c Wsv Burghsluis wil snelle oplossing probleem visboot Dubbelfeest.... Politie voert verrassingselement meer in bij aanpak zomerdrukte Actie Rotary Zierikzee moet 45 mille opleveren pa eitr 1 'r0i DE ZIERIKZEESCHE COURANT Commissie openbare werken akkoord met nieuwe afmeerpaal Diefstal van benzine ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dammenweg Betrokkenheid Vakantiewerk De Westenschouwse fractievoorzitter vari de De betrokkenheid van de leden bij het werk Het toerisme vergt veel extra personeel. In een Bowlingkampioen De bedrijfsbowlingcompetitie in Renesse is op VVD laat zijn licht schijnen over de problema- binnen de vakbonden was in vroeger jaren gro- uitgebreide bijlage gaat de ZN in op het veel- een oor na gevild. In de voorlaatste ronde leg- tiek van de Dammenweg. Het onderzoek is ter. De Hout- en Bouwbond van het CNV be- vuldige vakantiewerk op Schouwen-Duiveland. reeds te laat. (Pag. 2). staat 55 jaar. (Pag. 3). (Pag. 5). de het team van le Rabot reeds beslag op de titel. (Pag. 11). VRIJDAG 17 APRIL 1987 143ste jaargang Nr. 2411.9 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Geen feest zo vrolijk, of de deelnemers brengen, in hun eigen hart, het grootste deel der vrolijkheid me de, die zij er vinden. Petit-Senn BURGH-HAAMSTEDE - De twee bestuursleden Lan degent en Maas van de watersportvereniging Burghsluis hebben bij de commissie openbare werken aangedron gen op een snelle oplossing voor het afmeren van de vis boot Zeelandia in de haven van Burghsluis. De nieuwe visboot Zeelandia ligt momenteel op een dusdanig on gunstige plaats, dat Landegent de zekerheid uitsprak, dat dit de watersportvereniging schade gaat berokke nen. Maar de vereniging wordt op de wenken bediend, want nadat de club al eerder aan de bel had getrokken over de ligging van de visboot, is het gemeentebestuur van Westerschou- wen rond de tafel gaan zitten. De oplossing is een afmeergelegenheid elders in de haven, waarmee een be drag van 10.000 gulden is gemoeid. Alle leden van de commissie stemden hiermee in. Spoed Landegent en Maas waren overdui delijk in hun spreekrecht, dat er de grootste spoed betracht moet worden bij de realisering van de plannen. De boot heeft een dusdanige lengte, dat de vereniging vreest voor averij aan de.jachtep. „Den goede.na.am .opbou wen kost veel tijd, maar'op deze ma nier ben je hem zo kwijt en dat kost de vereniging geld", aldus Lande gent, die overigens niets zei tegen te hebben op de aanwezigheid van de visboot. Het is alleen de locatie, die hem zorgen baart. Landegent noemde een en ander een „zware financiële nederlaag" voor de vereniging en was blij met de mening van de commissieleden. Hoe wel deze bestuurder geen problemen met de sportvissers heeft, was zijn collega-bestuurder minder mals. Aan de hand van enkele voorbeelden ver oordeelde hij het gedrag van enkele sportvissers. Te meer reden voor Maas om op spoed aan te dringen. Dat een en ander nog voor de Pasen verbeterd wordt is niet mogelijk. Aan welke termijn wel gedacht moet wor den, werd tijdens de vergadering van de commissie openbare werken niet duidelijk. Ook niet helemaal duidelijk waren de twee tegenstrijdige adviezen van de rijkspolitie en de directeur ge meentewerken, W. van Meerten. Ge sproken werd over het verzoek van de politie om in het kader van de cri minaliteitsbestrijding extra verlich ting aan te brengen op de locaties hoek Zoom-Zeeanemoonweg, Wilhel- minaweg-Korte Reke en het voetbal veld aan de Laone. Van Meerten zag geen enkele reden voor deze maatre gel