Twee doden door eenzijdig ongeval Ruim 120.000 toeristen zorgen voor 'topseizoen-drukte' met paasdagen Zon en drukte bij activiteiten van ondernemers Mol/Melkmarkt DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vernielingen Den Osse Briefje onder ruitewisser Zware schade door oranje verkeerslicht pa 8II.T* Diefstal autoradio's Renesse SCHUDDEBEURS - Bij een aanrijding maandag middag kwam de 25-jarige Johannis Cornells Wal- hout uit Haamstede om het leven. De auto waarin hij zat en die bestuurd werd door de 20-jarige P. M. uit Oosterland botste op de Donkereweg bij Schud- debeurs tegen een boom. De bestuurder bleef onge deerd. De andere inzittende, de 29-jarige Adriaan van As uit Noordgouwe, werd zwaargewond overge bracht naar het Dijkzigt-ziekenhuis in Rotterdam. Hij overleed daar later aan zijn verwondingen. Bestuurder P. M. is volgens de politie vermoedelijk door te hoge snel heid de macht over het stuur kwijtgeraakt. De auto belandde eerst in de rechterberm en botste na stuurcorrecties tegen een in de linkerberm staande boom. De twee slachtoffers werden uit het voertuig bevrijd door de brandweer van Dreischor en Brouwershaven. De auto werd weg gesleept door garage De Jonge uit Zierikzee. Het ongeval gebeurde maandagmiddag omstreeks 17.40 uur. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 21 APRIL 1987 143ste jaargang Nr. 24120 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Schaars bezoek vermeerdert de vriendschap. Arabisch Spreekwoord Campingspensions en zomerwoningen vol Philipsdam Honderden waterbouwkundige werkers waren actief bij de sluiting van de Philipsdam. De de finitieve afronding duurde overigens aanzien lijk langer.. (Pag. 2). Paaseieren De jeugd zocht met enthousiasme naar eieren tijdens de paasdagen bij de Meester Breetveld- speeltuin in Zierikzee en rondom het Renesser VVV-kantoor. (Pag. 3). Kees Verkaart Zierikzee verzamelde drie punten tijdens de Zeeuwse derby's tegen Middelburg en Sluiskil. Kees Verkaart nam de volledige Zierikzeese produktie voor zijn rekening. (Pag. 6). ZIERIKZEE/RENESSE - Het veelbelovende zonnige weer van donderdag en vrijdag is mede de oorzaak geweest van een enorme toeloop van toeristen die op Schouwen- Duiveland de paasdagen kwamen doorbrengen. De campings in de Westhoek die vori ge week nog een vrij lege aanblik gaven, stonden in een keer propvol en hier en daar moest zelfs al gebruik worden gemaakt van de overloopterreinen. Naar schatting van de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland bezochten ruim 120.000 toeristen het eiland. „Vooral zaterdag en zondag was het enorm druk. Al dat publiek bevond zich op de we gen en in de winkelgebieden van de woonkernen. In Haamstede en Renesse liep men echt stapvoets. Maar ook in de andere woonkernen was het druk", aldus plaatsvervan gend groepscommandant H. Theunisse. De toeloop van toeristen was zo groot dat zelfs het NOS-journaal er beelden van liet zien. De grote hoeveelheid mensen veroorzaakte geen calamiteiten zodat toch van een rustige Pasen kan worden gesproken. hand tc houden en voor het toezicht op het illegaal recreëren. Een groot gedeelte van de toeristen bestond uit Nederlanders en Duitsers, terwijl ook veel Belgen en een enkele Engel se toerist do Westhoek of Zierikzee bezochten. Vrijdag- en zaterdagavond waren veel jongeren in de uitgangs centra te Renesse te vinden. De ene vechtpartij die de politie signaleerde vond zaterdagavond plaats op de Ho- gezoom te Renesse. Een tot nu toe on bekend gebleven Nederlandse man die vergezeld was van zijn vriend zou een hond hebben getreiterd die in een auto zat. De eigenaar van het dier H. R. uit Duisberg (Duitsland) die even- vervolg pagina 2 Promotie Nadat het de voorbije seizoenen steeds niet wilde lukken, slaagde Brouwershaven er via een simpele 5-1 overwinning op Cadzand in te promoveren naar de eerste klas. (Pag. 7). BROUWERSHAVEN - In de nacht van zaterdag op zondag werden ver nielingen aangericht aan twee perso nenauto's die stonden geparkeerd op de parkeerplaats van 't Opstapje in Den Osse. Vermoedelijk werd over de auto's gelopen. Van de auto van A. d. J. uit Brouwershaven werd de motor kap gedeukt en de auto van A. L. uit Brouwershaven liep een deuk in dak en kofferdeksel op. De schade be draagt naar