Indeling voor toernooi om Schouwen-Duiveland-trofee via lot door organisatie bepaald Hockey-meisjesteam pakt titel NIEUmBODE Regiocommissie verbaasd over opmerkelijk competitieverloop KNVB Martin Krijger opnieuw clubkampioen van schaakclub Zierikzee Competitieduel Middelburg- Zierikzee op 18 april Badmintonclub Zierikzee Bonds- competitie handboog- schieten in Zierikzee besloten Scaldina-jeugd in nationaal p/w-toernooi ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 16 april 1987 Nr. 24118 15 BROUWERSHAVEN - De gezamenlijke eilandelijke voetbalverenigingen kwamen in vergadering bijeen in de kantine van voetbalvereniging Brouwershaven op sportpark Onder de Molen. Er werd over tal van onder werpen uitvoerig van gedachten gewisseld. Voor een pri meur zorgde voetbalvereniging Dreischor, die op 30 mei aanstaande in samenwerking met voetbalvereniging Zierikzee de organisatie van het elfde toernooi om de Schouwen-Duiveland-trofee voor haar rekening neeint. Bij monde van secretaris Kor van der Werve werd een aantal deelnemende formaties aan het toernooi via het lot ingedeeld. Poule A wordt traditioneel gevormd door de KNVB-ploegen Bruse Boys, Zierikzee, Mevo eii DFS en afdelings eerste klasser SKNWK. Poule B en C wer den ingeloot, waarbij de vier zaterdagse tweede klassers in twee groepen van twee werden geplaatst. De drie zon dagse afdelingsploegen - vv Renesse is verhinderd - en de zomeravondvoetbalselectie werden eveneens ingeloot. Bruse Boys, Zierikzee, DFS, Mevo en SKNWK spelen een halve competi tie om een van de twee Schouwen- Duiveland-trofeeën. De tweede trofee wordt gewonnen door een van de vier zaterdagse afdelings tweede klassers of een van de zondagse afdelingsploe gen Ouwerkerk, Zonnemaire en Drei schor of de ZAV-selectie. Er is ook nog een mogelijkheid, dat een veteranen- ploeg met een Schouwen-Duiveland- trofee gaat strijken. Het vorig jaar werd ter gelegenheid van het tiende toernooi om de Schouwen-Duiveland- trofee een veteranentoernooi toege voegd. Daarvoor meldden zich toen vier ploegen, die na afloop uitermate enthousiast waren over de deelname. Algemeen werd daarom verwacht, dat het toernooi dit jaar probleem loos en mogelijk zelfs met een vergro te deelname opnieuw vastgesteld kon worden. Dat bleek een té optimisti sche opstelling, want bij de organise rende vereniging Dreischor meldden alleen Zierikzee en Mevo zich met een veteranenploeg aan voor het toernooi van 1987. Kor van der Werve lanceer de daarom het plan ook de veteranen- ploegen bij de afdelingsploegen in te delen, waardoor twee poules van vijf ploegen zouden ontstaan. Vanuit de vergadering werd evenwel voorge steld daaromtrent eerst de mening te peilen bij betreffende teams, waarna de beide ploegen onder voorbehoud werden ingeloot. Na de trekking kwamen Duiveland, WIK, Dreischor en de ZAV-selectie bij elkaar in poule B. Deze vier ploegen krijgen even tueel de veteranenploeg van Zierik zee er nog bij. In poule C treden ZSC, Brouwershaven, Zonnemaire, Ouwer kerk on eventueel de veteranen van Mevo tegen elkaar aan. Finale In de beide poules wordt vooreerst een halve competitie afgewerkt, waarna de twee poulewinnaars om de Schouwen-Duiveland-trofee spelen, de nummers twee om de derde plaats, de nummers drie om de vijfde en zo verder. Ten aanzien van de veteranen- ploegen meende regiocommissie-se cretaris Dig Vleugel, dat het moge lijk zinvol zou zijn alsnog een week respijt te verlenen om alsnog in te schrijven. „Dat