Sluiskil volledig van de (ver)kaart bij Zierikzee NIEUWSBODE Smerdiek legt attent spelend DFS geen duimbreed in de weg Serooskerke in slotfase alsnog naar puntendeling op tegen degradatie vechtend Bruse Boys Ouwerkerk nagenoeg uit tweede klas na 4-1 verlies bij Sluis Bruse dames remiseren Duel bij Middelburg mist doelpunten MIDDELBURG/ZIERIKZEE - KNVB-tweede klasser Zierikzee is gedurende het paasweekeinde in twee Zeeuwse derby's drie punten rijker geworden. De ploeg van trainer Hans van der Wekke blijft daarmee in het spoor van de beide koplopers WSC en Baronie, maar de respectievelijk drie en twee punten achterstand bieden waarschijnlijk toch te weinig soelaas om nog tot een suc cesvolle afwikkeling van de competitie te komen. Het dubbelblanke gelijke spel bij Middelburg en de 3-2 zege op het gevaarlijker geachte Sluiskil toonden aan, dat Zierikzee wel degelijk een hoofdrol had kunnen spelen, wanneer eerdere thuiswedstrijden een groter rendement hadden opgeleverd. Met de regelmaat van de klok faalde de roodzwarte brigade evenwel op sportpark Den Hogen Blok, waardoor de huidige marge ten opzichte van de twee Brabantse koplopers in belangrijke mate is ver klaard. Zierikzee-aanvoerder Kees Verkaart toonde zich tegen Sluiskil eens te meer de nog immer zeer nadrukkelijk aanwezige aanvalsleider. Hij scoorde drie keer en zorgde er daarmee nagenoeg in zijn eentje voor, dat Sluiskil met lege handen terug naar huis kon (3-2). Twee dagen eerder was hij in Middelburg minder succesvol in het dubbelblank geëindigde duel. Twee dagen nadat Middelburg en Zierikzee in een eerder spannend dan technisch hoogstaand duel een 0-0 ge lijkspel overeenkwamen, drong aan voerder Kees Verkaart zich op het ei gen sportpark nadrukkelijk op als scherprechter. Amper een minuut, nadat Sluiskil-aanvoerder Peter Zwart de score had geopend, trok Kees 'Platini' Verkaart de partijen op DFS verrichtte via de 3-0 overwin ning niet alleen goed werk voor zich zelf, maar hielp indirect ook het Nieuwerkerkse SKNWK een handje. Wanneer Smerdiek uiteindelijk het degradatiekind van de rekening wordt, degradeert slechts een ploeg uit de eerste klas van het zaterdagse afdclingsvoetbal. In dat geval mag SKNWK zich redelijk veilig wanen. Slaagt Smerdiek er evenwel in om het tij alsnog ten nadele van VCK te doen keren, dan degraderen de on derste twee ploegen uit dc eerste klas, omdat VCK wel en Smerdiek niet in het Zeeuwse gebeuren terug keert. De Thoolse verenigingen horen immers in afdelingsverband bij de af deling Brabant. DFS zat tegen Smer diek vrij vroeg op rozen. Daarvoor waren twee vroege treffers van Jack van Rees verantwoordelijk. Hij scoorde na elf minuten voor het eerst en vier minuten later verdubbelde hij met een schitterende volley de score tot 2-0. ..Hierna ging DFS wat te ge forceerd te werk, waardoor Smerdiek onnodig wat kansjes kreeg, maar doelman Eric Schot bleek weer voor treffelijk bij de les en bleef pro bleemloos overeind", onderkende Jaap van Huizen. gelijke hoogte via een schitterend ge nomen vrije trap, waarbij doelman Rob Wieland overigens niet echt vrij uit ging. Een minuut voor en een mi nuut na de hervatting drukte de Zierikzee-aanvoerder een stempel op de wedstrijd via twee velddoelpun- ten. Voor rust rondde Verkaart een in samenwerking met Ronald van Oeve- ren genomen hoekschop adequaat af Tot het rustsignaal werd