„Je kunt het niet zien, maar mijn knieën trillen" Kraanwagen zakt in sloot Sluiting Philipsdam lastig karwei voor cutterzuigers Diefstal fietsen Visserijbeleid veroorzaakt scheiding grote en kleine vissers Auto in de sloot In de sloot door windvlaag Diefstal benzinetank Diefstal van auto Dieven gepakt Verkeersdode Twee doden door verkeersongeval Schoolkinderen leggen een krans bij Joodse monument ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 27 april 1987 Nr. 24123 3 Scheidende PTT-directeur Karremans: Na een periode van ruim veertig jaar heeft PTT-directeur C. Karremans zijn functie neergelegd. ZIERIKZEE - Scheiden doet lijden, zeker als je vier ja ren in een prettige sfeer hebt kunnen werken. Dat lijden bestond voor de scheidende directeur van de PTT op Schouwen-Duiveland, C. Karremans uit bibberende knieën. „Aanvankelijk gleed het allemaal langs me heen. Maar vanmorgen, ja hoor toen had ik het ineens. Door mijn broekspijpen heen kun je het niet zien, maar m'n knieen beven". Er was niets van te zien en nog min der van te horen tijdens het dankwoord, dat de vertrek kende Karremans, die „gaat vutten" tijdens een af scheidsreceptie in het Voorsorteercentrum aan het Haringvlietplein in Zierikzee sprak. ZIERIKZEE - In Zierikzee werden vier fietsen gestolen. Vrijdagmiddag het rijwiel van P. v. d. B. uit Zierikzee dat op de Havendijk stond. Een blau we herenfiets die niet op slot was. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd de Rally herensportfiets van V. d. G. uit Zierikzee gestolen. Het rij wiel stond op slot op de Dam en heeft een waarde van ongeveer 900 gulden. De damessportfiets van A. V. uit Zie rikzee werd ontvreemd uit de Nieuwe Bogertstraat waar hij op slot stond. En zondag werd uit de Lange Nobel- straat de bruine metallic Gazelle da mesfiets van C. B. uit Zierikzee gesto len. Ook dit rijwiel stond op slot. Vervolg van pagina 1 dige tegenspeler te zijn van een overheid, die een bedrijfsonvriende- lijke koers wil gaan voeren". Ook drs D. J. Langstraat, voorzitter van het Produktschap voor Vis en Visprodukten legde in zijn lezing de nadruk op de behoefte aan veiliger mosselpercelen in het oostelijk deel van de Waddenzee. Ook de vermeen de controverse tussen natuurbescher mers en mosselkwekers werd door Langstraat ontkracht. ,,In de strijd om een schoon milieu zijn we eikaars natuurlijke bondgenoten. Voorko men moet worden dat onevenredig veel waarde aan het natuurbeheer wordt gehecht, waardoor de mossel sector wordt benadeeld. Wanneer het zo is dat de mosselsector moet gaan offeren omwille van een verdere toe name van bepaalde diersoorten, dan is het evenwicht zoek", aldus Lang straat. Neeltje Jans Met het oog op de bestemming van Neeltje Jans merkte de voorzitter van het Produktschap op dat het World Fish Centre op zich een goed idee is, maar wellicht wel te ambi tieus. Daarbij moet niet uit het oog worden verloren dat de mosselhandel een claim op een gebied op en rond Neeltje Jans heeft, mocht de Yerseke Bank niet meer goed functioneren. De quota-perikelen kwamen in het betoog van Langstraat ook weer om de hoek kijken. De deskundige merkte op dat de overcapaciteit van de Nederlandse visvloot op 25 a 30% moet worden geschat. Een deel van deze overcapaciteit wordt teniet ge daan door het vervangen van de zoge naamde stillegweken door de zeeda- gènregeling. Een regeling waarin de Zeeuwse vissers zich kunnen vinden. Daarnaast kan ook de beperking van de boomlengte tot 12 meter en de be perking van het motorvermogen