lijkt me niet nodig. Er is volop tijd geweest. Als er geen spontane aanmelding komt, levert een soort aanmelding onder druk straks op de dag van spelen mogelijk onverwachte problemen op voor de organisatie, omdat dan alsnog wordt weggebleven", onderkende Duive- land-woordvoerder Gerard Krakeel, een stelling waarin Kor van der Wer ve zich volledig kon vinden. Het niet deelnemen van vv Renesse aan liet toernooi om de Schouwen- Duiveland-trofee wordt veroorzaakt door een onfortuinlijk samenvallen van het toernooi op het Zierikzeese sportpark Den Hogen Blok met de jaarlijkse Renesse-dag. Deze dag vergt bijzonder veel inbreng van de leden van de Renesscr sportvereni gingen. Bovendien brengt de dag via de inzet van de leden een niet geringe duit in de over het algemeen matig gevulde clubkas. ,,Ik denk, dat we met z'n allen begrip moeten hebben voor het standpunt van het bestuur van de club", erkende commissie voorzitter Joop de Wit. ,,Bij een vol gende gelegenheid, wanneer het sa menvallen van beide evenementen niet aan de orde is, zijn we vanzelf sprekend weer van de partij", onder schreef vv Renesse-voorzitter Jan Hendrikse. Naar aanleiding van de noodgedwongen afmelding van Re nesse stelde Kor van der Werve vast de indruk te hebben gekregen, dat de interesse om aan het jaarlijkse toer nooi deel te nemen bij diverse vereni gingen afneemt. ,,Ik zou het niet fraai vinden als verenigingen in 1988 af zouden haken", concludeerde Joop de Wit. ,,Dan organiseert de ZAV- commissie als laatste op eigen titel het toernooi. Het ZAV-gcbeuren is een volwaardig lid en verdient daar om ook het recht te ki ijgen een vol waardig toernooi te organiseren". In een vorige regiovergadering word reeds besloten, dat vanaf het dertiende toernooi, dat voor 1989 op het programma staat, een vaste com missie de organisatie ter hand gaat nomen. Gerard Krakeel meende even wel, dat er desondanks een vereni ging met die commissie mee zou gaan organiseren, hetgeen later nadrukke lijk werd tegengesproken door het regiocommissie-bestuur op aangeven van vv Ouwcrkork-voorzittcr Piet Remeeus. Discussiepunt was verder ook nog de besteding van de baten van de toernooien 'nieuwe stijl'. ,,Bij een nieuwe structuur zouden wij van Renesse graag zien, dat de baten zou den worden besteed aan instanties als hel Rode Kruis en de Gehandicap tensport", constateerde .Jan Hendrik- se. Gerard Krakeel was van mening, dat een en ander aan betreffende ver eniging zou moeten worden overgela ten, een mening, die later niet moer relevant was, omdat er geen vereni- gingsbesluit aan de orde zou kunnen zijn. .Jan Hagestoijn, voorzitter van voetbalvereniging Zierikzee, zag meer in een onderverdeling bij de be steding van de baten. Hij gaf de voor keur aan een gelijkclijkc verdeling voor een 'goed doel' en het jcugdzaal- voetbalgebeuren op Schouwen-Dui- veland. Dig Vleugel vond gehoor bij de meerderheid van de vergadering de baten van het toernooi op de reke ning van de de regioeommissic te storten. Tijdens een gezamenlijke vergadering zouden dc verenigingen dan over dc besteding kunnen filoso feren. ZIERIKZEE - Het afgelopen zon dag afgelaste competitie treffen tus sen de ploegen van Middelburg en Zierikzee in de zondagse tweede klas van de KNVB is opnieuw vastge steld. Evenals NOAD-ODC in dezelf de klas ontmoeten de twee Zeeuwse ploegen elkaar zaterdagavond 18 april om 19.30 uur op het terrein aan de Nadorstweg in Middelburg. Vrij onverwacht zijn er nog perspec