NIEUWSBODE Bruse Boys opmerkelijk ruim afgedroogd door SC Everstein en nagenoeg niet meer te redden Kees Verkaart na doelpuntloos gelijkspel bij Taxandria: „Volgend seizoen kan beter" SKNWK ondanks ruime nederlaag vrijwel zeker handhaving eerste klas 6 BRUINISSE - Voor aanvang van de wedstrijd tegen SC Everstein was er nog volop hoop binnen de gelederen van Bruse Boys aangaande handhaving in de tweede klas van het zaterdagvoetbal. Ruim anderhalf uur later wa ren de meningen duidelijk gewijzigd. SC Everstein over rompelde de Bruse ploeg met 1-5 na een 0-3 ruststand. Het betekende de grootste thuisnederlaag van de forma tie van Jan Kostense. Op vreemde bodem kreeg de paar se brigade bij Arnemuiden met dezelfde cijfers klop. Na het ruime verlies en de puntenwinst van AZVV en Good Luck tegen de respectieve buren Hoek en SSC '55 is de si tuatie voor de Bruse ploeg uiterst precair. Slechts wan neer uit de wedstrijden tegen SSS, Tricht en AZVV de maximale zes punten worden gehaald is er nog een theo retische hoop op handhaving, maar zelfs dan is behoud van het tweede klasserschap niet absoluut zeker. Herman Knop gaat in fraaie stijl voorbij zijn tegenstander. Veel zoden zou het allemaal niet aan de dijk zetten. De ploeg van trainer Jan Kostense ver loor kansloos met 1-5 van SC Everstein en lijkt met anderhalf been in de der de klas te staan. NIEIJWERKERK - Hoe het uiteindelijk ook afloopt, vast staat dat het een uiterst close-finish wordt voor het Nieuwerkerkse SKNWK in de eerste klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal. De ploeg van de aan het eind van het sei zoen vertrekkende oefenmeester Bram Coomans speelt zich vrijwel zeker niet op eigen kracht in veiligheid. Wanneer het niveau wordt vastgehouden mag er stellig een bloemetje verstuurd worden naar Sint-Maartensdijk. Ook hier geldt immers het allesbehalve sympathieke gezegde 'De een zijn dood is de ander zijn brood'. Doordat Smcrdiek immers vrijwel zeker uit de vierde klas van het KNVB-voetbal degradeert, mag de nummer voorlaatst in de Zeeuwse eerste klas van het afdelingsvoetbal zijn positie handhaven. Die klassering is na het dikke 3-6 verlies tegen 's-Hcer Arendskerke met dezelfde stelligheid weggelegd voor SKNWK. Rillandia achterhaalde de Nieuwer kerkse ploeg via een ferme inhaalrace en lijkt in de slotronde zelfs over de blauwzwarte brigade te zullen gaan. Miehei Flikweert in duel met een opponent van 's-Heer Arendskerke in het met 3-6 verloren duel. De Nieuwerkerkse formatie handhaaft zich evenwel vrijwel zeker in de eerste klas: Bruse Boys begon fiks gehandicapt aan de ontmoeting met SC Everstein, omdat spelmaker Marco van der Ha ve verstek moest laten gaan. Hij on dervond nog veel hinder van een te gen Serooskerke opgelopen blessure. Door zijn afwezigheid was chaos bij de Bruenaars troef. Hiervan profi teerde de formatie van de Bossche oefenmeester Dick van de Boven- kamp optimaal zonder dat de ploeg daarbij tot grootse collectieve daden hoefde te komen. Alleen aanvallend stak SC Everstein ver boven de thuis ploeg uit. De frontlinie met de broers Jan en Andy de Jong en Ad Bergshoef benutte vrijwel iedere serieuze kans en scoorde uiteindelijk vijf keer. Wanneer de ploeg gedurende de volle negentig minuten agressief geacteerd zou hebben was een uitslag met dub bele cijfers mogelijk geweest. Hal verwege leidde SC Everstein geflat teerd met 0-3, omdat Bruse Boys toen ook volop kansjes kreeg om tot sco ren te komen. De ploeg faalde aanval lend evenwel dramatisch en moest daarom toezien hoe SC Everstein na een fortuinlijke openingstreffer de zaken adequaat