er niet meer gescoord. In de tweede helft was Smerdiek meer in de aanval, doordat DFS wat al te laconiek met diverse situaties omsprong. Deson danks kwamen er mogelijkheden voor John van der Have. Jack van Rees en Clement Rijnberg om de sco re verder uit te bouwen. Rijnberg miste met name een nagenoeg niet te missen kans, maar na 25 minuten maakte hij zijn misser goed door voor 3-0 te zorgen. Direct na deze treffer kwam Martin Kooman in de ploeg voor Marco Jonker en tien minuten voor tijd mocht Rinus Verscput nog opdraven voor Jack van Rees. ,,Dc eerste helft was van DFS-zijde duide lijk beter. In de tweede helft ging de ploeg te slordig te werk, maar Smer diek slaagde er niet in om ook maar een duimbreed in de weg te leggen", legde Van Huizen nog uit. Na het ge lijkspel van SPS tegen SNS gaan al leen nog Tholense Boys en Krabben- dijke de Burgh-Haamsteedse ploeg met een punt vooraf. SPS en Klun- dert staan op gelijke hoogte. DFS resteren nog uitwedstrijden tegen SSV en SNS en een thuiswedstrijd te gen Mevo. met een schitterende inzet van de punt van het zestien metergebied. De bal belandde op de centimeter nauw keurig op identiek dezelfde plaats als bij het eerste doelpunt in de touwen. Op dat moment was de voorsprong voor Zierikzee geflatteerd, omdat Sluiskil zich in de eerste 45 minuten de betere kansen creëerde, maar bij herhaling knullig met de mogelijkhe den omsprong. Een fout op het mid denveld stelde Herman Savenijc in staat de openingstreffer in te leiden. Bart Helbers peurde er nog wel een hoekschop uit, maar even later lag de bal toch achter Peter Noordijke, door dat Peter Zwart de door Paul van de Hooft genomen hoekschop in een keer omzette: 0-1. Vrije trap Een overtreding tegen Peter van Vossen net buiten het strafschopge bied leverde even later een vrije trap op. Nadat na veel wikken en wegen de Sluiskil-muur was opgesteld, krulde Kees Verkaart de bal om de muur en via de rug van Karei Wul- lems in de touwen. Het duel speelde zich vervolgens voornamelijk op hot middenveld af, maar de betere kan sen bleven toch bij Sluiskil. Dicht bij een nieuwe voorsprong was Sluiskil, toen Bart Helbers een inzet van Mark de Kunder verkeerd raakte en het leer rakelings het doel van Peter Noordijke miste. Vijf mi nuten voor rust kreeg Wim O ver weel een gelegenheid om Zierikzee aan een voorsprong te helpen, maar hij zette een vrije bal met te weinig over tuiging in. Op slag van rust was de voorsprong er toeh. Kees Verkaart speelde een hoekschop naar Ronald van Oeveren en deze prikte hei leer weer in de voeten van zijn aanvoer der. Verkaart werd niet aangepakt en mocht zijn hoek uitzoeken, hetgeen hij attent deed. In de openingsmi nuut van de tweede helft was het an dermaal raak. Verkaart soleerde door de niet ingrijpende defensie tot hij midden voor het doel was aange land. Een schuiver verraste de ander maal niet attent reagerende Rob Wie- land: 3-1. Zierikzee kreeg na de derde treffer de gelegenheid en de mogelijkheden om verder weg te lopen van de ploeg van trainer Han van de Hooft, maar sprong niet alert genoeg met die kan sen om. In de achttiende minuut viel de treffer verrassend aan de andere kant. Peter Zwart mocht oprukken. Zijn inzet leek geblokt te worden, maar uit de kluts belandde de bal op het hoofd van de enkele minuten te voren in het veld gekomen Ludwig Jurriëns, die doelman Peter