Gefeliciteerd stukken Verkoop in Graanbeurs trekt veel bezoekers de vele gezichten van de Blouse. Directeur PTT in Zierikzee neemt afscheid Expositieruimte in Dikke Toren Veel bezoekers voor de verkoop in de Graanbeurs te Zierikzee. Ruim 8000 gulden voor tehuis in Ede ZIERIKZEE - De inrichting' van een tehuis voor geeste lijk en lichamelijk gehandicapten in Ede was het doel waarvoor in de Graanbeurs te Zierikzee een verkoping- werd gehouden die werd georganiseerd door leden van drie kerken. Op lange tafels lag een assortiment goede ren uitgestald dat door zijn hoeveelheid en gevarieerd heid niet zou hebben misstaan in de beroemde winkel van Sinkel. De hele dag, maar vooral in de ochtenduren maakten vele mensen hieruit hun keuze. Dat bleek aan het eind van het evenement goed voor een netto op brengst van ruim 8000 gulden. Een resultaat waarmee de initia tiefnemers zich bijzonder tevreden toonden. Het evenement werd geor ganiseerd door een samenwerkings verband bestaande uit leden van de Oud Gereformeerde Gemeente Ne derland, de Gereformeerde Gemeen te Nederland en de Hervormde Kerk Het Gekrookte Riet. Het betreft hier een landelijke organisatie die onder de bijbelse benaming Addullam al sinds enkele jaren dergelijke verko pingen in verschillende plaatsen in Nederland stimuleert. Men brengt hiermee geld bijeen voor een tehuis voor lichamelijk en geestelijk gehandicapten in Ede. Het tehuis wordt in juni geopend en de opbrengst die in Zierikzee werd be haald was vooral bedoeld voor de in richtingskosten. Het wa? de eerste keer dat een dergelijke verkoping op Schouwen-Duiveland werd gehou den. Zij kwam hier tot stand dankzij het werk van ongeveer veertig vrij willigers uit bovengenoemde kerken die hier op het eiland afkomstig wa ren uit Zierikzee, Nieuwerkerk en Oosterland. Een van de organisatoren, me vrouw K. Uil-Verhage, vertelde dat veel van de artikelen die te koop wer den aangeboden door vrijwilligers zelf werden gemaakt. De rest bracht men bijeen via voordelig inkopen. Enkele van de artikelen die werden verhandeld waren boeken, kleding, houten speelgoed, snoep, eieren en bloemen. SCHOUWEN-DUIVELAND Collecte Opnieuw gaan tussen 27 april en 3 mei vele vrijwilligers van het natio naal epilepsiefonds langs de deuren op het eiland. Dit jaar is de collecte week ook de start van een grote voor lichtingscampagne: Epilepsie en On derwijs. Alle scholen in Nederland krijgen één dezer dagen ondermeer een uitvoerige lesbrief toegezonden. Bij 507c van de epilepsie-patiënten treedt de eerste aanval op voor het twintigste jaar. Juist op de scholen wordt dat duidelijk. Zo'n 90.000 men sen (dus 1 op de 150) hebben epilepsie. Dat is een voorzichtige schatting. Ve le anderen hebben de kans een grote of een kleine aanval van iemand met epilepsie mee te maken. De komende collecte en voorlichtingscampagne zijn daarom van uiterst belang voor minstens 90.000 Nederlanders. Televisie Menig vogelliefhebber zal woens dagavond 22 april aan de tv ge kluisterd zitten. Dan zendt de NOS in het programma Van gewest tot gewest Vogels op Schouwen-Duiveland uit. Het programma begint om 19.22 uur op Nederland 2. ZIERIKZEE Kleuterbezoek De kleuters van de basisschool Zon newijzer uit Zonnemaire hebben in hot kader van het project beroepen een bezoek gebracht aan bakker Boot in Zierikzee. De bakker stopte de kleuters vierstukjes deeg in hun han den om er broodjes van te maken. Na het broodbakken volgden de koekjes. Tussen alle bedrijven kregen de jeug dige bakkertjes limonade en een ge vulde koek. Toen de koekjes de oven ingingen, was het echter de hoogste tijd om naar school terug te gaan. De koekjes kwamen dankzij een moeder van een van de leerlingen een dag la ter echter alsnog op de juiste plaats terecht. Bij het afscheid van bakker Boot kregen de kleuters als „herinne ring" een paashaantje en een kren tenbol mee naar huis. Gereformeerde Bijbelstichting Voor de