tieven gekomen voor Zierikzee in de tweede klas Verantwoordelijk daar voor was een andere Zeeuwse forma tie. Sluiskil ontluisterde afgelopen zondag de ongenaakbaar lijkende koploper WSC uit Waalwijk. Dc ploeg van trainer Han van der Hooft klopte de Brabanders in Sluiskil met 3-0. Eventuele winst van Zierikzee in Middelburg betekent, dat de ploeg van trainer Hans van der Wckkc na een gelijk aantal wedstrijden op drie punten van WSC zou komen. Twee dagen later - maandag 20 april - wordt de negentiende competi tieronde in de tweede klas afgewerkt. WSC ontvangt dan Thxandria, Baro nie gaat op bezoek bij het Boxtelse ODC en Zierikzee krijgt op sport park Den Hogen Blok bezoek van Sluiskil, de ploeg die door de verras sende zege op WSC de spanning weer terug bracht in de tweede klascompe titie. Alles bijeen derhalve een uiter mate interessant voetbalweekeinde voor de formatie van trainer Hans van der Wekke. VLISSINGEN - Een aantal jeugd leden van badmintonclub Zierikzee was bijzonder succesvol tijdens het jaarlijkse toernooi van bc Marathon in Vlissingen. Dc drie vertegenwoor digers van de veertigjarige Zierik zeese club behaalden gezamenlijk maar liefst vier eerste en drie tweede plaatsen, waarmee zij hun aanwezig heid nadrukkelijk onderstreepten. In het dames enkelspel behaalde Angelique van der Have een tweede prijs. In de finale moest zij in drie sets haar meerdere erkennen in haar dubbelspelpartner Nicole Koppcjan. Een tweede prijs behaalde Angelique van der Have ook bij het gemengd- dubbelspel. Met Sander Melieste kreeg zij in de eindstrijd klop van Ni cole Koppejan en clubgenoot Hanco de Vos, waardoor de toernooizege toch nog bij een vertegenwoordiger van dc Zierikzeese club terecht kwam. Succesvol was Angelique van der Have wel met Nicole Koppejan in het damesdubbelspel, hetgeen de derde zege voor Koppejan betekende. Ook het herendubbelspel leverde een Zie rikzeese overwinning op. Hanco de Vos en Sander Melieste trokken sa men aan het langste eind. Het heren enkelspel werd een compleet Zierik zeese aangelegenheid. Hanco de Vos won de eerste set met 15-3 en hij leek op de toernooizege af te stevenen, toen hij in de tweede set met 11-3 voorkwam. Toen keerde het tij even wel ten voordele van Sander Me lieste, die toen via een gewonnen der de set alsnog overtuigend toernooi- winnaar werd. BROUWERSHAVEN - In zijn openingswoord van de halfjaarlijkse regio- commissievergadering van de Schouwen-Duivelandse voetbalverenigingen sprak voorzitter Joop de Wit zijn verwondering uit over de competitieopzet in (vooral) de vierde klas van de zaterdagse KNVB-competitie. ,,In de voor bije weekeinden werd in de vierde klas, waarin ondermeer DFS en Mevo spe len, zegge en schrijve één wedstrijd vastgesteld. Dat mag op z'n minst'toch uiterst opmerkelijk genoemd worden", stelde De Wit. ,,Dat is ons ook opge vallen", verwoordde afdelingsvoorzitter Kees Blomaard, „maar vast staat, dat competitieleider Loet Haverman van Zuid I hier part noch deel aan heeft. De schuld hiervan moet gezocht worden in Zeist. Daar hebben we totaal geen vat op". Met uitzondering van het door De Wit aangeroerde punt verloopt de competitie op zowel districts- als af delingsniveau goed. „Hopelijk blijft er straks nog ruimte over voor een of meer oefenwedstrijden", concludeer de Joop de Wit. Vanzelfsprekend kon de regiocommissie-voorzitter niet heen om de excessen, die op tal van voetbalvelden voorkomen. „Geluk kig hadden we op Schouwen- Duiveland