aanpakte. Twee knap uitgespeelde counters leverden even zoveel treffers op. In de tweede helft kwam Bruse Boys even,terug, maar vergat na de tegentreffer van Jacob van de Berge door te drukken, zodat SC Everstein de strijd probleemloos kon beslissen. De score werd reeds na vijf minu ten geopend, toen de Bruse defensie collectief blunderde. Een lange bal van Huib Burggraaf bereikte Ad Bergshoef, die vanaf de zijkant inzet te. Doelman Steef van de Velde werd door de stuiterende bal verrast, maar Fred van de Berge en Leen van de Bijl leken alsnog redding te kunnen bren gen. Het leer bleef door de keiharde ondergrond evenwel vreemde caprio len maken en huppelde tergend lang zaam in de touwen: 0-1. Bruse Boys leek de tegenslag snel te boven. Nadat SC Everstein nog een paar keer richting Steef van de Velde was gegaan kreeg Bruse Boys het ini tiatief, maar de aanvalsopzetten werden te onsamenhangend opgezet om ook werkelijk serieus gevaarlijk te worden. Met name het ontbreken van een centrale spelmaker brak de ploeg van Jan Kostense danig op. Toch kwamen er fraaie scoringskan sen. Na tien minuten had Tonnie van de Berge zijn ploeg met een volley weer naastzij kunnen brengen, maar hij kogelde een meter naast. Halver wege de eerste helft schoot Theun de Ronde op een ingooi van Tonnie van de Berge te zacht in en in de 35e mi nuut verschalkte Piet de Jong met een hoge bal bijna de eigen doelman Bas de Weijer. Drie minuten later kopte Herman Knop te zacht in. Tot dat moment hadden de bezoekers nauwelijks mogelijkheden gehad om de voorsprong verder uit te bouwen, maar in de laatste zes minuten wer den twee fraaie counters de thuis ploeg fataal. Een counter via Jan de Jong werd door broer Andy schitte rend afgerond en op slag van rust wa ren de rollen omgekeerd. Nu stelde Andy de Jong zijn broer in staat om in een duel met Steef van de Velde doeltreffend te zijn: 0-3. In de tweede helft kwam Jacob van de Berge noodgedwongen in de ploeg voor Klaas Verspoor, die niet zijn ge lukkigste dag had. Het was aanvan kelijk de bedoeling, dat de nog niet in training zijnde centrumspits hooguit de laatste twintig minuten als pinch- hitter zou optreden, maar door de grote achterstand verkoos Jan Kostense een vroegere inbreng. Het leek een goede gok, toen Van de Ber ge in de achtste minuut reeds scoorde na voortreffelijk doorgaan van Her man Knop. Doelman De Weijer stopte een eerste inzet van Knop met de vuist, maar uit de rebound bereikte de bal Knop opnieuw. Nu legde hij breed op Jacob van de Berge, die zijn negende seizoentreffer scoorde. Bru se Boys leek door te kunnen drukken naar verdere, treffers, omdat ook de SC Everstein-defensie geen al te ster ke indruk maakte. Vooral doelman De Weijer was niet al te zeker. De thuisploeg was evenwel niet bij machte om de bezoekers de duim schroeven aan te zetten en verspeelde ol weer snel het initiatief. Een coun ter in de twintigste minuut had direct al weer succes. Ad Bergshoef nam uit een hoekschop de bal in een keer op de slof. Een knappe redding van Steef van de Velde op een schot van Arie Heymering lag aan de basis van de hoekschop. De strijd was gestre den, zeker toen Jan de Jong drie mi nuten later voor 1-5 zorgde. Hij stopte in zijn inzet een fikse portie boosheid naar aanleiding van een onterechte reprimande van scheidsrechter Paul Cense, die hij een minuut eerder kreeg. Kort na de vijfde SC Ever- stein-treffer knalde Peter Coppoolse van ver op de paal en in het laatste kwartier ebde ook de laatste portie dadendrang weg uit beide ploegen. gaan. SCO is de grootste kandidaat voor de tweede