Brouwershaven promoveert naar eerste klas na klinkende 5-1 overwinning op zwak Cadzand Toch nog het kampioenschap WIK vervalt in oude euvel en verliest opnieuw: 1-2 Renesse in eerste helft overklast bij Hansweertse Boys: 4-2 M. K. Krijger ruim winnaar eerste vlucht St. Ghislain Tam Mevo bij Nieuwland niet verder dan 1-1 Duiveland verliest ook derby tegen ZSC door berusting Gehavend Dreischor bij RCS 4 niet verder dan puntendeling Zonnemaire defensief in de fout tegen zwakke opponent: 2-4 Turnbonden gaan op korte termijn fusie aan i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 21 april 1987 Nr. 24120 7 Door een 5-1 overwinning op Cadzand is Brouwershaven zeker van promotie naar de eerste klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal. Na de uitwedstrijd tegen ZSC in Scharendijke kan de ploeg van trainer Kees Kommer de competitie mogelijk nog afronden met het kampioenschap, wanneer op het eigen sportpark wordt gewonnen van mede-promo- vendus SVD uit Driewegen. BROUWERSHAVEN - Na een paar mislukkingen in voorgaande seizoenén is Brouwershaven er in geslaagd om de promotie naar de eerste klas af te dwingen. De ploeg van trainer Kees Kommer klopte Cadzand op het eigen sportpark Onder de Molen met 5-1 en schuift door deze overwinning met het Drieweegse SVD door naar de eerste klas. Met nog twee wedstrijden te gaan zijn beide ploegen onbereikbaar geworden voor de concurrentie. De twee promovendi moeten het in de voorlaatste ronde opnemen tegen Duiveland en ZSC, waarna zij elkaar in de slotronde in Brouwershaven ontmoeten. Dan valt vrijwel zeker de beslissing omtrent het kampioenschap, weliswaar slechts een formaliteit in het verlengde van de promotie, maar toch aardig om nog extra mee te pakken. KERKWERVE - Lange tijd deed het Kerkwerfse WIK dit seizoen mee in de race om twee promotieplaatsen in de tweede klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal. In de tweede com petitiehelft viel de ploeg van trainer Kees Berrevoets evenwel ver terug niet in het minst vanwege het 'feit, dat de ploeg in de oude fout verviel. Zoals in voorgaande seizoenen suk kelde WIK vanaf de hervatting van de competitie met de afwerking en werden er nog nauwelijks punten ge pakt. Ook tegen Hoedekenskerke ging het opnieuw fout. WIK kreeg le gio mogelijkheden het duel naar zijn hand te zetten, maar trok uiteinde lijk met 1-2 aan het kortste eind. WIK en Hoedekenskerke maakten er op het Kerkwerfse sportpark De Vospit een aantrekkelijk duel van. Voor beide ploegen stonden er geen belangen meer op het spel, zodat zon der wat voor aspiraties ook begonnen kon worden. In de vijfde minuut kreeg Hoedekenskerke een prima kans, maar doelman Leo van den Ou den was attent ter plaatse om een vroege achterstand te voorkomen. Na dit moment nam WIK het initiatief en domineerde vrijwel continu. Er kwamen ook kansen om te scoren, maar Aren van Wezel, Ad den Boer en Han van de Sande lieten de kansen onbenut. ,,We hadden halverwege al ruim voor moeten staan, maar even als de voorbije weken steeds het ge val was, faalden we hopeloos in de af werking", onderkende WIK-oefen- meester Kees Berrevoets. WIK trad Hoedekenskerke overigens tegemoet zonder Ad Theunisse en Joost Rotte. In de vijfde minuut van de tweede helft leed Henk Fondse balverlies, waarna een loeihard schot volgde, dat Leo van den Ouden dusdanig verraste dat hij nauwelijks reageerde. Tien minuten later was het weer gelijk. Een door Ad den Boer genomen hoek schop werd door een van de