar ding in negentien wedstrijden welgeteld twee punten verspeelde en derhalve kan bogen op oen uiterst constante competitie. Zijn ploeg daarentegen verspeelde niet alleen aan de kampioensploeg punten, maar liet ook steekjes vallen op plaatsen waar dat niet verwacht en gedaan mag worden door een formatie die pretendeert een stapje hogerop te willen. In de eerste helft kreeg het publiek nauwelijks iets te zien. Volharding speelde wel fel, maar bleek niet meer over het zelfvertrouwen te beschik king dat noodzakelijk is om een ont moeting hoe dan ook tot een goed ein de te brengen. Dreischor miste al evenzo het heilig vuur om in ieder ge val de opgelopen achterstand terug te brengen tot aanvaardbare proporties. Over en weer kwamen er een paar kansjes, maar doelpunten vielen er niet. Dat leek in de tweede helft te gaan gebeuren, toen Richard Drubbel na een kwartier een strafschop mocht nemen, maar de Volharding-doelman stopte de inzet. Kort erna ging zijn collega aan de andere kant in de fout, hetgeen de wedstrijd zou beslissen. Hans Hoek verkeek zich op een verre hoge bal. Het leer gleed via zijn han den in de touwen. Het was het laatste wapenfeit in een van beide kanten uiterst mager duel (1-0). RENESSE Hengclsportvcrcni- ging Dreischor hield de tweede com petitiewedstrijd voor de clubtitel op het strand bij de Scholderlaan in Re nesse. In totaal verschenen 22 senio ren, waaronder drie jeugdleden op de visplaats. Van begin tot eind werd er volop vis gevangen. De buit bestond uit voornamelijk schar en schol met tussendor een enkele bot. In drie uur wedstrijd werden er 146 vissen met een totale lengte van 29 meier en 82 eentimeter op het droge gehaald. De grootste vis met een lengte van 38 centimeter werd buitgemaakt door Aad Broere. Hij zorgde ook voor de grootste totaalbuit. Achttien gevan gen vissen leverden in totaal 383 cm vis op. Jeugdlid T. Berrevoets werd tweede met vijftien vissen en 315 cm vis Op de derde plaats belandde eveneens een jeugdlid. R. Broere no teerde twaalf vissen met een totaal lengte van 244 cm. De rest van het klassement zag er als volgt uit: 4. R. Sorgedrager 238 cm; 5. S, Visser 226 cm; 6. A. van de Welle 222 cm; 7. W. Vermaas 189 cm; 8. T. Bakker 163 cm; 9. D. Fluijt 137 cm; 10. T. Kristalijn 113 cm; 11. H. Quist 106 cm; 12. R Berrevoets 103 cm; 13. T. van de Zande 99 cm; 14. J. van Klin ken 98 cm; 15. N. Romijn 82 cm; 16. K. Romijn 77 cm; 17. K. Vermaas 58 cm; 18. J. Kommer 47 cm; 19. K. Rogge band 41 cm; 20. B. Kommer 22 cm; 21. L. van der Velde 19 cm; 22. A. Gouds waard 0 cm De volgende wedstrijd is op zater dag 9 mei aan de zeedijk bij het 'Rode Licht' in Zierikzee. SCHARENDIJKE - De deelnemers aan de zevende competitiewedstrijd van hengelsportvereniging Ooster- schelde hadden over twee zaken niet te klagen. De weersomstandigheden en de bijtlust van de vissen gaven volop reden tot tevredenheid. De wedstrijd op het strand tussen Scha rendijke en Renesse gaf helaas voor een overgroot deel alleen ondermaat se vissen. Ook kwamen de deelne mers nogal eens vast te zitten aan de rand van de diepe geul, die bij laag water dicht onder de kant loopt. Toen de vloed op kwam zetten slaag den diverse hengelaars er alsnog in om een of meer maatse vissen op het droge te halen, waardoor de wed strijd alsnog het predikaat 'ge slaagd' kon krijgen. Eddy Smit werd met dertien boven maatse en twaalf ondermaatse vissen opnieuw winnaar. Hij werd op ruime afstand gevolgd door R. Timmerman en het Belgische