Brouwershaven betaalt toch mee aan computer van politie Jeugd zoekt met enthousiasme naar verstopte paaseieren Pasen Zierikzeese Schrikt van een auto Aanrijding in Zierikzee Diefstal fiets Diefstal uit auto's Bezwaar schrift in Raad van State Camper op personenauto Aanrijding in Renesse Aanrijding bij parkeren Schade bij parkeren Diefstal surfplank Diefstal hengels Diefstal autoradio Vlag gestolen Zware schade bij aanrijding Nachtelijke strand wandeling Inbraak auto Scharendijke Schaap gebeten Diefstal duikpak Diefstal hogedruk- reiniger Inbraak auto in Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 21 april 1987 Nr. 211211 3 Als er van de 650.000 buitenlan ders. die het afgelopen weekeinde naar Nederland zijn gekomen, daad werkelijk 120.000 personen Schou- wen-Duiveland hebben bezocht, heeft deze regio ruim achttien pro cent van het totaal naar zich toege trokken. Een behoorlijke score. Het overgrote deel is naar de Westhoek gereden en maakte hiervoor gebruik van de provinciale weg tussen Zie- rikzee en Burgh-Haamstede. Terwijl de Dammenweg steeds meer vorm krijgt - althans het eerste deel - lijkt de aandacht voor dc provinciale iveg iets verslapt. Er is vooralsnog geen enkele reden om aan te nemen, dat er op korte termijn iets gebeurt. De Schouwen-Duivelandse bevolking, maar ook de toerist, moet het voorlo pig stellen met 'langzaam rijdend en stilstaatid verkeer'. Geen aantrekke lijk vooruitzicht voor de recreant, die hierbij niet in eerste instantie aan onveilige verkeerssituaties denkt, maar eerder aan de langzaam vooruit schuivende verkeersstroom. Binnen enkele jaren is de noord-zuid verbinding gerealiseerd, maar of de oost-west-roiite snel aangepakt gaat worden, valt te bezien. Tijdens de in gebruikname van de Stormvloedke ring op 4 oktober van het vorige jaar. leefde de discussie heel even op. Er moet en zal iets aan de provinciale weg gebeuren, want zo kan het niet langer. Het rumoer ebt weg en laait nu weer even op. Het wordt tijd. dat de proviticie snel een onwrikbaar plan opstelt voor dit knelpunt. Want terwijl de ondernemers van Bruinis- se tot Renesse werken aun een aan trekkelijk toeristisch produkt, lijkt de provincie hierop in infra structureel opzicht achter te lopen. Het is niet helemaal onvoorstelbaar, dat de toerist, die straks over de goed berijdbare Dammenweg 'scheurt', liever niet van deze route afwijkt. Een veel te smalle provin ciale weg nodigt nu éénmaal niet uit tot het verlaten van de Dammenweg. Als de honderdtwintigduizend men sen tezamen met ongeveer 40.000 auto's naar Schouwen-Duiveland zijn gekomen, dan moét toch ook de provincie inzien, dat de provinciale weg te krap is. Het antwoord hierop hoeft geen vierbaatis autoweg te zijn, maar in overleg met alle betrokken instanties moeten er mogelijkheden zijn. Tot die tijd doen de automobi listen er goed aan om in de zomer maanden voor een ritje Zierikzee- Haamstede een half uur uit te trek ken. Prettige reis toegewenst. AvdW ZIERIKZEE - Mevrouw A. S. uit Zierikzee werd in het Rode Kruiszie- kenhuis behandeld voor verwondin gen die zij zou hebben opgelopen door een onbekend gebleven automo bilist. Toen de Zierikzeese zaterdag om 19.40 uur met de fiets over de smalle Zuidhavenbrug reed passeer de haar een auto. Door de schrik of omdat het voertuig haar raakte kwam ze ten val en liep verwondin gen op. De politie verzoekt getuigen van het voorgenoemde voorval zich te melden. Telefoon 01110-14055. ZIERIKZEE - Op de T-kruising P. D. de Vosstraat-Zuidwellestraat vond zaterdagavond een aanrijding plaats waarbij twee auto's werden bescha digd. H. D. uit Zierikzee kwam met zijn personenauto uit de P. D. de Vosstraat. Hij zou daarbij niet tijdig de bedrijfswagen bestuurd door A. B. uit Oosterland hebben opgemerkt die vanaf de Zuidwellebrug kwam. Bij de botsing werd de auto van H. D. aan de voorzijde