Hoede- kenskerke-verdedigers uit het doel geslagen. Den Boer benutte zelf de toegekende strafschop: 1-1. WIK had ook in de tweede speelhelft kansen om het duel een positieve wending te geven, maar een verdedigingsfout tien minuten voor tijd resulteerde in de tweede treffer voor Hoedekens kerke. In de slotminuten lieten Ad den Boer en Karei Manni unieke sco ringskansen onbenut, zodat de onno dige nederlaag een feit werd. HANSWEERT - Renesse is er niet in geslaagd om de competitie wedstrijd bij Hansweertse Boys tot een goed einde te brengen. De ploeg van trainer Kees van Dijk verloor met 4-2, maar presteerde met name in de tweede helft goed. Toen was het kwaad evenwel al geschied. In de eer ste helft overklaste Hansweertse Boys de Westhoek-bewoners. Drie verdedigingsfouten leverden evenzo veel doelpunten op. De 3-0 achter stand kon Renesse in de tweede helft niet meer rechtzetten. Renesse was in de eerste helft niet optimaal bij de les. Weliswaar trok de ploeg bij herhaling in de aanval, maar twee verdedigingsfouten en een mistasting van doelman Ad Hendrik- se zetten Renesse op een geflatteerde 3-0 achterstand. In de tweede periode van 45 minuten leek de ploeg als her boren. In de eerste vijf minuten kreeg Renesse reeds drie prima kansen, die evenwel niet tot treffers leidden. In de tiende minuut had de ploeg van Kees van Dijk toch nog succes. Jaap Boerma knalde vanaf dertig meter met links in de kruising. Re nesse leek op de weg terug, maar toen Hansweertse Boys halverwege de tweede helft andermaal van een fout je in verdedigend'opzicht profiteerde, was de strijd gestreden: 4-1. Een kwartier voor tijd verzilverde Jeroen van der Have nog een toegekende strafschop, maar dat was het laatste positieve wapenfeit van de Renesse- naren. Meer dan een 4-2 nederlaag zat er voor de roodwitte brigade niet meer in. ZIERIKZEE - Voor het eerst in het nog jonge vluchtseizoen werden de duiven gelost in St. Ghislain. Post duivenvereniging Zierick uit Zierik- zee was met 155 duiven van de partij voor de vlucht over 134 kilometer. De duiven werden zaterdagmorgen om half tien gelost onder prima vlucht- omstandigheden. Omstreeks een mi nuut voor elf werden de eerste twin tig duiven gesignaleerd. Twee duiven hielden in boven de P. D. de Vosstraat om vervolgens met sierlijke bogen te landen op het hok van eigenaar M. K. Krijger. Zij wonnen de vlucht met een gemiddelde snelheid van 1504 meter per minuut, oftewel ruim ne gentig kilometer per uur. Vijf minuten later had Krijger al vijf duiven thuis. De meeste andere melkers stonden toen nog te wachten op hun eerste duif. Met Krijger zal dit jaar terdege rekening gehouden moeten worden. Hij gaat ongetwij feld hoge ogen gooien. Een duif van Combinatie Van 't Veer kwam twin tig seconden tekort om de eerste prijs te kunnen bemachtigen. Ook alle andere deelnemers moch ten een aantal eieren in ontvangst ne men. De eerste vijf prijzen gingen uiteindelijk naar: 1. en 2. M. K. Krij ger; 3. Comb. Van 't Veer; 4. Gebr. Bol le; 5. Jac. Snijders. Brouwershaven was ook de voor bije seizoenen steeds een van de ge doodverfde kandidaten voor een van de twee promotieplaatsen in de twee de klas. De ploeg van trainer Kees Kommer demonstreerde wel steeds het betere voetbal, maar viel veelal op karakter door de mand. De terug keer van Leo Nou wen op de voorstop- perplaats en de komst van doelman Ronald Lievense en vleugelverdedi ger Bert van den Bos deden qua inzet bijzonder veel goed aan het collectief, dat