clublid J. Reyniers. Smit verzamelde in totaal 2332 pun ten, Timmerman kwam uit op 1779 punten en Reyniers bracht het tot 1404 punten. De eerste negen henge laars uit het dagklassement vergaar den meer dan duizend punten, zoals het vervolg van de uitslag laat zien: 4. H. Pannekoek 1336 pnt.; 5. A- Bon man 1212 pnt.; 6. A. J. Verwest 1202"S' pnt.; 7. A. J. Schietekatte 1053 pnt.; 8. John de Jonge 1049 pnt.; 9. W. Meer- dink 1043 pnt.; 10. S. den Boer 990 pnt.; 11. C. Bolle 966 pnt.; 12. Johan Verwest 959 pnt. (eerste junior); 13. J. C. Berrevoets 924 pnt.; 14. J. de Jonge sr. 741 pnt.; 15. C. J. Schot 712 pnt. Door deze uitslag is de voorsprong, van Eddy Smit in het algemeen klas sement aanzienlijk gestegen. Ook Ronald Timmerman en Arie Bouman slaagden erin het positie flink te ver beteren. Jan Dekker daarentegen zakte van de derde naar de vijfde plaats en Constand van Schelven moest zelfs vier plaatsen prijsgeven, doordat hij van de vierde naar de achtste positie verhuisde. Aangezien er nog acht wedstrijden te gaan zijn, is er nog van alles mogelijk in het al gemeen klassement. Na zeven wed strijden ziet de stand er als volgt uit: I. E. W. Smit 10.427 pnt.; 2. A. Bou man 5895 pnt.; 3. Mevr. G. Smit 56-7 pnt.; 4. R. Timmerman 5455 pnt.; 5. J. W. Dekker 5348 pnt.; 6. A. J. Verwest 5222 pnt.; 7. A. J. Schietekatte 5048 pnt.; 8. C. H. van Schelven 5016 pnt.; 9. J. C. Berrevoets 4829 pnt.; 10. W. C. A. Dekker 4673 pnt. De volgende competitiewedstrijd is op zaterdag 9 mei. Het vertrek naai de visplaats is om half tien vanaf de Balie in Zierikzee. Een week eerder - zaterdag 2 mei - wordt te Dishoeck de selectiewedstrijd voor het Neder lands kampioenschap kusthengelcn gehouden, waarvoor ook een tiental leden van de hsv Oosterschclde in schreef. De vereniging dient voor dit evenement evenwel ook twee contro leurs te leveren. Leden, die zich as controleur beschikbaar willen stel len, kunnen zich aanmelden bij wed strijdleider Willem Meerdink (01110- 15386) of bij secretaris Constand van Schelven (01110-13140). P.V. Gevleugelde Vrienden, Zierikzee Uitslag van de wedvlucht vanuit Bapaumc, 187 km op 19 april. Deelna me 463 duiven die gelost werden om 8.15 uur. De snelste werd geklokt om 10.23 uur en te 10.51 waren de prijzen verdiend. J. A. v. Almkerk 1. 27, 41. 48, 58, 68. 75. 79. 81. 89; C. v. d. Hoek 2, 11. 60; J. A. v. d. Linde 3, 26. 42. 43; C. M Groenleer4, 109, 113; C. Verwest 5, 90, 94; M. A. Gicskes 6. 31. 36. 104. 108; W. Blom 7. 38. 45, 55, 59, 66, 67, 70. 87, 98. 107. 114; J. Kaaistcker 8. 16, 28. 29, 33. 50, 53, 77; H. v. d. Linde 9. 18. 24. 40; C. J. Berrevoets 10, 85. 88, 112, 115; Foleus-Westenbruggc 12, 20, 86; L. v. d. Hoek en Zn. 13, 69, 83, 84; L. J. Fon- teine 14, 34. 56. 116; H. Kuytcn 15, 61. 64. 74; A. Verwest 17, 37. 62; Bcrre- voets-Wcsdorp 19, 47, 63; Jac. Dekker en Zn. 21; J. C. Berrevoets 22. 51, 54 96; L. J. de Bruvn 23, 105, 106; Koster- Winkels 25. 30. 44. 57; A. Bakker 32. 46. 65. 92, 97; J. J. de Jonge 35, 72, 100; C. Gieskes 39. 99; A. Romijn 49, 91, 101, 110, 111; Joh. Pankow 71; M. Sa- man 73; H. Koster 76. 95; W. de Bruijn 78; J. v. IJsseldijk 80, 82; J. Veerman 93; L. Berrevoets 102, 103. Inkorven voor Etamps op donder dag 30 april van 18.00 tot 19.15 uur. Inkorven voor Doornik op zaterdag 2 mei van 8.30 tot 9.00 uur. Inmanden voor lossing op het Ha venplein met Koninginnedag op don derdag 30 april van 8.30 tot 9.00 uur

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 8