Noordij ke het nakijken gaf. Halverwege de tweede helft kwam Dolf Roks in de ploeg voor Wim Overweel en een kwartier voor tijd mocht Theo Wit tenberg invallen voor Peter van Vos sen, die ogenschijnlijk met een vorm crisis kampt. Van Vossen kan niet meer, zoals eerder in de competitie, ëen stempel drukken op het gebeu ren. Nadat Marco en Ronald van Oe veren kansjes hadden laten liggen, kreeg Sluiskil vijf minuten voor tijd nog een prima kans, toen Wim van de Maas net buiten het strafschopgebied Peter Zwart neerlegde. De vrije trap van Paul van de Hooft werd door Zwart te zwak ingeschoten, waardoor de kleine Zierikzeese zege er toch bleef staan. Hoe belangrijk Kees Ver kaart in deze wedstrijd voor zijn ploeg was, bewijst het gegeven, dat hij in het laatste half uur veelvuldig als extra verdediger goed werk ver richtte. Doelkansen De ontmoeting tussen Middelburg en Zierikzee leverde beide ploegen le gio scoringskansen op in een wed strijd, die wel voortdurend spannend bleef, maar technisch van geen al te hoog kaliber was. Voor de thuisploeg was het binnenhalen van ieder punt van essentieel belang met het oog op de precaire situatie, waarin de hoofd stedelingen zich bevinden. De eerste twintig minuten van de wedstrijd waren duidelijk voor Mid delburg, waarin Wim Dekker een hoofdrol opeiste. Gaandeweg even wel kwam Zierikzee meer in de wed strijd, maar serieuze scoringskansen kwamen er vooralsnog niet, ondanks een verkregen overwicht. Vijf minu ten voor het rustsignaal moest Peter van Vossen zich laten vervangen door Wim Overweel, nadat hij enkele mi nuten geblesseerd had rondgehup peld. In de tweede helft werd het duel rommelig, maar voor beide doe len kwam er wel kansen doordat bei de ploegen via lange ballen probeer den om het middenveld over te slaan. Voornaamste man voor Zierikzee werd doelman Peter Noordijke. In het laatste kwartier redde hij op een schitterende manier op inzetten van Wim Dekker, Edwin Lcijnse en op nieuw Wim Dekker. Aan de andere kant lieten Rini Stoutjcsdijk en Mar tin Quist kansen onbenut, terwijl Bart Helbers uit een vrije trap de doellat raakte. Het duel eindigde te recht in een gelijkspel, jammer was het voor het publiek, dat dit zonder doelpunten gebeurde. MAASBRACHT - In het casino van Maasbracht is voor ruim tien miljoen gulden aan loon-, vennootschaps-, omzet- en kansspelbelasting ontdo ken. Dit is gebleken uit oen afgeslo ten onderzoek door het fiscaal frau deteam en de rijkspolitie naar onregelmatigheden bij het spcclcasi- no. Een woordvoerder van de rijkspo litie heeft dat bekend gemaakt. BUNNIK - De premies voor auto verzekeringen gaan gemiddeld met 7.5 procent omhoog. De verzekeraars hebben tot die forse verhoging beslo ten omdat ze op de autoverzekeringen miljoenenverliezen lijden. SLUIS - Puur theoretisch kan Ouwerkerk het vege lijf nog redden in de zondagse tweede klas, maar dat is ook alles. De ploeg van trainer Piet Vreeke kan bij winst in de twee resterende wedstrijden nog op gelij ke hoogte komen met Liberty, maar dan nog is de klus niet afgerond. Ouwerkerk belandde definitief in deze netelige positie, doordat de uit wedstrijd bij Sluis met 4-1 verloren ging. Halverwege leidde de Zeeuws- Vlaamse ploeg reeds met 2-1. Dc Ou werkerkers koken in Sluis reeds na drie minuten tegen een ach terstand aan. Een hoekschop zeilde ineens over doelman Marco van de Marei in hot