Gereformeerde Bijbelstich ting, hoopt vrijdag 24 april om half acht, dhr. J. de Boer uit Terneuzen te spreken in het kerkgebouw van de Oud. Ger. Gem. in Nederland te Zie rikzee. Stiltekring Vr^desplatform De eerstvolgende Stiltekring voor de vrede wordt gehouden op zaterdag 25 april, evenals de vorige keren on der de Beuze op het Havenplein. Er wordt in de kring niet gesproken, noch enige actie ondernomen. De Kring is bedoeld als bezinning op het streven naar vrede en gerechtigheid en als bemoediging voor hen die daarbij betrokken zijn. Aansluiting bij de Kring kan tussen 14.30 en 15.00 uur, of een gedeelte ervan. Werkgroep De Interkerkelijke Werkgroep Zie rikzee heeft voor zondag 26 april om 17.00 uur een kerkdienst op het pro gramma staan met als thema Han den. Dit gebeurt in samenwerking met het gezinsvervangend tehuis Schouwenoord, het dagverblijf Brug- zicht en de ZMLK-afdeling van de Beatrixschool. Tijdens de voorberei dingen hebben de bewoners en de leerlingen samen met hun begelei ders nagedacht over wat je allemaal met je handen kunt doen en dit nader uitgewerkt. Zoals gewoonlijk bij deze samenkomst in de plaatselijke Gere formeerde kerk zullen zij ook een groot aandeel in de liturgie hebben. Dementie Dementie en de problemen in ver band met de ouder wordende mens is iets dat niet alleen bij hulp- en dienstverlenende instanties voor komt, maar ook in de kring van de fa milie en vrienden treedt het in de be langstelling. Vanaf 29 april worden op drie achtereenvolgende woensda gen (6 en 13 mei) informatieavonden gegeven in de bovenzaal van de Gere formeerde kerk te Zierikzee. Er wordt ondermeer besproken wat de mentie is en hoe de verhouding van de demente bejaarden thuis is. Op de laatste avond komt de pastorale zorg rond dementie aan de orde. De toe rustingscommissie van de Gerefor meerde Hervormde kerk van Schou wen-Duiveland nodigt iedereen hiervoor uit, die in het onderwerp geïnteresseerd is en die kan dan één of meer avonden bijwonen. Deskun digen van verschillende disciplines zijn ook uitgenodigd om de inleiding te verzorgen. De samenkomst begint om 19.45 uur. Astma-collecte In de week van II tot en met 17 nici wordt de jaarlijkse Astma-collecte gehouden. Het Astma Fonds streeft ernaar het overgrote deel van de op brengsten te besteden aan de bestrij ding van astma en aanverwante aan doeningen. BU RGH-H AAMSTEDE Voorjaarsconcert Het dorpshuis De Schutsc is zater dag 25 april afgehuurd voor de zang vereniging Nu met Hope. Naast het optreden van Nu met Hope verschij nen het ouderenkoor, het huisvrou wenkoor, het kerkkoor en de muziek vereniging Witte van Haemstede ook ten tonele. Het concert begint om 19.45 uur. ZONNEMAIRE 30 April De Brouwse burgemeester C. Slabbc- koorn leidt dit jaar om 9.30 uur de Koninginnedag in Zonnemaire in. De plaatselijke schooljeugd gaat daarna kleding showen.en vervolgen met een optocht door het dorp met als koplo per de plaatselijke muziekvereniging Nut en Uitspanning. Hierna wordt aandacht gevraagd voor het oplaten van ballonnen bij de school, waarna de Oranjemarkt wordt geopend met kinderspelen op het schoolplein. Het middagprogramma gaat om 13.30 uur verder met een optreden van de majp- rettenvereniging Apolonia uit Brou wershaven. Ze worden begeleid door eerdergenoemde muziekvereniging. Verder staat de inwoners nog meer te wachten, zoals een kindermarkt, kin derfilm, prijzenuitreiking en een bin go die gevolgd wordt met dansen. OUWERKERK Koninginnedag De Oranjevereniging Prinses Beatrix in Ouwerkerk heeft voor Koningin nedag de nodige activiteiten op het programma staat. Het programma ziet er als volgt uit: 10.00-10.45 uur Poppentheater in het Dorpshuis; 10.45-12.00 uur: Spelletjes aan de Advertentie Lange tuniekblousons in Charleslonstijl of Garbo-look. Diep ingezette mouwen. En platte plooien voor 't lengte-effect. Western-overhemden en Hawaii- shirts. De mode kiest voor variatie Omdat u graag uw eigen mode kiest. G N A T U U R 8 7 'N PERSOONLIJKE ZAAK Ring voor do groepen lt/mB van dc bassischool; 13.15 uur: Opstellen voor de optocht bij het Dorpshuis; 13.30- 14.30 uur: Optocht met versierde fiet sen, karren enz. met begeleiding van „Nieuw Leven". 