voor de eerste locatie en ook de twee andere plaatsen waren „niet meer dan misschien wel gewenst". J. van den Berge (RU) schaarde zich achter het verzoek van de politie en herinnerde de commissieleden aan de eerdere standpuntinname, dat de po litie zoveel mogelijk gevolgd zou wor den in het belang van de criminali teitsbestrijding. PvdA-er G. J. W. van der Salm wilde hierin meegaan, maar miste in beide tegenstrijdige adviezen iedere vorm van argumenta tie. J. W. Geleijnse (CDA) ging evenals de overige leden akkoord met het ZIERIKZEE - Dubbelfeest was het donderdag 16' april bij het echtpaar P. Bc- zuijen en H. M. Bezuijen-de Graaf. Naast de verjaardag van de vrouw des hui zes vierde het echtpaar ook zijn 50-jarige huivelijksfeest. Om dit te vieren kwam de dochter speciaal uit Arabië overvliegen. P. Bezuijen is geboren in Ellemeet en heeft 40 jaar samen met zijn vrouw, die geboren is in Ouwerkerk. een rijwielhandel gehad. Naast het ruinncn van de zaak werden er ook nog twee kinderen op de wereld gebracht, een dochter en een zoon. Sinds elf jaar is het gouden echtpaar opa en oma geworden en sinds twee jaar hebben ze een tweede kleinkind. Nadat de 74-jarige Bezuijen zijn werk als rijwielhandelaar neerlegde is hij aan het knutselen gegaan. Zijn 75-jarige vrouw vult haar vrije tijd met breien, nadat ze ook haar man in de winkel hielp. Het feest wordt gezamenlijk met de kinderen, kleinkinderen en genodigden gevierd. Naast het echtpaar uit Zierikzee vierde het echtpaar C. Meerman en J. Meerman-Kloote ook zijn 50-jarig huwelijk in Oosterland. voorstel om de verlichting aan te la ten brengen, maar deelde de mening van Van der Salm. Ook zei hij het te betreuren, dat er geen geld meer over is van de subsidie voor de bestrijding van het vandalisme. De benodigde 11.500 gulden moet nu uit de eigen be groting gehaald worden. Een gege ven, waar VVD-er J. C. de Feiter geen moeite mee had. Mening Het feit, dat Van Meerten en de po litie niet dezelfde mening toegedaan waren, vindt zijn oorsprong in het ge geven, dat Van Meerten een en ander verkeerstechnisch beoordeelt en de politie vanuit de 'criminele invals hoek'. Voorzitter A. J. Padmos (CDA) wees de commissieleden erop, dat uit mondeling overleg al is gebleken, dat de politie binnen afzienbare tijd met meer voorstellen gaat komen. Dat die dan wel beargumenteerd dienen te zijn, was ieders mening. Via de zogenaamde forge ofwel kikvorsplanning zal de politie deze zomer op vele plaatsen op Schouwen-Duiveland worden gesignaleerd. Inventieve aanpak noodzakelijk Dit nummer bestaat uit 12 pagina's ZIERIKZEE - Een zonnige weersvoorspelling is al vol doende voor een grote toeloop van toeristen naar Schou wen-Duiveland tijdens de paasdagen. Voor de Rijkspoli tie Schouwen-Duiveland een voorproefje van het 'drukke seizoen' dat weer voor de deur staat. Toch is het niet zo dat men daaraan pas begint te denken door de paasdrukte. Enkele maanden geleden al legde groeps commandant M. P. Lenselink contact met alle gemeente besturen van Schouwen-Duiveland om te overleggen over de aanpak van de criminaliteits-piek die het toe ristenseizoen onvermijdelijk met zich mee blijkt te bren gen. Het geld en de mankracht die Len selink dit jaar ter beschikking heeft voor de bestrijding daarvan is het zelfde dan in de voorgaande jaren, De bezuinigingen van de rijksoverheid blijven hun tol eisen. ,,Het ziet er naar uit dat we nog wat voorzichtiger met mensen en geld moeten omsprin gen". Toch is hij niet pessimistisch. „Aan de ene kant is dat natuurlijk vervelend