Liefde en boerentrots berichten The Noise in Trace dit biedt de beeldbuis HOLTYMODËl Labyrinth en Flodder te zien in Concertzaal Society Tournee van Pools gezelschap Vereniging Wereld- kinderen MEST bestellen? BEEKE bellen Groot verkeersaanbod verwacht met Pasen Recensie Tina Turner ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 16 april 1987 Nr. 24118 11 Advertentie Het silhouet is chic. De mode voornaam en zwierig. Met nostalgische elementen uit de 20er en 3Oer ja ren. Beleef 't bij 'N PERSOONLIJKE ZAAK BURGH-HAAMSTEDE - Het Pool se gezelschap Gospel Sound maakt in de tweede helft van april een tour nee door Nederland en doet daarbij De Burght in Burgh aan. Het geeft zaterdag 18 april om 20.45 uur een concert in de grote zaal. Het optreden wordt gehouden tij dens de open avond van de EO-Rond- uitclub. De leden van de professione le tienmansformatie hebben alle maal een gedegen opleiding genoten en jarenlange ervaring opgedaan in diverse formaties zoals Spiritual Sin gers Band, Funk Factory, Blues Bro thers Band, Blue Glue, Messengers en Teddy Bear. Met deze muziekgroepen geeft de band enkele concerten per weck en hebben ze behalve in eigen land ook deelgenomen aan diverse festivals in West-Duitsland en Frank rijk. Verder is de Poolse muziekgroep veel te zien en te horen via de Poolse televisie. Onlangs verleenden twee leden van Gospel Sound hun mede werking aan een Jazz Jamboree, sa men met Herbie Hancock en Michael Urbanick, dat door 10.000 belangstel lenden werd bijgewoond. De formatie heeft een christelijk repertoire. Belangstellenden kunnen vanaf 19.00 uur terecht en tevens acti viteiten bijwonen van de EO-Rond- uitclub onder leiding van Jan van den Bosch. Beursbericht Markt Goes dinsdag 14 april 1987 Aardappelen Op auto geleverd en exclusief BTW: Bintje, veldgewas, directe levering, 14-17,50 cent per kg. Voeraardappelen 4V2-5 cent per kg. Notering Rotterdamse Beurs d.d. 13-4-1987: Bintje 35-50 mm 8-9 cent per kg; Bintje 50 mm opwaarts 26l/2-27 cent per kg. Uien Op auto geleverd en exclusief BTW: 40 mm opwaarts, 10-12% tarra 8-14 cent per kg; 40 mm opwaarts, mecha nische koeling tot 20 cent per kg. Vlas Op auto geleverd en exclusief BTW: ongerepeld 41-45 cent per kg; afwij kende partijen 30-40 cent per kg. Granen, zaden en peulvruchten Prijzen per 100 kg en exclusief BTW: Tarwe, basis 16% 45,50- 48,00; tarwe, basis 16%, bakwaardig tot f 49,25; brouwgerst, basis 16%, 52,50; voergerst (uitmaal) 44,00; héver 42,50-/ 48,00; erwten, kleine groene 77,00 - 78,00; capucijners tot 75,00; bruine bonen, vrij van grond en halve basis 18% 88,50; kar- wij, boerenschoon 122,50-ƒ 142,50; karwij, prima doorsneekwaliteit 162,50; blauwmaanzaad, boeren schoon 180,00; blauwmaanzaad, prima doorsneekwaliteit 200,00. Hooi en stro Prijzen per 1.000 kg, op auto gele verd en exclusief BTW: Weidehooi, le snede 275,310,—; weidehooi, 2e snede 250,— - 275,—; dijkhooi 250 - - 275,-; Veldbeemd 170,— - 200,—; Roodzwenk 130,150,—; Raaigrassen 130,160,—; lucer- nehooi 375,— - 400,—; geretestro 130,150,—; tarwestro 100, 122,50; haverstro 120,130,—; erwtenstro 150,175,—; bruine bonenstro 125,— - 140,—. ZIER1KZEE - De Sehouwen-Duive- landse werkgroep van de Vereniging Wereldkinderen heeft donderdag 30 april een Wereldkinderen-stand op de Oranjemarkt, die gehouden wordt op het Zierikzeese Havenplein van 18.30 tot 21.30 uur. Hierin worden on dermeer boekjes met gedichten, het Wereldkinderspel, diverse sieraden, tassen