Brouwershaven vormt. ,,Zij brachten een portie werklust in de ploeg, die we dringend misten. Met alleen technisch goed voetbal kom je er in de tweede klas niet, maar dat geldt straks zeker ook in de eerste klas", meent Brouwershaven-oefen- meester Kees Kommer, die de Brouw- se ploeg het komende seizoen overi gens verruilt voor het momenteel reeds in de eerste klas spelende SKNWK uit Nieuwerkerk. Wanneer Smerdiek uit Sint Maartensdijk uit de vierde klas van het KNVB-voetbal degradeert, lijkt SKNWK momenteel in veilige haven, wordt evenwel het Koudekerkse VCK het haasje, dan wordt de situatie voor de ploeg van trainer Bram Coomans alsnog pre cair. Rillandia is immers aan een fik se opmars bezig en staat inmiddels op een enkel punt van de Nieuwer kerkers, die het nog moeten opnemen tegen 's-Heer Arendskerke en Hein- kenszand. Brouwershaven had het te gen Cadzand niet echt moeilijk, on danks het feit dat de bezoekers na tien minuten fortuinlijk aan de lei ding kwamen. Leo Nouwen passeerde met een terugspeelbal zijn eigen doel man Ronald Lievense (0-1). Cadzand zette Brouwershaven hierna enige minuten onder voorzichtige druk, maar verder dan wat hoekschoppen kwam de ploeg niet. Toen Maarten Kristelijn en Bert van den Bos wat stringenter de mandekking gingen toepassen, was het snel gebeurd met de dadendrang van de bezoekers. Gelijkmaker Na twintig minuten in de eerste helft keerde het tij voor de thuis ploeg. Arjan Visser trok de partijen op gelijke hoogte via een afstands schot, dat nog enigszins van richting werd veranderd. Vijf minuten later leek Cadzand een goede kans te heb ben opnieuw op voorsprong te ko men, toen Bert van den Bos na een onschuldig duel met een van de Cadzand-aanvallors plotseling een strafschop tegen zich gegeven kreeg. Ronald Lievense verijdelde de door arbiter Bcrtus Bleyi gegeven sco ringskans. Dat was het laatste wapenfeit voor cle bezoekers. In de dertigste minuut en op slag van rust verhoogde Flip Bokelaar de score naar 3-1 door twee keer op identieke wijze doel te tref fen. Twee keer was hij bijzonder at tent ter plaatse op een dieptepass. De Cadzand-doelman moest in beide gevallen het antwoord schuldig blij ven. In de tweede helft bleef Brou wershaven domineren, maar het duurde toch nog tot de 23e minuut vooraleer de score weer werd ver hoogd. Een voorzet van Arjan Visser werd door de op revanche beluste Leo Nouwen ingekopt: 4-1. Tien minuten voor het eindsignaal pikte Martin Quist zijn doelpüntje mee door een voorzet van René Roon koppend af te ronden. Na deze treffer kwamen er nog volop kansen voor de thuisploeg, maar de zuiverheid in de afwerking liet fiks te wensen over. Do 5-1 zege betekende onafhankelijk van de resultaten van de concurrentie do promotie voor de Brouwse formatie, die terug kan zien op een voortreffe lijke tweede seizoenhelft. De mannen van trainer Kees Kommer leden op 29 november van het vorig jaar de laat ste nederlaag. Sinds die tijd werd al leen nog een punt verspeeld aan het Kerkwerfse WIK, dat in die fase van de competitie ook nog volop meedeed in de race naar een van de twee pro motieplaatsen. ,,We gaan stellig pro beren om de competitie met het kam pioenschap af te sluiten", memoreert Kees Kommer. Brouwershaven re kent min of meer op hot succesvol af ronden van de competitie. Het bij de promotie horende feest werd voorals nog doorgeschoven naar zaterdag 2 mei wanneer de confrontatie met SVD op het programma staat. Er is overigens nog meer succes mogelijk voor de