weinig uitspattingen, maar het blijft voor de verenigings besturen wel degelijk zaak de vinger terdege aan de pols te houden". De Wit kwam terloops nog terug op het onlangs afgeronde zaalvoetbalgebeu- ren voor junioren en pupillen. Hier over werd uitvoeriger van gedachten gewisseld tijdens de jeugdregiocom- missievergadering van 13 maart in de kantine van voetbalvereniging Zon nemaire. De verslaggeving aangaan de deze vergadering in de kolommen van de Zierikzeesche Nieuwsbode schoot de regiocommissie in het ver keerde keelgat. In de periode tussen beide vergaderingen werden dienten gevolge dan ook enige stappen onder- ZIERIKZEE - Met nog twee ronden in het persoonlijk kampioenschap van schaakvereniging Zierikzee te gaan is Martin Krijger opnieuw ze ker van het clubkampioenschap. De Renessenaar vergrootte zijn voor sprong op de concurrentie door in de 28e ronde te winnen van Richard van der Veken dusdanig, dat hij niet meer van de eerste plaats te ver dringen is. Martin Krijger werd door winst op Richard van der Veken en het halve verlies van Huib Uil tegen Han van der Made reeds twee ronden voor het einde van de competitie hernieuwd clubkampioen van schaakver eniging Zierikzee. Mede verantwoordelijk voor het extra vroege kampioenschap van Krijger is Han van der Made. Hij hield Huib Uil van een overwinning af. Uiteindelijk besloten zij een puntendeling overeen te komen. Winst was er voor J. F. Spiegels op J. C. Dopper en J. van Loon was te sterk voor J. L. Bom. P. van der Zwan klopte J. Verkerk en verenigingsvoorzit ter J. J. Hoogstrate klopte S. J. Stoel. Er was in de 28e ronde nog een tweede puntendeling. C. van Eldik en P. J. Legerstee deelden het punt. B. S. Spiegels tenslotte slaagde er niet in om enig tastbaar resultaat te halen tegen A. A. M. Bloom, die het hele punt opstreek. Op de wekelijkse clubavond van schaakvereniging Zierikzee werd ge collecteerd voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Ook de le den van damclub Zierikzee droegen bij. De collecte bracht in totaal 51,10 op. nomen door de commissie, waarvan Joop de Wit uitsluitsel gaf. Samenvoegen Gedurende een van de wedstrij dochtenden van de juniorencompeti tie in sportcentrum Krayestein deed zich een betreurenswaardig incident voor, dat later door de tuchtcommis- sie van de KNVB werd behandeld. Tijdens de jeugdregiovergadering in Zonnemaire werd dit voorval door voorzitter Joop de Wit aangeroerd, maar slechts summier, doordat de tuchtcommissie nog geen definitieve uitspraak had gedaan ten aanzien van het voorval. Een en ander werd ook als zodanig door commissiesecretaris Dig Vleu gel schriftelijk gemeld aan sportre dacteur Peter Wijnen van de Zierik zeesche Nieuwsbode. Deze was met kennisgeving afwezig op de vergade ring. Op het moment van publicatie van het door Dig Vleugel aangedra gen vergaderingverslag was inmid dels de uitspraak van de KNVB- tuchtcommissie schriftelijk op de sportredactie van de ZN gedepo neerd. Beide berichten werden door Wijnen in een verhaal samengevoegd gepubliceerd. „Het leek ons begrij pelijk, dat op de vergadering van 13 maart aanwezige verenigingsverte genwoordigers verbaasd waren over de publicatie van de strafmaat in het raam van het vergaderingverslag. Er werd immers tijdens de vergadering met geen woord gerept over de straf maat, terwijl het verslag hier wel melding van deed. Een en ander kreeg nog een extra dimensie, toen sportredacteur Wijnen in zijn column 'Sportief Welbeschouwd' naar