Jeanet Remkes en Hans Schreurs prolongeren clubtitels sv DFS NIEUWSBODE Bowlingformatie Renesse voor het eerst winnaar in confrontatie Biggekerke Moet u doen... Opnieuw bijna honderd zwemdiploma's uitgereikt in Onderdak Delta Sporters in Marathon van Rotterdam Goede scores tijdens slotronde bedrijfsbowlen in Renesse Martin Quist in Zeeuws voetbalteam ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 24 april 1987 Nr. 24122 11 NOVIB, de belangrijkste Neder landse organisatie voor ontwikke lingssamenwerking, bestaat dertig jaar. Op maandag 27 april aanstaan de wordt de verjaardag uitgebreid gevierd in een gezamenlijke tv- uitzending van NOVIB en VARA. Het is ongetwijfeld van belang om die avond op Nederland I af te stem men. Het programma bevat immers heel wat voetbalbeelden. Het gaat daarbij weliswaar niet om fragmen ten, waarvoor de echte voetbalfa naat op het puntje van zijn stoel gaat zitten, maar er komen toch voldoen de voetbalzaken aan de orde die zul len boeien. Als het goed is komt men u vragen mee te doen aan de bekende NOVIB-actie 'Gast aan Tafel'. Gelet op de bittere armoede en de uitzicht loosheid van miljoenen in de derde wereld, moet u dat maar doen ook. Dat vindt het Bestuur Amateurvoet bal van de KNVB. Hoe kan de eenvoudige Schouwen- Duivelandse amateurvoetballer meehelpen de nood te lenigen vari ve le kansarmen? Door tijdens het weekeinde van 25 en 26 april op een originele wijze actie te voeren. Door bijvoorbeeld een bedragje per speler opzij te zetten voor elk gemaakt doelpunt. Door met de tegenpartij af te spreken, dat alle spelers een gul den betalen voor elk gemaakt doel punt. Door supporters of spoiisors te vragen het bedrag te verdubbelen, enzovoort, enzovoort. Zou het niet schitterend zijn als we alleen vanwe ge deze 'lekkere' afspraken aan staande maandag uitslagen kunnen melden als 3-5, 6-2, 7-4, 5-4Niet al leen zouden we de zekerheid hebben, dat het publiek met volle teugen ge noten heeft van aanvallend voetbal, al is het dan maar voor één weekein de, ook zouden we zeker weten, dat de Schouwen-Duivelandse voetbal wereld een ferm steentje heeft bijge dragen aan 'Gast aan Tafel'. Ik heb voordat ik deze column begon te schrijven geprobeerd uit te rekenen wat een doelpuntHjk weekeinde bij alle seniorenwedstrijden op Schou- wen-Duiveland en uitwedstrijden waarbij eilandelijke ploegen betrok ken zijn op zou leveren. Ik kwam er niet echt uit, maar vast staat, dat we een lekker bedrag zouden kunnen storten op giro 100200 van 'Gast aan Tafel'. We zouden als voetballers, supporters en sponsors vol trots op de borst kunnen slaan: de Schouwen- Duivelandse voetbalwereld heeft meegespaard voor een nieuwe toe komst in Bangladesh, mogelijk heb ben we een aantal Mexicanen aan een dak boven het hoofd geholpen en mo gelijk ook dragen we een steentje bij aan de totstandkoming van de rech ten van de mens. Laten we met z'n al len eens voor een weekeinde solidair zijn met onze medemens in nood. La ten we een 'Gast aan Tafel' nemen. Moet u doen... Zo sportief zijn we toch nog wel? ZIERIKZEE - In het Zierikzeese zwembad Onderdak legden opnieuw een kleine honderd kandidaten, waaronder twee dames, een zwem- proeve van bekwaamheid af om een diploma in de wacht te slepen. De zwemleraren Theo den Engelsman en Wil ten Haaf beoordeelden met as sistentie van Leendert Oosse alle af gelegde proeven positief. Hierdoor kon bestuurslid G. J. Dijkstra van de Stichting Sportcentrum Schouwen- Duiveland 53 zwemdiploma's