en van A. B. aan de lin kervoorzijde beschadigd. ZONNEMAIRE - Op vrijdag een mei zal in Den Haag het be roepschrift worden behandeld dat door het gemeentebestuur van Brouwershaven bij de Kroon werd ingediend nadat gs zijn goedkeuring weigerde to geven aan een gedeelte van do wijziging van het bestem mingsplan Landelijke Bebou wingsconcentraties. Dc raad besloot hiertoe in 1985 onder- moer om meubelbedrijf Paau- we uit Zonnemaire in de gele genheid te stellen verder uit te breiden. De lokatie waar het bedrijf in Zonnemaire is geves tigd is eigenlijk bedoeld als landbouwgrond. In de gemeen teraadsvergadering die maan dag 27 april om 19.30 uur wordt gehouden in het Dorpshuis te Dreischor stelt hot college van b en w aan dc raad voor om burgemeester C. Slabbekoorn en secretarie-ambtenaar C. van de Sluis te benoemen oni als vertegenwoordigers van de Brouwse raad op een mei in Den Haag het beroepschrift mondeling toe te lichten en te verdedigen. Ook Paauwe bv zelf heeft een beroepschrift bij de Kroon ingediend. 11 en w komen terug op raadsbesluit van september 19116 BROUWERSHAVEN - Tijdens de openbare raadsver gadering die op maandag 27 april vanwege de verbouw van het Brouwse stadhuis zal worden gehouden in het Dorpshuis te Dreischor brengt het college van b en w op nieuw de computerapparatuur van de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland aan de orde. In september 1986 besloot de meerderheid van de raad om geen financiële bijdrage te leveren aan deze automatiseringsapparatuur omdat de politie niet wilde garanderen dat daardoor meer surveillances zouden worden gehouden in de ge meente Brouwershaven. Tevens was men van mening dal het tot de taak van het rijk en niet van de gemeenten behoorde om dergelijke investeringen voor de politie te be kostigen. Uit de raadsstukken blijkt dat het college van b en w dat stand punt nog steeds inneemt. „Hoewel wij uit nadere informatie de ver wachting hadden dat het rijk voor 1987 automatiseringsapparatuur ter beschikking zou stellen voor de rijks politie moeten wij vaststellen dat dit vooralsnog niet zal gebeuren", aldus het college. Tijdens een bezoek dat het gcmecn- auto van M. van F. uit Veldhoven die geparkeerd stond aan Het Baken in Schar endijke werd het portierslot ge forceerd en verdween eveneens de radio-cassettespeler. In totaal 800 gul den schade. Ook'in Renesse waren au tokrakers actief. H. H. uit Bochum (Did) deed aangifte van diefstal van de radio-cassettespeler uit haar auto. Het slot van de aan de Lijsterweg ge parkeerde auto werd geforceerd. De totale schade bedraagt 1700 DM. P. B. uit Keulen raakte in diezelfde nacht van zondag op maandag zijn autora dio-cassettecombinatie kwijt. Een to tale schade van 1800 DM. De auto stond geparkeerd langs de Rampweg in Renesse. Ook hier werd het por tierslot geforceerd. Ook de auto van P. B. uit Suplinge (Did), eveneens ge- parkeerd langs de Rampweg bij Re nesse, moest het ontgelden. De auto krakers sloegen een raampje in en stalen naast de autoradio-cassette speler ook 2 jacks uit de auto. In to taal een schadepost voor P. B. van 2000 DM. R. W. uit Koningswinter (Did) deed aangifte van diefstal van zijn radio-cassettecombinatie ter waarde van 1000 DM. Zijn auto stond geparkeerd langs de Laone in Renes se. Van het dak van de auto van R. B. uit Keulen werd een surfplank ter \vaarde van 2500 DM gestolen. Hier werd het kettingslot doorgeknipt. De auto stond geparkeerd aan de Oude Moolweg in Renesse. RENESSE - Bij een parkeerma- noeuvre aan de Kromme Reke te Re nesse is A. M. uit Niederelbert (Duits land) zondag tegen de personenauto van L. D. uit Dirksland gereden. De Duitser reed achteruit vanuit zijn parkeerplaats en zou daarbij L. D. niet hebben gezien die over de Krom me Reke kwam aanrijden. De camper werd aan de achterzijde en de perso nenauto van L. D. werd aan de