degradatieplaats. Kandidaat ,,Ik heb in het begin van het seizoen gezegd, dat we een van de voornaam ste kandidaten zouden worden voor het kampioenschap. Als je dan vlak voor het einde als derde staat geklas seerd op drie punten van de koploper, dan mag je stellen, dat die voorspel ling redelijk is bewaarheid", onder kende Zierikzee-aanvoerder Kees Verkaart, die na bijna dertien seizoe nen in de hoofdmacht bijna toe is aan zijn 300e officiële wedstrijd voor Zie- rikzee. Verkaart is van mening, dat de ploeg het volgende seizoen voor het kampioenschap moet kunnen gaan. ..In zijn totaliteit ben ik niet onte vreden over het bijna voorbije sei zoen. Als de ploeg bij elkaar gehou den kan worden, moeten wc het volgend jaar serieus ince kunnen doen voor de titel". De aanvoerder realiseert zich terdege, dat dan voor al op eigen bodem aanzienlijk beter gepresteerd zal moeten worden. In tien thuiswedstrijden werden slechts evenveel punten bij elkaar gespeeld. ,,Dat is natuurlijk veel te weinig. Wc verloren op eigen veld drie keer en speelden vier keer gelijk, terwijl we ook drie keer wonnen. Dat is voor een ploeg, die het kampioenschap ambieert veel te weinig. Veel beter presteerden wc in uitwedstrijden. Alleen in Sluiskil werden wc Be klopt" Terwijl SKNWK zich vergeefs ver weerde tegen het trefzekere 's-Heer Arendskerke was Rillandia in Krui- ningen op weg naar definitieve vei ligstelling. Toch moest de ploeg in de slotfase alsnog een 2-4 voorsprong uit handen geven, maar dat was voldoen de om Kruiningen definitief de das om te doen. Rillandia zelf kwam door 'het gelijke spel en overwinningen in de twee voorgaande wedstrijden op gelijke hoogte met de Nieuwerkerkse ploeg en ontloopt zo enkele weken ge leden nog zeker lijkende degradatie. De ploeg verdient voor die terugkeer ongetwijfeld een enorm compliment, Heel anders verlopen de zaken in Nieuwerkerk. Op sportpark Het Springer werd de situatie de laatste weken voortdurend slechter en zon der het fortuin van het degraderen van Smerdiek was SKNWK- degradatie ongetwijfeld een feit ge- Opmerkelijk is ook, dat Zierikzee tegen laaggeplaatste ploegen veel punten liet liggen. Met name het ver lies van drie punten aan de bijna ze kere degradant Divo heeft de ploeg parten gespeeld. Ook Taxandria ont futselde de mannen van Hans van der Wekke drie punten. „Het niet reiken naar de bovenste positie zit hem ze ker niet in de voetbaltechnische kwa liteiten van de ploeg. Het is voorna melijk een karakterkwestie", legt Kees Verkaart uit. „Ploegen als Baro nie, WSC, Wilhelmina Boys en Mid delburg motiveren Zierikzee beter. Daar kunnen we ons blijkbaar beter op instellen. Ik weet niet of dat onbe wust gaat, maar ploegen die we ogen schijnlijk op kunnen rollen profite ren voor een belangrijk deel van onze te flegmatieke opstelling. Als je ploe gen als Divo, SCO of Thxandria op laat leven vraag je om moeilijkhe den". Mentaliteit De Zierikzee-aanvoerder is van me ning. dat de ploeg het laatste stukje naar de top kan overbruggen, wan neer er een portie mentaliteit kan worden toegevoegd. „Een positief voorbeeld is de terugkeer van Rini Stoutjesdijk. Na in een diep dal te hebben gezeten vanwege privé- pcrikelen, heeft hij zich er weer volle dig bovenop geknokt. Er zitten in het tweede team moer spelers, die dat zouden moeten doen". Essentieel in het Zicrikzee-spcl was tot voor kort, dat de ploeg het af liet weten wanneer de tegenstander er fiks de beuk in gooide. „Na de winterstop is tot uitdrukking geko men, dat wc ook spelers hebben, die willen bikkelen. Met name Leen Koster en Marco van Oeveren doen in