doel. Een kwartier latei- was het opnieuw raak Balverlies op het middenveld resulteerde in een counter, die met succes werd afge rond: 2-0. Hierna deed Ouwerkerk „Eigenlijk hebben we via deze uit slag allebei verloren", stelde Jan Meulmeester na afloop van de matige partij voetbal, die gedurende de tweede helft evenwel nog enigszins boeide door de onverwachte kansen die Bruse Boys kreeg om winnend van het veld te stappen. ,,We schieten er allebei niets mee op". Die constate ring gold stellig Se roos kerke, maar voor Bruse Boys zijn er.met de wed strijden tegen SC Everstein, SSS, Tricht en AZVV voor de deur nog ter dege mogelijkheden, wanneer de ploeg de overbekende Bruse instel ling op kan brengen. De mede gegadigden voor de drie degradatie wat terug via een goede kans voor Jccn Dijkstra, maar hij liet verzilve ring achterwege. Tien minuten voor het rustsignaal hadden d«- bezoekers alsnog succes Uit een afgeslagen hoekschop scoorde Rcné Manni zijn eerste doelpunt van dc Ouwerkerkse hoofdmacht: 2-1. In de openingsfase van de tweede helft kreeg Jeen Dijkstra een goede kans en Ouwerkerk drong ook enigs DOMBURG - Het eerste da mesteam van tie LTC De Bru-Tèn speelde in het Walcherse Domburg tegen de gelijknamige LTC en kwam uit op een verdienstelijk 3-3 gelijk spel. Het resultaat is verdienstelijk, omdat de Bruse damesploeg moest aantreden zonder eerste speelster Corrie de Waal, waardoor alle dames een plaatsje naar boven schoven en plaatsen verloren stuk voor stuk hun wedstrijden tijdens het paasweekein do. hetgeen betekent, dat Bruse Boys in ieder geval een punt rendement had ..Veel is het niet, maar het is toch in ieder geval nog wat", filosofeerde Jan Kostense. ,,We hadden de voor sprong overigens nooit meer uit han den mogen geven In de slotfase wil den we het echter in verdedigend opzicht te mooi doen. Hot blind rui men van de bal zit er blijkbaar bij ie dereen nog niet ingebakken". Drie minuten voor tijd verloor Jan Min ima rd een duel van Jan Leendertse, hetgeen een vrije trap opleverde. Hans Adriaanse verzond een inswin- zins aan, hetgeen resulteerde in een serie hoekschoppen. Tot de 25e mi nuut bleven er uitzichten op een posi tief resultaat, maar toen scoorde Sluis 3-1 en was het pleit beslecht. Marco van de Marei was het eerst bij een dieptepass. maar raakte de bal alsnog kwijt, Het leer werd voorge trokken en alsnog afgerond Tien mi nuten voor het eind resulteerde een afstandsschot in de- 4-1 eindstand dus zwaardere tegenstandsters kre gen dan normaliter. Co ra de Waal, die Corrie de Waal verving, kweet zich uitstekend van haar taak en won met 3-6, 5-7 van L. Jacobs. Ook Barbara Hoezen, die nu als eerste dame speelde, won. Zij bleef M. Maranus met 1-6, 2-6 de baas. Adrie de Looff en Wies van der Doe konden het Walcherse geweld niet bolwerken, al boog Wies van der Doe pas na 7-5 in de derde set. De dubbels werden 'zusterlijk' gedeeld, waar door de eindstand op 3-3 werd be paald. ger en Bert Riemens kon volkomen vrijstaand inkoppen: 2-2. Het betekende een afknapper voor Bruse Boys, dat op weg leek naar een toch redelijk spectaculaire zege. In de eerste helft had de thuisploeg weinig in te brengen, al had Serooskerke nog wel de hulp van verdediger Leen van de Bijl nodig om uiteindelijk op voor sprong te komen. In de 38e minuut leed het rechter verdedigingsblok on nodig balverlies Marcel de