A en 45 zwemdiploma's B overhandigen. Met de 98 diploma's bereikt het Zierik zeese sportcentrum de magische grens van 10.000 uitgereikte zwemdi ploma's sinds de opening weer wat dichter. In het najaar van het lopen de kalenderjaar wordt de grens vrij wel zeker bereikt. De volgende kandidaten behaalden het zwemdiploma A: Marije Berre- voets, Dianne den Boer, Annemarie Bodbijl, Gabriëlle Baumann, Carola Geuze, Annie Gerretsen, Marja van Grootveld, Martine van de Jaght, Ma rieke Jech, Simone Keizer, Gerry Kort, Annemarie Landegent, Janine van Leeuwen, Sandra van Leeuwen, Elise van de Neut, Agnes Kakebeke, Marian Pankow, Angelica Postma, Marita van Prooyen, Angelique Ree horst, Nelleke Romijn, Sharon Schot, Mariëlle Thnis, Marleen Varekamp, Mireille Verton, Ramona de Vos, Peg gy van de Weele, Nellie de Ruiter. Vera Berrevoets-Natte, Jan van Bel- zen, Patrick Berrevoets, Patrick Boot, Johan Cats, Jaco Costerus, You- ri Emor, Marius Geleijnse, Paul Gil den, Arjan Goudswaard, Wouter van der Graaf, Leon Groenleer, Niels van den Hoek, Arjan van de Hout, Frank Kemink, Leon Kloet, Christian Kloet, Wouter Overbosch, Paul Ri- vas, Arno Siesse, Wouter de Vries, Ed win Versluis, Daniël Walraven, Mark van der Wekken en Arjan Boot. Het zwemdiploma B was voor de volgende kandidaten: Meike Bakker, Anneloes Bil, Ilonka den Boer, San dra Derks, Thmara van Eenige, Char lotte van de Cingel, Cindy van den Hoek, Karen 't Hoofd, Marjon Jon ker, Hanneke Kerssen, Judith Kake beke, Stephanie Loudon, Ingrid Mal- land. Iris Möhlmann, Dorine Pieters, Ingrid Saman, Leny Schoof, Joerien Slijkhuis. Marije Slijkhuis, Anja Stouten, Marieke Struyk, Esmeralda de Vos, Jesca Welmer, Robert-Jan Berman, Marco Bloeme, Mark Boone, Perry Goedegebuure, Jeroen Her- mus, Martijn Kieboom, Perry Kie- boom, Hans den Hartog, Koos Lim burg, Erik Priemis, Alexander van de Putten, Maurice Ravia, Peter Ree ling, Martin de Ruyter, Dennie Schee- Ie, Johan Schot, Cees Schot, Ruud Schouw, Ward Soeters, Coen van IJs- seldijk en Simon Witte. BURGH-HAAMSTEDE - De leden van de badminton-afdeling van de Burgh-Haamsteedse sportvereniging DFS speelden in sportcentrum Kraye- stein om de clubtitels van het seizoen 1986/1987. Bij de senioren prolongeer den Jeanet Remkes en Hans Schreurs hun titels van een jaar tevoren. Voor Schreurs werd het zelfs het vijfde kampioenschap in successie. Bij de A- klassers bij de jeugd gingen Natascha Deurloo en Arno Viergever met de club titels strijken. In totaal streden achttien junioren en veertig senioren om de clubkam pioenschappen van sv DFS. Bij de jeugd werd naast de prijzen per on derdeel ook de wisseltrofee voor de beste speler of speelster van het toer nooi uitgereikt. Deze trofee kwam dit keer in het bezit van Arno Viergever, die in het gehele toernooi niet een ne derlaag hoefde te incasseren. Hij won niet alleen het enkelspel, maar met Pascal van Felius en Annette Kik ook het herendubbelspel en het gemengd- dubbelspel. Bij het heren enkelspel klopte Viergever in de finale Rolf van Nieuwenhuize. In de B-klasse werd Danny Schuurbiers clubkampioen door in de finale te winnen van Anri- co Kloet. Het meisjes enkelspel lever de in de A-catcgorie een kampioen schap op voor Natascha Deurloo. Zij won in de finale van Annette Kik. De B-klasse werd gewonnen door Mar- greet van de Vaate, die in de finale won van Barbara Karssen. Dubbelspel De dubbelspelen werden in één klasse gespeeld. Bij de meisjes waren Annette Kik en Barbara Karssen