en andere artikelen verkocht. De opbrengst is bestemd voor een landelijk project. Als landelijk pro ject is gekozen voor het lepradorp Ni- gua in de Dominicaanse Republiek in Midden-Amerika. Het ligt in de plan ning om daar voor jongens en meisjes een vakschool te beginnen en daar voor moet een aantal gebouwen wor den opgeknapt en ingericht. Er is bij elkaar ongeveer 50.000,— nodig. Ge zien de resultaten van de Wereldkin- derentoer in de afgelopen jaren moet het bedrag ruimschoots gehaald kun nen worden. Ook kan iedereen donateur worden van de Vereniging Wereldkinderen; dit voor elk willekeurig bedrag. Het geld wordt besteed aan verschillende projecten. Bijvoorbeel op Sumatra voor de vakopleidingen als monteur of voedselbereider. Dat zijn nog maar enkele opleidingen die worden gege ven. Een deel van het geld is ook be stemd voor mevrouw Bakker in Dja karta. Zij heeft dringend geld nodig voor het verstrekken van medicijnen en voor het transport van kinderen van en naar school. Hoofdmoot van de activiteiten van de vereniging blijft het werven van sponsoroudere. Advertentie (vrijblijvend) 01119-1221 ZIERIKZEE - In het komend paas weekeinde van 16 tot en met 20 april verwachten de politie-verkeerscen- trale en de ANWB een flink verkeers aanbod op de Nederlandse wegen. Zij spraken woensdag echter de ver wachting uit dat de problemen bin nen de perken zullen blijven. Het Ne derlands Bureau voor Toerisme heeft eerder meegedeeld dat meer dan 500.000 buitenlandse toeristen wor den verwacht. De Zeelandroute blijft niet buiten schot. Niet alleen op de Nederlandse we gen maar ook op die in Frankrijk rond Parijs en Zuid-Duitsland zal sprake zijn van druk verkeer dat voor aanzienlijke vertragingen zal zorgen. In België zal de drukte wel meeval len, zo luidt de verwachting. In Nederland begint de paasdrukte donderdag al aan het einde van de middag. Op vrijdag en zaterdag moet op alle doorgaande wegen rekening worden gehouden met druk verkeer, vooral op de wegen in de richting van de kust en de Veluwe. Knelpunten daarbij kunnen zijn: de A12, Arnhem in de richting van Den Haag, ter hoogte van Velperbroek en Utrecht, de N50, Arnhem-Apeldoorn, de autor snelweg rond Breda en Eindhoven alsmede de N59, de Zeelandroute. De grootste drukte zal zich vrijdag aan het eind van de middag en begin van de avond, en zaterdag voornamelijk in de ochtenduren voordoen. Op zondag worden geen problemen verwacht, maar maandag (tweede Paasdag) zal het aan het eind van de middag en verder de hele avond zeer druk zijn door de terugkeer van de vakantiegangers. Knelpunten kun nen dan zijn: de A12, Den Haag- Duitse grens ter hoogte van Reeuwijk in de richting van Den Haag en ter hoogte van Utrecht en Velperbroek in de richting van Duitsland, de A50/N50, Zwolle-Arnhem, tussen het knooppunt Beekbergen en de aan sluiting met de A12, de autosnelwe gen rondom Breda en Eindhoven en de N59, de Zeelandroute. SCHARENDIJKE - Zaterdag 18 april speelt in jeugdsoos Trace in Scharendijke de Zierikzeese band The Noise, het voorprogramma wordt verzorgd door de band Different Style, een nog jonge band, die een repertoire vol bekende en minder bekende covers brengt. In december 1985 kreeg de Zierikzeese band The Noise zijn huidige bezetting. Tot toen toe was de band in een stevig tempo van repertoire en samenstelling veranderd. Alleen bassist Colin Clement en gita rist Gerrit Rentier speelden al sinds het ontstaan in 1983 in de band. In de loop van 1984 