tot 2000 pk voor nieuwe boomkorkotters een bijdrage leveren aan het terug dringen van deze overcapaciteit. De ze maatregelen zijn volgens de vor- zitter van het Produktschap op korte termijn niet efficiënt genoeg om dit probleem op te lossen. Aan een sane ringsregeling zal dan ook niet te ont komen zijn. Een stellingname die door de minister van landbouw en visserij en het parlement wordt on derschreven. dat het bedrijfsleven een financiële bijdrage moet leveren bij de invoering van een dergelijke saneringsregeling vond Langstraat op zich geen verkeerde zaak. Echter onder die voorwaarde dat de over heid kan garanderen dat die overca paciteit dan ook niet verder toe kan nemen. De eerste spreker die het woord tot Karremans richtte was de directeur van het postdistrict Middelburg, P. Wijn. Dat Karremans niet het voor beeld van de vaak aangehaalde Bra bantse gemakzucht is gaf Wijn aan door erop te wijzen, dat het toespre- kén van een man als Karremans een gedegen voorbereiding eist. Bij die deugdelijke voorbereiding was Wijn zelfs terug in de tijd gegaan. Met het voorlezen van het eerste arbeidscon tract dat de toen 16-jarige Karremans tekende ging hij terug naar de basis van de PTT-loopbaan van de Braban der. Een loopbaan die volgens Wijn zeker geslaagd genoemd mag wor den. Daarnaast schetste hij Karre mans als een opgewekt persoon, die veel aan anderen overliet, maar altijd op de hoogte was van wat er gebeur de. Ook over de toekomst van de Vut tende Karremans had Wijn een en an der te melden. ,,Ik heb gehoord dat je een aardig bouwvalletje op de kop hebt getikt in de buurt van Bergen op Zoom, de plaats waar je je loopbaan bij de PTT begon. De eerstkomende tijd zul je wel druk bezig zijn met klussen. Wat dat betreft heb ik zelden iemand zo fit en energiek de vut in zien gaan" aldus de districtsdirec teur, die Karremans de nodige mate riële bijkomstigheden overhandigde, waaronder een fotocamera, een af- scheidspenning en voor mevrouw Karremans de gebruikelijke bos bloemen. Cees Geluk ,,We noemden je ook wel Cees Ge luk, want reeds de eerste dag in Zie rikzee moest je bij een 25-jarig jubi leum zijn", aldus ceremoniemeester F. P Eekman, die namens het kan toorpersoneel sprak. Eekman kon niet nalaten de bouwwoede van Kar remans nog eens onder de aandacht te brengen. ,,Ik zou je niet zozeer een bouwpastoor maar wel een verbouw pastoor willen noemen". Die bijnaam bleek Karremans te danken aan zijn acties om een vrij nieuw postkantoor nog enkele keren te laten verbouwen. Ook namens het personeel waren er de gebruikelijke bloemen, een auto radio en een herinnering aan Zeeland in de vorm van een luchtfoto van de Stormvloedkering. Hoofdbesteller J. Kou ijzer maakte voor een keer een uitzondering om vanachter het spreekgestoelte zijn directeur toe te spreken. ,,In de loop van de vier jaren dat je hier werkzaam was werden de verhalen van Bij ons in Bergen op Zoom allengs minder. Kouijzer zei het evenals de andere werknemers in het Voorsorteercentrum altijd bijzon der op prijs te hebben gesteld dat Karremans daar op de koffie kwam. Ook Kouijzer dook in het verleden door de scheidende directeur een naambord van de Karremansweg aan te bieden. Dit naar aanleidng van een opmerking van Karremans in zijn be ginperiode toen hij op een van zijn tochten over het eiland de Karreman- weg had ontdekt. A. van der Sande, die namens dc dienstcommissie het woord voerde noemde 'Karremans een kortver- banddirecteur, gezien de relatief kor te tijd die Karremans in