de sterksten. Zij versloegen in de finale Natascha Deurloo en Linda Reeling in drie sets. Bij de jongens waren Ar no Viergever en Pascal van Felius suc cesvol. Rolf van Nieuwenhuize en An- rico Kloet eindigden als tweede. In de categorie A van het gemengd- dubbelspel was de eerste prijs voor Arno Viergever en Annette Kik. Zij versloegen in de finale Rolf van Nieuwenhuize en Natascha Deurloo. In de jongste groep, de B-categorie, ging de zege naar Jesse de Waard en Margreet van de Vaate. Bij de senio ren prolongeerde Jeanet Remkes haar een jaar eerder veroverde titel bij de dames. Truus Saman werd tweede. In de B-categorie ging het kampioenschap naar junior Gemma van de Vaate, die in de finale van Margo van Dijke won. Hans Schreurs pakte bij de heren voor de vijfde keer de clubtitel, maar hij had daarbij het geluk voor een deel aan zij. De clubtitel had eigenlijk bij Steef mcr. Slager terecht moeten komen. In het onderlinge treffen klopte hij Hans Schreurs met minimaal verschil. La ter moest Slager de strijd evenwel vanwege een blessure staken. Inmid dels had hij wel voldoende punten bij elkaar gespeeld om de tweede prijs binnen te halen. De clubtitel kwam echter weer bij Hans Schreurs. Het enkelspel in de B-categorie leverde een zege op voor And ré Verloo met Bas Braat op de tweede plaats. Ma rianne de Jonge en Truus Saman wonnen samen het damesdubbelspel in de A-klasse voor Marijke Jonker en Wil Remkes. De B-categorie lever de een overwinning op voor Anneke Zomer en Gerda Manni en hier kwa men Lies de Bruine en Margo van Dij ke als tweede uit de bus. Het heren dubbelspel leverde in de A-klasse een titel op voor Paul Coehoorn en Jaap van Nieuwenhuize. Zij bleven Kuft Ritterbex en Michiel Remkes voor. Bas Braat en Joop Hanse wonnen in de B-klasse met Rob van Dijke en Jos Tuinman op de tweede positie. Tradi tioneel kreeg het gemengddubbelspel de grootste deelname. Paul Coehoorn en Marijke Jonker bleven in de finale de meerdere over Hans Schreurs en Truus Saman. De koppels Kurt Rit terbex/Gemma van de Vaate en Jaap van Nieuwenhuize/ Katrien Beye sneuvelden in de halve eindstrijd. De B-categorie leverde winst op voor Joop Hanse en Truus Pimmelaar. Zij wonnen van Bas Braat en Anneke Zo- ROTTERDAM - Tijdens de zevende editie van de Marathon van Rotter dam, die onder prima weersomstan digheden werd verlopen, waren ook drie Delta Sporters van de partij. Ve teraan Cor Duinhouwer uit Zonne- maire maakte zijn debuut op een loop over ruim 42 kilometer en zette een tijd neer van 3 uur en 35 minuten. Jan Kloet uit Burgh-Haamstede voltooide de Rotterdamse marathon in 4 uur en 25 minuten en de Brouwse onderwijzer Dorus Breidenbach moest de strijd na twintig kilometer noodgedwongen staken. Op de 15 ki lometer noteerde de Zierikzeese post bode Krijn de Oude een goede tijd van 1.02,15 uur. Gerard van der Wiel uit Scharendijke had exact 100 minu ten nodig voor deze afstand. RENESSE - In de slotronde van de bedrijfsbowlingcompetitie in Renes se leverden enkele spelers goede re sultaten af. Vijf keer werd een game boven de 200 punten gescoord met daarbij een allerhoogste score van Pinky-bowler Koos Buys, die tot een totaal van 230 punten kwam. Het was voor hem meteen de basis voor een gemiddelde van 184 punten over de drie gespeelde games. Veel minder goed ging het het tweede team van Romer, dat voor de tweede keer op rij niet op het appèl verscheen en daar mee een wel erg roemloos eind aan de competitie breide. Door het wegblij