dat opzicht voortreffelijk werk. Ook bij Taxandria waren zij de uitblin kers. Het is leuk als je watcrvluggc spitsen hebt. maar die moeten de zaak dan wel af kunnen maken. Wan neer dat niet lukt moet je verdedi gend foutloos werken", onderkent Verkaart. Zierikzee blijft als ploeg graag gaan en dat lijkt vaak niet de succesformule. „Als je bijvoorbeeld naar Vlissingen kijkt, dan zie je dat worden. In de slotronde liggen er al evenmin perspectieven, omdat dan moet worden aangetreden tegen het voor zijn allerlaatste kans vechtende Heinkenszand. Middelburg haalde uitermate verrassend een streep door de kampioensaspiraties van Hein kenszand door met 1-0 aan het langste eind te trekken. Bevelanders profi teerde gretig door via een 2-4 zege bij Apollo de leiding over te nemen. De Kamperlandse formatie krijgt in de laatste ronde Middelburg op bezoek. In de slotronde ontvangt Rillandia Apol'lo, hetgeen erop lijkt, dat de Ril- landse formatie ook dan nog de hele of gedeeltelijke buit pakt. Het Nieu werkerkse lot ligt evenwel voor het merendeel in handen van het Koude- kerkse VCK, dat door minimaal ge lijk te spelen tegen Smerdiek, het Sint-Maartensdijkse lot bezegelt en deze ploeg vooral succes behaalt doordat de rust opgebracht kan wor den om op het juiste moment toe te slaan. Zierikzee wil zich nog wel eens over de kop lopen, wanneer het beoogde succes niet snel komt". Ver kaart vervult zelf een hangende rol tevens SKNWK behoudt voor de eer ste klas. SKNWK heeft vooral in de tweede competitiebelft meer en meer af te re kenen met een terugloop in het spe- lcrsarscnaal. Voor de confrontatie te gen 's-Heer Arendskerke moest oefenmeester Bram Coomans zelfs een beroep doen op een veldspeler om het doel te verdedigen. Leon Quick kweet zich, ondanks de zes tegentref fers, voorbeeldig van de taak. Doel man Richard Dalebout was wegens vakantie afwezig. Ook Leo Wandel liet verstek gaan. Zijn plaats werd in genomen door Huib de Valk, die daarmee zijn zoveelste comeback maakte. „Je moet als je in de problemen zit, waarin wij zitten enig geluk hebben en bovendien is het zaak, dat je op een gegeven moment eens een keer over een vaste ploeg kunt beschik ken. Dat zat er bij ons totaal niet in. Iedere week haakten er spelers om mentale dan wel lichamelijke rede nen af. Op een gegeven moment is de koek wel eens een keer op", onder kende Bram Coomans. De spelerspe rikelen bereikten tegen 's-Heer Arendskerke een voorlopig hoogte punt, doordat Leon Quick zijn plaats als veldspeler van het tweede team moest verruilen voor die van slot man in de hoofdmacht en ook Leo Padmos uit het tweede team werd overgeheveld naar het eerste team waar hij als spits werd geposteerd. Huib de Valk keerde van nog verder terug in de formatie van Bram Coo mans. Toon Wandel - jarenlang de be trouwbare doelverdediger van de hoofdmacht en het volgende seizoen in de Mevo-gelederen - zat als enige wisselspeler op de bank naast de ge plaagde oefenmeester. Hij kwam in de tweede helft in de ploeg voor Leo Padmos. „Als staartploeg heb je niet het geluk, dat je nodig hebt om even op te veren, maar cruciaal is stellig ook, dat er niet optimaal geknokt werd", stelde Bram Coomans vast. Na een kwartier in de eerste helft was er een fraaie mogelijkheid voor Michel Flikweert, maar hij miste oog in oog met de bezoekende slotman. In de volgende minuut leverde een iden tieke situatie aan de andere kant wel succes op. Johnny de Jager zette Leon Quick op het verkeerde been. De tref fer betekende een aardige opsteker voor 's-Heer Arendskerke, dat daarna zonder al te veel problemen kon uit lopen