15.00-17.00 uur: „Su perduo" Spelen aan dc Ring, Duo's- van een man en een vrouw strijden om dc titel „Superduo". Gestreden wordt op basis van kracht, behendig heid, conditie en intelligentie; 15.30- 17.00 uur: Kinderrommelmarkt op de Ring; 18.15-19.00 uur: gekostumeerd voetbal (op de Ring) tussen twee teams van elk 10 spelers. 19.00 21.00 uur: Puzzeltocht. Vanaf 19.00 uur kan een deelnemerskaart afhalen in het Dorpshuis; 21.30 uur: lampionoptocht met „Nieuw Leven". Opstellen vóór het Dorpshuis. Na afloop hiervan is prijsuitreiking van dc puzzeltocht in het dorpshuis gepland. Aansluitend muziek met fli.se-dockey in het dorps huis, tevens grote loterij. Vergadering De culturele vereniging Ouwerkerk houdt dinsdag 28 april oen algemene ledenvergadering in hot Dorpshuis van Ouwerkerk. Deze vergadering begint om 20.00 uur. NIEUWERKERK Vergadering De vergadering van de Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duive land is vervroegd in verband met het vaststellen van de concept begroting voor het jaar 1988. Eerder werd door het bestuur bekend gemaakt dat de vergadering 14 mei werd gehouden. Dat is niet het geval. De samenkomst is dinsdag 28 april om.14.00 uur in het dorpshuis te Nieuwerkerk. Naast heti agendapunt concept begroting 1988 wordt ondermeer ook gesproken over de huisvesting, verkiezing nieuwe penningmeester en het afscheid van mevrouw Van de Hark en over me neer Van dc Welle. OOSTERLAND Oranjefeest De Oranjevereniging in Oosterland viert Konginnedag met een aantal festiviteiten. Het programma voor 30 april ziet er als volgt uit: 8.00 uur: Klokgelui. 19.15 uur: Op tocht met versierde fietsen, steps, karren enz. Deze wordt voorafgegaan door de Muziekvereniging „Ooster- lands Fanfare. Start vanaf de Markt. Voor de mooist versierde vervoermid- BROUWERSHAVEN - ,,De Here gaf blijdschap in ons gezin door de geboorte van een dochter en een zusje Arigje Jan na Maria." Deze zin op het geboortekaartje van C. Stoel en T. Stoel-van de Meyden uit Brouwershaven ivas voor de jubilerende bank de directe aanleiding om de familie persoonlijk met enkele cadeautjes te gaan feliciteren. De Rabobank-directeur E. Hop ging in gezelschap van zijn vrouw en een fotograaf naar de familie Stoel om een bos bloe men aan de gelukkige moeder te geven. Daarnaast werd de acht dagen oude baby verrast met een grote beer en spaar potje in de vorm van een zuigflesje. Elk gezin in Renesse, Scharendijke. Brouwershaven en Burgh-Haamstede waar een baby wordt geboren in de maand april, wordt verrast. De prognose is dat er door de bank acht pasgeboren kinde ren bezocht worden. De foto's die bij de bezoeken worden gemaakt zijn voor het jubileumboek, dat waarschijnlijk medio mei van de pers rolt. Ook wil de bank de mensen aflopen die op 22 april jarig zijn. Men verwacht daarvoor ongeveer 22 personen. Verder worden de huwelijken bezocht die in de maand april voltrokken zijn. Dit alles gebeurt omdat de Rabobank Schouwen 75 jaar bestaat. NOORDWELLE Reisje De dames van de afdeling Noord- wcllc van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen gaan dinsdag 28 april op reis. Dit jaar gaat de tocht naar Apeldoorn, waar een bezoek wordt gebracht aan paleis Het Loo. Er zijn op dit moment nog enige plaatsen vrij voor dcc jaarlijkse trip. Voor informatie over vertrektijd en het programma voor deze dag kan men contact opnemen met een van de bestuursleden van de afdeling. delen zijn enkele prijzen beschik baar. Aansluitend (omstreeks 10.15 uur): Kinderspelen op de Saele voor peu ters, kleuters en basisschool leerlingen. Tevens is er een kinder markt, waar kinderen eigen speel goed, stripboeken, etc. onderling kunnen ruilen of verkopen. Om deze handelswaar uit te stallen dient men zelf voor tafel of (vloer)kleed te zor gen. 14.00 uur: Touwtrekwedstrijd op de Saele. Wie wordt het sterkste team van Oosterland. Ploegen van 7 perso nen strijden om de eer. De ploegen kunnen zich ter plaatse inschrijven. Aansluitend hierop verzorgd de brandweer van Duiveland een specta culair evenement. 