ven won Romer 1 eenvoudig met 4-0, waarmee de tweede positie in het eindklassement achter Le Rabot ge waarborgd was. In de 27e ronde moest Romer 2 ook al verstek laten gaan in de confronta tie met Pinky, dat prompt gretig pro fiteerde door de laatste positie over te doen aan de dames van 't Roefke. In de slotronde moest het Pinky-team het opnemen tegen Duinoord, dat nog inhaalbaar was, wanneer er met mi nimaal 3-1 werd gewonnen door het Pinky-drietal. Duinoord begon goed door het eerste spel te winnen, maar daarmee was het kruit ook duidelijk verschoten. Het Pinky-drietal bleek goed op dreef, getuige het hoogste ge middelde van de slotavond van Koos Buys en zijn keurige serie van 230 punten. Bovendien leverde ook Koos Gudde met een score van 211 punten een sterke game af. Door een hogere pinfall klom het Pinky-team alsnog naar de zesde plaats in het eindklas sement. Met eveneens 441/2 punten be landde Duinoord op de zevende posi tie. 't Roefke slaagde er in de laatste ronde niet meer in de laatste plaats te verlaten. Miep van Voskuylen leverde met een gemiddelde van 170 punten nog wel de hoogste damesscore van de slotronde af, maar dat was niet toereikend om verder te komen dan 3- 1 verlies. Ook in de ontmoeting tussen De Beuze en Country Club kon er nog van positie gewisseld worden in de eindklassering. De Beuze zou dan moeten winnen. In het eerste spel werkten Jan, Jacob en Toon Stoel het ene punt achterstand weg om vervol gens door te drukken naar een 3-1 to taalzege. Hierdoor bereikte De Beuze een totaal van 64 punten in 28 ont moetingen. terwijl Country Club een punt lager uitkwam. De ploegen leg den beslag op de posities drie en vier. Jacob Stoel kwam tot een hoogste ga me van 212 punten, maar ook Coun try Club-speler Wim Hoekendijk scoorde een keer boven de 200 met oen resultaat van 204 punten. De vijfde 200-game van de slotronde kwam voor rekening van Klaas de Feiter. De speler van het eerste Romer-team kwam uit op 201 punten. Het reeds een ronde eerder kampioen geworden team van Le Rabot kwam uit op 72 punten. Romer 1 werd vice-kampioen met 67'/j punten. RENESSE - Nadat vijf jaar op rij de stedenontmoeting bowlen tussen teams van Renesse en Biggekerke in overwinningen voor de ploeg uit Bigge kerke was geëindigd, trok het achttal uit Renesse voor het eerst aan het langste eind. Beide ploegen schreven zes games op hun naam, waardoor de to tale pinfall van de acht spelers en speelsters de beslissing moest brengen. Re nesse kwam over de totaal 48 games tot een score van 7613 punten, hetgeen een gemiddelde van 158 betekende. Biggekerke kwam niet verder dan 7435 punten, goed voor een gemiddelde score van 154. Het duel tussen de ploegen van Re nesse en Biggekerke bleef spannend tot en met de laatste worp. De Wal- cherse ploeg startte sterk door in de eerste game met 0-2 voor te komen. Het damesviertal Annie van Driel, Yvonne de Klerk, Ria Corré en Wilma Vasseur trok de eerste game naar zich toe door uit te komen op 613 punten. Het Renesser kwartet Mary Hoeken dijk, Miep van Voskuylen, Nel Oost- dam en Janny Bal bleef steken op 569 punten, voornamelijk door een mati ge start van Mary Hoekendijk, die niet verder kwam dan 117 punten. Ook de Biggekerkse heren scoorden voorbeeldig. Het totaal van 748 pun ten werd door Bram de Witte, Frank de Zeeuw, Loep van der Zwan en Pe ter Vasseur in de overige vijf games niet meer gehaald. Het Renesser kwartet moest een nadelige marge van vijftig punten incasseren, on danks