Aannemers dragen nieuwe Corneliastichting over 1 c ■-) Westerschouwse commissie bezig met leefbaarheid kleine kernen Stralende zon voor de Krukels Rouwdienst M. Doeleman druk bezocht DE ZIERIKZEESCHE COURANT Philipsdam Minister N. Smit-Kroes van verkeer en water staat verricht op donderdag 14 mei de officiële sluiting van de Philipsdam. (Pag. 2). VVV-kantoor Tijdens de algemene ledenvergadering van de VVV Burgh-Haamstede werd meegedeeld, dat de start van de bouw van het nieuwe VVV- kantoor in september valt (Pag. 3). Herinrichting De plannen voor de herinrichting van Bruinis- se behelzen het aantrekkelijker maken van het centrum van het vissersdorp met behoud van een eigen identiteit. (Pag. 4). Regiovergadering Het toernooi om de Schouwen-Duiveland-tro- fee 1987 wordt op zaterdag 30 mei afgewerkt op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. De indeling is bekend. (Pag. 15). BURGH-HAAMSTEDE - Dat er door de gemeente stappen moeten worden genomen om de leefbaarheid van de kleine kernen Serooskerke en Noordwelle te be vorderen, staat voor alle bestuurders vast. Maar dat er geen kant en klare oplossing in de kast klaar ligt, is dui delijk geworden tijdens de vergadering van de Wester- schouwse commissie voor de grond- en pachtzaken. Waar in ieder geval iedereen zich achter kon scharen was de stelling van wethouder J. Deïst (VVD), dat er iets moet gebeuren om de aanwezigheid van de scholen in de ker nen te waarborgen „omdat de leefbaarheid anders hele maal op zijn retour zal zijn". De twee kernen Serooskerke en Noordwelle kampen beide met een behoorlijke leegloop. Steeds minder kinderen bevolken de straten van de dorpen en de leefbaarheid van de ker nen wordt hierdoor behoorlijk aange tast. Winkels verdwijnen (of zijn al verdwenen), de scholen dreigen door het geringe aantal leerlingen geslo ten te worden én iedere voorziening, die in een grotere plaats zo vanzelf sprekend is, gaat aan de neus van de kleine leefgemeenschappen voorbij. ZIERIKZEE - Een bijzonder groot aantal mensen heeft de dienst ter nagedachtenis van oud Zeelandia-directeur Mari- nus (Boy) Doeleman bijge woond. De dienst in de Gast- huiskerk - gevolgd door een samenkomst in Mondragon - werd gehouden na de begrafe nis, die zich in besloten kring voltrok. De rouwdienst werd voorgegaan door ds K. Hen- drikse, terwijl organist Mar van der Veer de gezangen bege leidde. Het grote aantal be langstellenden was getuige van de dienst, die werd beslo ten met een dankwoord door H. J. Doeleman. De rouw dienst werd door zowel veel mensen uit de regio bezocht, als door mensen uit het be drijfsleven, die vanuit vele landen contacten met Zeelan- dia hebben. Advertentie OP Z'N PAASBEST Mi PW- Tot ziens bij: TwylL MODE VOOR MANNEN Korte Kerkstraat 9 - Goes Tel. 01100-31112 Alle fracties hebben eerder al hun bezorgdheid hierover geuit en ook het college en de plaatselijke bevol king van de kernen zitten niet stil. Het was echter opvallend, dat de klei ne kernen niet vertegenwoordigd wa ren door leden van de eigen bevol king. Dit met uitzondering van J. C. Hendrikse uit Noordwelle, die welis waar direct betrokkene is, maar door zijn zetel in de gemeenteraad ook ex tra belangstelling voor de lokale poli tiek toont. Er moet wat gebeuren dus en wet houder Deist, die de gehele avond op persoonlijke titel meesprak over de ideeën, vroeg de commissieleden burgemeester en wethouders een handvat te geven voor het te voeren beleid. C. Verton (PvdA) was degene, die met concrete voorstellen naar vo ren kwam, die mede waren geba seerd op notities van de gemeentelij ke afdelingen. Tén eerste bracht hij de differentiatie van de grondprijzen te berde. Momenteel is de vierkante meterprijs gebaseerd op de werke lijk gemaakte kosten door de ge meente. Van Verton mag er best een zekere marktwaarde verrekend wor den. Hierdoor zou de blijkbaar niet zo geliefde grond in de kleine kernen goedkoper uitvallen. Maar de overige leden - W. D. Schee- Ie (CDA), Scheer (RU, voor de eerste keer plaatsvervanger van J. van den Berge) en J. C. de Feiter (WD) voor zagen hierin problemen. Het drietal ziet niet graag gebeuren, dat de ande re - wel aantrekkelijke - plaatsen als Haamstede en Renesse hierdoor dus duurder zouden worden. Ook werden vragen gesteld bij de politieke haal baarheid via de provincie, die haar toestemming dient te geven. Lof Twee andere ideeën oogstten meer lof. Verton diepte de rentereductie op de grondprijzen uit. Een koper van bouwgrond krijgt op de rente van de grond een korting van de gemeente, die gebaseerd is op het inkomen. Ook Hendrikse bracht dit tijdens het spreekrecht naar voren als een waar devolle mogelijkheid. Die wordt al zo'n acht jaar toegepast in de gemeen te IJsselham en blijkt te werken. Op maandag 20 april (2e paasdag) zal de „Zierik- zeesche Nieuwsbode" niet verschijnen. Het kantoor van de krant zal op deze dag ge sloten zijn. Advertenties voor de editie van dinsdag 21 april dienen uiterlijk vrijdag 17 april vóór 11.30 uur in ons bezit te zijn. Wunneer wij ons in de zon verblijden, zijn wij alle zorgen kwijt. Goethe ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 'Er moet wat gebeuren (1797 - 1889) WAARIN OPGENOMEN Bestuur tevreden over kwaliteit Dlt nummer bestaat uit 16 pagina's Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Mist Aanhoudend droog met meer op klaringen, maar in de nanacht cn vroege ochtend enige tijd mist. Zwak ke zuidoostelijke wind 1 tot 3 Beau fort. Minimumtemperatuur komende nacht 6 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 20 april: Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuid 4 Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 607o Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 707r Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht, zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 17 april Zon op 06.40, onder 20.40 Maan op 00.30, onder 07.46 Laatste Kwartier: 20 april (00.16) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Er staan ons twee mooie lentedagen te wachten. Morgen, vrij dag, wordt het naar alle waarschijn lijkheid een zonnige dag. Vannacht ligt de minimumtemperatuur rond de 5 graden. Morgenmiddag wordt het warm, cn wijzen de thermometers ongeveer 20 graden aan. Er staat oen zwakke tot matige zuidenwind. De luchtdruk is momenteel hoog boven het vasteland van Europa, en laag boven de Atlanti sche Oceaan. Dat blijft ook zaterdag nog zo, al komt het gebied met lage barometerstanden wel wat meer on/.c kant op. In de loop van de dag kan dan daardoor de bewolking wat toe nemen. maar het blijft nog wel warm en vrijwel zeker droog. Tijdens de paasdagen komt het weer bij ons meer en meer onder invloed van de oceaandepressie. De kans op buien neemt dan toe en de temperatuur gaat een paar graden naar beneden. 1987 I De Feiter stond niet afwijzend te genover bet idee, maar bracht naar voren, dat hiermee toch op een be paalde c«te ,orie mensen gedoeld wordt. Hij aacht namelijk aan hen, die grond kopen terwijl er meerdere mogelijkheden tot vestiging in de kleine dorpen zijn; te denken valt bij voorbeeld aan de sociale woning bouw, de huurhuizen. Een derde mogelijkheid, die tij dens de in zekere mate vrijblijvende discussie naar voren werd gebracht door Verton was de zogenaamde vestigingsbijdrageregeling. De afde ling ruimtelijke ordening had hier over een notitie gemaakt. Simpel ge zegd houdt de regeling in, dat een gezin dat zich vestigt in een van de kleine kernen, een éénmalige bonus van de gemeente krijgt. Voor de hoofdbewoner zou dat 1500 gulden kunnen zijn en voor iedere huisge noot nogeens 500 gulden. Dat was ook de suggestie, die Hen drikse naar voren bracht en de leden stonden hier positief tegenover. Ook tegenover het idee van Verton om de regeling kindervriendelijk te ma ken. Gezinnen met kinderen (een voorwaarde voor de leefbaarheid van een dorp) zouden meer geld moe ten kunnen krijgen, dan bijvoor beeld een ouder echtpaar. De overige leden waren het met hem eens, dat hierbij geen sprake is van enige vorm van discriminatie. Maar volgens een rekensom van de socialist zou de regeling de gemeente weieens zo'n 60.000 gulden kunnen gaan kosten. „Als je het gerechtvaar digde vermoeden hebt, dat het effect sorteert, dan heb -ik*,dat geld ar wei- voor over", aldus