rech- terachterzijde beschadigd. RENESSE - Ter hoogte van de par keerplaats van Zeelust vond zondag middag op de Rampweg bij Renesse een aanrijding plaats waaz-bij twee personenauto's werden beschadigd. H. S. uit Odoorn kwam vanuit de richting Scharendijke en zou daarbij nogal op de linkerweghelft hebben gereden. H. H. uit Bieleveld kwam vanuit de richting Renesse door de bocht. Bij de botsing die volgde wer den beide auto beschadigd. tebestuur van Brouwershaven aan het politiebureau te Zierikzee bracht is men volgens b en w tot de conclusie gekomen dat het survcillance- toezicht van de rijkspolitic op heel hot eiland, dus ook in Brouwersha ven, ernstig zou worden geschaad wanneer de computer er niet zou zijn. „Door deze apparatuur komen vele archiefhandclingen te vervallen. Vele tijdrovende zaken kunnen daardoor vereenvoudigd worden". Het college heeft daarom zijn me ning van enkele maanden geleden herzien en stelt de raad voor om met terugwerkende kracht tot een januari 198(5 gedurende maximaal drie jaar een bijdrage van 25 cent per inwoner bij te dragen aan dc automatiserings apparatuur van de Rijkspolitie Schou wcn-Du iveland Tijdens de raadsvergadering zal verder het besluit vestiging en prak- tijkomvang huisartsen aan de ordi komen. Dc raad wordt gevraagd een RENESSE - Zaterdagavond werden twee personenauto's licht beschadigd toen zij op elkaar reden toen zij beide wilden parkeren aan de Hogezoom te Renesse. Het betrof T. C. uit Felbert (Duitsland) en O. E. uit Oud-Beijer- land. RENESSE - Op de Lange Reke te Renesse werden twee auto's bescha digd bij een parkeermanoeuvre. M. D. uit Bilthoven reed achteruit om vanuit zijn parkeerplaats weg te rij den en kwam daarbij tegen de perso nenauto van C. H. uit Zundert dié daar ook stond geparkeerd. verklaring van geen bezwaar te geven ten behoeve van het aangaan van een gemeenschappelijke regeling tussen colleges van burgemeester en wet houders van de gemeenten op .Schouwen-Duiveland, Zoals bekend zal een arts die zich wil vestigen daar voortaan vergunning voor moeten aanvragen bij de gemeenten. Momen teel worden voorbereidingen getrof fen om een gemeenschappelijke rege ling van dc grond te krijgen waarin alle gemeenten van het eiland samen werken om hun belangen te beharti gen. De raad wordt verder gevraagd de organisaticvcrordoning 1987 voor de brandweer 1987 vast te stellen en de rentevergoeding aan de basis school Zonnemaire en dc christelijke basisschool Zonnemaire over een na betaling van dc exploitatievergoe ding. Tenslotte komt een plan aan de orde voor een doelmatig gebruik van de gymnasticakccommodaties in de gemeente. Met dat laatste wil men nieuwe verordeningen van het rijk voor zijn om daarmee te voorkomen dat gymlokalen niet meer voor een rijksvergoeding in aanmerking zou den komen. Dc openbare raadsverga dering begint om 19.30 uur. RENESSE - In de nacht van zater dag op zondag werd van de auto van G. S. uit Keulen (Duitsland) een surf plank ontvreemd. De auto stond ge parkeerd aan de Zeeanemoonweg en de plank zat er stevig bovenop be vestigd. Dat bleek voor de dieven ech ter geen enkel probleem. Zij sneden het zeil en de touwen door. De waarde van de plank bedraagt ongeveer 2700 DM. In Meester Breetveld-speeltuin Zierikzee en rondom VVV-kantoor Renesse ZIERIKZEE/RENESSE - „Een, twee, drie en nu vlug gaan zoeken, kom op". Op dit startsein van de voorzitter van het bestuur van de Meester Breetveld-speeltuin, Joop Goedhart, renden vele tientallen kinderen uit de Zierikzeese wijk Malta juichend en roepend de speeltuin in om paaseieren te zoeken. En niet tevergeefs want en kele uren tevoren hadden zeven paashazen waaronder enkele kleintjes hun jaarlijkse werk met inzet gedaan. Dat was ook het geval in Renesse waar een paaseier- zoekwedstrijd werd gehouden die van start ging vanaf het VVV-kantoor. ZIERIKZEE - C. K. uit Zierikzee deed aangifte van diefstal van een felblauwe damesfiets. Het rijwiel werd in de nacht van zaterdag op zon dag ontvreemd uit de Beddeweeg te Zierikzee. ZIERIKZEE - Vrijdagavond weid de auto van A. N. uit Bruinisse open gebroken en vervolgens werd er een radio-cassetterecorder uit ont vreemd. Het voertuig stond aan de Grachtweg te Zierikzee en de schade bedraagt 600 gulden. SCHARENDIJKE/RENESSE Een aantal, vooral Duitse, gasten met gemengde gevoelens terugkijken op het op Schouwen-Duiveland doorge brachte paasweekend. Een aantal auto-krakers ging in de nacht van zondag op maandag op pad. Uit de auto van R. S. uit Dortmund (Did) werd de radio-cassettecombinatie ter waarde van 1500 DM ontvreemd. De auto stond geparkeerd aan de Kuyer- damseweg bij Scharendijke. Ook de auto van K. S. uit Dortmund stond langs de Kuyerdamseweg gepar keerd. Uit diens auto werd na het ver nielen van een zijraampje de radio- cassettecombinatie ontvreemd. De schade bedraagt hier 1000 DM. Bij de De paaseierzoek-wedstrijd in de Meester Breetveld-speeltuin is in de loop der jaren een jaarlijkse traditie geworden die meestal samenvalt met de opening van het speeltuin-seizoen dat loopt van april tot oktober. „Maar dit jaar viel Pasen wel wat erg laat". Vandaar dat de enige bewaakte speeltuin van Zierikzee veertien da gen geleden al openging en het eieren zoeken als een apart evenement werd georganiseerd. De jeugd uit de wijk Malta bleek niet alleen vol enthou siasme voor het oude gebruik van paaseieren zoeken, ook de speeltuin werd gedurende de eerste twee ope ningsweken goed bezocht. Nieuwe toezichthoudster „Elke dag wel zo'n vijftig kinde ren. Dat loopt af en aan", vertelde de 50-jarige M. Wesdorp-Saman die dit seizoen het toezicht op de kinderen in de speeltuin zal uitoefenen. „Ik heb het nog nooit eerder gedaan maar ik vind het wel leuk. Ik was hier vaak op bezoek want hiervoor hadden mijn schoonzuster (J. Saman-Schiet- tekatte en haar dochter (M, van Don- gen-Saman) de leiding over de kinde ren". Dc Meester Breetveld-speeltuin kwam twintig jaar geleden tot stand dank zij een lening van 20.000 gulden die werd verstrekt door de Slaven- kas. Volgens een van de zeven vrij willigers die het bestuur vormen, penningmeester J. J. Hoogstrate, zal volgend jaar dc laatste termijn wor den afbetaald. De exploitatie van de speeltuin draait op een subsidie van de gemeente Zierikzee en een bijdra ge die de woningbouwvereniging Be ter Wonen heeft opgenomen in de huurprijs van zijn woningen in Mal ta. „We redden het net. Maar het mag niet minder worden", zegt Hoogstra te met name over de gemeentelijke subsidie. „Het onderhoud van de speeltuigen en het toezicht kost veel". Nieuwe buiten tafeltennistafels Van de reserve die jaarlijks opzij wordt gelegd voor de aanschaf van nieuwe speeltuigen zullen in de ko mende weken twee openlucht tafeltennistafels worden geplaatst. „Dan gaan we een toernooi houden". Andere activiteiten die voor het ko mende seizoen op het programma staan zijn spel-middagen en panne koeken bakken. Hoogstrate stelt dat met een gerust hart kan worden ge zegd dat de speeltuin in een behoefte voldoet ondanks het feit dat de buurt RENESSE - A. R. uit Rotterdam deed aangifte van diefstal van vier boothengels met molens ter waarde van 700 gulden. Het visgerei werd gestolen uit het schuurtje bij zijn ca ravan die op camping Eureka staat. De dieven kwamen binnen door het schuurtje open te breken. SEROOSKERKE - P. v. d. S. uit Se- rooskerke deed vanmorgen, dinsdag, aangifte van diefstal van een Zeeuw se vlag. De vlag is vermoedelijk in de nacht van maandag op dinsdag ont vreemd. De 'schade bedraagt 65 gul den. vergrijst. „Het bevordert het contact tussen de kinderen onderling en het houdt ze van de straat af. Want de straten in Malta zijn toch al zo smal". Volgens het bestuur is de speeltuin beschikbaar voor de jeugd uit hee1 Zierikzee. „In de praktijk blijken toch voornamelijk de kinderen hier uit de buurt te komen. Af en toe komt er eens een verwaaide elders uit Zie rikzee". De evenementencommissie van de VVV in Renesse hield tweede paas dag voor de eerste keer een eierzoe- kwedstrijd voor de jeugd van vier tot en met twaalf jaar. 