de game van 205 punten van Wim Hoekendijk. Jan Stoel, Jan de Romph en Joost van de Zande brach ten de totaalscore op 698 punten. In de tweede game kreeg het Bigge- kerks herenkwartet een gevoelige te rugslag te verwerken. De 578 punten waren ruimschoots ontoereikend om het Renesser viertal te weerstaan. Dit keer was de hoogste score voor Jan de Romph met 187 punten. Peter Vasseur noteerde weliswaar voor de tweede keer 191 punten, maar lage scores van zijn drie ploeggenoten hadden de nederlaag tot gevolg. Re nesse kwam uit op 647 punten. Achterstand De Renesser ploeg bleef in het ge heel toch op achterstand, omdat de dames voor de tweede keer hun meer dere moesten erkennen in Biggeker ke: 658-623. Mary Hoekendijk her stelde zich uitstekend door uit te komen op 174 punten. De Biggekerk se zege kreeg evenwel gestalte door een score van 224 punten van Ria Cor ré, die lange tijd op weg leek een nieuw huisrecord te vestigen. In de laatste drie frames liet zij het even wel afweten. In de derde game smaakten de Re nesser dames voor het eerst het zoet van een overwinning. Met een hoog ste score van 167 punten voor Nel Oostdam kwam het Schouwen-Dui- velandse dameskwartet uit op 611 punten. Biggekerke kwam niet ver der dan 546 punten. De Walcherse lie ren boekten nu evenwel weer winst. Dit keer was Frank de Zeeuw daar voor een zeer groot verantwoordelijk voor. Hij liet de hoogste game van de hele wedstrijd noteren. Ook hij liet het met name in de slotfase van de game enigszins afweten, waardoor hij het op naam van zijn clubgenoot Peter Vasseur staande huisrecord niet kon verbreken. Met een score van 244 punten bleef hij 21 punten verwijderd van het record. Ook aan Renesser zijde viel een score boven de 200. Jan Stoel kwam uit op 213 punten, maar zijn drie ploeggenoten bleven te laag steken om het totaal van 735 punten van Biggekerke te overtreffen. Renesse kwam 45 pun ten tekort. Het betekende wel dc laatste gamenederlaag voor Renesse. Met scores van 634, 719 en 598 pun ten trok het Renesser kwartet de nog resterende drie games naar zich toe, terwijl het dameskwartet nog slechts een game winnend afsloot. De vierde game ging met 599-582 verloren, maar winst was er in de vijfde en voor laatste game: 642-576. Voor deze game was vooral Janny Bal verantwoorde lijk. Zij noteerde een game van 208 punten. Na vijf games was de tus senstand tussen de twee ploegen door de dubbclzege van Renesse in de voorlaatste game 5-5, zodat de slotga- ZIERIKZEE - Brouwersha ven-voetballer Martin Quist is gekozen in het Zeeuws afde lingsteam. Quist werd uitver koren aan de hand van zijn prestatie tijdens een selectie wedstrijd in Zoutelande. De Brouwenaar gaat zich nu met het Zeeuws afdelingselftal voorbereiden op het kam pioenschap van Nederland, dat op 30 mei in Hoorn wordt afgewerkt. De technische commissie van de afdeling Zeeland nodigde naast Martin Quist de keepers Johnny Moerman van Oost burg en Ben Beirnaert van Zee- landia uit. Als veldspelers tre den verder Niek Corré, Huib Meerman en Hans Hack van Walcheren, André Thnge en Bram Balkenende van Beve landers, Peter Katsburg van Oostburg, Johnny Dane en Dennis Lintfeld van GPC, Frank de Meijer en Frank He- melsoet van Corn Boys, Wim Goedegebure van 's-Heer Arendskerke, Jos Dieleman van Schoondijke en Mark Roo- se van Zeeland Sport aan. Coach van de Zeeuwse afde- lingsploeg is opnieuw Ben Pau wels, verzorger is Bram de Blaey en de begeleiding is in handen van Lau Traas. Het af delingsteam