Nijs mocht inschieten, maar Leen van de Bijl plukte de bal uit het doel. overi gens met doelman Steef van de Velde in zijn rug. De Nijs verzilverde de toegekende strafschop: 0-1. Eerder in de wed strijd had Serooskerke zich enkele keren gevaarlijk laten zien via snelle counters met Bert Riemens en Jan Leendertse. Doelman Steef van de Velde bleef evenwel redelijk gemak kelijk staande en laatste man Jaap van de Berge domineerde veelal bin nen het zestien metergebied. Aan de andere kant waren Jan Minnaard en Tonnie van de Berge dicht bij een succesje, maar ook doelman Jan- lVillettt Dooge wist van geen wijken Serooskerke begon met weinig over tuiging aan de tweede helft en kreeg daarvan de trekken vrij snel thuis. Extra gemotiveerd door de flegma tieke instelling van de Walcherse ploeg trok Bruse Boys bij herhaling brutaal in de aanval en in de dertien de en twintigste minuut was er on verwacht succes. Eerst stond Egbert von L'nen aan de basis van de door Theun de Ronde geproduceerde ge lijkmaker en vervolgens bood Tonnie van de Berge Mareo van der Have een kans, die de- middenvelder listig be nutte. Met de extra aanvallers Jan Riemens en Wim Allaard in de ploeg probeerde Jan Meulmeester alsnog een complete afgang te voorkomen. Hij leek te falen, totdat het noodlot drie minuten voor tijd alsnog toe sloeg voor Bruse Boys. Jan Minnaard in duel met Jan Leendertse in het duel lussen Bruse Boys en Serooskerke. Marco van der Have en Theun de Ronde kijken toe hoe het duel zich ontwikkelt. Van der Have en De Ronde namen de twee Bruse treffers voor hun rekening, vooraleer Bert Riemens vlak voor tijd Serooskerke alsnog dc halve winst bezorgde: 2-2. BURGH-HAAMSTEDE - DFS doet op drie wedstrij den van het einde nog steeds voluit mee voor het kam pioenschap in de vierde klas van het zaterdagvoetbal. De formatie van trainer Jaap van Huizen klopte op het ei gen sportpark Van Zuijen het in ernstige degradatiezor- gen verkerende Smerdiek probleemloos met 3-0 na een 2- 0 ruststand. De score had zonder problemen nog hoger op kunnen lopen, wanneer DFS in de tweede helft attenter met de mogelijkheden had omgesprongen. BRUINISSE - Opnieuw slaagde Bruse Boys erin om een hooggeplaatste Zeeuwse opponent te verrassen. Se rooskerke moest bij de Bruse degradatiekandidaat win nen om de kleine kans op het kampioenschap te behou den. Voor Bruse Boys gold hetzelfde uitgangspunt, maar dan met het oog op de dreigende degradatie. Alles bijeen voldoende ingrediënten om tot een boeiende wedstrijd te komen, maar daar kwam op het zonovergoten sportveld van de Bruse ploeg weinig of niets van terecht. Bruse Boys werkte met name in de tweede helft hard, maar de ploeg mist simpelweg de klasse om een technisch vaardi ge ploeg als Serooskerke te stimuleren, wanneer onver hoopt een fikse matheid over die ploeg ligt. Serooskerke leek niet of nauwelijks in de problemen te zullen komen, toen het scorebord halverwege 0-1 aanwees. Toen de ploeg daar evenwel in de tweede helft te veel van uitging, moesten er plotseling twee tegentreffers geïncasseerd worden en was de noodzaak aanwezig om tegen de ver wachting alsnog werk te verrichten. De formatie van coach Jan Meulmeester leek te gaan falen, maar drie mi nuten voor tijd viel toch alsnog de gezien de matige in stelling onverdiende gelijkmaker: 2-2.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 6