Brouwenaren. die immers ook nog steeds actief zijn in het zater dagse afdelingsbekergobeurcn. NIEUWLAND - Een tam spelend Mevo is er niet in geslaagd om bij het fel gehandicapte Nieuwland een po sitief resultaat neer te zetten. Hal verwege het matige duel leidde Nieuwland nog met 1-0, waarna de Zierikzee.se ploeg in de tweede helft alsnog de halve winst voor zich opeiste. ,,Het duel was van Mevo- kant te tam, maar die constatering past volledig in het raam van een tamme competitie", constateerde Pe ter Goedegebuure, de technisch man van de Zierikzee.se vierde klasser. Eigenlijk zou je mogen verwach ten, dat de ploeg zich nog optimaal zou mogen inzetten, wanneer je ziet, dat je met nog vier wedstrijden te gaan op slechts vier punten van de bovenste plaats staat. Je verwacht als trainer een grote portie inzet, maar daar was niets van terug te vinden. Nieuwland speelde met veel meer in zet. Dc ploeg moest weliswaar wel vanwege de mogelijke kans op degra datie, maar we hadden van deze te genstander moeten winnen". Qua voetbal deed Mcvo niet voor de thuis ploeg onder, maar eens te meer werd duidelijk wat er door een ploeg be reikt kan worden, wanneer de inzet er is. In de eerste helft kreeg Mcvo goede mogelijkheden via Peter van de Linde en Renó Flohil, maar de overtuiging in de afwerking ontbrak, zodat Nieuwland verdedigend ge makkelijk staande bleef. Na een se rie Nieuwlandse hoekschoppon stui terde de bal op een knullige manier over laatste man Olivier Verwest heen, waarna Robin Tiel doeltreffend afrondde: 1-0. In de tweede helft domineerde Me vo. Gedurende 35 minuten speelde het gebeuren zich af op de Nieuw landse helft, maar meer dan een doel punt zat er niet in. René Verwijs kap te zich vrij van zijn directe opponent en rondde secuur af: 1-1. Nieuwland leek vanaf dat moment rijp voor een fikse afstraffing, maar toen bleek de zwakte in aanvallend opzicht aan Mevo-zijde. ,,We vergaarden in negen tien wedstrijden negentien punten, maar kwamen ook niet verder dan negentien doelpunten. Dat is veel te weinig om ook echt een rol van bete kenis te spelen", onderkende Peter Goedegebuure. In de voorbereiding naar het nu inmiddels op zijn eind lo pende seizoen scoorde Mevo uiterst gemakkelijk, maar vanaf het mo ment, dat het er echt om ging faalde de ploeg hopeloos. Er resteert de ploeg niet meer dan een kleurloze rol in de marge van het vierde klasge- bouren. OOSTERLAND - Het Oosterland- se Duiveland is immer een gevreesde opponent voor Sehouwen-Duiveland- se ploegen. De voorbije weken leek de ploeg van trainer Ed van Lent evenwel te berusten in het feit, dat de ploeg zich in veiligheid speelde. Brouwershaven wandelde simpel over de Oosterlandse ploeg en een week later had ook het Scharendijk- se ZSC geen of nauwelijks proble men met de bewoners van het Oostersportpark. De ploeg van trai ner Bert Verhoek had zelfs weinig problemen met het feit, dat er met drie invallers en een bruiloftstem ming aangetreden moest worden. Na een 0-2 ruststand won ZSC probleem loos met die cijfers. Daags voor de confrontatie tussen Duiveland en ZSC draafde de voltal lige ZSC-ploeg nog op om Ko Louwer- se te fêteren bij rijn huwelijk. De na weeën van dat uitstapje leken tijdens de warming-up nog door te werken', maar eenmaal aan de wedstrijd be gonnen, was ZSC toch meteen goed bij de les. Na het gebruikelijke af tasten bleek al snel, dat ZSC gemoti veerder was om het prestigeduel tot oen goed einde te brengen. De Scha- rendijkse ploeg was van meet af ge