aan leiding van een door de commissie gepubliceerd ingezonden artikel, suggereerde dat de regiocommissie een en ander met de mantel der lief de had willen bedekken", legde Joop de Wit uit. „Nadat een tweede inge zonden stuk van de hand van de re giocommissie niet werd geplaatst als zijnde een persoonlijke aanval op sportredacteur Wijnen, vond een mondelingonderhoud plaats, waarin het meningsverschil werd uitge praat". Tijdens het onderhoud werd afgesproken, dat de door De Wit af gelegde verklaring in het verslag van de regiocommissievergadering gepu bliceerd zou worden. Vanuit de vergadering werd geïn formeerd naar de stand van zaken ten aanzien van de opvolging van afde lingspenningmeester Kees Lobbezoo. Hij had kenbaar gemaakt te willen stoppen vanwege werkzaamheden. „Er meldden zich geen opvolgers aan. Lobbezoo kwam toen gedeeltelijk op zijn besluit terug. Hij gaf te kennen het werk als penningmeester te conti nueren, zolang de vacature blijft be staan. Het is evenwel zinvol naar een vervanger te blijven zoeken", consta teerde Kees Blomaard. Gediscus sieerd werd ook over het standpunt van het sectiebestuur amateurvoet bal ten aanzien van het voorstel van de afdeling Zeeland dc leeftijd voor A-junioren met een jaar te verrui men. Het bestuur adviseert negatief en het staat buiten kijf, dat de verrui ming er ook inderdaad niet komt, „want we weten ons gesteund door welgeteld één afdeling. Alleen de af deling Drenthe gaat met onze denk beelden mee", onderstreepte Blom aard. „Kennelijk is er alleen oog voor de top. Izaak Vogelaar zal nog probe ren om voor de algemene vergadering van de sectie amateurvoetbal van 23 mei iets te bereiken, maar veel hoop hoeft er niet gekoesterd te worden. Limburg en Brabant willen graag sa menwerken met Zeeland om een re gionale competitie op te zetten, maar ook hier is geen behoefte aan een ver4 ruiming van dc leeftijdsgrenzen. De belangen van 1700 A-juniorenteams in den lande worden opgehangen aan 72 topteams. Dat is te gek". ZIERIKZEE - De enige eilandelijke hockeyclub HSD timmert tijdens de lopende competitie voornamelijk aan de weg met organisatorische zaken. De club kreeg op het gerenoveerde sjoortpark Bannink de beschikking over een tweetal velden en ging na een aantal onderhandelingen over tot de aankoop van het stenen clubgebouw op het sportpark. Na een uitvoerige verbouwing in eigen beheer werd het gezellige clubgebouw enige tijd geleden in gebruik genomen. Sportief gezien doen zowel de herenteams als de damesformatie redelijk mee in de competitie en dat geldt ook voor de meeste jeugdteams. De sportieve opsteker van het seizoen kwan^evenwel van het B-meisjesteam van HSD. dat op een voorbeeldige wijze kampioen werd. Natutirlijk moest het team daarvoor in vol ornaat op de gevoelige plaat worden vastgelegd door onze fotograaf. ZIERIKZEE - In de Zierikzeese sporthal Onderdak werd de laatste bondswedstrijd handboogschietcn voor het district 16 verschoten. Er werden twee series van vier wedstrij den afgewerkt, waarvan de drie beste scores per wedstrijd tellen. De wedstrijd in Onderdak ging over 25 pijlen over een afstand van 25 meter. Een redelijk aantal kijkers woonde de wedstrijd bij. De opkomst van de schutters was teleurstellend. Met na me in de hogere regionen lieten nogal wat schutters verstek gaan. In dc eerste klas bij de dames werd F. Klaascn kampioen met 1287 pun ten, waarmee zij twee punten voor bleef op R. Hart. W. Zwart eindigde op do derde plaats met 