's Morgens om tien uur wei-d bij het VVV-kantoor de plaats bekend gemaakt waar gezocht moest worden, waarna een kleine honderd kinderen in vier leeftijdsca tegorieën verdeeld enthousiast aan het zoeken sloeg. Per groep waren er 150 eieren plus twee ganzeneieren verstopt. De ganzeneieren gaven recht op een prijs. Voor alle kinderen was er aan het slot een zakje snoep en een ijsje. Wim Krijger dankte na mens de organisatie de sponsors, die met hun bijdrage het evenement mo gelijk hadden gemaakt. SEROOSKERKE - Het stoppen voor het rode Jicht kwam G. M. uit Walsum duur te staan. Toen hij remde voor de verkeerslichten op de provin ciale weg bij Serooskerke reed A. T. uit Oudenbosch die achter hem kwam op zijn auto. Beide personen auto's werden zwaar beschadigd doordat respectievelijk de achter- en de voorzijde geheel werden vernield. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. SCHARENDIJKE - Een nachtelij ke strandwandeling is voor H. K. uit Tilburg onfortuinlijk afgelopen met een gebroken been. In de nacht van eerste op tweede paasdag maakte hij deel uit van een groep van acht perso nen die een tocht maakte over het strand. Om een kortere weg te nemen sprongen zij over een sloot nabij het tunneltje onder de rijksweg bij Scha rendijke. H. K. kwam daarbij zo on gelukkig terecht dat hij zijn been brak. Na onderzoek door de huisarts werd hij per ambulance overgebracht naar het Rode Kruisziekenhuis. SCHARENDIJKE - Zaterdag werd de auto van J. M. uit Essen (Duits land) opengebroken. Het voertuig stond op de parkeerplaats bij de Ou de jachthaven te Scharendijke.' Blijk baar kregen de dieven spijt of werden gestoord want de autoradio in het voertuig werd wel losgehaald maar bleef achter op de vloer van dc auto. SCHUDDEBEURS - Aan de Rote- rijdijk bij Schuddebeurs is een schaap aangevallen door een hond. Op advies van de dierenarts werd het schaap afgemaakt. Een schadepost van 350 gulden. Het gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag. OUWERKERK - Het duikpak van L. R. uit Rotterdam werd gestolen terwijl het even hing te drogen bij zijn caravan op camping Kreekhoeve te Ouwerkerk. De diefstal vond zon dag plaats en het pak heeft een waar de van ongeveer 700 gulden. OUWERKERK - Namens de instan tie waar hij werkzaam is deed K. M. aangifte van diefstal van een Buggie hogedrukreiniger uit een loods aan de Weg van de buitenlandse pers te Ouwerkerk. Het apparaat is ruim 2000 gulden waard. De diefstal vond plaats in de nacht van zaterdag op zondag. BRUINISSE - Via het openbreken van zijn auto die op het parkeerter rein van Aquadelta stond werd de au toradio van W. R. uit München-Glad- bach (Duitsland) gestolen. De dief stal gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag en de schade bedraagt on geveer 700 DM. Ook bij de speeltuin Mr. Breetveld in 'Zierikzee werden eieren gezocht... en gevonden. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: M. Kaat Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon 01110-16551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur); 01119-1660 Redactie (na 17.30 uur) 01110-15071 en 01110-12449. Fotograaf (na 1730 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bi) vooruitbetaling) f 41,00; per jaar I 156,50; losse nummers I 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentietarieven: 53 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttaneven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BTW

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3