start de oefencam- pagnc op Koninginnedag in Goes. Om vijf uur begint de wedstrijd tegen SSV, op maan dag 11 mei wordt in en tegen Kloetinge gespeeld en een week later is het de beurt aan Serooskerke om als tegenstan der te fungeren. De oefencam pagne wordt op 22 mei in Graauw afgesloten tegen de ge lijknamige afdelings eerste klasser. me de beslissing moest brengen. Toen de Renesser heren de slotgame op hun naam schreven was het duide lijk, dat de Schouwen-Duivelandse ploeg met de totaalzege zou gaan strijken ongeacht het resultaat van de dameskwartetten. Biggekerke pakte met 611 punten wel de winst, maar doordat Renesse op 600 punten uitkwam, bleef de totaalpinfall ruim schoots in het voordeel van de Renes ser ploeg. De hoogste wedstrijdga mes waren voor de Biggekerke-spe- lers Frank de Zeeuw en Ria Corré, de hoogste gemiddelden vielen beide aan Renesser zijde. Jan de Romph no teerde 170,8 punten gemiddeld, Jan ny Bal kwam uit op 170,1 punten. GRONINGEN - De hoeveelheid radio-actief gas (Radon) in Neder landse woningen is de laatste jaren aanzienlijk toegenomen. Uit een we tenschappelijk onderzoek is geble ken dat in een op de duizend Neder landse woningen een hoeveelheid Radon aanwezig is die voor nieuw bouwwoningen in Zweden niet meer aanvaardbaar is. Dr. R. J. de Meijer, wetenschappelijk medewerker bij het kernfysisch versneller instituut van de Rijksuniversiteit Groningen maakte dat op een lezing in Gronin gen bekend. ZATERDAGVOETBAL KNVB Eerste klas A: RCL-Noordwijk. ARC- Oostkapelle; Barend rccht-Excclsior M, Quick Boys-RKAVIC; NSVV-Spijkenisso; Markcn-Rijnsburgsc Boys; DSVP-Heer- jansdnm. Eerste klas B: GW V-Nieuw Lckkorland; Roda Boys-RVVH; IJsselmcervogels-ESA; De Valleivogels-Altcnu; ASWH-Spakcn- burg, Kozakken Boys-Lunteren; Bcnnc- kom-DOVO. Eerste klas C, Enter Vooruit-SC An- gelslo; Oranje Nassau-SC Elim; VVOG- DOSK; Blauwwit '34-SC Geneniuidcn; HZVV-Nunspect; Flevo Boys-DETO; IJVV- ACV. Tweede klas A: Bruse Boys-SC Ever- stcin, Zwart Wit '28-SSS; Dinteloord- Tricht, Hock-AZVV; SSC '55-Good Luck; Serooskerke-Rozenburg. Derde klas A. NOAD '67-Yersckc; Nieuw- dorp-Tcrncuzcnse Boys, PTT Breda-Kloc- tinge; Vecre-Zwaluwc; Zaamslag-Kapellc; Wemeldinge-WHS. Vierde klas A: De Mccuwcn-SPS; SNS- Nicuwland; Movo-Klundert, SSV-DFS; Smerdiek-Tholense Boys; Krabbcndijko- VCK. Reserve derde klas A: Tholcnsc Boys 2- Soolto 2; Kapelle 2-Zaamslag 2; Dinteloord 2-Kogelvangers 2; Kloetinge 2-Veere 2; Klundcrt 2-Nieuwdorp 2; WHS 3-Brusc Boys 2. ZATERDAGVOETBAL AFDELING ZEELAND Eerste klas: GPC-Wissenkerke; SKNWK- 's-Hocr Arendskerke; Middclburg-Hein- kens/.and; Apollo-Bevclanders; Kruinin- gon-Rillandia; Colijnsplaatse Boys-Wol- faartsdijk. Tweede klas- SVD-Düiveland; ZSC- Brouwershavcn; Cadzand-WIK; Hocde- kenskcrke-Kats; Dauwendaele-Borssele; R itthem-Waardc. Reserve tweede klas B: Bevelanders 2- Duiveland 2;DFS 2-SSV 2; WIK 2-Mevo 2; 's-Heer Arendskerke 2-SKNWK 2; Wissen- kerke 2-Bruse Boys 3. Derde klas B: Wolfaartsdijk 2-Colijns- plaatse Boys 3; Kapelle 4-SKNWK 3; DFS 3-SSV 3; Bevelanders 3-Kruiningen 4; Yer- sekc 5-ZSC 2; Duiveland 3-Kloetinge 5. Vierde klas A: Wissenkerke 3-WIK 3; Bruse Boys 4-SSV 4; ZSC 3-SKNWK 4; Me- vo 3-Brouwershavcn 2. DAMESVOETBAL Eerste klas: Kloctingo-Vlissingen; WIK- Sernoskerke; Yerseke-Oostkapclle. Tweede klas C: Nicuwdorp-Nicuwland; Arncrnuiden-Zierikzee. Derde klas A: Vlissingen 3-RCS. JUNIORENVOETBAL A-JUNIOREN v, Hoofdklas 1. Kloetinge-RCS; Vlissingon- Middelburg; Zierikzoc-Goes. Hoofdklas 