maar aan de andere kant stimuleert het de inventiviteit van ons, politiemensen. De tijd dat we el ke keer meer geld van de overheid kregen is nu eenmaal voorbij. Het is best een goede zaak dat de bedrijfs voering binnen de politie wordt bij gesteld". Lenselink is overigens van mening dat de grens van de bezuini gingen nu wel is bereikt. „Verder moeten ze niet gaan". Versterking Evenals in de voorafgaande jaren kan de Rijkspolitie Schouwen-Duive land zelf per etmaal ongeveer 18 men sen leveren om buiten in te zetten. Een aantal dat overblijft van de tota le basissterkte van veertig en een hal ve man (part-time kracht) nadat daar van de administratieve krachten, de groepsleiding, vakantie, vrije tijd. ziekte en tijd voor opleiding is afge trokken. Evenals vorige jaren komt daarbij ook dit seizoen een verster king vanuit de districten Apeldoorn, Assen en Groningen. In totaal 15 poli tiemensen waarvan er netto elf per etmaal ter beschikking zijn. De bere den politie uit Wassenaar stuurt tra ditiegetrouw enkele mensen van de bereden politie die in de Kop van Schouwen op het strand en in de bos sen patrouilleren. En verder zullen constant 3 a 4 politiemensen van de verkeersgroep Middelburg surveille ren op de doorgaande wegen op Schouwen-Duiveland en de ongeluk ken behandelen. „Dat is een totaal aantal dat precies hetzelfde is als vo rig jaar. En eigenlijk twee minder omdat er bij ons twee vacatures lopen die voorlopig nog wel niet zullen wor den opgevuld. De mensen die van de opleidingsscholen komen worden eerst naar Den Haag en Dordrecht ge stuurd omdat daar een leegloop is". Enkele .jaren geleden werden de overuren die al deze mensen in de zo mer maakten nog betaald maar die tijd is voorbij. „We moeten de extra uren teruggeven in vrije tijd. Dat be tekent dat we hele grote prioriteiten moeten stellen ten aanzien van de ge vallen waarvoor overuren mogen worden gemaakt". De groepscom mandant denkt dat verkeersonge lukken met alleen materiële schade daardoor wel eens wat langer zullen moeten wachten. „Wanneer er licha melijk letsel bij is komen we natuur lijk direct. Dat kunnen we niet ma ken". Kikvors-planning „We moeten proberen met de mid delen die we hebben zo effectief mo gelijk om te gaan". Een van de inven tieve manieren waarop de politie deze zomer de beschikbare man krachten wil inzetten is de zogenaam de frog-planning ofwel kikvors planning. „Een politiepatrouille die door veel heen en weer rijden onver wacht en vaak opduikt op verschil lende lokaties. Daardoor wordt het verrassingselement versterkt en dat werkt preventief". Een nieuw ele ment in de aanpak die men al sinds enkele jaren hanteert: preventief, werken. Lenselink: „Ik zit hier vanaf 1983 en werd toen geconfronteerd met een behoorlijke criminaliteit in de vervolg pagina 4 ZIERIKZEE - De leden van de Rotary Zierikzee krui pen zaterdag 18 april tussen 9.30 en 16.00 uur in de huid van een boekenkoopman. Dit boekengebeuren is opgezet in het kader van de internationale actie Polio de Wereld uit, waaraan ook de eilandelijke Rotarians een bijdrage leveren in de vorm van verschillende activiteiten. Met deze activiteiten moet eind 1988 een bedrag van 45 mille zijn ingezameld. Polio eist nog steeds een hoge tol. In de ontwikkelingslanden sterven elk jaar opnieuw honderdduizenden kinderen aan deze gevreesde ziekte, die door een vaccinatie eenvoudig voorkomen kan worden. Daarnaast raken jaarlijks meer dan 3,5 miljoen kinderen door deze virusziekte ge handicapt. Op grond van deze gege vens heeft de Rotary