vaarlijker en evenals een weck eerder bleek Duiveland vooral aanvallend geen vuist te kunnen maken. In dc tiende minuut kwam Arno dc Jonge alleen voor doelman Sjaak Verhoek, maar dc Duiveland-doelman bleef staande. Vijf minuten later was het wel raak. Gerard Boogerd werd fou tief afgestopt. Gcrt-Jan Kunst nam dc toegekende vrije trap, Sjaak Ver hoek weifelde even bij het ingrijpen, waardoor de bal over hem heen bij Henry dc Voogd belandde. De ZSC- aanvallcr kopte raak: 0-1. Vijf minu ten later verscheen Hans van dc Werf alleen voor doelman Jan van Dongen, maar de 'jodel-jongcn' redde zich voortreffelijk. Tien minuten voor het rustsignaal bereikte een dieptepass Gerard Boo gerd, die kansloos leek tussen twee verdedigers en doelman Sjaak Ver hoek. De bal werd evenwel te zacht te ruggespeeld op de Duiveland- slotman, waardoor Boogei'd toch nog net ccn voet tegen het leer kon krij gen. Dc bal huppelde tergend lang zaam over de doellijn: 0-2. In de laat ste minuut van de eerste helft moest ZSC-laatste man Sjaak Dorreman corrigerend optreden, toen doelman Van Dongen reeds was gepasseerd. In de tweede helft werd een aanvallend Duiveland verwacht, maar daar kwam niets van terecht, vooral ook doordat vleugelspits Cees Zwager volledig uit dc wedstrijd werd ge speeld door Arnc Hubregtse. Gerard dc Voogd en Ko Louwerse kregen nog kansen de marge op te voeren, maar zij sprongen te nonchalant met de mogelijkheden om en ook Arno de Jonge kreeg nog een fraaie kans. Dui veland kon er slechts een gevaarlijke aanval tegenover stellen. De eind stand kwam bij 0-2. ZSC vierde feest en Duiveland zat met de kater. OOST-SOUBURG Dreischor ver speelde bij het Oost-Souhurg.se RCS 4 een punt (1-1) en is daardoor defini tief uit de race aangaande promotie naar de tweede klas. De ploeg van trainer Wim Kommer moest aantre den met een vooral gehavende aan- vaislinie, doordat Erik Dijst en Wer ner Kafoe verstek moesten laten gaan. Piet de Jonge haakte in een eerder stadium definitief af. ,,Er had desondanks meer ingezeten, wan neer we in de tweede helft wat atten ter met de mogelijkheden hadden omgesprongen en bovendien de arbi ter ons wat gunstiger gezind was ge weest", stelde Wim Kommer. Dreischor kwam na 25 minuten in dc eerste helft op voorsprong, toen Marcel IJzenbrand een vrije trap in een keer achter dc Walcherse doel man prikte. Verderop in het eerste be drijf was hij nog dicht bij verdere treffers, maar het geluk was niet aan de kant van Dreischor. Een van zijn kopballen belandde via de doelman op de paal. De weer het veld insprin gende bal werd door Dennis Dijst op nieuw ingeschoten, maar andermaal stond de doelpaal in de weg. Aan de andere kant waren er ook kansjes voor RCS, maar doelman Hans Hoek fungeerde als een be trouwbare sluitpost. Vlak na,rust moest Chris Tettero zich met een bles sure laten vervangen en na een kwar tier was de gelijkmaker een feit. Dreischor kwam niet of nauwelijks onder de indruk van de sterke oppo nent en leek alsnog op weg naar de overwinning, maar arbiter Bloks stond sportief succes in de weg. Eerst keurde hij een loepzuiver doelpunt van Dennis Dijst af, omdat hij bij zijn afrondende inzet geduwd zou hebben en vlak voor tijd zag de fluitist een voor iedereen zichtbaar handsgeval in de Oost-Souburgse doelmond over het hoofd. De 1-1 stand bleef staan. ZONNEMAIRE - In de voorbije we ken had het er alle schijn van, dat Zonnemaire aan een serieuze poging bezig was alsnog het vege lijf te red den in de derde klas