2: Scrooskerke-HVV '24; Axel-Tbrncuzen; Zeeland Sport-Arnemui- den. Groep A3: DFS-Knpelle; Duiveland-Me- vo; SS V-Pat rijzen. Groep A7: WIK-Bruse Boys; Bevclan- ders-Kloetinge 2; Heinkcnsznnd-Zierikzce B-JUNIOREN Hoofdklas I. Kloelingc-Vlissingen; HVV '24-Middelburg. Hoofdklas 2- Tbrneu/ensc Boys-Axel; RCS-Kruiningen; Tcrneuzcn-Heinkens- zand. Groep B3: Mevo-Brusc Boys; Renessc- DFS; Brouwcrshaven-Wissenkerke. Groep B9: SKNWK-Duiveland; Colijns plaatse Boys-Bevelanders; Ouwcrkerk- ZSC. C-JUNIOREN Hoofdklas 1. Terneuzensc Boys-Axel; HVV '24-AZVV; Tbrneuzen-Steen. Hoofdklas 2: Vlissingon-Bruse Boys; Walchcren-Dauwcndaclc. Hoofdklas 3: Middclburg-Kloetingc; Ar- nemuiden-VCK. Groep C4: Bruse Boys 2-WIK; Brouwcrs haven-Wissenkerke 2. Groep C5. DFS-Zonncmaire; Rencssc- Drcischor, Mevo-Cortgcno. PUPILLENVOETBAL D-PUPILLEN Groep Dl (zeventallen): Ouwerkerk-Bru- so Boys 2; Zicrikzee 2-Colijnsplautsc Boys; Bevelanders 2-Wissenkerke. Groep D5 (elftallen): Goes-SSV; Bruse Boys-Zierikzcc; Heinkcnszand-SKNWK. Groep D8(elflallen): Duiveland-Rcnesse; ZSC-Mevo. E-PUPILLEN Groep El (zeventallen): Zonncmaire- W1K; SKNWK-Brouwershavcn Groep E2 (zeventallen): Colijnsplaatse Boys-Drcischor; Cortgcne-Zicrikzee 2. Groep E10 (elftallen). Bruse Boys-Rcncs- sc; DFS-Brusc Boys 2; Zicrikzeo-Mcvo. Extra (zeventallen): ZSC-DFS 2. F-PU PILLEN Groep Fl: DFS A-SKNWK A; Zicrikzee B-Duiveland, Bruse Boys A-Brouwersha ven. Groep F2: WIK-ZSC; SKNWK B-DFS B. Groep F3: Colijnsplaatse Boys A-Zicrik- zee A; Mevo-Cortgcno. Extra: Bruse Boys C-Brusc Boys B. ZONDAGVOETBAL KNVB Hoofdklas A: Unitas-DeSpartaan; DHC- NFC; Elinkwijk-EDO. RCH-RVC; Storm- vogcls-UVS; AFC-Wilhelmus; AFC '34- DWV. Hoofdklas B. Achilles '29-WKE; Spel. Enschcdc-Germanicus; GRC-RKHVV; Rhedcn-Drachten; HSC '21-Rohda; Hoogc- vccn-Dc Zweef; Do Bataven-De Treffers. Hoofdklas C: Venray-Limburgin; Sparta '25-Rood Wit W; Wiïhelmina '08-DESK; BVV-Geldrop; Longo-EHC; Cacsar-Sittard; TOP-Hal sieren. Eerste klas E. Vlissingen-TSC; Sarto-Al- liance; Wilhelmina-RKTW; Hapert-Dos- ko; Tongelre-Gcmert; WVO-Bergcijk. Tweede klas B: Wiïhelmina Boys-ODC; Baronie-Divo; NOAD-WSC; Thxandria-Zic- rikzee; SIuiskil-Bocimeor; SCO-Middel- burg. Derde klas D: Vogelwaarde-Steen; MOC '17-Gocs; Roosendaal-Mocrse Boys; Cluzo- na-Internos; SC Gastel-Cllnge, Brcskens- BSC. Vierde klas G: SC Kruisland-Meto, Noordhoek-NSV; Patrijzen-Vosmeer; RSV- Stccnbergen; Grcnswachters-VES '35. Vierde klas H. Philippine-De Noorman nen; Uzendijkc-Tbrneuzen; Axel-Hoofd plaat, HVV '24-Lewedorpse Boys; Bier- vlict-RCS; Koewaeht-Hontenisse Reserve tweede klas B' VOAB 2-Dongen 2; Roosendaal 2-Gilze 2; Zierikz.ee 2- Mocrse Boys 2; Longa 2-NOAD 2; Rood Wil W 2-TSC 2. RKDVC 2-Halslcren 2, ZONDAGVOETBAL AFDELING ZEELAND •Eerste klas: Zcelundia-Kwadendammc; Oostburg-Corn Boys; Jong Ambon- Sohoondijke; Domburg-Aardenburg; Ria W-Walchcrcn; Terholo-Zeeland Sport. Tweede klas A: Sluis-Hulsterloo; Libcr- ty-Hansweertse Boys; Rencsso-Hcinkons- zand; Graauw-Groede; Robur-SDO. Tweede klas B: Vlissingen 4-Hontenisse 3; Walcheren 2-Bicrvliet 2; Zicrikzee 3- Zoelandia 2; Vogelwaarde 3-Patrijzcn 2; Ria W 2-fJzendijke 2; Middelburg 4-Jong Ambon 2. Derde klas A. Middelburg 6-Volharding 2; RCS 5-Jong Ambon 3; Lewcdorpse Boys 2-De Noormannen 3', Walcheren 3-Zonnc- maire; Vlissingen 6-Zeeland Sport 3; Kwa- dondamme 2-Cortgcnc. Derde klas B: Zeelandia 3-Middclburg 5; Zicrikzee 4-Walcheren 4; Domburg 2-Hein- kenszand 2; Jong Ambon 