naar 0-3 door doelpunten van opnieuw Johnny de Jager en Martin Harte. In de tweede helft leek het tij aanvankelijk te keren, toen Sam Flikweert en Adrie Matthijsse bin nen twintig minuten voor 2-3 zorg den. -Een minuut later was het pleit echter beslecht. Wim Goedegebuure scoorde zijn eerste doelpunt, daartoe in staat gesteld door een foutje in de fensief opzicht bij SKNWK. Goedege buure nam ook de vijfde treffer van zijn ploeg voor zijn rekening, maar ook dit keer was er wat geluk nodig. Zijn inzet uit een vrije trap werd van richting veranderd dooreen SKNWK- verdediger, waardoor doelman Leon Quick metten kansloos werd. Nog een keer was er reden tot juichen voor de Nieuwerkerkse brigade, toen Adrie Matthijsse voor 3-5 zorgde, maar het allerlaatste woord was toch weer voor de bezoekers. Wim Goede gebuure scoorde zijn derde treffer en bepaalde daarmee de eindstand op 3- achter de frontlinie. „Die manier van voetballen heeft mijn voorkeur. Ik scharrel graag overal op het veld wat rond. Dan kom ik ook het beste uit de verf. Een specifieke opdracht ligt me niet zo", besluit de Zierikzee- aanvoerder. OISTERWIJK - Puur rekenkundig kan Zierikzee het seizoen 1986/1987 nog afsluiten met een beslissingsdrie- kamp met WSC en Baronie. Om zover te komen dienen echter zoveel factoren mee te werken, dat een realistisch Zierikzee-fan wel moet onderkennen, dat het seizoen er na het doelpuntloze gelijkspel bij Taxandria op zit. Drie punten scheiden Zierikzee nog steeds van WSC en Baro nie, die elkaar aanstaande zondag in Waalwijk ontmoe ten. In de slotronde gaat de ploeg van trainer Hans van der Wekke op bezoek bij Baronie, terwijl WSC dan naar Best moet om het verrassend acterende Wilhelmina Boys te bekampen. De Zierikzeese brigade besluit het seizoen op eigen bodem tegen het Tilburgse NOAD. In het broeierige Oisterwijk lever- ter. Daarbij groeide de Oisterwijkse de Zierikzee een zwakke eerste helft doelman in de wedstrijd. Diverse ke- af. De ploeg liet zich afbluffen door ren was hij voortreffelijk ter plaatse. Thxandria, dat zichtbaar meer belan gen had bij een positieve afwikkeling Wat Zierikzee aanvallend ook pro- dan de bezoekers. De Brabantse for- beerde, het Oisterwijkse doel bleef matie moest minimaal één punt be- gevrijwaard van treffers. Door het te halen om enigszins uit de gevarenzo- korte offensief van de bezoekers zou ne te blijven. Verdedigend gaf een zege via een of meerdere treffers Zierikzee evenwel geen krimp. Ook gedurende die fase ook geflatteerd in de tweede helft bleef Thxandria zijn geweest. Het puntverlies - nog aanvankelijk domineren, maar naar nooit won Zierikzee bij het stugge gelang de minuten verstreken bleek Taxandria - betekende wel het wegeb- Zierikzee conditioneel toch meer in ben van het laatste theoretische huis te hebben. In de laatste twintig sprankje hoop op een kampioen minuten was het daardoor ook vooral schap. NOAD zorgde er via een 1-1 ge- Zierikzee dat de klok sloeg. In die fa- Iijkspel tegen WSC voor, dat de Waal se had de ploeg van trainer Hans van wijkse ploeg werd achterhaald door der Wekke evenwel niet het geluk aan het met 4-1 winnende Baronie. Divo zijn zij. Twee keer fungeerde een lijkt definitief gedoemd om te moe doelpaal als sta-inftweg, twee keer ten degraderen met drie punten ach- ook verhinderde de deklat een tref- terstand en nog twee wedstrijden te Zierikzee-aanvoerder Kees Verkaart: „Het volgend seizoen moeten we voor de titel kunnen gaan. wanneer de ploeg bij elkaar blijft en we wat meer ka raktervoetbal laten zien". f-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 6