waren toetsenman Jeroen van 't. Leven en drummer Simon Goedhart er bijgekomen en gebleven. Jeroen en Gerrit verzorgden behalve de stapels met nummers ook de zang. maar constateerden na een jaar dat de zang het zwakste punt was en bleef, waardoor een duidelijk gebrek aan melodie in de vrij pittige nummers ontstond. Zangeres Conny van der Aarssen. ontmoet tijdens een jamsessie onder vrienden en zangeres Merel Koevoets, die al wat gezongen had tijdens een sessie in de plaatselij ke jeugdsoos, werden bij vergissing tegelijk gevraagd als leadzangeees. Een prettige vergissing, want het bleek dat de nummers beter uitkwamen met twéé zangeressen. In 1986 werd de laatste hand gelegd aan het huidige repetoire, waarin naast actuele rock ook soul-invloeden van met name bassist Colin en new-wave-invloeden van toetsenman Jeroen te horen zijn. De teksten handelen vaak over persoonlijke ervaringen (met relatiesof over de directe omge ving. Nieuwe nummers ontstaan steeds vaker collectief, de structuren inde nummers worden duidelijker en de zange ressen hebben hun eerste tekstbijdragen geleverd. De groei zit stevig in deze jonge enthousiaste band. Begin juni zal The Noise studie-opnames maken waarvan de nummers dit najaar nog op single zullen worden uitgebracht. De zaal gaat open om 20.00 uur. UTRECHT - De rijksuniversiteit Utrecht is woedend op het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke or dening en milieuhygiëne (VROM). Volgens een woordvoerder van de universiteit weigert het ministerie volstrekt ten onrechte een unieke vinding van de Utrechtse geochemi- cus prof. R. W. Schuiling om zwavel zuur voor het milieu onschadelijk te maken in de praktijk te brengen. HILVERSUM - De gemeente Hil versum zal de in haar bezit zijnde Mondriaan compositie met twee lij nen" voorlopig niet vei kopen. De ge meente heeft die afspraak gemaakt met minister Brinkman van welzijn, volksgezondheid en cultuur, die een werkbezoek bracht aan Hilversum, aldus een woordvoerder van de ge meente. ATLANTA - Het Amerikaanse fris drankenconcern Coca Cola heeft in het eerste kwartaal van ditsjaar een nettowinst gemaakt van 185;4 mil joen dollar, vijftien procent meer dan in de vergelijkbare periode vorig jaar. De winststijging is voorname lijk te danken aan de lage dollar koers, zo deelde het concern mee. ZIERIKZEE - Tina Turner. Als deze naam wordt genoemd hoeft er voor velen geen toelichting bij. 'Dyna misch' is al genoeg als bijnaam van een vrouw, die eens een fakkelend kaarelichtje was en nu is gepromo veerd tot een Philips SL-lamp. De hartverwarmende songs, die ze al heeft gemaakt staan ook op haar laatste LP Break every Rule. Het is niet haar beste album, want dat blijft Private Dancer, maar toch krijg je weer dat warme gevoel over jo heen als haar stem door de boxen galmt. Een discjockey is er onder andere voor om de luisteraars te vertellen, welke plaat er op de radio gedraaid wordt en dat is nou precies wat bij een plaat van Tina Turner niet nodig is. Iedereen kent d'r stem die niet uit haar hart komt maar uit haar tenen. Girls is zo'n nummer op Break every Rule, die een fantastische stem weer geeft. Niet bij elke song haalt ze haar stem vanuit d'r tenen. Sommige num mers zijn in een modern jasje en dat is vanzelfsprekend voor de commer cie. Typical Male is zo'n nummer, dat een discoritme heeft. Het was het eer ste nummer van de ronde schuif, die ze op de single uitbracht. Langzaam komen er steeds betere singles uit van