Zierikzee heeft doorgebracht. ,,U voerde een beleid dat erop gericht was om in sa menwerking met anderen tot beslui ten te komen. Als blijk van waarde ring voor deze democratische wijze van samenwerking schonk Van der Sande ,,zijn directeur" een „druppie" geestrijk vocht en waren er voor de echtgenote van de directeur een bloe metje. Coming man ,,Le roi est mort, vive le roi". Deze overbekende uitdrukkig die door Wijn werd geciteerd kreeg een staart je toen de tweede koning, A. J. M. Verbraak, de opvolger van Karre mans zijn „leermeester toesprak. 'Is de eerste en de laatste keer dat ik het laatste woord heb. Meestal was jij dat" grapte de nieuwe directeur in de richting van Karremans, die door Verbraak werd geprezen voor het prettige werkklimaat dat deze in vier jaar tijd had weten te scheppen. Van dat prettige werksfeer profiteren ne gentig gezinnen stelde Verbraak vast. Uit de woorden van de coming man kwam Karremans naar voren als een directeur die oog had voor de mens in het bedrijf. „Je stelde de mens op de eerste plaats, daarna kwam pas het bedrijf. En wat nog belangrijker was, deze visie bleef niet tot mooie woor den beperkt, je bracht deze ook ten uitvoer. In feite is het jammer dat je met je 57 jaren geen deel meer uit maakt van het bedijf waarbinnen je met zoveel inzet en plezier hebt ge werkt", aldus Karremans opvolger, die zijn verhaal afrondde met het op- KERKWERVE - Een stuurfout in een flauwe bocht zou de oorzaak zijn geweest van het feit dat J. N. D. K. uit Dordrecht zaterdagmorgen in de sloot langs de Provinciale weg Zie rikzee/Haamstede belandde. De be stuurder van een personenauto reed in de richting Haamlede tqen.hij.ter hoogte van de afslag Kerkwerve via een flauwe bocht in de berm tereqht kwam en vervolgens de sloot inkan- telde. Er kwam een takelwagen aan te pas om het voertuig terug op de weg te krijgen. SCHARENDIJKE - Dat een onver wachte windvlaag verstrëkkenden gevolgen kan hebben ondervond T. W. E. T. uit Rotterdam toen hij vrijdag middag met zijn personenauto plus trailer in de sloot belandde. T. W. E. T. reed over de Rampweg in de richting Scharendijke met op de trailer achter zijn auto een boot. Toen hij enkele auto's inhaalde zou hij door een on verwachte windvlaag uit koers zijn geraakt. De Rotterdamer kwam daarbij met zijn voertuig in de berm langs de weg terecht en kantelde ver volgens in de naastgelegen sloot. Een takelwagen bracht het voertuig, met toebehoren weer op de weg en toen bleek dat de bovenbouw van de boot, de voorkant van de trailer en de ach terkant van de personenauto waren beschadigd bij de ongewilde duik. SCHARENDIJKE - B. L. v. d. IC. uit Den Haag deed aangifte van diefstal van de benzinetank van de buiten boordmotor van zijn boot die in de jachthaven van Scharendijke lag. De dieven demonteerden de tank die een waarde had van ongeveer 150 gulden. Bij de silhouetten die van Bruinis- se uit te zien waren bij de sluiting van dc Philipsdam was ook dat van de Aquarius. De grootste cutterzuiger die aan het karwei meedeed. Een op vallende verschijning door zijn zeven honderd ton zware ladder en zee- accomodatie. De Aquarius werd eer der ingezet in het poolijs noordweste lijk van Canada en in de Perzische Golf. De Aquarius is uitgerust met vier motoren van elk 4250 pk sterk. Dorstige slokoppen, zo bleek. De in- sommen van de voordeiep, die het sa mengaan van Goes en Zierikzee met zich meebrengt. Als blijk van dank voor de samenwerking, die ondanks de karakterverschillen door de tijd heen