International besloten om in samenwerking met de Wereldgezondheidsorganisatie een wereldomvattende actie op te zetten. Deze actie, die in totaal 120 miljoen dollar op moet leveren, moet ertoe bijdragon dat de wereld in het jaar 2005 poliovrij is. Vaccins Ook de 325 Rotaryclubs in Neder land, waaronder ook die in Zierikzee, hebben ingehaakt op deze internatio nale polio-actic. De Nederlandse Ro tarians streven ernaar om 15 miljoen gulden bijeen te brengen voor het aankopen van 122 miljoen eenheden Saïk-vaccin voor Indonesië. Hiermee kan de Indonesische overheid in de periode '87-92 een grootscheeps vaccinatie-programma uitvoeren. Ook de 45 leden van de Rotary Zie rikzee gaan zich de komende twee ja ren inzetten om via diverse activitei ten een bedrag van 45 mille bijeen te brengen. Zo zal de Rotary zaterdag 18 april met een boekenstand aanwe zig zijn op de markt in de Bedde- wecg. Tussen 9.30 en 16.00 uur kan men snuffelen in de rijen tweede hands boeken die voor dit goede doel zijn afgestaan. De gehele opbrengst van deze bockenverkoping komt ten goede aan deze polio-actic. Ook op Koninginnedag z.ijn de Ro tarians tussen 18.00 en 21.30 uur op de (Oranje)markt te vinden. Niet alleen met allerhande boeken maar ook met koek en cake. Ook zal dan een spe ciaal voor dit doel geproduceerde lp „Jazz against polio", waarop een aan tal musici van de Dutch Swing Colle ge Band te horen zijn, aan deman worden gebracht, Het ligt in de be doeling om ook tijdens dc toeristi sche dagen met een kraam aandacht te vragen voor do Rotary-actie. Inmiddels zijn de eerste giften bin nen. Via enkele verlotingen onder de leden zelf en een wijnactie binnen de Rotary, waarbij van elke fles wijn f 2,- bestemd is voor de actie, is in middels de eerste vier mille binnen. WA> WH* 'js Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Opklaringen Aanhoudend droog met opklarin gen. In de nacht en vroege ochtend mistig. Zwakke tot matige zuidelijke wind 2 tot 4 Beaufort. Minimumtem peratuur komende nacht 8 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 21 april: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: zuidwest 4 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 18 april Zon op 06.37, onder 20.42 Maan op 01.56, onder 08.27 19 april Zon op 06.35, onder 20.44 Maan op 03.08, onder 09.28 20 april Zon op 06.33, onder 20.46 Maan op 03.59, onder 10.47 Laatste Kwartier: 20 april (00.16) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ook morgen wordt het een fraaie voorjaarsdag, 's Middags loopt de temperatuur nog iets hoger op dan vandaag, in het binnenland tot 20 23 graden. Op de Wadden eilanden blijft de temperatuur van wege het koude Waddenzcewater bij circa 17 graden steken. De zon zal ruimschoots aanwezig zijn, hoewel er af en toe ook wat bewolking over drijft. De wind is eerst zwak, in de middag matig, kracht 3 en waait uit zuidelijke richtingen. Do minimum temperatuur komende nacht ligt bij 8 graden. Het hogedrukgebied dat voor het fraaie weer zorgt komt mor gen ten oosten van ons land te liggen. Eerste Paasdag komt hierdoor de weg vrij vooreen buienfront. Na het passeren hiervan dalen de tempera turen tot normale waarden voor de tijd van het jaar. SCHARENDIJKE - De recente stij gingen van de benzineprijs schijnen deze brandstof weer aantrekkelijk te hebben gemaakt voor dieven. Uit de personenauto van H. O. uit Seharen- dijke werd in de nacht van 15 op 16 april 25 liter gestolen. De dieven ver nielden het slot van de tankdop.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1