verwachting enkele dui zenden guldens. Ondanks die enorme drukte ont stonden geen opstoppingen op de we gen. ,,Als je maar kalm aan deed kon je overal door met de auto". Theunis se toonde zich ook zeer tevreden met het gedrag van het publiek. ,,Op een vechtpartijtje in Renesse na heeft zich geen enkele escalatie voorge daan. Het publiek heeft zich netjes gedragen". De politie was in het paas weekend met in totaal 18 man in touw. Zij moesten vooral optreden vanwege parkeerovertredingen en il legale recreatie. Behalve vele waar schuwingen werden ruim zestig be keuringen uitgedeeld voor hinderlijk parkeren. Men vond het nog niet no- BURGH-HAAMSTEDE - Wel niet zo vaak maar toch, het gebeurt. W. H. uit Maastricht vond een briefje onder de ruitewisser van zijn auto waarop de veroorzaker van parkeerschade aan zijn auto zich meldde. De perso nenauto van W. H. stond geparkeerd aan de Noordstraat en werd aan de rechterzijkant beschadigd. Volgens het briefje door J. K. uit Keulen (Duitsland). BURGH-HAAMSTEDE - Het idee van P. C. uit Merksem (België) om nog net te stoppen voor het oranje verkeerslicht op de kruising Provin ciale weg-Stoofweg bij Burgh-Haam- stede werd de aanleiding voor een botsing waarbij twee personenauto's zeer zwaar werden beschadigd en een inzittende licht werd verwond. P. C. kwam zondagmiddag vanuit de rich ting Haamstede. Het feit dat hij stop te voor het oranje licht was voor C. R. uit Zierikzee zo'n verrassing dat deze de Belgische auto niet meer kon ont wijken. De auto van de Zierikzeeë- naar moest worden weggetakeld en een passagier van de Belg C. d. D. moest vanwege pijn worden behan deld door een huisarts. Op de snuffelmarkt, die voor een gedeelte van het winkelend publiek wat te ver achteraf bleek te liggen, la gen de tweedehandsartikelen met ve le tientallen uitgestald in kramen. Zij werden gepresenteerd door een aantal particulieren maar ook door verenigingen uit Zierikzee. Zoals de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren, MEVO 80 volleybal en basketball en de Sophia Dierenbe scherming. ,,Dit is zeker voor herhaling vat baar maar we moeten dan wel enkele dingen in de gaten houden", aldus mevrouw S. J. den Boer uit Renesse die als hobby regelmatig op rommel markten staat. ,,Er stonden hier van morgen nog verschillende auto's ge parkeerd en daardoor in de weg. Die eend hebben we met een paar man op gepakt en opzijgezet. En achter mijn kraam staat de auto van een Duitser nu helemaal ingebouwd. Die man wil weg maar dan zal hij mijn handel moeten betalen want anders breek ik het niet af midden op de dag", zegt ze grinnikend. Ook de andere standhou ders blijken het prima naar hun zin te hebben. De heer A. Heyboer van de Sophiavereeniging maakt van de ge legenheid gebruik om de belangstel lenden er op te wijzen dat er in Nicu- werkerk veel, wat oudere, poezen op een nieuw huis wachten. ,,Het is een uit de hand gelopen hobby", verklaart mevrouw R. van de Velde uit Zierikzee de hoeveelheid tweedehands spullen die zij in haar kraam te koop aanbiedt. ,,lk zeg al tijd tegen mijn kennissen: Nooit iets in de vuinisbak gooien. En zo krijg ik wel eens wat. Het is wel jammer dat de loop van het publiek niet wat meer hierheen is". Tussen alle rommel kramen zit de 66-jarige J. P. Liplijn uit Goes rustig stoelen te matten. Hij leerde het am bacht in de Zeeuwse Blindeninrich- ting te Middelburg nadat hij in 1945 blind werd door een ontploffende landmijn. ,,De mensen moeten kun nen zien wat een gehandicapte kan", verklaart hij zijn activiteiten. Ik doe dit werk heel graag, zowel thuis als op markten. Ik zou het niet kun nen laten. Maar het moet wel een hob by blijven want voor je brood kom je er niet uit". Liplijn doet ongeveer drie uur over het maken van een nieu we zitting. Hij gebruikt Nederlandse biezen als grondstof en er blijkt een levendige belangstelling van het pu bliek te bestaan voorliet schilderach tige ambacht. De Roteryclub Zierikzee blijkt ook met een kraam op de. snuffelmarkt vertegenwoordigd te zijn. 