Break every Rule. De derde was Girls. Dat singletje was tevens de beste van de drie. Met die drie bouwt ze eigenlijk het commerciële lang zaam af. Misschien is dat nodig om dat het haar laatste album is. Ten minste, dat zegt ze zelf. Tina wil nu zeven jaar lang gaan filmen. Of ze net zo goed op het filmdoek zal schitte ren als bij een live-optreden of op een ronde schuif is afwachten. We kennen haar alleen nog maar van de film Mad Max 3. Of die magische vrouw zeven jaar 'niet' optreden volhoudt is afwachten. In ieder geval kan ze te rug kijken op goede verkoopcijfers van haar laatste twee albums. Samen met Private Dancer lieten de ver koopcijfers weten dat er 20 miljoen exemplaren verkocht waren. Het suc ces van die verkoop is mede te dan ken aan Mark - Dire Straits - Knop- fler. Hij produceerde het nummer Overnight Sensation, dat overigens iets weg heeft van de sound van Proud Mary. Het galmen van de gita ren komt er in voor en dat was ook bekend uit de tijd van Tina en Ike. Daarnaast liet 'mevrouw' Turner ook Bryan Adams een nummer produce ren. Bryan Adams die deze week een nieuwe elpee heeft uitgebracht deed dit samen met Bob Clearmountain, Back where you started. In dat num mer zit weer echt een Bryan Adams gitaarsolo in verwerkt. Kortom kan er gezegd worden dat er veel goede nummers op staan en wie van die goe de plaat wil genieten en hem nog niet in zijn of haar bezit heeft moet hem gaan halen en wereldwijd gaan ver tellen dat het een album is die je in huis moet hebben. Ze bewijst met die elpee dat de Philips SL-lamp nog steeds niet uitgebrand is. RV Vrijdag 17 april Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.00 uur Bibliotheken. Afl. 1, herh. 14.30 uur Sons and daughters, Au stralische serie. 15.35 uur Disco in Doedorp, kinder musical. 16.20 uur Bassie en Adriaan en het geheim van de schatkaart, kinderse rie. 16.45 uur TROS Pop Formule, pop muziek vanuit discotheater Escape te Amsterdajp. Presentatie: Linda de Mol en Jeroen Soer. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur TROS Sport, sportmagazi- ne. 18.10 uur Aan de hand van de mees- ---ier....vijfdelige serie waarin vijf gere nommeerde Nederlanders 'meester' zijn. Vandaag: Jan des Bouvrie: alles over wonen. 18.30 uur Dutch Viking, reportage over de transatlantische ballontocht. 19.00 uur Alf, comedy-serie. 19.25 uur Dierenmanieren, natuurse rie, afl. 6. 20.00 uur Journaal. 20.20 uur De TROS TV-show. 21.15 uur Ein Abend in Wien, operette-concert vanuit het Concert gebouw te Amsterdam. 22.10 uur TROS Aktua, actualiteiten magazine. 22.50 uur Het Nationaal Geschenk, afl. 7 van een serie programma's ter ondersteuning van het nationaal ge schenk dat op 30 april a.s. wordt aan geboden t.g.v. het 50-jarig huwelijk van het prinselijk paar. 22.55 uur TROS Tele-Thriller: Onze ouwe, Duitse politieserie. 23.55 uur Journaal 00.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.00 uur Planctus Mariae, Middel eeuws liturgisch paasdrama. 18.20 uur Paspoort voor Spanjaar den. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 18.55 uur Chuckle heads. 19.00 uur Journaal. 19.05 uur Vara fashion, modereporta ge op lokatie. 19.37 uur Marnie, Amerikaanse speelfilm uit 1964 van Alfred Hitch cock. 21.47 uur Een wereld van versehil, discussie tussen twee opponenten over eon spraakmakend thema. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Hete hoofden, koude har ten. 23.28 uur Een bericht van de Wilde Ganzen. 