4-RCS 4; Völhar- ding-Dreischor. Vierde klas A: Cortgene 2-Goes 5; Hein- kenszand 3-Kwadendamme 3; Patrijzen 3- Zierikzoe 5; Renesse 4-Hansweertse Boys 3. Vierde klas B: Dreischor 3-Ouwerkerk 2; Hanswcertse Boys 4-Lewedorpse Boys 3; Volharding 3-Renessc 2; Goes 4-Cortgene 3. DAMES Vierde klas C: Zundert-Forcial. HEREN Vierde klas D: HCGO-Barendrecht; For- eial-Vlissingen; Goes-Zevcnbergen; Ouden- bosch-HSD. Eerste klas D: Liberty 8-HSD 2. BILJARTEN INVITATIETOERNOOI DRIEBANDEN In hotel-café-restaurant Van der Weijdc in Noordgouwe wordt van vrijdag 24 tot en met zondag 26 april het jaarlijkse bv KVL invitatietoernooi driebanden afgewerkt. Aan het toernooi nemen acht spelers deel, die een halve competitie afwerken. De eer ste ronde begint op 24 april om zeven uur en de toernooiwinnaar is in de tweede helft van zondagmiddag 26 april bekend. De partijlengte bedraagt 30 caramboles. Namens de organiserende vereniging KVL nemen Leo de Munnik, Ben Wittenberg en Ruud de Bruin aan het toernooi deel. Zij krijgen concurrentie van het bv DOS- drietal Rinus Lems, Ger Monster en Paul Bodbijl Namens bv Onder Vrienden is Hans Berrevoets van de partij en Bertus Versteeg van bv OKK maakt het achtkop- pige veld compleet. Rinus Lems is houder van de wisselbeker. ROLSTOELVOETBAL ROLSTOELVOETBALTOERNOOI SPORTHAL ONDERDAK De Stichting Sport Gehandicapten Schouwen-Duiveland organiseert op zater dag 25 april 1987 in sporthal Onderdak in Zicrikzee een rolstoelvoetbaltoernooi. Hieraan neemt een zestal sportclubs van gehandicapten deel. De organiserende stichting verwacht veel belangstelling voor dit evenement, dat gehouden wordt van elf tot vier uur Ook u bont welkom. Verklein met de stichting de afstand tus sen valide sporters en mindcr-valido spor ters. ZOMERAVONDVOETBAL OPENINGSWEDSTRIJD ZAV-COM PETITIE Dc zomoravondvoetbalcompetitic 1987 in hel rayon Zicrikzee gaat op maandag 27 april van start met de wedstrijd tussen Schouwcn-Duivclands en Zeeuws kam pioen 1986, WIK en dc vetcrancnploeg van Zicrikzee. De wedstrijd wordt gespeeld op sportpark Den Hogen Blok in Zicrikzee en begint, zoals alle dertig wedstrijden in dc competitie om zeven uur. De vijf deelne mende ploegen werken anderhalve compe titie af en ontmoeten elkaar derhalve drie keer. Dc slotwedstrijd is vastgesteld op dinsdag 7 juli. eveneens op sportpark Den Hogen Blok. Door hot afvallen van dc PZEM-formatic wordt dit seizoen niet meer gespeeld in Noordgouwe. WIK speelt twee thuiswedstrijden op het Kerkwerfse sportpark Dc Vospit. De overige WIK- thuiswedstrijden en de thuiswedstrijden van Velocilas worden in Serooskerke ge speeld. De Zicrikzee en de Mcvo Veteranen en Stella Boys spelen hun thuiswedstrijd op sportpark Den Hogen Blok, dot voor het eerst gedurende het hele ZAV-scizoen ter beschikking staat van do organiscroi. de commissie. BRIDGEN ZOMERAVONDBRIDGE BURGH-HAAMSTEDE Dc bij dc Nederlandse Bridge Bond aan gesloten Bridgeclub Schouwen organiseert iedere maandagavond zomeravond- bridgedrives in hotel-restaurant Haamste de in Burgh-Haamstcdc. Deze avonden zijn voor iedereen, ook voor beginnelingen, vrij toegankelijk. Er wordt steeds om half acht begonnen. SCHIPHOL - Het schoonmaakper soneel van het Hilversumse bedrijf Westerveld heeft besloten de wilde stakingsacties op Schiphol te beëin digen en het werk weer te hervatten. Dit is meegedeeld door het actiecomi té en door directeur J. Westerveld van de onderneming.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 11