'Polio de wereld uit', luidt het opschrift boven het kraam. ,,Dat is een actie van Ro- tery International dat over de hele wereld een miljoen leden heeft. In 2005 bestaan we honderd jaar en door voor die tijd duizend gulden per lid bijeen te brengen hopen we de ziekte polio uit de wereld te krijgen. Al het werk dat aan het project vastzit wordt door vrijwilligers gedaan". In de stand op de snuffelmarkt werden eigenmaakte cakes en jam en tweede hands boeken verkocht. Do voorzitster van de ondernemers vereniging Mol/Melkmarkt me vrouw Van de Klooster toonde zich vervolg pagina 2 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's WAt wr Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Zonnig en droog Een hogedrukcentrum boven Bel gië trekt naar Duitsland en noemt nog in betekenis toe. Met een zwakke tot matige zuid- tot zuidoostenwind wordt zachte lucht aangevoerd, zodat do middagtemperatuur oploopt naar 17 graden. Overwegend zonnig en droog weer. Minimumtemperatuur komende nacht 6 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 25 april: Donderdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht, zuidoost 3 Vrijdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: zuidoost 3 Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: zuid 3 ZON- EN MAANSTANDEN 22 april Zon op 06.29, onder 20.49 Maan op 04.56, onder 13.46 23 april Zon op 06.27, onder 20.51 Maan op 05.12, onder 15.13 Nieuwe Maan: 28 april (03.36) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een boven hel Engelse Kanaal aanwezige hogedrukgebied verplaatst zich het komende etmaal naar onze omgeving. Regen wordt daarom niet verwacht. Wel zijn er wolkenvelden. Vooral overdag zal de ze bewolking plaatselijk oplossen en kan de zon enige tijd schijnen. Dc hoeveelheid zonneschijn loopt onder deze omstandigheden van plaats tot plaats sterk uiteen. De wind is over wegend zwak en waait tot en met woensdagmiddag nog overwegend uit westelijke richtingen. Na een mi nimum van rond 6 graden loopt het kwik 's middags landinwaarts tot 17 graden op. Bij zee blijft het enkele graden koeler. Het genoemde hoge drukgebied zal ook de rest van deze week ons weer bepalen. Het gaat dan bij ons fraai en warmer lenteweer brengen. dig om de wegsleepregeleling, die dit seizoen in Zierikzee en Renesse geldt, toe te passen. ,,Maar vanaf Pinkste ren gaat die zonder pardon in". Vele toeristen zetten hun camper of cara van neer op een plaats waar dat niet is toegestaan. Met name wanneer dat gebeurde in kwetsbare natuurgebie den of woonwijken deelde de politie (in totaal ruim veertig) verbalen uit vanwege illegaal recreëren. Vechtpartijtje Behalve de surveillance-groep die reageerde op meldingen van ongeval len en kleine aangiften die binnen kwamen was een zogenaamde eerste lijns surveillance actief in de drukste gebieden om de verkeersstroom in de "Wij maken straat gezellig voor publiek" ZIERIKZEE - Met zonnig en zacht weer leverden de weergoden een niet onbelangrij ke bijdrage aan de activiteiten die de ondernemersvereniging Mol/Melkmarkt in die straten hield. Voor het winkelend publiek kreeg Paaszaterdag een extra gezellig sfeer tje door de snuffelmarkt op het parkeerterreintje aan de Beddeweeg, demonstraties voor de zaak van enkele winkeliers, een loterij waarbij computerportretten werden ge maakt en een paaseier-kleurwedstrijd die eveneens op straat werd gehouden. Zon en drukte in de Beddeweeg. waar de ondernemers ran de Mol en de Melkmarkt hun activiteiten hadden Op tal van plaatsen was het dit paasweekeinde druk bevolkt RENESSE - Vrijdag en in de nacht van vrijdag op zaterdag werd in Re- nesee viermaal een auto opengebro ken en al dan niet geluidsapparatuur uit de voertuigen ontvreemd. Vrij dagmorgen werd uit de auto van G. N. uit Bad-Munsterenfeld (Duits land) die aan de Zeeanemoonweg stond een radio-cassetterecorder ont vreemd. Schade ongeveer duizend gulden. Bij de auto van rJ* v. O. uit Re nesse die aan de Kromme Reke stond bleef het bij een braak die plaatsvond in de nacht van vrijdag op zaterdag. Dashbord en portier werden bescha digd maar de dieven werden blijk baar gestoord want zij namen niets mee. Dat was in diezelfde nacht wel het geval bij de auto van F. G. uit Ha- ge (Duitsland) die aan de Moolweg stond. Een complete geluidsinstalla tie met toebehoren ter waarde van ongeveer 2000 gulden werd ont vreemd. Ook de auto van T. M. uit Aken (Duitsland) die bij Delta-Inn stond werd opengebroken. Er werd niets meegenomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1