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.35 uur VARA's nachtshow. BRT 1 16.00 uur Evangelie volgens Lukas. Afl. 4. 16.40 uur Vrouwtje Theelepel, Japan se tekenfilmserie. 16.55 uur De geesten van Motley Hall. Afl. 4. 17.55 uur Nieuws 18.00 uur Tik Tak, kinderprogram ma. Afl.: 161 (herh.). 18.05 uur De tovenaar van Oz, Japan se animatieserie naar de boeken naar Frank Baum. 18.30 uur Bingo! Wekelijks hitparade programma met de" Bingo-clip van de week; overzicht van de Sibesa top 50; studiogast e.a. 19.15 uur Uitzending door derden: Programma van de Liberale Radio- en T V-om roep. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws 20.10 uur Weerbericht 20.20 uur Extra time. 20.50 uur Wereldoorlog II: Het verzet. Afl. 1. J 22.05 uur Klaer bloed en louter won den, liederen uit de Passiesfeer. 22.50 uur Nieuws met aansl. Coda: Levenshelft, van Friedrich Hölder- lin. BRT 2 18.45 uur Babel, migrantenmagazine. 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. 19.23 uur Intermezzo 19.25 uur Oshin, Japanse serie. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Weerbericht en Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts.. 20.25 uur Première. 20.55 uur De Mysteriespelen (Myste ries). 23.00 uur Filmspot, achtergrondin formatie bij de filmactualiteit. ZIERIKZEE - In de Zierikzeese Concertzaal is tijdens de paasdagen een tweetal films te zien. Voor hen, die de film Flodder hebben gemist bestaat de mogelijkheid om zaterdag 18 april en maandag 20 april kennis te maken met de meest besproken familie van Nederland, de Flod ders. De aanvangstijden van Flodder zijn respectievelijk 21.30 uur en 14.00 uur. De film Labyrinth is zaterdag 18, zondag 19 en maandag 20 april te zien. Aanvangstijden: zaterdag 19.00 uur, zondag 14.00 en 20.00 uur en maandag 20.00 uur. Labyrinth is een produkt van regis seur Jim Henson en uitvoerend pro ducent George Lucas. Door gebruik te maken van de meest geavanceerde ontwikkelingen op het gebied van de film zijn zij erin geslaagd om de fan tasie en avontuur uit te beelden. La byrinth is het verhaal van de avontu ren en gevaren die een jong meisje, Sarah (Jennifer Connelly), onder vindt bij de bevrijding van haar klei ne broertje, die door een aantal ka bouters is gekidnapped. De film gaat in wezen over de dromen en gevoelens van een meisje dat vrouw wordt. Het avontuur van Sarah begint wanneer ze het labyrinth binnengaat. Ze begrijpt dan dat deze entree het begin is van een reis waarbij ze din gen tegen zal komen die niet altijd zijn, zoals ze in eerste instantie lij ken. De regels zijn niet altijd even eerlijk en zowel gevaren als leuke ge beurtenissen doemen overal op, maar wel steeds onverwacht. Op haar tocht door het labyrinth wordt Sarah begeleid door Hoggle, een kabouterachtig mannetje en Lu- do, een reusachtig en zacht monster. Op hun tocht sluit het drietal vriend schap met sir Didymus, een fox- terrierachtig schepsel dat niet be paald zachtzinnig waakt over de brug over the Bog of Eternal Stench. Dooi de avonturen die het clubje tijdens de tocht door het labyrinth beleeft steekt Sarah het nodige op. 39 Die avond stopte voor de stolp van Brand Ploeger een luxe auto en twee oude mensen stapten er uit en gingen het stille huis binnen. Onwennig opende Pieter Smit de kamerdeur en schoof toen Kee naar voren. Loom ke ken Jannies vermoeide, brandende ogen de binnentredenen aan. Toen welde een klagende kreet uit haar keel omhoog en vervormde zich tot één woord. „Moeder!" Eerst