16.15 uur Verrassings-zoekwedstrijd voor de jeugd. Omdat dit een verrassing be treft, wordt hierover op de dag zelf instructie gegeven. Deze wedstrijd start vanaf de Markt. 18.30 uur; Gezelligheidsrit voor au tomobielen. Inschrijven en start van af 18.30 uur in en bij Neffen d'Eule. Inschrijfgeld 5,- per auto. Uitslag en prijsuitreiking na afloop in d'Eu le. 20.00 uur: Oranjebal met mede werking van het Schelde Trio, bekend van radio en TV, in de zaal van Neffen d'Eule. De oranjevereniging verzoekt een ieder om op 30 april de vlag uit te ste ken. Wie de driekleur buiten hangt maakt hiermee kans op een taart, 's Morgens om 8.30 uur worden uit een adressenbestand een aantal namen getrokken. Wappert erbij deze perso nen een driekleur dan ontvangt deze hiervoor een taart. BRUINISSE Aquarium 'i .1 i f i f«* I „Dit hebben we nog nooit gezien. Het water is zo helder als in een goed verzorgd aquarium". Aan het woord enkele Belgische sportvissers die bij de Plompe Tbren bij Koudekerke aan het duiken waren. Ze verwonderden zich tijdens hun duiktochten in de Oosterschelde over het abnormaal heldere water van de zee-arm zoals dat verschijnsel zich vorige week vrijdag en zaterdag voordeed. Inder daad kon er in het Oosterscheldebek- ken vele meters ver gekeken worden, nog veel verder dan anders in het toch al heldere water. Het verschijnsel dat de duikers waarnamen kwam door dat in verband met de zandafsluiting van de Krammer de Stormvloedke ring in de Oosterschelde potdicht stond zodat er geen stroming meer voorkwam. Immers, in de stroomgeu- len staat normaal veel stroming die transport onderhoudt van sedimen taire oorsprong. Zand, slib en veen vormen de bodem van deze estuaria waarbij de getijstromen het trans port en de samenstelling van deze se dimenten bepalen. En dus het zicht onder water in meerdere of mindere mate bepalen. Maar het getij werd en kele dagen stop gezet, de zwaardere materialen zakken naar de bodem en wat over blijft is het kraakheldere water..... Energiedag De werkgroep energiebeleid van de Zeeuwse Milieufederatie houdt dins dag 19 mei een energiedag. Deze dag wordt gehouden in de provinciale bi bliotheek in Middelburg en begint om 13.30 uur. Deze dag staat in het te ken van de energiebesparende maat regelen voor de bestaande bouw. De ze energiedag wordt geopend door W. Kooiman van de Bouwwinkel Zee land in Middelburg. Daarna volgt een drietal inleidingen door ir R. J. Win ter (Centrum voor energiebesparing in Delft), ir J. van der Lingen (Bouw centrum Rotterdam) en J. F. Verwilg- hen van het ingenieursbureau Bra- venboer en Scheers. Aan de hand van een aantal stellingen is er ter afslui ting van deze dag een forumdiscussie. Belangstellenden kunnen zich voor 8 mei opgeven. MIDDELBURG Vrouw en werk Ten behoeve van vrouwen die wcer- of voor het eerst buitenshuis willen gaan werken organiseert Vrouw-en- Werk Zeeland in verschillende plaat sen in Zeeland cursussen onder dc ti tel Vrouw en werk. Volgens Vrouw en-Werk moet het doel van de cursus worden gezien als een oriëntatie op werk en/of opleiding. Hierbij wordt informatie gegeven over het arbeids bureau, opleidingsmogelijkheden, solliciteren en arbeidsrecht. Men wil hiermee de weerbaarheid van vrou wen op de arbeidsmarkt verhogen en een discussie-aanzet vormen over dc positie van mannen en vrouwen op de arbeidsmarkt en de wijze waarop be roepskeuze door vrouwen en meisjes tot stand komt. Uit ervaring met der gelijke cursussen is gebleken dat de helft van de deelnemers werk vindt. ZIERIKZEE - De heer