1258 punten. In dc tweede klas ontliepen T. Kleis en J. Petera elkaar niet veel met res pectievelijk 1180 en 1175 punten in het voordeel van Kleis. In de dorde klas ging hot kampioenschap naar S. Lijn- se met 1151 punten, terwijl de tweede plaats was weggelegd voor P. Anjou Lems met 1133 punten. De vierde klas tenslotte leverde een zege op voor J. Botterweg met 1080 punten, hetgeen haar een zeer royale voorsprong ople verde ten opzichte van L. Zwart en H. Stam, die tot respectievelijk 1019 cn 1018 punten kwamen. In do eerste klas van de heren ging het kampioenschap naar J. B. Eggink met 1394 punten. R. Kriëlaart werd tweede met 1370 punten en de derde plaats ging naar S. J. Bcrgsma met 1338 punten. R. Bcukema werd kam pioen in de tweede klas met 1332 pun ten, waarmee hij een voorsprong had van vijl punten op J. Hollcstcllc en van twintig punten op L. Voorhoek. In de derde klas scoorde J. Nicmans het best met 1299 punten, waarmee hij een voordelige marge van achttien punten bij elkaar schoot ten opzichte van W. Smid. W. Nieuwdorp werd niet 1257 punten derde. B. Zwartscnburg werd kampioen in do vierde klas met 1187 punten. F. Scheepers pakte do tweede plaats niet 1156 punten on C. de Smidt eindigde als derde met 1128 punten. Bij de senioren was M. van dc Straaien succesvol in de eerste klas met 1304 punten. A. Jongmans werd tweede met zes punten minder. J. dc Koeyer had het rijk alleen in de twee de klas cn werd derhalve ook eerste met 1223 punten. In de derde klas pakte C. Vaarzon Morel dc eerste plaats met 1202 punten, B. van Leeu wen werd met 1146 punten tweede en K. Koopman met 1053 punten derde. In dc vierde klas werd R. Roggeband kampioen met 1050 punten voor R. Huneman met 851 punten en W. Broer niet 751 punten. Bij de korpsen ten slotte werd Sint Sebastiaan winnaar in de ereklasse niet 7994 punten. In de A-klasse pakte Sint Jan dc zege met 7691 punten en in dc B-klassc was D'Eendracht het sterkst met 7445 punten voor Sint Sebastiaan II niet 7393 punten. In de C-klasse tenslotte ging Artemis met de hoogste eer strij ken met 7262 punten, terwijl TOG tweede werd met 7044 punten. DEN HAAG - De Zierikzeese tafel tennisvereniging Scaldina werd tij dens een nationaal toernooi in Den Haag door twee B-pupillen vertegen woordigd. Paul de Graaf cn Danny Pantckock konden geen hoofdrol vertolken, maar beide spelers staken er behoorlijk wat van op, hetgeen hen vooral van pas kan komen tij dens dc Zeeuwse toernooien, die wor den afgewerkt. Paul de Graaf speelde in de plaat singsronde tegen M. van der Haar van BTTV, R. Kleen van Dc Koren beurs, F. Huthoff van Bt. Lifters en R. Bruyns van St.H./TSD. Alleen te gen Bruyns boekte hij een positief re sultaat: 21-8, 21-15. Danny Pantekoek boekte tijdens deze ronde geen zege. Hij verloor van D. van Maancn van Salamanders, D. Huisman van Xerxes, M. Zuurmond van Bos Stars on J. Vijverberg van TOGB. Een keci bracht hij het tot drie games. In dc finalepoules kwam Pantc kock ook niet tot winst, maar speelde zeker niet onverdienstelijk. Deson danks resteerde hem niet meer dan de 25e en laatste plaats. Paul de Graaf kwam in de slotrondc -steeds beter op dreef. In een poule van vijf boekte hij louter overwinningen. M. Guls wijk. D. van Maancn, J. Middel koop en trainingspartner B. Buyck van Korenbeurs moesten het on derspit tegen hem delven. Een zestiende plaats in het totaalklasse ment was weggelegd voor De Graaf.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 15