toen kwamen de verlossende tranen. De dood had Kee over de brug ge haald. Ze bleef een week. Ze maakte de was aan kant en zorgde voor alles wat in deze droeve dagen nodig was en ge daan moest worden. En ze had Jannie trachten te troosten, door haar te wijzen op wat ze nog hield. De twee jongetjes, die zo zielig en schuw uit de kamer bleven en die vreemd de stille moeder ont weken. Maar Jannie had haar strak gezicht afgewend en ze liet de woorden langs zich heen gaan. De laatste dag, toen Kee bezig was haar nachtjakje en haar pantoffels in te pakken, zei ze opeens: ,,Ik zien d'r teugenop dat je weggaat, moeder. Nou staan ik hier morgen weer alleen voor alles en verder alle dage. As ik op de dars kom, zicb ik alles weer voor m'n. En nou denk ik, moeder is er nog; as ik het gruwelijke, dat ik door J. VISSER-ROOSENDAAL voel niet meer harde ken, gaan ik naar moeder; maar morgen kan dat niet meer." „Maar Gerbrand is er toch ok," zei Kee en haar ogen keken bezorgd naar het vervallen gezicht van haar doch- tern. „Hij is je man; hij heb dutzelfde verdriet en met hem ken je d'r toch ok over prate." „Brand?" Jannie maakte een smar telijk gebaartje met haar schouders. „Wanneer zien of spreek ik 'm? Om vier uur 's ochtends gaat de wekker; hij komt 's middags amper een uurtje thuis om te eten en 's avonds gaat 'ie graag weer vroeg te bed. En ik denk zomaar dat een man aars van zijn kinderen houdt as een vrouw. Aars had Brand ons Truusie ook niet misse willen." Kee keek verwonderd. „Manne zien die dinge aars," zei ze dan. „Die kijke meer vooruit. Ze ben- ne effies zakelijker as wij. En ze be- doele het ok wel goed, maar ze tone het aars. Jouw vader net zo goed als Gerbrand. Denk toch nooit dat ze be ter een kind misse kenne as wij 'oor. Dat is niet waar. Maar ieder voelt zijn eigen verdriet het zwaarste, dat is 't 'm. Gerust kind, praat r's met je man, misschien laat 'ie Trusic dan wel weer thuis komme as dat jou helpe ken, of as je dat graag wille." „Dat zal niet geve," weerde Jannie af. „Dat geeft mij mijn Corrie niet te rug. En dan ok nog; ankomende zo mer krijg ik er weer één bij. Weer een zorg meer; je magge ze immers toch niet houwe. Ik wou dat het „Stil kind", gebood Kee ineens scherp. „Ik wéét wat je zegge wille. Maar dat mag je niet zegge; dat mag je niet eens denke 'oor. Zukke woorde en zukke gedachte kenne je soms le venslang rouwe, zó erg dat je er nooit overheen kome." Verwonderd keek Jannie naar het vroeg oude gezicht van haar moeder. „Hoe dan?" vroeg ze verwonderd. Kee kwam dichter naast haar zit ten. Het was heel stil in het ruime huis, want Pietje was naar school en Brand had Arie meegenomen naar de boerderij. Thuis voelde het kind zich niet op zijn gemak. „Zó dan," zei Kee. „Ik zal je wat vertelle dat je vader geeneens weet al zal 'ie welderus wat docht hewwe. Ik was, dat weet je wel, al niet zo erg jong meer toe ik trouwde en toe je broer Kees geboren werd, heb het 'r erg spant. Ik kreeg 'm lang niet zo maar. En Kees was een erg drok en lastig jöóntje. Ik had 'r meteen genog van 'oor. En ik wou er geen meer hew we. Maar zuk ken je wel wille, maar dat heb jc zelf niet in je hand Om kort te gaan; een ruim jaar later was het tóch weer zo. We haddc toe die tijd puur kennisse in het dorp en an de dijk daar verderop, je weet wel nou, en as je dan zo bij mekaar kome, weet de één dut en de aar dat en zo hoor je van alles vanzelf." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 11