Verton. De Feiter, die zich in hoofdlijneruin de geopperde ideeën zei te kunnen vervolg pagina 3 BRUINISSE - Peuterspeelzaal de Krukels in Bruinisse heeft er een geslaagde rommelmarkt/kledingbeurs opzitten. Aan de Dr de Kockstraat werden voor de eerste keer in de openlucht tweedehands spulleti als kleding en speelgoed aan de man gebracht. Het bestuur is dik tevreden over de hedendaagse gang van zaken. Vijf jaar geleden is gekozen voor een nieuwe opzet, wacirbij mensen, die spullen breng qn zelf een deel van het verkoopbedrag terugkrijgen. De omzet steeg van ongeveer 500 gulden per keer tot ongeveer vec'tzenhondcrcf-gulden. Vorig jaar bijvoorbeeld ltiéld de. peuterspeelzaal meer dan 2700 gulden netto over aan twee evenementen. Een aardige manier om het jaarlijks tekort in te dammen. Iedere keer wordt gekozen voor de woensdagmiddag om zo ook de kinderen de gelegenheid te geven erbij te zijn. En die zorgden voor de gezelligheid. Ballonnen en een stralende zon completeerden de eerste beurs van 1987. Laagbouw ZIERIKZEE - „Ik ben ervan overtuigd dat geruime tijd na deze dag in ons land geen gebouw zal verrijzen zoals wij vandaag in eigendom krijgen". Tevreden woorden van de voorzitter van het bestuur van verpleeghuis de Corneliastichting, A. L. van Geesbergen. De vlag uit aan het oude gebouw op het Havenplein en Bossche bollen bij de koffie voor bewoners en personeel. Dat alles van wege het ondertekenen van het proces-verbaal waarmee het nieuwe verpleeghuis aan de Emil Sandströmweg door de aannemers bouwkundig werd opgeleverd en overgedragen aan de opdrachtgever; het bestuur van de Corneliastichting. Met de overdracht is de daadwerke lijke verhuizing van de bewoners op 2 juni aanstaande weer een belangrijke stap dichterbij gekomen. Het histori sche moment werd behalve door het volledige bestuur van de Cornelia bijgewoond door vertegenwoordigers van het architectenbureau, de aanne mers, de onderaannemers en de advi seurs die in het afgelopen anderhalf jaar hun krachten inzetten om het nieuwe onderkomen te verwezenlij ken. Afgaande op de reacties die bij de overdracht waren te horen is dat aardig gelukt. Het gebouw werd bin nen de geplande tijd en zonder al te grote tegenvallers bouwkundig ge realiseerd. „Ja, we zijn heel tevreden. We hebben het idee dat goede kwali teit is geleverd binnen de budgetten", aldus de directeur van de Cornelia stichting, A. Schouw. De totale in vestering vöor het nieuwe onderko men van de Corneliastichting is gepland op 21 miljoen gulden. Van dit bedrag is volgens Schouw ongeveer 17 miljoen gebruikt voor het realise ren van het gebouw in de staat zoals dat nu is opgeleverd. Vanaf vandaag (donderdag) gaat het personeel van de Corneliastichting aan de slag om via een minutieus opgesteld draai boek het gebouw schoon te maken en in te richten zodat de 65 bewoners bij de verhuizing op 2 juni in 'een ge spreid bedje' komen. Vanwege de langdurige vorstperiode in de afgelo pen winter moet de aannemer ook het buitenschilderwerk nog uitvoeren en verder staat voor de komende weken nog een aantal stofferingswerkzaam heden op het programma. Het proces-verbaal waarmee de nieuwe Corneliastichting bouwkundig wordt opgeleverd wordt getekend door de voorzitter van het bestuur van het verpleeghuis, A. L. van Geesbergen en de secretaris S. de Vlieger. De overdracht die plaatsvond in de personeelsruimte van het nieuwe ge bouw vormde de afsluiting van een wekenlang durende controle op de werkzaamheden die werden verricht. Een controle die nog eens lichtjes werd overgedaan via een uitgebreide rondgang door het gebouw onder lei ding van ir P. C. Dekker van architek- tenbureau Rothuizen cn 't Hooft uit Middelburg die onder andere verant woordelijk is voor de vormgeving van het gebouw. Hij toonde zich te vreden met het verloop van het pro ject en vooral met het feit dat dit he lemaal in laagbouw kon worden gerealiseerd (alle ruimten zijn gelijk vloers, red.). De situering van de nieuwe Corneliastichting vond hij niet zo gelukkig. „Wat geïsoleerd. vervolg pagina 3 DONDERDAG 16 APRIL 143ste jaargang Nr. 24118

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1