uitgemond is irt vriendschschap kreeg Karremans als tastbare herin nering aan zijn Zierikzeese periode een oude ingelijkst landkaart van Schouwen-Duiveland, die waar schijnlijk een ereplaats krijgt in het nieuwe onderkomen in het Brabantse land. De gaande man beklom ten slotte LEEWARDEN - Bij een auto ongeluk op de Groninger Straatweg ten oosten van Leeuwarden is de 64- jarige Leeuwarden J. van der Heide om het leven gekomen. Dit heeft de gemeentepolitie bekendgemaakt. Het slachtoffer verloor door onbe kende oorzaak de macht over het stuur en sloeg vervolgens enkele ma len over de kop. Hij was vrijwel met een overleden. iv.'Iuiiv cciiJfizin.tgio- Uf 'oiv sG IIJTV r j'.'l IT ITÏi u'i-. nu- SCHARENDIJKE - Een nieuwe manier om. aan' auto-onderdelen te komen'. Dat was kennelijk de achter liggende 'motivering van de 'diefstal van de personenauto van W. H. B. uit j Rotterdam. Dé Mazda die stond ge parkeerd op de parkeerplaats bij de jachthaven Scharendijke'werd in de nacht van zaterdag op zondag ont vreemd en de volgende-dag terugge vonden in Ouddorp. Het voertuig bleek' toen gedeeltelijk gedemon teerd fc zijn-'zödat er.een-takelbedr.jjf aan te pas moest komen om het térug naar Scharendijke te brengen. SCHARENDIJKE - Dankzij de oplettendheid en de actieve reactie van enkele omstanders is de rijkspo litie erin geslaagd twee dieven van duikersattributen ter waarde van 2000 gulden te pakken. De gestolen spullen waren van mevrouw E. M. H. T. E. uit Rotterdam die ze had neerge zet aan de Rampweg terwijl ze aan het duiken was in de Grevelingen. Oplettende omstanders zagen hoe twee minderjarige jonge mannen uit Brouwershaven de rode tas met dui kersattributen meenamen en zetten de de achtervolging in. Via een poli tieman die in zijn vrije tijd daar aan het fietsen was konden ze worden be keurd. De duikersspullen zijn terug gegeven aan de eigenaresse. geschakelde bunkerboot Verbo uit Tholen bleek onvoldoende capaciteit te bezitten om de cutterzuigers van voldoende brandstof te voorzien. Een bunkerboot uit Vlissingen moest worden ingezet. Naast dc Aquarius werkten vier kleinere cutterzuigers aan de zandsluiting. De Aquarius werd alleen ingeschakeld voor de sluiting van dc Philipsdam De gi gant ligt nu in Rotterdam in het dok voor een vierjaarlijkse servicebeurt. het spreekgestoelte om een dank woord uit te spreken. Daarin beken de hij ruiterlijk zich te hebben ver gist. „Aanvankelijk bestond er voor mij maar een paradijs en dat was Bergen op Zoom. Naarmate ik meer ingeburgerd raakte op Schouwen- Duiveland raakte ik meer en meer overtuigd dat er meer paradijzen op aarde bestaan. Een van die paradij zen is zo kan ik nu zeggen, Zierikzee. Mijn vrouw en ik zullen nog wel eens met weemoed terugdenken aan de vier jaren die we hier hebben doorge bracht. GRIJPSKERKE - De 20-jarige W. Troost uit Hoogvliet is tussen Grijps- kerke en Buttinghe op Walcheren door een verkeersongeval om het le ven gekomen. De vrouw zat als passagier van een personenauto naast de 30-jarige be stuurder T. H. van W. uit Vlissingen. Volgens de politie is deze man ver- rhdedelijk door te hoge snelheid te gen enkele bomen langs de kant van de weg gereden. Het slachtoffer over leed ter plaatse. De bestuurder kwam met de schrik vrij. HELLEVOETSLUIS - Twee perso nen, een 45-jarige man uit Rozenburg en een 21-jarige man uit Brielle, zijn zaterdagavond in de gemeente Helle- voetsluis om het leven gekomen door een verkeersongeval. Dit heeft de po litie meegedeeld. Het ongeval gebeurde toen een per sonenauto vermoedelijk door te hoge snelheid in een bocht op de verkeerde weghelft terecht kwam en daar in botsing kwam met een bestelbusje. Een 20-jarige vrouw, die meereed in de bestelbus, is met verwondingen opgenomen in een Rotterdams zie kenhuis. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L van 't Leven Chef-redactie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 41,00; per jaar 1 156,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentietarieven: 53 cent per mm: „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. t ZIERIKZEE - Het verkeer over de Rijksweg 18 werd zaterdagmorgen ruim twee uur lang ontregeld doordat een kraanwagen van de firma B. uit Oosterland uit de sloot langs de parallelweg moest worden getakeld. De kraanwagen die werd bestuurd door M. P. K. uit Bruinisse reed over de parallelweg in de richting Zierikzee toen hij nabij de afslag Kapelle naar rechts uit moest wijken vooreen bromfiets bestuurd door P. v. d. W.uit Nieuwerkerk die vanuit de te- genoverovergestelde richting kwam. De takelwagen kwam hierdoor gedeeltelijk in de (zachte) brrm van de parallel weg terecht die niet bestand bleek tegen het gewicht van het voertuig. De takelwagen kantelde zijwaarts de sloot in en er moesten twee zware takelwagens aan te pas komen om het gevaarte weer terug op de weg te krijgen..Doordat deze tijdens het karwei gedeeltelijk op de Rijksweg moesten staan was de rijkspolitie genoodzaakt om het verkeer om te leiden. De kraanwagen bleef ondanks de zijwaartse duik onbeschadigd zodat M. P. K. na de takelwerkzaamhe den zijn weg kon vervolgen. BRUINISSE - De sluiting van de Philipsdam is bepaal de geen eenvoudig karwei voor de cutterzuigers. De be oogde capaciteit van tienduizend kubieke meter zand per uur kon ondanks het inzetten van groot.materieel niet ge haald worden. Onder de bovenste zandlaag bleek ter plaatse in de Krammer een dik pak zware klei te zitten. Klei die in de loop der eeuwen enorm is samengeperst. Op 4 mei om ongeveer 18.30 uur ZIERIKZEE - In het kader van het project Adopteer een monument zullen leerlingen van de Johan Louis de Jongeschool te Zierikzee op de. avond van vier mei ter herdenking van de slachtoffers uit de tweede wereldoorlog een krans leggen bij het joodse monument aan de Gracht- weg te Zierikzee. In 1986 haakte de school in op het project Adopteer een monu ment van de stichting Februari 1941. De stichting startte dit pro ject twee jaar geleden met het doel om binnen enkele jaren de ruim 800 monumenten die in Nederland aan de tweede wereldoorlog herin neren te laten adopteren door een plaatselijke school. Het feit dat de Johan Louis de Jongeschool daar vorig jaar op in haakte met het adopteren van het joodse monumente aan de Gracht- weg houdt ondermeer in dat leer lingen van deze school vijftien jaar lang een krans zullen leggen bij dit monument. Omdat Zierik zee geen plaatselijke 4 mei her denking kent wil de schoolleiding iedereen die dat wil in de gelegen heid stellen deze kranslegging mee te maken. Om ongeveer 18.15 uur kan men zich verzamelen op het school plein van de basisschool aan het Vrije waarna de stoet zich om 18.30 uur lopend in beweging zal zetten naar het monument aan de Gracht weg. Na een korte stilte zullen twee leerlingen van groep acht de krans leggen. Ook andere kransen en bloemen kunnen dan worden gelegd. Daarna vertrekt de stoet op dezelfde manier weer naar hét schooplein en wordt de stoet ontbonden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3