C. Karre- mans, directeur van het postkantoor in Zierikzee, verlaat met ingang van zaterdag 25 april de dienst. Ter gelegenheid hiervan is er die dag tussen 16.00 en 17.30 uur gelegen heid om afscheid van hem te nemen. Deze afscheidsreceptie wordt gehou den in het voorsorteercentrum van de PTT aan het Haringvlietplein in Zie rikzee. De heer Karremans maakt ge bruik van de regeling vervroegd uit treden. Hij wordt opgevolgd door de heer A. J. M. Verbraak. ZIERIKZEE - Zierikzee Promotion wil een gedeelte van de St, Lievens Monstertoren, beter bekend als Dik ke Toren, ter beschikking stellen als expositieruimte voor kunstenaars in Zeeland. De begane grond wordt ge schikt gemaakt voor tentoonstelling. „De St. Lievens Monstertoren is een van de grootste toeristische at tracties van Zierikzee die jaarlijks door duizenden mensen wordt be zocht zodat tentoonstellingen op de benedenverdieping niet aan de aan dacht van de bezoeker zullen ont snappen", aldus Zierikzee Promoti on. Met ingang van Pasen tot medio september kunnen artiesten, of een combinatie van maximaal twee ar tiesten, de ruimte bespreken voor een periode van minimaal één tot maxi maal twee weken. Volgens Zierikzee Promotion is de ruimte gedurende de maand juli reeds volgeboekt. Voor meer informatie: Zierikzee Promoti ons (01110-15^46). SCHIPHOL - Een sportvlieger uit het Westduitse Almersbach krijgt niet eerder zijn toestelletje, een een- motorige Cessna 172, terug, dan na dat hij een boete heeft betaald van 1.500 gulden. Het Openbaar Ministe rie in Haarlem heeft dit bepaald om dat de Duitser eerder op de dag het luchtvaartverkeer boven Schiphol zo danig in de war stuurde dat de ver keersleiding in de toren zich genood zaakt zag al het luchtverkeer 20 minuten op te houden. BRUMMEN - De 68-jarige W. M. Visser-Vunderink uit Zutphen is door een ongeluk op de spoorwegovergang in Brummen om het leven gekomen. Haar auto kwam door onbekende oorzaak in botsing met een trein. Dit ondanks dat de trein een geluidsig naal had gegeven en de knipperlich ten in werking waren, aldus de poli tie. De redactie behoedt zich het redht voor Ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uilsluitend voor rekening van de brief schrijver. waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Een gastvrij onthaal viel ons ten deel tijdens ons bezoek aan het politiebureau hier in Zierik zee Een hartelijk welkom door adju dant Theunisse, onder het genot van een kopje koffie, stelde ons al spoedig op het gemak. Hoé en wat de politie is en doet werd ons duidelijk ge maakt door een structuurschets. Hierin kwam o.a. naar voren, dat nu (in 1987), 40% van de inzet besteed wordt aan het handhaven van de orde en 60% aan hulpverlening, zoals hulp bij ongevallen, bij huwelijks- en ge zinsproblemen, enz. enz. Deze cijfers tonen schrijnend aan hoe het met on ze moraliteit gesteld is. Ons bezoek bleek geen „eenrich tingsverkeer". Ook wij vrouwen, kre gen ruimschoots de gelegenheid ons woordje te doen, o.a. betr. de „knel punten" in Zierikzee, en uiteraard maakten we daar dankbaar gebruik van. Ze zijn er te over. Voorbeelden"7 hard rijden, auto's lukraak parke ren en het negeren van verkeersbor den, enz. enz. Kortom: „Geen reke ning houden met dè ander". „Men" rommelt maar wat an". En al dóór- pratende kom je tenslotte tot de con clusie, dat je zelf ook wel eens tot die grote groep „men" behoort, maar dat „men" zich dit niet altijd bewust is. Na een rondleiding namen we af scheid en op onze laatste bijeenkomst werd nog eens „teruggeblikt" en con cludeerden het volgende: „het is góed dat er politie is èn een keer bij hen op bezoek te gaan". Bovendien hebben we er een klein beetje begrip voor ge kregen dat „een nachtje zitten" hele maal niet „zo leuk" is. zoals er wel eens gesuggereerd wordt. Namens de vrijzinnig hervormde vrouwenvereniging, A. DE JONGE-REGOORT

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 4