van het zondag se afdelingsvoetbaj.. In de thuiswed strijd tegen Vlissingen 6 had een overwinning de definitieve veilig heidsstelling moeten verzorgen. Op het Zonnemairse sportcomplex ging de belangrijke vier pun ten wedstrijd evenwel volkomen onnodig verloren. Cruciaal punt in de verliespartij was het falen van het centrale verdedi gingsduo Stoffel Duinhouwer/Marco Tanis, dat vier keer mistastte, het geen evenzoveel doelpunten oplever de. Door de 2-4 nederlaag is Zonne maire vrijwel afhankelijk van het presteren van hekkesluiter Volhar ding 2, die nog een punt achterstand heeft op drie wedstrijden van het einde. ,,Het was noodzakelijk om dit duel tc winnen", onderkende Stoffel Duin houwer. .Vooraf hing er een sfeer van 02iderschatting. Vlissingen 6 zou wel eventjes opgerold worden en in feite had dat ook gekund. Er werd wel kei hard gewerkt, maar collectief faalde de ploeg. Met name in defensief oog punt lieten we veel steekjes vallen". Tot een kwartier in de tweede helft leek de wedstrijd ook de afwikkeling te krijgen, die verwacht werd. Na een half uur kwam Zonnemaire op voor sprong. Een vrije trap van Marco Tb- nis werd door Niek Dolst bij de twee de paal ingekopt: 1-0. Vlak voor rust ging de tandem Duinhouwer/Tbnis voor het eerst in de fout. Vlissingen kon simpel door het centrum afron den: 1-1. Vijf minuten na dc hervatting kwam Zonnemaire hernieuwd op voorsprong. Een dieptcpass van Jaap Schiettekatte bereikte Wim Fonteine. die attent afrondde. De wedstrijd leek gebakken, maar daai'na ging het totaal mis. Verdedigingsfouten lever den de gelijkmaker en de 2-3 op, waarna Zonnemaire risico's moest gaan nemen in defensief opzicht. Dc ploeg ging massaal in do aanval en kreeg toen een koekje van eigen deeg. Uit ccn counter scoorde Vlissingen nog de vierde treffer. Opnieuw was doelman Johan Goemans volkomen machteloos tegen de aanvalsopzct: 2- ZIERIKZEE - Wanneer dc leden vergaderingen van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond (KNGV) en de Nederlandse Katholie ke Gymnastiek Bond (NKGB) 13 juni akkoord gaan, is met ingang van 1 ju li dc fusie tussen beide bonden een feit. Dc nieuwe organisatie, die rond de 300.000 leden telt, gaat verder on der dc naam Koninklijke Nederland se Gymnastiek Bond (KNGB). Na jarenlange pogingen tot één turnbond in Nederland te komen, eerder waren ook het Koninklijk Ne derlands Christelijk Gymnastiek Verbond (KNCGV)en de Nederlandse Culturele Sportbond (NCS) bij de besprekingen betrokken, wordt de fusie tussen de grootste Nederlandse turnbonden in het jaar. dat het toer nooi om de wereldkampioenschap pen van 18 tot en met 25 oktober in Rotterdam plaats vindt, een feit. ZIERIKZEE - In de eerste helft van de competitie leed het tweede team van Mevo niet een nederlaag. Slechts ccn keer moest een punt worden ingeleverd, maar bij het begin van de tweede competitiehelft leek de ploeg de cadans kwijt. Wekenlang werden negatieve resultaten gescoord, omdat de ploeg door blessures in dc hoofdmacht, spelers moest af staan. Doordat evenwel ook de concurrentie niet steeds vrijuit ging bleef de marge ten opzichte van de concurrentie toch voldoende om de vormcrisis rustig te bonen te komen en uiteindelijk alsnog succesvol af te ronden. Overwinnin gen op SKNWK, Kloetinge en 's-Heer Arendskerke (2-0) brachten de Zierikzeese ploeg alsnog verdiend het kampioen schap en de promotie naar de reserve eerste klas van het Zeeuwse afdelin9svoetbal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 7